Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117601) DJ. Ru$y válasza #49553920 (#117594) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Belépsz a linksysbe és a WAN IP címe lesz az amit kapott a ZTE-től.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117602) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Két kérdésem lenne:
- most láttam, hogy szeptember 16-tól az 1000/1000-es net csomag jóval olcsóbb lett, magentában 210-ft-tal drágább csak a 300/75-nél. Kb. 10 napja váltottam át a plusz hd csatornák miatt a 202009-es tévé és 300/75-ös net csomagokra. Hűségidőm továbbra sincs a fiókom szerint. Átválthatok ilyen rövid idő után a nagyobb, 1000/1000-es csomagra?
- Nem teljesen tiszta nekem a honlap navigációja és logikája. Meg tudom ott oldani magam is, hogy egybevonjam az előfizetéseim hűségidejét? Vagy ezt bízzam inkább telefonos ügyintézőre? (próbáltam, de ha rámegyek arra, hogy meglévő előfizetéseimre új hűséget vállalok, akkor a listában mindenáron új mobil előfizetést ad be, nem látok olyan opciót, amivel a régit kiválaszthatnám)

(#117603) Kaba válasza Voice24 (#117602) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.Felfelé mindig lehet módosítani.Bízd inkább az ügyintézőre,így biztosan nem kutyulod el a régi mobil előfizetésedet.

(#117604) Intel fan11 válasza Voice24 (#117602) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nézelődni jó a felület, de nem hosszabbítani fekuleten. Csak személyesen atbeszelve ügyintézővel.

Battletag: hojszi#2983

(#117605) Beniii06 válasza Intel fan11 (#117604) üzenetére


Beniii06
őstag

"Csak személyesen telefonon atbeszelve ügyintézővel."

Ha személyesen módosítasz, akkor más szabályok vonatkoznak és sokkal nehezebb visszakérni a csomagot, ha mégsem lenne jó és telefonon lesz róla hangfelvétel is, amit ki tudsz majd kérni, amíg személyesen nincs ilyen.

"Got any other secret weapons?"

(#117606) Intel fan11 válasza Beniii06 (#117605) üzenetére


Intel fan11
őstag

Milyen más szabály? Kíván választva már milyen csomagot akarok. Csak telót akarok minél olcsóbban kicsikarni 🤣

Battletag: hojszi#2983

(#117607) Kaba válasza Intel fan11 (#117606) üzenetére


Kaba
veterán

Az üzletben történő vásárlásnál nincsen online készülék kedvezmény,ezért a készüléket ott drágábban fogod megkapni.

[ Szerkesztve ]

(#117608) DJ. Ru$y válasza Intel fan11 (#117606) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk, hogy telefonon él a 14 napos távollévő felek esetén élő elállási idő?

A boltban sem fog jobbat tudni ajánlani, mint telefonon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117609) paolinho


paolinho
őstag

Tudna abban segíteni valaki, hogy Sagemcom F@st 5655v2 AC modemen milyen beállítást kell eszközölni ahhoz hogy pl. torrent kapcsán vissza felé is engedje a töltést a készülék?
Gondolom valami Port Forwarding beállítás lenne a megoldást, de sajnos ebben nem vagyok képben. Egy fix IP címre beállított Syno NAS-t használok háttértárul.
Előre is kösz a segítséget!

(#117610) DJ. Ru$y válasza paolinho (#117609) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Úgy van, port forwardot kell beállítani a NAS IP címére, a Sagemcom felületén kell megkeresned és felvenni a megfelelő beállításokkal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117611) paolinho válasza DJ. Ru$y (#117610) üzenetére


paolinho
őstag

Jelen esetben 5001-et kell megadnom az External port és az Internal port adataként?

Illetve a "Service" maradhat "other", valamint a "Protocol" "TCP - UDP"?

[ Szerkesztve ]

(#117612) Intel fan11 válasza DJ. Ru$y (#117608) üzenetére


Intel fan11
őstag

Átbeszélni atlehet személyesen is. Telefont megtudja nézni az ember és utána még mindig tud online felületen rendelni az ember. Én mindig bemegyek mikor lejár a husegido. Személyes kontakt sokat számít.

Battletag: hojszi#2983

(#117613) DJ. Ru$y válasza paolinho (#117611) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, azt a portot kell megadnod amit a kliens használ, ezt a kliensből tudod kiolvasni és állítsd fixre, hogy ne változtatgassa.

Other és TCP-UDP az jó lesz.

Illetve az ext. host-hoz *-ot írj.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117614) DJ. Ru$y válasza Intel fan11 (#117612) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erre csak azt mondom kinek mi...

Szinte semmit, semmi nyoma nem marad kb, hogy ott voltál és mit beszéltél meg, míg telefonon ott a "bizonyíték" amit ráadásul a szolgáltató tárol és kikérhető bármikor.

(Ez nem a maszek húsbolt, ahol jóban vagy az eladóval és mindig te kapod a szebb árut.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117615) paolinho válasza DJ. Ru$y (#117613) üzenetére


paolinho
őstag

Egyelőre nem találom, hogy mit és hol lehetne fix-re állítanom, de most, hogy 1000-et adtam meg mind az Internal, mind az External port-oknak úgy tűnik ,hogy kezd rend lenni. Mobiladattal is sikerült belépnem a NAS-ra, valamint megy a torrent le és fel is.
Köszi a segítséget!

Arra egyébként nincs megoldás, hogy a Sagemcom web-felülete magyarul kommunikáljon?

(#117616) Intel fan11 válasza DJ. Ru$y (#117614) üzenetére


Intel fan11
őstag

Képzeld 4 éve pont megismerkedtem egy ügyintézővel aki szomszéd településen lakik. Kiderült van közös ismerősünk. Osszebratyiztunk mindig tőle kértem utána segítséget. De azóta ott hagyta a telekomot. Persze értem én H nincs nyoma, de személyes kontakt sokat számít.

Battletag: hojszi#2983

(#117617) Essejó válasza paolinho (#117611) üzenetére


Essejó
veterán

Ez így egy kicsit fura, hogy azt írja a böngésző, hogy nem biztonságos, hiszen az 5001 az a https port, bár valahol érthető is. A Syno topikban minimum 1000x le lett már írva, hogy az alapértelmezett 5000-5001-es portokat illik megváltoztatni valami 30-40ezres portszámra, mert a neten lévő összes Bot az alapértelmezett portokon keres bejutást a Nas-ra. Mondjuk az is tény, hogy https hez a tanusítványt is be kell állítani. A dologhoz az is hozzátartozik, hogy a Synology gondolt azokra akiknek nem erössége a Routerben való túrkálás, és nekik ott az EzInternet nevű alkalmazás amit elinditva a Nas az ismert Router tipusokban (Hgw - Ont) kinyitja magának a szükséges portokat a Routeren. Talán többet is mint ami feltétlenül szükséges, ezért a Syno topikban nem szokták ajánlani a használatát. Bár szerintem a feleslegesen kinyitott portokat, simán be lehet zárni utólag. Emlékeim szerint Syno ismeri a Sagemet. Nekem legalábbis eddig mindig felismerte. A simán feltöltéshez elég csak a TCP portot kinyitnod, UDP csak akkor kell ha Tracker nélkül is elöfordulhat torrent letöltés.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#117618) paolinho válasza Essejó (#117617) üzenetére


paolinho
őstag

Az az igazság hogy anno, amikor vettem a nast a syno topikból egy srác segített beállítani. Ezt követően én már nem piszkálgattam. Viszont most, hogy szolgáltatót váltottam, szükségessé vált egy minimális beavatkozás ahhoz, hogy itt is működjön minden. Na ez a minimális beavatkozás haladja meg sokszor a képességeimet.

(#117619) Essejó válasza paolinho (#117618) üzenetére


Essejó
veterán

Szóval a Syno topikleírásban ott van Borisz elvtárs ;) szösszenete a Nas beállításához, eléggé részletes nem ártana elolvasnod! Másfelöl lehet kapnál ott megint segítséget, akár attól aki anno segített. Én részemről nem gyári vasat használok hanem xpenologyval futtatom a dsm-et, de ez részlet kérdés mert funkcióiban ugyan az mint a gyári.
De mint írtam az EzInternet nagy valószínűséggel kinyitja neked a szükséges portokat a routeren,bár én elöbb azt az 5001-es portot mindenképp megváltoztatnám mondjuk pl 48471-re.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#117620) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Át kellett helyeznem a Kaon CG3000 kábelmodememet a hálószobából a nappaliba. A hálószobába eddig úgy jutott el a koax, hogy a nappaliban volt egy toldás. Ezt a toldást most szétszedtem, és a nappaliban rákötöttem egy (noname) koax kábelt, aminek a másik végére lett csatlakoztatva a Kaon. Így, mondhatni ki lett iktatva egy pár méteres régi koax kábelszakasz. Azt viszont nem tudom, hogy az értékek jó vagy rossz irányba változtak, így ebben kérek némi segítséget. Internet stabilitási vagy sebességbeli problémám egyelőre nincs, csak a kíváncsiság hajt. :)

Régi kábeles értékek: [kép]
Új kábeles értékek: [kép]

Az esetleges választ előre is kösznöm! :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#117621) kabelmania27 válasza proradeon (#117620) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Feltöltési értékeket is nézd meg mert az alsóbb frekvenciákon jobban jelentkezik ha nem tökéletes az árnyékolás.

(#117622) proradeon válasza kabelmania27 (#117621) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A feltöltési értékek alig változtak a fenti átalakítás után:
Régi kábeles értékek: [kép]
Új kábeles értékek: [kép]

Ezek az értékek rendben vannak?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#117623) kabelmania27 válasza proradeon (#117622) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Gyenge árnyékolású kábellel az a gond, hogy összeszedi a zajokat és a környéken probléma lehet a vissziránnyal.
Van a koaxon osztó vagy direktbe megy a modembe?

[ Szerkesztve ]

(#117624) Domaximus


Domaximus
tag

Sziasztok,

szoktam figyelgetni a Sagem 5655 logjait, ez vajon mit jelenthet? és mi történik ilyenkor?

The LAN DHCP Server is inactive , Warningként jeleniti meg, nem tudom mi történik ilyenkor, mert olyankor csinálta, mikor nem voltam netközelben. Nem sok ilyen fajta log van, összesen 3... érdekes, mert DHCP be van kapcsolva ugye a routerben.

(#117625) proradeon válasza kabelmania27 (#117623) üzenetére


proradeon
őstag

Köszönöm!

A koax egyenesen jön be a nappaliba, ott pedig egy toldóval van rákötve egy 1.5 méteres gyári koax kábel, ami csatlakozik a Kaon CG3000-be. :) Tehát nincs osztó előtte. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#117626) Vyndree válasza kabelmania27 (#117586) üzenetére


Vyndree
őstag

Beállították az oszlopon az erősítőt, stabil, nem szakad. Vasárnap délután a csúcsban is az 1000/200-as net szépen teljesít az új koax kábelen. Az F osztó bent van, az ellenállással is megfelelő lett a jel. Köszönöm a segítséget.

(#117627) Intel fan11 válasza DJ. Ru$y (#117614) üzenetére


Intel fan11
őstag

na milyen jó hogy bementem boltba. Olcsóbban jött ki mint online felületen. Samsung a51et vettem. 20ezerbe jött teljes magenta1 husegido hosszabbitassal.

Battletag: hojszi#2983

(#117628) tobias40 válasza Intel fan11 (#117627) üzenetére


tobias40
veterán

Sztem a 1414-en is eltudtad volna uanígy intézni,de ki mit szeret.
Én jobb szeretem a telefonon intézni a dolgokat... :R

Az online felületen tájékozódni jó csak.

[ Szerkesztve ]

(#117629) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, esetleg járt már más is úgy, hogy nagyon lassú a fájl másolás saját hálózaton? F@st 5655v2 AC ONT-t kaptam, csak CAT6-os kábelt használok az egész hálózatban, ami így néz ki:

- ONT-ből megy egy kábel a PC-be
- ONT-ből megy egy kábel Gigabit-es Switchbe, amibe be van dugva egy Nvidia Shield, ami szintén Gigabit porton működik és CAT6 kábellel van összedugva.

Amennyiben a PC-ről másolok a Shieldre, akkor max 10 MB/s a sebesség, amitől agyérgörcsöt kapok. Teljesen szétcsúsztam tőle és bármit csinálok, sehogy sem lesz gyorsabb. Lassan ott járok, hogy kivágok mindent az ablakon. :(

(#117630) kleinguru


kleinguru
addikt

Tudnátok segíteni a TELEKOM TVGO szolgáltatással kapcsolatban?

Mert a sima TVGO mobilon nem megy... az újba meg nem tudok regisztrálni, illetve azt még csak csak, de előfizetésem hozzárendelni nem, mert az adataim ellenőrzésénél ilyen csodás hibakódot ad: 431448-100

Technikai hiba történt.
Kérjük, próbáld újra!
Hibakód: 431448-100

Midig szoktam javasolni a kollégáimnak, hogy írjatok ki minden félét hibakódnak, csak azt ne, ami a baj, mert akkor az ügyfél tudni fogja mit kell csinálni. Az meg nekünk nem jó, mert akkor még a végén elégedett lesz, megoldja nélkülünk a hibát és még a végén nem lesz support szerződésünk... :W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#117631) DJ. Ru$y válasza Intel fan11 (#117627) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hol mondtam, hogy intézd online? Azt mondtam, hogy telefonon, aki valószínűleg ugyanúgy megoldotta volna ugyanannyiért, vagy olcsóbban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117632) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok, van már talán fél éve is, hogy írtam a topicba, hogy a v3-as Sagem modem óta nem hajlandó az android Telekom műsorújság applikáció kapcsolódni az eszközzel, egyedül a felvételi funkció működik, de a távirányító része nem használható. Annak idején sokat leveleztem és telefonáltam az ügyfélszolgálattal, adtak mindenféle tippet, de semmi nem jött be. Ez vajon változott vagy várható, hogy lesz változás?

(#117633) DFlash


DFlash
tag

Sziasztok!
Új kiépítésű optika esetén minden alkalommal kapni szórólapot, hogy lehet kötni?
A Telekom oldala szerint elérhető a 2000Mbit is a címen, de mint tudjuk az inkább mutat fals adatot. :R

(#117634) Vyndree válasza kleinguru (#117630) üzenetére


Vyndree
őstag

Milyen telefonon próbálod? (Huawei-en már nincs play áruház, azon úgy tudom nem fog menni)

(#117635) Kaba válasza kleinguru (#117630) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd a 1414-et ők aktiválják neked a telekomtvgot,ha te magad nem tudod a regisztrációt hozzárendelni az előfizetésedhez.

[ Szerkesztve ]

(#117637) Essejó válasza Pendragon911 (#117632) üzenetére


Essejó
veterán

Két éve @nyázzák öket ezért a Telekom saját fórumán, gondolod majd most sitty sutty elkapkodják, hogy kijavítsák? :W Nekem is ilyen v3 van, pár hete próbáltam megint, de nem ment.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#117638) proradeon válasza DFlash (#117633) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Előző albérletemben 5 évet laktam, és ez idő alatt valamikor kiépítették az épületben az optikát. Semmi szórólap nem volt róla. Én is online vettem észre, de szintúgy kételkedve fogadtam az információt, ezért inkább bementem személyes ügyfélszolgálatra megrendelni. Ott a kedves ügyintéző azt látta a rendszerben, hogy csak 15 mbps elérhető, réz alapon. Felhúztam magam, hazamentem, megrendeltem interneten az 1000 mbps optika csomagot, és pár nap múlva bekötötték. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#117639) Essejó válasza DFlash (#117633) üzenetére


Essejó
veterán

Felhívod a 1414-et, és megmondják a tuti-t. ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#117640) kleinguru válasza Vyndree (#117634) üzenetére


kleinguru
addikt

iPhone 6s, Xs

Kaba: köszi, reggel :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#117641) Szpisti válasza Vyndree (#117634) üzenetére


Szpisti
addikt

Csak az újabb Huawei-eken nincs google, kb egy éve kezdték el a GMS mentes telókat kiadni...
Az azelőttieken van és meg is marad.

(#117642) Intel fan11 válasza DJ. Ru$y (#117631) üzenetére


Intel fan11
őstag

ja csak pl személyesen elemraktak 3 papírt kiszámolva h jobban járok ha pl korlátlan mobil netet választok nag,yobb a keszulekkedvezmeny. Ha kis netet választok hiába olcsóbb többet kifizetek készülékre. Telefonon ezt nem vezetik le. Mondani meg lehet bármit.

Battletag: hojszi#2983

(#117643) Pubszon válasza ForRedGlory (#117629) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Nagyon úgy tűnik, hogy a másolás útján valahol nincs meg a gigabit csak 100Mbps.
Cserélj kábelt, ellenőrizd a csatlakozókat.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#117644) ForRedGlory válasza Pubszon (#117643) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Közben éjszaka meglett a megoldás. A Telekom szerelő rosszul szín sorrendezte az ereket (amit annak idején itt is írtam, de akkor még totál hülye voltam a témához) és így csak 100 Mbit sebességem volt 6 csatlakozóból 5-nél is. Most rászántam az időt + végre valaki tudott kölcsön adni egy krimpelőt és tettem rá új csatlakozókat, de az egyiket lehet én is elrontottam és elsőre pont abba dugtam bele a switchet. Átdugtam a mellette lévőbe és minden jó lett.

Most már legalább 6-ból 5 jó ( :D ), bár ezt az egy szem rosszat egyelőre nem értem, mert amikor sebességet mértem, majdnem biztos vagyok benne, hogy azon is normálisan jött az 1000-es net a kérdéses aljzatból is. Még azt tudom elképzelni, hogy az ONT egyik bemenete valamiért rossz és azon csak 100 Mbit jön így át. Délután majd megnézem, hogy felcserélt kábellel milyen sebességet mutat.

[ Szerkesztve ]

(#117645) kabelmania27 válasza Vyndree (#117626) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek lettek a modemértékek?
proradeon: Köszi az infót, rendben van a bejövő jelerősség, jól van beállítva a hálózat.

(#117646) DJ. Ru$y válasza ForRedGlory (#117644) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megtörhetett szál, kilazulhatott a krimpelés, ha véletlen rosszul lett krimpelve és nem volt elég hosszú a szál, több esélyes. Illetve van amikor a kábel kihúz, bedug is megoldja ezt a problémát PC esetén is. Ezt nem tudom mitől van, de többször tapasztaltam saját magam is, és volt aki a fórumon is írta, hogy 100 Mb/s-es lett a kapcsolati sebessége és egy kihúz-bedug után ugyanazzal a kábellel és eszközzel gigabittel állt össze..

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117647) Voice24


Voice24
őstag

Telefonon megrendeltem a csomagváltást a 300/75-ről 1000/1000-re. Elvileg meg is történt, de ez lett belőle:
[link]
Ez magától helyreáll, vagy valamit elszúrtak a központban?
Ui.: az normális, hogy böngészőből mérve a speedtest feleannyi feltöltést mér, mint az app?

[ Szerkesztve ]

(#117648) viktorhu válasza Intel fan11 (#117642) üzenetére


viktorhu
veterán

Telefonon is megpróbálják az "upselling"-et, nyilván egy drágább csomaggal ő is jobban jár. (Lásd még: adhatom menüben? Adhatom nagy krumplival?)

Viszont telefonon tudják adni az online kedvezményt is, amit üzletben nyilván nem lehet.

Egyébként érdemes magadnak modellezned, hogy milyen kombinációval jársz legjobban, mert az értékesítő nem feltétlenül a neked legjobbat fogja ajánlani.

(#117649) DJ. Ru$y válasza Voice24 (#117647) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mehet a hibabejelentés azonnal. :K [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#117650) Voice24 válasza DJ. Ru$y (#117649) üzenetére


Voice24
őstag

Áramtalanítottam az ONT-t, vagy ettől, vagy központilag, de megjavult [link]
Azt továbbra sem értem, a speedtest böngészőből miért mér feleakkora sebességet most már le- és fel irányba is az apphoz képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.