Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112751) Túzok22 válasza mlinus (#112750) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Akkor nekem miért? Optika 1000/1000

(#112752) Túzok22 válasza mlinus (#112750) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Lehet hogy nálam van a gond?

(#112753) Intruder2k5 válasza Túzok22 (#112752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eszköz újraindítások megvoltak? Ha az sem segít, akkor valószínűleg egy terheltebb szegmensben vagy, lehet lakik egy-két torrenthuszár a környéken, akik most is tolják ami a dróton átfér.

(#112754) mlinus válasza Túzok22 (#112752) üzenetére


mlinus
őstag

mekkora a ping?
és más magyar szerverre mennyi?

egyébként most mindenki otthon van.. terheltebb környékeken nyilván most megszalad a ping/kicsit leesik a sebesség, főleg így csúcsidőben. Én üdülőövezetben lakom, szóval nem sok emberrel osztozok a sávon.

(#112755) Túzok22 válasza Intruder2k5 (#112753) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Lehetséges amúgy az eszközök rendben vannak

(#112756) Túzok22 válasza mlinus (#112754) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Olyan 4, 5, 6 ms szokott lenni, most meg 15, 25, 30 ms-eket mérek. Azért optikán ez elég durva, és észre lehet venni hogy egy kicsit lassabban tölti be a weboldalakat. :( Eddig nem volt vele semmi gond, ma este kezdte ezt

[ Szerkesztve ]

(#112757) Túzok22 válasza Túzok22 (#112756) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Érdekes, mert speedtesten normális a pingem, csak a bix. hu felég ugrott meg egy kicsit.

(#112758) poli27 válasza Headless (#112747) üzenetére


poli27
veterán

amikor feltesznek egy uj sage ont-t megy kb 15-20 percet utánna elkezd villogni a piros lámpa rajta, azt jelenti, hogy pont szoftver frissít. utánna pár percen belül újra is fog indulni, ez tök természetes... az a jelszint meg pont határérték, de működni kéne vele, esetleg ha kint -19 van a dobozba bent nálad -26,9 nah az hiba valahol megvan törve vagy valamelyik csatinál nagyon nagy a csillapítás az okozhat hibát!

(#112759) poli27


poli27
veterán

Remélem maradhat, most kiemelten fontos és aktuális!

Az orvosok, ápolók sokat tesznek most azért, hogy életeket mentsenek, KÖSZÖNJÜK NEKIK!
De, ne feledkezzünk meg azokról sem, akik biztosítják az internetet, kábeltelevíziót, hogy mindenki időben értesüljön mindenről, és sok gyermek távoktatásban tudjon tanulni!
Ők azok a hősök, akik nap mint nap póznákra másznak, kábelt feszítenek és még most is a #maradjotthon idején bemennek a lakásokba, hogy biztosítsák az internetet, televízióadást!
Ők nem tehetik meg, hogy otthon maradjanak!
Kérlek, csak akkor hívd ki őket otthonodba, ha nincs más lehetőség. Biztosíts neki kézmosási lehetőséget, kerüld a személyes kontaktust, segítsd munkáját, hogy minél előbb végezhessen!
#csakakkorhivdhamuszaj
Köszönöm!!!

(#112760) donmackó válasza poli27 (#112759) üzenetére


donmackó
őstag

Ennyi erővel ez bárkinek kijár aki valamelyik fontosabb infrastruktúrája dolgozik, és be is jár dolgozni. :R

Release the cable hounds!

(#112761) BBéci válasza donmackó (#112760) üzenetére


BBéci
titán

Azt senki nem vitatja, de ebben a topokban annak van helye, amit poli27 írt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112762) donat_sz


donat_sz
senior tag

Sagemcom F@st 5655v2 AC mögött van egy Asus RT-AC66U B1 routerem.
Szeretném a NAS elérése érdekében az Asus DDNS szolgáltatását használni.
Sajnos ha nem bridge módban használom a T-s modemt, akkor ezt a hibaüzenetet kapom:
"The wireless router currently uses a private WAN IP address.
This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service cannot work in this environment."
Ha T-s modem csatlakozás beállításánál a PPPoe Passthrough-t bekapcsolom és a routernél megadom a felhasználónév jelszó párost PPPOE kapcsolathoz, akkor felhasználónév/jelszó hibát ad és nincs net az Asus router mögött. de a T-s modemből van továbbra is.

Mit rontok el, mit kell még másként állítanom? köszi előre is.

(#112763) Headless válasza donat_sz (#112762) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

A sagemcomban lekell lőni a pppoe csatlakozást, csak utána fogsz tudni csatlakozni a második eszközzel... Nagyon szörnyen működik ez a sagemcom, miért nm kapcsolja ki automatikusan ha passthroughba rakja az ember... Nálam ettől független dhcpc továbbra is fut, de pppoe-t átállítottam manual connectionre. így "rendbe" csatlakozott a második.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#112764) donat_sz válasza Headless (#112763) üzenetére


donat_sz
senior tag

kérlek add meg konkrétan hogy kapcsoltad ki a pppoe-t. ezt egyelőre nem leltem meg.

(#112765) donat_sz válasza donat_sz (#112764) üzenetére


donat_sz
senior tag

elrontottam az autentikációt helytelen felhasználó névvel, így már engedte a routert csatlakozni pppoe módban. és úgy tűnik működik a ddns is végre.

viszont új hiba van, az iptv-nél valami nem stimmel.

az adás megy, majd kb 4 perc után megfagy. se kép se hang.

az iptv beállításoknál mind az IGMP proxy, mind a snooping engedélyezve van. mit kellene tennem még?

(#112766) tobias40 válasza donat_sz (#112765) üzenetére


tobias40
veterán

Az iptv miért nem a Telekomos eszközbe dugod?
Ott biztosan jó lesz!

(#112767) Maxxxim válasza donat_sz (#112765) üzenetére

Ezt nézd meg hátha: [Asus beállítás]

(#112768) Norbi27 válasza donat_sz (#112765) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Újraindítottad a routert? Az én Asus routerem csak akkor fogadja el a beállításokat, ha újraindítom. Ha csak leokézom, az nem elég neki

(#112769) DJ. Ru$y válasza donat_sz (#112765) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az IPTV maradhat a Sagemcomon, nem kell átvinni a routereden, kösd vissza a Sagemre, ha megoldható. Amúgy pedig a Connection triggert kell Manualra rakni, nem elrontani a felhasználót Sagem esetén.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112770) donat_sz válasza DJ. Ru$y (#112769) üzenetére


donat_sz
senior tag

Hát most ez lett, a modemből, így most egy irányba megy két utp kábel. 1 STB-ba, a másik a routerbe. Ettől még a probléma nem oldódott meg!
ÜSZ áramtalanítatott velem minden érintett eszközt és belülről csináltak még valamit, de most megy. Így marad a dupla utp kábel..
A manual az always on helyett pedig már csak család lefekvése után következik, így is elvágtam mindenkit órákra a tv-től és internettől ;] mikor a játszótérre se lehet lemenni.

De a probléma megoldva! Köszi

(#112771) BBéci válasza donat_sz (#112770) üzenetére


BBéci
titán

"elvágtam mindenkit órákra a tv-től és internettől ;] mikor a játszótérre se lehet lemenni"
Könyv sincs, amit olvasni lehetne?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112772) Beniii06 válasza BBéci (#112771) üzenetére


Beniii06
őstag

"könyv", az meg mi :F
User manual-t érted rá?

;]

"Got any other secret weapons?"

(#112773) Maxxxim válasza Beniii06 (#112772) üzenetére

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#112774) totron


totron
addikt

E hónapban IPTV-n a Sony filmcsatornája a bónusz, TV GO-ban miért nem elérhető?

(#112775) rokefeller


rokefeller
senior tag

Sziasztok, Budapest 13. kerület, Újlipótvárosi vezetékes internet és tévé szolgáltatással kinek milyen tapasztalata van?

Jelenleg UPC-s vagyok, lejár a hűségidő és elég gyenge ajánlatot adtak eddig, a T-nél viszont elég jónak tűnik, jelenleg ezt ajánlja:

Kedvezményes Telekom csomagod
hűségidő nélkül
Net 1000/1000 díjcsomag
IPTV Szuper Családi HD díjcsomag

7200 forintért adnák ezt, UPC-nél az 500-as net kb ugyanilyen tévével 8600, de a jelenlegi ajánlatuk nekem meglévő előfizetőnek 10600...

Az lenne a kérdésem, hogy ez az 1000/1000-es net mennyire stabil, mennyire tud(hat)ja amit ígérnek.
Illetve az, hogy IPTV esetén mindenképp kell valami box, vagy használható simán az okos tévé, hasonlóan ahhoz ami most van, CI+ kártyával

Kösz a segítséget előre is.

A télapó nem a régi már...

(#112776) taki01 válasza rokefeller (#112775) üzenetére


taki01
őstag

IPTV csak boxal megy. Optikával nem szokott gond lenni.

(#112777) DJ. Ru$y válasza rokefeller (#112775) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem használható az IPTV STB nélkül. Az 1000/1000 pedig 900/900 körül tud azért általában, visszakeresel találsz Speedtest méréseket.

Az 1000/1000-et optikán adják, a stabilitással ott nem lesz probléma valószínűleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112778) iceQ!


iceQ!
addikt

Üdv,

Rendeltem a telekomtól NET 300/20 otthoni net csomagot. Esetleg van olyan itt aki vecsési és van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Illetve még annyi kérdésem van, hogy kapok külön hálózati eszközt (router) a Telekom-tól?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#112779) DJ. Ru$y válasza iceQ! (#112778) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kapsz külön eszközt, mivel koax esetén egy HGW-t fogsz kapni. (Van rajta telefonnak port, van rajta 4 LAN port és tud wifit is szórni.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112780) iceQ! válasza DJ. Ru$y (#112779) üzenetére


iceQ!
addikt

Lehet ebbe port forwardot beállítani?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#112781) Essejó válasza iceQ! (#112780) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet,nekem is olyan volt még pár napja.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#112782) iceQ! válasza Essejó (#112781) üzenetére


iceQ!
addikt

Telekomnál ugye nincs NAT-olás mint a Diginél?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#112783) Essejó válasza iceQ! (#112782) üzenetére


Essejó
veterán

Még nem tapasztaltam. Viszont ne lepödj meg ha ipv6-ot is kapsz kivülre az ipv4 mellé.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#112784) adika4444 válasza rokefeller (#112775) üzenetére


adika4444
addikt

800/800 alatt nagyon ritkán mérek. Maximálisan jó, nagyon stabil a szolgáltatás.

üdv, adika4444

(#112785) iceQ! válasza Essejó (#112783) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem mondod....4-6 lesz minden? :D Mikrotik eszköz lesz utána bekötve, VPN setup, port forwardin...lesz melóm úgy érzem egy sz@ros U*C után :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#112786) Essejó válasza iceQ! (#112785) üzenetére


Essejó
veterán

Csak netet rendeltél, vagy csomagot?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#112787) Túzok22 válasza adika4444 (#112784) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Kábelen kb én is 800/800-akat szoktam mérni.
Ezt meg wifin:
[kép]
[kép]

(#112788) iceQ! válasza Essejó (#112786) üzenetére


iceQ!
addikt

Csak net.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#112789) DJ. Ru$y válasza iceQ! (#112788) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor, ha megjön felhívod az ügyfélszolgálatot, és átrakathatod modem módba, ha saját routert akarsz használni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112790) Lenry


Lenry
félisten

a cégünkben most majdnem mindenki otthonról dolgozik, ők L2TP/IPSec VPN-en keresztül érik el a benti hálózatot.
többeknél is tapasztaltuk, hogy egyszerűen nem csatlakozik a gépük a VPN-re. a közös pont, hogy mindannyian Telekomosak.
egyikük felhívta a Telekomot, és miután sok kollégán keresztül küzdötte magát, valamelyik felkiáltott, hogy jah igen, le van tiltva valami a HGW-ben, amire átlagusernek nincs kapcsolója, de ők központilag át tudják billenteni. megtörtént, azonnal működött.

most egy másik kolléga ugyanígy járt, elvileg neki is átállították, de továbbra se működik.
mi lehet ez a kapcsoló, vagy mit kell(het) kérni az ügyfélszolgálattól, hogy mielőbb megjavuljon a probléma, ha legközelebb ilyenbe futunk?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#112791) dchard válasza Lenry (#112790) üzenetére


dchard
veterán

IPsec passthrough. Biztosan nincs rá a HGW-ben kapcsoló? A legtöbb SOHO routeren van, és alapból be is van kapcsolva.

Megjegyzem, hogy a sima L2TP-hez nem kell semmilyen passthorugh, ezért is álltunk át rá. Nálam simán megy bármiféle passthorugh vagy NAT helper nélkül. Én azért megnézném, hogy tényleg L2TP-e, és nem PPTP vagy IPsec.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#112792) #78121280 válasza dchard (#112791) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ha koaxos D3.1 Sagemről van szó, akkor az IPsec passthrough központilag tudják bekapcsolni. Felhasználó nem tudja!

(#112793) dchard válasza #78121280 (#112792) üzenetére


dchard
veterán

Gratulálok a magyar telekomnak. Várom, hogy legközelebb már a wifi jelszót is csak központilag tudják állítani...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#112794) Lenry válasza dchard (#112791) üzenetére


Lenry
félisten

Én azért megnézném, hogy tényleg L2TP-e, és nem PPTP vagy IPsec.
én konfigoltam a céges routerünket, egészen biztos vagyok benne, hogy L2TP+IPSec-et állítottam be ;)

(#112792) Roli27
Ha koaxos D3.1 Sagemről van szó
az lesz az! szóval IPsec passthrough a kulcsszó, köszi mindkettőtöknek. :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#112795) iceQ! válasza DJ. Ru$y (#112789) üzenetére


iceQ!
addikt

Igen azt szeretném. Szuper ha van ilyen lehetőség. Ugyan úgy fog működni hogy kapok username + pw-t. Betárcsáz és online is vagyok?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#112796) iceQ! válasza #78121280 (#112792) üzenetére


iceQ!
addikt

Szerkesztési idő lejárt:

OpenVPN-re ez nem vonatkozik remélem. :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#112797) DJ. Ru$y válasza iceQ! (#112795) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Koax... MAC alapján van regisztrálva a Telekomos eszköz, ezért kell bridge módba rakatni. Koax hálózatok MAC szűréssel működnek, nem PPPoE-vel.

Szóval nem kapsz az internet eléréshez jelszó és felhasználónevet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112798) iceQ! válasza DJ. Ru$y (#112797) üzenetére


iceQ!
addikt

:D
Olyan rég találkoztam vele hogy el is felejtettem :))
Tényleg csak a központ tudja átállítani?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#112799) Starchm válasza #78121280 (#112792) üzenetére


Starchm
őstag

Lehetséges, hogy az optikás sagemen ( 5655v2) is csak bentről állítható? Vagy szimplán nem találtam vagy alapból be lenne kapcsolva?

(#112800) DJ. Ru$y válasza iceQ! (#112798) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A bridge módot csak ők, azért, mert IPTV esetén nem engedélyezik és akár van IPTV-d akár nincs, ugyanaz a FW fut a HGW-en. Kb. 2 perc miután ügyintézőhöz kerülsz, ha megérti mit szeretnél.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.