Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) vak_bottyan válasza helenne (#59038) üzenetére


vak_bottyan
tag

Szia.A PIP csak akkor megy ha a 2 tv csatorna nem kódolt:
Sajna evvel van a gondom nekem is a UPC kábel tv-n.

(#59052) BBéci válasza vak_bottyan (#59051) üzenetére


BBéci
titán

Írta azt is, hogy Digi kábel, nem UPC.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59053) tobias88888 válasza Adam19921253 (#58982) üzenetére


tobias88888
őstag

Előtted pont a "kapcsold be az eco senzort" volt a válasz, nálad meg a "kapcsold ki" :D
Először én se értettem mikor rákötöttem a gépet hogy miért sötétedett el a hülye tv fél perc után, de aztán elolvastam a kézikönyvet.

"Amúgy, ez most felvetett egy kérdést. A régi bluray olvasók (amikor még nem volt 3d) kezelik a mostani, 3d-s bluray lemezeket is?"

A frame packed-et nem képes kezelni, vagyis pontosabban nem képes normálisan továbbítani. A felezettet persze tudja kezelni, de az egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#59054) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés: az F7000-es modell hány darab 3D szemüveget tud kezelni egyszerre?
Vagy hülye kérdés és bármennyivel nézhető? :F

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#59055) tobias88888 válasza Ceko (#59054) üzenetére


tobias88888
őstag

"How many pairs of 3D glasses can a Samsung 3D TV support?

One of the benefits of Bluetooth technology is that it theoretically allows for an infinite number of pairs of 3D glasses to be synchronised to a 3D TV."

Samsung weboldala, azaz végtelen számút képes kezelni. (biztos hogy nem végtelen, de 50-100at biztosan képes)

(#59056) helenne válasza vak_bottyan (#59051) üzenetére


helenne
tag

Köszi a válaszod! Na. ezt nem értem speciel, hogy mikor kódolt, vagy kódolatlan a csatorna.

(#59057) robee19 válasza helenne (#59056) üzenetére


robee19
tag

A lényeg, hogy te Digis vagy, így neked fog működni ;) Míg a Diginél kódolatlanul kapod a csatornákat
a UPC-nél kódolt adás érkezik, és ezt a box vagy médiacard dekódolja, így nem lehet megoldani, vagy talán csak akkor ha két médiacarddal rendelkezel.
Javítsatok ki ha rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#59058) Markizmark válasza robee19 (#59057) üzenetére


Markizmark
addikt

Ezzel lehet egyszerre 2 csatornát dekódolni.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#59059) helenne válasza robee19 (#59057) üzenetére


helenne
tag

Erről olvastam már, csak nem tudtam "dekódolni". Ez akart lenni a CI modul és slot, ha nem tévedek, csak semmit nem értettem belőle. És a Samsungban csak 1 van, ezért nem lehet 2 kódolt csatornát "PIP-elni" UPS-szel. ... és ezért lehet a Digivel. Köszönöm szépen a magyarázatot! :D Remélem nem írtam hülyeséget! :B

(#59060) kenny123


kenny123
addikt

Létezik olyan hogy miután tv-re dugták egy külső merevlemezt, utána nem ismeri meg a pc?

yo

(#59061) sandró60 válasza kenny123 (#59060) üzenetére


sandró60
addikt

Ha tévével leformáztad akkor igen.

(#59062) ZsoltG60 válasza kenny123 (#59060) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Előfordul... ezzel a programmal le tudod ellenőrizni és újra tudod formázni...

MiniTool Partition Wizard
[link]

Lumia 950XL

(#59063) kenny123 válasza kenny123 (#59060) üzenetére


kenny123
addikt

De leformázva nem volt a tv által, minden cucc rajt volt előtte-utána is. Utána osx alatt még megismerte, de továbbadtam havernak ő pc-n azt mondja nem ismeri meg a gép. :(

yo

(#59064) sandró60 válasza kenny123 (#59063) üzenetére


sandró60
addikt

Lehet,hogy nem ebben a topikban kapod meg a választ.Szakemberek a HDD-s fórumban vannak. :K

[ Szerkesztve ]

(#59065) Flashget válasza helenne (#59059) üzenetére


Flashget
félisten

A lényeg Te digikábeles vagy azon kódolatlanok a digitális csatornák, kívéve a HBO, Digifilm.
Koax be a tévébe, behangolod, hátradőlsz és gyönyörködsz a HD csatornákban. ;)
Digitányéroson ezt már nem tudnád így előadni ott a kártya és beltéri használata miatt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#59066) doc válasza kenny123 (#59063) üzenetére


doc
nagyúr

mire volt formazva?
en OSX alatt NTFS-re es exFAT-ra is formaztam, mindkettot felismerte a TV, es utana OSX-en is rendesen mukodott

(#59067) stefi68


stefi68
addikt

Üdv!

Rég jártam már erre...
Az ES6100 hangzásának tuningolásán gondolkodom.
Tudom, hogy 50 - 100e Ft ért már egész jó hangtechnikai cuccokat lehet kapni, de ennyit azért nem szeretnék rá költeni.

Két alternatívát állítottam fel, ami árban úgy 20 - 30e Ft között megáll:

1.) Az egyik egy Trust GTX 38 2.1 aktív hangszóró szett, ami optikai bemenet hiányában csak a fejhallgató kimenethez csatlakoztatható.
Esetleg kb +10e Ft beruházással, egy DA konverterrel az optikai kimenetre is.
Tudom, hogy számtalan ilyen és ennél jobb 2.1 rendszer létezik, de azért esett erre a választás, mert van auto power on/off funkciója, tehát nem kell külön a ki és bekapcsolásával szórakozni.

2.) A másik egy optikai bemenettel rendelkező hangprojektor: Philips CSS2123
Igaz ennél nem írják az autamata on/off üzemmódot, de feltételezem, hogy egy ilyen eszköznél ez már alap követelmény, vagy nem?
Annyit írnak, hogy készenléti teljesítményfelvétel 0,5W. Erről gondolom, hogy le tud menni készenlétbe.

A kérdésem az lenne, melyikkel járnék jobban és itt nem az anyagiakra gondolok...

A Trust típusú mennyire gagyi kategória?
Egy dobozhangú igénytelenséget azért nem szeretnék venni :N

Továbbá ilyen Philips hangprojektorral van valakinek tapasztalata?
Tudhatja az automatikus ki/be kapcsolást? Mert ezt alap követelményként állítottam fel.

És még egy utolsó...
A 2. alternatívánál a tv-t gondolom be kell állítani, hogy külső forráson szóljon, tehát a hangot az optikai kimeneten adja ki. Gondolom ezt csak 1x kell megtenni? A következő bekapcsoláskor is fogja ezt tudni, igaz? Lehet, hogy evidens, de előtte egy régi Sony crt-m volt és annál minden bekapcsolás után meg kellet azt adni, hogy ne a belső hangszórókon szóljon, hanem a külső eszközön. Na, most ez így nem volt az igazi.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#59068) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Akad itt még olyan, akinek b650 LCD tvje van?
Pár hete nem akar az internetre kapcsolódni, "Datebase Access error" hibaüzenettel eldobja a csatlakozást.
Dlna működik rendesen...
Ötlet?
Factory reset és firmware frissítés is volt azóta, de semmi változás nem történt.

(#59069) helenne válasza Flashget (#59065) üzenetére


helenne
tag

:D Nagyon frappáns volt a válasz! :D
Na, milyen szerencse, hogy kábelem van, pedig mindenki tányérra törekszik. Ennek is lészen előnye. :)
Ma megnéztem az F8000-est élőben. Épp mellette volt az F7000. Érdekes, mennyivel kifejezőbb a feketéje. Elgondolkodtató számomra. Kicsit meg is inogtam, mert sűrűn kezedek pislogni a plazma Pana TX-P50VT60 felé.

(#59070) sandró60 válasza Cabrio (#59068) üzenetére


sandró60
addikt

Itt van egy külön erre a tipusra szakosodott fórum B650

(#59071) BullZeye válasza helenne (#59069) üzenetére


BullZeye
veterán

Hol nézted meg a kettőt egymás mellett?

(#59072) Ceko válasza sandró60 (#59070) üzenetére


Ceko
senior tag

Sziasztok !

Van itt olyan valaki aki Upc Direct (tányéros) CI+ modulba helyezett kártyával használja a TV-t? Mert konkrét információt a PIP, műsor felvételről, megállításról sem a UPC sem a Samsung nem tudott adni (mindegyik a másikra mutogat :W ) hogy működik-e vagy sem.Mielőtt megveszem a TV-t (UE46F7000) ezt szeretném 100%-ra megtudni.

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#59073) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy szerintetek érdemes várni a 2014-es samsung tv modellekre abból a célból,hogy akkor a 2013-as típusok árai jelentősen csökkennek?És ha igen,akkor ez mikorra várható nagyjából?Előre is köszi a segítséget!
Egyébként ebben gondolkodom:
Samsung UE32F6400AWXXH

(#59074) sandró60 válasza milanfan (#59073) üzenetére


sandró60
addikt

Mostanában kezdődnek a "készlet söprések"Figyeld a nagyobb elektronikai boltokat.Vagy a web áruházakat.Általába március környékén jelennek meg az ez évi tipusok.
#CEKO-Próbálkoztál a megfelelő Tányéros fórumban?

[ Szerkesztve ]

(#59075) milanfan válasza sandró60 (#59074) üzenetére


milanfan
tag

Köszi!
És ez árban mit jelenthet?-10-20%??

(#59076) Ceko válasza sandró60 (#59074) üzenetére


Ceko
senior tag

Korábban igen,de nem jött érdemleges válasz. :N Reméltem, hogy itt...

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#59077) sandró60 válasza milanfan (#59075) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem bolt fügő.Ha szerencséd van még nagyobb ár esés is lehet.Az internet "csodákra"képes ha keresel rajta valamit.

(#59078) BBéci válasza helenne (#59069) üzenetére


BBéci
titán

Az F7000 és 8000 feketeszintje 0,045-0,05 cd/m2, a VT60-é 0,004! Tehát nagyságrendnyi különbség van köztük. Ideje lenne megnézned azt is! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59079) anjani182


anjani182
őstag

Régebben írták páran, hogy állítólag ha USB HDD van a TV-re dugva nem lehet beletekerni.

Nekem nincs USB HDD-m, de nem is hiányzik, ha adott egy korszerű gép és egy jó router akkor a Samsung Link-el tökéletes a stream. Ja, és bele lehet tekerni :)

Forever and ever, let's make this last forever.

(#59080) Yager01


Yager01
senior tag

Sziasztok. Nem tudom, hogy lesz e olyan aki tud válaszolni a kérdésemre, de azért egy próbát megér. 3D LCD Tv vásárlásán töröm a fejem 46" - 47" méretben 200e Ft körüli összegért (inkább alatta). Nem ismerem a piacot, és nem igazán tudom, hogy melyik márka a megbízhatóbb, melyiknek jobb a szerviz / garanciális háttere, ár/érték arány...stb. Jelenleg egy 6 éves Samu LCD Tv-t használok amivel elégedett vagyok - azt leszámítva, hogy készenléti állapotban éles hangot ad ki - ezért ha nem használom akkor egy távirányítós dugaljat használok és OFF. . Az érdekelne, hogy van e köztetek olyan akinek van tapasztalata Samu és Lg tv-ket illetően a fent említett kategóriában. Biztos van olyan aki beleásta magát a részletekbe és Samu-t választotta mert jobb valamiben...stb. Konkrét típusokkal kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnek. Igazából azt szeretném eldönteni, hogy melyik márkát válasszam, mert a környezetemben sokan azzal jönnek, hogy "az Lg" jobb... de azt senki nem tudja megmondani, hogy miért... és miben...

(#59081) sandró60 válasza Yager01 (#59080) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem ebben a topikban a tulajdonosok 99.9%-mondja,hogy a Samsung a jó. :D

(#59082) Flashget


Flashget
félisten

85 colos, 8K, 3D, és még szemüveg sem kell hozzá. Mi az?

a sharp hozza a szokásos úttörő dolgot..

Realme GT Master Edition

(#59083) Flashget válasza milanfan (#59075) üzenetére


Flashget
félisten

jó esetben a mostani árakhoz képest -10%
valentin napon is érdemes figyelni a leárazásokat..én így vettem olcsóbban annó a tv-t.

Realme GT Master Edition

(#59084) Yager01 válasza sandró60 (#59081) üzenetére


Yager01
senior tag

Igen, ebben biztos vagyok. Ezért is írtam, hogy jöhet konkrét ajánlás is az adott paraméterek alapján. Nyitott vagyok és "tudatlan". Ha esetleg többen is használnak egy adott típust és nyugodt szívvel merik ajánlani akkor utána olvasok, és ha jó akkor megveszem. Jobb először itt érdeklődni, mint megvenni valamit és itthon szembesülni vele, hogy ez és ez nem az igazi...ami mondjuk egy másik típusban jobb..

(#59085) doc válasza Yager01 (#59084) üzenetére


doc
nagyúr

nem irtad hogy mik az igenyek
de 200 korul 46"-os Samubol szerintem F6400

(#59086) Yager01 válasza doc (#59085) üzenetére


Yager01
senior tag

Semmi extra..Eladtam a media boxomat, úgyhogy nem tudok filmet nézni. Szeretném, ha tudna lejátszani filmet pendrive -ról, külső HDD-ről. Eddig avi formátumban fimeztem, de mostanában előfordult az mkv is. Gyanítom, hogy jó lenne, ha az újabb, általam nem használt formátumokat is megkajálná. Egyelőre nem lesz hálózatba kötve, de az is előfordulhat, hogy egyszer lesz egy NAS és arról akarom lejátszani majd a letöltött filmet. A 3d-t asszem írtam... néha jó lenne rajta internetezni is, bár nem tudom, hogy bill és egér hiányában menynire komfortos netezésre, böngészésre használni. A hangot optikán szeretném átvinni az erősítőmbe. Jó lenne ha tudna adást is rögzíteni. Ha ez megoldható akkor visszaadom a felvevős beltérimet a T-nek... Asszem ezek az "alap" dolgok jutnak most eszembe.

(#59087) doc válasza Yager01 (#59086) üzenetére


doc
nagyúr

ezt mind tudja az F6400 (eger es billentyuzet is mehet ra USB-n vagy BT-n)
bar a web browser eleg lassucska tud lenni

[ Szerkesztve ]

(#59088) Yager01 válasza doc (#59087) üzenetére


Yager01
senior tag

Jól hangzik..keresek valami leírást és tesztet. Személyes tapasztalatod is van a tv-vel?

(#59089) doc válasza Yager01 (#59088) üzenetére


doc
nagyúr

nekem a 40"-os meretu van, de amugy ugyanaz a tipus

(#59090) Yager01 válasza doc (#59089) üzenetére


Yager01
senior tag

Hmm..egyelőre az árat néztem. 188.000 alatt meg lehet venni. Ez korrekt ár. Már csak az a kérdés, hogy hol érdemes vásárolni. Elég sok shop-ot kidob a kereső. De ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy a legolcsóbb biztos, hogy a legjobb? Hasonlóan van a garancia mint a prémium kategóriás telefonokra? 3 év és hivatalos SAMU? Vagy ez az eladótól függ? Ilyen olyan bolti garanciával nem akarok tv-t venni.
Itt találtam meg egyébként

Jó lenne összehasonlítani valahol ezt Samsung UE46F6400AWXXH 3D Smart LED TV és a korábban kinézett LG 47LA640S 3D Smart LED TV -t.

Bár gari szempontjából +1 pont a Samunak!

[ Szerkesztve ]

(#59091) doc válasza Yager01 (#59090) üzenetére


doc
nagyúr

en a tvudvar.hu-tol vettem, korrektek es gyorsak voltak
viszont mivel nem a hivatalos Samsung utakon jott be, ezert nem lehet +1 ev gariert regisztralni, naluk vehetsz 3 vagy 5 ev (bolti) plusz garanciat
a Samsung Magyarorszagon keresztul ertekesitett TV-kre kaphatsz +1 (tehat osszesen 2) ev garit regisztracio utan
remlik mintha az F6500-ra tobb gari lenne, de nem tudom az mennyire fer bele a 200K-ba

(#59092) robee19 válasza Yager01 (#59090) üzenetére


robee19
tag

F6400 sajnos még csak közép kategória, így a gari rá 1+1 év.

(#59093) sandró60 válasza Yager01 (#59090) üzenetére


sandró60
addikt

Azt nem várhatod,hogy itt a fórumon a konkurens tévét értékeljük.Néztem a linkelt oldalt szimpatikusnak találom.Vissza lehet nézni a vásárlók töbnyire pozitiv hozzászólásait.

(#59094) robee19 válasza doc (#59091) üzenetére


robee19
tag

BBéci írta: "Múlt héten egy bontatlan 46 colost adtunk el 205000-ért." Azt hiszem 6500-ról volt szó.
Ahogy olvastam én is a falba vertem a fejem, mert nemrég vettem egy 40F6400-at 170-ért :(

[ Szerkesztve ]

(#59095) Flashget válasza doc (#59091) üzenetére


Flashget
félisten

naluk vehetsz 3 vagy 5 ev (bolti) plusz garanciat

megszűnik a bolt mit csinálsz az ilyen garanciával?
én azt mondom ilyen tv-t aki nem 3 évre tervezi, hivatalos samsung viszont eladótól vegye meg.

Realme GT Master Edition

(#59096) doc válasza Flashget (#59095) üzenetére


doc
nagyúr

en csak leirtam a lehetosegeket, o majd eldonti hogy melyiket valasztja
a garikiterjesztest egyebkent a vasarlas utani 11. honapig megveheted, vagyis a kerdes csak az, hogy onnantol meg egy evig el-e a bolt, ha igen, akkor mar jobban jartal mint a hivatalos uton :)

[ Szerkesztve ]

(#59097) helenne válasza BullZeye (#59071) üzenetére


helenne
tag

Szlovák Komárnoban az ott lévő legnagyobb műszaki áruházban. Az F7000-hez képest az F8000-nek grafitszürke volt a feketéje. De viszont élesebbnek tűnt az F8000. Amennyire leírták a talpazatát, szerintem nem olyan nagyon széles, de legalább stabil, de annyira mű, mint a régebbi négycsápos talpak (na, az nagyon rettenetes és szerintem labilis is, ahogy láttam átmozgatni). Talán csinosabb az F7000-nek a téglalap talpa. Bár ízlések és pofonok. :)

(#59098) helenne válasza BBéci (#59078) üzenetére


helenne
tag

Egy nyomorult darab plazma nem volt, de annyi sem. Esélyem sem volt, hogy bármit hasonlítgassak. Kérdeztem, hogy rendelésre lenne-e, de már csak egynéhány darab volt más típusokból is. Pedig majd megveszek, hogy láthassam. :D

(#59099) fery02


fery02
addikt

Gondolom nem igen van arra megoldás, hogy az UE37ES6100-as modell felismerjen exFat-ra formázott USB eszközt ugye? :/

(#59100) Yodafon


Yodafon
senior tag

Az AQUA-nál vett Samsung tv-kre milyen garit adnak? Oké, hogy 2 év de hivatalos Samsung gari vagy vmi saját?

I'm gangsta!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.