Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117951) Draken válasza Kaba (#117950) üzenetére


Draken
őstag

Köszi! Nem kell nagyon hely, bejárat ajtó felett lesz az ont, onnan ki van húzva minden helységbe annyi utp amennyi kell [kép]

(#117952) tobias40 válasza Draken (#117951) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor vágasd el rövidebbre ha zavar vagy nem fér el a köteg,megteszik biztosan... :C

[ Szerkesztve ]

(#117953) Kaba válasza tope (#117948) üzenetére


Kaba
veterán

A 2019.szept 2.után kötött szuper családi HD csomagról váltasz a 2020. szept.4-i.új szuper családi HD csomagra amiben 12+ HD van,akkor nem kell ráfizetni az újra.

(#117954) Darkness válasza Draken (#117949) üzenetére


Darkness
aktív tag

Örültem volna, ha ennyit ráhagynak... :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#117955) DJ. Ru$y válasza Boond (#117944) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"A Telekom által üzemeltetett végberendezéseken korábban kiépített "Telekom Fon WiFi HU" hálózat 2020. szeptember 1-jétől nem elérhető Magyarországon."

Megszűnt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117956) merqree válasza Draken (#117949) üzenetére


merqree
őstag

Egy örök igazság: nagyból mindig lehet kicsit csinálni, de fordítva már nem igen ;)

(#117957) tope válasza Kaba (#117953) üzenetére


tope
addikt

Igen ez a gáz, hogy látszólag ugyanazon csomag, de mégse, mert amiről beszéltem, az 2018-ban lett kötve.

(#117958) Túzok22 válasza Draken (#117951) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szia. 1 km-t is rajtahagyhatsz/hagyhatnak mert ez optika. 1 km-es kábelhosszon sincs tulajdonképpen jelveszteség. :)
A korábbi technológiáknál volt ez baj, hogy mennyi van ráhagyva, mert pl ADSL csavart érpáros rézkábelnél100 méternél több ráhagyásnál már hatalmas a jelveszteség. Ugyanúgy koaxnál se ajánlott sokat ráhagyni. Optikánál ez nem probléma. :)

(#117959) Essejó válasza DJ. Ru$y (#117939) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem is volt olyan idöszakom, amikor kitaláltam, hogy kábel nélküli lessz a lakás. Csak a router alatti gép, és a nas volt kábelen. Két plusz asztali gép, az egyik a routertől két méterre, és egy laptop a hálószobában wifin volt. A másik asztali pc egy 50 cm-es téglafal túloldalén a routertől öt méterre. A router egy Linksys WRT54GL volt, ami 15éve még elég komoly darab volt. A wifikártyák a két pc-ben pci buszosak kb 8-10 cm-es antennával, és kb 1 méteres kábellel csatlakoztak a kártyákra. Netezni teljesen jók voltak, vagy filmet nézni a nasról. De online játékra még a routertől 2 méterre lévő pc is alkalmatlan volt. Igen rövid idő alatt rendeltem krimpelő fogot és rj45 csatlakozót az eBayról, és fúrtam keresztül az 50-es téglafalat is. Azóta én mindent is lanra kötök, najó mobilt és tabletet nem, de jó lecke volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#117960) Quinine911 válasza Túzok22 (#117846) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Na még mindig küzdök ezzel a rohadt magas pinggel :( (Másnak nincs ilyen gondja?)

Bejelentettem 1414-en, annyit mondott a csávó hogy minimálisan alacsonyabb jelszintet lát, ez okozhat magasabb pinget, újraindítja központilag a SAGEM-et...megtörtént, de semmi változás.

Magyar szerver átlag pingjeim ilyen 11-18ms körül vannak, de ahogy megyek távolabb, egyre növekszik.
Amszterdami szerver teszt meg úgy európai oldalak olyan 55-70ms, aztán amerika már 120-280 között, Ázsi meg 300 felett.... (ping-test.net)

Ez pár napja van, a letöltési/feltöltési sebességem tök jó, de ez az állandó várakozás/darabos betöltés a magas ping miatt nagyon szarrá teszi a dolgot :(

Lövök egy képet a ping-test.net eredményekről:

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#117961) Draken


Draken
őstag

Köszi mindenkinek! Időközben bekötötték, éles teszt majd kicsit később. Saját router még nincs meg, viszont szükség lenne a poe adatokra, amit eddig nem kaptam. Üfsz?

(#117962) Boond válasza DJ. Ru$y (#117955) üzenetére


Boond
addikt

Értem akkor végleg... gondolom nem sok értelme volt vagy? De ha jól rémlik, még manapság is látok, láttam telekomos, vagy hasonló wifit, akkor az micsoda?

(#117963) blackmajesty válasza bogabi (#117946) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Telefonról a műsorújság appból lehet felvételt elindítani. Akár a HD csatornákon is.

(#117964) DFlash


DFlash
tag

Időpontot kaptam mára internet bekötésre, de nem jött meg a szerelő 2 és 4 közöttre szólt, tegnap kaptam egy plusz megerősítő sms-t.
Ilyenkor szólni kell vagy keresnek vagy mi a helyzet? :F

(#117965) Boond


Boond
addikt

Egyébként lehet csak internet szerződést, csomagot megújítani, vagy mellette kötelező a többit is, pl telefon?
Mert utóbbi olcsóbb most, régebbi csomaggal...

(#117966) Voice24 válasza Boond (#117965) üzenetére


Voice24
őstag

Nem szükséges, csak az otthoni előfizetéseknek kell azonosnak lenniük. Én hónap elején módosítottam a plusz HD csatornák miatt a 202009 IPTV csomagra, ugyanilyenre módosult az internet is, de a mobil előfizetést ez nem érintette.

(#117967) csako válasza Quinine911 (#117960) üzenetére


csako
veterán

Ez így normális, minél messzebbre mérsz, annál magasabb lesz. Magam is hasonlóakat mérek optikán, még a kiugró max értékek is előjöttek, szóval ezen nem látni miért a várakozás/darabos betöltés.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#117968) Quinine911 válasza csako (#117967) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Akkor csak én hülyültem meg bakker és lehet eddig is így volt csak nem tűnt fel :F ....mindenesetre nagyon köszi a visszajelzést!!

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#117969) proradeon válasza DFlash (#117964) üzenetére


proradeon
őstag

Hát én biztos felhívnám az ügyfélszolgálatot, hogy akkor most mi van.

Nekem digit jönnek majd remélhetőleg nem olyan sokára bekötni, és igen mérges lennék, ha kivenném aznapra a szabadságot, aztán szó nélkül mégse jönne a szerelő. :(((

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#117970) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Telekom "IPTV Szuper Családi HD díjcsomag 201909"-om van.
Mi a különbség az új és a régi csomag között?
Azt észrevettem hogy (nekem) nincs Mozi+ HD.
Van még valami?
Díjban mennyivel változna ha előfizetnék az újra?

(#117971) Boond válasza Voice24 (#117966) üzenetére


Boond
addikt

* előbbi.

"Nem szükséges, csak az otthoni előfizetéseknek kell azonosnak lenniük."
mindkettő otthoni előfizetés, vezetékes net + vezetékes telefon. szóval akkor nem lehet, jól gondoltam...

Amúgy jól olvastam, hogy sat-előfizetés már nem létezik? Tehát, akkor, ha vki pl tv-s csomagot újítana meg, akkor neki már satból iptv-t csinálnának? Vagy az erre nem vonatkozik, csak új nem köthető már?

(#117972) DJ. Ru$y válasza Boond (#117962) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem ment ki a szoftverfrissítés az eszközre amivel lekapcsolják a FON-t, legalábbis gondolom én. Mai világban, mikor a mobilneteken is a gigabyteok meg a limit nélküli appok repkednek én már nem sok értelmét látom a FON-nak, valószínűleg ők sem. Biztos volt statisztikájuk, hogy mennyien és, hogyan használták.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117973) Kaba válasza n@p@lm (#117970) üzenetére


Kaba
veterán

Az új csomag 12+ HD-t tartalmaz.Nem lesz drágább,marad a régi ár.

(#117974) DJ. Ru$y válasza DFlash (#117964) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet megcsúsztak, bár ilyenkor illik szólni a többi ügyfélnek aki hátravan, valószínűleg ez történt nálad is. Én telefonálnék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117975) n@p@lm válasza Kaba (#117973) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi!

(#117976) Kaba válasza n@p@lm (#117975) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd a 1414-t ők átállítják neked,ha esetleg magentásként lenne mobilod is hozzá azt ne változtasd,így megmarad a régi mobilcsomagod is.

(#117977) Túzok22 válasza Quinine911 (#117960) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Az teljesen normális, hogy minél távolabbi a szerver, annál magasabb a ping. Konkrétan milyen oldalak töltenek be lassan és darabosan? Kínai, Ausztrál, Amerikai oldalak?

[ Szerkesztve ]

(#117978) Quinine911 válasza Túzok22 (#117977) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Amcsik jaja. Lehet eddig is iylen volt, csak nem tünt fel, de mostanában kicsit mintha többet kéne várni h megjelenjen az oldal vagy a rajta levő képek ilyesmik. Mintha “gondolkodna”, aztán egyszer csak beömlik minden tartalom. De lehet csak beképzelem ezt a “darabosságot”

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#117979) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

A HBO MaxPak-ot le tudom mondani webshop-ban?
Látszik az előfizetéseim közt, de nem tudom törölni!

(#117980) Kaba válasza Pizzafutar (#117979) üzenetére


Kaba
veterán

Elvileg 1414,vagy e-mail a szükséges adatok megadásával és sajátkezű aláírás.

[ Szerkesztve ]

(#117981) Kbali válasza Boond (#117971) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már miért ne lenne SAT? Ahol nincs kábeles lefedettség. Ha cím szerint nézed, akkor lehet, hogy nem kínálja fel ott, ahol van kábeles variáns. Az korábban is volt, hogy vezetékes net mellé nem engedték a SAT TV-t.
Egyébként alapból a honlap nem kínálja a SAT csomagokat, a keresőben kell rákeresni, pl.: "sat" kulcsszóra.

[ Szerkesztve ]

(#117982) Túzok22 válasza Quinine911 (#117978) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Pontosan mennyit kell várni hogy betöltsenek az oldalak és milyen weboldalakról van szó? Ha 1-2 másodpercet, az teljesen tökéletes, ha viszont jóval több idő az weboldalak betöltődése, akkor ott valami nincs rendben.

(#117983) Quinine911 válasza Túzok22 (#117982) üzenetére


Quinine911
aktív tag

1-2 mp, igen, aztán "lezúdúl" minden egyben, tök vegyes, mindenféle weboldalak
(van olyan oldal ahol 3-4 mp, de ez jóval ritkábban fordul elő)

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#117984) Boond válasza Kbali (#117981) üzenetére


Boond
addikt

Itt a téma összefoglalóban olvastam, furcsálltam is:

"Milyen vezetékes TV szolgáltatásra tudok előfizetni?
Jelenleg már csak IPTV-re lehet előfizetni."

[ Szerkesztve ]

(#117985) DJ. Ru$y válasza Quinine911 (#117983) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbálj meg DNS-t módosítani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117986) DJ. Ru$y válasza Boond (#117984) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na ezt fogalmam sincs ki írta bele... Javítva lesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117987) kabelmania27 válasza Quinine911 (#117983) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek az upstream modem jelszint értékek?

(#117988) kabelmania27 válasza Boond (#117984) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koaxos területen csak iptv vezetékes tv szolgáltatásra lehet előfizetni, mert a dvb-c és analóg szolgáltatásokat évekkel ezelőtt megszüntették, Vidanet területen pedig műholdas szolgáltatást tudnak adni, ha mindenképpen dvb-c szolgáltatásra van szükség Vidanetnél kell előfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#117989) Quinine911 válasza DJ. Ru$y (#117985) üzenetére


Quinine911
aktív tag

mire, mit érdemes beírni?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#117990) Quinine911 válasza kabelmania27 (#117987) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Ezek?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#117991) DJ. Ru$y válasza Quinine911 (#117989) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1.1.1.1, 8.8.8.8

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117992) Boond válasza kabelmania27 (#117988) üzenetére


Boond
addikt

Nem sima terület, ahol van vezetékes net, sőt ahogy nézem talán optika is már. Régebben lett követve.
Amúgy melyik a jobb a sat vagy az iptv? melyiknél hány box-ot lehet használni, engednek max?

(#117993) DJ. Ru$y válasza Boond (#117992) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanannyit adnak ki egy előfizetésre. 3-at. Első díjtalan, második, harmadik fizetős.

Aztán lehet kötni a további TV előfizetéseket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117994) Quinine911 válasza DJ. Ru$y (#117991) üzenetére


Quinine911
aktív tag

és ezek biztonságosak? (Bocs, ha láma a kérdés)
WIN10-be írjam át a laptopon, vagy magán a Sagem modemen?

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#117995) buci30


buci30
addikt

Műsorújság app helyet van valami alternatíva telefonra mint távirányító ?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#117996) DJ. Ru$y válasza Quinine911 (#117994) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sagemcomban szerintem nem tudod, Win10-ben direktben írd át.

1.1.1.1 a Cloudflare DNS-e, a 8.8.8.8 pedig a Google sajátja.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117997) Quinine911 válasza DJ. Ru$y (#117996) üzenetére


Quinine911
aktív tag

melyik biztonságosabb "privacy" szempontból, te melyiket ajánlod?
Google gondolom logol mindent....

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#117998) DJ. Ru$y válasza Quinine911 (#117997) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem bent van mind a kettő egymásután.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117999) Quinine911 válasza DJ. Ru$y (#117998) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Beírtam a Cloudflare -t, és észrevehetően gyorsabb, nincs az a "gondolkodás" és utána lezúdúlás, meg az a "darabos letöltés". Látványosan jobb lett! Nagyon szépen köszönöm!

@kabelmania27: Rátudsz azért nézni azokra az upstream értékekre amiket pár HSZ-szel előbb postoltam, hogy te milyennek ítéled meg? Köszi

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#118000) viktorhu válasza Quinine911 (#117997) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem logol a google-é sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.