Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112901) DJ. Ru$y válasza Sylar_ (#112900) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet megakadt egy frissítés. Próbáltál resetet nyomni neki rejtett gombbal a hátulján? Ha ez sem segít és nincs kimozdulva az optika, akkor hibabejelentés marad csak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112902) Sylar_ válasza DJ. Ru$y (#112901) üzenetére


Sylar_
tag

Eddig nem, de most igen, de csak annyit értem el vele, hogy kitörlődtek az adatok, visszaírás után ugyanott vagyok. Próbálna autentikálni, de nincs hova. Azért köszi a tippet.
Persze, már bejelentettem, csak piszkálja a csőrömet.
Az ONT-ben stabilan benne van a kábel, még a kinti elosztót is megnéztem, ott sincs kirángatva, az amúgy is zárt helyiségben van és csak az itt lakóknak van kulcsa.
Nagyon kíváncsi vagyok mit állapítanak meg majd...

(#112903) viktorhu


viktorhu
veterán

Hogy lehet most üzleti előfizetést rendelni?

A weboldal szerint a 1400-t kell hívni.

A 1400-nak úgy tűnik, hogy elrontották a menürendszerét.
- Kérdezi, hogy lakossági vagy üzleti
- Üzletinél kéri az MT azonosítót vagy a telefonszámot (nincs ilyen, új előfizetés lenne), ha nem adom meg, bontja a vonalat.

(#112904) partymaci válasza DJ. Ru$y (#112898) üzenetére


partymaci
aktív tag

A DMZ-t bekapcsoltam de semmi hatása nem volt látszólag, és a Linksyst átcseréltem az Asusra, 2x 3x még eldobta az IP-ket de egyre több ideig működött. Újra kellett indítanom, viszont tegnap este óta stabil.
Nem lehet esetleg ilyenkor, hogy a szolgáltatónál levő rendszer új routernek érzékeli MAC cím alapján és néhányszor fixálnia kell, hogy változás történt? Vagy ez hülyeség?

Ja és az Asus wifije stabil a mobil eszközökön is, nem szakadoznak le.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#112905) choco01


choco01
addikt

Hali.

Egy barátom kiresetelte a Sagemcom Fast 5655v2 AC modemet és kitörlődött a PPP azonosítás.. ilyenkor mi a leggyorsabb megoldás? :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#112906) DJ. Ru$y válasza partymaci (#112904) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A szolgáltató a Sagemcom MAC címét látja és azonosítja. Utána már a kutyát nem érdekli mi van, az a saját belső hálózatod. Biztosan nem ez a probléma.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112907) DJ. Ru$y válasza choco01 (#112905) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk az, hogy tudja a PPPoE adatokat és visszaírja. A hosszabb, ha nem tudja, de a szerződésen szerepel, belép online a Telekom fiókjába és megnézi a szerződésen az adatokat. Ha nem tüntették fel az adatokat, akkor 1414. Az azonosító egy @t-online.hu-s e-mail cím, ez szinte biztos rajta lesz a szerződésen, a jelszó már kérdéses + ha egyszer is meg lesz változtatva, akkor már mindenképpen a 1414 kell, vagy az összefoglalóban lévő jelszómódosítós buli (GYIK).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112908) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Általában mennyi idő amig lépnek érdemben Natolással kapcsolatban? Szerdán kötötték be hozzám a netet,tv-t, koax terület. Még aznap jeleztem hogy Natolva vagyok, mert nem érem el kívülről az Ip kameráimat, a Nas-t.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#112909) szemesi69 válasza Frontiner (#112908) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia! Én felhívtam őket és kértem, hogy kapcsolják ki, az ügyintéző kérte, hogy próbáljam ki, hogy jó-e, mondta addig vár, menjünk biztosra. :) Ez a bekötés után, másnap történt, decemberben volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112910) DJ. Ru$y válasza Frontiner (#112908) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Koaxon eddig nem natoltak... Biztos vagy benne, hogy natolva vagy? Utána néznék én ennek első körben. Összefoglalóban a leírás az ellenőrzése.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112911) szemesi69 válasza DJ. Ru$y (#112910) üzenetére


szemesi69
addikt

Koaxon vagyok és natolva voltam, de ezt mondták is már bekötés előtt is, mert rákérdeztem. Bekötés napján még ment a külső elérés, torrent is, másnap már nem, mert natolva voltam. Ha számít, vidanet kábelén jön az internet.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112912) Frontiner válasza DJ. Ru$y (#112910) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Ellenőriztem. Akkor felhivom, hátha gyorsabb lesz. Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#112913) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ideiglenes másik címre költözök. Áttudom vitetni ide a meglevő előfizetésem? Telefonon elég nekik szólni vagy írásban kell kérni? :R

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#112914) DJ. Ru$y válasza FIREBLADE78 (#112913) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Át tudod költöztetni, ha minden passzol. Itt leírnak mindent, ugyan lehet online is kérni, de én tuti telefonon kérném.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112915) FIREBLADE78 válasza DJ. Ru$y (#112914) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Elvileg ott van Telekom. Klappolnia kell. Hívom őket holnap. Gondolom ma nem dolgoznak már.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#112916) Sylar_ válasza DJ. Ru$y (#112901) üzenetére


Sylar_
tag

A kinti elosztódobozban volt szakadás, el volt pattanva a kábel, azt mondták a telekomos szakik, hogy a hőmérsékletváltozás hatása. Amit én kétlek, mert bár fűtetlen helyen, de egy zárt lépcsőházból nyíló zárt közös helyiségen belüli zárt szekrényben van az elosztó egy olyan falon, aminek a másik oldalán már fűtött lakás van. Gondolom nem akarták savazni az alvállalkozót, aki a bekötést végezte. Újrakötötték és 3 decibellel jobb lett a jelszint. És 24 órán belül kint voltak és megcsinálták, úgyhogy hibaelhárításra tőlem megkapják a jelest...

(#112917) DJ. Ru$y válasza FIREBLADE78 (#112915) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem akartam belemenni a részletekbe, de azért nem ennyire egyszerű. A Telekom 3 technológián is szolgáltat, ha neked jelenleg egy 1000 / 1000 Mb/s neted van optikán, de olyan helyre költözöl (csak a példa kedvéért), ahol csak rézérpár lesz, ott bizony 100 / 25-nél nincs nagyobb csomag. Ilyenkor vagy ezt választod, vagy a szolgáltató méltányossági alapon (mivel továbbiakban nem tudja az eredeti szerződésben foglaltakat nyújtani) engedi felmondani a szerződést. Ezért is mondtam a telefont, mert ott az ügyintéző látni fogja valószínűleg cím alapján, hogy mi érhető el a másik címen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112918) tobias40 válasza DJ. Ru$y (#112917) üzenetére


tobias40
veterán

Ha beírja a pontos címet akkor Ő is látja hogy mit adnak ott ahova költözik,nem? ;]

Nyilván jobb a telefonos érdeklődés... :K

[ Szerkesztve ]

(#112919) DJ. Ru$y válasza tobias40 (#112918) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudjuk, hogy működik a weboldal... Szóval lehet nem azt látja, amit valóban tudnak is szolgáltatni. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112920) takikacska válasza DJ. Ru$y (#112883) üzenetére


takikacska
csendes tag

Bridge módba kapcsolás után a VPN hiba nélkül működik.

(#112921) RoliHero


RoliHero
tag

Sziasztok!

T-home 1000-es netet köttettem be. Cat5e kábelen jön a net a Sagemcom fast 3890v3 készülékből a gépembe. Ebbe a net koax kábelen keresztül jön.
100mbit/s alatt van a letöltés. Oké, hogy 1000mbit/s nem lesz de azért a 100 alatti nagyon kevés.

Hívtam a szerelőt...Válasza: Cat5e kábelen nincs 1000mbit/s csak 100 :) :)

Hol lehet a hiba?

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#112922) DBob válasza RoliHero (#112921) üzenetére


DBob
őstag

"Hol lehet a hiba?"
Ott, hogy T-home netet kötettél be, nem Telekom netet. T-home pedig nem kínált gigabitet, így nem csoda hogy nem megy.

Próbáltad a modemen/HGW-en belül ellenőrizni az adatokat? Ha a modem sem éri el a 100 Mbit/s feletti down sebességet, akkor nem a kábel a gond. Egyébként természetesen lehet kábelhiba is.

(#112923) DJ. Ru$y válasza RoliHero (#112921) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rosszul kötött kábel valószínűleg. Cat5e-n simán megy a gigabit, gondolom nem 100 méter körüli kábelhosszról beszélünk. Próbáltad a HGW másik LAN portjára dugni? Másik eszközzel próbálni / mérni?

DBob-nak teljesen igaza van, T-Home már elég régóta nincs, de, ha megtaláltad a topikot, akkor valószínűleg leesett neked is, hogy nem T-Home van a topik nevében.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112924) RoliHero válasza DJ. Ru$y (#112923) üzenetére


RoliHero
tag

Igen rájöttem :)

Kötöttem rá laptopot, több porton is kipróbáltam és ugyanúgy 100 alatt van. Kb 20 méteres a kábel.

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#112925) DJ. Ru$y válasza RoliHero (#112924) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Másik kábel esetleg? Szerintem vagy rosszul van kötve az egyik végénél legalább 1 szál, vagy meg van törve 1 szál valahol, így már csak 100 Mb/s-et fog tudni max a kábel. Szerezz egy kölcsön kábelt, ha nincs másik otthon egy próbára. Minimum Cat5e vagy Cat6.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112926) RoliHero válasza DJ. Ru$y (#112925) üzenetére


RoliHero
tag

Adott a szerelő egy új cat5e kábelt mert meg kellett toldani a meglévőt. Ezzel az új kábellel próbáltam ki a laptoppal és nem volt jó.

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#112927) polonic válasza RoliHero (#112926) üzenetére


polonic
félisten

A laptopban gigabites a csatlakozó?

(#112928) DJ. Ru$y válasza RoliHero (#112926) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen laptopon próbálkozol vele vagy milyen másik eszközön? Driver a legújabb?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112929) Maxxxim válasza RoliHero (#112926) üzenetére

Az ethernet csatidon felépül a gigás kapcsolat egyáltalán ?
Ha ott nem gigabit van, akkor a kábel lesz a szar.
Ha megvan a gigás kapcsolat, így kéne kinéznie:

(#112930) dchard válasza DJ. Ru$y (#112919) üzenetére


dchard
veterán

Szinte biztosan nem azt látja: nálunk például van D3.1 van, de felhozza az 1000/1000-es csomagot is, pedig optika két utcára van legközelebb. :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#112931) Beniii06 válasza RoliHero (#112926) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor a toldásnál nézném meg. Mivel van összetoldva?
Az ilyen filléres műanyagok hamar kilazulnak és annak pont ez az eredménye - nincs meg a gigabit.
Toldás helyett cserélnie kellett volna a vezetéket, az lenne a legbiztosabb, továbbá a csatlakozó is lehet rosszul érintkezik.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#112932) DJ. Ru$y válasza dchard (#112930) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erről beszélek igen... Próbálják onlinera terelni a dolgokat, de én ilyenekre a 1414-et javaslom akinek csak tehetem. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112933) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

ma bekötötték a netet.
telefonáltam a bridge mód miatt, az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy távolról nem tudják bekapcsolni nekem, hanem én tudom ezt megtenni a Sagemcom felületén.
És tényleg.

gondolom ha a sagemcom webes felületére visszamegyek, automatikusan kijön bridge módból mert mikor visszamentem ki volt kapcsolva újra

(#112934) Beniii06 válasza Stanley-B. (#112933) üzenetére


Beniii06
őstag

iptv-d nincs?

"Got any other secret weapons?"

(#112935) Stanley-B. válasza Beniii06 (#112934) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nincs

(#112936) Beniii06 válasza Stanley-B. (#112935) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha rákattintasz az igenre, utána újraindul a sagem vagy rátudsz kattintani az alkalmaz-ra? Eltudod érni a kiírt ip címen 100.1?

"Got any other secret weapons?"

(#112937) Stanley-B. válasza Beniii06 (#112936) üzenetére


Stanley-B.
őstag

előbb az "alkalmazra" kell nyomni, csak utána jön elő az "igen". Tehát rá tudok kattintani az alkalmazra, aztán rá tudok kattintani az igenre is. Mikor rákattintok az igenre, újraindul a sagem. Miután újraindult, el tudom érni a kiírt IP-n.
Szoval gondolom akkor megsem kerül bridge módba, annak ellenére hogy ezt az utasítást adta az ügyfélszolgálatos?

[ Szerkesztve ]

(#112938) DJ. Ru$y válasza Stanley-B. (#112933) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Koax vagy optika? Milyen eszköz pontosan? A Telekomnak van legalább 3, de inkább 4 Sagemcom eszköze, minimum 2 technológián... Azért egy szakmai topikba bedobni egy márkát kicsit kevés...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112939) Stanley-B. válasza DJ. Ru$y (#112938) üzenetére


Stanley-B.
őstag

koax, sagemcom f@st 3890v3

(#112940) DJ. Ru$y válasza Stanley-B. (#112939) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az első FW-kben benne volt a kapcsoló, de nem működött. Valószínűleg nem frissült le a szoftver (még) nálad. Szóval, ha telefonálsz a Bridge mód miatt, akkor először egy szoftver frissítést kellene kérni a legújabbra aztán már tudják is ők kapcsolni elvileg. (Próbáld őket munkaidőben hívni, és, ha nem tudja megoldani aki felveszi, mondd, hogy kapcsoljon technikushoz, vagy egy másik ügyintézőhöz.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112941) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#112940) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nincs rá új szoftver, az van amivel tavaly nyáron forgalomba került.
A gombbal nem tudja átkapcsolni tudomásom szerint!

(#112942) Stanley-B. válasza DJ. Ru$y (#112940) üzenetére


Stanley-B.
őstag

koszi! Milyen idokozonkent frissul magatol, azt lehet tudni? NEm annyira surgos mert csak tartalek kapcsolat a meglevo optikam mellett es ha nem tul ritkan frissul akkor megvarom es mar ugy hivnam fel oket.

(#112943) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#112941) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem úgy volt, hogy ezt patchelték? Lehet keverem, sőt biztosan igazad van...

De eddig valahogy megoldották a bridge módot távolról nem?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112944) DJ. Ru$y válasza Stanley-B. (#112942) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Roli jobban benne van a koaxos részben, szóval igaza van valószínűleg, hogy nincs frissebb szoftver. A frissítés pedig központilag megy ki, ha van, illetve telepítés után is szokott frissíteni, ha van frissebb szoftver rá.

Várd meg Roli válaszát, és ha tudják távolról kapcsolni ezzel a szoftverrel, akkor próbálj meg még egy telefont majd. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112945) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#112943) üzenetére


#78121280
törölt tag

Valamivel kevered! :)

Szerintem most is menne a bridgebe kapcsolás 1414 keresztül, csak akihez került, az nem értett hozzá valószínűleg! :(

(#112946) Stanley-B. válasza #78121280 (#112941) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez gyorsan megoldodott :C koszi a segitseget sracok :R

(#112947) #78121280 válasza Stanley-B. (#112942) üzenetére


#78121280
törölt tag

Évente 1-2 alkalommal frissítik a koaxos cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#112948) n42


n42
tag

Sziasztok,

Telekom optikai netem van, iptv szolgáltatással, nem is ez a lényeg. Van egy Samsung TV-m, de a távirányítója elromlott ezért a set-top-box kütyüjét használom a TV-hez is. Egy dolog fájóan hiányzik, mégpedig a TV-t nem tudom beállítani, hogy kikapcsoljon magától x perc után ezzel a távirányítóval. Esetleg én maradtam le valamiről, van rá lehetőség, h a időzítőt tudjam aktiválni a TV-n?

Előre is köszönöm a választ.

(#112949) adam1400


adam1400
tag

koaxon 150/50-s netnél normális hogy kábelen nem éri el a garantált 60/20 körülit? kb csak 20-30/5-t mérek.

(#112950) Beniii06 válasza adam1400 (#112949) üzenetére


Beniii06
őstag

koaxon 50-es up? Nem optikát akartál írni?

Egyébként ha nincs meg a garantált sebesség, akkor hibabejelentést kell tenni.

"Got any other secret weapons?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.