Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) devil-k válasza #75912448 (#58899) üzenetére


devil-k
nagyúr

POPI + Denon X2000+ F7000
;)

BullZeye
Elviekben van eltérés, csak szeretnék rájönni, hogy mi. Sajnos, a külföldi oldalakon sem találtam sok infót. erről.

Egyébként egy 600 Ft-os és egy 12.000 Ft-os (1,5 méteres) HDMI kábel között szemmel látható különbség van.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58902) #75912448 válasza devil-k (#58901) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha a tévé kalibrálva van és adott bemeneten a HDMI fekete alacsony vagy auto állásban van, akkor a Popi YCbCr (BT. 709) legyen. Nyilván ha PC-s lejátszást is akarsz és az erősítőben nincs 2 db HDMI out, akkor PC szintén YCC. (Persze ha a tévén nincs auto fekete szint) :D Remélem nem bonyolult.

(#58903) devil-k válasza #75912448 (#58902) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem az. Köszi. :R Nem akarok PC-s lejátszást, ugyanis szerintem nem arra való. ;]

- mozi bolondéria -

(#58904) Yodafon válasza Yodafon (#58879) üzenetére


Yodafon
senior tag

Na megkérdeztem:

Tisztelt Samsung!
Érdeklődnék, hogy a Samsung UE42F5000 televízió optikai kimenete támogatja -e a HDMI-n érkező DTS hangformátumot? Azaz ha egy HD filmen van DTS hang akkor ezt továbbítja -e az én külső erősítőm felé optikai kábelen.

és ezt kaptam válasznak:
Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.

A DTS hangot (melynek jellemzője, hogy a hang tömörítetlen, így 100%-ig azt a hangot kapjuk a filmekhez, amit a stúdióban kikevertek) a TV készülékről egy optikai kábellel vagy HDMI ARC (HDMI 1.4-es kábellel) kompatibilis hangfal rendszerre vezetheti ki.

A 2013-as TV készülékeink esetében az F5000-es szériától kezdve, rendelkeznek a DTS hangeffektel a készülékeink, viszont ezen térhatás feldolgozott, felkonvertált (a moziban vagy hangversenytermekben tapasztalhatóhoz hasonló térhangzást biztosít).

Amennyiben a HDMI-n keresztül érkező jelről hallgatja a lejátszott DTS hangsávú filmet a hanghatás elmarad. Az említett hangeffekt csak akkor érhető el, ha a TV készüléken van tárolva a csatorna, digitális és Dolby Digital -ban van sugározva, illetve ha USB-én keresztül lejátszott filmről van szó, ugyanakkor szükséges, hogy a beállításoknál a TV készülék hangszórója legyen kiválasztva (a Hang üzemmód pedig Normál értékre van beállítva).

Most akkor binárisra lefordítvaó: IGEN / NEM? :F

I'm gangsta!

(#58905) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok
lenne 2 kérdésem ue32f6100 val kapcsolatban

1 hát nem tudom vagy én vagyok teljesen vagy vagy hülye vagyok de nem találok a kép beálitásknál olyan lehetőséget már ha van persze hogy egyedi felhasználói profil úgy tudom a samsung tv k nek van ilyen lehetőségük

2 a csatorna beálitásokat ahogy magamnak sorba pakoltam azt le lehet valahogy menteni és ujra hangolás után vissza rakni?

HTC desire 500

(#58906) kaboska válasza Yodafon (#58904) üzenetére


kaboska
aktív tag

Magyarul ha USB-én rádugsz egy pendrive-ot vagy vinyót és a tv lejátszójáról nézed arról megy :K
Ha külső lejátszóról kötöd HDMI-vel akkor a lejátszóba kell dugni az optikai kábelt!

"Fej vagy gyomor"

(#58907) n_norbee


n_norbee
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Van egy 2010-ben vásárolt Le32C530-as Samsung LCD TV-m!
Két hete elég furán viselkedik!
Eddig, ha néztem egy bizonyos csatornát,majd kikapcsoltam a TV-t,majd mondjuk másnap be,akkor az utolsóként nézett csatorna jött be! Most viszont mindig a listában az első számú csatorna jön be mindig bekapcsoláskor!
Ezen felül még van egy olyan dolog is,hogy valamikor erősítőn (külső hangszórón) keresztül hallgatom a TV-t,de valamikor a TV belső hangszóróján keresztül! Mikor beállítom a belső hangszórót,majd kikapcsolom a TV-t és utána újra be,akkor ugyan úgy vissza áll a külső hangszóróra!

Olyan az egész,mintha kikapcsolás után minden utólag beállított dolog elveszne,nem jegyezné meg! :(

Már próbáltam Factory Resetet! Semmmi hatása! :(

Ha valaki tud ezzel kapcsolatban segítséget nyújtani ,annak nagyon örülnék!

Köszönettel és Üdvözlettel : Norbert

(#58908) Yodafon válasza kaboska (#58906) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ha külső lejátszóról kötöd HDMI-vel akkor a lejátszóba kell dugni az optikai kábelt!

Akkor ezt szimplán nem értem:
A DTS hangot (...) a TV készülékről egy optikai kábellel vagy HDMI ARC (HDMI 1.4-es kábellel) kompatibilis hangfal rendszerre vezetheti ki.

I'm gangsta!

(#58909) Burt1793


Burt1793
veterán

Kipróbáltam a tv felvevő részét, rtl-t tudok felvenni, miközben megy a tv2, másra viszont ilyenkor nem tudok váltani.
A megállítás, visszatekerés (timeshift) jól működik.

(#58910) kaboska válasza Yodafon (#58908) üzenetére


kaboska
aktív tag

Milyen hang cucc-ra akarod kötni?

"Fej vagy gyomor"

(#58911) Gabee76


Gabee76
csendes tag

Hali Mindenki.

Van egy UE40F6100-as Samsung led tvm és a hasonló tv-vel rendelkező tulakokhoz lenne egy nagy kérésem.

Beléptem a service menüjébe éa véletlenül figyelmetlenségből elállitottam a panel tipus számát + a front color optiont is. Legalábbis szerintem.

Ha valaki ezt a két adatot megnézné nekem és megirná nagyon megköszönném.

Köszönöm mindenkinek aki segit.

Üdv: Gabee.

(#58912) csab2 válasza Yodafon (#58908) üzenetére


csab2
veterán

Ha a TV adás DTS, akkor a DTS hangot a TV-d optikai hangkimenetén (Toslink csatlakozó) és a HDMI (ARC) kimenetén is ki tudod vezetni az erősítőbe.
Ugyanez vonatkozik arra az esetre is, ha a TV-hez USB-n keresztül csatlakoztatott pendrive-ról vagy külső vinyóról nézel filmet, mert ilyenkor a TV beépített médialejátszóját használod.
Ha azonban HDMI-vel csatlakoztatott külső forrásból nézel filmet (DVD/BD-lejátszó, külső médialejátszó, PS3, stb.), akkor csak sima sztereó jelet ad ki a TV optikai hangkimenete. Ilyenkor a külső forrást külön kell közvetlenül az erősítőhöz csatlakoztatni abban az esetben ha DTS hangot akarsz hallani. Vili?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#58913) Yodafon válasza csab2 (#58912) üzenetére


Yodafon
senior tag

kaboska: Logitech Z906
csab2: Tehát akkor igazak a legendák... :(

I'm gangsta!

(#58914) BBéci válasza krx21 (#58889) üzenetére


BBéci
titán

Színei, mozgásmegjelenítése remek, de kontrasztban, feketében messze elmarad a GT-től, az pedig elfogadhatatlan, hogy csak egy néző számára tudja megmutatni tudása maximumát.
Aztán még ott az ára, ami miatt szóba sem jöhet. 480000 Ft a 46 colos, szemben az 50 colos GT60 350000 forintjával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58915) Flashget válasza putyu10 (#58888) üzenetére


Flashget
félisten

bővebben itt
meg amit bemásoltam korábban samsungtól választ.

Realme GT Master Edition

(#58916) BBéci válasza Yodafon (#58913) üzenetére


BBéci
titán

Nem legenda, benne van a TV kezelési leírásában, amit bizonyára elfelejtettél figyelmesen elolvasni!
Az idézett válaszban akkora baromságot írtak, mint a Mount Everest. A DTS tömörített formátum, méghozzá veszteséges. A DTS-HD Master Audio is tömörített, de veszteségmentes.
Ennyire nem értenek hozzá, páros lábbal ki kellene rúgni, aki ilyeneket merészel írni.
Azt viszont helyesen írták, hogy nem kell külső hangszóróra állítani!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58917) Flashget válasza BullZeye (#58900) üzenetére


Flashget
félisten

Mert ahol olvastam ott nem tudtak egyik ellen vagy mellett felhozni érveket, kb olyan mint a HDMI kábel minősége, olcsó vagy méregdrága.

ez így ebben a formában nem igaz.
1m esetében nincs különbség.
de 7m felett már kijön az olcsó és drága kábel között a különbség szemmel láthatóan.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#58918) Yodafon válasza BBéci (#58916) üzenetére


Yodafon
senior tag

Abban a TV-ben amit még meg sem vettem? :D Hát valszeg... :P De mindegy ezek szerint marad a HTPC-s felállás. Am az említett készülék képminősége elfogadható?

I'm gangsta!

(#58919) Bunt


Bunt
csendes tag

Sziasztok!

Az RTL MOST smart tv-n való nézésére azóta sincs valami lehetőség? Tudom, valakinek a régi FUSO-ban van a mentések között.......és akinek nincs???

(#58920) Flashget válasza Bunt (#58919) üzenetére


Flashget
félisten

nem valakinek, hanem valakiknek :)
D szérián megy gondolom az E szérián is.
vegyél egy ilyen tv-t :D

Realme GT Master Edition

(#58921) BullZeye válasza Flashget (#58920) üzenetére


BullZeye
veterán

Szóval azt mondod, hogy a Samsung visszafelé fejlődik? De elvárja, hogy legközelebb is ilyen TV-t vegyünk, mikor becsapva érzi magát az ember, amiért most vett TV-t?

(#58922) kenny123


kenny123
addikt

46f6400.

HDD-ről lejátszott, 1080p .mkv-nál nincs szinkronban a hang és a kép, a hang picit siet. Valamivel be tudom ezt állítani?

yo

(#58923) kaboska válasza Yodafon (#58913) üzenetére


kaboska
aktív tag

csab2 válasza a helyes!
Amúgy én meg Logitech Z-5500-re küldöm ki a hangot optikain a C6000-esemből.
És nagyon király Dolby DTS tökéletesen megy :K

"Fej vagy gyomor"

(#58924) BBéci válasza Yodafon (#58918) üzenetére


BBéci
titán

Samsung honlapról letölthető a kezelési leírás.
Ne engem kérdezz egy abszolút belépő kategóriás tévéről, mert mások az elvárásaim. Számomra az F7000 alatt egyik mostani LCD képe sem elfogadható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58925) Yodafon válasza BBéci (#58924) üzenetére


Yodafon
senior tag

Jaj én kérek elnézést!

I'm gangsta!

(#58926) Bunt válasza Flashget (#58920) üzenetére


Bunt
csendes tag

oké, eladom az F7000-t féláron, mivel még ezt sem tudja....... ;)

Szóval viccet félretéve ezek szerint még most sincs erre megoldás?

(#58927) Flashget válasza BullZeye (#58921) üzenetére


Flashget
félisten

Én ilyet írtam volna?
De az tény amit látok visszamenőleg 2011-ig inkább a tévézés képességeiből ad le vagy azzal kapcsolatos megoldásokban csak azért, hogy pr-kodjon a web, smart, 3D és egyéb mellék zöngéken csak az árait tartani tudja. Több dologról kiderült ami működött és jó volt D szériában annak már nyoma sincs az F-nél.
pl. rec gomb eltüntetése most hirtelen ami beugrik.

Itt jelen szituban csak az appokat kellene frissíteni amik tökéletesen mennek D,E szériákon, miközben a hardverileg erősebb F szérián nem.

Realme GT Master Edition

(#58928) Flashget válasza Bunt (#58926) üzenetére


Flashget
félisten

én arra gondoltam cseréljünk tévét..megkapod a D6500-at azon megy a fuso és a reteknek a VV6 összefoglalója, ha számodra ez fontosabb mint maga a tévézés :)

Realme GT Master Edition

(#58929) n_norbee


n_norbee
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Van egy 2010-ben vásárolt Le32C530-as Samsung LCD TV-m!
Két hete elég furán viselkedik!
Eddig, ha néztem egy bizonyos csatornát,majd kikapcsoltam a TV-t,majd mondjuk másnap be,akkor az utolsóként nézett csatorna jött be! Most viszont mindig a listában az első számú csatorna jön be mindig bekapcsoláskor!
Ezen felül még van egy olyan dolog is,hogy valamikor erősítőn (külső hangszórón) keresztül hallgatom a TV-t,de valamikor a TV belső hangszóróján keresztül! Mikor beállítom a belső hangszórót,majd kikapcsolom a TV-t és utána újra be,akkor ugyan úgy vissza áll a külső hangszóróra!
Olyan az egész,mintha kikapcsolás után minden utólag beállított dolog elveszne,nem jegyezné meg! :(
Már próbáltam Factory Resetet! Semmmi hatása! :(
Ha valaki tud ezzel kapcsolatban segítséget nyújtani ,annak nagyon örülnék!
Köszönettel és Üdvözlettel : Norbert

(#58930) BullZeye válasza n_norbee (#58929) üzenetére


BullZeye
veterán

És gondolod ha spammelni kezdesz akkor majd mindenki ugrik neked, és segítségedre lesz? :)

(#58931) Bunt válasza Flashget (#58928) üzenetére


Bunt
csendes tag

öööö, hol is írtam én, hogy vv6-ot akarok nézni? Segíts, kérlek!

Van viszont: házon kívül, 21.század, gazdálkodj okosan amiket én szeretnék archívumból nézni, de ez nem megy!

(#58932) doc válasza Bunt (#58919) üzenetére


doc
nagyúr

az RTL Most nekem is jol jonne (pontosabban a Zasszonynak, mikor latta hogy van bongeszo rajta, az volt az elso kerdese hogy RTL Most megy-e :D), de igazabol nem nagyon remenykedtem abban hogy megoldhato
ezek szerint a regebbi szeriakon mukodik? :F

(#58933) Adam19921253


Adam19921253
újonc

MI lehet a aj a tv képpel ? ha kikapcsolom és bekapcsolom pár másodpercig szép aztán változik. főleg a fekete e jeleneteknél venni észre .

(#58934) Tonyk válasza kenny123 (#58922) üzenetére


Tonyk
veterán

Megoldás még nincs rá. Samsungnak már páran jeleztük innen is.

A múltkorában tesztelgettem, a hang egyébként csak akkor csúszik el, ha AC3 kódolású (és akkor is csak akkor ha 640kbps feletti ha jól emlékszem).
DTS-sel semmi gond. A megoldás, hogy átkonvertálod a AC3-at DTS-sé, majd visszapakolod az mkv-ba. Pár perc alatt megvan.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#58935) kenny123 válasza Tonyk (#58934) üzenetére


kenny123
addikt

Picit konkrétabban le tudnád írni, mit használsz konvertáláshoz, és hogyan? :))

szerk: amit nézni akarok, elvileg DTS-el van, mégis csúszik :(

[ Szerkesztve ]

yo

(#58936) Tonyk válasza kenny123 (#58935) üzenetére


Tonyk
veterán

Nézd csak meg jobban! ;) Eddig akármelyik AC3-at DTS-re pakoltam át, jó lett. DTS-sel még nem volt gondom.

1. tsmuxerGui -val kiszedni az ac3 sávot
2. eac3to -val ac3-dts konverzió (kell DTS encoder ha nincs feltelepítve)
3. mkvtoolnix-el összepakolni az új dts hangot és az eredeti videót (ezzel is veszed ki belőle az felesleges ac3-at.).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#58938) BullZeye válasza Tonyk (#58936) üzenetére


BullZeye
veterán

És ezt mondjuk NAS-ra engedni (windowsból is tökéletes, nem kell SSH sem) BATCH formában lehetséges? Vagy csinált már valaki scriptet rá? :)

(#58939) Tonyk válasza BullZeye (#58938) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem foglalkoztam vele, de biztosan megoldható. Nagyritkán ha kell, azt a pár pöttyintést végigkattingatom seperc alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#58940) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
Holnap nap folyamán veszek egy Samsung UE40F6100 ilyen tévét és az volna a kérdésem, hogy milyen 3D-s film formátumokat kell hozzá szerezni ?

(#58941) BBéci válasza Maxell014 (#58940) üzenetére


BBéci
titán

3D Blu-ray lemezeket. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58942) Maxell014 válasza BBéci (#58941) üzenetére


Maxell014
senior tag

nem pont erre gondoltam :(((

(#58943) spider80 válasza Maxell014 (#58942) üzenetére


spider80
őstag

a gyári lejátszója csak a felezett felbontású mkv 3d filmeket fogja vinni (half SBS, half OU).

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#58944) Maxell014 válasza spider80 (#58943) üzenetére


Maxell014
senior tag

köszönöm szépen a segítséget és még annyi lenne hogy ez a 2 formátum között mi a különbség ? mert az sbs az kisebb

(#58945) BBéci válasza Maxell014 (#58944) üzenetére


BBéci
titán

Egyik sz@rabb, mint a másik. De amennyiben azért vettél full HD tévét, hogy felezett felbontású, alacsony bitrátájú, az eredeti Blu-ray-nél sokkal vacakabb látványban legyen részed, akkor hajrá!
A méret csak annak az illetőnek a kedvétől függ, aki az eredeti filmet felezettre butította.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58946) Burt1793 válasza Maxell014 (#58944) üzenetére


Burt1793
veterán

Minél szarabbra kódolják, annál kisebb a mérete, de lehet, hogy nagyobban egy plusz hangsáv van vagy valami. Lehet tájékozódni a leírás alapján. De ez ilyen várez szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

(#58947) devil-k válasza Burt1793 (#58946) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Hát" biztos nem a lemezt nyomkodja be a TV oldalába. :DD :DD De lehet, hogy "attól" lesz ilyen kicsi a fájl, mert szanaszét tört a BD lemez behelyezéskor. ;] ;] ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58948) krx21 válasza BBéci (#58914) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, ezek ismeretesek. Egyébként a kontrasztja is kiváló csak persze nem egy plazma mellett... :K
Én a Westend Hilton-ban képzeltem el az állom TV-met, a kiállításon...
Balra volt egy 55"-os Samsung OLED (Mama), jobbra pedig egy 84" 4K LCD (PAPA)... Na, mondom ezen TV-knek kellene a jó génjeit egyesíteni! ;] Nagyapa ágon, egy kis plazmás színkezelés precizitással ötvözve... ;] És megszületne a tökéletes TV generáció...

[ Szerkesztve ]

(#58949) Sparrow88 válasza NyuszyCaster (#58891) üzenetére


Sparrow88
tag

Nagyon szépen köszönöm, de ezeket átnéztük már és az égvilágon semmi, de semmi különbséget nem találtunk, ezért nem értem. Csak a talpban találtunk különbséget, műszakilag semmit sem.
Épp ezért vagyunk kíváncsiak továbbra is hátha vki többet tud mondani eme Samsung modellek különbözőségéről.
Továbbra is köszönném, ha vki tudna felvilágosítást adni.

(#58950) almos94


almos94
aktív tag

Üdv!
Ma vettem egy 32 ue f5300-at. Tudtok szolgálni valamilyen tanáccsal, hogy milyen beállitásokkal használjam? Játékra, filmezésre és netezésre használom. Böngészőkben kicsit nehéz olvasni, bár lehet az a gond, hogy még nincs bent a helyén, s elég közelről néztem. Játékokban és filmekben elsőre elég szép képe van.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.