Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) fradi81


fradi81
veterán

Ja és a T-home csak gagyi analóg scartos STB-ket ad a 'digi' kábeltévéhez? Ezzel csak magát járatja le, nem? Vagy jó az is a parasztoknak?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#14302) #41133696 válasza fradi81 (#14301) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elvileg csak azt ad, de nekünk pl HDMI-s Sagemet hoztak kettőt is :K

(#14303) kali válasza fradi81 (#14301) üzenetére


kali
legenda

szerintem nem járatja le magát, mert nem csak a t-home, hanem a upc...stb is így tesz... ezen ügyben volt már sok panasz a szolgáltatókra, vizsgálódott/vizsgálódik több képviseleti szerv is, figyelmeztetéseket is szórtak már ki - pláne, amikor a digi digitálisnak adta el a nem digitális -, de ez még a jövő zenéje...
amúgy iptv esetén én például az egyik legjobb cisco médiaboxot kaptam, ami rendelkezik hdmi csatival is, pedig nincs hd csomagom!

(#14304) kkrisi válasza fradi81 (#14301) üzenetére


kkrisi
senior tag

pl az én stb-hez is adtak hdmi kábelt és ha van led vagy lcd tv-d, ami képes kezelni a hd-t, akkor nagyon szép képet lehet kapni! Nekep pl 720p-re van állítva, és hihetetlen jó a kép! Tű éles és szép! A scart most már csak azért van, mert sokaknak még 'dobozos' tv-je van és még lehet kapni, addig lesz is!

(#14305) kkrisi válasza fradi81 (#14301) üzenetére


kkrisi
senior tag

pl az én stb-hez is adtak hdmi kábelt és ha van led vagy lcd tv-d, ami képes kezelni a hd-t, akkor nagyon szép képet lehet kapni! Nekep pl 720p-re van állítva, és hihetetlen jó a kép! Tű éles és szép! A scart most már csak azért van, mert sokaknak még 'dobozos' tv-je van és még lehet kapni, addig lesz is!

(#14306) kkrisi válasza fradi81 (#14301) üzenetére


kkrisi
senior tag

nekem is azt a dobozt hozták és tényleg az egyik legjobb !

[ Szerkesztve ]

(#14307) polonic válasza kkrisi (#14306) üzenetére


polonic
félisten

Azért jó lenne szerkeszteni a hozzászólásaidat, főleg úgy, hogy ugyanarra válaszoltál.

(#14272) Mr. Teddy

Ez felettébb érdekes lenne, ha ez igaz lenne. Miért tenne ilyet a T? Az bevételkiesés lenne nekik.

[ Szerkesztve ]

(#14308) Mr. Teddy válasza polonic (#14307) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Most érkeztem haza, voltam t-pontban!

Szóval megkérdeztem, és lehet külsős dobozt regisztrálni!
Telefonálgatott az ügyfélszolgálatos úr, majd azt az infot adta tovább, hogy beregisztrálják persze, csak annyi, hogy a szervízes kollégák tudják megtenni, akik kimennek házhoz. Egyszeri kiszállási díjat ki kell fizetni, 9700Ft-ot.

És szerintem új megrendelésnél ez ingyenes, mert ott alapból egy telepítés ingyen van, így jelezni kell elején, hogy saját dobozod van.

Persze a doboznak olyannak kell lennie, mint amilyet a T ad, és persze azt már valaki megvette korábban.

ui: Nincs itt közületek t-homeos szervízes, aki egy kártyaaktiválásban tudna segíteni? A dobozhoz amit vettem, kaptam egy kártyát is, csak be kéne jelenteni, de nem akarok 9700ft-ot kifizetni egy ilyenért...

(#14309) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Amúgy valaki rájött már arra,hogy hogy lehet felvenni tv műsorokat az Ip Tv-vel ? Mert aki rájött,az légyszi segítsen már,én hiába nyomkodom a felvétel gombot,egyszerűen nem vesz fel :( :(

best regards, egy fórumozó blogger

(#14310) kali válasza Dyrtyho (#14309) üzenetére


kali
legenda

prémium opció előfizetve?

(#14311) Dyrtyho válasza kali (#14310) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Na hát látod ez jó kérdés.Miért csak akkor lehet felvenni vele,ha elő van fizetve a prémium opció ? Amúgy meg nem ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#14312) kali válasza Dyrtyho (#14311) üzenetére


kali
legenda

(#14313) Dyrtyho válasza kali (#14312) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

A teletext opcióval is ez a helyzet ? Hogy csak akkor tudom használni ha prémium előfizetésünk van ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#14314) kali válasza Dyrtyho (#14313) üzenetére


kali
legenda

próbáld a színes gombokkal, többnyire a sárga vagy a kék szokott segíteni!

(#14315) fradi81


fradi81
veterán

nemide

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#14316) Dyrtyho válasza kali (#14314) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

A piros nem reagál semmit,a kék meg az ilyen extrákat hozza be,mint pl netrádió,netpincér,kvíz,stb...elméletileg a hangjegy és alatta egy balra mutató nyilnak kellene lennie a teletextnek,de arra se reagál......

best regards, egy fórumozó blogger

(#14317) kali válasza Dyrtyho (#14316) üzenetére


kali
legenda

nálam csatorna függvénye is, valamelyiken csak a sárga megnyomására tölt be a teletext, de amelyik csatornánál adott a teletext, ott valamelyik szinessel mindig bejön!

(#14318) kkrisi válasza polonic (#14307) üzenetére


kkrisi
senior tag

bocsi csak telórol vagyok és szarakszik rajta a böngésző!

Amúgy meg mi a teendő, ha 2 hdd-s stb-t hozott a kollega, mikor csak 1 járt volna? Nem lehet rá aktiváltatni a felvételt?

(#14319) szuro


szuro
csendes tag

sziasztok! egy kis segicség kelene van 1 ie beltérim cis2001 és sajnos icsen hotá távirányitom uiversal is al meg lehetne oldani én nem találtam hozá valo kodot

(#14320) Lenry


Lenry
félisten

ehhez a pirelli routerhez lehet valami erősebb antennát venni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14321) forrest85 válasza Lenry (#14320) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha levehető antenna akkor lehet. Vaterán találsz. Kasens pl.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#14322) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hali!

Most csak nálunk ennyire kaksi a t-home, vagy másoknál is gyengén muzsikál?:O
pl több mint egy hete hozták az iptv-t és azóta, már az egyik stb meg is halt....király! Ez volt olyan péntek este...na most mondta a kollega, hogy 72 óra max...aha azt kezdhetem keddtől szmolni azt a 72 órát, ha nem kell megint beszülni nekik, mert elfelejtik, vagy elhárított hibának tekintik! (volt már erre példa..) és megint ott vagyok h kb egy hétig nem lesz tv-m..De ez még hagyjám, de az internet is lebutult az uj modem miatt! Van amikor perceket kell arra várni, hogy 1-1 oldal behozzon, nem hozza be egyből, vagy belassul a net, vagy éppen ha kedve van akkor elmegy! Azért rendben van hogy most már onnan megy a tv is, de azért szerintem ezt egy kicsit jobban si meg lehetett volna oldani T-home...

csak ennyit akartam emgosztani!

üdv!

(#14323) Lenry válasza forrest85 (#14321) üzenetére


Lenry
félisten

Zsír, mert a gyári baromi gyönge...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14324) joecontra válasza kkrisi (#14322) üzenetére


joecontra
addikt

Lehet, hogy a vonalad nem elég erős és az iptv mellett bizony kidomborodnak a gyengeségek.

Üdv,
J

(#14325) Dyrtyho válasza kali (#14314) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Na,sikerült behoznom az Ip Tv-n a teletextet,valamelyiknél kékkel,van amelyiknél a sárgával,de az a fő,hogy sikerült behozni :C :C :C :C :C :C :C :DD :DD :R

best regards, egy fórumozó blogger

(#14326) kkrisi válasza joecontra (#14324) üzenetére


kkrisi
senior tag

és ezzel mit tudok kezdeni? kérjünk tőlük jelerősítőt?

(#14327) villamos válasza kkrisi (#14326) üzenetére


villamos
őstag

Elfelejteni az IP-TV -t úgy, ahogy van maximum, mást nem. Technológiailag még a tányéros, vagy az analóg adásnál is rosszabb véleményem szerint. Nem is értem hogy miért vannak oda érte olyan sokan. Gyakorlatilag olyan, mintha jutúbot néznél. A díszdobozt sem tudod megkerülni.
Maximum optikai kapcsolaton tudom elképzelni, hogy lehet némi értelme, és akkor is csak úgy, ha semmilyen más alternatíva nincs, ill. olyan műsorszám ill. adó van rajta, amit minden áron nézni akarsz.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14328) kali válasza villamos (#14327) üzenetére


kali
legenda

én pont fordítva látom, az iptv a jövő, és jelenleg a legjobb technológia - mellesleg nálam sima kábelen is tökéletesen működik, mint még sokaknál!

(#14329) kkrisi válasza kali (#14328) üzenetére


kkrisi
senior tag

semmi paaszod nincs az internet felöl? :O mert én itt szenvedek vele... tv-vel nem is lenen bajom(ha nem halt meg volna a beltéri egységem) de az internet az új modem álltal instabilabbá tette a hlózatot! Sőt van amikor 1-2 mp-re kifagy a kép a tv-n! de ez ritka és mellékes...

Viszont egy dolog még piszkálja a csőröm! Múltkor felhívtam a t-home-t és mondtam neik, hogy 2 hdd-s stb hoztak ki és csak az egyiken van felvételi lehetőség, és én szeretném ha a másikra is aktiválva lenne! erre mond nekem valami olyasmit, hogy nem lehet megoldani, mert 1 előfizetőhöz csak 1 felvételi jog jár, lehetne a másodikon is, csak akkor az + és valami olyat mondott, hogy akkor sem a második stb hdd-re mentené a cuccot, hanem az elsődlegesre..de mondom akor mi értelem van a másik hdd-nek?? tök logikátlan vagy csak hülye csávót fogtam ki! Erőől a témáról tudnál nekem mondani egy két dolgot? mert most már teljes a káosz!

A fószer aki hozta az iptv-t azt mondta, hogy ha betelfonálunk, és ügyesen csináljuk, akkor a másikra is ráteszik a felvételi jogot... hát nekem nem sikerült :))

de nekem most marhajó a stb-m--- egy hete lett hozva és most a t-home kezdőképnél nem jut tovább és egy idő múlva kiírja nekem h hiba a kliensben... be is jelentettem a hibát szombat délelőtt és ma este megkaptam a levelet, hogy elhárították a hibát! de a hiba továbbra is fenn áll! tehát kedden megint telefonálhatok be, bla bla bla...kb egy hét kiesik..ki fogja azt kifizetni helyettem?

[ Szerkesztve ]

(#14330) kali válasza kkrisi (#14329) üzenetére


kali
legenda

extra (25/5) kábelnet, iptv (családi + prémium opció) és semmi panasz nincs sem a szolgáltatásra - netes sebesség mindig maximumon megy, ping mindig jó, iptv nem akadozik -, sem pedig a szolgáltató által adott eszközökre (stb; cisco isb6030(mt) hgw; cisco epc3825)!
milyen eszközeid vannak? mert az epc hgw esetén például sokaknak okoz(ott) problémát a tűzfal helytelen beállítása a net, de még az iptv esetén is!
a dupla felvevős dolgot nem vágom, de talán volt már szó róla ezen fórumon korábban, legalább is rémlik valami ilyesmi...

(#14331) kkrisi válasza kali (#14330) üzenetére


kkrisi
senior tag

nekünk 15 net csomag van, családi+ hbo max pack az stb az ugyan az mint neked viszont a modem az 3925-ös!

inicializálási hiba a kliensben...ezt írja ki a doboz kb 30 perc után! aztán 1 választható menüpont: kilépésa kliensből rámegyek bejön egy kék háttér és újraindul és kezdi előröl!
olyannak tűnik mint ha "kékhalál" lenne de nem értek annyira az stb-hez

[ Szerkesztve ]

(#14332) villamos válasza kkrisi (#14329) üzenetére


villamos
őstag

Nem csavart érpáros előfizetésed van? Mert akkor előfordulhat hogy azért instabil a neted az iptv mellett.
Az a baj a T -vel, hogy sokszor a jobb kéz, nem tudja mit csinál a bal. Olyan helyekre is képesek egyes szolgáltatást kiépíteni, ahol nem is bírja a hálózatuk. Én is hasonlóan jártam az utóbbi időben. Az ügyintéző tévedéséből kiépített voip vonal nem nagyon akart működni. Amikor a hibabejelentőt felhívtam, csodálkozott, hogy mit keres nálam ilyen szolgáltatás, amikor a kerületbe ilyet nem is építenek ki, mert nem bírja a hálózat, és messze vagyok a központtól, ezért nem működik. Végül visszakaptam egy analóg vonalat, de sajnos valamiért rosszabb, mint volt, kevesebb a sávszél (eredetileg sem volt jó) magasabb a ping stb.
Ezek egyszerűen nem ismerik a saját hálózatukat! :Y

kali: Örülök, hogy meg vagy elégedve az iptv -vel, én a legrosszabb ellenségemnek sem kívánnám. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14333) kkrisi válasza villamos (#14332) üzenetére


kkrisi
senior tag

coax kábelen jön be a net a modemba és onnan utp megy a tv-be routebe, abból a gépekbe!

(#14334) villamos válasza kkrisi (#14333) üzenetére


villamos
őstag

Hm. pedig a koaxnak bírnia kellene.
Csak kérdés, hogy mi vitt rá arra, hogy iptv -t kérj, amikor a T digitális kábeltv -je sokkal jobb, és nem viszi el a sávszélt? Vagy a digit kábelTV-t is írtják, mint az analóg telefonvonalakat? :F

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14335) kali válasza kkrisi (#14333) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy érdemes lenne ellenőrizni az eszközök beállításait, bekötési módokat, sorrendet...stb!

(#14336) kali válasza villamos (#14334) üzenetére


kali
legenda

azért normális esetben az iptv sem vehet el a sávszélességből, elvileg felette áll!

(#14337) kkrisi válasza villamos (#14334) üzenetére


kkrisi
senior tag

Az vitt rá minket, hogy kényelmi szempontokból sokkal egyszerűbb többmindent tud, és hát másodsorban netről jön ami abból előny, hogy nem függ az analóg adástól! mert eddig ha az elment akkor digitális sem volt! Bár nem hinném hogy az sokkal jobb lenne mert az az analógból próbált digitálisat csinálni, de tény hogy nem netről ment és külön volt a 2 egymástól ami úgy jobb is volt! csak aztán felhívtak, hogy hűségesek vagyunk meg mittom én és így most olcsóbban jövünk ki mint a digitálissal! Most ha olcsóbb akkor érted had menjen de a franc sem gondolta volna, hogy bajok lesznek!

Azt képzeld el, hogy a szerelő csávó olyat mondott, hogy cask néztem! azt vezetik be, hogy ahova iptv-t teleíptenek, (ugye már analóg az külön marad mert a tv is netről megy) ott az analóg koaxkábelt ki kell hogy kössék! magyarul elvágják az oszlopnál és nincs analóg csak digitális...Apumal ezt meghallottuk, azt mondtuk a csávónak, hogy hozzá ne merjen nyulin mert le lesz tépve a feje...ilyet szól: jó akkor nem csinálom meg a munkát! Apám befenyítette és aztán maradt az analóg is és szépen kapkodta a kezét a muksó is :))

kali: én nem tudom mit csinált a muksó, direkt kérdeztem is, hogy mind1 melyik tv-t melyik slot-ba csatlakoztatja a modemba? meg volt hozzá vmi cd- azt el is vitte magával mondván hogy az úgysem jó semmire és mondom beállítai nem kééne? mondja h az gyárilag már úgy van hangolva...mondom oks legyen úgy!

most pl a dobozom bekapcsológomja pirosan (nem narancssárgán (standby) világít hanem pirosan a kijelzője nem is megy ....ennek már nagy baja lehet!

(#14338) ludsimon válasza kkrisi (#14337) üzenetére


ludsimon
veterán

"ahova iptv-t teleíptenek ott az analóg koaxkábelt ki kell hogy kössék!"

Mi ez a baromság? :F Valami tanuló gyerek volt nálatok?

Nálunk IPTV alap + kábelnet alap van kiépítve és behúzták az analógot is úgy, hogy előtte semmilyen kábel nem volt behúzva csak telefon ami már nem él. Le is szereltettem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14339) kkrisi válasza ludsimon (#14338) üzenetére


kkrisi
senior tag

papírt is mutatott róla! ahova iptv-t telepítenek, ott az analógot szedik is lefele, mert h az iptv-ben van a jövőő....nálunk már nagyon réég van analóg! aztán durván 3 éve volt "digitálisunk" aztán most ip...

(#14340) ludsimon válasza kkrisi (#14339) üzenetére


ludsimon
veterán

"papírt is mutatott róla! ahova iptv-t telepítenek, ott az analógot szedik is lefele"

Ez igen meglepő!

Mert igazából az analógot nem is lett volna baj ha levágja az oszlopról mert adnak hozzá splittert ami a bejövő koaxból csinál data-t meg analóg jelet TV-hez.

Mi augusztus végén köttettük be és ők szó nélkül hőzták be az analógot mi semmibe nem szóltunk bele.
Nálunk viszont nem csak 1 muki volt hanem voltak itt asszem 6-an és egyik se szólt a másikra.

Akkor ez valami új szabályzat lehet.
Azt esetleg nem nézted mikori vagy nem kérdezted?

undefined

(#14341) kkrisi válasza ludsimon (#14340) üzenetére


kkrisi
senior tag

nem sajnos csak azt néztem, hogy tényleg feketén-fehéren le van írva! a többivel nem foglalkoztunk mert apummal már kivoltunk a muksótol h még le akarta vágni a jó öreg kis analógot :)

de a box megoldásra nem tudsz valamit miért világíthat pirosan ?:O

(#14342) kali válasza kkrisi (#14337) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy csak nekem tűnik furcsának, de ahol egy koaxiális kábelen megy be a jel (analóg tv, kábelenet és iptv), ott fizikailag nem nagyon tudják leválasztani az analógot - értem ezt a kábel levágására...
ahol esetleg túl régi koaxiális hálózat van kiépítve, ami még nem elég a jobb net és az iptv alá, és emiatt újabb koaxiális kábelt - vagy esetleg optikait - húznak be, ott mondjuk semmi akadálya a régi koaxiális kábel kikötésének!
a nagy bajra nem lehet mit mondani, mivel nem ismert az eszköz pontos típusa, de sok médiabox normális esetben kikapcsolható úgy, hogy piros jelzéssel világítson, teljesen kikapcsolt állapotban, szóval az nem feltétlenül hiba! gondolom van leírás a készülékekhez?!?!

[ Szerkesztve ]

(#14343) ludsimon válasza kkrisi (#14341) üzenetére


ludsimon
veterán

Már mint a bekapcsológomb?

Azért mert nem jelentkezett fel. Regizni kellene a hálózatba ha nem tette meg a szerelő.
Másra nem tudok gondolni.
Mit ír ki mikor bekapcsoljátok?
A piros még a standby-t jelenti mikor kikapcsolod. Az normális.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14344) kkrisi válasza ludsimon (#14343) üzenetére


kkrisi
senior tag

standy-ba narancssárga igen az normális! de nekem most kiejlző nem is mutat semmit, és a bekapcsológomb erős mély piros "vörös" színű....
és mindig azt írja ki mikor bekapcsolom: t-home kép....eltelli vagy 15-20perc és inicializálási hiba a kliensben! van egy menüpont : kilépés a kliensből rámegyek kék háttér bejön aztán megnit a t-home kép és jön a hibaüzenet ismét!

(#14345) kkrisi válasza kali (#14342) üzenetére


kkrisi
senior tag

őő van vagyis...volt! emberünk azt is levitte a dobozzal együtt! :) de ugyan az a stb- van mint neked a 6030-as

(#14346) ludsimon válasza kali (#14342) üzenetére


ludsimon
veterán

"lehet, hogy csak nekem tűnik furcsának, de ahol egy koaxiális kábelen megy be a jel, ott fizikailag nem nagyon tudják leválasztani az analógot - értem ezt a kábel levágására..."

Az analógot valóban nem lehet leválasztani mert azt egy splitterrel akárki meg tudja tenni házilag.

De visszafelé, tehát egy analóg kábelt amin már analóg a jel nem lehet digitálissá tenni.

Ahhoz az oszlopon átalakítást kell végezni.
Nálunk most lett az oszlop megerősítve mert ferde volt + kisebb veszteségű kábel került fel a vékony kábelek helyére. Annyit szoptak a szerelők vele...
Analógon volt TV és nálunk mivel IPTV-s a rendszer nem működött mert kellett egy DC az oszlopra.
Meg aztán még kiderült, hogy egy gyárilag hibás csatlakozót vett le a polcról. :o
3 napig ezzel szenvedtek.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14347) kali válasza kkrisi (#14345) üzenetére


kali
legenda

akkor a teljesen kikapcsolt állapot a piros úgy, hogy semmit sem jelenít meg a kijelzőn, illetve szintén piros a készenlét, de ekkor kiírja az időt! sima készenlét távval vagy a készüléken egyszeri megnyomása főkapcsolónak, a teljes kikapcsoláshoz pedig háromszor kell megnyomni - utóbbinál az eszköz főkapcsolójára kapcsol be!

ludsimon; azért csodálkozok, hogy bizonyos esetekben körülmyénes lenne a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#14348) kkrisi válasza kali (#14347) üzenetére


kkrisi
senior tag

köszi! akkor kedden már hívom is a kollégát, hogy egy kicsit elbeszélgessek vele! mert már kezd telelenni a hócipőm a t-home al!! Ezzel nem azt mondom hoy más szolgáltató jobb lenne, de ha már most éppen ennél vagyun, akkor azárt ki fogom azt harcolni, hogy ezt a hónapot írják jóvá a tv-t vagy csökkentség erre a hóra! mert én nem fogom kifizetni a teljes havi összeget, mert egy hétig nem tudtam tv-ni!

(#14349) ludsimon válasza kkrisi (#14348) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem lehet, hogy a modem nem ad neki rendesen ip-t? :F

DHCP be van állítva vagy nincs?

undefined

(#14350) kkrisi válasza ludsimon (#14349) üzenetére


kkrisi
senior tag

én nem tudom mi az. mármint értem mit szeretnél mondani, csak dhcp nem tudom mi
de a másik box meg hibátlan!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.