Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) kircsi28


kircsi28
aktív tag

sziasztok!

F6500-as tv-m van, felvétellel lenne egy kérdésem.
Digi van nálunk, tehát nincs box stb.
sajnos a tv újság nincs szinkronban a műsorral, így ha beállítok egy felvétel tuti az eleje vagy a vége lemarad.
ha én indítom a felvételt amikor a műsorújság szerint vége akkor leáll, pedig a pl. mese még megy és eszemben sem lenne leállítani...

lehet valamit állítani, hogy akkor álljon meg a felvétel amikor én szeretném?

(#58052) Flashget válasza kircsi28 (#58051) üzenetére


Flashget
félisten

Állísd be időre. 60-70-80 perc. Mindenképpen többre mint amennyi ideig tart és ha vége te állítod le.
Én kénytelen vagyok így csinálni az M3-on mikor veszek fel régi sporteseményeket, mert nincs szinkronban az EPG-vel az adás. Szintén digikábel.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#58053) krx21 válasza Burt1793 (#58035) üzenetére


krx21
nagyúr

A 24p-s élvezhető lejátszáshoz még inkább kell a megfelelően beállított motion plus...

(#58054) st3v0


st3v0
tag

Sziasztok!

Vettem a családnak 1 új UE32EH5000 tv-t, és sajnos elég érdekes problémám van vele.
Bedugom a konnektorba, elindul, nézzük a TV-t 1 ideig, kikapcsolom távirányítóból és már nem indul el azútán. A piros LED érdekesem kezd pillantani, de mindig ugyan abban a sorrendben (kb írom, hosszú, rövid, rövidebb és szünet). Visszavittem a boltba, ahol elindult egyből persze, visszahoztam, elindult, néztem kb 3 órát, lekapcsoltam, probáltam visszakacsolni és megint nem indul(ugyanazok a tünetek).
Konnektorból ki - be volt, nem segit.
Tud valaki segíteni? Kérjek 1 másikat?

Köszönöm :R

(#58055) milanfan


milanfan
tag

Érdeklődnék,hogy egy Samsung UE32F6400 tv-n sima SD adás(UPC) nézhető azért?Azért kérdem,mert többen írták,hogy szerintük nem az igazi.Én most egy régi (6 éves) samsung hd ready tv-n nézem és azon nekem szép,de ügye annak jóval kisebb felbontása is és a képfrissítés is karcsúbb.

(#58056) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni, hogy a Samsung UE32F6100 tv-nek valami infó van az input lagjáról? Mert én kikerestem az egész guglit, de nem találtam róla beszámolót, tesztet...

Nekem Box 360-hoz kellene szóval játékra és én úgy tudom ott fontos az input lag.

üdv!

(#58057) nightshadow válasza Bitpalace (#58056) üzenetére


nightshadow
veterán

Valaki tudna nekem segíteni, hogy a Samsung UE32F6100 tv-nek valami infó van az input lagjáról?

Nincsen teszt, emiatt nem ismert az input lag.

(#58058) Bitpalace válasza nightshadow (#58057) üzenetére


Bitpalace
senior tag

köszönöm!

Róla esetleg?
Samsung UE-32F5300

üdv!

(#58059) nightshadow válasza Bitpalace (#58058) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak az F5000 és F5500-ről tudok adatot, de az F5300-nak is szinte biztos, hogy 30ms alatt van:

UE42F5000 16-28ms (hdtvtest.co.uk)
UE42F5500 16-28ms (hdtvtest.co.uk)

(#58060) Tegla80 válasza Flashget (#58052) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Kapcsold ki az "automata idő" beállítást :K
Majd nézd meg,h mennyi a csúszás a műsorhoz képest és úgy állítsd be kézileg az időt,h az jó legyen neked.
Pici ,de szokható hiba,h a tv-n nem lesz így pontos az idő,de a pvr viszont pontos lesz.
vagy-vagy ,de választhatsz ;)

xboy89
nemtom,h a tv-d tud e hdcp-t ,de
ha crt-re volt kötve eddig,akkor azért nem ad jelet hdmi-n( av-n ad közben)
"bekapcsgombot" hosszan nyomod a gépen bekapcskor (5-8-mp,míg csippan) és ekkor újrakalibrálja a kimenetet és megjön a kép is hdmi-n . (persze csak ha hdcp kompatibilis a tv-d . ami sztem valószínűleg az lehet )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#58061) Markizmark válasza milanfan (#58055) üzenetére


Markizmark
addikt

40-esen is nézhető. Azért lehányni, meg elhinni mindent 100%-ig nem kell. :)

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#58062) fjanni válasza ZsoltG60 (#58044) üzenetére


fjanni
tag

1. a beletekerés működik, kösz :R
A média szervert majd kipróbálom, ezzel akadásmentes lesz?
2. a virtuális meghajtó a win8-ban alap, media player simán lejátssza a filmet. De hogyan tudom a tv-n lejátszani?

(#58063) Bitpalace válasza fjanni (#58062) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a Serviio média szervert hihetetlen jó! A tv-d látni fogja a gépeden lévő összes fájlt amit csak megosztasz vele, sőt azt is be tudod állítani, hogy bizonyos időközönként frissítse a könyvtárat így nem kell egyesével megosztanod hálózatban az új dolgokat. :K

(#58064) Flashget válasza Tegla80 (#58060) üzenetére


Flashget
félisten

digin egyelőre káosz van az epg-vel.
a csúszás csak 1 csatornát érintett, de azóta többnél egyáltalán nincs.

Realme GT Master Edition

(#58065) digikábeles válasza fjanni (#58043) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Talán egy ilyen megoldást jelentene a problémádra:WIDI

(#58066) BullZeye válasza krx21 (#58053) üzenetére


BullZeye
veterán

Én csak játékoknál próbáltam motion plust, viszont nem volt jó. Hiába volt 30 helyett 60 fps, gyors oldalsó mozgásoknál (körbe fordulas) be be akadt a kép, nem sok picit, hanem 3 nagyot.

(#58067) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Érdeklődnék,hogy a gyári beépített böngésző az másnak is ilyen lassú?
Lassan tölti az oldalakat a flash tartalom ami az oldalakon van akad nagyon ...
Más böngészőt lehet felrakni?
A másik:
Csak a gyári távirányítóval ilyen lassú pl.:böngészőben amikor írok vagy mozgatom az egeret...
Ha kötök rá egy vezeték nélküli bill+egeret azzal gyorsabban reagál a dolgokra?

/ F6200 /

Köszi.

(#58068) sandró60 válasza vigyori78 (#58067) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos ez nem egy "számitógép"Ilyen ahogy irod.Nincs más böngésző.A másik kérdésedre ugyan nem lesz gyorsabb ha billettyűt vagy egeret használsz csak kényelmesebben tudsz beirni illetve lapozni az oldalak között.Ajánlott egy ilyen használata K400

[ Szerkesztve ]

(#58069) devil-k válasza vigyori78 (#58067) üzenetére


devil-k
nagyúr

TV nem = PC, laptop.
Szerintem ezzel mindent leírtam, de a kolléga is előttem. ;]

- mozi bolondéria -

(#58070) vigyori78 válasza sandró60 (#58068) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszi a válaszokat :R
Persze nem is akarom ,hogy pc sebesség legyen de azért 2magos proci stb.. azért többet is kilehetne hozni belőle.

(#58071) Inhouse válasza sandró60 (#58068) üzenetére


Inhouse
őstag

Kellene már csinálni egy GYIK-ot ezekben az alap kérdésekben...és ilyenkor csak bedobná valaki a linket...
SMART mit tud, mit nem, miért lassú, vezeték nélküli bill+egér megy-e, wifi és FullHD esete, Samsung kamera vagy más is jó, hogyan kell beletekerni videóba, nem szól a SCART-on a hang, Youtube nem kezeli a külső bill-t, böngészőn keresztül a Youtube videó megáll 20-30p múlva, hogyan kössem össze PC-vel, DLNA, stb...

Üdv Inhouse

(#58072) devil-k válasza Inhouse (#58071) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valóban. Ezt már 1x-2x én is feldobtam. Sőt az lenne a legjobb, ha külön topic lenne a SMART és külön a "hardver".

- mozi bolondéria -

(#58073) BullZeye válasza devil-k (#58072) üzenetére


BullZeye
veterán

Külön topic túlzás, sok lehetőség nincs benne... Van 15 használható program és kész.

(#58074) Atomantiii válasza milanfan (#58055) üzenetére


Atomantiii
őstag

Kicsit távolabbról szerintem nézhető, őszintén szólva én sokkal rosszabbra számítottam.

(#58075) Something_


Something_
őstag

Üdv!

Még mindig a fali tartó konzol ügyben szenvedek. Használ valaki ilyet? Esetleg helyette valamilyen hasonló, bevált alternatíva? 55' F6500

http://www.mall.hu/tv-allvanyok/stell-sho-1005b

(#58076) egil


egil
csendes tag

Sziasztok!
Karácsony előtt újítottunk egy 40F6670-es TV-t. T-s IPTV van, STB a saját HDMI kábelével rákötve, a számítógépet hálózaton is látja és a 4850 (GDDR5-ös!) videokártya egy 3,6m-es SONY HDMI kábellel is rá van kötve.
Alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve, de néhány dolog furcsa.
- bizonyos adások kisebb képernyőn jönnek, de a képarány nagyjából 16:9-nek tűnik, csak minden oldalon van fekete sáv. Ilyen pl. a Nickelodeon. Az aut. méretezés szürke, a képernyőhöz igazítást használom.
- letöltöttem egy 3D-s filmet. Elsőre a BS Player hibát adott, hogy nem tudja lejátszani, majd kb. 1 perc múlva elindult a film. Elsőre két (alul/felül) sávban látszik, majd külön bekapcsolva a megfelelő 3D-s üzemmódot a TV-n, már rendben van. Igaz, a térhatás eléggé gyenge, vibrál..stb, de műxik. Ilyet az én kártyámnak nem is kéne tudnia... Ja, nincs fenn a catalyst, a WIN7-64 meghajtóját használom.
- időnként a TV közli, hogy ki fog kapcsolni, noha előtte 1 perccel váltottunk csatornát. Most fejből nem tudom pontosan mi van beállítva kikapcsolásra, de óra a mértékegység. Ez mitől lehet?

Silence, i kill you!... (Achmed the Dead Terrorist)

(#58077) putyu10 válasza vigyori78 (#58067) üzenetére


putyu10
aktív tag

Az a tapasztalatom hogy csak a 8000-res hardvere elég erre. Ezen olyan mintha a NEXUS 7-sen neteznék.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58078) syler123 válasza egil (#58076) üzenetére


syler123
veterán

BD 3d-t játszottál le vagy mkv-t? Érdekelne, hogy valakinek sikerült-e lejátszani bd3d-t hdmi 1.3-as kártyákon. Lenne egy htpc-m, jó lenne ha vinné őket. Korlátja nem szabadna hogy legyen. Egy Sony házimozim lejátssza a bd3d-t hdmi 1.3-on is, csakúgy, mint a ps3. Egy hdmi 1.4-es pc-vel a hétvégén kipróbáltam és hdmi 1.3 kábellel ment a dolog. Kérdés, hogy hdmi 1.3 kártyáról megy-e.

(#58079) Burt1793 válasza putyu10 (#58077) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, mert a 8000-es négymagos. :)

(#58080) putyu10 válasza Burt1793 (#58079) üzenetére


putyu10
aktív tag

És több a ram.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58081) egil válasza syler123 (#58078) üzenetére


egil
csendes tag

mkv a kiterjesztése. A kártya egy 'spéci' Gainward 4850, 512MB GDDR5 rammal. Eddig csak a 'minta' 3D-s filmeket, illetve Youtube-on talált 3D-ket néztem, ez azokhoz képest nagyon gyenge volt. De működött.
Úgy emlékszem neked is ilyen TV-d van, a problémáimmal te nem találkoztál?

[ Szerkesztve ]

Silence, i kill you!... (Achmed the Dead Terrorist)

(#58082) Burt1793 válasza putyu10 (#58080) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, biztosan, mert a 6400 az elején még egész gyors (főleg mivel van hozzá bill), de fél óra böngészés után már nagyon haldoklik...

(#58083) _q válasza Tegla80 (#58060) üzenetére


_q
addikt

Itt azt írja, hogy kompatibilis. Resetelést is megcsináltam. Sajnos továbbra se akar működni HDMI-n.

AV kábellel működik, HDMI-vel sajnos nem. Kipróbáltam külön a TV-t és működik laptopról HDMI-vel. Kipróbáltam a PS3-at HDMI-porton keresztül HDMI -> VGA konverterrel monitorra és működik úgy is. Együtt viszont a kettő (PS3 - TV HDMI-n keresztül) nem működik.

(#58084) _q válasza _q (#58083) üzenetére


_q
addikt

Elvileg valamit a tv-n kell elnevezni, ugyan is a samsung tv-knek vannak ilyen beállítási gondjai. Valaki találkozott hasonlóval?

(#58085) BBéci válasza krx21 (#58053) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem ahhoz pont nem kell, mert egy jó képességű TV négyszer jelenít meg minden képkockát, tehát 96 hertzen történik a 24p lejátszás, interpoláció nélkül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58086) syler123 válasza egil (#58081) üzenetére


syler123
veterán

Nálam nincs gond a képaránnyal. A tv 16:9-re állítva. A set top box pedig: 16:9, 720p, teljes. Nálam nem kapcsol ki a tv. Kapcsold ki az automatikus frissítést és az összes energiatakarékos beállítást.

A felhőkkel hogyan áll a tv-d? Valamikor nem tudnál lőni képet a welcome smart tv videó toltál fehér részéről? Olyat mint, amit én lőttem. Picit nézd lentről a monitort, akkor jobban látszanak a fekete csíkok.

Ilyet:

[ Szerkesztve ]

(#58087) BBéci válasza Something_ (#58075) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen kihúzható, forgatható, dönthető kell ?

(#58086) syler123
Miért éppen 720p? HD ready a tévéd?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58088) Something_ válasza BBéci (#58087) üzenetére


Something_
őstag

Nem hátrány, pont most rendeltem meg, nem bírtam dönteni :-)

(#58089) egil válasza syler123 (#58086) üzenetére


egil
csendes tag

A legtöbb adón nekem sincs, a HD adások rendben vannak, gyönyörűek, a 4:3 is normálisan jelenik meg, csak 1-2 ilyen van.
Az energiatakarékos funkciót használom, mert este teljesen jól sötétít, pont eleget. Az aut. frissítést kikapcsolom és az aut. lekapcsolást is. Végülis nem nagyon szoktuk bekapcsolva felejteni, sokkal többször akar kikapcsolni magától.
Megnézem, lefotózom. Nekem nem tűnt fel, de nem is kerestem kifejezetten a hibákat. Úgy voltam, ha normál TV/Film nézés közben nem tűnik fel, akkor nem érdekel:-)

Silence, i kill you!... (Achmed the Dead Terrorist)

(#58090) BBéci válasza Something_ (#58088) üzenetére


BBéci
titán

Az a Vogels, amit kinéztem, már nem kapható, ezért napok óta túrom a netet, nézegetem a konzolokat. Nekem csak olyan felel meg, ami egészen a falhoz simul, mert a TV elé ereszkedik le a vetítővászon. Találtam klassz Hama és Meliconi gyártmányokat, Stellből egyet sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58091) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Tegnap úgy jártam, mint eddig még nem. EH5300 tévé filmnézés közben lefagyott, majd újraindult.
Egy éve nézek rajta filmet hálózatról a saját lejátszójával (TV - Router - tároló), de eddig még ilyet nem csinált.
Ez mitől lehet?
Köszi.

(#58092) komzs


komzs
tag

Samsung UE-26d4003 BW tvn nincs film lejátszás, csak Zene/Kép

Szerviz menűben be lehet ezt kapcsolni?
Próbálta már valaki?

(#58093) sandró60 válasza komzs (#58092) üzenetére


sandró60
addikt

Itt nézz szét.Angol tudás előny vagy használd a forditót Samygo Csak óvatosan a szerviz menűben ;]

[ Szerkesztve ]

(#58094) urbai


urbai
csendes tag

Remélem tud vki segíteni, vagy rögtön szerelőt kell hívni?

Samsung LE32431T2 lcd tv egyszerűen megbolondult, egyik reggel magától bekapcsolt,ráadásul 100-asra (maxra) rakva a hangerőt, ráadásul pont a nóta tv-n volt a program (anyám tv-je), hát képzelhetitek.:))
Lekapcsoltuk. 5 perc múlva megint ugyanúgy. Távirányító nem működik, nem érzékeli, pedig eddig jó volt.
Ki kellet az áramból húzni.

Most próbálgattam ismét, bedugtuk, a hangot le bírtam venni távirányítóval, de azóta megint nem érzékeli, most meg kapcsolja lefelé a csatornákat 57-ről az 1-esre egyesével, majd kezdi előről. Se a tv-n lévő csatornaváltó, hangerő gombokra nem reagál, az egyetlen ami megy az a kikapcsoló gomb a készüléken, távirányítón mint mondtam az sem.
De ha ki is kapcsolom pár másodpercen belül önmagától bekapcsol, és váltogatja a csatornákat lefelé.
(Anyám már lassan szellemekre gyanakszik.:D)

Másik tv távirányítója sem használható, pedig a piros jel még villog a tv-n mikor nyomok vmi gombot a távirányítón, tehát jelet érzékel, csak nem csinál semmit.

A tv egyébként kb. 4-5 éves.

Megdöglött teljesen? Az a baj állítani nem tudok se menüt se semmit. Illetve a készülék oldalsó menü gombjára beadta a menüt, de ott is folytatta a lefelé menést magától, mint a csatornáknál.

(#58095) sandró60 válasza urbai (#58094) üzenetére


sandró60
addikt

Itt van több fórum.A neked megfelelőbe irjál.Talán lesz segitség.Egy két szerelő is megszokott fordulni a topikokban [Tv hiba]

[ Szerkesztve ]

(#58096) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a Samsung UE32F6400-as típusnak van-e olyan megfelelője,ami ugyanazt tudja,de nem 3D-s??
Előre is köszi a segítséget!

(#58097) szaszapi válasza egil (#58081) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem az a tapasztalatom hogy 1,3-as HDMI kábelen a 3D mkv filmeket meg lehet nézni,de menüs blu-ray filmnél 1080p helyett 1080i kép fog fogadni.A teljes 3d hatáshoz minimum 5000-es ati kártya kell,de a leglényegesebb az az 1,4-es HDMI kimenet ami a 4000-es ati kártyáknál nincs. A catalyst pedig kell,azt mindenképp rakd fel.BS player-t felejtsd el,használj az mkv filmekhez mpc-hc-t, menüs blu-ray filmekhez pedig Power DVD illetve TMT6 programokat.

(#58098) Burt1793 válasza milanfan (#58096) üzenetére


Burt1793
veterán

Pont ugyanilyen nincs, a 3D-t nem kötelező használni.
Smart nélküli a 6100-as, de az is 3D-s. A 6200-as nem 3D-s, de rosszabb a panelja (50Hz-es).

(#58099) sandró60 válasza Burt1793 (#58098) üzenetére


sandró60
addikt

Mondjuk az erős kifejezés,hogy "rosszabb"Aki csak tévézésre használja és vékony a pénztácája annak szerintem megfelelő.Elképzelhető,hogy itt a topikban inkább az ólcsóbb megoldást választották-lehet,hogy nem is irnak ide.Mondom ezt 3-év távlatából egy "rosszabb"kamu 100Hz-tévé tulajdonos.Nekem megfelelő ;]

[ Szerkesztve ]

(#58100) jani4454 válasza urbai (#58094) üzenetére


jani4454
tag

Philips LCD tévém ugyanezen jelenségeket produkálta. Mérgemben ráütöttem egyet, azóta tökéletesen működik. ( kb. másfél éve)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.