Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) kali válasza villamos (#14950) üzenetére


kali
legenda

a t-home esetén is van igazi fix korlátos csomag; link

Viszont az 5 gigát nem egészen értem, az upécé ászf szerint 300G fölött kezdenek hisztizni. De nem minden esetben szoktak... - erre linkeltem, hogy van 10 gigabyte korlátos csomag is náluk!

[ Szerkesztve ]

(#14952) kali válasza kali (#14951) üzenetére


kali
legenda

illetve nem 10 hanem 5 gigabyte korlátos, a(z) fp 10 esetén!

a t-s kezdő havi 1 gigabyte meg tényleg csak a nagyon alapokra elég, kíváncsi lennék rá, hogy ténylegesen hány ilyen előfizetésük van?!?!

[ Szerkesztve ]

(#14953) Gubek-Einste válasza kali (#14952) üzenetére

Szerintem valahol 0 és 10 között, egy vicc az ilyen csomag. Kitalálta ki, hogy legyen 1 GB korlátos net? Egy biztos, hogy akinek ez eszébe jutott az nem volt józan ekkor.

A UPC-s FP10 egy vicc, épp eszű ember szerintem nem is fizet elő rá amikor +1000 forintért már korlátlan FP25-öt kaphat.

Nekem UPC-nél van FP120 és több mint egy éve havi szinten 1,5-2-2,5 TB a forgalmam és eddig semmilyen szankciót nem szenvedtem el emiatt, havi két figyelmeztető e-mail-t kaptam de az automatikusan jön ha elértem a 300 GB 80 és 100%-át. Amióta modem csere volt azóta nem is jött még ilyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14954) havri1 válasza Bertalanfi (#14926) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

A neted jelenleg vélhetően adsl, mivel azon vannak ilyen erős korlátok.
UPC meg kábel, így teljesen más hálózat.
Viszont ha váltasz, akkor lehet érdemes mindent v inni, csomagban olcsóbb a upc.

havri

(#14955) kali válasza Gubek-Einste (#14953) üzenetére


kali
legenda

biztos van olyan, aki csak levelezésre használja a netet, esetleg megnéz még mellette napi néhány oldalt, hírt...stb, erre elég lehet havi 1 - 5 gigabyte is, gondolom van rá valamennyi igény, ha kínálnak ilyen csomagot!
az általad lebonyolított havi forgalmi mennyiség már a másik véglet...

(#14956) Ace owner


Ace owner
addikt

T-nél mit ajánlotok? Ami nem sz@r persze. Habár 2mega után már a 10 is megváltás :DD

Galaxy Fold 4

(#14957) Gubek-Einste válasza Ace owner (#14956) üzenetére

Kábel vagy optika, ha van és legalább 15-25-ös csomag.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14958) Ace owner


Ace owner
addikt

T kilőve.. Túl drágák a csomagjaik. UPC olcsóbb.
Amúgy érdekes hogy eddig az összes szolgáltató azt írta hogy nem elérhető a címemen...

Galaxy Fold 4

(#14959) Gubek-Einste válasza Ace owner (#14958) üzenetére

Jó döntés ha váltasz UPC-re. Ha megteszed akkor vidd a telefont is mert akkor csak egyfelé kell majd fizetned + több kedvezményt is kaphatsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14960) kali válasza kali (#14943) üzenetére


kali
legenda

wifi után kíváncsiságból rámértem kábelen is, így még félelmeteseb a 25/5 csomag;

c

:Y

[ Szerkesztve ]

(#14961) C0d3r válasza kali (#14960) üzenetére


C0d3r
addikt

:C A feltöltési sebességet nem szándékoznak "tesztelni"? :)

(#14962) Criton válasza kali (#14943) üzenetére


Criton
veterán

nálam is nagyon magas most. Kábelnet Maximumom van, ami elvileg max 80Mb/s lehetne. És most megint mértem egyet és most 150Mb/s a letöltés, szintén lemérve. A feltöltésem viszont maradt reális.

(#14963) villamos


villamos
őstag

Azért érdemes lenne másik tesztelő oldalt is megnézni, a speedtest nem mindig mér jól... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14964) havri1 válasza Ace owner (#14958) üzenetére


havri1
félisten

Speciális csomagban a 25 megás net 2990ft/hó.

havri

(#14965) havri1 válasza villamos (#14963) üzenetére


havri1
félisten

Mondjuk a T saját szerverén.

[link]

havri

(#14966) kali válasza C0d3r (#14961) üzenetére


kali
legenda

felfelé alig töltök, és csak apróbb méretű állományokat, ezért nekem ez is maga a paradicsom! :C mondjuk lefelé sem vagyok húzós letöltő, bőven elég a 25/5 sebesség is!

villamos; valós letöltéssel (ftp) is hozzávetőlegesen annyi, mint a speedtest által mért érték! :)

[ Szerkesztve ]

(#14967) Ace owner


Ace owner
addikt

Hülye kérdés de Counter Strike milyen letöltéstől nem szaggat? Eddig még szerverre sem engedett fel a ping miatt xD
Sztem upc lesz, mert a kábeltv-t is megvette upc itt a környéken.. Meglátjuk még.

Galaxy Fold 4

(#14968) havri1 válasza Ace owner (#14967) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem online gameknél csak a ping számít, a mai leglassabb net is bőven elég. 1mbit tuti elég.
Nyilván a kevesebb ping a jó, de azért 50ms felett már necces egy gyors game.

havri

(#14969) villamos válasza Ace owner (#14967) üzenetére


villamos
őstag

UPC viszont nem egy ping-bajnok, legalábbis másik témában többen is panaszkodnak a magas pingre...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14970) havri1 válasza villamos (#14969) üzenetére


havri1
félisten

Szentendrén nagyon jó a UPC, 2-4 ms-et produkál.

Thome VDSL 18-22ms.

[ Szerkesztve ]

havri

(#14971) kali válasza villamos (#14969) üzenetére


kali
legenda

területe válogatja, ahogy általában a legtöbb szolgáltatónál!
én például upc esetén is olyan helyen laktam anno, ahol okés volt a hálózat, és az fp 30 sebessége mindig a maximumon ment, illetve a ping sem volt rossz;

u

mondjuk a jelenlegi t-s szolgáltatásomra sem lehet panaszom!

(#14972) #78121280 válasza kali (#14960) üzenetére


#78121280
törölt tag

Gyanús ez nekem. Készülnek tán valamire? Biztos nem a véletlen ez a nagy sávszélesség ingadozás. Nagyon tesztelnek valamit. Csak nem sáv szélességet akarnak emelni? :DD lol

(#14973) Ace owner válasza havri1 (#14970) üzenetére


Ace owner
addikt

Ez vicces mert upc.hu szerint itt nem is elérhető a net xD...

Galaxy Fold 4

(#14974) havri1 válasza Ace owner (#14973) üzenetére


havri1
félisten

upc.hu/fibernet

:)

havri

(#14975) hackeeeee válasza kali (#14943) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nanemár... :D Te merrefelé vagy? :)

Nekem errefelé még mindig a "régi".. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14976) front3r válasza hackeeeee (#14975) üzenetére


front3r
őstag

Nálam is brutál lett a letöltés(3.ker):

Kábelnet.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14977) front3r válasza front3r (#14976) üzenetére


front3r
őstag

De ez még durvább (http://speedtest.datanet.hu/datanet.html):
[link]

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14978) hackeeeee válasza front3r (#14976) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy akkor főként csak pesten alkotnak valamit.. Errefelé nem vettem észre semmit eddig, nem tudom, hogy fel fog-e tűnni ilyesmi..

Ez szép azért.. 5ms? Ejha.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14979) kali válasza hackeeeee (#14975) üzenetére


kali
legenda

budapest... :DD
5 - 6 ms ping nálunk csak az asszony céges notijával adott, mert a sajátokon a brutál védelem és szűrés megnöveli kicsit!

[ Szerkesztve ]

(#14980) magyar_ut


magyar_ut
csendes tag

Sziasztok!

Mit javasoltok, mit tegyek? Van valakinek még a lentihez hasonló tapasztalata? Ha igen, mi lett (lett egyáltalán) a megoldás?

Szóval a hibabejelentő vonal végén ülő srác szerint idén ez volt a 11! alkalom, hogy hétvégére megszűnt az internet.

Általában péntek este 20 óra és szombat este 20 óra közt szokott megszűnni és takkra a 72 óra utolsó másodpercében szokott visszajönni a net de sajnos kétszer az is előfordult, hogy net helyett egy SMS jött, hogy az "én kérésemre a hiba vizsgálatát felfüggesztették". Mondanom sem kell, nem kértem egyszer sem ezt a marhaságot.

Még belegondolni is fárasztó, hányszor indíttatták újra a modemet, a routert és a gépet. Ellenőrizték a kábeleket, volt modem csere is de sajnos semmi sem segített. Az esetek felében a kábeltv is megszűnik és az is csak a nettel jön vissza. Gyakran az is előfordul, hogy pénteken 22:00-kor a kábeltv közli, hogy a szolgáltatásra nem vagyok jogosult és 23:00-kor pedig visszajön magától.

Azért nem semmi, hogy 11*72-órán át nem volt netem az év 6 hónapjából. Az ugye több mint egy hónap! (Nesze neked 95%-os rendelkezésre állás)

Unreal Tournament Magyarul

(#14981) hackeeeee válasza kali (#14979) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tegnap speedtest Nálam 9ms-t mutatott, azon is meglepődtem kicsit, mert általában 10-15 között szokott lenni, 10 alatt ritkán van. :D

Véleményem szubjektív...

(#14982) havri1 válasza magyar_ut (#14980) üzenetére


havri1
félisten

T fórumán, az ilyenekre általában jön egy ilyen post :

Kedves havri1!

Kérlek, küldj egy e-mailt az mtkapcsolat@telekom.hu e-mail címre, hogy hibabejelentésedet továbbítani tudjuk illetékes kollegáinknak.

MT azonosítódra és kapcsolattartó telefonszámodra is szükségünk lesz.

Együttműködésedet köszönöm

Üdv:
T-Home Munkatárs

Nekem 1x kellett ezt igénybe vennem, még aznap jött a megoldás.
Egy próbát megér.
Írd le ugyanezt, amit ide, az adataiddal.

ITT a hivatalos fórum.

havri

(#14983) Criton válasza front3r (#14977) üzenetére


Criton
veterán

Nálam is ugyan ez az eredmény. 1:1 ben. Bár ma reggelre visszaállt minden a normálisra :O Pedig jó volt az a 1,5 nap emelés :DDD

(#14984) re_mod


re_mod
tag

Sziasztok!

Körülbelül másfél hete voltál egy helyileg nagy internet kimaradás és miután visszajött a net azóta dobálja a PPPOE kapcsolatot. Routerrel és anélkül 3db modemmel is próbáltam de csak nem lett jó a második hibajelentésre megnézték a vonalat a helyszínen is de csak nem jó. A furcsa az hogy a szakadáskor maga az ADSL link nem szakad meg nem szinkronizál újra a modem csak a PPPOE kapcsolat.

A modemet megnéztem SM50B-vel és ez jött ki

http://www.webtemp.org/index.php?page=sm50b_gallery&id=4aaaceebf8f94c7997f7d682bba81ce0

(#14985) hackeeeee válasza re_mod (#14984) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha router nélkül is dobálja a kapcsolatot akkor jelentsd be hibára.

Véleményem szubjektív...

(#14986) re_mod válasza hackeeeee (#14985) üzenetére


re_mod
tag

A helyzet az hogy elsőre mikor felvették a hibajegyet elvileg elhárították a hibát és most hogy újra nyitották a hiba jegyet jöttek ki de nem tudom mit csináltak vele itt helyileg mert csak dobálja a pppoe-t. Ha jön az sms hívom újra a hiba bejelentőt.

(#14987) hackeeeee válasza re_mod (#14986) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nem jó, akkor nyaggatni kell őket, hogy nem jó... Ha nem veszik fel a telefont, akkor személyesen kell bemenni..

Véleményem szubjektív...

(#14988) front3r válasza Criton (#14983) üzenetére


front3r
őstag

Nekem is visszaállították sajnos.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14989) Criton válasza front3r (#14988) üzenetére


Criton
veterán

most megint nem megy 100 alá a sebesség :) Valamit nagyon csinálnak :U

(#14990) front3r válasza Criton (#14989) üzenetére


front3r
őstag

Nálam is.
Ha tesztelnek, akkor elég sikeres lehet, legalábbis az én szemszögemből az. Csak a feltöltés... azt is megemelhetnék....
Egyre biztosabb vagyok abban hogy az idén lesznek új csomagok.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14991) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tényleg, jut eszembe, mert arra ha jól láttam, akkor nem jött válasz..

Szóval, 3925-ben lehet valahol követni, hogy upnp-vel melyik portokat nyitja ki?

Véleményem szubjektív...

(#14992) Criton válasza front3r (#14990) üzenetére


Criton
veterán

Na igen, elég sok szolgáltatónál volt emelés, nálunk eddig még nem. Lehet most nézik meg, hogy mennyit is bír a kábel.

Ha a feltöltést mondjuk egy olyan 15 re felvinnék, az már nagyon jó lenne ;)

[ Szerkesztve ]

(#14993) tomyoy válasza tomyoy (#14934) üzenetére


tomyoy
senior tag

ma délután be telefonáltam, azt mondta az ügyintéző, hogy 1,5 órán belül frissülni fog a beltéri, majd egy áramtalanítás szükséges, most kipróbáltam, és nem azt írja ki hogy: "Amennyiben a kártya és STB regisz" hanem "Nincs aktiválva ( hibakód 5). :DDD

nyiknyiknyiknyik

(#14994) Hachier


Hachier
csendes tag

Sziasztok!

Kiváltanám a Pirelli DRG 225G-met, amit nethez, meg IPTV-hez kaptam, egy D-Link modemmel és routerrel. Minden tökéletes is a net szempontjából, csak az IPTV nem jön rajta.

Tudtok tanácsot adni abban, milyen port range-et kell kiengednem a routeren, hogy működjön az IPTV? Ha egyéb beállítás is kell, azokat is szeretném tudni. :)

Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#14995) havri1 válasza Hachier (#14994) üzenetére


havri1
félisten

Jelenleg nincs megoldás rá sajnos.
Én is rengeteget próbálkoztam, de a box az a hgw-hez van rendelve.

havri

(#14996) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok, digitális kábel tv-m van, egy GlobalTeq STB-vel. Ezt szeretném megszüntetni vagy lecserélni olyanra amin van HDMI, van rá valami lehetőségem?

[ Szerkesztve ]

(#14997) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Mit lehet akkor csinálni, ha siralmas az internet nálunk? Ez a következőt jelenti:

Egyszer csak, RANDOM, amikor csak gondol egyet a modem és újraindul, percekig próbál összeállni, villog minden, egy kb 20 MÁSODPERCRE van internetkapcsolat is, aztán kezdődik az egész elölről. És ez kiszámíthatatlan ideig tart, amíg végre nem villog semmi a modeme.. (Ilyenkor ha weboldalakat olvasok/váltok, akkor csak meg kell várnom amíg néhány másodpercre van net, aztán a következőnél is, röhej nem?...)
Már milliószor betelefonáltunk, össze vissza beszélnek, hazudnak, de semmi változás nem történt, csak az sms-eket küldik, ha elhárították a hibát, hát qrvára nem, ha mindig megszakad... :((
Ilyenkor mit lehet csinálni? :O

Más kérdés: Hogy tudom az iptv-n felvett filmeket lementeni a gépre?

Előre is köszi a segítséget mindenben! :R :R

(#14998) kali válasza Paulo81 (#14997) üzenetére


kali
legenda

- amennyiben sokadszorra sem orvosolják a problémát, úgy másik szolgáltatót nézni - ha van rá mód és lehetőség...
- lementeni sehogy! például asztali dvd íróval kiírhatod, más megoldás nem nagyon adott...

[ Szerkesztve ]

(#14999) joecontra válasza Paulo81 (#14997) üzenetére


joecontra
addikt

Hogy tudom az iptv-n felvett filmeket lementeni a gépre?
Az STB kép és hangkimenetét bekötöd egy tunerkártya megfelelő bemeneteihez, elindítod a filmet, a kártyán meg a felvételt.

Üdv,
J

(#15000) tomgabor válasza Paulo81 (#14997) üzenetére


tomgabor
senior tag

Tarts ki és telefonálj addig ameddig nem jó. Az én hibám kijavítása fél évig tartott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.