Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105951) sityupityu válasza dethroner (#105943) üzenetére


sityupityu
veterán

Igyál egy kávét és szedd össze magad! Irónia volt amit írtam, teljesen egy véleményen vagyunk. Teee... :W :DDD

Mindig is hangoztatom, hogy én hülyeségnek tartom ezt a "megbukott 3D" dolgot. Ha megbukott volna akkor moziba sem ülnének már be 3D-re.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105952) hjtz4t3wrseg válasza sityupityu (#105950) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

hanem miért ?
egyáltalán, valamelyikőtök látott már olyat személyesen,vagy csak okoskodtok ? :W
meg" görbe a teniszpálya"- ugyan már !!!

[ Szerkesztve ]

(#105953) sityupityu válasza hjtz4t3wrseg (#105952) üzenetére


sityupityu
veterán

Itt mát szerintem mindenki látott. Olvass vissza a topicban mondjuk egy fél évre visszamenőleg és megtudod, hogy miért van ez a vélemény. ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105954) hjtz4t3wrseg válasza sityupityu (#105953) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

fejtsd ki ! :C

(#105955) sityupityu válasza hjtz4t3wrseg (#105954) üzenetére


sityupityu
veterán

Fejtse ki neked a bánat, vagy akinek türelme van hozzád. Olvass vissza! Nem azért mert nem tudnám, hanem egész egyszerűen nincs kedvem belemenni veled egy meddő vitába. Viszlát. ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105956) dethroner válasza sityupityu (#105951) üzenetére


dethroner
veterán

Tudom, nem is akartam neked ugrani, csak pont idevágott a dolog, tudom hogy te is szereted a régi megbukott dolgokat :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105957) dethroner válasza #94529552 (#105948) üzenetére


dethroner
veterán

Sőt, szerintem speciális diszkosz alakú repülővel szállítják és a boltokban is bemarják a bemutatóterem hátfalát hogy szépen besimuljon a domború hátlap a falakba :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105958) dethroner válasza sityupityu (#105953) üzenetére


dethroner
veterán

Én nem csak láttam, már ettem is olyat. Vagy a tévé az nem ehető? Hm, akkor csak láttam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105959) Dronte


Dronte
aktív tag

A k5100 es k5102 tipus kozott mi lehet a kulonbseg? elso korben nem latok semmit (ahol meg akartam venni az 5100t mar csak 5102 van)

(#105960) gyeniko válasza hjtz4t3wrseg (#105952) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem van, ebben a hozzászólásban képet is feltöltöttem tóla. Azért készítettem a képet (megadva a kép készítés módját is), hogy mindenki jól értelmezhesse, amit lát.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#105961) blakey válasza hjtz4t3wrseg (#105952) üzenetére


blakey
titán

Mert ami nem egyenes az sajnos hajlított és ugye eleve úgy van reklámozva, hogy hajlított, tehát ha egy egyenest hajlítasz akkor már nem egyenes, ezzel együtt lehet élni de ha nem muszáj akkor inkább hanyagolni kéne. Vegyél egy A3-as lapot, húzz egy-két egyenes vonalat, halítsd meg és látni fogod, hogy miről van szó. Fényképezőgéppel ellenőrízheted, hogy a bázis vonalhoz képest milyen az eltérés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#105962) stilo18 válasza dethroner (#105940) üzenetére


stilo18
addikt

Hát egy LA660, illetve egy 47PFL4307.
A betekintési szög gyengébb itt egyértelműen, a kép viszont sokkal kontrasztastosabb, nekem jobban tetszik.
Blu-ray - en néztem az Avatart, brutal jó képe volt.
Ma próbáltam a HDR-t is Uncharted 4-ben, PS4-en. Tesz hozzá az élményhez véleményem szerint...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#105963) Rocker1 válasza vlevi (#105920) üzenetére


Rocker1
tag

Nekem is hasonló problémám volt 40ES6100 tévével.Szerencsére annó 5 év garival vettem,ezért kihívtam a Samsungot és wifi modult cseréltek rajta.Kettő is volt a szervizesnél amiből az egyik ugyanazt produkálta mint a régi modul.A másik jó volt,azóta semmi baja egyből kapcsolódik a wifihez.

(#105964) dethroner válasza stilo18 (#105962) üzenetére


dethroner
veterán

Csodálkozol hogy kontrasztosabb a kép? A két említett korábbi tévéd IPS panellal volt, most a samu pedig va, a betekintési szögek pedig pont ezért mutatják azt amit írsz. Szóval ez nem samsung húdejósága, egyszerűen a két panel technológia közötti különbséget látod.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105965) stilo18 válasza dethroner (#105964) üzenetére


stilo18
addikt

Azért írtam, hogy egyértelműen, mert tudom én is :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#105966) gduck válasza stilo18 (#105933) üzenetére


gduck
addikt

Detto! Amúgy van aki nézi és van aki a teszteket olvassa :) Tisztán látszik a különbség ;)

[ Szerkesztve ]

(#105967) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy samsung te310 monitor/tv-et. Az lenne a gondom hogy a szobaba van egy masik szinten samsung 3d tv es a taviranyitojuk mind2 tvet iranyitja 1xerre. :W :W :W Szal ha csatornat kapcsolok a masik is kapcsol, a hangerot leveszem a masikon is leveszi.wtf?! :O Mar kezdek bekattani es banni hogy samut vettem. Segitsetek hogy lehetne bekalibralni hogy ne iranyitsak egymast. A taviranyito mindkettonek ugyan ugy nez ki. Ha vki tud megoldast kerem irja le, mert rendkivul idegesito. Elore is koszi. :R

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#105968) s7evcsenko válasza Csillag01 (#105967) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ugyan ez volt nálam is... :K
A monitor érzékelőjét ragaszd le fekete szigszalaggal, így csak a közelről jövő jelet fogja érzékelni. ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#105969) Csillag01 válasza s7evcsenko (#105968) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Lol. Most komolyan szigszallagal kell leragasztani 2017be egy tv erzekelot hogy a masikat ne iranyitsa? :R
Tobbet nem veszek samsungot. Vicc

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#105970) s7evcsenko válasza Csillag01 (#105969) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha 2db lg lenne, akkor azzal is ugyan ez lenne szerintem...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#105971) sityupityu válasza s7evcsenko (#105970) üzenetére


sityupityu
veterán

Biztos, hogy ugyanez lenne. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105972) Csillag01 válasza s7evcsenko (#105970) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Probaltam hogy a kezemmel eltakarom a taviranyitot hogy a masik tv fele ne adjon jelet, ujsagpapirt stb... Mar kinomba nevetek. Ezzel a hibaval visza vihetem es kicsereltethetem mas markara? 3 napig kicserelik elvileg medimarktba vettem. Pl sony-ra vagy vmi masra? Ez igy hasznalhatatlan. Beakarom kapcsolni az 1iket hogy gamerkedjek xbox one-en es erre bekapcsol a masik is, de ha kiakarom kapcsolni a masikat ezis kikapcsol.tiszta kabare.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#105973) sityupityu válasza Csillag01 (#105972) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha nem tetszik a "szalag" megoldás akkor próbáld meg visszavinni.
Viszont arra is volt már példa, hogy egy irányító más márkájú készülékre is kihatott. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105974) ace05 válasza Csillag01 (#105972) üzenetére


ace05
senior tag

Most röhögtem egy jót, mert dettó ez történt meg velem ma. Nagyapámnak van egy régi 2010-es 26 colos samsung-ja. Ez most le lett cserélve egy Samsung 40' k5500-ra. Viszont a tv ott maradt a szobába, mert monitorként akarta használni. Hát nem fogja.

Viszont a tévédnek nem valami jó a híre

[ Szerkesztve ]

(#105975) s7evcsenko válasza Csillag01 (#105972) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Mindenképp le kell ragsztanod az érézkelőt...
Ez nem hiba, ez jelenség, ennek így kell működnie.
Nekem ezt mondta a samsung support.
Viszont miután leragasztottam, nálam jó lett, pedig majdnem egymás mellett volt a 2 tv.

3 napon belül viszont valószínűleg ki fogják cserélni, ha nem tudsz ezzel együtt élni. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#105976) Csillag01 válasza s7evcsenko (#105975) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Hol keressem az erzekelot?

Asus Rog Phone 6

(#105977) Csillag01 válasza ace05 (#105974) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Nekem semmi bajom vele, a taviranyiton kivul ami a masikat is iranyitja. Atom hulyesegeket irkalnak. Nem tudom mit vartak 80 ezer ftert 4k felbontast meg subwoofer basszust? Sztem tokeletes. Es van benne gamer mod is szal nem tudom mit fikazzak. A 150ezres 3d samsungon se szebb a kep meg jobb a hang.

Asus Rog Phone 6

(#105978) #94529552 válasza ace05 (#105974) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát igen, generációkon keresztül jók a régi 4-5-6 éves távirányítók az újabbakhoz is.

(#105979) s7evcsenko válasza Csillag01 (#105976) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem a jobb alsó sarkánál van, könnyen kiszúrtam, mert mellette van a power led.
Nem tudom, hogy ez minden modellnél ugyan itt van-e...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#105980) PuMbA válasza ace05 (#105974) üzenetére


PuMbA
titán

:K Semmi értelme TV / monitort venni, mikor egy rendes TV is egyben monitor, de jobb minőségű és olcsóbb, mert nagyobb mennyiségben gyártják és adják el :)

[ Szerkesztve ]

(#105981) torma1981 válasza PuMbA (#105980) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. Én már lassan 10 éve használok tv-t monitornak. Tökéletes. Nem is lesz sosem monitorom tuti. Ha valaki nem 100 fps-sel akar játszani bőven elég. Azért az élmény is durvább egy 60 colos tv játszani mint egy 22 coloson.

(#105982) WP14 válasza torma1981 (#105981) üzenetére


WP14
őstag

Így igaz. Sőt, a kb. 70 feletti fsp után már az agy nem is képes érzékelni a különbséget, csak software-esen :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#105983) Mandok válasza WP14 (#105982) üzenetére


Mandok
tag

Mondjuk pár éve még a PC-X-ben meg azt magyarázták, hogy a 24fps a valós, reális, akadásmentes mozgás sebessége, e fölötti gyorsaságot már nem érzékel a szemünk...
Most meg már a 60 is kevés?

(#105984) PuMbA válasza Mandok (#105983) üzenetére


PuMbA
titán

PC-X-nél akkor eléggé nem értenek hozzá :) Nem kevés a 60, de lehet érzékelni a 60 és a 100 közötti különbséget, hiszen aki beír ide, hogy túl "gyorsított" és "szappanoperás" a kép a Motion Plus miatt, az pont meglátta a különbséget ezek között.

[ Szerkesztve ]

(#105985) WP14 válasza Mandok (#105983) üzenetére


WP14
őstag

A 24 fps az a határ, amitől már mozgóképnek látod a sorozatban felvillanó állóképeket. Folyamatossági különbséget lehet látni kb. 70 fps-ig, de felette már nincs az az emberi szem, ami a különbségeket az agy számára felfoghatóan tudná közvetíteni :K

(#105984) PuMbA Szerintem a 60 és 100 közti fps különbség észrevételéhez is "vájtszem" kell :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#105986) sityupityu válasza WP14 (#105985) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha azt a példát nézzük amit PuMbA, hogy a Motion Plus túlzott ráállításánál sokan érzékelik a "szappanopera" hatást akkor pedig igen sok a vájtszemű ember. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105987) WP14 válasza sityupityu (#105986) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem ott sem az fps különbséget veszik észre, hanem a software-es beleavatkozást ;)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#105988) sityupityu válasza WP14 (#105987) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem tudom. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105989) WP14 válasza sityupityu (#105988) üzenetére


WP14
őstag

A TV-k Hz-éhez hasonlóan, az 50Hz-esnél érzékelhető a villódzás, a 100Hz-esnél már nem. Viszont a 100Hz-es és a 200-300-400Hz-eseket nem tudod megkülönböztetni egymástól, ha sorban megnézed őket és nem tudod melyik hány Hz-es, szerintem.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#105990) Rp526 válasza WP14 (#105985) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ez marhaság.. a 144 hzes monitornál már az egér mozgásban is látszik a különbség.. Szerinted miért vesznek ilyen monitort akik fps játékokat játszanak.. :D

(#105991) WP14 válasza Rp526 (#105990) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem azért, amiért 32 GB RAM-ot, meg 1500W-os tápot :DD
Az egér mozgása amúgy teljesen más, mint a film, ahol állóképeket vetítenek folyamatosan, szerintem...
Ha tévedek és valaki tudományosan cáfol, akkor elismerem ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#105992) dethroner válasza s7evcsenko (#105975) üzenetére


dethroner
veterán

Azért az hogy ennek így kell működni, erősen nevetséges. Mi okból nem lehet az adott tévéhez párosítani a távkapcsolót? Ez egyszerre botrány és kabaré. Ha más márkákkal is így van, akkor pedig teljes szakmai dilettantizmus hogy erre még soha nem talált vagy nem is keresett megoldást a tévégyártó szakma.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105993) vale92


vale92
csendes tag

Üdv, mi lehet a gond, az összefoglalóban leírt képbeállítást használom, de nem tiszta a kép, se TV-n, se Nas-ról, fekete sem éles, mosódott, amint a mellékelt képen is látni, a tv típusa, Samsung UE40HU6900SXXH [kép]

(#105994) sityupityu válasza dethroner (#105992) üzenetére


sityupityu
veterán

Márpedig így van. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105995) WP14 válasza vale92 (#105993) üzenetére


WP14
őstag

Mozis torrentet töltöttél le. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#105996) PuMbA válasza vale92 (#105993) üzenetére


PuMbA
titán

UHD TV-n csak az UHD anyag lesz teljesen éles :)

[ Szerkesztve ]

(#105997) Clever0 válasza dethroner (#105992) üzenetére


Clever0
senior tag

"erre még soha nem talált vagy nem is keresett megoldást a tévégyártó szakma"
A régi Videoton távirányítóknál a nyákon be lehetett állítani egy néhány (talán 2) bites kódot, amit minden parancs előtt kiküldött, így el lehetett kerülni az egymásra hatást. (Hogy a tévén mit kellett ehhez állítani, már nem tudom, de valószínűleg ott is forrasztani kellett.) Lehet, hogy a mostani IC-knél is van ilyen lehetőség, de ez keresztbe tenne az univerzális távoknak, ahol csak a márkanevet kell megadni és nagyjából működik is. Tehát van rá megoldás, de a gyártók úgy gondolhatták, hogy ez több problémát okoz, mint amennyit megold. (De az is lehet, hogy ezt az 1-2 lábat már lespórolták a vezérlő áramkörről, bár lehetne interaktívan programozni is.)

(#105998) gduck válasza Clever0 (#105997) üzenetére


gduck
addikt

Nekem Panasonic DVD felvevő volt olyan, hogy 2db távkapcsoló kód közül lehetett választani...

(#105999) Dodeszh


Dodeszh
tag

Nem jutok dűlőre a PC és a TV összekötésében. :W
43KU6000 és Radeon HD7700 VGA
A PC mellet van egy FHD monitor a VGA DVI-I kimenetén a TV pedig a HDMI kimeneten eg hosszú, erősítős kábellel. Jelenik is meg kép a TV-n (boot logo), mert alapól a HDMI az 1. monitor, tehát kábel probléma nincs.
A W10 beállításaiban viszont nem jutok előre.
Kiterjesztett képernyőnél nincs jel, megkettőzött képernyőnél nincs jel, csak az elsődleges monitor esetén nincs jel a TV-n. Ha a Radeon beállításaiban próbálok egy nagy asztalt összerakni, akkor van jel a TV-n, de az eltérő felbontások miatt soha nem lesz megfelelő.
A TV 1. HDMI csatlakozóján van a PC, és PC a bemenet típusa. Valószínűleg valami Win beállítási gubanc lehet, egy pipa valahol, de nem tudom hol keressem.
Bocs, ha nem ez a megfelelő fórum a kérdésre...

(#106000) gduck válasza Dodeszh (#105999) üzenetére


gduck
addikt

"a TV pedig a HDMI kimeneten eg hosszú, erősítős kábellel."

Ezt picit részletezhetnéd ;) Kábelhossz, erősítő típusa.

"csak az elsődleges monitor esetén nincs jel a TV-n. Ha a Radeon beállításaiban próbálok egy nagy asztalt összerakni, akkor van jel"

Amikor van jel a TV-n, akkor milyen felbontást használsz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.