Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) villamos válasza villamos (#14250) üzenetére


villamos
őstag

Ez tökjó... kipróbáltam a telefonvonalat. Az a helyzet, hogy én azt hívok akit akarok, de ha pl. mobilról próbálom hívni magunkat, akkor a néni közli velem, hogy az előfizető kérésére a hívott szám ideiglenesen nem kapcsolható. Vagyis senki nem tud bennünket felhívni... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14252) napocska2


napocska2
senior tag

Nálunk tegnap este óta nincs net (Békés megye). :( Este miután a HGW-vel megküzdöttem és látszott benne, hogy nem kap IP-t, hívtam a hibabejelentőt, azt mondták, hogy technikai problémával küzdenek és néhány órán belül elhárítják. Reggelig még nem sikerült nekik. :N
Másnál sem javult még meg?

(#14253) polonic válasza napocska2 (#14252) üzenetére


polonic
félisten

Nekem ma fél 1 körül elszállt minden szolgáltatásom (voip, iptv, net). Az ONT-on (optikai hálózat van itt) nem jeleztek a ledek szolgáltatást a viopnál, a netnél és iptvnél meg forgalmat, ebből tudtam, hogy baj van.
Nem foglalkoztam vele, mert elmentem aludni. Reggel megnéztem, világított a viop led, ebből már tudtam, hogy helyrejött.
Igaz én nem Békés megyében, hanem Heves megyében lakom.
Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy itt is volt baj, de reggelre el is múlt.

(#14254) napocska2 válasza polonic (#14253) üzenetére


napocska2
senior tag

Köszi, hogy jelezted! Az volt a zavaró, hogy reggel körbekérdeztem és a város más pontjain nem volt probléma a nettel, csak nálunk, holott az ügyfélszolgálat kiterjedtebb problémáról beszélt. Szerencsére most működik, bár fél óránként szakadozik egy-két percre, de inkább így mint sehogy sem! :D

(#14255) Dyno


Dyno
veterán

sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy esetleg tudjátok-e hogy miért nem kapok számlát?
Február 25-én kötöttük meg a netet meg a tv-t és Március 3-án kötötték be, na mi azóta se kaptunk semmilyen számlát, IPTV-nél a számla történetet megnéztem, de semmi sincs, my t-home oldalon a számláimnál is azt írja nincs elkészített számlám.
Tudtok erről valamit, mikor kell majd fizetni?

(#14256) polonic válasza Dyno (#14255) üzenetére


polonic
félisten

A t-home utólagos számlázást használ, tehát nem előre kell fizetni a díjakat, mint upc-nél vagy diginél. Emiatt jön későn. Meg persze attól is függ, hogy milyen számlázási ciklusba esel. 3 van, ha jól tudom. Nekem pl a februári számla 3. hó 19-én kelt, és április 4-ig kellett befizetni.
Meg fog érkezni majd neked is valamikor.

(#14257) villamos


villamos
őstag

Jómunkásemberek ma délelőtt végigtúrták az egész utcában a járdát. Egy szép hosszú, igaz jó girbe-gurba kb. 40-50cm mélységű árkot ástak. Most egy jó hosszú, és kb colos átmérőjű fekete pvc védőcsövet fognak nemsokára elhelyezni benne.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14258) foldi.tamas


foldi.tamas
csendes tag

Sziasztok,

nagy szívességet tennétek ha tudnátok segíteni!

T-Home előfizető vagyok. Adott egy SpeedTouch/THOMSON ST780 és mögé szeretnék tenni egy LinkSys BEFSR41 switch-et mert a lakásban van több gép és a T-Home kütyünek max 2 portja alkalmas netezésre tudomápom szerint.

A LinSys-t beállítottam és a local DHCP remekül kiosztotta az IP-ket a megadott (gyári beállítást hagytam meg) címtartományban. A setup a 198.168.1.1. címen elérhető és remekül műxik.

T-Home ketyere 1-es portjára kábel rádug és a másik vége a LinkSys Internet portjába bedug! Innentől semmi a világon nem működik. A LinkSys kütyü nem érhető el a webes felüleleten, net nincs és az újraindítás DHCP szolgáltatás ki/be kapcsolgatás sem oldotta meg a problémát. Feladtam! Nagyon bízom a fórum erejében! Segítsetek kérlek!

Tamás

(#14259) villamos válasza foldi.tamas (#14258) üzenetére


villamos
őstag

De a net megosztására általában router -t szoktunk használni, nem switch-et. :U
Meg kellene nézni, hogy mi az ip címe a t-akony modemének... Nem kizárt az sem, hogy ip cím ütközés van, és azért nem működik...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14260) foldi.tamas válasza villamos (#14259) üzenetére


foldi.tamas
csendes tag

Bocs az eszköz teljes neve: EtherFast® Cable/DSL Router with 4-Port Switch amúgy meg ez az eszköz van otthon, ezt kéne valahogy életre lehelni.

(#14261) foldi.tamas válasza foldi.tamas (#14260) üzenetére


foldi.tamas
csendes tag

Kb. én is erre jutottam. DE, hol tudnám és milyen eszközzel ellenőrizni, hogy mi a baj? :(

A T-home cucca: 192.168.1.254.-et használja a Linksys meg a 192.168.1.1.-et ha ütköznének akkor sem kéne lehalni a setup felületnek. De lehal!

A T-home DHCP nézőkéjében meg ott van a Linksys holmi, látja, csak 192.168.1.70.-es IP-t adott neki.

...és nem megy :F

[ Szerkesztve ]

(#14262) villamos válasza foldi.tamas (#14261) üzenetére


villamos
őstag

Talán próbáld meg átállítani a router internet kapcsolatát dhcp -re, lehet hogy tárcsázni akar, de azt nem kell neki, mert a hgw már tárcsázott előtte.
Beállíthatod statikusra is, de akkor azt az ip-t kell megadni neki, amit a hgw ad, és a hgw -ben statikusra kell állítani a címkiosztást, vagyis hogy mindig ugyanazt az ip címet kapja a router.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14263) foldi.tamas válasza villamos (#14262) üzenetére


foldi.tamas
csendes tag

Köszönöm, ez jó tanács volt! A T-home ketyere 192.168.1.70-es IP-t adott Linksys-nek és azt fixáltam is benne statikus IP-vel a default gateway-nek a LinkSys-en a 192.168.1.254-es IP-t adtam meg ami a T-home IP-je. Viszont net még nincs :( és a LinkSys mögül nem is tudok pl. a T-home-os ketyere 192.168.1.254-es címére sem rájelentkezni.

Na erre mit kéne lépnem?

(#14264) foldi.tamas


foldi.tamas
csendes tag

A DNS beállítás hiányzott :) Működik!!!

(#14265) foldi.tamas


foldi.tamas
csendes tag

Még mindig elkélne némi segítség, sajnos :(

A gépemen már van net! DE, a t-home-os Routert kezelőfelületét a 192.168.1.254-as IP-n nem érem el. Valami gond van mert többek között a bittorrent sem megy, paszív módban vagyok :( Need help!

(#14266) Dyno válasza polonic (#14256) üzenetére


Dyno
veterán

Köszi akkor megnyugodtam, attól féltem majd egyszerre küldenek 2 számlát és akkor perkálhatok 23K-t.

(#14267) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Jelenleg Paletta XL díjcsomagom van.

Szeretnék a jelenlegi digitális beltéri mellé egy másikat. Elvileg mivel van HBO a csomagban, díjmentesen kapnék még egy vevőt. Ezzel kapcsolatban felhívtam az ügyfélszolgálatot, és azt mondták, hogy igen, csak 5000ft a telepítési díj. Kissé pofátlan, főleg hogy én is meg tudom csinálni.
Van valakinek arról információja, hogy ha bemegyek egy T-pontba akkor kapnék-e ott egy beltérit, így megúsznám plusz költségek nélkül a dolgot?

Valamint Vaterán láttam olcsón ilyen vevőt. Ha ott megveszem be tudnám regisztráltatni és egy hozá passzoló kártyát kérni a t-hometól?

(#14268) villamos válasza Mr. Teddy (#14267) üzenetére


villamos
őstag

Hurrá! Kaptam egy újabb szerelmeslevelet a csodás szolgáltatónktól, melyben végre közölték immáron a negyedik telefonszámunkat az utóbbi hetekben. :C Reméljük, ez már végleges lesz...
Bár nekem úgy is megfelelne akár, ha az IP címekhez hasonlóan dinamikusan változna, csak szóljanak előtte, hogy éppen mi az aktuális telefonszámunk... :))

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14269) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

SEGÍTSETEK!!!!!!!

Nagy bajban vagyok.
Régebben beszéltem már telefonon a -Online-al, hogy én nem kérek fix IP címet és közel fél éve ugyan az az IP címem!

Most egy játékban megkaptam a 2 acc/IP korlátozást ami annyit tesz ki, hogy gyakorlatilag nem tudom használni/játszani a játékkal a kurva FIX IP miatt.

Nagyon felbaszott most az ideg. :o

Hogy tudom ledumálni ezekkel, hogy nekem akkor is dinamikus IP kell????????
Vagy mi úton tudom én magam megváltoztatni??

T-Home alap kábelnet Casio EPC3825 a modemszám.

SEGÍTSETEK!!!

undefined

(#14270) villamos válasza ludsimon (#14269) üzenetére


villamos
őstag

A kábelnet sajnos ilyen. Fix ip -vel jár. Tudnának adni másik ip címet, de nem fognak. Az egyetlen megoldás, hogy ha lehetséges, akkor ADSL -re kell előfizetni. Viszont nem tudom, hogy egyszerre lehet e ez is, az is.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14271) ludsimon válasza villamos (#14270) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor ennyi. Vége a gamenek. :DDD

undefined

(#14272) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

No, csütörtökön rápróbálok a t-homenál...

Egy embertől hallottam (saját tapasztalata), hogyha ismerőstől kapott/vett mindegy honnan viszel be a t-homeba rendes t-homeos STB-t, akkor azt bereggelik neked, és így nem kell bérleti díjat fizetni érte.

Szereztem egy ilyen t-kábeles STB-t, amiből már van egy, és amiért most akció keretén belül nem fizetünk havidíjat. Csütörtökön beviszem t-homeba, hogy reggeljék be második doboznak, mert kaptam egyet, így ne kelljen tőlük bérelni. Remélem összejön, és nem pampognak.

Valaki csinált már hasonlót? Sikerrel járt?

(#14273) kali válasza ludsimon (#14269) üzenetére


kali
legenda

hivatalosan nem fix az, csak - adott szempontból sajnos - elég ritkán változik!
anno a upc előfizetésemnél is volt olyan, hogy 6 hónapig nem változott a dinamikus ip címem, ha én nem változtattam...

(#14274) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Nálunk analóg kábel tv/net/telefon van. Ha majd később átállnánk digitális kábelra, akkor ugyanúgy a koax kábelen jönne minden mint eddig, csak a tévéhez kellene pluszba a settopbox? Maradna a régi modem is(TERAYON ta-102), amiből jön a net meg a telefonvonal? A koax kábeleken a régi tv-ken nem is lehet majd tv-zni?

moto g72, Ninebot d28e

(#14275) napocska2 válasza fradi81 (#14274) üzenetére


napocska2
senior tag

Csak egy set top box-szal és a távirányítójával lesz több, ha digitális kábel TV-re váltasz. :K A többi tévén az analóg csatornákat nézheted tovább, abban nem lesz változás. Szerintem a modemet sem fogják emiatt kicserélni, legalábbis nálunk tavaly nem cserélték.

(#14276) fradi81 válasza napocska2 (#14275) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi, változás nem is kellene, a régi tévéknek olyan mindegy. Mekkora lenne az adások felbontása? Azonos vagy csatornafüggő?

moto g72, Ninebot d28e

(#14277) napocska2 válasza fradi81 (#14276) üzenetére


napocska2
senior tag

Itt SD 576i a felbontás minden csatornán, ha csak nem kérsz HD csomagot plusz pénzért és drágább STB-vel. De szerintem az SD is elég kellemes, mi 50"-os tévén nézzük és nincs rá panasz. Persze a HD jobb lenne, de szerintem annyival nem, mint amennyivel többe kerül a T-nél. ;)

(#14278) fradi81 válasza napocska2 (#14277) üzenetére


fradi81
veterán

Tehát a hagyományos felbontású adás jön digitális néven? Az kellemetlen, én meg már azt hittem1280x720-as. Akkor ennek így sok értelme nincs is. Ilyesmi van upc-s ismerősnek, a kép nagy lcd tvken elég gusztustalan, bár messziről elmegy :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#14279) napocska2 válasza fradi81 (#14278) üzenetére


napocska2
senior tag

Ha akkora lenne a felbontása, akkor már HD lenne. A sima digitális pedig még nem az. :N Viszont a képminőség jobb az analógénál, pláne, ha nem STB-vel, hanem Conax modullal nézi az ember.

UPC-s adást még életemben nem láttam és nem is vagyok képben a szolgáltatásaikkal, de nálunk egyáltalán nem gusztustalan a kép, igaz nem is LCD a tévé. :)

[ Szerkesztve ]

(#14280) fradi81 válasza napocska2 (#14279) üzenetére


fradi81
veterán

Kérdés mi az a conax modul, azt írják csak T-home-os settopboxal van adás.

moto g72, Ninebot d28e

(#14281) napocska2 válasza fradi81 (#14280) üzenetére


napocska2
senior tag

Az újabb tévékben van DVB-C tuner és mellé egy kártyafogadó. Ahhoz, hogy a STB-vel kapott előfizetői kártyádat beledughasd a tévébe, szükséges venni egy kártyaolvasót, ez a Conax modul. Természetesen a T-Home ezt a megoldást nem támogatja, de nem is tiltja. Viszont ezzel nem kell két távirányítóval bűvészkedni tévézés közben, nem fogyaszt a STB plusz áramot és jobb a képminőség is. Ugyanis ha nem fizetsz elő plusz HD csomagra, akkor a STB scarton keresztül fog csatlakozni a tévédhez.
Persze nem akarlak én felbujtani a conax modul beszerzésére, csak tájékoztatásként írtam. :K

(#14282) #41133696


#41133696
törölt tag

Elvileg most úgy néz ki, hogy elég sokat leszek itthonról távol. Ezért valószínűleg venni fogok egy laptopot is , viszont kellene egy olyan mobilnet ami nem kerül többe mint a vezetékes netem. Csak fórumozás lenne chat illetve néha online videó nézés - bár ez utóbbiról úgy érzem le kell mondanom, mert mert úgyis csak forgalom korlátos net lenne. Jó lenne ha T-s net lenne, mert hátha beszámítják, hogy T-s az Internetünk a telefonunk és a SAT TV-n na és most a mobilnet is. Tudtok valami jót esetleg ?

(#14283) fradi81 válasza napocska2 (#14281) üzenetére


fradi81
veterán

Tehát a TV-ben van egy kártyahely, a t-home-os kártyámat belerakom a conax modulba, és azt meg a tv-be? A koaxot meg kihúzom a stb-ból és megy a tv-be mint régen, és a tv saját távirányítóját használom? :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#14284) napocska2 válasza fradi81 (#14283) üzenetére


napocska2
senior tag

Pontosan ahogy írod! :K
A set top boxot meg elrakod a szekrénybe és csak akkor veszed elő, ha írtó nagy csatornakeverést csinálnak a T-nél, amit valami miatt nem tud a tévé magától feldolgozni. De ilyen egyszer volt az elmúlt évben. :D
Szerencsétlenebb előfizetési konstrukcióban ki kell fizetni a STB bérleti díját minden hónapban, ettől sajnos nehéz megszabadulni, nem hivatkozhatsz arra, hogy nem használod. :(

[ Szerkesztve ]

(#14285) villamos válasza fradi81 (#14283) üzenetére


villamos
őstag

Természetesen kérdéses, hogy a TV készülék kompatibilis e. Amennyiben DVB-C tunerral is rendelkezik, akkor igen.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14286) fradi81 válasza napocska2 (#14284) üzenetére


fradi81
veterán

Kb +9000Ft-ért, úgy láttam ennyibe kerül[link], kapsz kicsit jobb képminőséget, meg minimálisan kevesebb fogyasztást, akkor ennyi a lényege az egésznek?

villamos:
TV még nincs de ha lesz abban már biztos lesz ilyen cucc :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#14287) napocska2 válasza fradi81 (#14286) üzenetére


napocska2
senior tag

Ez a lényeg, meg amit az előző hsz-emhez hozzátettem még az előbb. Az enyém pont ilyen. További - másoktól származó - infókat innen is begyűjthetsz.

[ Szerkesztve ]

(#14288) fradi81 válasza napocska2 (#14287) üzenetére


fradi81
veterán

'Szerencsétlenebb előfizetési konstrukcióban ki kell fizetni a STB bérleti díját minden hónapban, ettől sajnos nehéz megszabadulni, nem hivatkozhatsz arra, hogy nem használod.'

STB-t ígyis úgyis bérelni kell, vagy egyben kifizetni nem? Mindenféleképpen meg kell venni.

moto g72, Ninebot d28e

(#14289) napocska2 válasza fradi81 (#14288) üzenetére


napocska2
senior tag

Igen, csak szoktak lenni akciók erre is. Például nekünk minicsomag előfizetés miatt elengedték a bérleti díjat. Aztán három hónap múlva dél-keleten felmondták a minicsomagokat, így se azt nem kell fizetni, se a bérleti díjat. Csak aztán ki tudja meddig tart ez az idilli állapot. :)
Jó éjt!

(#14290) dudika10


dudika10
veterán

Berakom ide is.
Más is tapasztalt ilyet?
Bp. 17.ker különösen érdekes (itt vagyok én is), mert itt már találtam bajtársat, akinek ráadásul router sincs közbeiktatva.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14291) ludsimon válasza dudika10 (#14290) üzenetére


ludsimon
veterán

16. ker Rákosszentmihály.
Csak vasárnap 'megszokott' jelenség nálam ugyan ez.

19 és 21 óra között fogja és ledobja a netet és magától újraindul a router.
Utána 2 perc és minden rendben.
De én már hozzászoktam.

undefined

(#14292) fradi81 válasza napocska2 (#14289) üzenetére


fradi81
veterán

Kösz az infókat :)

moto g72, Ninebot d28e

(#14293) dudika10 válasza ludsimon (#14291) üzenetére


dudika10
veterán

Én is szokogatom, nem is olyan nagy baj (kivéve amikor épp Svédországba skypeol pl az ember vagy quakeliveon piheni ki az egész napos fáradalmakat), csak ne nézne hülyének a support, hanem mondaná, hogy "bocs, elba...uk, dolgozunk rajta" vagy "elba...uk és lesz@rjuk". :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14294) ludsimon válasza dudika10 (#14293) üzenetére


ludsimon
veterán

3 hete nekem minden áldott vasárnap ezt csinálja. :D

undefined

(#14295) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

Azzal a kérdésemmel fordulnék hozzátok, hogy most vettem észre, hogy az én stb-m mostanában időközönként felvillantja a kijelzőjén az óra mellet egy iylen kis piros lemez formájú jelet....próbáltam keresni a kézikönyvben hogy mit jelenthet az a jel, de nem találtam! Tudtok nekem ebben segíteni?

(#14296) fradi81


fradi81
veterán

Az ip tv miben különbözik a digitális kábeltvtől? Több funkciós a STB?

moto g72, Ninebot d28e

(#14297) Apa+Fia válasza kkrisi (#14295) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Milyen stb-d van?

Apa csak 1 van!

(#14298) #41133696 válasza kkrisi (#14295) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sagem?

(#14299) kkrisi válasza Apa+Fia (#14297) üzenetére


kkrisi
senior tag

cisco hdd-s isb6030

(#14300) kali válasza kkrisi (#14295) üzenetére


kali
legenda

szinkronizációs kapcsolat a központi szerver és az eszköz között!

fradi81; nagyobb tudás, és több funkcionális lehetőség az iptv! például felvétel beállítása távolról, netes eléréssel - akár mobiltelefonról is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.