Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109701) DJ. Ru$y válasza Komi28 (#109699) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sajnos van aki a jutalék miatt bármit megtesz... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109702) kabelmania27 válasza seger (#109700) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemújaindítás után sem javul?

(#109703) seger válasza kabelmania27 (#109702) üzenetére


seger
addikt

Nem

(#109704) kabelmania27 válasza seger (#109703) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor érdemes lenne bejelenteni a problémát.

(#109705) btz válasza winhate (#109688) üzenetére


btz
addikt

Nemsokára majd 2025-re. 😃

ⓑⓣⓩ

(#109706) seger válasza kabelmania27 (#109704) üzenetére


seger
addikt

Tök véletlen kezembe akadt egy ilyen.
Ez pont jó nekem?

(#109707) DJ. Ru$y válasza seger (#109706) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ott van rajta 5-1000 MHz, szóval jó lesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109708) kabelmania27 válasza seger (#109706) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Miután bekötötted írd meg a modemértékeket.

(#109709) seger válasza kabelmania27 (#109708) üzenetére


seger
addikt

Holnap reggel megcsinálom!

(#109710) seger válasza DJ. Ru$y (#109707) üzenetére


seger
addikt

Köszi!

(#109711) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Dell U2913WM monitort használok Tv nézéshez.
Ma ez fogadott:

Hang van. A box menüjét látom, műsorújságot, stb...
Ha kikapcsolom a box-ot akkor pár másodpercre látom a képet...

(#109712) DJ. Ru$y válasza Czmorek (#109711) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyanús, hogy a képaránnyal lesz valami kínja. Nem lehet beállítani a monitoron, hogy forced 16:9 legyen a képarány, mert most nem az, az látszik.

1 STB-od van?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109713) Czmorek válasza DJ. Ru$y (#109712) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Korábban próbálgattam mindenféle képarányt, mert ugye ez a monitor széthúzza.
Akkor nem volt gond.
Most se változott semmi, mert most is végig zongoráztam mindent.
Egy van csak.
Hónapok óta ez a rendszer tökéletesen működött. Nem volt hozzányúlva, majd ez lett...

(#109714) IP1954 válasza Czmorek (#109713) üzenetére


IP1954
aktív tag

Inkább HDCP probléma ...
Máshol az univerzális informatikai megoldást javasolják:
Próbálta már kikapcsolni és újraindítani?
- teljes kikapcsolás (áramtalanítás)
- majd digitális elosztó, STB, TV egyenkénti bekapcsolása
(szerintem a TV/Monitor -> STB sorrend jobb vagy szerencsés esetben mindegy)

[ Szerkesztve ]

(#109715) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Egy kis érdekesség, segítség kérés, hátha tud valaki segíteni.
3napja telekomos szolgáltatás van otthon is.
Asztali gépen azóta akkor van internet amikor ő akarja, ami kezd idegesíteni.
Egyszer jó, semmi baj... 4-5 óra múlva belassul, majd meghal. Routert hiába indítom újra, hiába húzom ki az úristen is, gépet is, semmi reakció . 3-4 óra és helyre jön. Aztán megint működik 5-7-10 órát majd 1-2-3 órát nem.
Laptopba dugva a kábelt 2-3 perc múlva ezen volt net, vissza PC, és ott is. Most megint meghalt, PC-n szokasosan azt írja internet elérés, de nem tölt be. Most viszont laptopon működik.
Msi (p67?, nem emlékszem pontosan) alaplap van a gépben.
Valaki tud segíteni bármit, mert ott tartok routerestol, vezetekestol, pc-stol, nyitom az ablakot és meglenditem :W
Köszönöm :R

(#109716) st3v3np3t3r válasza bl0ck (#109715) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia.optika vagy vdsl(telefon vonal)?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109717) bl0ck


bl0ck
tag

Helo.
:F sajnos nem vagoyk ennyire jártas benne...
Miből lehet megtudni?
sagemcom fast 3686 egy ilyen típusú "csodát" kaptam, ez látja el tv-t, telefont, internetet, ha segít valamiben :)

szerk.: most megint magától megjavult, de a 300-zas internet tud 0,2 mb/s-et.

[ Szerkesztve ]

(#109718) Czmorek válasza IP1954 (#109714) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Mivel a STB mindig visszakapcsolja a monitort kikapcsolás után, áramtalanítom az egészet ha nem használom. Mindig ugyan úgy épült fel az egész bekapcsoláskor.
Az előbb egy órás áramtalanítás után megjavult, de mielőtt kialakult a hiba, akkor is áramtalanítva volt előtte.

(#109719) b.roland82


b.roland82
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég köttettük be a Telekomtól az 1000/1000-es netet. Ehhez megkaptuk ezt a csodálatos Sagemcom F@st 5655v2 AC-nek nevezett modemrouter cuccot. Ezen lóg még 2 IPTV box.

Nos, bekötés után 1 héttel elkezdett naponta többször is szakadozni az Internet, de van hogy egy egész hetet kibír megszakadás nélkül. Megnéztem a modem log-jában hogy mi van, és ahányszor megszakad a net, ezt a pár sort dobja a log:

"The WAN DHCP client process has successfully been terminated on Vlan 0"
majd ugyanezt kiírja még 2-szer, csak Vlan 37-et meg Vlan 36-ot ír, aztán meg ezt:
"Connection to the Internet has been terminated.(Reboot,Reconfiguration,forced termination)"

Sokszor alig jön vissza, de 2-3 perc múlva szinén ugyanez történik van hogy egymás után 5-6-szor is.
Megúntuk, felhívtuk az ügyfélszolgálatot, nemsokkal rá ki is jött egy szerelő, aki kicserélte a modemet, persze ugyanilyenre, mivelhogy ehhez a csomaghoz mást nem adnak. Ez szép és jó, csak az a gáz, hogy ugyanezt csinálja a csere modem is még úgy is, hogy közben már rákötöttem egy saját ASUS routert is, amibe átírtam a PPPoE adatokat és konkrétan az kapcsolódik fel a netre. A sagem-en gyári visszaállítást csináltam és csak a PPPoE Passthrough-ot kapcsoltam be, az adatok meg eleve bele sincsenek írva gyárilag, illetve még a wifit kinyomtam. Így ennek tényleg csak annyi dolga lenne hogy modemként működjön meg a két IPTV-t működtesse (mert ezek maradtak a sagemre dugva). Viszont ennek ellenére még így is megszakad és elkezd villogni a GPON led. Log-ban ugyanezeket a WAN DHCP VLAN cuccokat írja. Szerelő szerint GPON Tx, Rx értékek tökéletesek. Speedtest 900-nál többet mér fel is meg le is, ping alacsony. Szerencsére ezzel legalább nincs gond..

Valakinek valami ötlet, hogy ez mégis mi lehet?

(#109720) IP1954 válasza Czmorek (#109718) üzenetére


IP1954
aktív tag

15-30 másodperc áramtalanítás után is alaphelyzetbe kellene állnia.

(#109721) zaskar


zaskar
senior tag

Mostanában akartam otthoni szerződést hosszabbítani, ami egyrészt alacsonyabb havidíjat eredményezne, másrészt én is a boldog (?) 1000-es netet használók táborába tartozhatnék. Jelenleg 100-as netem van már vagy 5 éve, Huawei modemmel, mellé saját Asus routerrel. Különösebb problémám nincs az internetszolgáltatással, stabil 90-et mindig mérek mobil eszközökön és asztali gépen is. Nagyon ritkán van olyan gond, hogy újra kelljen indítani a modemet. Visszatart azonban a váltástól az a rengeteg panasz, amit itt a Sagemcom modemekről olvasok (gyakori megszakadás, alacsony sebesség, stb.). Persze tudom, akinek jól működik, az nem nagyon ír ide, de egy viszonylag jól működő rendszer helyett nem szeretnék magamra vállalni egy bughalmazt. Vagy túlreagálom ezt a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#109722) IP1954 válasza zaskar (#109721) üzenetére


IP1954
aktív tag

Túlreagálod …

Napra pontosan 2 éve van nálam a Sagemcom F@st 5655v2 + optika.
[link]

Mindössze alkalmazkodni kell hozzá:

A fix IP címeket az érvényes tartományában kell kijelölni.
(Különben név alapján nem jó IP-re küldi a kéréseket.)

Ha van IPTV, a saját AP módban használt routernél be kell állítani az IGMP kezelését.
(Ennek hiányában egy idő után az IGMP megöli a saját wifit.)

A Sagemcom digitális elosztó, nem a helyi hálózat erőgépe.
(Ha van IPTV, akkor már a saját képességeinek a határa közelében üzemel, de még kifogástalanul ellátja az 1000 Mbites internet biztosítását és az IPTV dobozok szükségleteit. Switchként is használva egy kisebb fájl, ami nálam 5-10 GByte, másolása közben is kiakadhat (határozatlan állapotba kerülhet). Ilyenkor minden „elromlik”, a WiFi szakadozik, majd leáll, az IPTV, akadozik, majd megáll a kép, használhatatlanná válik a vonalas telefon, drasztikusan csökken a leöltés, majd leáll, a Sagemcom kiakad, a webes felülete is elérhetetlenné válik. Ha a helyi hálózat úgy van kialakítva, hogy az egyes gépek közötti adatforgalom nem megy át a Sagemcomon, akkor hónapokig problémamentesen működik. Természetesen néhány kép, URL, MP3, eBook átmehet a Sagemcom Wifi részén is, mert igen a digitális elosztó Wifi része is jól működik, ha internetezésre és apró fájlok átvitelére használom.)

1000/1000
Jól hangzik, de gondold át, hogy valóban szükséged van-e rá.
Torrentet VPN mögül használok, a csúcs 50 Mbit körüli, vagyis a 150 Mbitnek a harmada.
A feltöltéseknél jól jönne az 1000 Mbit, de pl. 2 GByte 5-6 perc alatt 50 Mbiten is felmegy.
Nagyon kevés weboldal alkalmas 1000 Mbites sebességre.
Az eszközeid egy része valószínűleg szintén nem képesek ekkora sebességre.
Persze jó látni, amikor a W10 frissítése egyszerre 3 gépen 5 perc alatt lemegy, de 10-15 perc sem a világvége. A két évvel ezelőtti 1 Mbiten 8-12 óra volt, egyesével.
Nekem 300/300 (esetleg 150/150 vagy 500/500) lenne ideális, de ilyen meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#109723) zaskar válasza IP1954 (#109722) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm a megnyugtató választ. A lényeg számomra az alábbi mondatban volt:
"Jól hangzik, de gondold át, hogy valóban szükséged van-e rá"
Hát ez az. Gyakorlatilag nincs olyan dolog, amihez eddig a 100-as net kevés lett volna. A lényeg inkább a stabilitás (gyakori itthoni munka miatt), ami eddig megvolt-megvan a Huawei-el.
Kérdés az, hogy ha hosszabbítani akarok, mennyire veszik jó néven, ha maradnék a jelenlegi csomagomban. Ugyanis akkor legalább 3000 Ft-al csökkenne a havi számlám, és úgy vettem észre, hogy "visszafelé" nem igazán szeretik, ha vált az ember. Nekem pedig TV csomagra sincs nagyobbra szükségem (ritkán TV-zek, inkább külső adathordozóról nézek filmet) és ezek szerint gyorsabb netre se feltétlenül.

(#109724) Marci112233 válasza zaskar (#109723) üzenetére


Marci112233
őstag

Tudtommal csak akkor problémáznak ha tényleg visszafelé lépsz. Esetedben ha jól értem maradnál úgy ahogy van és nem babrálnád csak hosszabbítanál. Ezt meg kell tegyék neked, ha mindenképp ezt akarod. Igaz rá akarnak majd beszélni a váltásra, de ha erősködsz, nem mondhatják azt hogy muszáj feljebb menned.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#109725) IP1954 válasza zaskar (#109723) üzenetére


IP1954
aktív tag

[link]
Nézd meg az 5.4 pontot.
Ha benne van a településed, speciális promóciós kedvezményt kapsz:

ePack: - 600 forint

(#109726) taxi


taxi
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Van egy Sagemcom F@ST3686V2 típusú modem. 2 beltéri, egy pc, és a tv volt rákötve. Mivel a Plex akadozott az uhd filmek lejátszásánál, próbáltam egy switch-en keresztül elosztani az eszközöket. Működött is rendesen, míg ki nem kapcsoltam a pc-t. Ekkor a tévén szétesett a kép, és a wifi jel is minimálisra csökkent. Újraindítás után egy darabig jó volt, de ismét előjött a hiba.
Szerelő kint volt, azt mondta, hogy a szolgáltató oldal rendben van, biztos rossz a switch.
Ezek után vettem egy Acher C6 routert (mert amúgy is gyenge volt a wifi), de a hiba ugyan úgy előjön.

Hakuna matata

(#109727) DJ. Ru$y válasza taxi (#109726) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

C6-on be kellene kapcsolni az IGMP / IPTV funkciót, amennyiben tudja. Valószínűleg az lesz a probléma.
IPTV-nek pedig nem árt egy full reset:

Csináld meg azt, hogy áramtalanítod az HGW-t és az IPTV STB-ot is teljesen. (Húzd ki az áramból, az a legjobb.)
Először helyezd áram alá az HGW-t, majd várd meg amíg van kapcsolat és van internet.
Ezek után helyezd áram alá, ha van akkor a felvevős STB-ot, ha nincs, akkor bármelyiket, várd meg amíg lesz adás, ha van több STB-od, akkor a többit ezek után ugyanúgy egyesével helyezd áram alá és várd meg, amíg lesz rajtuk adás egyesével.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109728) DJ. Ru$y válasza bl0ck (#109717) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Modemértékekről egy képet, ha beillesztesz az sokat segít, meg kellene nézni a csatlakozásokat a koaxon, ha van, lehet kontakt probléma is.
Se nem xDSL, se nem optika, hanem koax van nálad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109729) Game78


Game78
tag

Sziasztok! Teljesen új vagyok a telekomnal eddig más netem volt. Saját router, stb. Most pénteken kötöttek be, hoztak egy sercomm routert. A dobozon írt hozzáférési adatokkal be sem tudok lépni... Oké, azt se tudom ez így rendben van e. De... Vidéki net, Net S ➕ a neve, 80-100megat igertek telefonon. Pénteken jelentkezik a szerelő, ki derült az utcában laknak a szülei, mondja hogy náluk 42 jön :Y de a központtól ők kétszer annyi távolságra vannak azt mondta hogy itt olyan 50 körül kéne jönnie. Ehhez képest egy óra allitgatas után be állt 33/2 re. Ez jócskán elmaradt az ígért sebességtol... Előtte 15/2 mega volt... Akkor nem is volt olyan jó üzlet a csere? Reklamaljak vagy fogadjam el? Igazából az a furcsa hogy elvileg a távolság növekedés csökkent a sebességen... Akkor aki kétszer annyi távolságra van hogy lehet több? KB 150-200 méterre vagyok a központtól.
Várom a válaszokat, köszönöm!

(#109730) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Sziasztok !
Tegnap köttettem egy Budapesti bérlakásba Telekom netet és tv-t
Mivel itt nincs más, így sok más lehetőségem nem volt
Ezt a F@ast 3890 V3- modemet kaptam.
Az elmúlt években volt szerencsém kipróbálni több lakásban is több netet és mindenhol minden szinte tökéletes volt
Invitel, UPC, Digi
pláne a feltöltési sebesség ( mindig megvolt a névleges sebesség )
Itt viszont a letöltés még csak csak, de a feltöltési sebesség néhol fele, vagy harmada annak ami a névleges
25Mbi helyett van 6-8-12 és ezek váltakoznak
Itt ennyit tud a cucc ?
A társasházban rajtunk kívül 2 embernek van Telekom, ugyanis ennyien lakunk itt összesen
Szerelő mikor kötötte még mondta is, hogy jó környék, nem szokott hiba lenni
Szerintetek modem ilyen fos, vagy a kábelek ?
Bekötéskor egy régi koszos utcáról bejövőre csatlakozott.
Azt mondta jók az értékek...
Hazudott volna ?

ez most mértem, most a letöltés is karcsú...
[link]

(#109731) DJ. Ru$y válasza Game78 (#109729) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kezdjük az elején, DSL kapcsolat esetén a hurokhossz fordítottan arányos az elérhető sávszélességgel. Távolság nő, sebesség csökken (nyilván nem egyenes arányban).

Úgy lehet több távolabb, hogy esetleg az utca második fele, máshonnan kapja a betáplálást és rövidebb a hurokhossz. A Net S + csomag kínált sebessége 30/5 Mb/s, a felette lévő sebesség, nem garantálható és a vonal minőségétől függ.

Első körben be kellene jutni a HGW-be és a vonali adatokat megkeresni benne. Ha tudod a nethez tartozó PPPoE adatokat és állítottál már be hasonló kapcsolatot, akkor factory reset, aztán visszaírni az adatokat, elvileg akkor már be tudsz lépni majd.

A távolság mellett a kötések milyensége is sokat befolyásol (ehhez is kellene a vonali adat kép), valamint megeshet, hogy a másik végponton bonding van kiépítve (2 érpáras bekötés), ez indokolhatja, ha ugyanazon a vonalon vagyok, hogy ott 1 vonalon 20 körül lenne 1-1 vonal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109732) DJ. Ru$y válasza SkyTrancer (#109730) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha esetleg a modemértékekről mutatsz egy képet, akkor meg lehet mondani, hogy a szerelő mit is mondott valójában. Hozzá kell tenni, hogy csúcsidő is van (hétvége délelőtt), szóval szegmensen is lehet magas a kihasználtság. Több időpontban, hétköznap is kellene mérni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109733) SkyTrancer válasza DJ. Ru$y (#109732) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Ezeket látom most :

(#109734) bl0ck válasza DJ. Ru$y (#109728) üzenetére


bl0ck
tag

Helo.
Modemértékeket hol vagy honnan tudok mutatni?
Megnézem a koax kábelt, de ami megy a modem/routerig az új, onnan meg szintén minden utp új. :F
Amúgy, ha koax kontaktos,akkor a tv se kellene menjen,nem?

(#109735) Game78 válasza DJ. Ru$y (#109731) üzenetére


Game78
tag

Az kizárt hogy a messzebb lévő illető máshonnan kapja a netet mert ez az egyetlen központ a településen :)
Routert állítottam már be az előzőre openwrt t raktam. Biztos tudnám resetelni de még nincs a hozzá fereshez semmilyen papírom. Amit próbáltam azt csak a kütyü dobozarol és leirasarol lestem. Meg kell adniuk a hozzáférést?
Biztos a dobozon lévő gyárit megvaltoztattak. A bejelentkezo oldal bejon kéri a felhasználó /jelszót de be nem enged. Így nem tudom resetelni mert nincs mit majd beallitani ha újra akarok netet. Azt is írják a honlapon hogy ha többet tud a központtól, nem korlátozzák. A feltoltes furcsán fix 2 bármikor merem, nem 5... Annak a közelében sincs. Az első órában allitgattak volt 40/4.8 mérés is. Tehát gondolom a rendszer tudja 🙂

(#109736) DJ. Ru$y válasza Game78 (#109735) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem azt mondtam, hogy más központból... Azt mondtam, hogy irányilag máshonnan. A mi utcánk végét is kerülő úton kötötték be, az utolsó 5-8 házat, ahelyett, hogy letettek volna még 2 oszlopot és végighúzták egyenesen így a párhuzamos utcáról van visszaforgatva a kábel, amivel majdnem másfélszer akkora a hurokhossza az utcavégi házaknak, mintha az utcán egyenesen végigmenő kábelen lennének.

Magán a HGW-n van elvileg a belépés a talpán vagy a hátulján, a PPPoE adatokat vagy szerződésben vagy telefonon tudod elkérni.

Az a 40/4,8 lehet, hogy a vonal maximuma volt, arról vissza fog állni, mert nem marad határon. Valószínűleg a 30-as profilra tettek rá, mert az 50-es már nem menne.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109737) Game78 válasza DJ. Ru$y (#109736) üzenetére


Game78
tag

Abba igazad lehet.. Hogy az utca végén máshonnan kapja :K azt hittem a központtól kell a távolságot nézni.
És a feltoltest is ennyire levettek? Meg igazából az zavar hogy ilyen közel van a központtól és nem tudja... Amit telefonon igertek és ott nem is tudják hogy ilyen közel lakok. Mert még ha kmerekre lennék.
A roteren ami a talpán van azzal próbáltam belépni... Nem jó

(#109738) DJ. Ru$y válasza Game78 (#109737) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A központtól kell távolságot nézni, de nem légvonalban, hanem kábelhosszban, ami nem feltétlen rövidebb / hosszabb.

Ahogy fent is írom, lehet, hogy te fizikailag 150-200 méterre vagy, de a hurokhosszod lehet nem 150-200 méter (ezt a szerelő tudta volna megmondani). Nekem ~720 méteren (hurokhossz, mért) van vonalanként 43-45 Mb/s le és 14 Mb/s fel, de, mint írtam már, nem csak a hurokhossztól függ az elérhető sebesség.

Be kellene jutni az eszközbe, addig csak találgatunk. A 80 Mb/s pedig csak szavak, a technológia mondja meg mi is van valójában.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109739) seger válasza kabelmania27 (#109708) üzenetére


seger
addikt

Bekerült az osztó! Ilyen értékek vannak.


[ Szerkesztve ]

(#109740) dchard válasza seger (#109739) üzenetére


dchard
veterán

Egyértelműen javult a helyzet, a magasabb rendű moduláció is működni látszik a D3.1 csatornán. De azt egyértelmáen megmondani, hogy ez az osztó csere miatt történt, elég nehéz. Többször volt már olyan itt a topikban, hogy bizonyos esetben a csodás Sagemcom modem képeteln fölvenni az összes csatornát, néha csak a D3.1 csatorna nem jelenik meg, de volt már példa arra is, hogy jónéhány D3 csatorna sem volt meg a D3.1 mellett. Tehát simán lehet, hogy nem - vagy nem csak - a szűrő csere segített, de a modem újraindítása is segíthet. Hogy ennek mi az oka, nehéz megmondani: valószínűleg a modem firmware sem az igazi még, de előfordulhat, hogy a D3 és D3.1 csatornák kötegelése, bonding group-ok kialakítása még nem tökéletes a CMTS oldalon is.

Node visszatérve a porblémádra: most jól működik minden?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#109741) Game78 válasza DJ. Ru$y (#109738) üzenetére


Game78
tag

45 Mb/s le és 14 Mb/s fel,
Ezzel még meg is bekelnek :)
Az tuti hogy meg kell adják az eszköz belépéshez a felhasználó, Jelszó párost? Próbáltam amúgy a 1414-et... De Alexa vette fel :O :D
De tök jó mert még a nast sem tudom hogy hogy fogom elérni... Távolról.
Portokrol meg ne is beszéljünk. :W

[ Szerkesztve ]

(#109742) seger válasza dchard (#109740) üzenetére


seger
addikt

300 fölé még nem ment a mérésem... amióta bent van az osztó. Persze vasárnap van, lehet terheltebb a rendszer... haszánol, majd kiderül hosszútávon..

(#109743) IP1954 válasza Game78 (#109741) üzenetére


IP1954
aktív tag

Vandával nagyon jól ki lehet jönni:

- Otthoni szolgáltatás
- Jól értem ...
- Igen
- Műszaki hibája során ...
- Nem

Megköszöni és már kapcsol is.

(#109744) Marci112233 válasza Game78 (#109737) üzenetére


Marci112233
őstag

Szerelő tudná megmondani mekkora a kábel hurokhosszod. Nekem is a központ ha visszamegyek a kábelen elvileg 800 méter valójában viszont nem így megy a kábel, hanem a központtól először más irányba megy majd visszajön ide így 1500 méterre vagyok tőle, és ezt egy szerelő mondta ki aki a szomszédban volt mert neki megdöglött a HGW-je, és ha már itt volt rákérdeztem miért csak ilyen kis sebességre képes a net itt. Ha nekem ekkora távolságból lenne 30/2-es netem örülnék mert így 10/1 van amiből ha 8-9/08-0,9 hoz már jó. Ja és szintén Net S+.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#109745) DJ. Ru$y válasza Game78 (#109741) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a szerelő változtatta meg, akkor valószínűleg központilag nem tudják megmondani. Ha az ügyfélszolgálattól akarsz valamit kérni, akkor inkább a PPPoE adataidat kérd el (felhasználónév és jelszó, ami az internet eléréshez kell), utána csinálhatsz factory resetet a rejtett gombbal és vissza tudod majd állítani a netet.

Nem meg kell adniuk, hanem nem szoktak hozzányúlni és a gyárival működik ami rajta van a matricán. Fotózd már le és jelöld be mivel próbálkozol pls.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109746) Game78 válasza DJ. Ru$y (#109745) üzenetére


Game78
tag

Hát... Szerelő? :DD 2 fiatal 20 éves srác csinálta és telefonon beszéltek a főnökkel. Ennyi volt a beuzemeles. Azt mondta egy két órát fogják állítgatni ne nyuljak hozzá. Így is volt. Se papír semmi. Majd postán küldik.
ezzel nem enged be.

[ Szerkesztve ]

(#109747) DJ. Ru$y válasza Game78 (#109746) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hát ez érdekes. Akkor factory reset. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109748) seger válasza DJ. Ru$y (#109745) üzenetére


seger
addikt

Nállam olyan szerelő volt, aki a cipőjét papucsként használta, letaposva a sarka... érdekes és egy rozzant kisautóval volt. Nek is t-s autóval....

(#109749) DJ. Ru$y válasza seger (#109748) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Alvállalkozó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#109750) Game78 válasza DJ. Ru$y (#109749) üzenetére


Game78
tag

Persze... Egy régi rossz Renault kangoo val voltak semmi jelzés nélküli autó :F :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.