Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112701) dchard válasza Beniii06 (#112694) üzenetére


dchard
veterán

Ha mondasz nekem olyan SOHO tarifát bármelyiknél, ahol publikus IP-t adnak, akkor a vendégem vagy egy sörre :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#112702) Headless válasza DJ. Ru$y (#112699) üzenetére


Headless
őstag

látsz abban rációt, hogy javulást hoz egy sagemcom cserében? most épp nincs másik routerem, de ha csere akkor már inkább egy mikrotik. meg most hogy home office van eléggé korlátozott a lehetőségem az internet piszkálásának. hétvégén van 1-2 órám max.

milyen lcp echo count/timeout lenne elfogadott így optikai kábelen. nem hinném, amúgy hogy a mi router 3g-vel lenne baj, mert minden esetben csak a sagemcom újraindítása segített. igaz sosem volt alkalmam megnézni, hogy egy wan reconnect megoldaná-e...

lehet teszek még egy próbát hogy passtrhough-ra kapcsolom, legalább nagyobb kontrollom van a routerre, nem úgy mint ennél a sagemcomnál...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#112703) Beniii06 válasza dchard (#112701) üzenetére


Beniii06
őstag

Korábbi vitamax/előfizetéses tarifák, standardnet.vodafone.net apn-el vodafone-nál, telenornál adatsim-ek, illetve 1-2 évnél régebbi hangalapú előfizetésesnél net apn(kivétel hello data), van amelyiknél csak az egyik van aktiválva, de van olyan sim is, amelyiknél mindkettő működik, a natolt/publikus ip-t adó online apn is. :U

Köszi a meghívást, 3 hónap múlva behajtom rajtad. ;]

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#112704) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

A TV GO másoknál sem megy még? Írtam ennek a bandának, de semmi változás... :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#112705) DJ. Ru$y válasza Headless (#112702) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én pont a Sagemcom újraindítás miatt javasoltam a cserét. Meg kellene próbálni, hogy amikor megakad, leadod hibára és megpróbálsz eszközcserét kérni vagy, ha el tudsz kapni egy szerelőt. Hátha. Milyen szoftver fut a Sagemcomon, legújabb?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112706) #42556672 válasza Darkness (#112704) üzenetére


#42556672
törölt tag

Megyeget, néhe elakad és újra kell indítani.

(#112707) Darkness válasza #42556672 (#112706) üzenetére


Darkness
aktív tag

bejelentkezni nem tudok... vagy az írja, hogy már egyszerre két eszközön használom :F vagy azt, hogy megint telepítsem a klienst.
Azért ez kicsit elfogadhatatlan. hiába írtam nekik, semmi válasz....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#112708) #42556672 válasza Darkness (#112707) üzenetére


#42556672
törölt tag

Firefox-ból nem megy, én az új Edge-ből simán használom.

(#112709) Darkness válasza #42556672 (#112708) üzenetére


Darkness
aktív tag

:(((
na, akkor asz'em, most lesz az a pillanat... koponya, ! @ # > koponya # !! @#!

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#112710) seger válasza Maxxxim (#112683) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm az infót! Sagem-el nem vagyok megelégedve! Gondolkodom, de még ismeretlen ez a kütyü. Nem tudom jobb lenne-e egy AP vagy jobb lenne-e ez a duo cucc...

(#112711) jozsi252 válasza DJ. Ru$y (#112700) üzenetére


jozsi252
veterán

Megpróbálom köszi! :R

iPhone 13 Pro Max

(#112712) szemesi69 válasza seger (#112710) üzenetére


szemesi69
addikt

Van egy kuponom, bárkinek oda adom, hogy ne menjen kárba, mert most nem tudom kihasználni, duóra vagy trióra lehet beváltani.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112713) grobi007 válasza szemesi69 (#112712) üzenetére


grobi007
tag

Szia! Engem érdekelne. Privátban át tudod küldeni?

(#112714) Darkness válasza #42556672 (#112708) üzenetére


Darkness
aktív tag

abból sem megy... megint azt mondja, 2 böngészőből vagyok egyszerre bent... persze jelszómódosítási lehetőségre hibát dob... :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#112715) szemesi69 válasza grobi007 (#112713) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia! Küldöm.
Ment üzenet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112716) DevKiller


DevKiller
senior tag

Sziasztok!
Ha lejár a hűség az otthoni szolgáltatásainkról(TV,internet)
akkor a szolgáltató emelheti a havidíjat, vagy az addigi feltételekkel kell tovább szolgáltatnia?
Régebben emlékszem emelgették mindig ha nem volt hűség, de ez most is így van?
Nem szeretnénk hűséget kötni, ha nem lenne muszáj.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#112717) DJ. Ru$y válasza DevKiller (#112716) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem emelheti, mivel törvényileg szabályozzák egy ideje, így hűség nélkül nem emelkedhet a havidíjad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112718) Headless válasza DJ. Ru$y (#112705) üzenetére


Headless
őstag

Igen ez lenne az ideális, csak általában, amikor 30-an kezdenek el panaszkodni, az az utolsó, hogy felhívjam a szolgáltatót és fél órát várjak míg vandát kikerülve kapok egy hús vér embert, aki lényegében megint csak nem fog tudni semmi értelmeset mondani, hanem csak, hogy indítsam újra....(tudom kissé szkeptikus vagyok az ISP szolgáltatókkal szembe)

Opciót nem látok frissítésre, nem tudom melyik a legújabb. (most nézem 7 napos uptime az már majdnem baráti), de inkább azért egy 180-200 napost látnék, vagy ha esetleg újraindul, akkor minimális kieséssel, és külső hozzányúlás nélkül tegye azt meg...

Nem tudom jelszintekbe látsz-e valami abnormálist

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#112719) DBob válasza Darkness (#112714) üzenetére


DBob
őstag

Azt próbáltad már, a korábban használt, és működő böngészőből kilépsz?

(#112720) Busaboy


Busaboy
aktív tag

Sziasztok, nem tudom volt e valaha ez téma, de egy kis infó konzol vàsàrlàshoz a Telekomtól.
Tehàt adott egy One X, megrendeltem pàr napja, bàr csak holnap hozzàk. A szàmlàn rajta van a serial number. Serényen regisztràltam és làttam, hogy a 2 éves gyàrtói garanciàból màr letelt fél év. Mondom az érdekes. Google tudta mit kell tenni. Írni a supportnak, kérték, hogy fényképezzem le a szàmlàt... Megtettem, plusz pdf-ben is elküldtem. Írtàk, hogy pàr napon belül ujraindítják a garanciaidőt a vàsárlás napjàtól. Ezt csak azért írtam le, hogy ha egy àtlag user is így jàr ne legyen koppanàs, mikor a megvèteltől szàmolja a 2 év garit és közlik, hogy màr nem él a gyàrtòi.

[ Szerkesztve ]

(#112721) seger válasza szemesi69 (#112712) üzenetére


seger
addikt

Azt hiszem lecsúsztam..

(#112722) szemesi69 válasza seger (#112721) üzenetére


szemesi69
addikt

Sajnos megelőztek.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112723) DJ. Ru$y válasza Headless (#112718) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

FW a legújabb rajta. Rx oldal erősen a határon van. [link]

Őőő 30 ember? Sagemcom? Mindenképpen ki kellene váltani a router funkciókat egy másik routerrel, tuti a "sok" kliens fekteti meg. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112724) Headless válasza DJ. Ru$y (#112723) üzenetére


Headless
őstag

sagemcomon csak egy második router van... igazából modem módban használnám, de valamiért abban az állapotban sem volt stabil. wifi kikapcsolva, dmz-be rakva a második router (de ezt írtam is első hsz-emben), az ideális a modem mód lenne, de úgy még ennél is rosszabb volt... akkor is a sagemcom újraindítása oldotta meg a problémát, a második router alatti hálózat köszönte szépen jól van.

van másodlagos router természetesen.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#112725) hackeeeee válasza Busaboy (#112720) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia,

Microsoft ügyfészolgálat (telefonos) jelezd ezt, számlával együtt, és korrigálják a gari időt. Semmi gond, van ilyen. :) Xbox topic-ban találsz elérhetőséget.

A hangsúly a telefonos ügyfélszolgálaton van. :)

Véleményem szubjektív...

(#112726) hackeeeee válasza hackeeeee (#112725) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah közben a végéről lemaradtam, szóval oké. Amit tudni kell, alapesetben az Xbox-oknál csak gyártói gari van, oké, hogy ilyen esetben pl. a T vállalja a garit, de ugyan úgy az MS felé intézik. Legtöbb esetben ezért gyorsabb, ha a felhasználó küldi ki az MS-nek a gépet, sokkal gyorsabb.

Xbox topic-ban minden ehhez kapcsolódó kérdésre megtalálható a válasz. Ezért is javasolt a telefonos ügyfélszolgálat.

Sokszor nem tudni, hogy mennyit ül a gyártástól számítva a gép. Néha ez előfordul.

Véleményem szubjektív...

(#112727) Busaboy válasza hackeeeee (#112725) üzenetére


Busaboy
aktív tag

Megoldottam éjjel a külföldi supportal chaten, ha már nem tudtam aludni, kérték szintén a számlát stb.... Azt írták, hogy pár nap és megoldják. Végső esetben meg majd felhívom a magyar supportot. Köszi a tanácsot! :D Xbox forumban direkt nem írtam ki, ott egyértelmű, de biztos van olyan aki Telekomtól vesz és belefut ilyen hibába. Hátha itt keresgél majd megoldás után, vagy éppen előre már meglátja és tervben van neki egy konzol vétel.

Ui. Ez ült vagy 8 hónapot. :D

:R

[ Szerkesztve ]

(#112728) Essejó


Essejó
veterán

Nekem is meghozták tegnap a 3890V3-at. 1000 közelébe még egyszer sem sikerült mérni, 825 volt tán a legtöbb, fel irányba simán mérek 27 felett. De elégedett vagyok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#112729) BBéci válasza Essejó (#112728) üzenetére


BBéci
titán

Applikációval mérted? Ha nem, azzal is kísérletezz, nálam magasabb letöltéseket mutatott, mint a böngészőben. Bár a mostani leterheltség mellett a 825 kiválónak számít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112730) taki01 válasza Essejó (#112728) üzenetére


taki01
őstag

Nálam is hasonló erdeményt produkál az 1000-es koax net.

(#112731) Maxxxim válasza taki01 (#112730) üzenetére

Koaxon ez szokott lenni az átlag, de tényleg érdemes megnézni az applikációval.
Nekem ebben a pillanatban JZT szerverén a webes felületen 795, az applikációval 949 :K

(#112732) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Üdv!

2 db Set Top Box van a lakásban, az egyik elég gyakran, a másik néha lejátszik egy dallamot, amolyan "BIM-BAM". Néha olyan gyakori, hogy őrülten idegesítő.

Mind a két box Powerline-on keresztül üzemel. De a kép folyamatos, néha előfordul akadás, de sokkal ritkábban, mint ez a hülye dallam. A router (koax modemmel) viszont pár hetes, ezzel is ugyanaz a jelenség. Net van, minden megy.

Őszintén szólva azt se tudom, honnan jön a dallam, a boxból, a tévéből, vagy másból.

(#112733) user12 válasza ROBOTER (#112732) üzenetére


user12
őstag

A menüjében nem lehet az értesítéseket letiltani/némítani?
Szerintem valami ilyesmi lehet.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#112734) ROBOTER válasza user12 (#112733) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igen, ezt néztem meg először. Rendszerhangok néven van egy menüpont, de azt mutatja, hogy nincsenek engedélyezve.

Olyan, mintha becsengetnének pár percenként.

Lehet csak képzelődés, de mintha a reklámok alatt sokkal gyakoribb (lehet kizárólagos) lenne jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#112735) taki01 válasza Maxxxim (#112731) üzenetére


taki01
őstag

Mértem már 900 fölött weben is meg cli-ben is. Nem használok windows-t.

(#112736) DJ. Ru$y válasza ROBOTER (#112732) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Biztos, hogy a STB adja ki a hangot és nem a Powerline? Gondolom a STB-okon kívül csak az azonos mind a két helyen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112737) szemesi69 válasza ROBOTER (#112734) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia! Egy hétig kerestük mi is mi az. Kissé banális volt mire rájöttünk :) Korhatár jelzése, például 18 éven alulinak nem ajánlott műsor reklámja :DD
Kikapcsolására nem tudok rájönni, így már meg szoktuk :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112738) ROBOTER válasza szemesi69 (#112737) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszönöm! :D

Így fiatalabbnak érzem magam!

(#112739) szemesi69 válasza ROBOTER (#112738) üzenetére


szemesi69
addikt

Főleg a viasat6-nál csinálja sűrűn :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112740) Maxxxim válasza szemesi69 (#112737) üzenetére

OMG, és nem lehet kikapcsolni ? Valami szülői felügyelet menü, vagy ilyesmi...

(#112741) szemesi69 válasza Maxxxim (#112740) üzenetére


szemesi69
addikt

Én már feladtam, nem találtam rá semmit. Adott tv csatorna produkálja, pl. Viasat6 az állandóan, de ha bárki rájön, az engem is érdekelne.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112742) DBob válasza szemesi69 (#112741) üzenetére


DBob
őstag

"Adott tv csatorna produkálja"

Ennyi, szolgáltatótól jön.

(#112743) szemesi69 válasza DBob (#112742) üzenetére


szemesi69
addikt

Tudom már rég rájöttem. Nem én voltam a téma indító :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#112744) blackmajesty válasza DBob (#112742) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Ez a hang van Digi TV előfizetésnél is, a Viasat 6 esetén tutira. Máshol még nem tűnt fel. ÉS kb tavaly október óta megy. Én akkor találkoztam vele először.

[ Szerkesztve ]

(#112745) grobi007


grobi007
tag

Kedves Fórumtársak!

Ha valakinek lenne még Telekom WiFi Extra kuponja, amit nem tervez felhasználni, hálás lennék, ha megosztaná velem. Már egyhez hozzájutottam szemesi69 fórumtársnak köszönhetően, amit ezúton is köszönök, de még szeretnék egyet rendelni szüleimnek is.

Előre is köszönöm!

Üdv,
grobi007

[ Szerkesztve ]

(#112746) Tompika1987


Tompika1987
kezdő

Sziasztok!
Kérdésem lenne, tud e valaki infót arról, macbook pro vagy air mikor lesz elérhető a telekom kínálatában ismételten? :R

iPhone XS, MacBook Air Retina, iPad Air, iWatch Series1, Xbox One X

(#112747) Headless válasza Headless (#112724) üzenetére


Headless
őstag

mennyire ellenszenvesek ezek a szerelők. most kicserélték a sagemcomot, de nem hinném, hogy olyan nagy változást hozna, most első körben passtrough-ot állítottam, be mert az ideálisabb lenne, hétfőn kiderül használat közben mennyire stabil.

viszont miután elmentek bár nem ment el a net, de pár másodpercre határértéken kívülre esett a jelszint és a pon led pirosra váltott, sajnos. valószínű ez lesz a hiba fő oka,

ahogy nézegettem és frissítgettem az rx jelszint
-26,545
-26,777
-26,989
között 3 percen belül, az első netszakadáskor felfogom hívni őket és konkrétan ezzel fogok előállni. Mert, hogy nem a hibát akarják megszüntetni az is biztos csak lezárni a hibabejelntést.

rákérdeztem arra amikor ott voltak, hogy mit gondolnak miért megy el, nem tudott rá válaszolni elé tettem egy kérdést, hogy a jelszín megfelelő, finoman utaltam rá. de annyit mondott, hogy rendben...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#112748) ROBOTER válasza blackmajesty (#112744) üzenetére


ROBOTER
addikt

Most a Viasat3-at nézem, és a 18+ rombusz megjelenésekor bimbammolt. Idióták, komolyan mondom elküldeném egy agyi CT-re aki ezt kitalálta.

(#112749) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Sziasztok. :) Másnak is meg van emelkedve a ping a bix.hu felé?

(#112750) mlinus válasza Túzok22 (#112749) üzenetére


mlinus
őstag

Ping statistics for 193.239.149.210:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 5ms, Average = 2ms

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.