Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105901) FollowTheORI válasza Gymi (#105900) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Magyar garancia nem lesz rá... a többivel nem lesz gond.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105902) sityupityu válasza Gymi (#105900) üzenetére


sityupityu
veterán

Magyar nyelvű menü biztos, hogy lesz benne.
Azért dob csak ki német oldalakat a kereső, mert ez nem magyar piacra szánt tévé. Nem gyanús az ára, lassan 3 éves modell. Egyébként egy igen jó tévé.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105903) Gymi válasza FollowTheORI (#105901) üzenetére


Gymi
csendes tag

A kezdő bejegyzés szerint az 1 éves garancia meglesz rá, csak a plusz 1-2 év nem. Jól értelmezem?

[ Szerkesztve ]

(#105904) Gymi válasza sityupityu (#105902) üzenetére


Gymi
csendes tag

Az árkereső oldalak szerint 270 eFt jelenleg újonnan nálunk, Svájcban állítólag 250 eFt volt pár hete.

[ Szerkesztve ]

(#105905) sityupityu válasza Gymi (#105904) üzenetére


sityupityu
veterán

Az érdekes, mert már nálunk is jóval olcsóbb volt az utóbbi időben amíg még lehetett kapni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105906) FollowTheORI válasza Gymi (#105903) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

1 év sem lesz itthon. Ezeket mind az üzlet adja, ami meg nem hazai ugye.
És beregisztrálni sem tudod, mert nem itt forgalmazott...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105907) Gymi válasza Gymi (#105904) üzenetére


Gymi
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

(#105908) Rp526 válasza Lacix29 (#105737) üzenetére


Rp526
aktív tag

És ha a forrásokat váltogatod? Olyankor is mindig kiírja.

(#105909) Rp526 válasza ace05 (#105891) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nincs még sajnos...

Itt kövesd ezt a fórumot.
Sajnos bsznak (már elnézést) rá, holott egyértelmű bug az újabb Samsungokon. Többen már vírust emlegetnek... :S
Magyarországi üszin semmit nem tudnak róla, szerviz sem többet...
Annyiban bízhatunk, hogy egyszer jön egy frissítés ami megoldja.. De örülj, h csak óránként..

PM-ben esetleg leírhatnád, hogy neked mi van a TVre csatlakoztatva, mi van a menüvel mikor elmegy, stb.

[ Szerkesztve ]

(#105910) FollowTheORI válasza ace05 (#105891) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez nem lehet valami energiatakarékos funkció?

Nézd át nincs e valami bekapcsolva az energiatakarékos vagy "képernyővédő" beállításoknál hogy óránként kapcsolja le ha nincs változó tartalom, stb stb.
Hátha valamelyik ezek közül zavar be, vagy működik rosszul PC-vel.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105911) ace05 válasza ace05 (#105894) üzenetére


ace05
senior tag

A smart rendszer visszaállítása után ez is megoldódott.

(#105912) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Meg tudnátok mondani, hogy vajon miért kéri fizetős csatornák nézézekor napi egyszer a PIN kódot a h6700as TVnk? A 0000 kód megadása után már nézhetjük az előfizetős csatornákat. Hogy lehetne ezt kikapcsolni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#105913) sityupityu válasza dni (#105912) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem a CI menüben a modul beállításoknál be van kapcsolva a szülői felügyelet. Lehet, hogy nem ez a gond, de azért nézd meg.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105914) dethroner válasza BuricsJ (#105896) üzenetére


dethroner
veterán

43KS7500? Ilyen van? Jézus ereje :Y

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105915) #94529552 válasza ace05 (#105911) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt a 40"K5500(szlovák gyártás) fél cm-t lejt balra, és ezt más is írta már, nálad nem ilyen?

(#105916) Mandok válasza Gymi (#105900) üzenetére


Mandok
tag

Hát, ez nagy eséllyel senki sem fogja tudni neked megmondani biztosra.

Az tény, hogy a Lengyel/Cseh/Szlovák piacra szánt 7-es végű TV-kkel már több tapasztalatom is volt ismerősi körben és mindegyik tökéletesen funkcionál, tehát a H6470, H6472, J6272, KU6072 TV-kkel semmi negatívum nincs, csak még rendelkeznek Sat Tunerrel is az itthoni,00 végű modellekhez képest. Magyar menü, MindigTV, minden ilyesmi abszolút gond nélkül megy.

A Samsung konkrétan nem fogadja el a nem magyar piacra szánt TV-ket, ha garanciáról van szó, ezt a hivatalos oldalon olvastam.
Ettől függetlenül, hogy neked megéri-e, azt neked kell tudni...

(#105917) ace05 válasza #94529552 (#105915) üzenetére


ace05
senior tag

Ezt nem vettem észre nálam. Elrontották a talpat ?

(#105918) Batib válasza Mandok (#105916) üzenetére


Batib
őstag

"Az tény, hogy a Lengyel/Cseh/Szlovák piacra szánt 7-es végű TV-kkel"

Azt hiszem, hogy picit tévedsz. A 70-es végződés a sat tunert jelzi azokban a modellekben amiben alapból nincs és a 02 végződés jelzi a közép-kelet EU-t (de nem Mo)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#105919) #94529552 válasza ace05 (#105917) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy tűnik, mert nem lehet nem jól felszerelni, összeforgatod a két fél talpat, bedugod a helyére és 4 csavart belehajtasz.

(#105920) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!

Samsung UE32ES6100 TV wifi bajjal kapcsolatban kérnék egy kis tanácsot.
Az a probléma, hogy néhány hete valamikor a TV már nem csatlakozik az otthoni wifi hálózathoz. Tudtommal semmilyen hálózati változtatás nem történt, új eszköz nincs, és a környéken sincs új wifi.
Az a kórtünet, hogy, ha hosszabb időre áramtalanítom (10-15 percre kihúzom a konnektorból) a TV-t, akkor bekapcsolás után szinte rögtön megtalálja a wifit, és tudna is rá csatlakozni. Ez azonban csak 1-2 percig tart, mert mire beírnám a jelszót, már el is veszti a jelet, és kilép a wifi beállításokból.
Később már egyáltalán nem működik a wifi, olyan, mintha vevő se lenne már a TV-ben.
Csak újabb áramtalanítás után hajlandó működni egy nagyon rövid időre.

A router jelerősségével, csatornával nincs gond, mert a 2.4GHz-en csak én vagyok a 11-es csatornán, és ennek a csatornának a legerősebb a jele, az 5Ghz-en pedig egyáltalán senki nincs, csak én.
Telefonos wifi analizátorral néztem meg a wifivel kapcsolatos adatokat.

[link]

Firmware frissítés megvolt, az eredeti 1032-es verziójú fw-t cseréltem 2007-es fw verzióra, de semmi hatása. Volt valaki, aki azt írta, hogy a google dns-t kell beállítani (8.8.8.8), ennek sincs sajnos köze a problémához (ui. nem az a baj, hogy a wifi után nincs net, hanem, hogy nincs wifi).
Sajnos messze van a tévé a routertől, de ha nem lesz más, akkor megpróbálok kábelt fektetni, de azt nagyon nemszívesen tenném, mert csak összerondítanám vele a szobát. :DDD

(#105921) sandró60 válasza vlevi (#105920) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt írod Sajnos messze van a tévé a routertől Mostanában nem rendezted át azt a területet ahol a router is van?
Esetleg valami árnyékolás kerülhetett a router vonalába?

(#105922) Derek V. válasza #94529552 (#105915) üzenetére


Derek V.
tag

Hali!

Samsung UE40K5500 tulajként én is ezt tapasztaltam, csak az enyém szemből nézve jobbra dől pontosan fél centit. Ha ez másnál is meglévő probléma, akkor garanciában kérhetem csak a talp cseréjét?

(#105923) Jack@l


Jack@l
veterán

http://www.guru3d.com/news-story/new-samsung-new-qled-tv-becomes-100-percent-color-volume-verified.html

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#105924) vlevi válasza sandró60 (#105921) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szia!
Nem volt semmi átrendezés.
Amikor áramtalanítom, és bekapcsolas utan megtalálja a wifit, akkor teljes jelerősséget jelez, de aztán hamar kilép a wifi menüből.
Holnap annyit még kipróbálok, hogy átviszem a tv-t a másik szobába, ahol van kábel, és megnézem azzal. De a vezetékkel sajnos tényleg nem érek semmit, mert nagyon vacak lenne kihúzni huszonvalahány méter kábelt. Légvonalban nincs ilyen messze, egy szoba van csak közte, de pont egymással átellenes sarkokban van, ezért a vezetékkel körbe kellene menni, azért lenne ilyen sok. Meg persze, valahogy a falon is at kellene menni a vezetékkel, és nagyonnincs kedvem fúrni, ha egyszer van wifi.

(#105925) Celtis válasza vlevi (#105924) üzenetére


Celtis
veterán

Én megpróbálnám a wifit átkonfigurálni. Másik csatorna, másik SSID, próbából a titkosítás levétele, hátha valami kiderül.

Végső esetben jó lehet egy kliens módot is támogató olcsó wifi router vagy LAN csatis repeater a kábelkihúzás helyett.

(#105926) Flashget válasza PuMbA (#105888) üzenetére


Flashget
félisten

D6500-on 10/3
F6640 10/0
ez nem éppen ugyanaz.

Realme GT Master Edition

(#105927) #94529552 válasza Derek V. (#105922) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jelezni kell nekik a hibát, és majd ők döntik el, hogy mi a teendő, gondolom én. Be is kell regisztrálni a gyártási számmal amit a hátuljáról leolvasol.

(#105928) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok

Jelenleg 2keszulek kozott vacikalok

Samsung 60KS7090 1300euro
65KS7590 2000euro

Mi a kulonbsegek 7es szerian belul ? azert 700 euro a kulonbseg azert sok

(#105929) KD6-3.7 válasza mrThomi (#105928) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Meret es utobbi hajlitott.

(#105930) mrThomi válasza KD6-3.7 (#105929) üzenetére


mrThomi
addikt

de 5zoll + hajlitas 700 euro kulonbseg lenne ?
egy nemet online shopban neztem az arakat, nem MM-es arak!

(#105931) s_


s_
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy UE46F8000 tipusu tv-m aminél egyszer csak egyik napról a másikra felül elkezdett keresztben egy csíkban villogni a háttérvilágítás kerettől keretig, körülbelül 2 és fél éve vettem eléggé el is vagyok szomorodva hogy ilyen hamar ez történt, mert egy kész vagyon volt. A következő a problémám, a számlát nem találom de valószínűleg amúgy is buktam a garanciát, mert 2 év volt rá ha jól emlékszem, de igazából mindegy is mert egyszerűen nem találom sehol. A kérdésem az lenne hogy ilyenkor mi a teendő? kit keressek fel a javítással kapcsolatban és hogy ez körülbelül mennyibe kerülne? Nagyon szépen köszönök minden segítséget.

(#105932) bul07 válasza s_ (#105931) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem regisztráltad?
Én mintha úgy emlékeznék hogy 6500 széria felett 3 év garancia van, ha jól olvasom igen [link]

Szerintem keresd még a számlát meg a szerviz fűzetett, bár ha nem regisztráltad akkor

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#105933) stilo18


stilo18
addikt

Ma vettem egy 55KU6000-es tv-t.
Csak, hogy legyen ellenvélemény is.
A kép kellően kontrasztos, a színek szépek, a mozgás számomra nem tompa, nem "utánhúzos"...
Megnéztem BD-n az Avatart, néha olyan érzésem volt, hogy az üvegre van ragasztva a kép...
Konzollal pedig tökéletes gyakorlatilag az élmény, nagyon jó az input lag!
Én ajánlom :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#105934) Flashget válasza bul07 (#105932) üzenetére


Flashget
félisten

Ott van tema osszefoglaloban!
Abban az esetben igaz ez, ha viszonteladotol lett vasarolva a keszulek es 12 honapon belul regisztralta.

Realme GT Master Edition

(#105935) Flashget válasza vlevi (#105924) üzenetére


Flashget
félisten

tv-t gyari alap allapotara allitottad, foleg fw frissites utan? kabelt probald meg lehet csak a wifi nyekkent meg benne ha a reset factory nem segit.

Realme GT Master Edition

(#105936) bul07 válasza Flashget (#105934) üzenetére


bul07
nagyúr

Mondjuk az se pontos
Mert öcsém 32" 5*** szériás tv-re is 3 év garancia volt , és vett rá még 2évett , így a garanciája 2018-ba jár le
Így van még olyan tv ami garanciás és 5*** szériás

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#105937) Flashget válasza bul07 (#105936) üzenetére


Flashget
félisten

2013 márciusig volt ez igaz.
amit utána írtam nyílván a későbbiekre vonatkozik.
előtte akárhol vett tv-t beregisztrálhattak nem hellett viszonteladónak lenni csak Mo-n kellett forgalomba hozni, ezen keményített a Samsung.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#105938) dethroner válasza mrThomi (#105930) üzenetére


dethroner
veterán

Na hallod, mire amíg a sík kijelzőt elviszik a finomhajlítóba, ott hengerelik, puha talpú leopárdmacskákkal hosszú időn keresztül súlyozzák hogy felvegye a hajlított formát, majd visszaviszik a gyárba ahol a kijelző köré kell fröccsönteni a keretet és bele a szintén formára hajlított alaplapot, az hosszú, idő és energia igényes folyamat. Meg kell fizetni a hajlított ficsört, akinek ez szempont :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105939) dethroner válasza s_ (#105931) üzenetére


dethroner
veterán

1: Minden számlát okosan és gondosan eltenni!
2: Ha veszel valamit, rögtön tájékozódj, mik a garanciális feltételek. Ha kell regisztráld be! ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105940) dethroner válasza stilo18 (#105933) üzenetére


dethroner
veterán

Milyen tévéd volt előtte? Azzal összehasonlítva mi a helyzet? Nekem csak egy FHD 55H6400 van, de az avatar azon is olyan mintha a kijelzőre lenne ragasztva. Főleg a 46,6GB-os 3D ISO-t nézve :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105941) sityupityu válasza dethroner (#105940) üzenetére


sityupityu
veterán

A 3D az már nem menő. A 4K a menő, 1méterre ülni a képernyőtől. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105942) hjtz4t3wrseg válasza dethroner (#105938) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

üdv!
Nem kéne fikázni,az ívelt tv tulajokat,ha megtehetik és van rá pénzük valamint nekik ez tetszik miért fáj az neked ?Talán neked nincs rá lehetőséged !Az irigység nagyon rossz emberi tulajdonság ! :DD :DD :DD

(#105943) dethroner válasza sityupityu (#105941) üzenetére


dethroner
veterán

Tudod miért menő a 4K? Mert 3D-re már nem képesek ezek a szar új divattévék! Könnyebb négyszer annyi pixelt belebaszni a kijelzőbe (amiből kíváncsi lennék mennyi a döglött pixel világviszonylatban), mint a gyors mozgást 3D-ben megjeleníteni képes tévét.
De hát megbukott a 3D. Biztos a nyakukon maradt az évek során gyártott tévék, és vagonszám vitték vissza a gyárakba, szorgos kezek szedték ki belőle a 3D-t, majd vitték vissza a boltokba átcímkézve J, JU, K, KU, KS néven. Ja nem, hiszen a népek bementek a boltba, és az ott található tévéket meg is vették, tökmindegy benne volt-e a 3D vagy sem. Márpedig néhány éven keresztül mindben benne volt a 3D. És ha ezeket eladták, akkor hogy is van ez a megbukott 3D dolog? Melyik tévét gyártották a leghosszabb ideig, melyiket keresték ezek szerint a leginkább, ha érdemes volt gyártásban tartani annak ellenére, hogy az akkor kapható új szériákban már vele ellentétben nem volt 3D? Hát persze hogy a 3D-s H6400 volt az. Részemről ennyi a 3D megbukott, most a 4K és a HDR a menő téma. ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105944) #94529552 válasza hjtz4t3wrseg (#105942) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálad sincs probléma a görbülő vonalakkal a focinál, tenisznél, stb.? Az igaz, hogy a valóságot torzítja, de azt is meg lehet szokni, meg mindent meg lehet szokni.
dethroner Igazad van, HDR. Lesz idén FHD tv HDR-es képességgel felruházva. :DDD Ez most az új varázsszó.

(#105945) dethroner válasza hjtz4t3wrseg (#105942) üzenetére


dethroner
veterán

Tudod az ha az ember kritikát gyakorol valamilyen termék ellen az nem jelent mindenképp irigységet. De teljes mértékben igazad van, nincs rá lehetőségem hogy ívelt tévét vegyek. Nálam a tévé a falra van téve és mivel a lakás fala valamilyen megfejthetetlen okból kifolyólag sík, így nem tudok görbe tévét ízlésesen felakasztani oda. De majd igyekszem beton kútgyűrűbe költözni, mert oda végre felrakhatom a falra a mérnöki kreativitás megfeszített munkával kiizzadt gyöngyszemét, az ívelt tévét.

Ódi terepjárót se vennék, de nem vagyok irigy azokra, azokkal járnak. Ha volna annyi pénzem, inkább AUTÓ-t vennék belőle, nem pedig ilyen hivalkodó aroganciahírdetőoszlopot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105946) dethroner válasza #94529552 (#105944) üzenetére


dethroner
veterán

Az ívelt tévék görbülő vonalai tulajdonképp a felnőttoktatás része is lehetne. Egy kis fizika korrepetáció, így tanítják meg nekünk hogy görbül a tér :DDD

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105947) s_ válasza dethroner (#105939) üzenetére


s_
tag

1: Mindent elszoktam rakni, gáz számlától kezdve a fűtésig, de ez most nem ide tartozik, költözés volt, elkeveredett ennyi, de szerintem ez most teljesen lényegtelen, nincs meg és kész. Nem arra várom a választ hogy melyik széfbe kellett volna elraknom a számlát hanem hogy mit ajánlotok ilyenkor mi a teendő.
2: Köszönöm a kioktatást még egyszer, de szerintem ez se tartozik ide, mivel nem az én hibámból romlott el a tévé, nem öntöttem le, nem szurkáltam, nem dobáltam, egyszerűen én mint laikus úgy látom hogy a háttérvilágítás kiégett és ezért villog mint amikor egy mezei lámpa is kiég, tisztában vagyok az alapvető garanciális feltétekkel.

(#105948) #94529552 válasza dethroner (#105938) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez most komoly, hogy az alaplap is hajlított ezeken?

(#105949) sandró60 válasza s_ (#105947) üzenetére


sandró60
addikt

Ezen a fórumon próbáld meg a kérdésedet feltenni.Azt ne várd,hogy azonnal kapsz választ,mint itt a samu fórumban ;]
Tv hiba

[ Szerkesztve ]

(#105950) sityupityu válasza hjtz4t3wrseg (#105942) üzenetére


sityupityu
veterán

Biztos vagyok benne, hogy nem irigységből írta azt amit.
Az meg már teljesen személyeskedés, alaptalan feltételezés és más zsebében turkálás, hogy kinek mire van pénze! De egyet nyugodtan jegyezz meg! Itt a legtöbben nem azért nem ajánlják az ívelt kijelzőt mert ne lenne pénzük rá vagy mert irigyek lennének. ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.