Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#375) szabi0423


szabi0423
csendes tag

Sziasztok.

Válasz sok kérdésre: (sok dolgot más leírásából másoltam ide, ezért köszönet nekik)
A netsurf, bill&egér, felirat nagysága, színe, képernyő arányok minden mennyiségben csak a firmware patcheléssel érhetők el.
Aki már feltette a 3000.x-es frissítést az bukta ezt a dolgot. (egyenlőre)

A 2004es firmware a legjobb fejlesztés szempontjából (2005-ben nincsenek még képernyő arányok)

Firmware patchelése:

Letölteni előre:
-2004.1 firmware "feltételezem megvan" ha nem Innen
-python26 letöltése telepítése főkönyvtárba mondjuk c:\ Innen és a hozzá tartozó cryptot is ugyanide Innen
-firmware patcher letöltése Innen 023 a legújabb
-rsa disabler letöltése Innen

Ha letöltöttél mindent először is menj be a TV Service menübe (info+menu+mute és bekapcs) és kapcsold ki a watchdog-ot. Ez a Control menü Sub Option almenüben a 4. sor - az én tv-men legalább is). Ha valami elszaródik így állítólag könnyebb visszaállítani a tv-t. Ezután kapcsold ki a tv-t.
Csomagold ki a gyári firmware-t a c:\python26 könyvtárba. (ez a könyvtár akkor keletkezik amikor installálod a python alkalmazást ne felejtsd el installálni a pyCrypto-t se) Ezek után másold ide a patchet is.
Most fogd a kicsomagolt firmware könyvtárat és húzd és ejtsd módszerrel dobd rá a patch file-ra (csak intézőben műxik tc kilőve). Ekkor el kell kezdődnie a patchelés folyamatának. Ha jól emlékszem négy kérdést tesz fel patchelés közben a sorrendre nem emlékszem és lehet, hogy a te firmware-ednél kicsit másképp lesz, de valami ilyesmi:
1) be akarod-e kapcsolni az V arfix-et (ha nem akarnád minek is csinálnád az egészet) "Y" a válasz
2) nagyméretű feliratok, itt először arra kérdez rá, hogy akarod-e megváltoztatni a felirat színét ha igen akkor rákérdez, hogy mire. Én a sárgát választottam aminek a kódja 0xFFFFFF00 (a 0x már be lesz írva)
3 Ezután rákérdez a nagyméretú feliratok bekapcsolására "Y"
4) Enable telnet (itt vagy "T" vagy "a" a válasz) én az "a"-t válaszztottam mert tökös advanced user vagyok (azt se tudom még mire lehet a telnetet használni smile.gif )
Ezzel a könyvtár patchelése kész.
Ezután ezt a könyvtárat tedd át egy USB stickre és az RSA Disablert is.
TV bekapcs, USB bedug, először az RSA disablert kell futtatni különben nem engedi települni a firmwaret. Ezt a content libraryből lehet futtatni (vagy úgy, hogy magától feljön a menü mikor bedugod a sticket vagy a content management menüből) az RSA disabler a games könyvtárban lesz, enterrel futtatod, a képernyő egy pillanatra elsötétül ezen kívül más látható eredménye nincs az akciónak.
Ezután indulhat a firmware frissítés a már megszokott módon... imák sűrű mormolgatása közben... (65%környékén kicsit megakad)

"Az esetleges károkért ill. a tv téglává alakulásáért felelősséget se a fejlesztők és senki más nem vállal ilyen szintű beleturkálásért"

Ezek után már netsurf, bill&egér alkalmazások működtethetők a content menüből.

MKV lejátszása dlna-n:
Összekötöttem LAN-on keresztül a TV-t a PC-vel. Két DLNA-t lát a TV. Egy szerverest (DLNA1: PC Share Manager) amit persze telepíteni kell (gyári letöltés oldalról) és egy normál PC alapú megosztást (DLNA2: YOUME PC: Youme:). A szerveres lejátsza az MKV-t, de a Divix-re azt mondja: "Ismeretlen formátum".
A normál megosztás pedig lejátsza ezeket a Divix-eket, de az MKV fájlokat nem látja, nem is teszi ki a képernyőre kis kockában őket.
A normál megosztás valami iszonyat össze-vissza kuszaságú mappa struktúrából épül fel (Windows7).

Bocs ha szájbarágos, ha nem eléggé kérdezz megpróbálok segíteni...

Üdv mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.