Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118451) Pubszon válasza tobias40 (#118449) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem sem kellett nyúlni a saját hálózatomhoz, csak az ONT-t beállítani majd a routerben PPPoE csatlakozást megcsinálni, mert előző szolgáltató DHCP-vel adta az IP címet.

Így is jó, úgy is jó, de nekem jó ha életem az ONT-ot mert ha jelszintet kell nézni vagy egyebet akkor elérem. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#118452) DJ. Ru$y válasza Pubszon (#118442) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Benyomod gombbal a wifit, rácsatlakozol, megnézed amit akarsz kész. Rádugsz kábellel bármilyen eszközt az ONT-ra és megnézed amit akarsz.

Olyan sűrűn nézegetek a jelszinteket? Szerintem aki egyszer összerakja a hálózatát és nincs vele probléma, az nem fogja napi szinten nézegetni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118453) Kaba válasza mediaplayer (#118450) üzenetére


Kaba
veterán

Ez a jelenlegi aktuális modem,ha nem hibás akkor nem kell cserélni.

(#118454) DJ. Ru$y válasza mediaplayer (#118450) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kellene cserélni, lehet, hogy félretájékoztattak, esetleg volt előtte nálad másik eszköz? Régi Huawei ONT? Lehet az maradt a rendszerükben... Ha kapsz kicseréled, visszaküldöd a másikat, aztán kész. Gyakorlatilag nem kellene, hogy csereeszközt kapj.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118455) Harkovz válasza DJ. Ru$y (#118424) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Én is pont most kaptam meg a routert.Ezt a jelszót nem találom meg sehol?Ezért is telefonálni kell?

(#118456) Starchm válasza Harkovz (#118455) üzenetére


Starchm
őstag

Osszefoglalo.

(#118457) DJ. Ru$y válasza Harkovz (#118455) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Volt aki írta, hogy a webes felületen lévő szerződésben benne van (nekem 1000 éves szerződésem van, abban nincs benne). Összefoglalóban le van írva, ha be tudsz lépni a Telekom fiókba, akkor meg tudod változtatni, a régit nem tudod kideríteni ott. Telefonon vagy lediktálják vagy ott is csak újat tudsz megadni, ebben most nem vagyok biztos.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118458) Beniii06 válasza DJ. Ru$y (#118457) üzenetére


Beniii06
őstag

"Volt aki írta, hogy a webes felületen lévő szerződésben benne van"

Nem a szerződésben van benne, hanem az új előfizetés megkötése után 30 (vagy 60) napig elérhető külön egy pdf-ben a profil --> dokumentumok résznél. Legalább is nálam így volt, mondjuk én sem most kötöttem.

"Got any other secret weapons?"

(#118459) Kaba válasza Beniii06 (#118458) üzenetére


Kaba
veterán

Igen a dokumentumok között található és 30 napig elérhető.

(#118460) Harkovz válasza Kaba (#118459) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Sajnos már nem elérhető nálam.

(#118461) Harkovz válasza DJ. Ru$y (#118424) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Én csak a wifi miatt vettem az Asust.Csak simán rádugtam az egyik Lan portra az Asuson meg a WAN-ba és működik.ONT-wifi ki és kész.Így is jó nem?

(#118462) Voice24


Voice24
őstag

Online, a chat-en keresztül aktiváltattam a 3 db hd stream-et. Először félreértette az ügyintéző a dolgot, és kapásból egy 3. beltérit is bele akart vonni az előfizetésbe, majd tisztáztuk, hogy nekem a felvétel opció miatt csak magára a 3 hd-ra van szükségem.
Utána hamarosan kb. egy percre lefagyott a műsor a boxon, majd elindult. Utána néztem, már a 3 db hd stream volt.
Ami viszont feltűnt, hogy azóta a csatornaváltás lassabb lett, és amikor megjelenik az átváltott csatorna képe, az is 1-2 másodpercig merev, és csak utána indul el. Eddig ilyet nem tapasztaltam, ezt a 3 hd stream megléte okozza?

(#118463) DJ. Ru$y válasza Harkovz (#118461) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor már igényesen rakd össze, hogy lássák egymást az eszközök. Így kellene konfigolni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118464) HTomee válasza Voice24 (#118462) üzenetére


HTomee
tag

Nekem is sikerült a 3db HD stream. A Sagemcomot is újraindítottam. Azóta már normális a csatornaváltás sebessége.

(#118465) DJ. Ru$y válasza Voice24 (#118462) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbálj egy fullos újraindítást a hálózatnak, hátha megoldja. Így, sorrend lényeges.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118466) Harkovz válasza DJ. Ru$y (#118463) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Egyébként meglepően gyorsan,már ma volt itt egy szerelő több mint egy órát tornázott rajta,új profil,új idősáv,mindent újra csináltak,mégis 3-400 mb/s a letöltés.Szerintem többet kéne tudnia,nem tudja mi lehet,de a garantált megvan.Hát mondom ok,de nem arra fizettem elő.Egyébként korrekt volt,mindent megpróbált.Lehet,hogy ennyit tud itt a hálózat?Másnak is ennyit tud itt Cegléden?

(#118467) Essejó válasza Stanley-B. (#118444) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem is koaxon jön a telekomos 1000/25 itt Soroksáron. Az ugyanitt lévő Digis optika, sajna bizonyos okokból nem megoldható.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#118468) HTomee válasza Harkovz (#118466) üzenetére


HTomee
tag

Tápiószelén vagyok és nekem is kevés mostanában a letöltés. Asszem pont Ceglédről jön a kábel ide is. Lehet van összefüggés?!

(#118469) Tompika777 válasza Harkovz (#118466) üzenetére


Tompika777
senior tag

Gigabitre szerződtél, én nem hagynám annyiban... Ha nem boldogulsz a Telekommal mert a garantált miatt próbálnak lerázni folyamatosan, akkor irány az NMHH, jelentsd ott(görgess vissza, volt róla szó pont mostanában)

(#118470) tobias40 válasza Harkovz (#118466) üzenetére


tobias40
veterán

Ugye közvetlen az ONT-ről mérsz?

Nekem uanígy volt friss bekötés után,a szerelő gépén is ennyi volt a speed mint nálam még is csak azt mondták hogy a minimum megvan.
Voltak vagy 3x és nem javult.(haverom az egyik nem baxott át mindent elkövettek)
Aztán egy pár nap után újra kijöttek csináltak vmit ,picit jobb lett.
Az elejétől kezdve az időrés(sáv)-ra gyanakodtak de elvileg rendben volt.
Aztán egyszer csak rendbe jött és azóta rendben van de nem megy 900/900 fölé de már régen nem érdekel.
A lényeg hogy ne add fel és jelentsd minden héten hibára ha nem hozza a sebességet,mérjél különböző időpontok sebességet az app-al,azokat mentsd el bizonyítéknak.
Ha nem csinálják meg 2-3 héten belül akkor fordulj a felsőbb szervekhez, bizonyítékként a speedtest méréseivel.
Mérjél éjjel 11 órakor hajnal 5-kor délután egykor,minden időpontról legyen mérésed hogy nem csak a fő időben nincs meg a sebesség.
Ne add fel,végül megcsinálják,kitartónak kell lenni,sokszor ők sem tudják mi a baj de ha nagy a nyomás megcsinálják! ;]

[ Szerkesztve ]

(#118471) b.roland82 válasza DJ. Ru$y (#118422) üzenetére


b.roland82
csendes tag

Ahogy észrevettem időjárásfüggetlen a dolog :( . Napsütésben, szélcsendben is megszakad amikor úgy gondolja, illetve van hogy viharban a szél össze-vissza rángatja a kábelt, de van kapcsolat. Én is már csak a dobozra vagy benne a csatlakozóra tippelek, esetleg kábel. Bejelentettem hibára, majd szólok akkor a szerelőnek hogy nézze meg ezeket.

Beniii06: Egyedül vagyok a dobozban, a legközelebbi szomszéd is olyan 100 méterre van, de nekik van külön dobozuk, szóval majd szólok hogy mérjék meg a többi csatlakozót is és dugjanak rá arra ahol a legjobbat mérik :D

(#118472) n@p@lm válasza Harkovz (#118466) üzenetére


n@p@lm
őstag

Az ONT-t nem cserélte?

(#118473) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok.
Hó végén lejár a jelenlegi otthoni csomagunk egy másik cégnél.
Szeretném már most megrendelni a T-nél az otthoni TV és Internet szolgáltatást.
2 év hűséget vállalnék, viszont látom, hogy felajánl kedvezményt készülék vásárlásra.
Ez csak akkor él, ha most azonnal veszek valamit mellé, vagy valahogy ellehet tenni későbbi felhasználásra?
2-3 hónap múlva lejár barátnőm telenoros hűsége, és akkor átvinnénk a számainkat is a T-hez. Akkor valszeg el is lenne költve ez a kedvezmény. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#118474) tobias40 válasza n@p@lm (#118472) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem cseréltek azt is anno,az sem segített..

(#118475) Livius válasza Harkovz (#118466) üzenetére


Livius
őstag

Figyu, ne szarakodj, nyitasd újra a hibajegyet és instant jelentsd be ezt a hibát/panaszt az NMHH-nál is. Én úgy látom, mára már annyira pofátlanul kezeli minden szolgáltató ezt a garantált minimumot, hogy nem szabad vacakolni, ha elsőre nem megy, másodszorra már bőven lehet tolni a problémát az NMHH-ás bejelentéssel. A vége úgy is az lesz, hogy kiderül a hálózat soha nem is tudta a kínál sebességet, és így az NMHH-nál elbuknak az érvekkel és már jön is a kötbér meg a helyreállítás vagy épp a legvégső esetben egy kisebb csomagba kényszerítenek, esetleg szerződés bontást csinálnak veled.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#118476) donmackó válasza HTomee (#118468) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem nincs. Én a szomszéd faluból vagyok (Tápiógyörgye) és hozzánk szele felől jön a kábel, de itt nincs sebesség probléma. ping 9 ms download 948.73 upload 948.11

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#118477) Harkovz válasza tobias40 (#118470) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Hát ha lesz rá időm és energiám még bejelentem.

(#118478) Harkovz válasza n@p@lm (#118472) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Nem.

(#118479) DJ. Ru$y válasza IntelKiller7 (#118473) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudod "elrakni", de otthoni szolgáltatásra is vehetsz telefont, ha ez a cél. Megveszed a készüléket, utána meg áthurcoljátok a számokat, akkor amikor kedvetek van. :K Vagy kivárod a 2-3 hónapot hűség nélkül a másik szolgáltatódnál (TARR?) és utána kötsz át egy Magenta1-gyel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118480) n@p@lm


n@p@lm
őstag

No, most ment el a szerelő a tegnap előtti hibabejelentésem miatt.
Kicserélte a Sagem ONT, szoftver : SG3G10000604.
Csontra ugyan annyit hoz mint az előző. ~400Mbps/930Mbps
Elbeszélgettünk.
Egy optikai szálon 64 előfizető van. (nekem ez új infó).
Simán elképzelhető hogy a központban (ezt ő nem látja) behatárolták a letöltési sebességet mivel megtelt az optikai szál és más előfizető ne "csorbuljon".
Ezt etikátlannak tartom a Telekom részéről.
Érik az NMHH levél.
Jövő év első felében elérhetővé akarják tenni a 10 Gbps sebességet, akkor egy optikai szálon 32 előfizető lesz.
Továbbá egy új eszközt is tesztelnek ami már rendelkezik egy! darab 2,5 Gbps LAN porttal.
Hirtelen ennyi.

(#118481) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni, kifogytam az ötletekből.
Egy Sagemcom F@st 3686 HGW után kötnék egy Asus N18U routert, és a port forward nem működik. Plex-szel és Putty-tyal egyaránt próbáltam.

A beállítások a HGW-n :

Port forward:

Működik a Plex remote access a HGW-n keresztül:

ASUS beállítások:

:

Nem működik a port forward:

Egyébként a Puttynál ugyanez a helyzet. Belső hálón elérem a 192.168.1.15 címen, kívülről viszont nem.

Mit rontok el?

(#118482) flash- válasza Gabesz87 (#118434) üzenetére


flash-
veterán

az aszfalt kötöanyag nevezetű "virágboltból" ingyen vihező :D :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#118483) mrzed válasza IG55 (#118481) üzenetére


mrzed
senior tag

Dupla nat alatt van a hálózatod. Egyszer natol az ont, egyszer pedig az asus routered. Így tutira nem fog menni, amit szeretnél.

(#118484) HTomee válasza IG55 (#118481) üzenetére


HTomee
tag

Ide mehet a pipa. Máskor ezt inkább az ASUS topicba. :)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#118485) DJ. Ru$y válasza IG55 (#118481) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DMZ esetén nem kell a HGW-ben port forward.

mrzed
DMZ-t ismered? Sagemcom nem csak ONT-okat gyárt, hanem HGW-ket ez egy koaxos HGW, de írta is a kolléga. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118486) mrzed válasza DJ. Ru$y (#118485) üzenetére


mrzed
senior tag

Mea culpa... :R
Viszont a dupla nat állt.
Szerény véleményem szerint, aki Putty felhasználó, és tudja, hogy ez szócska nem az aprócska, óvatlan puki angol megfelelője, az ne érje be dmz-vel, vagy az említett asus beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#118487) IntelKiller7 válasza DJ. Ru$y (#118479) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Most az otthoni tv+ internet a tarr. Ez most jar le ho vegen. Ezert kellene megrendelnem a T-tol az otthoni csomagot(net+tv)
a telefonok Telenorosak. Az enyem mar lejart, baratnome viszont csak 2-3 honap mulva.
En az uj iPhonet vennem, de az meg ido mire rendelheto lesz, szoval addig otthonra kellene valami.

ha megrendelem az Otthoni csomagot(net+TV) 1 rv husegre, akkor kesobb hozza lehet meg dobni 2 telefon elofizetest, hogy magenta 1 csomag legyen az egesz nem?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#118488) DJ. Ru$y válasza mrzed (#118486) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha van IPTV-d koaxon, akkor nincs más megoldás, mint beérni a DMZ-vel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118489) DJ. Ru$y válasza IntelKiller7 (#118487) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze, ez is opció. Áthordozod őket, összevonják Magenta1-re és a Magentára vállalsz két évet, akkor még a készülékkedvezményed is több lesz talán.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118490) mrzed válasza DJ. Ru$y (#118488) üzenetére


mrzed
senior tag

Igen, olvastam ezt már Tőled is.
Viszont én ezt az opciót nem tudnám elfogadni, ha kell beáldoznám a tv előfizetést, vagy megoldanám más néven a szerződést, külön-külön szolgáltatói eszközzel. Sajnos a szolgáltatók eszközei annyira gyengék, és megbízhatatlanok hogy még a böngészős gui megjelenítése is komoly kihívás számukra. Nem is beszélve, hogy a belső hálózat védelmét még véletlenül sem bíznám olyan eszközre, amin dedikált kiskapuk vannak.

(#118491) IG55 válasza DJ. Ru$y (#118485) üzenetére


IG55
senior tag

Nem hogy nem kell, hanem emiatt nem volt megfelelő a port forward. Köszi!

(#118492) IG55 válasza mrzed (#118486) üzenetére


IG55
senior tag

A port forward már működik, viszont a Raspberry-met nem tudom elérni kívülről továbbra sem. Sem Putty-tyal, sem VNC-vel, sem máshogy. Nem akar összejönni ez a HGW kiváltás másik routerrel. :(

(#118493) Essejó válasza mrzed (#118486) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, de ha a T-től koaxon kapod a netet, és van iptv-d is, akkor nem bridgelik a hgw-t, és csak dmz-be tudod tenni a sajátod ha routerként használnád.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#118494) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Tegnap váltottam SAT tv-ről IPTV-re VDSL-en.
Már megrendeléskor közölte a hölgy, hogy nálam csak 2 db STB telepíthető, mert a vonalam csak 22 Mbit-es az ő általa látott adatok alapján. A két STB még rendben is volna, egyébként sem akartam most hármat, de az, hogy az STB rendszerinformációi alapján 2 sd 0 hd stream van kiadva az már nem oké.
Kipróbáltam, hogy mindkét STB be volt kapcsolva és így felvenni már nem tudtam, vagy ha beállítottam egy felvételt akkor már a másik tv-n nem tudtam nézni semmit.
Ilyenkor mi a teendő szerintetek? Nem adják 2 STB-re a 2 hd 1 sd-t? Így felvétel esetén csak 1 tv készüléket tudok nézni és ez nagyon nincs rendben szerintem. A sat tv-n simán tudtam felvétel mellett két tv-t nézni.
Tapasztalata van valakinek ezzel kapcsolatban?
A HGW adatai szerint egyébként ilyen a vonalam:
Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#118495) DJ. Ru$y válasza madagaszkar (#118494) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erre a vonalra simán mehet a 2HD 1SD, vetess fel panaszt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118496) madagaszkar válasza DJ. Ru$y (#118495) üzenetére


madagaszkar
tag

Így lesz! Egyébként felvétel opcióval rendelve nem tudom, hogy gondolták a 2 sd 0 hd-t.
Valamint azon is csodálkozom, hogy nem látják a központban a valós sebességemet.
Itt utána olvasva ennél jóval gyengébb vonalon, egy érpáron is kiadják a 2 hd 1 sd-t.

[ Szerkesztve ]

(#118497) DJ. Ru$y válasza madagaszkar (#118496) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valami mutyit érzek a vonaladon, ugyanis erre a vonalra józan rendszer és ember sem adna ki bondingot, szóval ezt nem tudom, hogy hozták össze. Bár, ha belépne az eszközre ami nálad van láthatná a vonali adatokból, csak ezt sima ügyintéző hiába nézi, nem érti. Tisztelet a kivételnek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118498) madagaszkar válasza DJ. Ru$y (#118497) üzenetére


madagaszkar
tag

Ismerős Telekom szerelő intézte a bondingot, hogy biztosan meglegyen a 100/30-as sebesség, ebben jó volt a meglátásod. :C
Akkor ha sima ügyintézőt hívok fel, esélyem sincs, hogy tud segíteni? Egyébként akkor jól gondolom, hogy kiadják a 2 hd 1 sd-t, csak a megfelelő emberrel kell beszélnem?

(#118499) DJ. Ru$y válasza madagaszkar (#118498) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ki kellene adniuk, viszont mindenképpen utána kellene járni, hogy ők miért látnak bent mást, mint a valós, mert az nem oké.

Próbáld meg a 1414-en ezt ütni, ha nem tud segíteni az első, akkor kapcsoljon tovább.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#118500) madagaszkar válasza DJ. Ru$y (#118499) üzenetére


madagaszkar
tag

Rendben. Köszönöm a segítséged.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.