Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112451) Balcsix válasza Mr Dini (#112447) üzenetére


Balcsix
senior tag

Jó, inkább kézileg kinyitom azt a pár darab portot, nem egy megterhelő pár kattintás. :)

(#112452) tobias40 válasza Mr Dini (#112447) üzenetére


tobias40
veterán

Honnan tudjuk melyik proginak kell portot nyitni?(upnp- most kapcsoltam ki)
Torrentnek,kamera rendszernek nyitottam,mi szokta még kérni?(úgy általában)

(#112453) adika4444 válasza tobias40 (#112452) üzenetére


adika4444
addikt

alapvetően ami kéri, az tudatja valamilyen módon. Böngészéshez és társaihoz nem kell. Ott kell, ahol nem te kezdeményezed a kapcsolatot. Ilyen a torrent, mert aktív és passzív is tud csatlakozni aktívhoz, de passzív csak aktívhoz. Meg pl. ha játékszervert futtatsz, akkor is jól jöhet.

üdv, adika4444

(#112454) tobias40 válasza adika4444 (#112453) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát ha vmi nem működik akkor portot kell nyitni.. :)

Mondjuk ez elég macerás ha több gépen használom amihez nyitni kell mert akkor mindegyik ip-re be kell állítani a nyitást ha jól értelmezem?

Nem vagyok lusta,csak kérdem.. :R

[ Szerkesztve ]

(#112455) hzsolee válasza DJ. Ru$y (#112366) üzenetére


hzsolee
őstag

Én is ezzel küzdöttem ma, de nem jött össze. Most olvastam utána, a leírásod alapján holnap újra megpróbálom. Csak ennyi? A dhcp-t sem kell letiltani? A mögötte levő router kéne, hogy ossza...

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#112456) DJ. Ru$y válasza hzsolee (#112455) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell, főleg, ha van IPTV, mivel annak kelleni fog a DHCP első körben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112457) hzsolee válasza DJ. Ru$y (#112456) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez ám a villám válasz :) Nincs iptv amúgy, csak telefonok, pc, okos cuccok.,.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#112458) Mr Dini válasza tobias40 (#112452) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Alapvetően az van, hogy egy otthoni felállásban általában egy előfizetéshez 1 db külső IPv4 cím tartozik, amely segítségével a net felől, távolról elérhető lesz. Ha több eszközt akarsz ugyanarra az IP-re kötni, akkor szoktak NAT-olni ugye, ami azt jelenti, hogy a router szépen megkapja az IP-t, majd egy saját privát IP tartományt oszt a gépeknek. Egy IP-n egy portot egy szolgáltatás & gép tud használni, ezért van szükség arra, hogy portot nyiss, azaz ilyenkor a routerben beállítod, hogy melyik belső gép melyik portját szeretnéd kirakni a webre.

Ez azért is jó, mert nem tud mindenféle trójai nyitni egy portot mondjuk egy távoli konzol elérésre és így bárki számára a neten könnyen elérhetővé teszed a géped/hálózatod felett a kontrollt.

Maga a port forward sem 100%-os védelem, hiszen a kimenő forgalmat nem korlátozza a technológia (többek közt ezért nem kell a böngészéshez sem portot nyitni) hiszen ott egy másik szerverhez kapcsolódsz, akinek már van nyitott portja. Jogos kérdés akkor, hogy akkor az UPnP miért kerülendő. Ha nyitva van a port, akkor gyakorlatilag bárki rátalálhat és kezdhet a szolgáltatással akármit. Aztán simán lehetsz botnet része. Ha nincs port forward, akkor a gépen lévő kártevőnek kell bizonyos szerverekre kapcsolódni, amúgy nem elérhető a gép bárhonnan. Sokkal kisebb a támadási felület, sokkal egyszerűbb a hatóságoknak lelőni egy ilyen szervert.

A kézi forward pedig teljesen rendben van, csak legyél tisztában mit miért teszel ki a netre és amit kiraksz, az tud-e olyan szintű biztonsági szintet nyújtani, hogy ne csináljon kiskaput a port scannereknek.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#112459) tobias40 válasza Mr Dini (#112458) üzenetére


tobias40
veterán

Értem,köszi.

És mit kell/érdemes beállítani,tcp-udp vagy both-ot?

(#112460) Lajos65 válasza Intruder2k5 (#112216) üzenetére


Lajos65
tag

Szuper ez az SG 105E, köszönöm. Összedugtam és működik mindenhol. Semmit sem kellett állítani rajta.

(#112461) Mr Dini válasza tobias40 (#112459) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A szolgáltatástól függ. Utána kell járni, hogy mire van szüksége. A legtöbb otthoni kamera stb tcp-t kér.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#112462) Intruder2k5 válasza Lajos65 (#112460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

(#112464) adika4444 válasza tobias40 (#112454) üzenetére


adika4444
addikt

Egy kis elmélet mögé. Szóval IPv4 esetén kap a PPPoE-t építő eszközöd egy címet. Ezen a címen el lehet érni kívülről az eszközt.

amikor portot nyitsz, akkor x portot átirányítod, azaz ha valaki az IP-den meghívja, a kapcsolatot építő eszköz a megadott belső címre továbbtolja a kérést.

Amikor te kezdeményezed a kapcsolatot, akkor ugye csak válaszokat kapsz, ott ezzel nincs gond, mert te építed a kapcsolatot a távoli szerverrel.

Ezen a témán csavar egyet az IPv6. Ott már publikus címet kap minden eszköz. Vagy is ott alapesetben minden port nyitva van, ezért fontos a jó tűzfal akár kliens, akár router oldalon. Utóbbi talán jobb, nem lehet minden csatlakozó eszközt állítgatni...

üdv, adika4444

(#112465) tobias40 válasza Mr Dini (#112461) üzenetére


tobias40
veterán

Én mindenhol a "both"-t állítottam be és így működik... :U

adika4444: tehát az IPv46 nem annyira biztonságos és körülményesebb a beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#112466) adika4444 válasza tobias40 (#112465) üzenetére


adika4444
addikt

A both beállítás kényelmes, de ha valaminek csak TCP kell, fölösleges az UDP-t is nyitvatartani.

Igen, a v6 ilyen szempontból talán kevésbé biztonságos, minden eszköz közvetlen kinntvan a neten. A nagy routeres világ előtt amúgy v4-en is ez volt. A v6-nál az ellensúlyozhatja talán valamennyire a NAT hiányából adódó sebezhetőséget, hogy nagyobb a címtartomány, de a botok ellen sokat ez sem ér. A Telekom által adott koaxos Sagem 3686-ban láttam, hogy alapból nem lehet befelé csatlakozni, csak a belső kliensek kezdeményezhetnek. Viszont a többi próbált routeren (Asus, TP-LINK, MikroTik, EdgeRouter) nincs alapból semmiféle védelem, és a változó prefix miatt sokszor nem is konfigurálható egyszerűen. Ilyen téren az EdgeRouter-rel van a legjobb tapasztalatom. Itthon egy ER-X üzemel, és csak a homeserver van kiengedve, hogy fogadjon kapcsolatokat, de azt meg a saját nftables tűzfala védi. A többi eszköz meg csak kifele kezdeményezhet.

üdv, adika4444

(#112467) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Ez a kábel: Akyga HDMI cable 5m Black
jó lehet összekötni a beltérit a TV-vel?

üdv, adika4444

(#112468) DJ. Ru$y válasza adika4444 (#112467) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bármilyen HDMI kábel jó hozzá, aminek van egy kis minősége, de előszeretettel használnak emberek kínai kábeleket is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112469) tobias40 válasza adika4444 (#112466) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi az info-kat,de ez már ide nagyon off,majf szétnézek másik fórumokban...

Nekem ez már kicsit magas.. :)

(#112470) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Ezen meglepődtem. Jó helyre is tolnak pénzt legalább. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112471) mateo91


mateo91
tag

Hali, napokban voltak bekötni a netet tv-t stb magenta 1 csomga 1000res net ip tv .
Olvasom itt hogy a jobb letöltési sebesség végett jobb ha saját routert használok Sagemcomot kaptam mint mindenki.
Problémám az hogy nem kaptam semmi olyan doksit amin rajta lenne a pppoe felhaszn. jelszó.
Utólag megkapom én ezt? Telekom oldalán még a magentás szerződés sincs fent. :F :F

(#112472) bul07 válasza DJ. Ru$y (#112347) üzenetére


bul07
nagyúr

Volt még egy kör

Most 9200Ft-ot mondott arra amire az előző 10.070Ft-ot
(lehet közben csökkent mert már a honlapon is 9200Ft látok, és mindkétszer a saját azonosítómmal voltam bejelentkezve)
De ez az ügyintéző normálisabb volt, egyből mondta hogy nem tud jobbat ajánlani mint amennyit fizetek és utána mondta hogy 9200Ft lát a rendszerben ami adható
(Bár lehet hogy benézte és a második vevőegységet nem pipálta ki így annak az ára nem adódott hozzá)

Amúgy hova lett a honlapról a második vevőegység díja, minap még ott volt a Választható kiegészítő szolgáltatások között de már nincs ott

Az a röhej hogy öcsém pár utcával arrébb ugyan azért optikán 7200Ft-ot fizet és az első három hónapba 4500Ft körül

Amúgy ez is milyen már a faluban pár mellékutcában optika van, a falu nagyobb résszén fő utcán is réz alapú
Tavaly tavasszal csinálták akkor kérdeztem azt mondták talán ősszel az egész faluba optika lesz, azóta se történt semmi

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#112473) dchard válasza bul07 (#112472) üzenetére


dchard
veterán

Az utolsó bekezdésre azt tudom mondani, hogy egyrészt a 2. kerületben is pont ez a helyzet: egy részén van optika, egy részén nincs, van hogy fél utca kész van, fél nincs, tehát ez bőven nem csak a vidéket érintő probléma.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#112474) enginev3.0 válasza mateo91 (#112471) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekom.hu előfizetéseim
Itt megtalálod

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#112475) adika4444 válasza DJ. Ru$y (#112468) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi, akkor jó lesz ez.

(#112471) mateo91
Az első letölthető doksiban kéne lennie (amihez a jelszót SMS-ben küldik) (talán végpontadatok néven). Nekünk másfél éve abban volt.

üdv, adika4444

(#112476) mateo91 válasza enginev3.0 (#112474) üzenetére


mateo91
tag

Köszi, néztem, de még nincs ott olyan doksi, lehet később töltik fel?
Pénteken jöttek bekotni, de kedden voltam bent a telekomban megigenyelni.

(#112477) enginev3.0 válasza mateo91 (#112476) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem dokumentum, hanem az internet beállítás résznél írja ki

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#112478) mateo91 válasza enginev3.0 (#112477) üzenetére


mateo91
tag

No várj, a baj ott kezdődik, hogy belepek a telekomba, és mikor bemegyek az elofizeteseim részhez, ott nem is hozza még a tv internet telefon részt, csak a 4 mobil elofizetesem látható.

(#112479) DJ. Ru$y válasza mateo91 (#112478) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1-2 héten belül befrissül nyugi. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112480) enginev3.0 válasza mateo91 (#112478) üzenetére


enginev3.0
félisten

Add hozzá az otthoni előfizetést a profilodhoz (sms-ben megkaptad az MT azonosítót)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#112481) Essejó válasza mateo91 (#112471) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem a Sagecom oldalán van egy matrica azon van a jelszó meg külön a wifi jelszó is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#112482) mateo91


mateo91
tag

Jaaaj dejó sikerült, ezzel az előfizu hozzáadással 1000 hálám skacok :) :D :D

(#112483) DJ. Ru$y válasza Essejó (#112481) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A PPPoE jelszó biztosan nincs rajta a Sagemcomon, ha csak te magad rá nem ragasztottad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112484) Essejó válasza DJ. Ru$y (#112483) üzenetére


Essejó
veterán

A PPPoE mennyivel kell biztonságosabb legyen mint a koaxé? Mert azé rajta van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#112485) mateo91


mateo91
tag

Nos, találtam itt egy leírást, az alapján viszont nincs net, pont te írtad DJ Rusy.
Annyi a lényeg hogy a saját dlink routeren hiába állítom be pppoe kapcsolatot nincs net, DHCP kapcsolattal viszont igen, ez lehetséges ?
Sagecomon a triggered manualon van, meg a ppoe be van kapcsolva.

(#112486) DJ. Ru$y válasza Essejó (#112484) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A koaxnak nincs jelszava, mivel nem PPPoE alapján azonosít, hanem MAC cím alapján szűri a rendszer a csatlakozást.

Az eszközbe való belépés adatai rajta vannak az ONT-on is a wifi adatokkal együtt, de a PPPoE a csatlakozáshoz szükséges felhasználó + jelszó, ami a szerződésen vagy az enginev3.0 által említett helyen található meg. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112487) DJ. Ru$y válasza mateo91 (#112485) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

PPPoE Passthrough-t bekapcsoltad? Connection trigger manual az úgy jó. Sagemcom LAN1-re kösd a D-Link WAN portját, aztán WAN beállításnál PPPoE, megadod az adatokat és működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112488) Essejó válasza DJ. Ru$y (#112486) üzenetére


Essejó
veterán

Ja, hogy az. Bocsi akkor össze kevertem. Bár milyen mac alapján? A modemé? Mert gépet cseréltem vagy 2x is, és mindig volt net, szoval a gáp macét kizárnám.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#112489) mateo91 válasza DJ. Ru$y (#112487) üzenetére


mateo91
tag

megcsináltam újra, most jó, az volt a baj hogy a sagecomon a triggered visszament ondemandra.
de ez a torrent letöltési sebesség hát borzalmas, azért ahonnan jöttem szolgáltató ott mindig 40mb/s-el szedtem, itt most meg 8-10 között.
az is fura hogy a telekom saját sebességmérő oldalán 800-900mbit más oldalon 250 mbit.

(#112490) DJ. Ru$y válasza Essejó (#112488) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A HGW MAC-je alapján azonosít nyilván. Miért azonosítana a gép MAC címe alapján? Az már a belsőhálózatod része.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112491) mateo91


mateo91
tag

közben klienst váltottam, utorrentről, qbittorrentre, így már szedek 60mb/s-el is !

(#112492) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok!
Nincs infó arról hogy Tiszakanyáron lesz e fejlesztés mostanság?

hmm...

(#112493) Sylar_


Sylar_
tag

Sziasztok, másfél hete kötötték be az optikás 1000-es csomagot, a szerelő azt mondta, hogy a modem nemsokára frissíteni fogja magát újabb verzióra, de azóta sem frissült semmi. Valami meg tudná mondani, hogy mi most a legfrissebb firmware verziószám a F@st 5655v2 AC-nél?
Az mitől lehet, hogy LAN-on notebookkal csak 250-270 letöltési sebesség van meg? Miközben a feltöltés ugyanott 950, és letöltési irányban wifivel mobiltelefonon is 500M-t produkál.

(#112494) enginev3.0 válasza Sylar_ (#112493) üzenetére


enginev3.0
félisten

Proci nem pörög 100%on?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#112495) Pubszon válasza Sylar_ (#112493) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem ez van jelenleg.

Software Version SG3G10000494
GUI Version 1.110.54

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#112496) Sylar_ válasza Pubszon (#112495) üzenetére


Sylar_
tag

Köszi! Az enyémen is ez van, akkor vagy már új firmware-rel jött, vagy hamarabb frissített, mint a szerelő gondolta.

(#112497) Sylar_ válasza enginev3.0 (#112494) üzenetére


Sylar_
tag

Ha böngészőben nézem, akkor valóban eléri a 100%-ot a letöltésnél. De megnéztem a speedtest windowsos alkalmazásával is, és ott csak 60-70%-on pörög.

(#112498) Koenig92


Koenig92
csendes tag

Üdv Mindenkinek.

A kábel szakadás ami volt pár napja cserélték de nem az volt a probléma.
Most költötztem új albérletbe és ez az optika 2017be lett kötve és akkor nem szinkronos volt hanem 1000/200 azért nem mértem többet.
Ehhez egy szerelő kellett aki kijött és ő kérdezte meg, mivel nekem semmit nem is mondtak, hogy mi lenne a probléma.
Szóval ha nektek is van hasonló problem akkor kérdezzetek rá a profilra.

[ Szerkesztve ]

Csak a neve Szilárd nem a halmazállapot

(#112499) DJ. Ru$y válasza Koenig92 (#112498) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mert nem volt probléma. Mivel 1000/200-ra volt a szerződésed... Ezt a weboldalon tudtad volna a T-s profilban megnézni, ha van hozzáférésed.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#112500) Koenig92 válasza DJ. Ru$y (#112499) üzenetére


Koenig92
csendes tag

Igen csak nem volt és nem tudtam meg sehogy sem, erre konkrétan nem is gondoltam, nem tudtam hogy volt 1000/200 eddig digim volt

Csak a neve Szilárd nem a halmazállapot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.