Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

lenne egy kis gondom samsung f6100 tv vel föntebb irta is valaki hogy a Motion Plus beálitásaival kell játszani de egyszerüen nem jövök rá mi lenne a a jó az előző széria 8/1 beáltása nem jó és tegnap sima tv nézés közben sszagatott a kép ha valai tudna F dzériára beálitást legyen szives segitsen mert a google demmit nem ad rá

köszönöm

HTC desire 500

(#58302) falcon1


falcon1
csendes tag

Sziasztok! Két kérdés F sorozatú LED tévével kapcsolatban:

1. Futott már bele valaki abba a korlátba, hogy HDMI bemenetnél nincs automata széles képarány beállítási lehetőség, így kábeltévé STB-ről érkező SD adásoknál kézzel lehet csak beállítani, hogy a 4:3-as műsor jól jelenjen meg? (Aztán persze visszaállítani 16:9-re, ha másik műsor vagy csatorna jön.)

2. A dual view módban van olyan lehetőség, hogy a tv képét PC-n lehessen nézni? Pár mobil és tablet esetén van ilyen (pl. Galaxy S4), de PC-ről nem találtam infót, csak a fordított irányról, hogy a számítógépen lejátszott kép, videó hogyan jeleníthető meg a tévén.

[ Szerkesztve ]

(#58303) Burt1793 válasza NyuszyCaster (#58301) üzenetére


Burt1793
veterán

Én 10 és 2 beállítást használok. így egész jó. Utálom a szappanoperaeffektet, így nem olyan. Régen találtam egy tesztet, amiben le voltak írva a képbeállítás optimális értékei, azokat beállítottam a film módhoz, azóta elég szép a képe.

(#58304) NyuszyCaster válasza Burt1793 (#58303) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nem tudnád nekem le linkelni azokat a beálitálitásokat

HTC desire 500

(#58305) BBéci válasza oimuka (#58300) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellene ABC sorrendben lennie a csatornáknak? Még nem hallottam olyanról, hogy szolgáltató úgy rendezte volna.
Frekvencia szerint, vagy tematikusan szokták rendezni. Ha nincs beltéri egység (set top box) akkor a tévén tetszés szerint lehet sorba rendezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58306) Burt1793 válasza NyuszyCaster (#58304) üzenetére


Burt1793
veterán

Sajnos ezt találtam csak, itt írtam, hogy belinkeltem. [link]. A google-ban most nem találom a cikket, és itt visszaolvasni sincs most időm. Amúgy megvan kinyomtatva otthon.

(#58307) oimuka válasza BBéci (#58305) üzenetére


oimuka
tag

Hát azért kell, mert mondjuk az RTL-re akarom tenni, akkor gyorsan elkezdem futtatni, és amikor az R betűhöz ér, tudom, hogy ott van a csatorna. 131 csatornát hogyan jegyzel meg, mi hol van? Mi így szoktuk meg.

(#58308) kope0808 válasza BBéci (#58305) üzenetére


kope0808
csendes tag

Hülyet kapnek ha ABC sorrendben kellene hasznälnom a csatornäkat! Össze-viszza minden sport.termeszet,hazai,külföldi.

(#58309) BBéci válasza kope0808 (#58308) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, de nem vagyunk egyformák. Mindenki rendezze olyan sorrendbe, ahogy számára szimpatikus.
Ha megérkezik a Mediacard, egy darabig elleszek a sorba rendezéssel. Semmi kedvem hozzá. :O
A legtöbb tévén 5 kedvenc csoportot lehet létrehozni, az is egészen jól használható.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58310) Flashget válasza anjani182 (#58295) üzenetére


Flashget
félisten

a számozással minden évben variált a samsung eddig..

Realme GT Master Edition

(#58311) kope0808 válasza oimuka (#58300) üzenetére


kope0808
csendes tag

Furcsa kerdes nem mondom,de hät különbözöek vagyunk.
Nekem regebbi tipusu tv-m van,es nem vagyok elötte,de ha jol emlekszem a csatornakezelöben az a,b,c,d gombok valamelyikevel nevsorba lehet rakni.Viszont szerintem a szämozäst meghagyja,tehat mondjuk a 42-es szämuval fog kezdödni a lista.

(#58312) oimuka válasza BBéci (#58309) üzenetére


oimuka
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszát, csak kicsit zavar, ha nem arra válaszolnak, amit kérdezek.
A kérdés az volt, hogy eddig, ahányszor újrahangoltam a tévét, a digitális csatornákat ábécé sorrendbe helyezte, most pedig nem. Pont. Ha valaki erre tudna valami tanácsot adni, megköszönném. A csatornalistában valóban át lehet állítani, viszont akkor a számozás lesz össze-vissza. Eddig így volt: 1. szám A csatorna, 2. szám B csatorna, 3, szám C csatorna.....131.szám Z csatorna.
És az, hogy ki milyen elvek alapján rendezi otthon az adókat, nem érdekel. :DD

(#58313) BBéci válasza oimuka (#58312) üzenetére


BBéci
titán

Léteznek csatornaszerkesztő szoftverek, azok valamelyikével biztosan össze tudod állítani a Neked megfelelő sorrendet.

Az utolsó mondatodra azt is válaszolhatnám, hogy senkit nem érdekel a Te ABC problémád, oldd meg, ahogy tudod! :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58314) csab2 válasza falcon1 (#58302) üzenetére


csab2
veterán

Menü - kép - képernyő beállítása - képméret. Itt először állítsd "Autom. széles"-re, majd a 4:3-nál állítsd be a 4:3-at. Ilyenkor amelyik TV adás 16:9-ben megy, akkor azt 16:9-ben látod, viszont a 4:3-as adásoknál szépen beáll oldalhelyes 4:3-ba.
Legalább is nálam (ES6560) így van, nálad lehet, hogy kicsit mások a beállítási lehetőségek, de olyan nagy eltérések nem hiszem, hogy vannak.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#58315) anjani182


anjani182
őstag

F6400 beállítások: [link]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#58316) Markizmark válasza oimuka (#58312) üzenetére


Markizmark
addikt

És az, hogy ki milyen elvek alapján rendezi otthon az adókat, nem érdekel. :DD

:W

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#58317) csab2 válasza BBéci (#58309) üzenetére


csab2
veterán

Ne is mondd! Amikor megvettem a TV-t, a UPC Direct kártya behelyezése után (és miután nagy nehezen beállítottam a megfelelő dolgokat) majdnem padlót fogtam, amikor az automata hangolás talált kb. 6-700 csatornát. Persze ezek között sok volt a kódolt, de akkor is megtalálta a TV. Gondolhatod, mennyi időbe tellett, amíg először belenéztem mindbe és első lépésben töröltem az összes kódoltat, majd - eldöntvén a fő vezérlő elvet, miszerint csak a magyar nyelvű csatornákat hagyom meg - kitöröltem az összes felesleges adót és a megmaradtakat szépen sorrendbe raktam a saját számízének megfelelően. Természetesen a lementési, illetve számítógépes szerkesztési majd visszatöltési funkcióról ekkor még nem tudtam. :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#58318) ozz válasza csab2 (#58317) üzenetére


ozz
tag

nálam is van a guide-ban egy csomó csatorna ami kódolt, azt hogy lehet eltüntetni/törölni?

(#58319) Arni9010 válasza oimuka (#58312) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Próbáld meg úgy, hogy a keresési módot nem teljesre rakod, hanem hálózatira.
Igaz nekem D6510-em van, de teljesre állítva nem talált meg minden csatornát :)
(Amúgy Diginél nekem is ABC sorrendben vannak a digitális csatornák hangolás után :D )

[ Szerkesztve ]

(#58320) Burt1793 válasza anjani182 (#58315) üzenetére


Burt1793
veterán

Jaja, ez, köszi, hogy megkerested.

(#58321) oimuka válasza Arni9010 (#58319) üzenetére


oimuka
tag

Ha a keresési módot "Hálozat"-ra teszem, alig hoz be pár csatornát.

(#58322) Arni9010 válasza oimuka (#58321) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Akkor passz :F

(#58323) csab2 válasza ozz (#58318) üzenetére


csab2
veterán

Csatornalista - törlendő csatornákat kijelölöd az OK-val - majd valamelyik színes gomb (talán a B), alul kiírja.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#58324) anjani182 válasza Burt1793 (#58320) üzenetére


anjani182
őstag

Nm :) Még nem próbáltam, de tervezem...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#58325) ozz válasza csab2 (#58323) üzenetére


ozz
tag

köszönöm

(#58326) oimuka válasza Arni9010 (#58319) üzenetére


oimuka
tag

Amúgy Diginél nekem is ABC sorrendben vannak a digitális csatornák hangolás után :D )

Nem erről beszélek? Eddig nálunk is úgy volt. Csak az tűnt fel, hogy ma 2 két tévét hangoltam újra ( 2 különböző modell) és egyiknél sem lett ábécé sorrend. Nem akarok vitatkozni senkivel, hogyan lehet logikusabban beállítani a csatornalistát. Eddig ábécé sorrendben volt, így szoktuk meg, és szeretném, ha ezentúl is így lenne. Én arra gyanakszom, hogy valami a központban lehet átállítva, ha 2 tévénél is ugyanaz a helyzet. Van egy program, Samsung chanel editor, amivel a kimentett csatornalistát utólag lehet szerkeszteni. Ez is egy megoldás, csak gondoltam, ha csak valami állítási probléma, akkor nem vesződöm a programmal.

(#58327) Arni9010 válasza oimuka (#58326) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Te is Diginél vagy?
Ha igen, ki tudom próbálni este a hangolást, hogy nálam is más lesz-e a sorrend :)

(#58328) oimuka válasza Arni9010 (#58327) üzenetére


oimuka
tag

Dehogy, csak téged idéztelek, lehet dőlt betűkkel kellett volna írnom.

(#58329) BBéci válasza oimuka (#58328) üzenetére


BBéci
titán

Az idézetet idézőjelek közé kell tenni, a dőlt betűt másra szokás használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58330) falcon1 válasza csab2 (#58314) üzenetére


falcon1
csendes tag

HDMI forrás esetén nem lehet "Autom. széles" lehetőséget választani, inaktív, szürke. Itt kezdődik a probléma...

(#58331) Bobbacsi válasza mzsolty (#58271) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nekem van ilyen tv-m
Meg vagyok vele elégedve,nem tapasztaltam még felhösödést pixelhibát sem találtam.
Kb egy hét alatt sikerült úgy beállitanom a képet ami az én és a családom izlésének is megfelelt.
(a beállitást nem írom le mert az egyéntöl és tv-töl függö,kalibráltatni még nem kalibráltattam )
A tv utp vezetékkel csatlakozik a routerhez,a laptop pedig HDMI-kábellel.
A serviio programot használom a megosztáshoz
Olyan filmeknél ahol több hangsáv van ott pedig a Power DVD13-at.
Vettem egy 1Tb WD vinyót amire tettem a filmeket és ezt csatlakoztattam a tv-hez,később rájöttem ,hogy ez nem nyerő megoldás mert nem lehet igy hozzáférni a vinyóhoz :)
Igy rádugtam a laptopra.
Röviden ennyi.
Ja még annyi UPC set top HD boxom van.
Lehet látni a különbséget a HD és a sima adások közt

[ Szerkesztve ]

(#58332) anjani182


anjani182
őstag

Euronicsban kuponra tegnaptól 149.990 Ft a 40F6400 :C

[link]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#58333) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

beszéltünk a samu ügyfélszolgálattal az akadozás miatt és szoftver frisitést javasoltak meg is történt 32f6100 on majd elválik jó lett e

HTC desire 500

(#58334) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sajnos ugyan úgy akadozik
:O :O :O :W
10/2 re is álitottam az mp t és mégis....

HTC desire 500

(#58335) putyu10 válasza BBéci (#58305) üzenetére


putyu10
aktív tag

A samu tévék nálam abc sorrendbe teszik a csatornákat. Kezdik a névtelen három rádióval utána a számmal kezdődőket majd a többi abc-ben. A C7000-resen pont az este csináltam új keresést és abc-ben csinálta amit persze szerkesztek utána.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58336) oimuka válasza putyu10 (#58335) üzenetére


oimuka
tag

"A samu tévék nálam abc sorrendbe teszik a csatornákat. Kezdik a névtelen három rádióval utána a számmal kezdődőket majd a többi abc-ben. A C7000-resen pont az este csináltam új keresést és abc-ben csinálta amit persze szerkesztek utána."
.............

Akkor mégsem beszélek badarságokat:D

(#58337) Markizmark válasza oimuka (#58336) üzenetére


Markizmark
addikt

Mi különbség van az abc és a random lista között a rendezés szempontjából? Vagy utána nem rendezed be saját ízlésed szerint? Mert ha igen akkor nem tökmindegy miről rendezed át?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#58338) realfub89


realfub89
csendes tag

Hello nekem az lenne kétdésem samsung ue55f6500 TV-vel hogy hálózatba lett kötve pc-vel, és a TV látja is a megosztott viedokat képeket, de nagyon lassan nyitja meg egyszerű avi-t le se tud játszani és a képeket is sok töltés után olvassa be, mi okozhatja ezt a lassúságot?

(#58339) Szabyka_


Szabyka_
tag

Sziasztok, azonos kábelrendszeren van egy C530 , egy D6500, egy EH6030 és egy F6400 sorozatú Samu tv ...A C530 megtalál 7 rádió adót + 1 digitális adót amit a többi nem ... Az mitől lehet ? Ennyivel erősebb a C sorozatba a tuner ? :F Köszi !

(#58340) putyu10 válasza Markizmark (#58337) üzenetére


putyu10
aktív tag

Pl nekem egyszerűbb a abc-böl keresni rendezéskor mint mindig össze vissza.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58341) Markizmark válasza putyu10 (#58340) üzenetére


Markizmark
addikt

Érdekes dolgok ezek, mert nálam típusok szerint vannak rendezve az adók alapból. Pl Film+ meg Film+2 egymás után van, összes Discovery egy kupacban, sportok is egy kupacban.
De ez valószínűleg eleve így jön a szolgáltatómtól.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#58342) brad1 válasza anjani182 (#58315) üzenetére


brad1
csendes tag

Üdv.

Valaki tud ilyet f6320-as tv-hez?

Ugyan ezzel a tv-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy miért nem találja a digitális csatornát a tv? Igaz, hogy kábel tv-n jön analóg csatornák mellett két digitális csatorna.

Választ előre is köszönöm.

(#58343) putyu10 válasza Markizmark (#58341) üzenetére


putyu10
aktív tag

Igen érdekes D mint Discoveryk, F mint Film+ - Film+2, D mint Digi sportok, S mint sportok. Nem érdekes? Nekem ez kicsit mintha a ABC-re hasonlítana. :) A felsorolás most nem sorrendben tettem.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58344) Markizmark válasza putyu10 (#58343) üzenetére


Markizmark
addikt

Mondta valaki, hogy Digisportok és a Discovery a Film+-ok előtt van? :U
m1, m1 HD, m2, m2 HD stb ... M-el melyik ABC kezdődik?

Írtam, hogy a Sportok (és amik egy kategóriák) egy kupacban vannak. Pl. Digisportok, Sport 1-2 stb.
Közte kéne lenni a Film+-nak nem? ... :W

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#58345) csab2 válasza falcon1 (#58330) üzenetére


csab2
veterán

Akkor viszont a stb beállításaiban kell lennie valami hasonlónak. Azt tudom, hogy UPC Directnél a DSX 6010 boxban van ilyen beállítás.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#58346) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok! Van nekünk egy Samsung UE32F6400 típusú tv-nk. Van hozzá 2 darab SSD-5100GB szemüveg. Szeretnék venni még 2 szemüveget. Találtam is jó áron, viszont nem pont ez a típusú, hanem SSD-P51002. A kérdésem az lenne, hogy jó-e a tv-hez ez a típus , illetve ha egyszerre szeretnénk használni a két különböző típusú szemüveget, akkor működni fog-e, vagy csak azonos típusúakkal?

(#58347) putyu10 válasza Markizmark (#58344) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nekem mindegy hogy mit mondasz, az biztos az én készűlékeim az általam leirt modon keresnek "és pont"

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#58348) HBandyta válasza rejtettlampa (#58346) üzenetére


HBandyta
csendes tag

Véletlenül nem SSG-5100GB?Az SSG-P51002 ugyan az,csak a csomagban 2db SSG-5100GB szemüveg van!Egyébkén jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#58349) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok,

anno jól választottam, mikor a 46ES6560-at rendeltem meg. Most viszont szüleim is keresgélnek laposat a CRT Samsung helyére. 150eFt-os kategóriában a 46F5000 vagy 46EH5000 a választható (ezekből még találtam). Semmi extra dolog nem kellene csak szép kép. Melyiket ajánlanátok? Vagy inkább kisebb és komolyabb? A nézési távolság 3-4 méter, de árban nem mehetünk 150 fölé. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#58350) rejtettlampa válasza HBandyta (#58348) üzenetére


rejtettlampa
tag

De igazad van, az SSG akart lenni, csak elírtam. Szóval ugyan az lenne? Kép alapján nem ugyan olyanok külsőre. Linkelek két képet, ott látható a különbség! Működik akkor mindkettővel, akár egyszerre is?

[link]

Másik:

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.