Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105701) sityupityu


sityupityu
veterán

Atya világ, mi történik ezen a fórumon?
Üzenem azoknak akik szerint felesleges a Motion Plus és a BFI használata, hogy vegyenek inkább egy 5000-es szériás tévét.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105702) sityupityu válasza KD6-3.7 (#105645) üzenetére


sityupityu
veterán

Gratulálok a megállapításodhoz. :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105703) gyeniko válasza sityupityu (#105701) üzenetére


gyeniko
őstag

A Samu H6400 és H8000-es széria "tiszta" beállításában használják a BFI-t? Ha nem, akkor nekem szól az üzeneted, mert én így vagyok qrvárarettentőenrendkívülnagyon elégedett a képpel. :Y

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#105704) PuMbA válasza gyeniko (#105703) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, csak a LED Clear Motion ad BFI-t Samsung TV-ken. A lényeg, hogy vagy interpoláció vagy BFI legyen bekapcsolva, mert egyébként nem lesz kihasználva a TV tudása :)

[ Szerkesztve ]

(#105705) sityupityu válasza gyeniko (#105703) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem!!! Csak normálisan beállítva kell használni pl a Motion plust is.

(#105691) Mandok Itt soha senki sem mondott ilyet legfeljebb azt, hogy állítsd be rendesen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105706) liszi70 válasza GeneraL_XTX (#105651) üzenetére


liszi70
nagyúr

"300-400 mozgóképfelbontású képet fogja bámulni, mert a technológia önmagában ennyit tud! Ezt csak a plazmák tudták überelni anno 7-800 soros mozgásfelbontással."

Csak az alsó kategóriás plazmáknak van 700-800, középkategóriától felfelé teljes, 1080 soros a mozgóképfelbontásuk.

"Az OLED nem tudom hogy áll ebből a szempontból"

Úgy tudom, ugyanúgy áll mint az LCD. Alapból 300 sor.

(#105707) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Lehetseges, hogy 55H6500-re HDMI-n be tudok allitani olyat, h 60 helyett 100fps-re vonatkozzon a V-sync jatekok alatt?
VGA: GTX 1070

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105708) Rp526 válasza Archttila (#105707) üzenetére


Rp526
aktív tag

Itt egy leírás róla:
[link]

Én személy szerint még nem próbáltam, de engem is izgat. A baj csak az, hogy nekem 4K és nem tudom mennyire esne jól a TVnek egy FullHD megoldás 120 HZ-el. FPS játékoknál megnézném milyen am.
Vélemények? :R

(#105709) GeneraL_XTX válasza Archttila (#105707) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ha 100hz-es a panel akkor valószínüleg igen.

Bár én ugy tudom, hogy az európai szabvány tv-k még mindig 60hz-esek (az amerikai az 50hz) igy a 3d-hez szükséges dupla frissítési frekvencia 120hz-nek kéne hogy legyen nem 100hz.

[ Szerkesztve ]

(#105710) Rp526 válasza Rp526 (#105708) üzenetére


Rp526
aktív tag

Fene, a rting-s szerint (KS7000):

"Supported Resolutions:
1080p @ 60Hz @ 4:4:4 : Yes
1080p @ 120Hz : No
4k @ 30Hz @ 4:4:4 : Yes
4k @ 60Hz : Yes
4k @ 60Hz @ 4:4:4 : Yes"

Mások szerint:
"With a proper graphics card you should be able to force 1080p 120hz, that TV is known to accept it and most reports say it works properly.
Integrated graphics have limited support for custom modes. Try using a program to force a custom mode.
Keep in mind, you will not be able to get native 120hz at 4k, only 1080p. So it's good for games but useless for anything else."

[ Szerkesztve ]

(#105711) PuMbA válasza liszi70 (#105706) üzenetére


PuMbA
titán

"Úgy tudom, ugyanúgy áll mint az LCD. Alapból 300 sor."

Igen. Minden, ami nem vibrál az 300 sor alapból :) Interpolációval tudnak 600-650-et az OLED-ek.

(#105707) sati: A TV-k 0,0001%-a tud 100 vagy 120Hz-et kezelni, szóval valószínűleg nem.

(#105709) GeneraL_XTX: A panel semmilyen Hz-es. A panelnak csak válaszideje van, tehát az az idő különbség, mikor megkapta az adatot és amikor megjeleníti a kapott adatot (képet / képrészletet) :) A mögötte lévő vezérlő elektronika feldolgozó képességén múlik, hogy tud-e 100 vagy 120-szor képet küldeni a panelra.

[ Szerkesztve ]

(#105712) Archttila válasza PuMbA (#105711) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Akkor nem erolkodom, koszi! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105713) Lacix29


Lacix29
őstag

Tudna valaki segíteni, hogy egy újfajta 49KS7000 tv-nél hogyan lehet megjeleníteni hogy milyen bemenő felbontással/móddal működik a tv?
Konkrétan az érdekelne, hogyha PS4-en egy játékkal játszok az támogatja a HDR-t vagy sem ?

Egyelőre sehol sem látom még a bemenő felbontást / fps-t sem.

(#105714) Rp526 válasza Lacix29 (#105713) üzenetére


Rp526
aktív tag

A távirányító középső gombját ha megnyomod, bejön felül egy sáv. Ott írja a felbontást és az FPS-t. A HDR módot magadnak kapcsolod be PS4-en, ha jól tudom. Azt pedig, hogy melyik játék tudja/ melyik nem, annak utána kell olvasni szintem.

Tess:
Complete List of PS4 Pro Games With HDR Support

nem túl sok.. :(

[ Szerkesztve ]

(#105715) Mandok válasza Lacix29 (#105713) üzenetére


Mandok
tag

Az én Samsungomon az Xbox One S megfelelő formátumról milyen jelet produkál.
Forza 3 esetén pl. kiírja, hogy 4K HDR jel érkezik a HDMI-n. (de figyelj, hová dugtad a PS4-et, mert a HDR-t nem biztos, hogy mindegyik HDMI bemenet tudja. KU6000-en csak 1 ilyen van)

(#105716) biceps


biceps
tag

Sziasztok, egy kis segítség kellene.

Vettem egy samsung 32k5502 tv-t és az gondom, hogy csak az analóg jeleket találja meg a digitális jeleket nem. (A tv Magyarországra szánt, és Magyarországon gyártották) Kipróbáltam az összes módban keresni, de nem találja sehogy sem. Van egy másik samsung tv is azon megvan az összes digitális csatorna, de ez az új nem akarja megtalálni. Valami ötlet, hogy mi lehet az oka? Vigyem vissza a boltba?

Köszönöm előre is a segítségeteket?

PSN ID: BulldozerHUN

(#105717) gduck válasza GeneraL_XTX (#105652) üzenetére


gduck
addikt

De azonos méretű panelnél elmondható az hogy a 4K-nál a 4 pixel együtt ugyanolyan méretű mint FULLHD-nál az 1db pixel ;) Vagy rosszul matekozok?

UI: KU6000 egy tök szuper TV, natív 4K, képe meg gyönyőrű :D

UI2: Na pont nem a Te hosszálósodra akartam válaszolni, hiszen ugyanazt írtad mint én ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#105718) biceps válasza biceps (#105716) üzenetére


biceps
tag

3 óra idegeskedés után rájöttem mi a baj.

Ebben az új tv-ben nincs gyárilag beépítve a CI+ modul. Le kellett tépnem a tv hátulján egy fekete matricát ahova a CI+ modul való és bele kellett dugni oda. Utána ismét digitális csatornakeresés és megtalálta az összes digitális csatornát. :W Az a vicc az egészben, hogy az 2010-es samu tvbe gyárilag be van építve, a 2016 modellben meg külön adják hozzá, amit be kell dugni a tv hátuljába, miután letéped róla a ragacsos matricát.

Grat a samsungnak. :((( :(((

[ Szerkesztve ]

PSN ID: BulldozerHUN

(#105719) FollowTheORI válasza biceps (#105718) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez azért súlyos volt... :C :DDD

Egyébként meglepne ha ez lett volna a baj...

Melyik szolgáltató amugy?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105720) blakey válasza biceps (#105718) üzenetére


blakey
titán

El kellett volna olvasni a kézikönyvet. ;) Kb 10 perc.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#105721) sityupityu válasza biceps (#105718) üzenetére


sityupityu
veterán

2010-ben valóban úgy volt, de már a három évvel ezelőtti modellek is ilyenek voltak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105722) Flashget válasza biceps (#105718) üzenetére


Flashget
félisten

Megnyugtatlak a 2011-es D szériánál is már így volt.

Realme GT Master Edition

(#105723) Mandok válasza biceps (#105718) üzenetére


Mandok
tag

"Az a vicc az egészben, hogy az 2010-es samu tvbe gyárilag be van építve, a 2016 modellben meg külön adják hozzá, amit be kell dugni a tv hátuljába, miután letéped róla a ragacsos matricát.
Grat a samsungnak. :((( :((("

Köszönöm a Samsung nevében. Nem értem, ez miért akkora gond. Valahogy csak úgy gondolták, hogy jó lesz ez így. Nekem konkrétan 2 Samsung TV_m is leélte az életét úgy, hogy a konax modulhoz való kis adapter ki sem volt csomagolva hozzá, mert sima antennáról néztem a MindigTV alap 7 csatornáját és kész.
Mikor vettem kártyás csomagot, akkor néztem én is utána, hogy akkor hová is megy a kártya és akkor raktam be az adaptert a TV-be.

De te ezek szerint úgy kerested a csatornákat minduntalan, hogy a kártyád a TV-be be sem akartad rakni? (máskülönben nem derült volna ki, hogy kell a Conax-hoz külön adapter)

(#105724) Vikitorony


Vikitorony
tag

Üdv!

Samsung TV-t vennék, ennek kiválasztásában kérem a segítségeteket. FHD/4K, majdnem mindegy: mostanság nem tervezem 4K-s anyagok nézését, későbbiekben lehet még jól jönne - esetenként "monitorként" funkcionálhat pl. Excel-hez.
Invitel-es IPTV-n jön az anyag, továbbá hálózaton keresztül is játszanék le videókat, emellett időnként van, hogy USB-ről indítok vmit, illetve gépről HDMI-n keresztül Eurosport Player-t szoktam nézni.
Méretileg 50-55"-ban gondolkozom, legalább 3 HDMI, jack csatlakozó a fülesnek, árban meg 200-220k környéke a plafon.
Változó, hogy mikor milyen messziről nézem, jelenleg a kisebb tv-t 3 méterről, de ha beújítok egy 55-öst, akkor átülök a másik kanapéra, ahonnan már 4 méterre lesz a TV.

Eddig, amikbe botlottam: K5500, K5672, KU6000, KU6400. (Bár ahogy látom, egyik K-s modellnek sincs 3,5-es analóg jack kimenete...)

A történethez hozzátartozik az is, hogy eredetileg LG-t akartam, az LH630V-t néztem ki, ami speckók alapján meg is felelt volna nekem, ám a webOS "gyorsasága" nem nyűgözött le amikor kipróbáltam. Nem mondom, hogy szörnyen lassú volt, de voltak akadások, amiket az okos eszközeimen nem tapasztalok, ezért biztos vagyok benne, hogy a TV-n zavarna, még ha nem is nyúlok óránként a tv távirányítójához.

Nem ragaszkodom a K-s szériákhoz, ha még kapható az előző évi J szériából bevált modell, akkor az is szuper. De ugyanígy nem ragaszkodom a Samsunghoz sem. A szűkös költségvetés miatt leginkább még az LG vagy Philips jöhet szóba.

(#105725) Celtis válasza biceps (#105718) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt nem értem. A kódolatlan csatornák vételéhez nem kell modul...
Adtak a TV-hez egy CI+ modult és nem vetted észre? Hova dugtad az előfizetői kártyát?
Adtak a TV-hez CI+ modult???

(#105726) sityupityu válasza Celtis (#105725) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem hiszem, hogy kapott volna a tévéhez modult, szerintem (biztos) csak a szokásos befogadó egységet.
Persze az tényleg jó kérdés, hogy a szolgáltatótól kapott modult és kártyát előtte vajon hová rakta be? :F Zavaros az egész.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105727) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Most akkor KS7000-et sem szabad venni? Pedig úgy döntöttem veszek azt, pedig oltári drága, erre sokan panaszkodnak rá, leesik a háta meg poros lesz belül a panel meg ilyenek. Kezdek kiábrándulni komolyan.

(#105728) ace05


ace05
senior tag

A tegnapi médiás akcióban elvittem egy 40" k550-at. De szerintem én valami rosszat kaphattam. Azt olvasom mindenhol, hogy hű de nagy jó a hangja. Nálam meg nem. Normál módban mintha berecsegne, rezonálna. És csak akkor esz egy fokkal jobb,ha tisztára rakom. De akkor se az igazi. Valamit be kell állítani, vagy vigyem vissza?

(#105729) sandró60 válasza ace05 (#105728) üzenetére


sandró60
addikt

Mondanám vegyél hozzá egy komolyabb hifi erösítőt hangfalakkal.
Ha nem akarsz annyit rákölteni akkor a Samsungnak van különböző típusú hagprojektorai.Az is egy megoldás. A tévé "hangcsipogóját"felejtsd el.Ennyit tud. ;]

(#105730) biceps válasza Mandok (#105723) üzenetére


biceps
tag

Ha kártya kéne ahhoz, hogy lássam a digitális csatornákat akkor az lett volna az első , hogy bedugom a CI+ modult, majd bele a kártyát. Mivel nincs kártya, honnan a fenéből tudjam, hogy nem elég bedugni az antenna kábelt a TV-be, még egy üresen álló CI+ adapert is be kell dugni a tv-be. Mi köze van a kettőnek egymáshoz, ezt nem tudom. Úgy gondolom akkor van létjogosultsága egy CI+ modul csatlakoztatásának, ha kártyám van amivel tudom nézni a digitális csatornákat. A használati útmutatóban ilyen formában nincs leírva, hogy üresen kell csatlakoztatni a CI+ modult, ahhoz, hogy a digitális csatornákat tudjam nézni.

PSN ID: BulldozerHUN

(#105731) PuMbA válasza ace05 (#105728) üzenetére


PuMbA
titán

"Azt olvasom mindenhol, hogy hű de nagy jó a hangja"

Az interneten bizony valótlan dolgok is vannak. Egy TV-nek lehetetlenség, hogy jó hangja legyen, ugyanis kicsi a hely, kicsi a hangszóró és az olcsóság miatt nem a hangminőség a fő szempont. Ennek ellenére visszaviheted, a hangmódokon változtatni meg tényleg felesleges, mert még rosszabb lesz a hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#105732) GeneraL_XTX válasza PuMbA (#105731) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A ku6000-nél én pl eléggé meglepődtem, hogy az előző tv-imhez képest egész normális hangja van, mondjuk valószínüleg azért mert ez nem egy vékony modell így volt helyük normálisabb hangsugárzókat belepréselniük. Az előző LG-m ultravékony volt ehhez képest, annak vállalhatatlan dobozhangja volt így fülhalgató kimenetre rákötöttem egy ezeréves pc-s 5.1-es rendszerből megmaradt 2 hangsugárzót+mélyládát. A 6000-en nincs füles kimenet(hatalmas rossz pont!) de a mélyen kívül azt a szintet kb hozzák a beépített hangsugárzók is, az biztos hogy recsegést,vagy bármi mást nem tapasztaltam. A baráti társaságból is többen megjegyezték, hogy tv-hez képest egész jó a hangja.

Ettől függetlenül gondolkozok egy optikai hangbemenettel rendelkező hangfalszett beszerzésén, de ez így korántsem annyira égetően szükséges, mint gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#105733) karicsek válasza PuMbA (#105731) üzenetére


karicsek
aktív tag

Ezt azért ilyen kategorikusan nem mondanám. Nekem KS7000 van és "szerintem" igen is jó hangja van.
Nem egy hifi, de más lapos tv-hez viszonyítva, kellemes hangja van, mind zenén és filmhez is. Hallgattam már az Lg harman kardon rendszerét is és annál is jobban szól. Érthető a szöveg, vannak mélyek és magas hangok is. Persze vájtfülüeknek mindenképp kell egy külső hangrendszer.

(#105734) FirstAndroid válasza Mandok (#105678) üzenetére


FirstAndroid
tag

(Y)

(#105735) sandró60 válasza karicsek (#105733) üzenetére


sandró60
addikt

Na ja.
Azért a magasabb kategóriájú tévénél elvárható. ;]

(#105736) sityupityu válasza biceps (#105730) üzenetére


sityupityu
veterán

Ebben igazad van. Az olyan csatornákhoz amikhez nem kell kártya egyértelmű, hogy az adaptert sem kell a tévébe raknod. Ki a szolgáltatód?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105737) Lacix29 válasza Rp526 (#105714) üzenetére


Lacix29
őstag

Sajnos az OK gomb nálam csak TV adásnál írja ki, hogy milyen bemenő jellel üzemel.
Se PS4 alatt, se Youtube alkalmazás alatt nem működik az infó kiírás.
Érdekes módon a számos gombnál van egy info választás, de az se ír ki semmit. :(

(#105738) PuMbA válasza GeneraL_XTX (#105732) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a jack kimenet elhagyása csak azért van, hogy lehessen költeni még pénzt :)

(#105733) karicsek: A KS7000 drága TV, természetesen jobb hangzásnak kell lennie, mint egy 100k-s TV-nek és ott már figyelnek erre is :)

[ Szerkesztve ]

(#105739) biceps válasza sityupityu (#105736) üzenetére


biceps
tag

DIGI tv

PSN ID: BulldozerHUN

(#105740) sityupityu válasza biceps (#105739) üzenetére


sityupityu
veterán

A 4-5 kódolt csatornát leszámítva oda nem kell semmi! Minden simán jön egy szál antennakábel segítségével. Az adapter sem kell, hiszen ha nem raksz bele modult és kártyát akkor semmi értelme sincs.

szerk.: Amiket leírtam akkor érvényes, ha a digikábelről van szó.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105741) FollowTheORI válasza HorviGabi (#105727) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem szabad... :)
Nyugodtan vedd meg ha az tetszik és arra fáj a fogad, nem hiszem hogy megbánod... bízz a szerencsédben.

Nekem tökéletes a KS7000-em. :K

Ha esetleg személyesen veszed, ragaszkodj ahhoz hogy raktárból hozzák és bontatlan új csomag legyen. Csak olyan helyen vedd. És akkor tuti te veszed el a "szüzességét" az egésznek.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105742) Celtis válasza FollowTheORI (#105741) üzenetére


Celtis
veterán

A bontatlanság nem garancia semmire...

(#105743) FollowTheORI válasza Celtis (#105742) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Arra igen, hogy nem visszavitt cserélt bemutató darab stb... én mást nem is írtam, hogy garancia bármire. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105744) Dodeszh


Dodeszh
tag

Meglett az új 43KU6000, nálunk jelentős minőségi ugrás egy 8 éves LG SD plazma után. Egy darabig megleszünk vele.

Viszont szeretném a legtöbbet kihozni belőle!
UPC tv adás fut rajta legtöbbet, mivel járok jobban, a mediabox-szal vagy a CI+ kártyával? A medaiboxot (HD) már megszoktam, ismerem, amit tud, megfelel, de a CI+ lehet jobb a TV-vel. Jobb valamiben?

Képileg tudok valamit állítani, hogy a dobozból kivett állapothoz képest szebb legyen a képe? Milyen beállítás ajánlott TV-hez? Néha a bőrszínt látom elég haloványnak egyes adásoknál, de lehet, hogy ez az adás hibája.

Próbáltam a PC-t rádugni HDMI kábellel. Kb. 4-6 másodpercenként eltűnt a számítógép képe, majd visszajött. Mi lehet a gond: PC beállítás, kábel, tv? Korábban az LG-vel ment ugyan ezen a kábelen (nyilván a felbontás nem volt megfelelő). Milyen felbontáson érdemes használni (FHD filmnézéshez, nem játékhoz): 4K a windows-zal nagyítva vagy eleve FHD beállítással a PC-ről?

A routerre csatolt HDD-ről képes a TV filmet lejátszani? Van valami különleges trükkje, vagy elég hozzzá, ha wifi-n vagy kábelen csatlakozik a TV a hálózatra? (UPC ConnectBox router)

Telefon, tablet (Huawei Mate 8, Homor 8, Ipad) képet valahogy át tudom küldeni a TV-re wifi-n? Mi kell hozzá?

Érdekes, hogy a hangja az ezer éves LG-hez képes egyértelműen rosszabb, pedig az sem volt felső kategóriás cucc, bár most azt olvastam, hogy más mai TV-hez képest meg rendben van. Majd egyszer lesz hozzá egy hangprojektor...

Kezdő vagyok, megköszönöm a szájbarágós válaszokat! :)

(#105745) sandró60 válasza Dodeszh (#105744) üzenetére


sandró60
addikt

A képminőség beállításához találsz ott fent(összefoglaló) lenyitod és egy javasolt beállítás lesz ott.
A többi kérdésedre is választ fogsz kapni(előbb vagy utóbb) :K

[ Szerkesztve ]

(#105746) radiotto válasza sandró60 (#105657) üzenetére


radiotto
újonc

(#105656)radiotto válasza sandró(105657(üzenetéreEzt a kinket probáltam,de nekem nem jön össze.Nem vagyok egy profi számitógépes,és ezért nem sikerül.Mindig kiirja,hogy nemtalálja azt a programot amit beírok,és már meg is haltam.Igy hát arra a programra vagyok rákényszerülve amit beirtam az elözö levelembe.Az a baj.hogy nemtudok angolul és igy midig megakadok,és ami még baj,hogy 80-éves vagyok és csak szenvedek,nincs aki segitsen.Jó egészséget.Váradi Ottó

Váradi Ottó

(#105747) popuka94 válasza PuMbA (#105738) üzenetére


popuka94
csendes tag

Ha már jack... k5600-hoz , tudok e bluetooth headsetet csatlakoztatni?
Ha igen van amit ajánlotok hozzá?

Köszi,

KS

(#105748) sandró60 válasza radiotto (#105746) üzenetére


sandró60
addikt

Írtam privát üzenetet.

#popuka94
Gondolom ebben a tévében van lehetőség.Nézd meg a beállításoknál.Talán van olyan,hogy "külső"eszközök

[ Szerkesztve ]

(#105749) PuMbA válasza Dodeszh (#105744) üzenetére


PuMbA
titán

CI kártyával :) Kábel gond lesz. PC-ről 3840×2160 60Hz-zel kell etetned, ehhez HDMI 2.0 kimenet kell és a TV-n az első HDMI csatlakozóba kell dugnod, valamint a TV-n be kell kapcsolnod a HDMI UHD Colort és a PC módot, de ez a leírásában mind benne van.

"Érdekes, hogy a hangja az ezer éves LG-hez képes egyértelműen rosszabb"

Ez egyértelmű :)

[ Szerkesztve ]

(#105750) sugarforce válasza sandró60 (#105729) üzenetére


sugarforce
őstag

Jó azért nem mindegy mit és milyen hangerőn hallgat a tv-n, a hangerődtől recseg -e vagy sem. Az sem mindegy kinek mi a "fúú de jó hang", max hangerőn nem csodálkoznék, hogy zörög recseg, de azért normál hangerőnél egy hangszóró se recsegjen már, mert az nem normális, legyen akármilyen alsó kategóriás is. Persze aki komoly hangra vágyik, az ne a tv hangszórójától várja a minőséget, de azért egy recsegős, rezonálós hangra akkor sem az a megoldás, hogy költsön még az illető több tízezer forintot egy külső eszközre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.