Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) robee19 válasza bivalyos (#59400) üzenetére


robee19
tag

1117 fut nekem is ugyan úgy 40F6400-on és most néztem, tökéletesen tudok letölteni bármilyen app-ot. A hiba nálad lesz.

(#59402) Kerto válasza bivalyos (#59400) üzenetére


Kerto
tag

Nekem is frissítette 1117-re,és gond nélkül megy a Samsung apps,egyedi probléma lehet.
De mit is javít ez a frissítés?

(#59403) bivalyos


bivalyos
tag

hmmm,akkor nem értem,lehet gyári reset lesz ebből....:(

Üdvözlettel: bivaly

(#59404) ubid válasza Tonyk (#59374) üzenetére


ubid
őstag

F6500-as TV-m van, de váltásnál írja, hogy ő márpedig most leállítaná a felvételt... :(

-.-

(#59405) Tonyk válasza ubid (#59404) üzenetére


Tonyk
veterán

Mert valószínűleg nem u.a a frekvencián van az a csatorna amire váltani akarsz. CH gombot lenyomva látod mire tud váltan és mire nem. Amire nem tud az "ki van szürkítve".

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#59406) Tonyk válasza ubid (#59404) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt egy kép, kb hogy is kell kinéznie. 18-ast rögzíti, 19-re és 26-ra lehet váltani, a többire nem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#59407) kenny123


kenny123
addikt

Múltkor írtam hogy az egyik sorozatot hdd-rol nézve néha kép hibákat dobált a tv.
Most mar a menüben boklaszva is csikozodott a kép, ilyesmi:

Mitől lehet ez? :W

szerk: bocsi hogy fejtetőn, telefon így töltötte fel. a lényeg így is látszik. :(

[ Szerkesztve ]

yo

(#59408) sandró60 válasza kenny123 (#59407) üzenetére


sandró60
addikt

Ted fel a kérdésedet a "Tv hiba" topikba.Ott fent a keresőbe ird be.

[ Szerkesztve ]

(#59409) Flashget válasza bivalyos (#59400) üzenetére


Flashget
félisten

Csak tudnám ilyenkor miért nem segítenek azok, akik hívei a fw frissítésnek mert az jó, mert az kell. ;]

Kapcsolódó kérdésem,hogy lehet e esetleg a samsung apps-on kívül is letölteni app-kat és telepíteni mondjuk pendrive-ról?

lehet de csak pl. samygoval és nem minden széria esetében. történetesen F szériánál még nem D szériánál lehet és így van nekem is Youtube 3D HD app baromi jó mínőséget adva. nem is értem samsung mérnökeit erre miért nem képesek.

Realme GT Master Edition

(#59410) Tutu7030 válasza Flashget (#59409) üzenetére


Tutu7030
veterán

A youtube app nálad sem jeleníti meg az ékezetes karaktereket?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#59411) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok olyan kérdésem lenne hogy az androidos tablet (Overmax Quattor10+) vagy bármely más tablet pc-t összelehet párosítani es6100 tv-vel?

(#59412) Flashget válasza Tutu7030 (#59410) üzenetére


Flashget
félisten

nem.
de arra emlékszem ez valamikor 2012 nyár eleje óta létező hiba.

Realme GT Master Edition

(#59413) Flashget válasza kenny123 (#59407) üzenetére


Flashget
félisten

ez erősen banding gyanús...
panelcsere

Realme GT Master Edition

(#59414) Tutu7030 válasza Flashget (#59412) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nagyobb baj, hogy a felirat bekapcsolásakor (CC) sem jelennek meg az ékezetes betűk.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#59415) kenny123 válasza Flashget (#59413) üzenetére


kenny123
addikt

Királyság. :(
Nincs valami gyári beállítások visszaállítása, hogy megpróbálnám? f6400.

yo

(#59416) Tutu7030 válasza kenny123 (#59415) üzenetére


Tutu7030
veterán

Exit gomb nyomva tart kb 10 mp-ig. Vagy bátrabbaknak a szerviz menü->Factory reset. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#59417) putyu10


putyu10
aktív tag

Az új panel este nézve egy baromi nagy felhöt produkál a bal alsó sarokból a közepe felé kb a harmadáig. Borzalmas és elszomorító a Samu részéről!

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#59418) kenny123 válasza Tutu7030 (#59416) üzenetére


kenny123
addikt

Exit gombot hol nyomjam? Főképernyőn nemigazán indít el semmit. :D
Menüből megvan, köszi.

[ Szerkesztve ]

yo

(#59419) devil-k válasza putyu10 (#59417) üzenetére


devil-k
nagyúr

Komplett csere akkor! De nem Te vagy az első az F8000-ek közül, aki ezt az utat járja/járta végig. És igen, elég elszomorító a dolog! :((

- mozi bolondéria -

(#59420) Flashget válasza kenny123 (#59418) üzenetére


Flashget
félisten

távkapcsolón...

Realme GT Master Edition

(#59421) Flashget válasza putyu10 (#59417) üzenetére


Flashget
félisten

jelezd feléjük!
kicserélik.

Realme GT Master Edition

(#59422) Tutu7030 válasza kenny123 (#59418) üzenetére


Tutu7030
veterán

A Barátok közt közben hozza a legjobb eredményt!:D:D
(simán tv nézés közben nyomd a távon (a tv-re irányítva!:D) az exit gombot)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#59423) putyu10 válasza Flashget (#59421) üzenetére


putyu10
aktív tag

Persze délben még ebben a borús időben sem láthatok a hibák csak este.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#59424) kenny123 válasza Flashget (#59420) üzenetére


kenny123
addikt

Jólvan, már a reset utáni betöltőképernyőn is csinálja.
Nem volt még dolgom az euroniccsal, a tv kb 2 hetes se. Ha ezt így visszacsomagolom, átbattyogok, egyből cserélik? Vagy kivizsgálják, vagy mi?

yo

(#59425) BBéci válasza putyu10 (#59423) üzenetére


BBéci
titán

Ha az LCD tévéket sötétben mutogatnák a boltok, legalább 50 %-kal kevesebbet adnának el belőlük. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59426) bivalyos válasza Flashget (#59409) üzenetére


bivalyos
tag

kár hogy f6400 re nincs,de köszi a választ,én sem értem a többiek miért nem írnak....

Üdvözlettel: bivaly

(#59427) doc válasza bivalyos (#59426) üzenetére


doc
nagyúr

Mit nem ertesz? Irtak. Azt, hogy naluk minden rendben :U

(#59428) BullZeye válasza BBéci (#59425) üzenetére


BullZeye
veterán

Van az 80% is sztem :D

(#59429) putyu10 válasza BBéci (#59425) üzenetére


putyu10
aktív tag

Vicc, de az elözö panel nemvolt felhös.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#59430) Ceko


Ceko
senior tag

Egy 46 colos F szériás TV-nek a hátulján a furatok a fali tartóhoz milyen távolságra vannak egymástól? Van valami VESA szabvány, de nem nagyon találtam róla infót. :F

Szerk:Most találtam, lehet hogy 400*400 mm?

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#59431) BBéci válasza BullZeye (#59428) üzenetére


BBéci
titán

Először azt írtam, hogy a kutya sem venne, de az túlzás, mert rengetegen totálisan igénytelenek a képminőségre.

(#59430) Ceko
Alighanem akkorák a lyuktávolságok. A 400x400 a sok VESA szabványos méret közül az egyik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59432) Chabee


Chabee
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen teszem fel a kérdést, de hanem úgy is tovább zavartok. :) A történet: összeraktam két gépet. Az egyikre állandóan egy UE22ES5000 TV monitor lett kötve HDMI-n. A másikon alapból egy 19-es LCD lóg D-SUB-on keresztül, viszont azt még rákötöttük szintén HDMI kábellel egy 40-es SAMSUNG-ra, hogy lehessen egyszerre filmet nézni és netezni is. A problémám a képminőség. Röviden megfogalmazva okádék. Durván kontrasztos, elmosódott, szemet bántóan rikító. Amíg az analóg monitoron tűéles a kép 1280x1024-ben, addig mind a két FullHD TV-n iszonyat. Amelyik gépen állandóan a 22-es TV monitor van, abban egy 7790-es VGA figyel. A monitor + TV kombós gép pedig FM2+ alapon egy A10 6800K közreműködésével szolgáltatja a képet. Széttúrtam a TV beállítás menüjét, próbáltam a CCC idevonatkozó beállításait is, de semmit nem javult a dolog. Ennél még a 10 évvel ezelőtti composite-os megoldásom is szebb képet adott egy analóg TV-n. Mi a bánatot néztem be vagy csináltam rosszul, hogy ilyen förmedvény a kép? Vagy ez a természetes? Lehet, hogy nem is a TV-k hibája, hanem az AMD VGA-ké? A HDMI kábelek kb. 2 és 3 méteresek. A rövidebbet a 22-es TV-hez adták, a másik külön lett véve és ilyen lapos szalag szerű.

Vélemény és tanácsot előre is köszi!

UI: Jah és a szomorú az, hogy a melóban a gépekből HDMI-n kersztül jön ki a kép, bele egy HDMI->DVI átalakítóba és az van csatlakoztatva a 22-es FullHD monitor DVI csatlakozójára. Természetesen a kép tű éles, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#59433) BBéci válasza Chabee (#59432) üzenetére


BBéci
titán

Meg lehet oldani, de az ilyenek miatt szoktam le 5 éve a PC-TV összeköttetésről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59434) Chabee válasza BBéci (#59433) üzenetére


Chabee
tag

Ajaj, ez nem hangzik valami biztatóan! :(

Túrom a netet is, ott olvastam, hogy a TV a bejövő jelre rátesz valami utófeldolgozást. Meg az 1-es HDMI-t kell használni és átnevezni (én a 3-asra kötöttem). Az rendben van, hogy a 40"-os Samun válogathatok a HDMI csatik között, de a 22-esen egyetlen egy van.

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#59435) BBéci válasza Chabee (#59434) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon sokszor felmerült már ez a téma ebben és más topikokban is, de a megoldásokat nem jegyeztem meg, mert nem vagyok érintett.
A Catalyst tele van olyan alapértelmezett beállításokkal, amik hazavágják a képminőséget, azokat kell egyenként letiltani. Nemrég regger fórumtárs írt ezekről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59436) kenny123 válasza Flashget (#59413) üzenetére


kenny123
addikt

Lehet valami beállítását birizgalni, ami fokozhatja a hibának a mértéket?
Jelenleg hol jó hol nem -és holnap amikor viszem vissza, nyilván pont nem lenne semmi baja.
Bocs mindenkinek az "off" miatt, csak idegesítő egy alig 2 hetes, durván 230ezres tv-tol az ilyen szintű hiba..

yo

(#59437) BBéci válasza kenny123 (#59436) üzenetére


BBéci
titán

Ilyesmi 1 millió forintos tévékkel is előfordul. De említhetnénk példaként számos 10-20 milliós autót, amiket a gyár visszahívott, valami szériahiba miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59438) a8l válasza putyu10 (#59429) üzenetére


a8l
aktív tag

Esetleg megpróbálhatod amit én, hogy írsz nekik a support email címre, hogy a javítás nem vezetett eredményre és kéred a cserét, aztán ha elfogadják akkor jönnek, elivszik, adnak egy utalványt ami oda szól ahol vetted és hozol egy másikat.
Ha MM-ben vetted akkor kérd tőlük hogy ki lehessen próbálni, dobozból ki, viszel vmi usb-s teszt anyagot vagy a beépített videót lejátszod és megállítod mint mi is tettük.
Azért ezekben a ledes samu tv-kben lehet hibát találni ha akar az ember, én elégedett vagyok a csere után.
De azért még mindig látok némi sokkal kevésbé sötétett sávot fent és lent kb a középső harmadban ami 8-10cm magas lehet. Ja és plussz a pár mm-es bevilágítás a széleken bizonyos színeknél, de ez engem nem zavar.
Az viszont nagyon zavaró volt hogy két függőleges sötét csík ment az aljától a tetejéig, panelcsere után a bal oldali 2cm vékony lett amitől sokkal jobban látható volt és igen volt oldalt elég szép felhő, ezen nem igazán van, de majd tanulmányozom. Azóta is minden bekapcsolás után elsőre a két függőleges csíkot keresem a képen ami a régi tv-n volt, ezen meg már nincs. A wifije se szakadt meg még egyszer se, a régi meg ledobott időnként, mondjuk úgy 10-15perc után youtube közben vagy éppen frissítés közben.

(#59439) putyu10 válasza a8l (#59438) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nekem az a pár mm-es csik legalább öt volt. Ezen már alig látszik de van a a nagy bevilágito folt ami adás alatt is látszik hacsak nem veszem le a fényeket túlzoan. Ahol vettem rendelésre volt.
Mi a support pontos e-cime?

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#59440) Janesz1981 válasza Chabee (#59432) üzenetére


Janesz1981
tag

Nekem fm2 alaplap sima asrock, amd a8-5500(apu) és 1 ssd windowsnak és 1 sima hdd filmeknek. Nekem semmi baja képnek pedig elég fapados a gép Valami még el lehet állítva pedig szerintem nálad.

(#59441) Flashget válasza Chabee (#59432) üzenetére


Flashget
félisten

vga-nak nem hiném, hogy baja lenne.
én egy 7.5m hosszú HDMI kábellel kötöm össze a tévét ha ritkán nézünk streamről kézilabdát régebben BD filmeket.
VGA-n DVI-HDMI átalakítóba az egyik vége a másik a TV megfelelő HDMI bemenetére és még csak átneveznem sem kellett magától kiírta DVI-HDMI. CCC-ben csak a képernyő beállításnál a csúszkát vittem 0%-ra, hogy eltüntesse körbe a fekete szegélyt, megcsináltam a klónózást és ennyi. Teljesen jó a kép a game modot be sem kapcsolom a tv-n.

Realme GT Master Edition

(#59442) Adler válasza Tutu7030 (#59422) üzenetére


Adler
aktív tag

nem lehet az hogy az exit gomb ebben az esetben már nem működik! Nekem es5000-es sorozatnál mondta a Samsung amikor felhívtam, hogy az a D5000-nél működik. Es5000-nél a menüből kell indítani a reset-et. A terméktámogatás menű és ott a visszaállítást kell megkeresni.

Remélem tudtam segíteni. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#59443) Flashget válasza Adler (#59442) üzenetére


Flashget
félisten

Ez nem tipus szám, hanem évjárat függő.
Mert nem csak D5000 hanem D6500 és a többi D tipus esetén működik.
Viszont nálunk nem működik a pvr alatt másik, de ugyanazon a frekin történő csatorna váltás, nálad működik.
Samsung elve... adok valamit, de el is veszek valamit. ;]

Realme GT Master Edition

(#59444) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Flashget

sikerült valamit találnod? sajnos nekem nem :(

HTC desire 500

(#59445) Szaszabond válasza Chabee (#59432) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Próbáltad a TV Hdmi bemenetét átnevezni már PC-re?

(#59446) Nubia77


Nubia77
újonc

Sziasztok!

1 hete vettem egy Samsung UE32F5300-as LED tv-t. Csatornaváltáskor (nem minden esetben) kattanó hangot ad a hangszóró.
Valami hiba lehet?

(#59447) Kerto


Kerto
tag

[UE32F5300] tv-m van,létezik hozzá valamilyen videó lejátszó alkalmazás?

(#59448) BBéci válasza Kerto (#59447) üzenetére


BBéci
titán

Van beépített médialejátszója, olyan amilyen, nem kell hozzá semmiféle alkalmazás. A TV nem Androidos telefon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59449) Kerto válasza BBéci (#59448) üzenetére


Kerto
tag

Persze értem,hogy van olyan amilyen... Az mkv filmeknél csúszik a hang és ez állítólag valami szoftveres gond lehet amit már jeleztek a Samsungnak de nem érkezik a várva várt javítás. Azthittem az 1117-es frissítés megoldja amit a napokban adtak ki,de nem. Direkt erre a célra választottam ezt az olcsóbb kategóriás készüléket (amit megengedhettem magamnak) és igazából nem érek vele nagyjából semmit...

(#59450) BBéci válasza Kerto (#59449) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegyik hang csúszik, az eredeti szinte sosem, csak a valamilyen módon mellé, vagy belepakolt. Azt nem lehet elvárni a Samsungtól, vagy bármelyik tévégyártótól, hogy a warezolt, mókolt filmekhez készítsen firmware módosítást.
Tudomásul kell venni, hogy a tévé nem médialejátszó, még akkor sem, ha van némi ilyesfajta képessége.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.