Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) BBéci válasza ruszi_tomi (#59599) üzenetére


BBéci
titán

Azzal szembesültél, amit néhány naponta beírok ide a topikba és sokan utálnak miatta. Kalap sz@rt érnek a beépített lejátszók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59602) Ceko válasza spider80 (#59600) üzenetére


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Valahogy megoldható,hogy vezeték nélkül kirakjam a laptop képét egy F7000 típusú TV-re? :F
Ha, számít a laptopon Win8 van.

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#59603) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Csak egy megerősítésre várnék, ha jól bogoztam ki az itteni infokbol az F6100 F6320 és F6400 mind hátsó ledes és nem edge led?
Ódzkodom az edge led tv-ktől de így akármelyik szóba jöhetne ha ez igaz.

(#59604) ruszi_tomi válasza spider80 (#59600) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Nem demót néztünk, hanem egy teljes filmet................ Azt sejtettem , hogy a TV beépített lejátszója nem áll a helyzet magaslatán néha, de arról, hogy ezáltal én is felezett felbontást látok, nem hallottam még. Most elég mérges vagyok, átnyálaztam a 3d film készletemet, eléggé nagy a szórás látványra............. Sztem havernál pont egy olyat fogtunk ki, ami nála über-brutálul ment. :D Meg persze a lejátszó se mind1, sőt. :R

(#59601) BBéci: Am a külső média lejátszó, ill. egy normális Laptop/Pc+ HDMI között van számottevő különbség? Mert elég drágák a lejátszók, pláne amelyik kezeli a 3D-t is.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8T 8/256

(#59605) devil-k válasza ruszi_tomi (#59599) üzenetére


devil-k
nagyúr

Üdv a valóságban! :D

Aktív és passzív 3D
TV-be épített lejátszó és asztali média lejátszó!

Ezek a különbségek okozzák a sokkal jobb és szebb minőséget.

- mozi bolondéria -

(#59606) Kickass válasza Kickass (#59603) üzenetére


Kickass
őstag

(#59607) Batib válasza Kickass (#59606) üzenetére


Batib
őstag

Az F szeria 5xxx és 6xxx mind hátsó ledes.
Az idei H sorozat az eddig látottak alapján az 5xxx-6xxx modellek szintén, csak kevesebb leddel.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#59608) Kickass válasza Batib (#59607) üzenetére


Kickass
őstag

Remek hír valószínűleg F6320 lesz, elég jó kompormisszumnak tűnik, EH6030at váltok le vele

(#59609) VOid


VOid
tag

Sziasztok,

A kérdésem az lenne hogy ez a modell UE46F6650 mennyivel jobb v rosszabb a 2012 es6710es modellnél?
Ha nem rosszabb semmiben sem, akkor ezt választanám.

Köszönöm előre is:)

(#59610) BBéci válasza ruszi_tomi (#59604) üzenetére


BBéci
titán

Körülbelül 44000 Ft egy jó 3D-s médialejátszó, aminek a tudását (kép- és hangminőségét, kezelhetőségét) csak a komolyabb, 200000 Ft körüli laptopokkal lehet megközelíteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59611) FaTHI válasza devil-k (#59605) üzenetére


FaTHI
őstag

Akkor a passive3d szebb mint az activ?

(#59612) sandró60 válasza VOid (#59609) üzenetére


sandró60
addikt

Lasan megjelennek a Samsung H-sorozatú tévéi te meg egy 2-éves modelt vennél meg?Némi iróniával irtam ;]

(#59613) devil-k válasza FaTHI (#59611) üzenetére


devil-k
nagyúr

NEM, dehogy!!!! :( Hol olvastál ilyet?

- mozi bolondéria -

(#59614) ruszi_tomi válasza BBéci (#59610) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Tudsz nekem mondani konkrét márkát, tipust? :D Kösziiiii

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8T 8/256

(#59615) VOid válasza FaTHI (#59611) üzenetére


VOid
tag

Hol írtam hogy 2 éves modellt vennék meg? Ha jól tudom a 6650 az 2013as tavalyi, és a különbséget kérdeztem a 6710eshez képest ami 2012es, és váltani akarok mert 40"ről 46"ra akarok felmenni, a másik TVnek is lenne helye, de azért vagyok kíváncsi a különbségekre mert ha legalább annyit tud mint a 2012es akkor megveszem a 6650et.

(#59616) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
UPC mediacard esetén milyen képminőség F6400-nál?Rosszabb,mintha beltérivel kötném össze a tv-t HDMI kábellel?
Egy másik tv kézikönyvében(LG) azt olvastam,hogy ne távolítsuk el a képernyőn lévő fóliát.Samsungnál mi a helyzet,mert nem találok erről semmit a leírásában és elég sötét a képem,nem okozhatja a fólia?(mondjuk egyelőre analóg adás megy rajta,lehet ezért is van ez esetleg,nem tudom)

(#59617) BBéci válasza ruszi_tomi (#59614) üzenetére


BBéci
titán

Itt a topikja.

(#59616) milanfan
Ne dőlj be mindenféle hülyeségnek! :(
Az LG tévéken a panelen lévő polarizált fólia biztosítja a 3D hatást. Samsungokon nem szokott lenni semmiféle fólia.
A set top boxot általában azért szokták lecserélni, mert rontja a képminőséget, ezért rendeltem én is Mediacardot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59618) sandró60 válasza VOid (#59615) üzenetére


sandró60
addikt

Lehet,hogy nekem akartad cimezni.Elnézést kérek a másik kollégától.Az F széria biztosan jobb vétel lenne.Azért vehetnéd a fáradságot és ott fent a keresőbe beirod a tipusszámot és megtudhatod a pro és kontra hozzászólásokból,hogy melyik kell neked.

(#59619) VOid válasza sandró60 (#59618) üzenetére


VOid
tag

Csak kismillió oldalt és hozzászólást átnéztem de konkrétumot különbségekre e között a két típus között nem láttam, és most sem kaptam, de azért köszönöm.

(#59620) Kickass válasza FaTHI (#59611) üzenetére


Kickass
őstag

Te külső vinyról valószínűleg HalfOU/SBS 3d-t játszol le, az ismerősöd a gépről akár BD50et is lejátszhatott, a különbség nem kicsi minőségben....

(#59621) syler123 válasza BBéci (#59610) üzenetére


syler123
veterán

Mesélj még :)

Érdekelne, ha egy 90k-s lapost teszem azt radeon kártyával ráküldesz hdmi-n keresztül egy tv-re és azzal a 200k-ssal ugyanígy jársz el. A lejátszó ugyanaz és a filmanyag is. Miért lesz szebb a kép a 200k-s laptopon?

(#59622) BBéci válasza syler123 (#59621) üzenetére


BBéci
titán

Mert erős leginkább négymagos processzort igényel a frame packed 3D, ez mindennapos téma a 3D HD filmek lejátszása topikban. Onnan származik az információm, mert még soha eszembe sem jutott más eszközről 3D-t lejátszani, kizárólag asztali média- és Blu-ray lejátszóról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59623) Kickass


Kickass
őstag

Egy dolog kimaradt bocsánat:

F6100 és F6320 input lagjáról tudunk valamit?

topikban keresővel nem találtam releváns információt

(sorry a spamért)

(#59624) tjnet válasza ruszi_tomi (#59604) üzenetére


tjnet
aktív tag

"Jó drága a lejátszó" igen,Mede8er 43900Ft szerintem ez nem drága(még a 3D bd ISO-t is).

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#59625) Janesz1981 válasza Kickass (#59623) üzenetére


Janesz1981
tag

6100-nál nem tapasztalok érzékelhető input laggot pc módban. Értéket nem tudok de szerintem bőven jó.

Aki nem akar médialejátszót az csináljon htpc-t :]

[ Szerkesztve ]

(#59626) pikar


pikar
tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung UE55F6500-as tv. A jelenség az, hogy 4-5 óránként magától kikapcsol. A menüben minden olyan ami kikapcsolhatná a tv-t le van tiltva. Néha csak újraindul.
Ez TV hiba lehet, vagy lehetséges, hogy valami külső eszköz kapcsolja ki esetleges szoftveres gond miatt a LAN-ról, vagy HDMI-CEC ről?

(#59627) GrooveHero válasza pikar (#59626) üzenetére


GrooveHero
addikt

Néha-néha nekem is kiírja, hogy a tv 1 perc múlva kikapcsol, nyomjam meg az ok gombot, ha ezt nem akarom.
Nem állítottam rajta semmit, úgyis megy vissza gariba, minek cseszegessem. UE46F6500
Amúgy van egy jó kis szőke kérdésem. Mikor gépre kötöttem a TV-t, akkor nem egészen fhd kép volt, oldalt kicsit lelógott az eredeti gép a tvéről. nvidia beállításoknál megcsináltam, most jó. De az a fura, hogy csinálok egy 1920x108-as screenshotot, feltöltöm ide fórumra, és mikor visszanézem akkor ha ránagyítok sokkal nagyobb lesz a kép. Nem úgy van, hogy ránagyítva kell, hogy visszakapjam a saját méretű képemet? Met most kinagyítva nem győzöm a csúszkát húzni oldalra.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#59628) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok ajánljatok nekem tv-t:)
46 coll,3d nem lenne fontos de szerintem benne lesz, valodi 100hz.
Ue40d5000 lenne lecserélve (megy a háloba) s ennek a betegségeit nem szeretném. Felhősödés nem jellemző de határeset, ezen remélem a backlit segit. A svenkelésnél jelentkező apro döccenés idegesit. Popirol megy főleg remuxok (kb 20 Gb) erősitőn keresztűl. Keret kb 200-220k de ha picit kell rádobni a tutiért beleférhet. Semmi okos tv f...nem érdekel, de tudom h megfizettetik velem. És nem nem lehet plazma mert asszony ledet akar:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#59629) BBéci válasza gboszi (#59628) üzenetére


BBéci
titán

Biztos vagy abban, hogy feleséged meg tud különböztetni egy LCD tévét egy plazmától? Tapasztalatom szerint nagyon sokan nem képesek rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59630) Janesz1981 válasza GrooveHero (#59627) üzenetére


Janesz1981
tag

Nálam is ezt csinálja böngészőben ( scrollozgatni kell fhd képnél) gondolom valamelyik méretezés okozza amit beállítottam hogy ne legyenek kicsik elemek a képernyőn. Nem hiszem foglalkoznod kellene vele.

Próbáld meg nvidia beállításban visszaállítod ahol volt és tools gombnal képméret ->képernyőhöz igazítás. :] Ha gépre kötöd és PC-nek van átállítva forrás elvileg semmit nem kell állítanod ne lógjon túl a kép, legalábbis nekem amd-vel nem kellett. Összes többi módban ->képerernyőhöz ig. és nem fog túllógni.

(#59631) putyu10 válasza pikar (#59626) üzenetére


putyu10
aktív tag

A tévéd kijelzö beégés védelem miatt négy óránként kikapcsol ha nincs semmi távirányitó jelzés, ez természetes alap fukcio!

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#59632) gboszi válasza BBéci (#59629) üzenetére


gboszi
senior tag

hááát...határeset. Meg ugye rá van írva a dobozra:)
De viccet félretéve LED játszik sajnos egyenlőre...miben gondolkozzak?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#59633) dgabro válasza gboszi (#59632) üzenetére


dgabro
tag

Ez kifejezetten érdekes, milyen érvei vannak az asszonynak a LED mellett? De tényleg érdekelne, hogy miért ragaszkodik ő kifejezetten ehhez? Csak megindokolta valamivel, nem?

(Hátha mondott valami mindenki által megfontolandó dolgot :DD )

Szerk.:
Bocs, hogy még én sem az általad várt tipus számot írtam és csak kérdezősködöm, de majd ajánlanak valamit a jobban naprakészek LED ügyben, nekem meg addig is kifúrja az oldalam a kiváncsiság.

[ Szerkesztve ]

(#59634) putyu10 válasza dgabro (#59633) üzenetére


putyu10
aktív tag

Természetesen a boltban nézve jobb az LED LCD, és hát ez döntő lehet.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#59635) dgabro válasza putyu10 (#59634) üzenetére


dgabro
tag

Bár nem tudom hol laknak, de ha volt olyan szerencsés, hogy megtudott nézni egymás mellett mondjuk egy 46-os F6500-at és egy 50-es psF5500-at (árban ugyanott vannak), és így mondta, hogy na ez a nagyobb ez sokkal rosszabb, csak a másik jöhet szóba, akkor elfogadom, mert legalább összehasonlította, és van valami fogalma a kettő közötti különbségről (még akkor is, ha messzemenő következtetést kár levonni abból amit a nagy áruházban látsz, max. kontraszt/fényerő mellett, kiemelt képmódban)

De ha nem látta a plazmát, csak van egy elmélete róla, én azt szivesen elolvasnám :)

Nem kell félreérteni, nem akarom lebeszélni róla, van itthon nálunk plazma is meg LCD is, de nálunk még az asszony is látja a különbséget a plazma javára, nemhogy még ő beszélne le róla, és alapból kizárná, ezért volt nekem ez furcsa.

(sőt nálunk csak örült, amikor megtudta, hogy nagyobb TV-t szeretnék venni, és olcsóbb lesz mint amilyen árcédula van a 46-nál nagyobb LCD-ken)

(#59636) putyu10 válasza dgabro (#59635) üzenetére


putyu10
aktív tag

Mi három napot és hatszáz kilométert szántunk a nézelődésre mégis szar lett. :( A panashopban pedig minden volt egy helyen. Nagyon bánom SAMSUNGOT!

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#59637) sandró60 válasza dgabro (#59635) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem is volt plazmám.Még a kezdeteknél 2005-ben vettem az "áramzabálós"LG-.Lehet,hogy sok emberben még ez él, meg a "beégés".Sajnos nálam még ez is volt.Nálunk is az asszony volt rajta,hogy cseréljük egy gazdaságos sporolós tévére,ezért lett 3-éve a Samsung led.A hirek szerint a plazma gyártásal felhagynak. :K

(#59638) pikar válasza putyu10 (#59631) üzenetére


pikar
tag

Nos, az lehet, de az is ki van kapcsolva, meg minden más f...ág is.

(#59639) dgabro válasza sandró60 (#59637) üzenetére


dgabro
tag

Hát ha ezt írja ő is, már van egy indok, amiért az asszony ellenálló lehet, és meg lehet mondani neki, hogy ma már ez nem így van.
Viszont amíg lehet, addig tud venni nagyobb TV-t olcsóbban, mert ahogy írtad is, még a végén lassan tényleg megszűnik a választási lehetősége is :)

(#59640) komzs


komzs
tag

Véleményeteket szeretném kérni, melyik Tv jobb - értékálóbb?

Samsung 32D6100 3d - 4 szemüveggel 2011.08 havi 2014.08ig gari vagy Samsung 32F5300 2013.07 + 3ev gari.

[ Szerkesztve ]

(#59641) komzs válasza pappkarcsi (#59521) üzenetére


komzs
tag

Nekem is volt már ilyen.
A Windows azért nem látja, mert nincs megnevezve a meghajtó. A vezérlőpultnál kell megnevezni a merevlemezt egy új kötettel.
Ha pontos leírás kell, írj privit.

(#59642) Flashget válasza komzs (#59640) üzenetére


Flashget
félisten

számtech iparban semmi sem értékálló :)
a D6100 az 100hz az F5300 pedig 50Hz.
viszont a D6100-nak lejár a gari a nyáron.
melyiket mennyiért adnák? és honnan vennéd? outlet?

Realme GT Master Edition

(#59643) BBéci válasza gboszi (#59632) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el ezt a hozzászólást. a végén van a lényeg. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59644) _Csabi_


_Csabi_
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy van-e érdemi különbség az F6200 és az F5300 sorozat között?

A Samsung honlapján látom, hogy bizonyos csatlakozók számában van eltérés, de ezen kívül tkp semmi. Csak a designja más a 6-os szériának, vagy esetleg jobb panel is van benne?

Olyan TV kellene, ami nem 3D, viszont a valós 100Hz-nek örülnék (sajnos úgy látom a Samsungnál nincs ilyen modell, úgyhogy ezzel a kettővel kell beérnem, ha Samsungot szeretnék).

Köszi előre is!

(#59645) Flashget válasza _Csabi_ (#59644) üzenetére


Flashget
félisten

semmi érdemi különbség nincs köztük csak az F6200 igényesebb anyagból van külsőleg összerakva. 50Hz-es mint az F5300
samsung esetében valós 100Hz-nél a 3D-t nem úszod meg Mo-n......egyelőre.

Realme GT Master Edition

(#59646) nightshadow válasza _Csabi_ (#59644) üzenetére


nightshadow
veterán

Nézd meg az F6100-et, ez valódi 100Hz-es s az F6200 ára körül van.

(#59647) Kickass válasza _Csabi_ (#59644) üzenetére


Kickass
őstag

F6100 lehet alternatíva hasonló árban talán minimálisan drágább, igaz 3d-s de ha nem használod akkor annyi, tényleges 100hz

(#59648) _Csabi_


_Csabi_
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Azt elfelejtettem említeni, hogy a smart fontos lenne, mert a jelenlegi TV-men is használok 1-2 smart alkalmazást (net-rádió és youtube elsősorban).

Úgyhogy a smart fontosabb lenne, mint a valós 100Hz.

Egyébként múlt héten bementem a MM-ba, rákötöttem a vinyót egy 5300-asra kíváncsiságból, hogy hogyan kezeli az mkv-kat. Ami szembetűnt, hogy szinte akadozott a lejátszás. Nem tudom, hogy ez attól van-e, hogy hozzászokott a szemem a 100Hz-hez (LG LS570S-em van/volt), vagy valami beállítás kérdése, de nekem nagyon szúrta a szemem. :(

(#59649) Flashget válasza _Csabi_ (#59648) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem meg F63xx v F6400

Realme GT Master Edition

(#59650) BBéci válasza _Csabi_ (#59648) üzenetére


BBéci
titán

Az akadozás elsődleges oka az, hogy a filmek 24 (23,976) fps-esek, ám a tévékben lévő, médialejátszónak nevezett ketyerék azt nem tudják natívan lejátszani, csakis 60 hertzen. A 60 nem egész számú többszöröse a 24-nek. Ezt az akadozást el lehet fedni a különféle interpolációs és más képjavítónak csúfolt eljárásokkal. Alighanem az LG tévéden ezek be vannak kapcsolva, nem akadozik a kép, viszont számos mellékhatást okoznak. Ha Te ezeket nem vetted észre, akkor szerencsés ember vagy. :K
Az 5-ös Samsungokon a háttéfény villogtatása valamennyire elfedi az akadozást, de az egyedüli célravezető megoldás egy asztali médialejátszó használata.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.