Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) Markizmark válasza Flashget (#58842) üzenetére


Markizmark
addikt

Tehát akkor ezek alapján ismerjük a retina "pixelsűrűségét"? Vagy csak kísérleti alapon lettek megállapítva ezek a távolságok?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#58852) doc válasza Markizmark (#58851) üzenetére


doc
nagyúr

Az tudjuk, hogy mekkora szog az, amit a szem meg meg tud kulonboztetni (talan 1 fokperc, ha jol emlekszem)
A pixelmeretbol meg adodik hogy milyen tavolsagra lesz az ekkora szog folott.

sandro60:
Miert ne kaphatna uj funkciot? A szoftverfrissites (ugy altalanossagban) hibajavitasokat, uj funkciokat szokott hozni, ez nem egy rossz dolog akarmelyik is lesz.
Mondjuk en a HBBTV-nek orulnek, de ahogy olvastam, nem sok esely van ra F6400-ra :(

[ Szerkesztve ]

(#58853) bazsee83 válasza sandró60 (#58850) üzenetére


bazsee83
tag

Nincs eddig vele semmi gondom. Azért kérdeztem, hogy van e valami jelentősége vagy változik e valami. Új funkciót nem is várok a frissítéstől.

(#58854) sandró60 válasza bazsee83 (#58853) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos van amikor a Samsung-hibás "frissitést" ereszt meg.Volt már példa.

(#58855) sandró60 válasza doc (#58852) üzenetére


sandró60
addikt

Én a készülék általános firmware-t értettem.Amit te mondasz az a Smart funkció frissitése.Az 2-különböző dolog.Akinek válaszoltam annak smart"mentes" a tévéje.Te is megjegyezted,hogy milyen jó volna ez a funkció"Mondjuk en a HBBTV-nek orulnek".Idéztelek.Ezt csak a smart tévék tudják.Reméljük ;]

[ Szerkesztve ]

(#58856) NyuszyCaster válasza sandró60 (#58850) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

De igen kap vagy is változást az eddigi funkciókban: 1028 a legujabb úgy tudom nekem 32F6100 on ez van fönt és kölsőröl az akadozás szinte teljesen megszünt valamint az elalvás időzitő sem 2 óránál kezdődik hanem 30 percnél valamint a kép beálitásnál is van pár eddig elnem érhető mód de pasz hpgy mi már beálitottam nem esik jól piszkálni

ha nem a 1028 as szoft van rajta hanem régebbi én tuti frissitenék
:)

HTC desire 500

(#58857) sandró60 válasza NyuszyCaster (#58856) üzenetére


sandró60
addikt

Ha visszaolvasol azt irta a kolléga,hogy minden rendben.Ugyanaz a tipus van neked is?Funkciót?A funkciót max javitgatják.Pl-az új funkció az lenne-ha lejátszaná a dvd-lemezeket. :D

[ Szerkesztve ]

(#58858) sandró60 válasza sandró60 (#58857) üzenetére


sandró60
addikt

Válasz nekem.Farkas "vakság"-Ugyanaz.Persze.Lehet,hogy neki már az újabb firmware-volt fent. :B

[ Szerkesztve ]

(#58859) draco31


draco31
veterán

Hello!
Ismerősöm TV-je megzakkant. A gyereke játszott a távkapcsolóval, és most csak folyamatosan újraindul magától. Bejön a SMART logó, fekete kép, aztán újraindul. Csak kihúzva áll le, amint áramot kap, megint elkezdi magától. Ha a távot nyomkodom, akkor veszi a jelet, de semmi reakció. UE40D5500
Ötlet?
Nincs halózatba kötve, scarton kapja a digit, ennyi.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#58860) sandró60 válasza draco31 (#58859) üzenetére


sandró60
addikt

Próbáld hosszan nyomva tartani a távirányitón bekapcs gombot.Valaki irta,hogy el állitódott az érzékelő infra vevője.Talán megtalálják egymást :K

[ Szerkesztve ]

(#58861) NyuszyCaster válasza sandró60 (#58857) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

olvass visssza mit irtam

HTC desire 500

(#58862) draco31 válasza sandró60 (#58860) üzenetére


draco31
veterán

2 perc elég hosszú volt? Ha nyomok bármyilen gombot, a TV-n villog a LED ahogy szokott, de egyébként nem reagál.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#58863) sandró60 válasza NyuszyCaster (#58861) üzenetére


sandró60
addikt

Kár,hogy te meg nem olvastad amit halványan irtam.
draco31-Akkor pasz.A tv hiba topikba menj át.Ott vannak szakemberek is

[ Szerkesztve ]

(#58864) bazsee83 válasza NyuszyCaster (#58856) üzenetére


bazsee83
tag

Ma jelent meg a 1029.0-ás firmware. Frissítettem, de nem vettem észre semmit sem a menüben sem sehol.
Előtte 1027.0-ás volt fenn.

[ Szerkesztve ]

(#58865) NyuszyCaster válasza bazsee83 (#58864) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

csinálj egy teljes gyári visszaálitást uttána fogod látni én is igy voltam igaz akkor mindent előről kell kezdeni :(

HTC desire 500

(#58866) bazsee83 válasza NyuszyCaster (#58865) üzenetére


bazsee83
tag

Arra gondolsz ami az öndiagnosztikán belül van visszaállítás?

(#58867) R3nts válasza BBéci (#58803) üzenetére


R3nts
senior tag

Szia(sztok).....anno én is "kértem" itt a fórumon képbeállitási opciókat....aztán a hathatós érvelésnek köszönhetően "leszoktam" erről a mániámról... :D Viszont jópár a neten fellelhető "tuti" képbeállitási opciót kipróbáltam specifikusan a készülékemre "valót",csak úgy ráérős móka-ként.....iszonyú eredményei voltak...! :DD Valamelyik fórumtárs írta anno : "akinek nem inge..." Nem értem azokat az embereket,akik a neten/szakmai fórumokon talált képbeállitásokat "átültetik" saját készülékükre - nem látják az ordító külömbséget....? Iszonyú a kép az esetek 99,9%-.ában...és nem érdekli,mert bebeszéli magának, hogy az a szép,hiszen "okosság"....és még terjesztik is egymás közt,ezeket a semmit sem érő ( hiszen sokan elmondták már,miért nem jó a másik ,akár ugyanolyan típusú TV-hez sem) beállításokat,miközben otthon magukat győzködik az így beállitott (egyébiránt katasztrofális képet produkáló) készüléküknél, hogy ez az "advanced picture settings" non plus ultra-ja...én a műszeres kalibráció után is mentettem el magamnak egy profilt.....mert a színhelyesség az egy dolog.....fontos,persze....de csak egy dolog.....hogy mit "szeret", és "bír" a szemem,az meg egy másik.....egyszóval : "...láss,ne csak nézz..." (nyilván nem BBéci-nek szólt...! :)) )

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#58868) doc válasza R3nts (#58867) üzenetére


doc
nagyúr

Nalam az 'egyszeru' beallitasok (fenyero, kontraszt, stb) lenyegeben ugyanazok voltak mint a linkelt oldalon ajanlottak, szoval az a resze nalam OK. (marming ugyanazok voltak mint amiket en beallitottam magamnak, "szemre" ahogy jol nezett ki)
Az RGB beallitasokhoz nem nagyon tudok hozzaszolni, de azok a maximum 2-3%-nyi elteresek annyira minimalisak, hogy nem nagyon tudom elhinni hogy barki is meglatna, en legalabbis nem latok eszreveheto kulonbseget. Raadasul semmi nem igazolja, hogy a gyari alapbeallitas jobb lenne mint a 'megvaltoztatott', szoval az apro valtoztatas legrosszabb esetben is ugyanugy javithat mint ronthat szerintem.
Ettol persze mindenki azt csinal amit akar :)
De most mar csak kivancsi lettem, hogy vajon mekkora a gyartasi szorasa a paneleknek? Egyaltalan ez valtozik tipustol/kategoriatol fuggoen? Tehat pl. az F8000 szeria szorasa kisebb mint mondjuk a 6000-esnek?

MOD: szerintem a TV-tulajok tobbsegenek totalisan mindegy hogy egy picit erre vagy egy picit arra van eltolva a kep egy-egy jellemzoje, szoval kb. felesleges nagyon piszkalgatni, aki kalibraltatni akarja a tv-t ugyis megteszi, a maradek meg ha akarja kiprobalja, aztan vagy ugy hagyja vagy (ha nem tetszik neki amit kap) akkor nem :)

[ Szerkesztve ]

(#58869) krx21 válasza BBéci (#58803) üzenetére


krx21
nagyúr

Vettél saját TV-t??? :C
Hova fogod tenni akkor a tesztalanyokat? ;]
GT60? Mekkorát vettél? 55"?

(#58870) tomec78


tomec78
újonc

Hello! Van nekem egy Samsung lcd tv-m. Modell száma:HG32EA475RWXXC
Ehhez a készülékhez szeretnék egy szoftver frissítést találni. Ha valaki tudna nekem ebben segíteni,megköszönöm.

(#58871) NyuszyCaster válasza bazsee83 (#58866) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

igen arra

HTC desire 500

(#58872) #75912448


#75912448
törölt tag

Ezen a 3 lépcsős eljáráson végigvezethetitek a tévét, annál biztos jobb lesz, mint bemásolni másik tévé adatait. AVForums Picture Perfect

(#58873) Sparrow88


Sparrow88
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm TV-t szeretne venni és azt szeretnénk megtudni, hogy az alábbi TV-k között mi a különbség, ugyanis így első blikkre nem nagyon jöttünk rá. ellenben árban van közöttük 40-50 ezres különbség. (bár már ebben sem vagyok teljesen biztos)

Samsung UE46F6650, UE46F6640 Samsung UE46F6750, UE46F6740, UE46F6770

Nagyon megköszönném, ha vki ki tudna segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#58874) Burt1793 válasza Sparrow88 (#58873) üzenetére


Burt1793
veterán

Külső kinézet.

(#58875) krx21 válasza Sparrow88 (#58873) üzenetére


krx21
nagyúr

Szín...? :U

(#58876) a8l válasza putyu10 (#58721) üzenetére


a8l
aktív tag

Ezzel akicserélt új tv-vel már teljesen elégedett vagyok.
A wifije nem dobott még le egyszer se, és hát a képen lévő csíkok ami miatt cserélve lett azok meg nincsenek rajta és ez nekem már elég, ezt leszámítva a másikkal se volt bajom.
Viszont aggasztó az hogy amit elsőre kihoztak az mm-ben új 65f8000-et az pontosan ugyanolyan csíkos volt mint amit elvittek tőlünk. Az áruházban lévő samsungos ember meg csak hümmögött, hogy hát szerinte is gáz a képe ennek. Nem baj visszagyömöszöltük a dobozába és jött a következő, azt is kivettük, áramot neki, majd welcome to smart video,és nem volt csík végre, haza is hoztuk.
De ez ezeknél előfordul, és teljesen normális dolog ha szar akár egész szériák lehetnek ilyenek.
Ha nagyon kötekedni akarnék akkor ezen islátok egy jóval halványabb sötét foltot a kép tetején kb közép tájt vízszintesen, de nem akarok, ez sokkal jobb mint a másik volt, a kép szélén a kisebb bevilágítások meg normálisak ezeknél amúgy sem látszik csak fekete képnél, és abból is sokkal kevesebb van mint a másik tv-n.
Szóval elégedett vagyok leszámítva azt hogy el kellett menni érte megint oda vissza 40km-t.
Az MM-ben is jól álltak hozzá a cseréhez és nem húzták a szájukat azon hogy mindenképpen ki akarom próbálni mielőtt elhozom. Azóta már regeltem az újat is, legalább tovább jó a garija másfél hónappal.

(#58877) sandró60 válasza tomec78 (#58870) üzenetére


sandró60
addikt

Itt nézd meg [link]

(#58878) putyu10 válasza krx21 (#58869) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nézzél utána elösszőr, nincs 55GT60-van.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58879) Yodafon


Yodafon
senior tag

Sziasztok,

Egy Samsung UE42F5000 TV vásárlását tervezem. Akinek van ilyen típus vagy több információval bír mint én az megtudná mondani, hogy a HDMI-n ráküldött DTS hangot ki tudja adni az optikai kimenetén? Eddig csak félinformációkat hallottam arról, hogy nem és hogy csak sztereot tud kiadni. :)

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#58880) krx21 válasza putyu10 (#58878) üzenetére


krx21
nagyúr

Mivel hogy kérdeztem, nem állítottam, ezért belefér, hogy nem néztem utána... :K

(#58881) Sparrow88 válasza Sparrow88 (#58873) üzenetére


Sparrow88
tag

Ezek között a TV-k között, tényleg csak külsőségekben, megjelenésben van különbség?
Előre is köszi!

(#58882) BBéci válasza krx21 (#58869) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos GT-ből 50 colos a legnagyobb. :O Rajta volt a bakancslistámon, nem hagyhattam ki. ;)
Megy fel a falra, kihúzható, forgatható konzolra, elé, a szokásos helyre kerülnek majd a tesztkészülékek. De csakis a kivételesen jó képminőségű csúcsmodellek, amik nem drámaian rosszabbak a sajátomnál, mert nem vagyok mazochista. :N
Hasonlítottam a W905-höz, egyszerre kaptak jelet két HDMI kimenetes BD-játszóról és a Sony egészen tisztességesen helytállt. De csak pontosan 90 fokos szögből nézve. Ha valamelyik szélével szemben helyezkedtem el, a túlsó széle brutálisan fakult és volt bőven "glow" is.

(#58878) putyu10
Akkor most nincs vagy van? :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58883) Flashget válasza doc (#58852) üzenetére


Flashget
félisten

a Hbbtv mem új funkció az benne van a D6500-ban is csak szoftverileg le van tiltva, mert 2011-ben nem volt ilyen szolgáltatás Mo-n vagy kisérleti adás.
kis buherával ahogy be lettek téve erről a képek, megoldható lenne samsung cég nélkül is, csak nincs kedvem elállítani a smart részt cseh-re emiatt.

Realme GT Master Edition

(#58884) putyu10 válasza BBéci (#58882) üzenetére


putyu10
aktív tag

Jogos. :) Természetesen nincs.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58885) doc válasza Flashget (#58883) üzenetére


doc
nagyúr

Ez F6400-ra is igaz?

(#58886) Tonyk válasza Flashget (#58818) üzenetére


Tonyk
veterán

"sőt ha a programnál Guide gomb megnyomása után, Időz.Felvétel opciót választva, pent a tv-re kötve és készenléti állapotba állítva a tv-t, akkor nekem felvette a műsort is nem kellett bekapcsolni, ha nem voltunk otthon.''

:) Na ná! Azt hittem ez mindenkinél egyértelmű! :DDD

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#58887) tom74


tom74
csendes tag

Sziasztok!
Samsung Ue37c5000 készülék ma kikapcsolás után többet nem kapcsol be csak a power led villog.
Ezt megelőzően csináltam a service menüben egy factory resetet, mert valamiért nem tudtam a mindig tv-t beprogramozni és gondoltam hátha el van állítva valami.
Nem tudom van e összefüggés, mert ezután még ment a tv és ki-be is volt kapcsolva, aztán egyszer csak már nem kapcsolt be többet.
Tudna valaki segíteni?

Köszi!
Tamás

(#58888) putyu10 válasza Flashget (#58883) üzenetére


putyu10
aktív tag

Most akkor ez a szolgáltatás élő nálunk?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58889) krx21 válasza BBéci (#58882) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen a W905-nél én is észrevettem, hogy minden fajta betekintési szögre elég érzékeny, tehát be kell ülni elé igen pontosan... Azért jó hallani, hogy a GT60 mellett nem nagyon szégyenkezett... Pláne ahhoz képest, hogy LCD, persze...

(#58890) sandró60 válasza tom74 (#58887) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor valamit"állitottál"figyelmetlenségből.Itt érdeklődj Tv hiba fórum

(#58891) NyuszyCaster válasza Sparrow88 (#58881) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

UE46F6650 [link]

UE46F6640 [link]

UE46F6750 [link]

UE46F6740, [link]

UE46F6770 [link]

Szerintem ha ezeket átnézitek nem csak a megjelenésben lesz eltérés :)

HTC desire 500

(#58892) BullZeye


BullZeye
veterán

Egy jó tanács, a HDMI Fekete szintjét, NE rakjátok Alacsony-ra!

Egész egyszerűen, ha Alacsony, akkor hiába állítod a brightness-t akárhova, nem tudjátok beállítani úgy, hogy a 0-8 (fekete), és a 248-255 (fehér) elkülönülve legyen látható egyszerre. Azaz ha beállítasz egy 54-es brightness-t akkor még pont látod a fekete és sötétszürke közötti különbséget a skálán, viszont a világosabb részek már nem lesznek elkülönülve. Ha meg leveszed brightness-t akkor meg a fekete részek folynak össze teljesen.

Megoldás:
HDMI Fekete szint legyen NORMÁL, és ehhez igazítsátok a brightness-t, nálam 50F6640nél azt jelenti, hogy 44-re kell levennem a Brightness-t, Contrast marad 100-on, és hozzá egy 4-es háttérvilágítás, hogy a fekete annyira legyen fekete amennyire lehet.

Ezt egyébként úgy vettem észre, hogy 5 éves TFT monitoron tökéletesen lehetett látni az összes árnyalatot, TVn meg nem jött össze, és beépített lejátszónál kimosottak voltak a dolgok 54es brightnessel, így saját képnézegetőjével megnéztem a linkelt képet, és az alapján belőttem brightness-t és láss csodát, nem volt többé kimosott, és itt tökéletesen elkülönült az összes árnyalat. :)

(#58893) tibike8 válasza CoolBoy323 (#58807) üzenetére


tibike8
őstag

Több helyen olvastam ezt én is,de D6500-ön nem igazán jön ez össze, hogy mást nézzek frekin belül felvétel közben. Vagy ott nincs erre lehetőség?

(#58894) #75912448 válasza BullZeye (#58892) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez ebben a formában félrevezető.

HDMI fekete szintet forráshoz állítunk! Samsungnál többnyire nem automata, tehát HTPC estén ha FULL RGB-t küldtök a tévé felé, akkor NORMÁL (egyes típusok esetén magas) legyen, YCbCr (pl BD) estében pedig ALACSONY. Értelemszerűen, ha a PC-t YCbCr kimenetre állítjátok, akkor szintén alacsony. Minden más esetben elmásznak a feketék.

Egyébként kipróbálhatod a PC-den: teljes RGB plusz normál fekete, vagy YCbCr 4:4:4 plusz alacsony fekete.

(#58895) devil-k válasza #75912448 (#58894) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha már színtér, akkor

Popi A400-nál (kizárólag BD50 tartalom) melyik a legjobb lehetőség/választás? Sajnos, nem sok mindent találtam a neten erről... :(

(Bár nem ebbe a topicba való, szóval elnézést ;) )

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58896) BullZeye válasza #75912448 (#58894) üzenetére


BullZeye
veterán

Jogos, erről nem tudtam, de nem is olvastam erről sehol, ezért örültem, mikor "megjavult" a TV :)

(#58897) #75912448 válasza devil-k (#58895) üzenetére


#75912448
törölt tag

Samsung tévéd van ;) Természetesen A400 esetén YCbCr (BT. 709) és HDMI alacsony fekete, ezután ha nincs szakember által kalibrálva, egyedileg tesztábrák segítségével fényerőt, kontrasztot stb belőheted.

(#58896) BullZeye

Sebaj, de a HTPC topikban már néhányszor előfordult a téma ;)

[ Szerkesztve ]

(#58898) devil-k válasza #75912448 (#58897) üzenetére


devil-k
nagyúr

:R

Kalibrálva van. ;] ;] ;] Így is marad a YCbCr (BT. 709)?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58899) #75912448 válasza devil-k (#58898) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hogy van most a tévé plusz Popi? Gondolom szaki ebben a formában csinálta, tehát marad.

[ Szerkesztve ]

(#58900) BullZeye válasza devil-k (#58898) üzenetére


BullZeye
veterán

Mert amúgy van különbség full RGB és YCbCr között? Mert ahol olvastam ott nem tudtak egyik ellen vagy mellett felhozni érveket, kb olyan mint a HDMI kábel minősége, olcsó vagy méregdrága. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.