Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) akooos válasza szezso15 (#68400) üzenetére


akooos
veterán

Nem, pont ellenkezőleg. A G2-n volt a legtöbb beállítási lehetőség. A G3 kamera appja nagyon gyenge volt, a G4 kamera appja pedig ugyan az, csak van benne manuál beállítás (amit persze, mi nem tudunk használni, mert nem alkalmas rá a telefon :) )

(#68402) Laca0


Laca0
addikt

Több témához szólnék hozzá, de most nem keresgetek vissza, hogy melyik kérdés kitől hangzott el.

1. sárgásodás: az eddigi tapasztalatok alapján olyanoknál fordul elő, akik gyakran túlmelegítik a telefont. Sok játékkal esetleg filmezéssel, egyebekkel. Nekem nem volt 1 év alatt, barátomnak pedig több mint 1 éve sárgásodás. Nagyon ritkán, rövid ideig játszunk csak, időnként 1-1 film, de legtöbbször azt sem tudom egyszerre végignézni időhiány miatt. Viszont 24 órában megy a wifi, mobilnet, gps, nfc (mondjuk én éjszakára kikapcsolom a netet, mert az éjszakai üzenetekre gyakran felébredtem). Tehát ezek biztosan nem okoznak problémát :)

2. akku: én sok-sok éve éjszaka töltöm a telefonjaimat 500-600mAh-s töltővel. Csak ritkán kerülök olyan helyzetbe, hogy nappal rá kell töltenem. 4-5 éves telefonom is 70-80%-os kapacitással bír. Barátom gyakrabban töltögeti napközben, gyorstöltővel. Egyikünknek sem volt még akku baja egyik telefonunkkal sem. Ebből én arra következtetek, hogy az akku élettartama nem a töltések számától és mikéntjétől függ a legjobban, hanem a használat módjától. Tehát szerintem ha valaki sokszor meríti gyorsan, vagy sokszor hagyja nagyon lemerülni, az okoz nagyobb kárt benne, ami rövidíti az élettartamát.

3. recsegés: alapból nem recseg, de ha már egyszer valami miatt le lett véve a hátlap, akkor utána már nem ragad rendesen vissza, emiatt megjelenik a recsegés (tapasztalat). Olyat tapasztaltam már, hogy zsebben hordás miatt elcsavarodott a telefon, de vissza tudtam teljesen egyenesre csavarni. Nem lett semmi baja, de azért nem árt erre is figyelni.

4. szoftver: a lolli is jó, nincs nagy különbség az előzőhöz képest. Talán egy kicsit "frissebb" a kinézete. Fagyás sohasem volt egyik rendszeren sem. Barátom G2-ese sem fagyott sohasem. KDZ-s frissítés után /nem közvetlenül, hanem 2-3 hét után/ voltak furcsaságok. Gyári visszaállítás viszont megoldotta. Hiába volt a KDZ előtt és után is HR, akkor is jelentkeztek problémák. Utána viszont már nem volt gond.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68403) vadászcsiga válasza Laca0 (#68402) üzenetére


vadászcsiga
félisten

4. Ezzel azért vitatkoznék. KK-alatt Memória problémák szinte egyáltalán nincsenek, szemben lollival ahol a launcher állandóan ujra rajzolt, gyors alkalmazás váltásnal meg majdnemhogy teljesen behal.

(#68404) alex devil válasza GEPESZ66 (#68397) üzenetére


alex devil
senior tag

Az én L90-em 6.0.1. Androiddal hasít. Próbáld ki te is!

S23

(#68405) Laca0 válasza vadászcsiga (#68403) üzenetére


Laca0
addikt

Ilyesmi problémám csak a hr előtt volt a lollival, azóta semmi hasonló nincs. Nem tapasztaltam ilyeneket, amiket leírsz.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68406) szezso15 válasza akooos (#68401) üzenetére


szezso15
addikt

Hmm, kár érte, de azért köszi! :R Sajnálatos, hogy a Nexusokon kívül szinte alig van telefon, ami támogatja a camera 2 API-t...

Ez mitől függ amúgy, a kameramodultól? Mert a Nexus 5 ugye támogatja, abban hardveresen nagy vonalakban csak a kamera más asszem. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#68407) lasa


lasa
tag

üdv,
Kamerát védő plexivel mit lehet kezdeni, karcos homályos képet csinál ?
Thx. :R

Dressed to kill

(#68408) RumiTT


RumiTT
tag

Szeretném lementeni EFS-t QPST progival, de valamiért nem látja, hogy csatlakoztatva van a portra, pedig eszközkezelő látja és jó portot is írok be.
Lelehet másh is menteni esetleg?

(#68410) kszthly válasza RumiTT (#68408) üzenetére


kszthly
senior tag

Ezt felteszed recovery-vel, a tárhelyre csinál mentést.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#68411) lasa válasza #99499520 (#68409) üzenetére


lasa
tag

Probáltam fogkrémmel de nem lett joooo :( vagy mivel kéne ?

Dressed to kill

(#68412) #97543424 válasza Den Hadnagy (#68388) üzenetére


#97543424
törölt tag

Igen én is azt mondom hogy gyenge! Az ablaktól 3 méterre állok könnyűszerkezetes lakás.Szerintem simán kellene vennie úgy is.De ha az ablakhoz megyek,akkor is ez a helyzet.Lehet ezzel valamit kezdeni hogy jobb legyen?

(#68413) F-ECT$ válasza Laca0 (#68402) üzenetére


F-ECT$
titán

1. sárgásodás: az eddigi tapasztalatok alapján olyanoknál fordul elő, akik gyakran túlmelegítik a telefont.
Lehet, de a túlmelegítés erős kifejezés, arra utal, hogy user error, pedig a telefon magát melegíti fel.

2. akku: Tehát szerintem ha valaki sokszor meríti gyorsan
Azért van, hogy merítsem. Egyébként nem titok, a gyártók is elmondják, hogy a töltések / merítések számától függ a dolog. Ha 2 év alatt 300x kellett tölteni, akkor az még majdnem 100%-ot tud, ha meg 1500x, akkor 50% alatt.

3. recsegés: alapból nem recseg
De. Egy csomó embernél zsír új állapotban is recsegett, viszont ez csak speciális helyen történő nyomáskor jött elő sokszor. Néha pont a használat során gyengült ez a hang.

Dive ever, work never.

(#68414) GZoli7 válasza #97543424 (#68412) üzenetére


GZoli7
senior tag

Sokszor volt róla szó.
Használhatnátok a keresőt. :D

(#68415) #97543424 válasza GZoli7 (#68414) üzenetére


#97543424
törölt tag

Ja hogy erről lenne szó! Az enyém alatt már van betoldva papír darab csak azt nem tudom hogy mindhárom érintkező alatt van-e?De akkor is gyenge a jel! Vagy vastagabb papír kell alá?ez csak sima papír vagy vastagabb kell alá?

(#68416) GZoli7 válasza #97543424 (#68415) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én a videóban is használt, sima post-it papírt vágtam be egy rétegben.
Lehet, hogy neked a hátlap nem passzol annyira, hogy elég legyen.
Szerintem próbálkozz...

(#68417) #97543424 válasza GZoli7 (#68416) üzenetére


#97543424
törölt tag

Mindhárom érzékelő alá raktam de semmivel nem lett jobb! Most próbálkozok egy rendszer visszaállítással.Vagy rakjak rá más gyári szoftvert?Most a v30b van rajt.

(#68418) #97543424


#97543424
törölt tag

Most hogy visszaálitottam gyárira kb. 3 perc alatt csatlakozott fel 12 műholdra! nem sokkal lett jobb!

(#68419) RumiTT


RumiTT
tag

Ha nekem a készülékem kínai, akkor HUN gyári romot felrakhatok rá?

(#68420) neo_xperia válasza RumiTT (#68419) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Igen. Arra figyelj hogy D802 rom legyen, ha a telefonod is az a típus.

(#68422) RumiTT válasza neo_xperia (#68420) üzenetére


RumiTT
tag

A 32GB-os telefonom lollija 21GB-ot foglal el, ezért akarom megpróbálni felrakni rá egy másik ROMot.
Ezt találtam:
HungaryD80230b_00

Erre azt írták, hogy 32GB-os ROM, ez akkor a G2 802-höz aló , ugye?

(#68423) Laca0 válasza RumiTT (#68422) üzenetére


Laca0
addikt

Ez nagyon fura! Nekem is 32GB-os a telóm, de így belakva, telepakolva is van még mindig 14GB szabad hely.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68424) akooos válasza Laca0 (#68402) üzenetére


akooos
veterán

Azért na! A telefon van értem, nem én a telefonért :DDD

1. Mindkét sárgulásom úgy jött elő, hogy összesen talán 14 percet ment játék a telefonon. Filmezés közben pedig nem melegszik (az enyém), úgyhogy ezt elutasítom.

2. Én akkor dugom fel tölteni, amikor lemerül, vagy ha úgy érzem, hogy hirtelen nagyobb rendelkezésre állás kell. Ekkor simán rátöltök bármikor, ha nagyon gagyi lesz az akksi életereje, akkor kicserélem majd.

3. Ennek is ellent kell mondanom. Az enyém (és sok másnak is aki 2013 óta használja) recseg(ett) a hátlapja a hangerő le gombtól jobbra. Én lekaptam a hátlapot és beraktam oda egy kis papírkát, azóta nem recseg :)

Szoftverről nem tudok nyilatkozni, utoljára 4.2 volt a telefonomon, ami gyári :)

2013 novembere óta használom a telefont egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#68425) ninjago


ninjago
tag

Hali.
Egy éve van meg a teló. Nem volt különösebb gondom sose vele, minden gyári volt. A mai napig. Gyári lolli-ra feltettem a legújabb dorimanx kernelt. Mivel ehhez nem nagyon értek, mindent hagytam az alapbeállításon. Eddig se volt panaszom rá, de ezzel a kernellel fantasztikus lett. Köszönöm a leírásokat és a beszámolókat.

(#68426) Laca0 válasza akooos (#68424) üzenetére


Laca0
addikt

Írtam egy hosszú választ, de csak kitöröltem...
Inkább röviden:
Nem azt mondtam, hogy minden esetre igaz, amit írtam, hanem a topicban töltött másfél év megfigyelése, saját tapasztalataim és némi műszaki ismeretek-tapasztalatok alapján általánosítottam. Minden amit írtam megalapozott, nem a levegőbe beszélek.
De mindenkinek megvan a joga a vélemény-nyilvánításra, ez nem politikai fórum :)
Tehát utoljára: én nem azt állítottam, hogy minden esetre igaz, amit írtam, hanem hogy általában ez lehet a háttérben. Ha van is néhány kivétel, attól még igaz lehet a tézis.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#68427) fery02


fery02
addikt

Csak hogy én is válaszoljak a bűvös 3 pontra. :D

1. Sárgásodás TOTÁLISAN véletlenszerű, hogy kinél jön elő és kinél nem.
Ha a melegedéstől függne, akkor én már két kezemen nem tudnám megszámolni, hányszor kellett volna kijelzőnek nálam sárgásodnia és soha életében nem sárgállott még a G2-esem (2013 decemberében vettem).
Ha sárgállik vagy netán betöröm, veszek fekete előlapos kijelzőt bele a fehér telefonomhoz, plusz feteke kamera körüli részt és akkor kicsit legalább adok neki frosted Nexus 6P külsőt. :D

2. Akkut én is úgy töltöm, mint akooos.
Szóval, hogy általában amikor kéri, egyébként meg bármikor, ha épp úgy néz ki hosszabb időre kéne.

3. Hátlaprecsegés nekem mindig is volt, de ez azért is lehet, mert egyáltalán nem bánok vele hímestojásként.
Mostanában van is olyan rossz szokásom amikor felidegesítenek a játékok, hogy fizikális telefon nyomorgatással vezetem le a feszkót, amitől néha picit átlósan be is ferdül, de ilyenkor szerencsére vissza tudok csavargatni.
Ez a bánásmód érezhetően azzal is jár, hogy a hétköznapokban könnyebben recseg a telefon (a komplett készülék, nem csak a hátlap).
Tehát idegbeteg pszichopatáknál recsegni fog ez a telefon kb mindig is, bár tokban hordva szerintem eltompulna a dolog (én tok nélkül hordom már jó ideje).

[ Szerkesztve ]

(#68428) jani8787


jani8787
tag

Eltűnt a gyári LG backup progim valahogy. Az lehet? Hol tudom megtalálni? Visszatenni? thx

(#68429) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Sziasztok!
Elvileg holnap megnéznék egy új, 32 gigás G2őt. 1 év gyártói garis, 39e-ért. Ennyiért asszem jó vétel lenne.
De ez a kijelző sárgulás kicsit elbizonytalanított.
Most egy Xiaomi Redmi 2 pro-t használok. Előtte Lg F6om volt. Vagyis még megvan, a gyereké lett. Az asszonynak is az van. Mindegyik már 2 éves és hibátlanok.
Már régóta szemezgetek a G2vel.
Szal, belevágjak?

(#68430) fery02 válasza SkyLine3000 (#68429) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Kijelzősárgulás totálisan zsákbamacska, viszont nem stimmel nekem valami így látatlanban ebben a viszonyban: új, 32 gigás G2 vs 39e Ft.
Túl szépnek hangzik, hogy igaz legyen, szerintem óvatosan. Ha esetleg előfizus, akkor főleg óvatosan. :)

(#68431) reap3r válasza SkyLine3000 (#68429) üzenetére


reap3r
aktív tag

Aki azt ennyiért eladja annak komoly agybaja van. Ha tényleg 1 év gyártói garis és nincs rejtett hibája, akkor jó vétel nagyon.

(#68432) reap3r


reap3r
aktív tag

Jézus szíve! Felnéztem egy ismert apróhirdetési oldalra és rákerestem a G2-re. Hát elszörnyülködtem, hogy kib*szott sok eladó G2est láttam. Az ár nem aggaszt, az ennyire lement,kész. De hogy ennyi eladót találtam azért az kemény. Ebben a hónapban, ha 70 db nem lett az említett oldalra feltéve, akkor egy sem. Na ne már, hogy mindenkinek iPhone 6 csücsült a karácsonyfa alatt.
Ne már, hogy ennyire vacak ez a telefon, hogy az utolsó Pistike Bivalybasznádon eladja a G2est, mert már nem elégíti ki teljesen. Neki kell, hogy disznóvágáskor csak az ő ujjlenyomatára oldódjon fel, ha leteszi 2 pálinkázás között az asztalra.

Nagyon off: Akkor politikusnak állok, ha a fél országnak 200-250 ezres telefonra telik, a másik fele meg örül, ha a számlákat kifizeti meg megél a havi 80-100 ezres iszonyat üzemi bérekből...

(#68433) RECSKA válasza reap3r (#68432) üzenetére


RECSKA
veterán

Most jart le a huseg, vagy most vett husegre masik telefont... Egyetlen 1 ismerosom vett kpra telefont tobb szazbol. Mindenki szolgaltatonal elofizura. Ez a divat...

Belelepett a 2 eves korba a g2, ekkor mar azert egesz olcsoak, foleg hogy atlagember szerint nem cserelheto akksis, es ilyenkor bele van egve az emberekbe, hogy szabadulni kell tole. Persze lehet nem emiatt van xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#68434) SkyLine3000 válasza fery02 (#68430) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem is olcsónak tűnik, de mivel itt van a közelben, megér egy próbát. Én is nézegettem, h rengeteg van eladó ezen az árszinten. Biztos közrejátszik ebben az is, amiket leírtatok. Egy nem volt csak a hirdetésben, h föggő-e? Mivel azt írja, h gyártói garis, feltételezem, h független.
Pár hónapja már lemaradtam egyről itt helyben, most nem szeretnék. Egyébként a 4s, 5, 5s ájfónokat is nevetségesen olcsón adják már. Azokból is Dunát lehetne rekeszteni. Sőt, 6os is van jó áron nem is kevés.

Amúgy nem 2 év gari van az Lg telókra? Mert ezt 1 évvel hirdetik.

[ Szerkesztve ]

(#68435) akooos válasza SkyLine3000 (#68434) üzenetére


akooos
veterán

Azért i5, 5s, 6 nem jó áron van :D Nekem egy 3 éves telefon ne kerüljön 80-90.000 forintba :DDD

De ha 39-ért tudsz venni 32 gigás G2-t, akkor azonnal rohanj érte! Szolgáltatós telefonokra 2 év garancia van, függetlenekre (GSM boltos vagy Media Markt, Edigital) 1 év.

(#68436) SkyLine3000 válasza akooos (#68435) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hát én azért láttam 5-5s telót nem is keveset 60 körül, vagy még olcsóbban is. De kit érdekel? :D

Az f6-nál annyi bajom volt videózáskor, h mondjuk lakásban az fps gyakran visszaesett 15-re. G2-nél ilyen nincs?
Xiaomim szar fényviszonyok mellett is minimum 25-26 fps-t produkál, amúgy 30at.

Garit én is vhogy így gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#68437) akooos válasza SkyLine3000 (#68436) üzenetére


akooos
veterán

Sajnos videózás közben, főleg ha sötét van, akkor hajlamos arra, hogy akadozós videó készüljön. Pontos fps-t nem tudok, de szerintem 20 alá esik ilyenkor..

(#68438) SkyLine3000 válasza akooos (#68437) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az kicsit gáz. A gyerekről soxor csinálok videókat lakásban és a halálom az ilyen videó.:( Mondjuk nem sötétben videózok lakásban, hanem lámpafénynél.
Régi samu w-m atomstabilan tartotta a 30at bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#68439) mateus válasza SkyLine3000 (#68429) üzenetére


mateus
senior tag

Én úgy tudom, hogy itthon hivatalosan csak a 16GB-os került forgalomba, a 32GB-os meg gsm boltokban kapható bolti garival.

(#68440) rolandhun95 válasza SkyLine3000 (#68436) üzenetére


rolandhun95
tag

Húzd le a fényerőt -2re, úgy valamennyivel több fps-sel vesz fel. :)

(#68441) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Kösz a válaszokat!
Megnézem. Annyit megér. Már beszéltem a tulajjal. Ha tényleg jó, akkor megveszem.

(#68442) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok. Mi a különbség az OPEN nevezetű KDZ fájl és a nem OPEN között?

Köszönöm

(#68443) vadászcsiga válasza reap3r (#68432) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És ami a legjobb az egészben hogy egy két parasztvakitastol eltekintve a G2 hardvere még mindig ott van, persze ezt csak mi tudjuk :)

Pár napja megint átnéztem a kínálatot egy saturnban. Ha úgy döntök hogy lecserélem még mindig az s6+ áll az elso helyen. Az a kijelző egyszerűen zseniális. De csak emiatt 200e ft-ot nem fogok kiadni. Van esély arra hogy lejjebb megy az ára?

[ Szerkesztve ]

(#68444) mateus válasza vadászcsiga (#68443) üzenetére


mateus
senior tag

Van sima S6+, vagy ez az Edge?

(#68445) vadászcsiga válasza mateus (#68444) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az edge-re gondolok csak nagyon hoszu leírni.

Jumbozorz
Open független.

[ Szerkesztve ]

(#68446) rasotamas


rasotamas
veterán

Azt szeretném kérdezni, hogy meg lehet valahogy mókolni a gyári billentyűzetet, hogy hosszan nyomás nélkül legyenek ékezetes karakterek? Kifér tán az 5.2"-on. Swipe-on alapból van de nem annyira tetszik. Swiftkey tetszik és (most) ingyenes is, külön tetszenek az iránygombok, de azon ilyen nincs. Vagy egy módosított magyar kiosztást kellene telepíteni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68447) reap3r


reap3r
aktív tag

Megtaláltam szerintem sokak kedvenc rom és kernel kombóját.
Google Edition v1.2+ Dorimanx kernel
Nekem ez iszonyat tetszik. Ki van szedve rengeteg LG app, de nekem azok pont nem hiányoznak. Dorimanx kernellel egy csoda. Aki szeret kísérletezni az sztem próbálja ki. Annak lehet nagyon kedvenc, aki szereti az AOSP dolgokat, de mégis kéne neki egy normális kamera, na meg azért néhány LG feature :)
CSAK D802-re való rom ez amúgy!
Google Edition v1.2
Stock lollira szokásos wipe-okkal mehet. Én rádobtam mellé a Dorimanx kernelt meg A Viper4Androidot és így nagyon bejön.

(#68448) #93966848 válasza reap3r (#68447) üzenetére


#93966848
törölt tag

Hányas dorival használod?

(#68449) F-ECT$ válasza reap3r (#68447) üzenetére


F-ECT$
titán

Mit tud / használsz ki a Dorimanx kernel lehetőségeiből?

Dive ever, work never.

(#68450) reap3r


reap3r
aktív tag

Most a 8.1-et használom, de néha nagyon picit megdöccen a rendszer. Vagyis nem a rendszer, de érdekes, mintha a 30d-n ilyen nem lett volna. Dorimanx-et mostanság sima default profillal használom, néha nyomok egy Trim-et. Dorimanx-ből használom még a DB optimisation-t is, na meg nekem tetszik ahogy van, a flacos hangzás javítást is használom, de az alapból be van kapcsolva. Lehet azzal is szórakozni, hogy leveszi az ember az órajeleket. Nekem múlthéten 1,7 ghz volt a max órajel és úgy is tök jól ment a telefon, mindenki kísérletezzen, ha felteszi és van ideje... Default profillal nekem általában 5,5 órás kijelzőidőim vannak egy nap használattal.
Ez a ROM meg mintha rám lenne szabva: kigyalulva minden szemét, advanced cam driver, van benne ux 4 is picit, picit kisebb navi gombok, na meg olyan google-s az egész, de mégis, ami nekem kell a stock romból, az meg van hagyva.
A dorimanx kernelt azért reklámozom, mert aki nem játszik a telefonján, annak tökéletes, mert gyorsabb lesz tőle a telefon szerintem és nekem feltűnően smoothabb. Dorimanx-ben a default profil mindenkinek jó, aki nem akar vele buherni, mert úgy sztem akksira hozza a stockot, mégis jobb a teljesítmény.
Ja meg amúgy a Dorimanx kernel a stock romon lesz a legjobb, mivel arra van készítve, de stock alapú romokra is teheő, de nem lesz ugyanolyan a kettő. Ezért is lehet a minimális akadás nagy ritkán a Google Edition 1.2 alatt, bár úgy gondolom, h performance profilon nem lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.