Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113701) Sz_Imre válasza Sz_Imre (#113646) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ha véletlenül nem sikerülne elintézni a dolgot (du. hívom őket), akkor volna egy b-terv.
A terv pedig hogy switch-el lenne összekötve, azaz úgy nézne (optika) sagemfast lan1-es portjáról lenne összekötve a switch-el Tp-Link TL-SG1008D 1-es portjával és abba 2 és 3 porton meg a 2 gép összekötve. Azaz a kérdés hogy így működhet a dolog?
Válaszokat előre is köszönöm.

(néztem a keresővel, de nem volt teljesen tiszta a dolog, és elnézést a buta kérdésekért)

(#113702) lszlogal válasza viktorhu (#113700) üzenetére


lszlogal
senior tag

Akkor ez miért éri meg nekik? Nem lenne gazdaságosabb egyből átépíteni mindent GPON-ra, és később felkapcsolni a 10 GPON-t? Sőt. Már azt sem értem, hogy miért nem 10 GPON-t használnak.

(#113703) DJ. Ru$y válasza Sz_Imre (#113701) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Inkább egy SG105-öt vegyél, ha nem kell a 8 port.
Nem tiszta mit akarsz megoldani, mert ezt nem írtad le az eredeti hozzászólásodban sem, csak azt, hogy saját routert akarsz használni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113704) Sz_Imre válasza DJ. Ru$y (#113703) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Tudom, hogy elég lenne az 5 portos, de eszembe jutott, hogy tesómnak van egy ilyen eszköze, mert a korábbi projekthez akart valamit csinálni, csak nem jött össze. A másik meg elfelejtettem.. A lényeg hogy vezetékesen akarom összekötni, hogy a gépeken legyen internet.
Sagemfast->Switch->gépek. Beállítani nem kell semmit így, ha jól gondolom?

(#113705) DJ. Ru$y válasza Sz_Imre (#113704) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesen működő amit írsz. Az az 5 portos nem csak annyiban különbözik a 8 portostól, hogy 5 portos. Az 5 portos egy IGMP-s switch, kompatibilis az IPTV-vel, nem, küldi rá minden portjára az IPTV forgalmát, míg a 8 portos rá fogja.

A 8 portossal is működni fog, de célszerűbb lenne az 5 portos, főleg, ha esetleg másik wifi képes eszközt is be akarsz kötni a hálózatba.

Ha van saját routered, akkor azt is beállíthatod AP módba, mintha egy switch lenne, így.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113706) Sz_Imre válasza DJ. Ru$y (#113705) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Akkor 1. ha a Sagemfast lan 1-es port tovább switch és tovább gépek.
2. Sagemfast lan 4-es portján pedig az iptv van rákötve. A saját router-t nem használnánk.
Akkor ez így működik? Köszönöm a válaszaidat.

(#113707) dchard válasza lszlogal (#113702) üzenetére


dchard
veterán

Nagyon egyszerű: még csak most jönnek azok az OLT kártyák, amik egy optikai porton ki tudják tolni a PON/10GPON jelet, ráadásul méreg drágák a kártyák és az ONT-k is. NIncs erre előfizetői igény (értsd: aki fizetne is érte), de később ezt bármikor meg lehet lépni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#113708) mozso


mozso
senior tag

83 óra használat mellett több, mint 2500 korrigálható hibát rögzített a kábelmodem (Sagemcom 3890 V3). Ez óránkét cirka 30db. Kb ezzel szinkronban van, hogy 1-2 percenként drámaian felmegy a pingem is. Csomagveszteség továbbra is 0,4-1% között van egész nap.

A Telekom szerint ez normális. Az szeretném megkérdezni, hogy szerintetek is az? Mit tudok tenni, hogy jobb legyen?

(#113709) kabelmania27 válasza mozso (#113708) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Javíthatatlan hibás csomag nincs, ami jó.

(#113710) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni szerződés hosszabbítással egybekötött készülékvásárlásban privátban?

Előre is köszönöm!

(#113711) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na rákötöttem az Asus router-em a Sagemcom ONT-re. Láss csodát, gyönyörűen műkodik natív IPv6 beállítással az IPv6. Na erre nem számítottam.:)
Úgy tűnik, az Asus-ok képesek alapból arra, hogy az adott prefixből előállítsák a WAN IPv6 címet is, mert itt ez a kulcs.
Asszem itt még senki nem számolt be eddig Sagemcom ONT + Asus router + IPv6 sikerről, úgyhogy most elsőként megteszem én.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#113712) poli27 válasza tobias40 (#113699) üzenetére


poli27
veterán

Ez Pestre és Pest megyére értendő, vidékebben mások az igények ebben biztos vagyok... meg a fizetőképesség is más...

(#113713) poli27 válasza lszlogal (#113702) üzenetére


poli27
veterán

Sok helyen 10gpon OLT van már ;)

dchard van már sok helyen 10gpon OLT :) Csak a végponti eszközök még nem azok ;)

[ Szerkesztve ]

(#113714) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!
Lenne két kérdésem, hátha tudtok segíteni:

Nem rég költöztem új albiba, friss Telekom előfizetést köttettem be (sajnos nem optika). HGW-nek egy Sagemcom 3686-ot kaptam. Ha jól tudom, a legtöbb helyen dinamikus IP-vel jönnek az előfizetések. Van lehetőség arra, hogy új külső IP-t erőltessek a hálózatra? A setupban nem találtam olyan megoldást ami működött volna, reset / restart és minden egyéb után is ugyanazt az IP-t osztja vissza. Ügyfélszolgálat tud esetleg segíteni?

Más: múltkor volt kint szerelő, aki megállapította hogy relatíve zajos a jel a lakásban, mivel csak kétszeresen árnyékolt koax jön a falon belül - ezt valszeg még a ház építésénél húzták be, korábban UPC volt egyébként. Ez tényleg okozhat problémákat? Optikát nem engedélyezi a közös képviselő, mert komoly munkákkal járna - így pedig én szívok.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#113715) DJ. Ru$y válasza szabogabor10 (#113711) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Dehogynem, mikor a nagy Mikrotik vs. IPv6 téma volt, pont akkor lett leírva, hogy ASUS esetén simán működik. [link] ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113716) nord_ válasza Oposzumtoszó (#113710) üzenetére


nord_
veterán

Jöhet az itt is, hátha másnak is segít. ;)
De ha privátban szeretnéd, írj nyugodtan.

(#113717) DJ. Ru$y válasza Dronte (#113714) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Koax esetén nagyon ritkán változik a publikus külső IP, szinte soha. Ügyfélszolgálat nem hiszem, hogy foglalkozik vele. (VPN lehet megoldás)

Manapság már háromszoros árnyékolású kábelt használnak, amíg jók a jelszintek és nincs szakadás, addig ezen szerintem kár aggódni.

(Gyűjts össze 51%-nyi aláírást, aztán a közös képviselő mehet ahova akar. Neked meg lesz optikád. ;) )

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113718) Airedhyal válasza szabogabor10 (#113711) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

TP-Link Archer C2 + Sagemcom ONT = IPv6 pipa.

(#113719) dchard válasza poli27 (#113713) üzenetére


dchard
veterán

Na várjunk egy picit. :) A legtöbb OLT az 10GPON képes, az tiszta sor. Node, a kérdés a következő:

1. 10GPON képes kártyák is vannak bennük már most?
2. GPON/10GPON képes optikák vannak bennük már most? Ez utóbbi különösen érdekes lenne, mivel a legtöbb gyártó csak tavaj állt elő olyan PON optikával, ami egyszerre (értsd: egy OLT portról) tud GPON-t és 10GPON-t is adni, korábban külön WDM-mel szét kellett szedni, illetve közösíteni kellet a GPON és 10GPON hullámhosszokat külön portokra.

Értelemszerűen nem az volt a kérdés, hogy majd lehet-e ezeket 10GPON-ra fejleszteni, hanem hogy ha akarnák, akár holnap el tudnák-e indítani a 10GPON szolgáltatást egy gombnyomással. Az ördög itt is a részletekben van :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#113720) enginev3.0 válasza dchard (#113719) üzenetére


enginev3.0
félisten

És tudnának? Én megfizetem :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113721) DJ. Ru$y válasza enginev3.0 (#113720) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem valószínű, pont erre utal dchard a hozzászólásában.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113722) dchard válasza enginev3.0 (#113720) üzenetére


dchard
veterán

Hagyom, hogy erre a kérdésre poli válaszoljon. De én szkeptikus vagyok ami az időbeliségét illeti a dolognak. Minek raktad offba amúgy?

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#113723) enginev3.0 válasza dchard (#113722) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mert csak félig vicc volt, a nem sokkal ezelőtti "drága lenne azt megfizetni" hozzászólás után

De egyébként érdekel hogy hol van a gyakorlati vége az optikának, ezért mindig szívesen olvasom az ilyen szakmai hozzászólásokat, speciel még mindig csodálkozom azon hogy gyakorlatilag egy oszlopról 2 háztartás nem tudná egyszerre kihasználni az 1/1gbites előfizetett internetét, ez olyan furcsa egy ilyen technológián

Kár hogy nem ilyen területen dolgozom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113724) mozso válasza kabelmania27 (#113709) üzenetére


mozso
senior tag

Értem, akkor ez “így jártam” kategória?
Nem az a baj, hogy nincs meg az 1000/25, hanem annyira döcög percenként, hogy a 300/20 atomstabil volt hozzá képset. Az nem csinált olyat, hogy egyik pillanatban a ping 7ms, másikban 30ms, és 1-2 percenként pedig 500-2500ms.

(#113725) gyurma888 válasza szabogabor10 (#113711) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Én múlt héten hívtam őket kedden és szerdán is, állítólag mindkétszer bekapcsolták, azóta semmi. Egyelőre meguntam.

(#113726) dchard válasza enginev3.0 (#113723) üzenetére


dchard
veterán

Az otthoni internet nem béreltvonal. Te a pár ezer Forintos előfizetői díjért nem kapsz 1gigabites dedikált vonalat senkitől, ellenkező esetben nem ennyibe kerülne. Tehát az egész modell arra épít, hogy a többség nem használja ki, vagy csak pontszerűen (letöltök valamit, feltöltök valamit, ami relatív gyorsan be is fejeződik, és utána más is tudja használni a kapacitást). Számold ki: ha tudod, hogy most mennyit fizetsz a netért, azt a legjobb esetben megszorozhatod 30-cal, ha dediált kapacitást akarsz. Kifizetnél 30-szor annyi havidíjat, hogy valóban mindig meglegyen az 1gigabit? Nyilván nem.
A 10GPON annyit fog javítani a helyzeten, hogy amíg most 30-40 előfizető osztozik 2.4gigabiten, addig 10GPON mellett ugyanennyi előfizető 10gigán fog osztozni, tehát 4-szerezi a DS kapacitást (az US-t "csak" kétszerezi).
Tehát röviden: nem az a kérdés, hogy ki tudnák-e használni, hanem hogy hajlandó-e többet (sokkal többet) fizetni érte? A válasz az, hogy nem, többek között ezért sem rohan senki a 10GPON felé. :) Nem műszaki, inkább gazdasági okai vannak.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#113727) mozso válasza mozso (#113724) üzenetére


mozso
senior tag

Én sohasem nézek TV-t, de feleségem igen. Ma este lehívott, hogy “ezmiez”? Percenként akad meg az IPTV, van amikor 1-2-3 másodpercig csak a hang nélküli állóképet nézzük. Ennél viszont sokkal gyakrabban csak picit akad meg a hang vagy picit szétesik a kép.

Gondolom ez is tervszerű működés.

(#113728) poli27 válasza dchard (#113719) üzenetére


poli27
veterán

Akit én kérdeztem ilyen magasabb emberke aki az optikával foglalkozik, az mondta hogy már vannak 10 gpon OLT kirakva, de hogy ezt mire értette, arra hogy maga az olt tudja vagy a kártya is ilyen benne nah ezt nem kérdeztem és nem is mondta :D De megpróbálom megkérdezni :)

[ Szerkesztve ]

(#113729) Essejó válasza Sz_Imre (#113701) üzenetére


Essejó
veterán

Ugyan nekem nem optika hanem koax, de hasonló a megoldás. A sagemböl egy 5portos switchben van a gép és a nas is. Az elönye az, ha valami karbantartás miatt pl nincs net, azért a belsö hálon még tudok filmet nézni. Az 5 jegyű pin kódot meg anno maganak kellett választanom, olyat választottam amit bármikor álmomból ébredve is...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#113730) amdk7


amdk7
aktív tag

Sziasztok!

UPC 500/22-ről váltanék 1000/1000 optikai + valami IPTV szolgáltatásra. :)
A későbbiekben 2TV-n néznénk egyszerre HD adásokat (is).

Pár kérdésem lenne:
- Netflix előfizetésem is van, ha egyszerre 2 TV-n meg az IPTV HD-ban, fog -e utána működni a Netflix gondtalanul, mondjuk 4k-ban?
- Milyen routert ad most a Telekom? Van otthon jópár okosrelém és okoskapcsolóm, fogja-e tudni kezelni őket?
- Milyen TV Boxot adnak ehhez az előfizetéshez? Nem kell felvétel stb, elég az alap vagy kártya is választható? Ha igen, akkor érdemes választani, jól működik?
- A megrendelés leadása után mennyi idővel kötik be? Mennyi a szavatolt illetve az átlagos kiszállási idő?

Köszönettel: amdk7

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#113731) lszlogal válasza amdk7 (#113730) üzenetére


lszlogal
senior tag

Optikai nethez ilyen ONT-t fogsz kapni. IPTV esetén az első box ingyenes, további boxok 870ft/hó (max 3 boxot vehetsz igénybe). Az IPTV boxok különböző típusúak, de az összesen ugyanaz a szoftver fut. Olyat kapsz, amit a szerelő hoz.

Az IPTV dedikált sávszélt kapnak - tehát ha van 1000Mbps-es neted, akkor nem fog elvenni a sávszélességből. Az ONT-től minden boxhoz UTP-t fognak húzni.

smartcard-ra nincs lehetőség, mert ez IP alapú TV szolgáltatás. smartcard csak DVB-C esetén lenne elérhető, de kódolt DVB-C-t már nem szolgáltat a Telekom. Optikán még kódolatlant sem.

Mvel van pár okoseszközöd, azt javaslom, hogy szerezz be egy routert, mert ez az ONT nem a stabilitásáról híres, ha sok eszköz van rá felkapcsolódva. Arra jó, hogy netezz rajta, ennyi.

Mindenféleképpen a 1414-en rendeld meg, mert akkor azonnal rögzítik a megrendelést. Online csak igényt tudsz bejelenteni, és vissza fognak hívni. Ezzel így egy körrel többet futsz. Ha jól tudom a megrendeléstől számítva 30 napjuk van bekötni a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#113732) DJ. Ru$y válasza amdk7 (#113730) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1, Miért ne működne 1000 Mb/s-en a Netflix 4K? Az IPTV amúgy sem vesz el optikán a hasznos sávszélességből.
2, Sagemcom F@st 5655v2 DTAG, ONT-ot ad nem ad routert külön. Használható saját router az eszköz után, ha erre szükséged van. Valószínűleg a Sagem is tudja majd kezelni a cuccaid.
3, Nincs kártya, csakis STB, mivel IP alapú a forgalom, nem DVB-C.
4, Ha teheted telefonon vagy személyesen rendeld, a weboldalon csak igényt adsz le, utána visszahívnak még stb. Vállalt telepítési idő 30 nap a szerződéskötés napjától. Gyakorlatban lehet 1 hét is. Hívnak időpont egyeztetés miatt amúgy is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113733) amdk7 válasza lszlogal (#113731) üzenetére


amdk7
aktív tag

Értem és köszönöm mindkettőtöknek! :)
A félreértés ott volt, hogy itt az egyik kolléga azt mondta az IPTV levesz a sávszélből...

Van itthon egy routerem. Arról tudsz valami infót, hogy érdemes összekötni a két routert, hogy nagyobb legyen a lefedettség és az okos eszközök a második routerhez csatlakozzanak? (Az első lenne a Sagemcom, amelyik az internethez közvetlenül csatlakozik.)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#113734) DJ. Ru$y válasza amdk7 (#113733) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

xDSL esetén le is vesz a sávszélből. Mondjuk gigabit esetén amúgy sem aggódnék a "levesz a sávszélből", nem BD bitráta egy IPTV folyam.

Ezt neked kell tudni. Bekötheted a routert úgy, hogy internet csak azon legyen (az IPTV mehet ugyanúgy a Sagemcomról), vagy bekötheted AP módba a routert.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113735) amdk7 válasza DJ. Ru$y (#113734) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nem hittem, hogy most a járvány csúcspontja közelében ez ilyen simán megy...
1414-et hívtam, azóta Vanda már vissza is hívott, holnap jön a szerelő. : :Y

Köszi a segítséget, a router összekötésben meg futok még pár kört. :R

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#113736) headhunter


headhunter
addikt

Lesz ebből valami 2020-ban?

"...Az új tévéplatform részleteiről először a tavalyi Mobile World Congresst követően beszélt publikusan a szolgáltató. Ekkor vált ugyanis nyilvánvalóvá, hogy a cég korábbi partnerével, a jelenlegi rendszer alapját adó MediaRoomot fejlesztő - az Ericssonból azóta külön cégbe szervezett - csapattal, a MediaKinddel együtt dolgozik az új platformon, melyet a Deutsche Telekom csoport leányvállalatain belül először hazánkban vezetnek majd be.

A MediaKind MediaFirst nevű platformja ugyanúgy IP-alapú transzfert biztosít, mint az előző generációs megoldás, a végfelhasználóknál lévő eszközöket ugyanakkor sokkal rugalmasabban kezeli a rendszer. Az új platform emellett sokkal jobban épít majd a perszonalizációra, a személyre szabott ajánlórendszerekre, valamint olyan szolgáltatásokra, melyekkel a társaság reményei szerint a lineáris tévét nem néző fiatalabb generációt is meg lehet szólítani.

Mivel a MediaFirst esetében egy felhőalapú, virtualizált megoldásról van szó, ezért - legalábbis elméletben - fogyasztói eszközök széles skálájára küldhető egyszerűen lineáris tévéadás vagy OTT tartalom, ami lényegében azt jelenti, hogy az eddig kötelező elemként kezelt beltéri egység eltűnhet majd a tévék mellől, és akár egy androidos tévéappon vagy Apple TV eszközön keresztül is lekérhetők lesznek a tartalmak. A rendszer rugalmasságából eredően ugyanakkor a meglévő berendezéseken is megjelenhetnek majd az új szolgáltatások, vagyis nem feltétlenül kell több százezer beltéri egységet kidobnia a szolgáltatónak..."

(#113737) #07746304 válasza user12 (#113625) üzenetére


#07746304
törölt tag

Berettyóújfaluban ilyen a legtöbb utca... a Telekom ilyeneken fog földben ásni az optikának ?:) Viszont rézdrótjuk van végig, kihelyezett DSLAM központok lehetnek majd.

(#113738) poli27 válasza headhunter (#113736) üzenetére


poli27
veterán

Szerintem nem :D

(#113739) DJ. Ru$y válasza headhunter (#113736) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy igen, vagy nem. Itt ugyanúgy userek vannak, mint te vagy én, ezekről az infókról még a T-n belül is nagy a titoktartás, hogy mi, merre, nem véletlen nem is született belőle több cikk gondolom én.

Majd meglátjuk, mondta a vak és nekiment a fának.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#113740) #07746304 válasza DJ. Ru$y (#113739) üzenetére


#07746304
törölt tag

Az azért beszédes, hogy a járás székhelyét körbelőtték optikával, csak a városban nincs, illetve csúszik két éve már lassan, valamint elképzelhető az is ,hogy a válság áldozata lesz a projekt. Azokban a falvakban ahol kiépítették (eleve az is érdekes, hogy a pár utcás, kis települések, Bakonszeg, Esztár, Bojt, és hasonlók már régóta optikán neteznek) most örülhetnek, EU-s projekt is volt, de az egész Járásra valami 7xx millió Ft jutott... a város meg nagyobb falat a maga alig 15 E fős egyre gyérülőbb létszámával is. Plusz Berettyóújfaluban lassan reneszánszát éli a mikrós net... mert a sok munkanélküli nem tudja fizetni a számlákat. Akkor meg minek építené ki a drága optikát, ha már az uniós projekt sem fedezi a kiadásokat, és várhatóan az életben nem fog megtérülni?! Plusz a Telekom masszívan le van maradva a Vodafone, és DIGI ED3.0 mellett, ellenben ott van a sok rézkábel, azt még lehet tuningolni alacsony ráfordítással. Mondjuk a másik két szolgáltató sem fog optikát vinni a városba.

(#113741) Akosman


Akosman
aktív tag

Sziasztok! Most fejlesztenek a községünkben optikai hálózatra. Egyszerre húzza a Telekom,a Digi,és a PR-Telekom az FTTH optikát. Mennyire vagytok megelégedve a Telekom nettel és IpTv-vel? Az iptv optikán van olyan jó minőségű képileg mint egy optikán továbított kábel tv? Egyenlőre nem tudom melyiket lenne érdemes majd beköttetni. 😊

(#113742) #07746304 válasza #07746304 (#113740) üzenetére


#07746304
törölt tag

https://www.berettyohir.hu/index.php/koezelet/aktualis/8088-epuel-a-szupergyors-internethalozat-berettyoujfaluban

Ez volt a projekt. Álmodozni jó az újfaluiaknak...
Amúgy a Telekom itt Hajdúszoboszlón is azután indult be, amikor megjelent a DIGI az FTTH-val :)

(#113743) tobias40 válasza Akosman (#113741) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen község ez ahol egyszerre 3 "nagy" szolgáltató fejleszt optikát? :U

(#113744) Akosman válasza tobias40 (#113743) üzenetére


Akosman
aktív tag

Majosháza

(#113745) Beniii06 válasza Akosman (#113741) üzenetére


Beniii06
őstag

"Az iptv optikán van olyan jó minőségű képileg mint egy optikán továbított kábel tv?"

Nem.

Az összehasonlítás(kérdés további része) inkább ide való: [link]

"Got any other secret weapons?"

(#113746) Akosman válasza Beniii06 (#113745) üzenetére


Akosman
aktív tag

Köszönöm!😊

(#113747) tobias40 válasza Akosman (#113744) üzenetére


tobias40
veterán

Irigylésre méltó... :C

Az iptv képe nekem jó a Hd adásoknál (sd-t ritkán nézek) igaz nekem egy felső kategóriás plazmám van (Pana 65vt50) és azt mondták azért vagyok elégedett a képminőséggel.
Más milyen tv-n nem láttam még csak az enyémen de majd ír más is véleményt... ;]

Azért B.pest közelsége is benne van gondolom,de még most sem értem hogy 3 szolgáltató egy időben hogyan húz optikát egy ilyen kis településen,de ők tudják!(biztos nem saját pénzből hanem pályázat)

[ Szerkesztve ]

(#113748) Akosman válasza tobias40 (#113747) üzenetére


Akosman
aktív tag

Lehetséges azt nem tudom. Eddig egyiknek sem volt nálunk hálózata. Invitel Vdsl van jelen pillanatban a községben csak. De már rengetegen vártuk,hogy legyen már valami fejlesztés,és most 3 szolgáltató is lesz. Mivel egyiket sem tudom milyen igy nehéz lesz eldönteni melyik lenne a legjobb választás. 😊

(#113749) lszlogal válasza headhunter (#113736) üzenetére


lszlogal
senior tag

Inább a csomagkezelésben legyen rugalmasság. Ezt nem hiszem el hogy nem lehet számhordozni máshova úgy, hogy ne mondaná fel a telekom az összes szerződést

(#113750) sziszi-fuszi válasza Akosman (#113744) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Én Szigetszentmiklós és Szigethalom kapcsán vagyok érdekelt. A legjobb választás - szerintem - Telekom optika Internetre, televízióra pedig a PR telekom. (Tapasztalat, még hozzá több éves.) Jobb csatornaválaszték és tökéletes minőség jelzi a PR szolgáltatását. A legtöbb HD-t itt találhatod. A Telekom internetben megbízhatóságban és szolgáltatásban hibátlan! A kettő együtt minimálisan drágább, mintha egybe csomagot kötnél valamelyik szolgáltatónál. A csavar ott van a dologban, hogy lehet olyat is csinálni (kifejezetten a kedvezmények miatt), hogy mindkét helyről megrendeled a telefon szolgáltatást is anélkül, hogy igénybe is vennéd. (Ez kb. 300 Huf/hó) ezért aztán kapsz kedvezményt mert nem csak egy szolgáltatást veszel igénybe. A telekomnál így kb. havi 5.000 Forintból megúszod a az 1/10 gigát, a PR-es tévéből pedig csomagfüggő a dolog.

Mi alá kell írás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.