Hirdetés

2019. november 12., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-10-10 17:05:29

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#69251) Laca0 válasza dSERiES (#69228) üzenetére

Laca0
(Topikgazda)

Váltani nem érdemes szerintem G4S-re, viszont az nem rosszabb a napi használatban, mint a G2!
Mindkét gyereknek olyan van és nagyon meg vannak vele elégedve! Nyüstölik rendesen!
Hiába kevesebb benne a memória, ugyanúgy 800MB szabad alapból. A tárhelye szerény, viszont bővíthető SD- vel.
Úgyhogy új telefonnak jó alternatíva, de csak úgy egy G2-t lecserélni nem éri meg szerintem.

Asus RT-AC56U | LG 47LM620S | Redmi Note 8 | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#69252) norbert1998 válasza Laca0 (#69251) üzenetére

norbert1998
(veterán)

A szabad memória nem jó ám semmire ;)
Én nem cserelnem ezt le semmire sem. Legalábbis, biztos nem fizetnék semmire sem rá amiatt. :N

(#69253) Zsolto

Zsolto
(őstag)

Na, pár napja használom a G3-at, gondoltam, leírom, mik a tapasztalataim.

G2/G3 összehasonlítás a G3 felől nézve:

Pozitívum:
--
A microSD bővíthetőség (a G2 10,5 GB szabad helye nekem nagyon szűk volt, mert sokféle navit tartok/tartanék a telefonomon, plusz a zenék, a sok fotózás... állandóan törölgetnem kellett valamit.Ez volt a váltás fő oka, meg a fiatalításhoz kapcsolódó racionalitás (a G3-at nagyon jó áron kaptam meg)).
-- Picivel nagyobb kijelző
-- Külsőre talán szebb, mint a G2 messziről csak olcsó, fényes feketének tűnő háza, de lehet, hogy ez csak az újdonság varázsa, és majd elmúlik.

Lényegében ennyi, köszönöm a figyelmet :DDD

De vannak negatívumok és semleges szempontok is.

Semleges (nem jobb/rosszabb, csak más):
-- Rendszersebesség, röccenések: semmilyen előrelépést nem érzek, a G2 legalább ilyen smooth volt, több mint egy évnyi, HR néllküli, nagyon aktív használat után is.
-- Az akkuja nem bírja tovább, sőt.
-- A Lollipop nekem újdonság, működik, de semmi extra, külsőre a 4.4.2 jobban tetszett, nem örülök neki.
-- Kamera (pár újdonság (4k, lassított felvétel, pár visszalépés (üzemmódok száma)
-- Kihangosított hangminőség (ugyanolyan fityinghangú, mint a G2, csak máshol van a hangszóró, talán hangosabb, de ez nekem nem szempont). Nekem az etalon a HTC M8 kihangosított hangminősége. Aki még nem hallotta, sürgősen pótolja!
-- A nagyobb felbontás szerintem semmi előnyt nem hoz, egy-egy weblapnál látom, hogy "atyaég, de aprók azok a betűk", de nekem inkább olyannak tűnik, mint amikor egy amúgy is korrekt képet szoftveresen túlélesítenek. Előfordul, hogy a betűk túl vékonyak, nem precíz a vonaluk. Azt mondom, szívesen visszalépnék FullHD-ra, biztos jót tenne a rendszersebességnek is.

Negatív:
-- A G2 kijelzőjének jobban szerettem a kicsit élénkebb, telítettebb színeit. Lehet, hogy az volt a csalás, de mégis jobb volt pl. fotókat, filmet nézni rajta. A G3-é hiperkorrekt, és biztos megszokom majd, de egyelőre ez az egyetlen dolog, ami igazán, minden bekapcsolásnál negatívumként feltűnik.
-- Hátlapi LED -- vagyis a hiánya: azt vajon miért kellett kimiskárolni belőle?
-- Előlapi LED -- mélyen ül, kevésbé látszik, ráadásul halvány, és Lightflow nélkül a színek nem is működnek rendesen. Éljen a Loli.
-- Alul a mikrofon körüli repedés veszélye.

Összességében úgy érzem, megérte a váltás, de csak azért, mert nekem nagyon hiányzott a bővíthetőség. Ha a kijelzőjének szebbek lennének a színei, jobban tudnék örülni a G3-nak is.

Konklúzió: A G2 még mindig egy bámulatosan jó készülék.

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/site/kaldoszsolt/ Minden, ami navi és GPS: www.navigyurci.hu / www.gpsfrissites.hu

(#69254) norbert1998 válasza Zsolto (#69253) üzenetére

norbert1998
(veterán)

A G2 lollin ugyanazt a kamerát kapta meg. 4K,720p@60/120fps,stb.
Egyébként köszi a leírást :R

[ Szerkesztve ]

(#69255) reap3r válasza Zsolto (#69253) üzenetére

reap3r
(aktív tag)

Már tudnál feltenni 6.0-t a G3-asra. Azzal már nem lesz röccenés szerintem... Én is gondolkodtam a G3-ra váltáson, mert igen jó áron lehetne hozzájutni, nekem szintén a bővíthetőség a problémám, de már megszoktam és mindig van nálam otg meg egy 16 gigás pendrive. Viszont a G3 szürkében sokkalta szebb számomra, mint a G2 bármelyik színben. Viszont annyira hozzám nőtt ez a telefon, hogy szerintem még idén sem váltok... Ugyanúgy vagyok, mint a norbi1998 kolléga, nem fizetnék rá semmire, mivel rengeteget kéne...

(#69256) CartmanLand0

CartmanLand0
(aktív tag)

Ahogy látom a G3-nál is előjöhet a sárgásodás :( [link]

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69257) ClioRS

ClioRS
(őstag)

Feltettem a CM13-at, hogy majd milyen fasza lesz az akkuidő. Hát nem lett, ugyanaz a 3-4 óra, mint a gyári ROM-on, vagy Cloudyn, IceX-en.
Valakinek van tippje, hogy miért?

(#69258) reap3r válasza ClioRS (#69257) üzenetére

reap3r
(aktív tag)

Nálam állandóan ébren van a telefon, a 0203-as cm-mel. Valami szerintem ébren tartja, de ma amúgy is legyalulom. Nézd meg a grafikont az Akkumulátor menüpontban és bökj rá. Ha állandó csík az ébren maradás vagy sokkalta többször van ébren, mint a kijelző bekapcsolva, akkor az a probléma... Emiatt nekem is csak 3-4 órás kijelzőidőm van. Viszont, ha nem lenne állandóan ébren, akkor sokkal jobban bírná, mint az 5.0.2...

(#69259) norbert1998 válasza ClioRS (#69257) üzenetére

norbert1998
(veterán)

Nem tudom, én, mikor használtam, nem tapasztaltam ilyen gondokat. 6-7 óra simán megvolt.

Javították a videólejátszás bugot, mint azt említette itt egy kolléga, és miután láttam, a gyári milyen láma aksiidőtr hoz, inkább úgy döntöttem, felteszem a 13-at. Most lakom be.

(#69260) ClioRS válasza reap3r (#69258) üzenetére

ClioRS
(őstag)

Nekem a 0131 egy fórumozó által módosított verziója van fent, amiben a videó meg zene javítva van. Nem tartja ébren folyamatosan, megnéztem most. 1ó12percnél járok most, és 63%-on, ami nagyon nem jó :)
A felhasználás teljesen ugyanaz, mint előtte, ugyanazok a programok, hálózat, stb.

norbert1998
Igen, ennek reményében raktam fel én is, hogy majd lesz 6-7 óra, erre a fele van.

[ Szerkesztve ]

(#69261) reap3r válasza ClioRS (#69260) üzenetére

reap3r
(aktív tag)

Ott valami nem stimmel. 5 órát szerintem a CM már egy leharcolt akksival is hoz. Ha nem játszol a telefonon, akkor nem tudom, mi lehet a baj. Szerintem tegyél fel egy friss CM-et. A 0202-tól javítva van minden, ami a tiédben is javítva van tudtommal...

Más:
Elvileg kint van a 3.0.0-s TWRP. Még szerintem ne tegyétek fel, mert az előző első verziójában is voltak hibák, de 1-2 nap alatt ki is lett javítva...

[ Szerkesztve ]

(#69262) ClioRS válasza reap3r (#69261) üzenetére

ClioRS
(őstag)

Csak simán telepítsem a frissebbet, vagy elölről kéne kezdeni a teljes belakást?

(#69263) tirszin válasza ClioRS (#69260) üzenetére

tirszin
(senior tag)

Ez a kijelzőidő önmagában, ugye tudjátok, hogy nagyon nem mérvadó összehasonlítási alap. Csak teljesen hasonló használatnál van értelme.

Legalább annyi infó kellene még hozzá, hogy mennyi a teljes működési idő.

Mert ha valaki kevesebbet használja a telefonját, lesz 1-2 óra kijelző ideje 3-4 nap működéssel.
Szemben azzal, aki 1 nap alatt lemeríti 5-6 óra kijelző használattal u. azt a telefont.

(#69264) F-ECT$ válasza reap3r (#69261) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Nagyon nem mindegy, hogy mi a felhasználás, ahogy írod is: egy játék jobban meríti, mint pl a netezés.

Dive ever, work never.

(#69265) ClioRS válasza tirszin (#69263) üzenetére

ClioRS
(őstag)

Pont azért írtam, hogy ugyanaz a felhasználási mód, mint előtte bármelyik másik ROM-on :)
De akkor pontosítom, naponta töltöm, nem 3-4 naponta.
Nem játszom a telefonon, úgyhogy az sem merítheti ennyire.

(#69266) reap3r válasza ClioRS (#69262) üzenetére

reap3r
(aktív tag)

Teljesen az elejéről kéne kezdeni. CM-et ha nem tisztán teszel fel, akkor 3szor annyi bugot fogsz tapasztalni... De amúgy nekem most újrabelakva a telefon, simán megy deepsleep-be. Így szerintem bazi jó kis üzemidőm lesz.

Más:
Valaki le tudná írni, hogy a CM-en hogy bírom működésre a Viper4Android-ot? Mi kell hozzá meg ilyenek... Valahogy meg lehetne csinálni, hogy ne legyen ilyen halk a telefon? Már cm 12.1 óta észlelem, hogy fele olyan hangos a telefon CM-en, mint stockon.

(#69267) CartmanLand0

CartmanLand0
(aktív tag)

Az normális ha kb 5 perc játék alatt 60fokra melegszik a cpu ? NFS Most Wanted ...

(#69268) reap3r válasza CartmanLand0 (#69267) üzenetére

reap3r
(aktív tag)

Ha 70 fokra menne is normális lenne... Ez a vékony telefon szerintem nem játékra lett tervezve, elég hamar felmelegszik minden...

(#69269) CartmanLand0 válasza reap3r (#69268) üzenetére

CartmanLand0
(aktív tag)

Akkor megnyugodtam :R

(#69270) CartmanLand0

CartmanLand0
(aktív tag)

4.4-nél nem lehet játékok alatt eltüntetni a virtuális gombokat ? Lolinál a beállítások/kijelzőnél kellett babrálni, itt viszont nem találok ilyen lehetőséget

(#69271) mateus válasza CartmanLand0 (#69270) üzenetére

mateus
(senior tag)

Játék közben nálam automatikusan eltűnik.

(#69272) Nfsman20 válasza CartmanLand0 (#69270) üzenetére

Nfsman20
(tag)

Üdv!

4.4 alatt nincs ilyen lehetőség alapból, csak root+külső app segítségével. Néhány játék/program el szokta tüntetni, de te magad nem állíthatod sajnos. Ez csak az 5.0 után jött a gyári romba.

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#69273) norbert1998 válasza ClioRS (#69260) üzenetére

norbert1998
(veterán)

Egyelőre nem tűnik aksizabálónak. Majd nyilatkozom, ha gáz lenne, de szerintem nem lesz.

A telepítés menete kb így nézett ki: cm13 lambda kernellel 30d-ről, onnan cm12.1, majd cm13 újra, megint cm12.1, majd icex és utána twrp 3.0, majd most megint cm13. 1-2 alkalommal volt csak internal wipe, a többi esetben azt leszámítva ment minden.

(#69274) randras

randras
(veterán)

Fel merjem tenni a CM13-at? Menni fog hosszútávon, hogy ne kelljen legalább fél évig ROM-olni, kiforrott már annyira, vagy esetleg AOSP javaslat (akár 5.1.1)?

Aki sokat végigpróbált ilyesmi ROM-okból, ossza már meg a tapasztalatait pls, mert a gyári és gyári alapú ROM-okból elegem van, valami pure de atomstabil kellene.

:R

(#69275) F-ECT$ válasza Nfsman20 (#69272) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

4.4-em van, nincs root, magától eltűnik. (Beállítások között "Billentyűzet elrejtése".)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#69276) norbert1998 válasza randras (#69274) üzenetére

norbert1998
(veterán)

Szerintem igen. De tekintve, hogy naponta uj verzio van, uj ficsorokkel srb ,erdekes lesz.

(#69277) CartmanLand0

CartmanLand0
(aktív tag)

Köszi srácok, utána nézek melyik app oldaná meg a problémát.

F-ECT$ : Az nekem is be van kapcsolva, mégis ott marad a 3 db vezérlőgomb .. érdekes, hogy nem mindegyik játéknál ... van amelyik teljes kijelzőn fut gombok nélkül

(#69278) zozi8005 válasza CartmanLand0 (#69277) üzenetére

zozi8005
(tag)

Nálam a játékok 90%-ában automatikusan eltűnnek a virtuális gombok.
Sőt...talán ha egyet tudnék mondani ahol biztosan tudom hogy ott vannak.Azt nem is gondoltam hogy eltüntethetők szoftveresen.Ilyen esetben mi történik,csak "széthúzza" a képet,vagy az előlapi érintőgombok ténylegesen eltakarják a képernyő oda eső részét?

(#69279) Danny365 válasza zozi8005 (#69278) üzenetére

Danny365
(őstag)

Természetesen eltakarjak, tehát nem nyújt a képen semmit, ha eltűnteted őket.

(#69280) ClioRS válasza norbert1998 (#69273) üzenetére

ClioRS
(őstag)

Jó neked. Nekem 65%, 1,5 óra kijelzővel, reggel óta.

(#69281) Tekmen válasza norbert1998 (#69254) üzenetére

Tekmen
(aktív tag)

Ez milyen kamera? :Y

(#69282) CartmanLand0 válasza zozi8005 (#69278) üzenetére

CartmanLand0
(aktív tag)

Eltakarják :K

(#69283) zozi8005 válasza Danny365 (#69279) üzenetére

zozi8005
(tag)

Végülis logikus.
Az zavart meg hogy például a HUD egyes elemei tökéletesen úgy illeszkednek,mintha a virtuális gombsáv széle lenne a tényleges képernyő széle.Tehát azok nincsenek kitakarva.
Gondolom az említett esetben dinamikusan "vándorolnak" hogy mindig teljes egészében láthatóak legyenek.

(#69284) norbert1998 válasza Tekmen (#69281) üzenetére

norbert1998
(veterán)

Szerintem gyariban is van.mindenesetre a gyari alapu cfw-k mind tartalmazzak.

(#69285) randras válasza norbert1998 (#69276) üzenetére

randras
(veterán)

Köszi. Feltettem, és megváltozott a WiFi-modul MAC címe, WTF? MAC cím szűrés van itthon, hát pár szál cigibe beletelt mire eszembe jutott, hogy mivan, ha ezért nem tud csatlakozni...

Ez noormális? :Y

(#69286) Harcsai

Harcsai
(senior tag)

Mi most az ajánlott rom, ha nem gyári és nem CM alapú. Még mielőtt a fun-ok elkezdenek megkövezni, jelenleg is cm12 van fenn :)

Huawei P20 pro (9.1.0.351 CLT-L29C432E5R1P9) Twilight; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#69287) norbert1998 válasza randras (#69285) üzenetére

norbert1998
(veterán)

Az kemeny.
Azert mert digitalisan "modositja" a MAC cimet. Bar gozom sincs, miert :F
Engem meg megint elkezdett ledobalni. A megoldas ugy tunt, a wpa2 okozta. Valtoztattam, mukosott. Megint ledobal. :F

(#69288) reap3r válasza norbert1998 (#69287) üzenetére

reap3r
(aktív tag)

Engem is ledobál CM 13-on... Amúgy még szerintem a cm nem daily driver szintű, akármennyire is annak tűnik. Rengeteg hiba van benne, csak a tizedét tapasztaljuk, mindig is lesz benne hiba. Viszont most a cm-re nagyon ráálltak, lesznek itt komoly dolgok remélhetőleg.

(#69289) Laca0 válasza norbert1998 (#69252) üzenetére

Laca0
(Topikgazda)

A szabad memória nem jó ám semmire
Ez egy elég meredek kijelentés, nem gondolod?!? :) Akkor térj vissza egy 256MB-os telefonra és meglátjuk, hány perc múlva szeretnél visszatérni :)
Gondolom arra gondoltál, hogy az android úgyis szabadít fel magának memóriát, ha kell, de maga a memória felszabadítás is idő, ami lassítja az alkalmazások indulását.
Plusz azért érdekes még az "alapból szabad" memória, hogy a saját felhasználói appjaim mennyire férnek el a memóriában anélkül, hogy ki kelljen lőnie a rendszernek a háttérben.
Volt, hogy vissza kellett térnem egy 512-es telóra, majd egy 1GB-osra átmenetileg és a 250-400MB szabad ram kevés volt, a felét sem tudtam használni a szokásos alkalmazásaimnak.

Asus RT-AC56U | LG 47LM620S | Redmi Note 8 | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#69290) randras válasza reap3r (#69288) üzenetére

randras
(veterán)

Kikapcsoltam a wifit, erre kilepett a telefon abba a modba, mikor kikapcsolt allapotban toltore dugod, es toltest jelzett tolto nelkul... Elobb pedig Evernote megnyitasra indult ujra random... Talan megsem ez lesz a kovetkezo rendszerem, ha ~1 ora nyomkodas alatt 2 ilyen sikerult. De akkor mit probaljak?

(#69291) reap3r válasza randras (#69290) üzenetére

reap3r
(aktív tag)

Ha teljesen megbízhatót akarsz, jó üzemidővel, akkor szerintem az utolsó KitKat v20h... Ha nagyon fontos ember lennék, akkor tuti az lenne a G2esemen... Teszel rá egy Nova Launchert és a csúnyaság fele meg is szűnt :)

(#69292) randras válasza reap3r (#69291) üzenetére

randras
(veterán)

KitKat-re semmiképp, 5.1.x-et még nem próbáltam semmiből, de 5.0.x-ről tudom hogy szar még. Szóval 5.1.x alapú CM, vagy AOSP érdekelne, ha van valakinek tapasztalat, vagy hát ugye feljebb...

(#69293) CartmanLand0 válasza randras (#69292) üzenetére

CartmanLand0
(aktív tag)

[link] <--- Én most ezt próbálom ki, 5.1 alapú rom ...

Már csak ezért is érdemes kirpóbálni :DDD ----> [link]

[ Szerkesztve ]

(#69294) CartmanLand0

CartmanLand0
(aktív tag)

Installáltam a Resurrection romot, gapps, wipe cache/dalvik, reboot, és LG lógóval szemezek percek óta ... mi lehet a probléma ? Full wipe/factory reset megvolt flashelés előtt

[ Szerkesztve ]

(#69295) F-ECT$ válasza Laca0 (#69289) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Jaja. Úgy igaz, hogy ameddig van hely elindítani mindent, akkor mindegy hogy 500 vagy 1500 van szabadon.

Dive ever, work never.

(#69296) reap3r válasza CartmanLand0 (#69294) üzenetére

reap3r
(aktív tag)

Ezek az 5.1 meg 6.0 romok nem csak flasheléssel mennek, meg kell nézni, hogy milyen baseband vagy bootstack-et kér telepítéskor...
Off:
Amúgy meg, ha neked a benchmark pontszám bármit is ér, akkor sajnálni tudlak

(#69297) CartmanLand0 válasza reap3r (#69296) üzenetére

CartmanLand0
(aktív tag)

A tanácsot köszönöm, sajnálatra viszont nincs szükségem :)

(#69298) CartmanLand0

CartmanLand0
(aktív tag)

Mivel az angol tudásom nulla, így segítséget kérek inkább, nehogy elQrjak valamit :DDD

Ha jól értelmezem, fel kell tenni egy KK-t, utána a D802 nél látható KK Baseband-ot installálni, és csak ezek után tehetem fel a Resurrection 5.1-et ?

(#69299) megaram

megaram
(tag)

Most vettem egy lg g2-őt! Jelenleg 4.4.2-es rendszer van rajta, és azt írja h nincs frissebb! Tényleg nincs? :F

(#69300) Meggyi001 válasza megaram (#69299) üzenetére

Van hivatalos Lolli,meg custom CM13. Ha otan nem látja, usb kábelen pc suite-val, meg még valamivel tudod frissíteni, most nem jut eszembe a neve :), mingyá írják a többiek :)

»» Xiaomi • Redmi Note 5 4/64 «« »» Huawei P20 Pro «« »» LG G2­ «« Életünk olyan, amilyenné gondolataink teszik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.