Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113051) DJ. Ru$y válasza hun005a (#113050) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak az ONT-ot használod, mint hálózati eszköz vagy van router is beiktatva?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113052) hun005a válasza DJ. Ru$y (#113051) üzenetére


hun005a
tag

Nincs router,közvetlenül jön a modemből

(#113053) Beniii06 válasza hun005a (#113050) üzenetére


Beniii06
őstag

Más nincs rákapcsolódva az ONT-ra vagy használná a netet?

Mérj a szelessav.net-re és ha ott is 300 alatt van a leirány(1000/1000 csomagnál annyi a garantált), akkor mehet a hibabejelentés szerintem, bár az hogy majdnem szimmetrikus az arra is utalhat, hogy a gép, esetleg valami program lelassítja a gépet. Próbáld meg virusirtó kikapcsolását a mérés idejére/másik böngészőt is addonok nélkül és úgy hogy másik program/böngésző ne fusson pl 40 megnyitott lappal

Eddig mennyi volt a sebesség?

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#113054) Keef_Lee válasza hun005a (#113052) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekünk az 500-as koax 183-at tud néhány napja. (Előtte 480 volt)

[ Szerkesztve ]

(#113055) hun005a


hun005a
tag

Nem is böngészőből csinálom hanem a speedtestnek van egy külön alkalmazása,eddig 900 fölött volt mind a kettő

(#113056) DJ. Ru$y válasza hun005a (#113055) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csináld Speedtest CLI-vel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113057) fatal` válasza hun005a (#113050) üzenetére


fatal`
titán

szelessav.hu-n mérj, speedtest nekem sosem tud gigabitet mérni, általában 5-600, de van, amikor cska 2-300.

(#113058) tobias40 válasza fatal` (#113057) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,nekem a szelessav.hu feltöltésre 54-et ír ki a speedtest app-al meg 500-at gigabites netnél...

[ Szerkesztve ]

(#113059) fatal` válasza tobias40 (#113058) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, nekem az 1000/1000-et mér.

(#113060) tobias40 válasza fatal` (#113059) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos nekem sose volt meg a max 1000/1000 csak 5-700/4-500 de sajna nem tudok reklamálni mert a minimum megvan... :W

(#113061) enginev3.0 válasza tobias40 (#113060) üzenetére


enginev3.0
félisten

Speedtest digire mérve nekem is gyenge
De szelessavon megvan ami kell

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113062) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

Van egy koaxos internetem/IPTV-m 3890v3 HGW-vel. Alsó szintre (nappali) van bekötve egy boxal. A következőt gigabites hálót szeretném elérni:
- nappali
- box
- ps
- média lejátszó
- kábel emelet dolgozó
- kábel emelet háló
- háló
- box
- média lejátszó
- dolgozó
- PC
- Synology NAS
- esetleges extra vezetékes kapcsolat

Illetve az emeleten jobb WiFi jelerősség, extra lehet a VPN elérés és nagyon extra egy pi-hole reklámszűrés, az utóbbi kettő nélkül tudok élni. A VPN leginkább a kamerák miatt érdekes, de zsebbenyúlósan a NAS ezt tudja orvosolni.
Amint látszik híján vagyok egy pár portnak (dolgozóból nehezebb átvinni egy plusz kábelt a hálóba, mint lentről felfúrni, de nem lehetetlen, így talán elég lenne a nappaliba a HGW. Van egy Asus routerem Merlin fw.-vel, Dlink DES-105-ös és egy Tenda kis műanyag, talán 4 portos switchem.

Kérdésem, hogy mi lenne a lekososabb megoldás a hálózat kiépítésére?
Lent bekötöm egy switchet a HGW-be, majd abba menne a PS és a média lejátszó, így a box és két kábel felfelé maradna a HGW-ben. Fent szintén egy switch a hálóba, az megoldaná a második box-ot és a média lejátszót. A dolgozóban pedig a routert átkapcsolnám AP módba így az emeleten is jobb lenne a WiFi és maradna 2 szabad portom bármi másra.

Működhet így a dolog vagy van jobb megoldás?
Pi-hole talán menne a HGW-vel a NAS-t pedig elérném a saját quickConnect VPN-el.

Let's begin, de gozaimasu!

(#113063) Gubek-Einste válasza _ak_ (#113062) üzenetére

Elvileg működne így de olyan switch kellene amelyik IGMP képes az IPTV miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#113064) Kolondrum

Üdv! A Telekom most milyen routert szór? A jelenlegi cisco nem akarom elkiabálni, de kezd lefeküdni. Vonal jó, de mégsem megy hol a wifi, hol a tv, telefon mondjuk mindig jó. Kap egy hard resetet de nem hiszek benne. Sima ki-be kapcs után max 16 órát hibátlan, majd elmegy a wifi. Telefonon ez úgy zajlik, hogy eldobja és végtelen ciklusban ip cím megszerzése megy, de néha maga a wifi jelet sem látja már.

[ Szerkesztve ]

(#113065) DJ. Ru$y válasza _ak_ (#113062) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nappaliba vennék a HGW után egy ilyet, erre kötném a PS-t és a média lejátszót (itt kipróbálhatsz helyette egy nem IGMP képes switchet is, elvileg működhet akár azzal is) HGW LAN2-4, STB és a 2 emeleti. Hálóba szintén egy feljebb linkelt switch, a dolgozóba pedig az ASUS-t bekötheted, az elvileg tud IGMP-t, gyanítom a Merlinben sem vették ki. (Asusban nem IGMP-ként találod, hanem IPTV konkrétan, azt hiszem a LAN menüben van egy ilyen fül.)

Plusz eszközöket pedig teheted bárhova a szabadon maradt switch portokra.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113066) DJ. Ru$y válasza Kolondrum (#113064) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Routert nem ad semmihez. Mondjuk egy technológia, esetleg csomag nem ártott volna.

A Ciscoból erős a gyanúm, hogy koax, vagy Sagemcom F@ST 3686AC v2 vagy Sagemcom F@ST 3890v3, területtől és csomagtól (is) függ.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113067) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok. 1 éve vásároltam családi házat melybe az utca túloldaláról van lengőkábelen behozva az optika és a koax. Az optikát használom a Telekomon keresztül, a koax-ra előfizetésem sem volt mióta ideköltöztem. Az sem biztos, hogy az T-s, de a kérdés szempontjából mindegy.

A koax kábelt nagyon nagy hassal rakták fel, szó szerint ronda és használaton kívüli amúgy is. Kérdésem az lenne, hogy mindenképpen meg kell tudnom kié a hálózat, kihívni valakit, vagy leköthetem magam a ház oldaláról és az oszlop aljára köthetem a kábelt?

(#113068) DJ. Ru$y válasza Spirit (#113067) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elméletileg nem nyúlhatsz hozzá, jogilag a szolgáltató hálózata, csakis az általa megbízott szakember kötheti le, aminek nyilván költsége van.

Gyakorlatban számtalanszor látom, hogy az egységsugarú ember, elbontja pl a házat kibontanak belőle mindent és ott lóg a kábel az oszlopon, nálunk van olyan, ahol 3 lóg 1 oszlopról le, aminek a vége a földön, az oszlopon vagy feltekerve van. Ezt már jelentettem be, de sajnos így maradt azóta is, pedig a DSL hálózat szereti a zajt felszedni. :DDD Koaxon ez nem tudom, hogy működik, de én biztosan nem kötném le. Derítsd ki kié, szólj, hogy használaton kívül van és szeretnéd, ha lekötnék, valószínűleg megmondják a költségvonzatát is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113069) Spirit válasza DJ. Ru$y (#113068) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm szépen.

(#113070) lszlogal válasza DJ. Ru$y (#113068) üzenetére


lszlogal
senior tag

Egyszer felhívtam a telekomot, hogy leköthetem-e. Azt mondták, hogy igen. Mondjuk nálam koaxról volt szó,szóval a TAP-ről le tudtam csavarni a koaxot. Ingyen biztos hogy nem jönnek lekötni, ezt megmondták nekem. Sajnos ez van. Véleményem szerint ha lemondasz egy szolgáltatást, akkor ki kellene kötni a kábelt is, így rendben tartva a hálózatot.
Megkérdezték, hogy miért akarom lekötni. Hát mondom azért, mert rontja az összképet :DD

(#113071) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

Nemrég lett cserélve a HGW-m Sagemcom 3890V3-ra, és nagyon elégedett is vagyok mindennel, egy dolgot kivéve: wifi irányból nem érem el a vezetékes hálózatot az esetek többségében, kivéve, ha előtte vezetékes irányból pingeltem a wifi eszközt. Tehát laptopról nem tudom pingelni a NAS-t, minden csomag elveszik, a PC-ről gond nélkül, a PC-ről pingelve a laptopot pedig először elveszik pár csomag majd megy rendesen, utána pedig laptopról is tudom pingelni a NAS-t. TP-Link routerrel semmi gond nem volt, ott viszont a wifi volt sokkal gyengébb. Ötlet? Beállítani nem nagyon tudok semmit ugye ahogy néztem... A T-sek széttárják a kezüket.

(#113072) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! Elmesélek nektek egy történetet. Még tavaly lejárt a mobil előfizetésem. Most meg a UPC is. Gondoltam, akkor legyen magenta 1, azzal csak jobban járhatok. Kinéztem egy jó csomag kombót, kellő kedvezménnyel, egy laptop vásárlással. Leadtam róla az igényt a honlapon, majd időközben emelkedtek az árak. Amikor hÍvott az ügyintéző, sajnos már a magasabb árat mondta nekem, de én emlÍtettem, hogy én még alacsonyabb áron igényeltem. Kiszámolta a különbözetet, majd felajánlotta, hogy jóváÍrják nekem a különbözetet, viszont alacsonyabb árat nem tud adni. Belementem, mivel ugynaúgy jól jártam volna ezzel Így, annyi, hogy magasabb lesz a havi törlesztő, viszont megkapom számlajóváÍrásban. Tehát az első havi számlám, a májusi, csak a törlesztőt fogja tartalmazni, és még egy pár hónapig ez lenne. Illetve direkt rákérdeztem, hogy kell e majd valamit fizetni bekötéskor, amire szintén az volt a válasz, hogy semmit. Belementem. Pár perc múlva, hÍvott is egy másik ügyintéző, akivel megbeszéltem a bekötés időpontját, ami a ma reggel 8 óra volt. Halálpontosan meg is érkezett a technikus, aki nagyon rendes volt, segÍtőkész. Elkezdte a bekötést, majd félút körül mondta, hogy egyébként, kérni fog tőlem előlegként 171 ezer forintot. Na erre mondom WTF?! Megállt a folyamat, majd gyors telefonálásba kezdett ő is, én is. Akit hÍvtam ügyintéző nem tudott ebben segÍteni, illetve a technikus srác sem. Befejezte az optikai szál bekötését, maj összepakolt, és elment. Se internet, se laptop se semmit, annyi hogy be lett húzva az optikai szál. FelhÍvtam ismét az ügyintézőt, hogy nézzen utána az előző ügyintézővel folytatott beszélgetésemnek, hogy akkor most hogy is van ez? Mert a telekom oldalán már elindult a szolgátatás, megkaptam pl. a mobilnet duplázást is, de szolgáltatás mellé semmi. Amikor pár hete bent személyesen a telekom üzletben érdeklődtem, ők sem beszéltek semmi előlegről, sőt, mivel látják, hogy több mint 10 éve előfizetéses ügyfelük vayok, mondták hogy nem szülséges előleg. Nem az előleggel van a bajom, mert ha Így közlik, akkor erre számÍtok, de most hirtlen nem is volt nálam 171 ezer forint, illetve az az érdekes, hogy ez Így megváltozott. Holott az emailben ott van, hogy nulla forintot kell fizetnem most. Szerintetek mit csináljak?

(#113073) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#113066) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kaon CG3000 D3.1 is van már ez év márciusa óta! :)
Egyébként már nem függ, hogy milyen csomag, akár a legkisebbhez is felrakhatnak Sagemcom F@ST 3890v3 D3.1 / Kaon CG3000 D3.1 is, illetve most már olyan helyen is felbukkannak ezek az eszközök ahol a fejállomás csak ED3.0 tud.

(#113074) dchard válasza lszlogal (#113070) üzenetére


dchard
veterán

"ki kellene kötni a kábelt is, így rendben tartva a hálózatot"

Remélem a lekötött kábel helyére raktál fel 75Ohm-os lezárót. A lezáratlan portok illesztetlenséget okoznak, illetve a zajt is szépen összeszedik. Otthoni splittereknél ugyanez a helyzet: ha van üres port, azt le kell zárni. Normál esetben maga az eszköz az ami illeszt (modem, HGW, vagy STB). Mondjuk ahogy nálunk kinéz, maga a Telekom is szarik bele nagy ívben :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#113075) viktorhu válasza dchard (#113074) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálunk sem volt lezárva a splitter a koaxon - meg mint kiderült, becsavarozva sem volt rendesen a kábel.

Viszont ott voltam a napokban egy flipes bekötésen, és amikor kész voltak, kérdeztem a pppoe felhasználót / jelszót. Nem értették, mit akarok, mutatták a router aljára írt wifi jelszót. Nem tudtam, hogy magyarázzam, mondtam, hogy amivel a router feljelentkezik az internetre (akkor jött a 3play-es router jelszó), mondtam betárcsázós jelszónak is, amin persze jót nevettek, hogy az optikai netnél tárcsázásról beszélek. Az ügyfélszolgálatos se értette, mit akarok, aztán szerencsére megérkezett emailben a szerződés, benne a felhasználóval és a jelszóval (senki nem mondta, hogy emailben fog jönni, csak csodálkoztak, hogy mit akarok).

Szerintem annyit mondanak nekik, hogy vigyázzanak, hogy ne törjék meg az optikát, meg hogy milyen számot kell hívniuk az aktiváláshoz.

(#113076) astorre19 válasza viktorhu (#113075) üzenetére


astorre19
aktív tag

Tekintve hogy az automata folyamat az esetek nagyon nagy részében rátölti a PPPOE adatokat üzembe helyezéskor a HGW-kre elképzelhetőnek tartom,hogy az újonnan pékből átképzetteknek már nem magyarázzák el mi a az...

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#113077) adika4444 válasza astorre19 (#113076) üzenetére


adika4444
addikt

Az elmagyarázás hiánya nem okvetlen baj, ha elég rugalmas a bekötő. Én mondtam mit szeretnék, nem értette, de felhívott valami belsős vonalat, és mondta nekik, hogy az ügyfél ezt szeretné. Ők meg válaszoltak, kész.
Az már egy másik probléma, amikor nem érti, de erőszakoskodik a maga igazáról, ilyenben is volt már részem.

üdv, adika4444

(#113078) mr.dawe


mr.dawe
csendes tag

sziasztok,

az osszefoglaloban es mashol sem talaltam errol infot, igy szeretnem a segitsegeteket kerni. Gondolkodom T-s IPTV bekottetesen, viszont a set top box vs. TV (Samsung) kezelese szamomra nem egyertelmu.

Amit el szeretnek erni, hogy csak es kizarolag a TV taviranyitojaval tudjam a csatornakat/smart appokat valamint a TV-t kezelni. (ez maga a remote: https://www.amazon.com/Samsung-BN59-01266A-Original-BN5901266A-RMCSPM1AP1/dp/B072WK1PVK?ref_=fsclp_pl_dp_1 ez a taviranyito.)

Ami meg opcio lehet, egy 3. taviranyito, amivel szinten a set top boxot es a TV-t tudom kezelni a smart funkciokkal egyutt kenyelmesen.

Koszi a segitseget elore is!
David

(#113079) dchard válasza viktorhu (#113075) üzenetére


dchard
veterán

Már annyiszor meséltem a pékes/ácsos telekomos modem bekötést, hogy nem fárasztanám vele újra a nagyérdeműt :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#113080) DJ. Ru$y válasza mr.dawe (#113078) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a Samsung távirányítóra rátanítható egy külsős eszközt, akkor megoldható vele. Az IPTV távirányítóra a TV-t rá lehet tanítani , de csak bizonyos alap funkciókra tudod használni. Megoldás egy olyan gyártótól származó távirányító amire rá tudsz tanítani billentyűket és tudod váltani, mikor mit akarsz vele távirányítani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113081) tobias40 válasza mr.dawe (#113078) üzenetére


tobias40
veterán

Vegyél egy Harmony távot és minden megoldva! :R
Kicsit bele kell mélyedni a beállításokba de utána vmi álom a használata!
Nekem van 3 is... ;]

(#113082) mr.dawe válasza DJ. Ru$y (#113080) üzenetére


mr.dawe
csendes tag

ez tetszik, tudja is, koszonom! :)

(#113083) Kolondrum válasza DJ. Ru$y (#113066) üzenetére

Azt akartam mondani :) Köszi, és ezek jók vagy van gyenge széria? Nekem csak bridge lenne a Telekom doboza. Ha csak nem tud jobb wifi jelet adni mint a Xiaomi router. (Kétlem de ki tudja).

(#113084) viktorhu válasza astorre19 (#113076) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, automatikusan ott volt, látszik, hogy úgy találták ki a folyamatot, hogy semmit se kelljen a szerelőknek beállítaniuk.

A DSL-nél legalább meg tudták a "szereld magad" verziót csinálni, de ott a telefonkábel a legtöbbször már ott volt a lakásban, itt viszont muszáj valakit kiküldeniük bekötni az optikát vagy a koaxot.

(#113085) viktorhu válasza Kolondrum (#113083) üzenetére


viktorhu
veterán

Bridge-nek jó a sagem, de azt csak akkor engedik, ha nincs iptv. Routerként pár napig engedtem működni, telefonon folyamatosan nem érkeztek meg a messenger üzenetek, néha nem volt net, amíg újra nem csatlakoztattam a wifihez az eszközt stb. Gondolom azóta javították a hibákat, mert előtte a régi sagem is szörnyűség volt eleinte, folyamatosan elveszítették a mobilok a kapcsolatot, aztán időközben sokat javult.

De amióta bridge-ben van, azóta semmi baj a nettel, úgyhogy nem kísérletezem többet.

(#113086) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Van itthon egy TV-vel egybekötött internet előfizetés, valamint egy mobil előfizetés. Ezek (annak idején) külön belépési azonosítóval lettek regisztrálva a telekom honlapon, de mindegyik édesanyám nevén van. Hogy tudom ezeket összevonni, hogy a mobil csomagra is érvényes legyen a 30%-os havidíj kedvezmény?

Illetve van itthon egy domino-s kártya, ami az én nevemen van. Épp szeretnék telefonvásárlással egybekötve átállni számlás előfizetésre. Ezt a mobilszámot is hozzá tudnánk valahogy kapcsolni a fenti előfizetéshez? Telefonvásárlás előtt vagy után kéne? Az nem probléma, ha emiatt át kell írni édesanyám nevére a telefonszámot, családban maradna, ahogy szokták mondani. :)

Másik topikból küldtek ide. :R

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#113087) DJ. Ru$y válasza viktorhu (#113085) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs IPTV-je, most is bridgeben használja a Ciscot, ha jól emlékszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113088) DJ. Ru$y válasza kutkut (#113086) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Úgy tudod összefogni őket, hogy kötsz egy Magenta1-es csomagot. 30%-os kezdvezményed jelenleg csak akkor lehet, ha van otthoni vezetékes telefonod is. A második kártyát is be tudod vinni előfizetéssel, először édesanyád nevére kell váltani, utáni tudod bevinni, ha jól tudom. Telefonra, ha akarsz kedvezményt, akkor érdemes a Magenta1-et 2 évre vállalnod, csak akkor kapsz készülék kedvezményt. Személyesen, telefonon (1414) és online is intézheted a Magentát elvileg, én az első kettő közül választanék, jelenleg pedig leginkább csak a telefonos opciót.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113089) blackmajesty válasza DJ. Ru$y (#113088) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

A Magenta1 30%-os kedvezmény bevezetése óta (2018 szeptember) nem szükséges vezetékes telefon szolgáltatás a Magenta1 csomaghoz. Aki 201809-es vagy újabb csomagban van vezetékes oldalon és minimum 2 szolgáltatása van, annak jár a 30%.

(#113090) szemesi69 válasza blackmajesty (#113089) üzenetére


szemesi69
addikt

Így van, nálam sat tv, internet, decemberben kötve, volt két mobil, egy mindenképp kell, most már 3 mobil előfizetés magenta 1 megvan, 30 százalák kedvezmény mindenre.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#113091) kutkut válasza DJ. Ru$y (#113088) üzenetére


kutkut
addikt

"A második kártyát is be tudod vinni előfizetéssel, először édesanyád nevére kell váltani"

Jól sejtem, hogy annyi az egész, hogy kezdeményezek egy adategyeztetést, de immáron édesanyám adataival? Az bekavarhat, hogy én pont nemrég "egyeztettem" a saját adataimmal? :B :F

Meizu MX3 32GB

(#113092) Túzok22 válasza DJ. Ru$y (#113068) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nekem a T ingyen kötötte le a koaxot az oszlop és a házfal között, nem kellett fizetni érte. Látta hogy már van kötve a T optika nekünk, így szépen ingyen és bérmentve levágta a már használatban nem lévő koaxot az oszlop és a ház között a Kalásznetes szerelő. :D :D :D

(#113093) Stanley-B. válasza DJ. Ru$y (#113068) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez egy érdekes kérdés, erről rögtön két dolog is eszembe jutott:
- a saját ingatlanom, amit újonnan vettem, úgy rendelkezett már koax kábellel, hogy maga a kivitelező vitte el a kábelcsatorna kinti végétől az oszlopra a kábelt (elég közel van a pózna).
Ő maga mondta nekem. Mikor jött a Telekomos, emlékszem mondta nekem, hogy örül, hogy ilyen kevés munkája van itt a bekötéssel, mert csak kb. 2 méter koaxot kellett behúznia a kábelcsatorna kinti végétől a kábelcsatorna benti végéig. (hogy a kivitelező miért nem hozta már akkor be teljesen a kábelt azt ne kérdezd). Ez kb 8 éve volt. Jogilag vajon kinek a hálózata ilyenkor ez? Legalábbis a kinti rész, amit nem a Telekom szerelt fel.

- pár éve mikor A Telekomról átváltottam Digire, a Digis szerelő szó nélkül kihúzta a Telekom koaxát a kábelcsatornából (amin akkor még volt élő szolgáltatás), hogy "legyen hely az optikának", (ami bullshit volt nyilván mert nagyon vastag kábelcsatorna van, amit bizonyít az is, hogy most múlthéten mikor visszaköttettem a Telekomot, gond nélkül behúzta a szerelő a koaxot az optika mellé). Gondolom ez jogilag akkor nagyon nem volt rendben.

(#113095) beer1


beer1
aktív tag

Szisztok
Olyan kérdésem lenne, hogy tegnap rendeltem egy nagyobb iptv és net csomagot és elvileg cserélik a beltéri egységeket, na most engem az érdekelne, hogy a nethez való beltéri egység az milyen modem? Wi-fi jelet is tud vagy csak sima ? Sehol nem találtam a modemekről semmit és érdekelne
Koszi előre is

(#113096) DJ. Ru$y válasza kutkut (#113091) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez már a mobil topik témája. Sosem volt Dominom. 1x volt Telekomtól telefon miatt 2 évig mobil előfizetésem náluk. Ezt találtam hirtelen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113097) Tompika777 válasza kutkut (#113091) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ahogy írták is ez már a mobil topikba való...
De elöljáróban annyit, hogy szerződés módosítás lesz, ezt egy adategyeztetéssel nem lehet intézni.

(#113098) DJ. Ru$y válasza Stanley-B. (#113093) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jogilag aggályos, hogy milyen alapon köt bárki is bármit egy szolgáltató oszlopára, ha nincs szerződés köztük. Szerintem itt ment el a mutatvány, és innentől örüljünk csak annak, ha a kábelt bukod.
A villanyoszlopra sem rakhatsz fel "csakúgy" bármit. Itt a településen volt ilyenből eset. 2 ház egymással szemben az út két oldalán, szűk kis utca, 1 autó pont elfér. Egyik házban a szülők és gyerekek a másikban nagyszülők éltek, nagyszülők meghaltak, kikapcsoltatták a villanyt, hogy ne kelljen nekik fizetni semmit, de mivel használták a másik épületben a melléképületeket kellett oda is villany, ezért feszítettek egy légkábelt, de nem ám a két épület között, hanem a feszítés a villanyoszlopon volt, valamiért abban az utcában dolgoztak az E.On szerelői, aztán látták amit láttak (gondolom fotózták is), továbbadták, az E.On meg küldte a felszólítást, hogy lesznek szívesek eltávolítani, vagy következményeket von maga után. (Nem tegnap történt eset, lehet, hogy történt ebben változás, de én nem hinném, hogy csak úgy bármit fellógathatunk más szolgáltató oszlopára, egyeztetés stb. nélkül.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113099) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a telekomtól szeretnék egy másik beltéri egységet, de ennek a bérleti díja 840 ft. Nem vág földhöz, de nem gondolom hogy 2020ban ez normális lenne..
A kérdésem az lenne, hogy csak iptv van, két külön helységben van két tv. (LG webos4(6300plb) és 4.5(7450pla)) A nappaliban van a beltéri egység, viszont a hálóban így nem elérhetőek a csatornák.

Lehetséges valahogy kiküszöbölni a második beltéri egységet? Elmenteni a csatornákat a benti tv-re, kihozom rákötöm a beltérire majd vissza, vagy bármilyen módja? Sima illetve magic remote távirányítóim vannak.

A beltéri egység: Technicolor isb2201

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#113100) glacious válasza arni1 (#113099) üzenetére


glacious
addikt

A technológiából adódóan nem lehetséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.