Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok,használ itt valaki,Samsung VG-KBD1500 billentyűzetet tv-hez? Vélemény?
Vásárlás előtt vagyok ami még szóba jött az a logitech k400,ha esetleg valaki használ kérem írja le véleményét.

Üdvözlettel: bivaly

(#59702) csab2 válasza putyu10 (#59684) üzenetére


csab2
veterán

Nekem 40"-os a TV-m és felhősödik, mint az állat.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#59703) sandró60 válasza bivalyos (#59701) üzenetére


sandró60
addikt

Én használok K400-at már több mint másfél éve.Csak jót tudok mondani.Az más kérdés,hogy a Samsung böngészője elég kezdetleges,de ez nem a Logitech K400-hibálya :K

[ Szerkesztve ]

(#59704) bivalyos válasza sandró60 (#59703) üzenetére


bivalyos
tag

Szuper köszönöm a választ,jó lenne egy kicsit több vélemény is,ilyen samsung kontra logitech előnyök hátrányok,működésbeli előnyök hátrányok,ilyet szeretnék hogy el tudjam dönteni melyik lenne a jobb választás,

Üdvözlettel: bivaly

(#59705) BBéci válasza NyuszyCaster (#59697) üzenetére


BBéci
titán

Az egy kivételes eset, de szerintem totálisan felesleges CRT tévéhez Blu-ray lejátszót venni. Sőt, eszement ötlet.
De ha van valami értelmes indokod, add elő!

(#59703) sandró60
Hibálya? :Y

(#59702) csab2
Az enyém 50 colos és egyáltalán nem felhősödik. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59706) Tegla80 válasza BBéci (#59705) üzenetére


Tegla80
addikt

"Az enyém 50 colos és egyáltalán nem felhősödik :N "

Ha időjárás jelentést nézel,akkor neked is van. :DD
plusz a Te technikádnak mások a hibái,de vannak annak is azért ;)

Sony® & PlayStation®

(#59707) BBéci válasza Tegla80 (#59706) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, milyen hibákra gondolsz. Ezt egészen komolyan mondom, ha nem hiszed, hogy semmi hibája, gyere el és mutasd meg, mit kellene látnom!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59708) Tegla80 válasza BBéci (#59707) üzenetére


Tegla80
addikt

Pl nappal tv-z ni felhúzott redőny mellett. :B (tudom,Te nem,de akkor is ... :U .)
De nem szeretnék vitatkozni veled :N ,csak gondoltam a magas labdát..... ;] ;)

Sony® & PlayStation®

(#59709) BBéci válasza Tegla80 (#59708) üzenetére


BBéci
titán

Jelenleg 50 % alatti a tévém kalibrált fényereje, tehát a duplájára tudnám növelni, de eszemben sincs, mert nincs rá szükség. Nagyon szívesen bebizonyítom. Volt ma nálam egy fórumtárs, kereste az állát a földön. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59710) csab2 válasza BBéci (#59705) üzenetére


csab2
veterán

Akkor a te TV-d szar, már ne is haragudj! Jóval több pénzt kiadtál érte, mint én az enyémért és még néhány kaszvadt felhőre sem futotta? Szemét Panasonic! Bezzeg én kaptam felhőket a pénzemért, pedig nem is kértem. Grátisz! Ez is mutatja, hogy a Samsung mennyivel jobb cég! :DD :DDD (Mielőtt még valamelyik fanatikus Samu vagy LCD hívő komolyan veszi. :DDD )

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#59711) Flashget válasza csab2 (#59710) üzenetére


Flashget
félisten

azért vannak hibái...

Nálam a 394 MHz-en nem talál a tévé új csatornát
Pedig elvileg http://digi.hu/rolunk/hirek-es-media/hirek/1/1/598 ez alapján ott kellene lennie, már ha budapesti vagy.
Érdekes módon egy egyszerű Vantage box gond nélkül megtalálta, egy Panasonic tévé pedig nem. Ki érti ezt?

Realme GT Master Edition

(#59712) BullZeye válasza milanfan (#59658) üzenetére


BullZeye
veterán

Hogyne lehetne kapni! :D

Tartós anyagból készül, és nem szakad! :D

(#59713) Flashget


Flashget
félisten

múltkor szó volt a Toshibáról..
Toshiba L7: pazar képvilágú 3D LCD tévé
viszont ez is edge ledes mint a samsung 7000/8000-es szériája a felhőkkel...

Realme GT Master Edition

(#59714) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok a Led tv-k képernyőjét mivel lehet sérülésmentesen takaritani?
Tudom van tisztitó kendő, de ha van valami házi megoldás azt szivesen meghallgatnám.

(#59715) Flashget válasza FaTHI (#59714) üzenetére


Flashget
félisten

amit adnak hozzá attól jobb nincs.
és elég tiszta vízzel, de ha valamilyen LCD tisztító is kell a lényeg ne legyen alkohol tartalma.

Realme GT Master Edition

(#59716) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Hirtelen kérdésből ez még jó vételnek számít? (Koliszobába lenne.)

UE-32F5000

Nem kell semmi extra, digitális TV nézésre, meg néha Full HD-s filmlejátszásra kellene külső eszközről, ritkán game, de olvastam, hogy arra jó az input lag miatt. Lényeg: a lehető legolcsóbb áron hasonló TV.

Viszont ez valódi 100Hz-es?

Üdv.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#59717) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Aki Samsung UE32F5000 "32 es TVvel rendelkezik kérem keressen PÜben lenne pár kérdésem! Ilyet tervezek venni és nem kivánom szétoffolni a topikot! :) Köszönöm előre i!!!!
:C :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#59718) nightshadow válasza plaszy (#59716) üzenetére


nightshadow
veterán

Viszont ez valódi 100Hz-es?

Nem valódi. Valódi 100Hz-es a 6-os sorozat, kivéve F6200.

(#59719) Flashget válasza zeusz55 (#59717) üzenetére


Flashget
félisten

Miért lenne off ha samsung tv topicban, samsung tv-ről érdeklődsz?

Realme GT Master Edition

(#59720) zeusz55 válasza Flashget (#59719) üzenetére


zeusz55
senior tag

az lenne off, ha 2 hszenként kérdeznék, ezért privibe egyszerübb! :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#59721) Tegla80 válasza zeusz55 (#59720) üzenetére


Tegla80
addikt

ez volt most off sztem. :D
amúgy mindenki ezt csinálja,"ír-olvas-ír-..." és ha ez egymás után van ,az sem gond sztem.
ettől fórum. :DD
Hajrá....

Sony® & PlayStation®

(#59722) zeusz55 válasza Tegla80 (#59721) üzenetére


zeusz55
senior tag

nah csak off lesz itt a vége! :D Nah szóval egy kedves fórumtárs ajánlotta (szükségeimnek mérten) ezt a modellt, (igaz neki tapasztalata nincs benne), a TV , upc setboxon keresztül funkcionálna TVként (HD adás nélkül), valamint PCre lenne kötve HDMIn keresztül!

Kérdésem lenne hogy aki hasonló módon használja, ez a modell milyen képet ad digit. adás alatt, illetve milyen felbontással érdemes használni a PC asztalt, és a játékokat, valamint játékoknál kell e vmi különleges beállítás, vagy a TVnek jó a GAME mod beállitása, esetleges tapasztalt előnyök hátrányok a TVn, illetve PCről 720p és 1080p filmek között van e látható különbség, a TVt max 2m ről néznénk! Köszi! :R :C

megj: HDreadyt erősen nem ajánlott!!! Pedig "32 méretben olvastam hogy sok különbség nincs HDr és fHD között, de mégis azt mondta ezt a modellt vegyem!

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#59723) Flashget válasza zeusz55 (#59720) üzenetére


Flashget
félisten

kérdezés előtt használd a topic keresőjét az F5000-ra ;)

Realme GT Master Edition

(#59724) bgabor


bgabor
csendes tag

Sziasztok,
az erősítőmet próbálom összevarázsolni a tv-vel. Az erősítőn nincs hdmi, a tv-n nincs rca kimenet. A tv adással nincs gond, mert a set-top boxot össze tudtam kötni közvetlenül az erősítővel, de ha pendriveról akarok filmet nézni, vagy a tv smart funkcióit szeretném használni akkor csak a tv hangszóróit tudom használni. Ahogy utánaolvastam, hdmi-rca átalakító kábel nem nagyon van. Valakinek nincs jó ötlete? :)

(#59725) #49935616 válasza bgabor (#59724) üzenetére


#49935616
törölt tag

Hasonló helyzet. Megoldás fejhallgató kimenetbe jack RCA átalakító és így bele az erősítőbe. Így viszont a set top boxot nem kell már az erősítővel összekötni.

[ Szerkesztve ]

(#59726) digikábeles válasza devil-k (#59677) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Azért a VHS nem tömörített, nem voltak blokkos videók. A Panasonic dvd felvevőmben is azt utáltam, hogy gyors mozgásoknál beblokkosodott még a régi crt tévén is a felvétel.

(#59727) BBéci válasza bgabor (#59724) üzenetére


BBéci
titán

Ha az erősítő sztereó és nincs digitális bemenete, akkor egy D/A konverterrel tudsz a TV optikai kimenetéből jó minőségű analóg hangot kinyerni. A fejhallgató kimenet egyrészt előerősített, másrészt vacak hangminőségű, ezért nem ajánlott máshoz használni, csak amire kitalálták.

(#59726) digikábeles
Az lehet, hogy a VHS nem tömörített, viszont az 576 soros felbontást 230-240-re csökkenti, ami még CRT tévén is látványosan sz@rul néz ki. A DVD ahhoz képest fényévekkel jobb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59728) bgabor válasza #49935616 (#59725) üzenetére


bgabor
csendes tag

Köszi, ezt kipróbálom. ;)

(#59729) bgabor válasza BBéci (#59727) üzenetére


bgabor
csendes tag

Köszi, de ennél valamivel olcsóbb megoldás kellene. Hosszabb távon úgyis erősítő csere lesz, addig nem költenék rá túl sokat. Még az jutott eszembe, hogy tv-be scart, erősítőbe pedig rca. Ez működhet? :F

(#59730) NyuszyCaster válasza BBéci (#59705) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

pl fejkonvertálják a jobb BD k a dvd minőségét vagy lehet olyan is aki előre gondolkodik mondván inkább vesz egy jobb BD t mind egy DVD t mivel le tudja játszani a dvd t is a bd vel
személyszerint nekem is van kb 1000 dvd filmem külön dvd t én sem dogok venni igaz a 3 tv ből 1 nem crt

HTC desire 500

(#59731) digikábeles válasza BBéci (#59727) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Állóképeknél feltétlenül...

(#59732) BBéci válasza bgabor (#59729) üzenetére


BBéci
titán

Olcsó húsnak híg a leve. 8-10000 forintért lehet kapni DAC-ot.
Scarton csak a tévéadás hangját adja ki.

(#59730) NyuszyCaster
A jobb DVD-játszók semmivel nem konvertálnak rosszabbul, mint a BD-játszók, ezt számtalanszor kipróbáltam. De a full HD tévék ugyanúgy elvégzik a saját felbontásukra, 1920x1080-ra konvertálást, mint egy lejátszó. Ember legyen a talpán, aki különbséget lát köztük.
Azt az 1000 DVD-t rámásolhatnád két merevlemezre és egy médialejátszóról nézhetnéd, ezerszer kényelmesebben.

(#59731) digikábeles
Mi van az állóképekkel?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59733) digikábeles válasza BBéci (#59732) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Az állóképekkel? Arra alkalmas egy dvd felvevő, hogy egy stúdióbeszélgetést felvegyünk vele. Különben egy idejét múlt vacak.

(#59734) BBéci válasza digikábeles (#59733) üzenetére


BBéci
titán

SD adások felvételére pontosan ugyanannyira megfelel, mint a Te Samsungod. Ezt onnan tudom, hogy 3 merevlemezes Samsung BD-játszót teszteltem, használtam és összehasonlítottam saját Pioneer DVD-felvevőmmel. Utóbbit rendszeresen használom és a képét vászonra vetítve is, valamint mindenféle gyártmányú, 46-64 colos tévén nézem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59735) krisznagy


krisznagy
tag

Sziasztok,

tanácsot kérnék tv választásra :)

- LG 47LA740
- Samsung UE46F6670
- Samsung UE50F6670

T-home-nál lenne a vásárlás. Az LG a befutó nálam, de csak 2 év garit adnak, a másik 2 Samsungra 12hó + 24hó Samsung kiterjesztett gari.

(#59736) 206 cc válasza krisznagy (#59735) üzenetére


206 cc
senior tag

hmmm..én azt mondanám a nagyobb a jobb!!
Majd BBéci megmondja a tutit... :R :R

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#59737) Pow


Pow
tag

Érdekes ....
T-MST10PDEUC-1036.0 2014.01.22
Már 1042.0 frissítést is kiadták, most meg ez a legfrissebb a honlapon.
Aki már a 1042-re felfrissítette, mit kezd ezzel a frissítéssel a tv. :)
Szerk.
Leszedtem, nem csak elírás:
SWU_T-MST10PDEUC_001036_I04_KS000RS000ES000DS000_130610

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#59738) devil-k válasza krisznagy (#59735) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha van, akkor 46F7000-re szavazok! Úgy emlékszem, az is van a kínálatukban.

S tévedés, a nagyobb nem mindig jobb! Inkább maradjon meg a 46"-os F7000-em, mint mondjuk legyen 50"-es F6400-em.

- mozi bolondéria -

(#59739) BBéci válasza devil-k (#59738) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59740) krisznagy válasza devil-k (#59738) üzenetére


krisznagy
tag

Köszi a választ. Az F7000 kicsit drága lenne most, így 46" F6670 lesz belőle...sok különbség van a 2 modell között amúgy? :R

(#59741) devil-k válasza krisznagy (#59740) üzenetére


devil-k
nagyúr

F7000-től kezdődik a prémium kategória. Ha ajánlanék TV-t, akkor vagy erre vagy az F8000-re bólintanék rá. Ha van lehetőséged, akkor nézd meg egyszerre a F6670 és F7000-t.

Ha jól sejtem, akkor 0%-os THM-re fogod megvenni, ugye? Más cégnél nincsen most ilyen akció? Edigital? MM? Expert? Emag?

- mozi bolondéria -

(#59742) Stafi válasza devil-k (#59741) üzenetére


Stafi
csendes tag

Ha a T-home-nál vásárlod a tévét akkor előre vásárolj nyugtatót. Én még mútt év végén vettem a UE46F6670 tőlük, és a promociós ajándékkal együtt 2 hónap volt hogy kiszállították.

(#59743) 206 cc válasza devil-k (#59738) üzenetére


206 cc
senior tag

Na igen az F7000 jobb de nem ezt kérdezte...a 3 tv közül melyik a jobb?? :W :W :W
Ő kérdezett egy 260.000.-ft-os kategóriát erre ajánlasz egy 400.000.-ft-ost persze hogy jobb,de ha az ő választását tartjuk szem előtt abból meg a nagyobb a jobb!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#59744) devil-k válasza Stafi (#59742) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nono! Senkinek sem mondtam, hogy a T-Home-tól vásároljon 0%-os THM-re TV-t.

Ott érdemes vásárolni ilyen feltételekkel, ahol

- legkedvezőbb az ár
- minél nagyobb a futamidő
- legjobb garanciális feltételek vannak
- és időben kiszállítják, nem kell heteket várni (ami nem is normális).

Az Edigital is csinált olyat, hogy egy adott TV-t tavaly augusztusban 400.000 Ft-ért árult, aztán bedobták a népnek a 0 %-os THM-es akciót, s úgy már a TV-t 430.000 Ft-ért árusították. Ez inkorrekt, sőt gusztustalan. Teszem hozzá, hogy máshol eddig nem láttam még ilyet, hogy megemelik az árat a 0 %-os THM miatt.

Egyébként a 0%-os THM nagyon jó dolog, ugyanis a bank pénzét költheted ingyen! Nem mindegy, hogy egybe kell kicsengetned mondjuk 400.000 Ft-ot vagy 15 hónapra felosztva ugyanezt egyenlő mértékben. Rendszeresen szoktam így vásárolni, ha valóban jó árban van az, amit szeretnék.

206 cc
Feleslegesen vered a fejed a falba... Én azt írtam, HA VAN LEHETŐSÉGE, akkor hozzon el F7000-et. Különben is a 3 TV közül az egyik ugyanaz, csak más méretben..... S mivel ez 1 Samsung topic, úgyis arra fogok/fogunk rábólintani.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#59745) 206 cc válasza devil-k (#59744) üzenetére


206 cc
senior tag

Pont azért írtam hogy a nagyobb a jobb...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#59746) devil-k válasza 206 cc (#59745) üzenetére


devil-k
nagyúr

A nagyobb nem mindig jobb, a felhősödés miatt. Sok fórumtárs panaszkodott már, hogy nagyobb TV-nél sokkal jobban, nagyobb mértékben jelentkezik ez a LED TV-re jellemző sajátosság (hiba) De teszem hozzá, hogy ez egyáltalán nem törvényszerű.

Érdemes olyanokat is megkérdezni, akik ekkora TV-vel rendelkeznek, illetve az is számít, hogy milyen távolságból fogja majd nézni.

A felhősödéről is nagy eszmecserék folynak itt, hogy mi számít "természetes és elfogadható mennyiségnek/mértéknek" és mi számít már elfogadhatatlannak, ami mondjuk egy komplett panelcserét von maga után.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#59747) BBéci válasza devil-k (#59746) üzenetére


BBéci
titán

A legkisebb mértékű felhösödés és bevilágítás sem elfogadható, kivéve, ha amiatt jelentős, 20-40 %-os árengedményt adnak. Számomra pixelhibával azonos súlyú.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59748) 206 cc válasza devil-k (#59746) üzenetére


206 cc
senior tag

Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal...nekem volt lehetőségem a 7000 szériából választanom 46"-os méretben és szép a képe,meg sokat is tud de bőven odaadnám a sok pluszt belőle ha vehetnék ebből egy 50"-osat sajna nem gyárt ebben a méretben a samu az 55"-ost meg már nem tudom kifizetni.
Ne feledjük azt sem hogy sokan nem a képminőséget nézik meg elsőként a tv-n ...ebbe nem mennék bele...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#59749) Stafi


Stafi
csendes tag

Attól függetlenül, hogy mennyi ideget meg ettem a tv kiszállításáig, teljesen meg vagyok elégedve a 46F6670-es tv-vel. Felhősödést még nem tapasztaltam. Minden média eszközzel tökéletesen tudtam csatlakoztatni (mplayer, tab, telefon, pc) . A képe az Én látószögemből megfelel az elvárásaimnak. Az ominózus prom. ajándék még a múlt évben egy Samsung HW-F355 hangprojektor volt ami talán jobban szól mint a tv hangszórója.

(#59750) devil-k válasza BBéci (#59747) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor méginkább nem elfogadható a felhősödés. :(

206 cc
Egyetértek veled, nekem is F7000-em van. Ha lehetne, az összes Smart sz****t kivágnám belőle -a mozdulat vezérléstől a hangvezérlésen át-, csak legyen még jobb a panel minősége vagy nagyobb a TV. ;]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.