Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) red laci


red laci
csendes újonc

Bocsi lejárt az idő. Ha power+hahgerő - módon indítom, bejön a Factory hard reset képernyő, de bármit nyomok ez után a fent leírt kép jön elő.

(#68952) Gaabor80 válasza Meggyi001 (#68944) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Nexus 5x :DD

(#68953) mateus válasza Gaabor80 (#68952) üzenetére


mateus
senior tag

Grat!
Kamera, üzemidő milyen a G2-höz képest?

(#68954) Gaabor80 válasza mateus (#68953) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Még passz, reggel kaptam meg de munka közben nincs időm próbálgatni nagyon

(#68955) Thief


Thief
aktív tag

[L:/dl/upc/2016-01/28/36542_ykubweeu4xuxa0fz_tmp_16608-screenshot_2016-01-28-04-45-26-128885758.png](IMG:/dl/upc/2016-01/28/36542_ykubweeu4xuxa0fz_tmp_16608-screenshot_2016-01-28-04-45-26-128885758.thumb.png)(/IMG)[/L]

Sziasztok.

Mar masfel eve nyuzom a g2-m, de a gps neha nem akar mukodni es (mondjatok hogy hulye vagyok) de az akksija sem ugy birja mar a strapat. A mostani telok akksija pedig mind gyengebb es nem sok jot olvasok roluk. Szerintetek ez a fogyasztas (60% auto kepernyonel) atlagos, rossz vagy jo? 5.1.1en vagyok jelenleg exodus rommal.

[ Szerkesztve ]

(#68956) Sanki válasza Thief (#68955) üzenetére


Sanki
addikt

Szerintem, ha 3 óra kijelzőidővel 43%-on vagy az jónak mondható. Meg ahogy látom elég intenzíven használtad.

(#68957) reap3r válasza Thief (#68955) üzenetére


reap3r
aktív tag

A mozilla firefoxot felejtsd el. A képernyőnek kell mindig a legtöbbet fogyasztania, ha valami annál többet eszik az kaki. Én is használtam firefoxot, mert nem rossz, de iszonyat meríti a telefont... Ajánlanám a chrome-t, az nem eszik ennyit.

(#68958) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok!

Ma délutántól én is egy hófehér G2 boldog tulaja leszek :) A kérdésem, hogy ez a sokat emlegetett kijelző sárgulás előjöhet egy kb 1,5 éves készüléken is akár ? KB ennyi idős amit választottam, a tulaj szerint sosem volt probléma a kijelzővel ... van esély rá, hogy ha eddig nem is jött elő ez a hiba, még elő jöhet ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68959) dorika87 válasza CartmanLand0 (#68958) üzenetére


dorika87
őstag

Szerintem ezt úgy sem tudjuk befolyásolni. Nagyon véletlenszerű, hogy kinél jön elő. Én készülékem 2013. decemberi (tehát elmúlt 2 éves) és még nem volt vele semmilyen kijelző gondom. Nem tudom mennyire számít, de nem terhelem komoly játékkal, szóval nem szokott túlmelegedni sem a telefon. Sok alkalmazást használok, mindennap nyüstölöm azért rendesen, persze csak átlag dolgokra (email, facebook, messenger, skype, böngészés, youtube, bsplayer néha) de eddig még nem sárgult be a kijelzőm.
Hozzá kell tennem, hogy én vagyok a második tulaj, 2014. augusztusában vettem át az előző tulajtól, és még a mai napig nagyon szépen teljesít.
Használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#68960) akooos válasza CartmanLand0 (#68958) üzenetére


akooos
veterán

Ahogy az előző hsz-ben dorika87 is megírta, neki 2 éves a telefon és még semmi baj nem volt vele.

Nos én az ellenkezőjéről tudok beszámolni :) Az enyém novemberben múlt 2 éves és volt benne már egy kijelzőcsere. A másodikra pedig már nem költök, pedig most besárgult. Az első 7 hónap után történt, a második (a cserélt kijelzővel) pont a garancia lejárta után :) Tehát már 1 éve sárga a kijelzőm, de ez van :D Nem fogom most már kicserélni, ez van :D

Tehát a kérdésedre a válasz. talán.

Nem mindenkinél jött elő eddig sem.

(#68961) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Köszi a válaszokat. Nagyon remélem, hogy nem lesz probléma vele. Régebben volt már egy G2 nálam, de csak pár napig sajnos, nagyon meg voltam vele elégedve :) Próbálom majd kímélni, de azért néha szeretnék játszani is, bár nem vagyok az a tipus, aki órákon át szokott telefonnal játszogatni :) Még egy kérdés : melyik romot ajánlanátok, amivel a legpörgősebb a telefon ? Ezt a Cloudy féle romot olvasom sok HSZ-ben, hogy dicsérik ... megéri ezt felpakolni ? :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68962) fery02 válasza CartmanLand0 (#68961) üzenetére


fery02
addikt

Ha rám hallgatsz, akkor úgy használod majd a telefonodat, ahogy szeretnéd és pl nem azért fogsz kilépni adott játékból, mert jaj, a kijelző...
Megkockáztatom, hogy az én G2-m toplistás helyezett lehetne játékok általai nyüstölés terén a többi G2-höz képest.
Konkrétan ez javarészt játékkonzol nálam, kb a kezdetektől kezdve (2013. dec).

Ez több, mint 2 év nálam is és még mindig az eredeti kijelzője van benn, amin nyoma sincs sárga foptnak sehol sem, szóval bátran kijelenthető, hogy semmi összefüggés sincsen játék vs sárgásodás között.
Illetve annyi összefüggés van persze, hogy ha már eleve sárgásodott a kijelző, akkor azt játékok okozta melegedés élénkíti (ami aztán visszahűlve megint visszahalványodik), de ehhez mondom, eleve sárgásodott kijelző kell. :)

Cloudy ROM-okat meg én személy szerint már nem ajánlanék, mert Cloudyfa már rég nem foglalkozik G2-re való fejlesztéssel, legutóbbi produktuma is lehet már kb fél éves (ezt most saccoltam), azt is durván kifejezve inkább szívességből készítette nekünk.
Időközben több biztonsági frissítés is érkezett már hivatalos úton, amiket természetesen azok a Cloudy ROM-ok nem tartalmaznak, de pl egy legfrissebb hivatalos firmware igen.

Ha rám hallgatsz, inkább egy legújabb, hivatalos ROM és esetleg azt bloatware mentesíteni (ez utóbbi inkább csak mellékes, nincsen rászorulva erre a hardver).
Aztán ha komolyabban bele tudsz nyúlni a dolgokba, akkor kicsit gyengébb kamerateljesítményért cserébe egy igazi táltos és modern 6.0.1-es android, CM 13 ROM által (bár ez még kiforróban van, de napi használatra megfelelő már, viszont 5.1.1-es CM 12.1-ek tutira ajánlottak már).

(#68963) tirszin válasza CartmanLand0 (#68961) üzenetére


tirszin
senior tag

Sztem. a Cloudy fölött már eljárt az idő, amik mostanában "futnak", méghozzá szépen, és gyári alapú lollira gondolsz, azok az IceX_ROM és GoogleEdition1.3 .

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68964) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Köszönöm mindenkinek, este már nálam lesz, nyüstölöm picit, aztán jöhet a romolgatás :))

Esetleg azt meg lehet nézni valamilyen úton módon,hogy volt e már benne cserélve a kijelző ? Ha esetleg az eladó sem tudja, mert ő is használtan vásárolta ...

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68966) CartmanLand0 válasza #99499520 (#68965) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68967) reap3r válasza #99499520 (#68965) üzenetére


reap3r
aktív tag

Ez az új kijelzőkre igaz. Nekem a legelső és a második kijelzőm sem volt csíkos! A harmadik az már olyan csíkos, ahogy leírtad. Az összes kijelzőmet a telekommos garanciában cserélték...

(#68969) Rasnac válasza tirszin (#68963) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Icex romja sem tartalmazza a biztonsági javitasokat mert a v30b re épül. Ez miatt se raktam fel az icex et . nem mintha nagy hiba lenne de azért jobb félni mint megijedni
GE 1.3 rol nincs infom

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#68970) reap3r válasza #99499520 (#68968) üzenetére


reap3r
aktív tag

Én is ebben bízom. A 3. kijelzőm csíkos, 6. hónapja nem sárgul. Barátnőm G2 kijelzője 7 hónapos, csíkos szintén és semmi jele a sárgulásnak. Az LG szervíz azt mondta, hogy ez a kijelző már nem sárgul, de nem venném készpénznek ezt sem.

@Rasnac A Google Edition 1.3 a v30f-re épül, ezért tudtommal benne van a stagefright javítás...

[ Szerkesztve ]

(#68971) Rasnac válasza reap3r (#68970) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Az jo :) annak annyira nem néztem utánna :\
A Ge 1.3 az jo amugy ? Cm el esetleg tud versenyezni?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#68973) reap3r válasza Rasnac (#68971) üzenetére


reap3r
aktív tag

A GE alapjáraton egy nagyon jó kis rom, de nincs optimalizálva egyáltalán. Aki készíti nem tartja magát rendes fejlesztőnek(és nem is az), rengeteg dolgot másoktól kér el, ezzel nincs baj, de egy rom nem annyiból áll, hogy kicserélek ezt-azt, debloatolom, aztán csinálok egy aroma installert... Én sok helyen látom, hogy a rendszer nem optimalizált, néha megdöccen vagy nem olyan folyamatos. De a srác már elkezdte az optimalizálást. Ha megcsinálja rendesen, akkor én azt fogom használni, de amúgy a stock rom dorimanx-szel jobban fut szerintem.
Amúgy a GE tényleg jó, ha nem piszkálja az ember, akkor teljesen jó, a kernele sincs megbuherálva, olyan, mint a stock rom, csak az lg-s appok gyalulva, helyette google-s dolgok.
Pl. ami tetszik az az aosp dialer, google messenger és az apró témázások, amik ux 4-re és google kombóra hajaznak. Na meg van benne adv cam driver is és ugye teljesen debloatolt...
CM-dal szerintem nem egy kategória, a stock alapú romok közül az optimalizálást követően ez lesz szerintem a legjobb stock alapú rom. A CM szerint jobb, kivéve a kamerát meg a hangerőt és a cm egyéb bugjait... Akinek a CM tetszik, annak ez is tetszhet, de még kell rajta csiszolni.

[ Szerkesztve ]

(#68974) andris811


andris811
tag

Sziasztok!

Gondolkozom a CM13-on, és kíváncsi lennék a véleményetekre. Milyen tapasztalatok vannak a legfrissebb verzióval? Ajánlott mindennapi használatra? Amúgy a nightly-kat hogyan lehet frissíteni? Mindig újra kell flashelni, vagy van már valami update cm-en belül?
Köszi szépen!

(#68975) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Na, megérkezett. Nagyon pörög, fürge kis telefon az biztos :) Egy kérdés : Kijelző szép állapotban van ( egy két mikrokarc ), viszont a hátlapon vannak fényben jól látható nyomocskák ... csak hátlapot lehet cserélni ? Ha igen, kb mennyibe fájhat ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68977) norbert1998 válasza CartmanLand0 (#68975) üzenetére


norbert1998
veterán

Lehet cserélni. Körömmel egyszerűen le lehet venni a hátlapot. Bár ez függ attól is, milyen erős a kormod. :K
Árban szerintem 4-5k körül.

(#68978) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Köszi srácok :) :R Egyenlőre marad, ha kedvet kapok hozzá, akkor lehet lecserélem és utána nagyon vigyázok rá :) Ha tényleg csak pár ezer forint, akkor nem nagy érvágás.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68980) CartmanLand0 válasza #99499520 (#68979) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Jelenleg 5.0 van rajta, így kaptam kézhez. Olvasgattam, hogy elég sok ramot eszik az LG által átszabott dolog, és hogy kb 600 mega marad szabadon, nálam hála istennek 1GB a szabad :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68981) akooos válasza #99499520 (#68972) üzenetére


akooos
veterán

Az enyém sárga és nem rácsos a kijelzőm. Asszem összefüggésben lehet azzal, hogy milyen panel van a telefonban. JDI vagy LGD/LGIT. Van rá egy app ami megmondja. Az enyém LGD/LGIT.

Akinek megvan 2 éve és nem sárgul és esetleg rootolva van a telefonja, az nézze meg kérlek :)

XDA APP

(#68983) fery02 válasza andris811 (#68974) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Nekem dec. közepi kiadás van jelenleg és már akkoriban is ajánlható volt hétköznapi használatra.
A legfrissebb kiadásról tapasztalatokat nem nagyon fogsz itt olvasni, itt nem igazán telepítgetünk már minden nap különféle CM 13 kiadásokat, ezekkel kapcsolatban XDA fórumon olvasgass inkább!

Könnyű frissíthetőséghez le lehet cserélni a TWRP-t, CM recovery-re, bár ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom.
Én a továbbiakban is TWRP-ből fogom mindig végezni az általában 2 havonta történő CM frissítésemet, tiszta telepítéssel.
Lehet persze nem tisztán is, hogy semmit sem wipe-olsz mindezek előtt, de annak én nem annyira vagyok híve.

--------------------------

@akooos: Nekem is 2 éves múlt, sohasem sárgult még, kipróbáltam az app-ot.
Ha azt mondom nem látok rajta fehér csíkot, akkor nekem is LGD/LGIT, viszont a másik válaszra menve meg amazt mondja, szóval ennyit erről az app-ról.

Azt hiszi az app, hogy láttam már egymás mellett a két féle kijelzőt és van összehasonlítási alapom és az sem egészen egyértelmű, hogy "fehér" csíkok. Most ez mennyire számítson vajon a szó szoros értelmében fehérnek, továbbá tudtommal minden kijelzőn látszódnia kell rácsozásnak a digitizer fizikai jelenlétéből kifolyólag, aminek szerintem nincs egyértelműen színe...
Mindezből kifolyólag nem tudom minek kell az app-nak root jog. :D

-------------------------

@norbert1998[\B]: Majd kb fél hónap múlva fogok újra CM 13-at tisztán telepíteni, majd megpróbálok emlékezni a kérésedre. :)

[ Szerkesztve ]

(#68984) norbert1998


norbert1998
veterán

Az új cm13-akban a html5 videó lejátszása akadozik még, ha 1-2-t beletekerunk?
Indavideo-n is bármi megteszi, az is html5.:R

Előre is köszi. És kerek tényleg legalább egy embert (de akkor neki friss forma legyen), aki megnézi nekem. És tényleg hatalmas köszönet neki :R

(#68985) akooos válasza fery02 (#68983) üzenetére


akooos
veterán

Pont ezért mondja azt a "látom a csíkokat"-ra kattintás után, hogy JDI panel van benne, mert azon látszódik (szerintem) leginkább a rácsozás. Én akárhogy forgatom az enyémet, nem látom rajta. Az első indítás utáni teszt szerintem elég mérvadó.

Azért kell neki root jog, mivel a kernelből olvassa ki az adatokat. Egyébként nem félek tőle, hiszen ugyan az a bender nevű tag csinálta aki annó az xcam-et (amikor még xdabebb kamera volt a neve és csak recoveryből volt flasheltő) telepíthetővé tette apk által.

[ Szerkesztve ]

(#68987) fery02


fery02
addikt

Maradjunk annyiban, hogy ebből sem fogjuk megoldani a rejtélyes sárgásodás misztikumát, amíg egyikünk sem látja egymás mellett a fehér csíkos és a nem fehér csíkos kijelzőt. :D

(#68989) cs-pisti válasza akooos (#68981) üzenetére


cs-pisti
tag

Az enyém 2014.09.14. vétel és a teszt alapján LGD/LGIT a panel. Sárgásodásnak nyoma sincs pedig használom a telót! Oldalról nézve láccik a rácsos érintő!

P

(#68990) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Én nem látok csíkokat, az appot egyenlőre nem tudom feltenni, mert nincs rootolva, kb fél óra múlva rootolom.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68991) BBandigyerek


BBandigyerek
tag

Urak!

Kb. másfél hónapja vagyok (eleddig) elégedett tulaja egy fehér G2-nek, gyári 5.0.3-mal. Egy kérdés, egyelőre: a telefon átlag használattal (net, nem állandó online, néha zene, néha fotózgatok, játék nagyon ritka, fényerő általában 50% fölött van, nem szoktam auton hagyni) kb 2-2.5 napot bír. Normális ez? Haver, akitől vettem, ő 3-4 napokról mesélt, igaz akkor még 4.4-e volt neki.

Olvasgatom a kijelzős sztorijaitokat, az enyémnek második tulaja vagyok, haver újonnan vette, nála cseréltek kijelzőt (csíkosom van most), de nem sárgulás miatt, hanem állítólag megfolyt :U

[ Szerkesztve ]

"A végtelenbe és tovább..."

(#68993) A.K. válasza BBandigyerek (#68991) üzenetére


A.K.
tag

Ezt lehetetlen így megállapítani. A "nem állandó online", "néha fotózgatok", "nagyon ritka játék" nem egzakt értékek. Fogni kell egy másik G2-est és mindkettőn elindítani pl. wifiről egy videólejátszást és megnézni, hogy melyik meddig bírja.

(#68994) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Alkalomadtán, szoktam ezt azt fotózni, és azt vettem észre, hogy valami nem stimmel. Ha be van kapcsolva vaku, akkor nem egyszerre történik a villanás és a kép rögzítése. Tehát, hiába vakuzik egy sötétebb környezetbe, a kép sötét lesz.
Mitől lehet ez ? Vagy most mi történt a telefonnal ?

Hm.
Most átraktam normál módból automatába, intelligensbe. Most meg nem csinálta ezt a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#68995) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Egy komplett ház csere nagyon drága lehet ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68996) fery02 válasza CartmanLand0 (#68995) üzenetére


fery02
addikt

Az biztos, hogy nem a legolcsóbb tevékenységek közé sorolható.
Ha nem mondok nagy hülyeséget, akkor lényegében 3 db alkatrészt kéne cserélni a teljes "átszínezéshez".

- Komplett kijelző, keretestül (elég lenne persze csak a keret, de kijelző nélkül hihetetlen macera lenne) ~15ezer Ft
- Hátlap
- Kamera körüli burkolat ~10ezer (hátlappal együtt számolva ez a költség, bár igazából nem tudom ezek pontos árait, parts4repair.com-on szét lehet nézni).

Tehát ha magad csinálod, kb 25ezer Ft körül kell számolni szerintem (+az alkatrészek szállítási költsége).
Ha pedig mással csináltatnád, akkor abból a pénzből már tip-top állapotú használt, 16GB-os modelleket is lehet vadászni.

Szerk: Abban fel tudnál esetleg világosítani, hogy mennyiben tévedtem az árakat illetően? :)

[ Szerkesztve ]

(#68997) CartmanLand0 válasza fery02 (#68996) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Jaja, közben beszéltem fagyalllo kollégával, felhomályosított :K

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#68999) norbert1998


norbert1998
veterán

Köszönöm a segítséget annak a sok cm13 felhasználónak, aki segített a videólejátszó mizériában :C
Nagyon nehéz lett volna megnézni, igaz? 3szor kértem. :F
Szerencse, hogy csináltam backup-ot :(((

[ Szerkesztve ]

(#69000) akooos válasza norbert1998 (#68999) üzenetére


akooos
veterán

Közel sem biztos, hogy olvasta az akinek most éppen friss cm13 van a telefonján.
Fery02 reagált rá, de most neki sem cm 13 van. Mélyvízbe be sem írtad, pedig ott valszeg több embernek van cm13.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.