Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105251) GeneraL_XTX válasza smallmer (#105249) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

én nemrég vettem egy 50ku6000-et, teljesen meg vagyok vele elégedve, 4k-ban gyönyörű képe van, de 720p fullHD se csúnya rajta, szép a feketéje, viszont nem valami jó a betekintési szöge. Input lagja alacsony így monitornak is jó, én pc-re kötve használom játékra és filmnézésre, tökéletes.

Összeszerelési minősége is teljesen rendben van ellenben pár felsőbb szériás samu készülékkel. Én csak ajánlani tudom :) Van belőle magasabb a szérián belül, ha többet szánsz rá, de ez 200k-ért sztem nagyon jó vétel volt.

(#105252) Flashget válasza smallmer (#105249) üzenetére


Flashget
félisten

ennyiért jó 4K-s tévét egyik gyártónál sem fogsz kapni 55"-ban.
jó 4K= natív
samsung kamu 4K igen de az olyan is..FHD-re meg kimondottan szívás csak..jó drága 5xxx-es tv.

Realme GT Master Edition

(#105253) FollowTheORI válasza Flashget (#105252) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kamu 4K? :Y

Az milyen? ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105254) Flashget válasza FollowTheORI (#105253) üzenetére


Flashget
félisten

felkonvertálós...olyan mint régen a valós 50Hz-nél az elektronika szarrá erölködte magát, hogy folyamatosnak látszódjon a kép a két kép kocka beszúrt feketével. ;]
kiveszed a 4K-t amit beletuszkoltak kapsz egy mezei alsó kategóriás tv-t a maga 300 soros mozgásfelbontásával..nem véletlen nincs ezekben 3D már...
én nem vagyok a pénzem ellensége ilyen tv-m akkor lesz ha már semmilyen mást nem kapni, de azzal, amit a CES-en művelt a Samsung csak erősít abban, hogy nem ez a márka lesz a következő tv-m ha ebbe a kvantumos lószarba mennek QLED néven

kíváncsi lennék egy korrekt statra amiben a 2014,2015,2016-os eladási számok szerepelnek Samsung részéről, Európában, hogy mennyit változott önmagához képest.

Realme GT Master Edition

(#105255) FollowTheORI válasza Flashget (#105254) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Na várj... mit konvertál fel? :) ;]

SD meg FHD-t minden 4K tévé felkonvertálja... a 4K-t meg nem konvertálja sehova... szóval akkor? :D

Nincs itt erőlködés... azt meg mindenki szubjektív eldönti látja e a különbséget és mit ér meg neki.

Amugy még 1-2 évig nem hiszem, hogy másra váltanak technológiában.
Azt meg megintcsak eldöntik majd a vásárlók, hogy az LG IPS, a kínai VA vagy a Samsung VA/Qdot tetszik e jobban...
Vagy az LG OLED vagy a kínai OLED (ha tényleg jön).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105256) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A KU 6400 is lefrissült 1160-ra. Eddig nem vettem észre különbséget.

Véleményem szubjektív...

(#105257) kornel1000


kornel1000
tag

Srácok, valakinek van tapasztalata a következő hibajelenséggel kapcsolatban? Lehet, hogy az utolsó firmware”1160,6” frissítés idézte elő, de gondolom akkor másnál is jelentkezett volna…. „Ks7000-nél is ez a legfrissebb firmware „
Tehát, azok a tv adások, amiket nézzek a „kedvenc1”-ben vannak elhelyezve. Ez van kiválasztva a tv-n alapértelmezettként. Mondjuk, este kikapcsolom a tv-t. Másnap reggel, ha bekapcsolom a készüléket ,akkor annak a tv csatornának kellene, automatikusan megjeleni a képernyőn ,amit előző este kikapcsolás előtt néztem. Eddig így is volt, viszont az utóbbi időben csak fekete háttér jelenik meg bekapcsoláskor. Ha rányomok az info gombra a távvezérlőn, akkor adáshoz rendelt csatornaszám látható , ez megegyezik azzal, amit előző nap néztem ,de kép nincs. Menu,hangerő,home elérhető a tv-n fekete háttér alatt is. Viszont, ha a csatornaléptetés + - gombjait akarom használni akkor semmi. Egyetlen módja ,hogy képet varázsoljak a készülékre ,ha manuálisan elnavigálok a kedvenc csatornákhoz ,és ott kiválasztok egy tv adást. Onnantól fogva jól működik. Ebben az a legszebb ,ha ezek után kikapcsolom a tv-t ,és mondjuk 40 perc múlva visszakapcsolom a készüléket ,akkor teljesen jól működik. Az a tv csatorna jelenik meg rajta ,amit előtte néztem.
Úgy látszik a hosszabb kikapcsolt állapot után, memóriáját veszíti) M ár próbáltam megoldásként , a gyári visszaállítás alaphelyzetbe lehetőségét ,de nem lett jó.
Készülék:55ks8000.
Köszönöm!

(#105258) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hali!

A kábeles topik döglött, így itt érdeklődnék.
Valaki tudna ajánlani egy helyet, ahonnan be lehetne szerezni 15m-es HDMI 2.0 kábelt? Vagy én nem találok, vagy ritka, mint a fehér holló...

(#105259) FollowTheORI válasza h.adam.92 (#105258) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

https://www.bestmarkt.hu/ednet-84497-hdmi-20-kabel-15m-fekete-p304353

Ritka... amugy mire kell? :)

Ilyen távolságokra kicsit értelmetlen is ez a kábeles megoldás.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105260) PuMbA válasza h.adam.92 (#105258) üzenetére


PuMbA
titán

Kevés esélye van, hogy működőképes ekkora távolságra, ráadásul még drága is :) Az áthelyezés vagy másik eszköz vétele a legkézenfekvőbb ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#105261) dethroner válasza Celtis (#105224) üzenetére


dethroner
veterán

Azt ugye elismered, hogy a vásárlók jó része akkor is megvesz egy terméket, ha olyan funkcióval rendelkezik, amit lehet soha nem fog használni. Pl a 3D a tévék esetében. Ha csak 3D-s tévék volnának a boltban, akkor is mindenki venne tévét, az is, aki most azt mondja hogy nem kell és megbukott. Tehát nem azért nem teszik bele az új tévékbe a gyártók (szerintem) mert nincs rá igény (sok más szarra sincs igény, mégis belebasszák), hanem mert szerintem nehéz volna megmagyarázni a fogyasztóknak, miért nézhetetlenül elbaszott a kép. 3D-t már mindenki gyártott, be kellett dobni az új ficsöröket, UHD, HDR. És ha a mohó paraszt mindet akarná, lehetőleg 60+ méretben, akkor egy moslékszar képet kapna, felhős, bevilágítós, foltosodó panellal. Így a gyors panelt igénylő 3D-t elhagyták, marad az UHD meg HDR, amihez hozzá lehet toszni a 300 soros mozgásfelbontást, és a vásárló büszke hogy micsoda kincset vett.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105262) dethroner válasza gyeniko (#105230) üzenetére


dethroner
veterán

8 tévéd van? :Y Azért az a szememben elég gáz, hogy ilyen magas kategóriás tévéid vannak, de egy normális műszeres kalibrálást nem végeztetsz. Így nem lehet normálisan összehasonlítani a tévék képét, mert a gyári képmódok nagyon eltérőek lehetnek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#105263) sityupityu válasza dethroner (#105262) üzenetére


sityupityu
veterán

Ő nem kalibráltat, hanem vesz egy másik tévét ha nem tetszik a képe. :DDD
gyeniko Bocs. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105264) Flashget válasza FollowTheORI (#105255) üzenetére


Flashget
félisten

a vásárló semmit sem dönt el..amit rátukmálnak a gyártók pr-al az van.
ők döntenek mi lesz a befutó...

Realme GT Master Edition

(#105265) h.adam.92 válasza FollowTheORI (#105259) üzenetére


h.adam.92
őstag

A TV-t a géppel párosítani. Mellette nem menne semmi egyéb kábel, ami bezavarna.

(#105260) PuMbA: Ha nagyon rossz lenne a kép minősége, akkor hajlandó vagyok más opcióhoz.
Sajnos pont a szoba 2 végében van mind a kettő, legtávolabb egymástól. Később esedékes lesz egy átrendezés, de az csak nyáron lesz esedékes jóesetben... Akkor beérném egy 5-7m-es darabbal is bőven.

[ Szerkesztve ]

(#105266) gyeniko válasza dethroner (#105262) üzenetére


gyeniko
őstag

10 TV-nk van, mert van 2 LG is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#105267) TomAce válasza gyeniko (#105266) üzenetére


TomAce
tag

Aruld mar el csak kivancsisagbol, hogy miert van 10 TV-tek, vagy hanyan vagytok ra? :)
Tenlyeg nagyon kivancsi vagyok :))

(#105268) Rp526 válasza TomAce (#105267) üzenetére


Rp526
aktív tag

Mint Lebron James setupja :))

[ Szerkesztve ]

(#105269) tyccon válasza atka76 (#105211) üzenetére


tyccon
tag

Ne hallgass rá! :) Nekem 2 éve van 3D-s tv-m és imádom,jóval élvezetesebb a filmnézés így (ha van az adott filmből 3D verzió,márpedig a látványosabbakból általában van) :C

(#105270) FollowTheORI válasza Rp526 (#105268) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát ez jó sz*r... inkább akkor már egy kivetítő és vászon, mint ennyi káva.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105271) atka76 válasza tyccon (#105269) üzenetére


atka76
tag

Hát úgy néz ki,hogy a Sony lesz,abban benne van a 3D!
Én is ezt mondom,ha benne van nem baj,mert ez egy plusz opció,és ha van rá film akkor miért ne 3D - ben nézném meg! Szerintem ez gyerekeknek is egy élmény!

Bendegúz

(#105272) sityupityu válasza atka76 (#105271) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó az a 3D. Ha nem is mindig, de néha jó egy-két filmet megnézni ilyen módon otthon is. Ajánlom a természetfilmeket ha kedveled őket, nagyon ütősek tudnak lenni. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105273) atka76 válasza sityupityu (#105272) üzenetére


atka76
tag

Imádom a természet filmeket!
Csak a beszerzési forrást kell majd kiderítenem! :))

Bendegúz

(#105274) gyeniko válasza TomAce (#105267) üzenetére


gyeniko
őstag

Pü-ben.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#105275) s7evcsenko válasza gyeniko (#105274) üzenetére


s7evcsenko
addikt

ne mááár, ezt mindenki tudni akarja szerintem.. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#105276) VaDy


VaDy
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni tv vásárlás ügyében!

Igazság szerint haveromnak kéne, de ő lusta beírni ide, engem meg amúgy is érdekel a téma! :)
Tehát a főbb szempontok:
- nézési távolság olyan 2,5 - 3 méter
- max 110 cm széles lehet, hogy beférjen a helyére ^ ha jól néztem akkor akár 49 col/124 cm is lehet
- uhd nem szükséges, elég a full hd , bár rábeszélhető a srác, csak kérdés van e értelme?
- ami fontos neki, idézem: "legyen youtube, netezés és hálózati lejátszás, ne akadjon + értelmes böngészési sebesség!" :DDD
- pénz nem számít :Y

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#105277) PuMbA válasza VaDy (#105276) üzenetére


PuMbA
titán

Értelmes böngészési sebesség nem lesz. Ez egy TV, nem számítógép :)

[ Szerkesztve ]

(#105278) Celtis


Celtis
veterán

Színtévesztőknek szánt Samsung TV.

Nem nagyon szoktam a TV appjait nézegetni, de a múlt héten pont feltűnt és megnyitottam egy appot, ami a színtévesztést tesztelte. Nem is nagyon értettem elsőre, hogy mi ez, de a végére világossá vált. Érdekes, hogy a cikk a TVs alkalmazást nem említi csak a mobiltelefonost. A lényeg, hogy a teszten átmentem, nem vagyok színtévesztő, így nem is konfigurálta el a TV-t.

(#105279) tjnet válasza VaDy (#105276) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha netezni is akar akkor kell hozzá egy tv okosító (Amlogic S905) is.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#105280) TomAce


TomAce
tag

Van olyan 43 colos Samsung TV, amin van scart csatlakozo?

(#105281) Flashget válasza Celtis (#105278) üzenetére


Flashget
félisten

én színtévesztő vagyok (ez akkor derült ki amikor 18 évesen jelentkeztem a néhai MH-nél C kategóriás jogsira. ;) de ez nem okoz gondot a tévézésnél...

Realme GT Master Edition

(#105282) Luigi962 válasza Flashget (#105281) üzenetére


Luigi962
őstag

Szerencsémre nekem is jó lett a tesztem,képzelem,ha átállította volna a tv-t és jönnek ismerősök...Be sem mertem volna kapcsolni a Samut!

(#105283) Jovanny2 válasza Flashget (#105281) üzenetére


Jovanny2
őstag

Dettó, csak nekem középsuli felvételinél. Semmi gondom a tévézéssel. Hivatásos jogsim talán nem lehetne, de nem is kell. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#105284) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Van a led tévénkre valami olyan progi amivel meg lehet nézni a ledek állapotát,illetve mennyi időt futottak és hány százalékosak.? Annyira megült a fényerő ....amikor megvettem kristálytiszta kép volt...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#105285) Flashget válasza Jovanny2 (#105283) üzenetére


Flashget
félisten

színtévesztő nem kaphat PÁV II-t
nem igazán értem miért nem, mert semmi gondom a lámpával vagy a jelzőtáblák színeivel B kategóriánál, de C-t már nem engedik.
Vicces helyzet mert B kategóriával vezethetünk ugye 9 üléses kisbuszt, de nem vezethetek taxit 1 fő utassal. :)
csak annál a nyomorult tesztkönyvvel van gondom aminél nem jött ki, hogy 2-es van benne a sok világos zöld,narancs,rózsaszín meg a fene tudja milyen karikák között :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#105286) Flashget válasza Angel2014 (#105284) üzenetére


Flashget
félisten

progit nem tudom, de az üzemi órát szervizmenüben tudod megnézni.

Realme GT Master Edition

(#105287) sityupityu válasza atka76 (#105273) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát arra itt most nem adhatok tippeket. :DDD :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105288) atka76 válasza sityupityu (#105287) üzenetére


atka76
tag

De privátban adhatnál!

Bendegúz

(#105289) Rp526 válasza atka76 (#105288) üzenetére


Rp526
aktív tag

Arra rímel, hogy "nemcore" :D:D

[ Szerkesztve ]

(#105290) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

KS7500 -nál másnak is kiadja a hangot a TV optikán akkor is, ha a hangbeállításokban TV hangszóróra van állítva a kimenet?

Under construction!!!

(#105291) Skillet


Skillet
addikt

előre is bocsánat, hogy ide, de nem találtam mást...
irányítsatok át, ha van megfelelőbb topik.
adott egy ismerős telefunken L48F249X3CW-3D tv-je. a kérdés az lenne, hogy tud-e kezelni billentyűzetet/egeret? ezek nélkül a "netezés" eléggé körülményes lenne.
ha tud kezelni, akkor a nagy kérdés még az lenne, hogy vezeték nélkülit is kezel-e?
ha valaki bármilyen infót tud, vagy útba igazít, megköszönöm.
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#105292) FollowTheORI válasza superTibcsi (#105290) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez szerintem az összes Samsung TV-nél így van.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105293) superTibcsi válasza FollowTheORI (#105292) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Nem tudtam, LG-m volt előtte. :)

Under construction!!!

(#105294) atka76 válasza Rp526 (#105289) üzenetére


atka76
tag

Szia!

Erre lehet regelni,ez nem meghívós?

Bendegúz

(#105295) sityupityu válasza atka76 (#105294) üzenetére


sityupityu
veterán

Annyival fejezzük itt be ezt az off-ot (szigorúan tilos a warez téma), hogy igen, meghívás alapján történik a "tagság".

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105296) Celtis válasza Skillet (#105291) üzenetére


Celtis
veterán

Fogsz egy egeret, rádugod és kipróbálod. Ez nem jutott eszedbe?

(#105297) Skillet válasza Celtis (#105296) üzenetére


Skillet
addikt

nem igazán... mert nem volt nekik se egerük, se billentyűzetük. nem lakunk közel egymáshoz, így nem fogok átruccanni egy egérrel és billentyűzettel, csak akkor megyek legközelebb, ha kész terv van :)
de a tippet köszönöm! ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#105298) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Szerintetek UE49K5500 vagy UE50KU6000?

(#105299) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Azthittem valami hatalmas mutatvány lesz ez a kijelző csere, de így utólag még én is megcsinaltam volna.

Lényeg hogy megoldódott a koszos / pixelhibás mizéria. Rendesek voltak az urak akik házhoz jöttek, illetve mostmár a hátulja is hézagmentesen van feltéve. :))

(#105300) morge válasza tyccon (#105269) üzenetére


morge
tag

Nekem 3 éve van 3D-s tv-m, és még egy 3D-s filmet se láttam rajta. Hol lehet ilyen tartalmat találni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.