Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) szezso15 válasza norbert1998 (#69800) üzenetére


szezso15
addikt

Ilyet még nem tapasztaltam, ha reggel csutkára fel volt nyomva (és mindig fel van), akkor 30% alatt nem értem haza (reggel 10-től néha akár este 8-ig). Folyamatos Messenger, zene ez idő felében, 4 óra SoT, és ez gyári LP. :) Szóval nekem még nem sikerült egy nap alatt lemerítenem...

*Hajrá Loki!* i15+

(#69802) kelly416 válasza norbert1998 (#69800) üzenetére


kelly416
veterán

Évek óta 850mAh-ás Motorola töltőt használok mindenhez, csak a Vibe Z2 Pro-t töltöttem a saját 2A-es töltőjével, és semmi nem panaszkodott éjszaka. Aki meg lemeríti reggel fél11-ig a telóját, az vessen magára vagy vigyen magával töltőt. ;]
Amúgy jó a lassú töltés, állítólag hálásabb, mint a gyors, kevésbé melegszik ez által kevésbé károsodik az akku, de az a 15% nekem gyanús. Te ott nyomkodtad töltés közben azt a telefont. Egyébként vagy a töltővel, vagy a kábellel, vagy a csatlakozással gáz van, ennél jóval többet kellett volna töltsön.

(#69803) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Gyári 5.0.2 fut a telefonomon, de kicsit lassúnak érzem. Egy gyári visszaállítás után fürge, de aztán valahogy mindig belassul elég hamar (pedig minden töltésnél csinálok egy futó programok törlését meg újraindítást is). Emiatt gondoltam arra, hogy telepítek egy custom ROM-ot, és elkezdtem olvasgatni az összefoglalót. De lenne 2 kérdésem:

1. Miért van 2 verzió arra, hogy hogyan másoljuk fel a ROM-ot a telóra? Van egy olyan, hogy adb segítségével, de a normál leírásban csak simán az van, hogy másoljuk a fájlt a telefon gyökérkönyvtárába. Van különbség?

2. Ha van ilyen, meg tudjátok mondani, hogy melyik most az a ROM, ami (1) stabil, (2) gyorsabb, mint a gyári és (3) minden működik megfelelően, és (4) nem eszi az akksit?

Előre is köszi!

(#69804) szezso15 válasza Mauzes (#69803) üzenetére


szezso15
addikt

Szia!
A ROMot úgy másolod fel, ahogy akarod, nincs különbség a kettő között. :)

Én a Google Edition 1.5-öt használom már lassan egy hete (gyári LP-ról váltottam), ez is a stock 5.0.2-ra épül, de szépen ki van pucolva, akksiidőben nekem kb. +1 óra SoT, és nem is lassul be (mondjuk nekem a gyárival se volt ilyen gondom, még úgy sem, hogy le van fojtva a teló 1,7Ghz-re).

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#69805) Mauzes válasza szezso15 (#69804) üzenetére


Mauzes
őstag

Amit még nem teljesen értek, az a kernel téma. Tehát hogy egy adott kernel-t bármelyik rom-ra fel lehet (vagy érdemes) tenni? És ha kernelt cserélek, akkor előbb vissza kell raknom a gyárit?

Mert az is lehet, hogy kipróbálok a gyári rom-ra egy dorimanx kernelt. Aztán ha nem tetszik így sem, akkor telepítek egy custom ROM-ot (csak nem tudom, ez mehet-e bármilyen kernelre).

(#69806) szezso15 válasza Mauzes (#69805) üzenetére


szezso15
addikt

Meg van adva mindegyik kernelnél, hogy milyen ROMmal kompatibilis. :) Valamelyik a gyári LP alapúakkal működik, valamelyik CM-dal, stb. Recoveryből tolhatod fel a Dorimanx-ot, nem kell előtte gyári kernelt felrakni. :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#69807) norbert1998 válasza szezso15 (#69801) üzenetére


norbert1998
veterán

Játszottam :P
Amit te írsz, azzal a cm 6 órát elvan.

kelly
. Te ott nyomkodtad töltés közben azt a telefont.
Te engem ennyire bolondnak nézel?
Ez ennyit töltött 45 perc alatt és nem tudok mit tenni ellene. Egyébként csak 55%-ig merítettem le addigra, de még voltak "szabad" órák, ahova kellett kakaó.
Ezzel a használattal a grafikonnal matekozva olyan 160% aksihasználat volt a játék 4 óra 42 perchez.

[ Szerkesztve ]

(#69808) F-ECT$ válasza norbert1998 (#69807) üzenetére


F-ECT$
titán

Játékok között is nagy a szórás, de ami melegíti is a telefont azzal max 3-4 óra SOT jön össze akármilyen rommal használod.

Dive ever, work never.

(#69809) norbert1998 válasza F-ECT$ (#69808) üzenetére


norbert1998
veterán

Tudom, nem is azt ajkartam mondani, a lényeg, hogy a 0.7-es csamu töltő nagyon lassú volt. Végül haver 2.1-es power bankjáról nyomattam fel szünetben, mert órán kellett :DDD

(#69810) Tekmen válasza r3dwo0d (#69773) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Gyári 5.0.2 v30c-ről mit kell máshogy csinálnom? Linkeket tudnátok küldeni a dolgokhoz? Rootolni mivel tudom? Olvastam korábban hogy gondok voltak az 5.0-val..
:R

Tekmen

(#69811) Mauzes válasza szezso15 (#69806) üzenetére


Mauzes
őstag

És tegyük fel, hogy felrakok a stock Lollira egy Dorinmaxot. Majd erre a rendszerre később flash-elek egy custom ROM-ot, pl CM 12.1. Ekkor az új ROM telepítése felülírja a kernelt is?

(#69812) szezso15 válasza Mauzes (#69811) üzenetére


szezso15
addikt

Pontosan! :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#69813) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Srácok!

Az összefoglalóban:
"Error (429)
This account's links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!"

Mindkét link a lolli rootnál.

Tekmen

(#69814) Thrawn válasza Tekmen (#69813) üzenetére


Thrawn
félisten

LG One Click Root

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#69815) reap3r válasza Mauzes (#69803) üzenetére


reap3r
aktív tag

A helyedben feltenném a Google Edition 1.5-t. Nekem baromira jó, szépen ki van pucolva és az előttem szólóval egyetértve nekem is jobban bírja akksival. Bár én Dorimanx kernelt tettem mellé, de a beépített kernele is tökéletes, a helyedben először valami pucolt gyári 5.0.2 alapút próbálnék, ami semmiképp nem icex meg ilyen csuda dolog, hanem pl. Google Edition 1.5 vagy droidth féle pucolt-rootolt lollipop. Ezek teljesen jók szerintem, használtam/om őket régóta. Ha meg ezek sem jönnek be, akkor 20H gyári KitKat :) Az nem kér mókolást :D

(#69816) Mauzes


Mauzes
őstag

Ezt nem hiszem el. Már vagy 1 órája próbálom root-olni a leírás alapján, de nem sikerül. Először próbáltam az 1.2-es módszerrel a leírás szerint. Minden teljesen úgy történt, mint a leírásban, de a művelet után mégsem volt supersu app-om, és root checker is not root-et jelzett.

Ezután próbáltam az 1.2-es újabb formáját, ami 1.3 (one click root), xda-n találtam. Itt szépen elindul a rott, de 90%-nál elakad. 20 perc után kihúzom a kábelt, erre egyből kiírja, hogy 100%, done, rooted. Újraindítás után nincs supersu, not rooted.

Még kétszer megpróbáltam más USB portról, de kb. ugyanez. Azt írja, hogy done, rooted, de a telefonom not rooted. :(((

Szóval faszás eddig a custom rom-olás, még root-olni sem tudom ezt a szart.

(#69817) Tekmen válasza Mauzes (#69816) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Nekem most elsőre sikerült minden :C

Tekmen

(#69818) Tekmen válasza Thrawn (#69814) üzenetére


Tekmen
aktív tag

(bocsi, kimentem a szerkesztési időből)

Ez telepített TWRP-t is, vagy azt mással kell?

Tekmen

(#69819) Borote válasza [lAyCsI] (#69792) üzenetére


Borote
addikt

A helyzet az, hogy körbe van egy minimális rés, de ez jóval kisebb, mint az előző noname fóliánál volt, cserébe 8 hónap alatt az is teljesen kitapadt körbe. Aztán utána 2 héttel meg leszedtem :DDD
Szóval bízok benne, hogy ez is felfekszik majd szépen. A bevonata meg nagyságrendekkel jobb, jobban csúszik, kevésbé ujjlenyomat gyűjtős :)

(#69820) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot és láttam hogy többen írták hogy jobban merül a teló lolli alatt.
Nos mióta sajnos nekem is 5.0.2 van fent (telenoros) azóta alig van meg a 3.5 óra kijelző idő. KK alatt volt 5 óra is. Én sajnos nem értek ilyen romolgatáshoz meg kernel cserékhez,így marad ez ami van.

Egyébként ha el repedt a kijelző keret(nem esett le a kijelző csere óta és tokban is van) azt garba nem cserélik? Vagy pénzért esetleg?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#69821) kelly416 válasza Wucky (#69820) üzenetére


kelly416
veterán

Ha külső behatásnak nyoma nincs, de a készülék még garanciás, akkor garanciában javítaniuk kellene.

(#69822) Mauzes válasza Mauzes (#69816) üzenetére


Mauzes
őstag

Valakinek ötlet?

(#69823) vadászcsiga válasza Wucky (#69820) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tedd vissza a KK-t.

(#69824) Wucky válasza vadászcsiga (#69823) üzenetére


Wucky
senior tag

Kelly416: Köszi az infót. Leesés nyom nincs,csak karcok. Szeptemberben lesz 2 éves,még garis.

Vadászcsiga:Nem tudom vissza tenni. Nem tudom hogyan is kell valamint sz.gépem sincs. Otg pedig azért nem,mivel semmilyen pendrive-ot nem használok,így nincs is.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#69825) kelly416 válasza Wucky (#69824) üzenetére


kelly416
veterán

Akkor a gariba való leadáskor írd le azt is, hogy szeretnéd, ha visszatennék, mert Neked jobb volt úgy. Vissza fogják tenni nagy valószínűséggel.

(#69826) cettlee


cettlee
őstag

üdv

Csináltam egy gyári visszaállitást, LGFlashTool2014 CSE flash módban.
Eltünt minden képem stb. Ezek akkor most kajak végleg eltüntek? Nem értem minek nyult az sd kártya tartalmához.

(#69827) Looserke válasza cettlee (#69826) üzenetére


Looserke
őstag

Hogy varázsoltál sd kártyát a G2-be, engem is érdekelne... 😂

(#69828) cettlee válasza Looserke (#69827) üzenetére


cettlee
őstag

:) :) :) :) :) :) :)

nem fizikai sd kártya de szerintem külön van az oprendszer particioja és külön a többi cucc particioja :) :) :)

(#69829) Grecky válasza cettlee (#69828) üzenetére


Grecky
senior tag

CSE módban mindent lezúz a telefonról, mert csinál egy factory resetet is, szal ne csodálkozz. Am az összefoglalóban is le van írva, sztem máskor nézz utána mielőtt nekilátsz ennek. ;)

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#69830) Thrawn válasza Mauzes (#69816) üzenetére


Thrawn
félisten

A gyári kábellel próbálod?
Nálam többszöri próbálkozásra sikerült, volt, hogy 45%-nál állt meg a tudomány, volt hogy 90-nél. A megoldás az volt, hogy mikor megállt lehúztam a telót és magam raktam download módba (kikapcsolt állapotban nyomod a vol+ gombot és rádugod USB-re). Valamiért a 2. újraindulásnál nem download módba ment hanem csak simán bekapcsolt és az úgy nem jó.

Tekmen: nem telepít TWRP-t csak rootol. Playről telepítsd a (D802) LG G2 AutoRec-Lollipop appot az telepít neked egyet (2.8.x.x nem emlékszem pontosan melyik verziót). XDA-n találtam egy 3.0.0-4 TWRP-t az feltettem utána recoveryből.
Tegnap este meg feltoltam a legújabb DorimanX kernelt (9.2beta) a [ROOT] DorimanX OTA LG-G2 FREE alkalmazás segítségével. A biztonság kedvéért ezután csináltam egy wipe cache wipe dalvik cache műveletet is.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#69831) cettlee válasza Grecky (#69829) üzenetére


cettlee
őstag

az infot köszi, tanácsot nem kértem :)

(#69832) Mauzes válasza Thrawn (#69830) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem nem a gyári volt a kábel, de ez számíthatna?

Viszont akkor te one click root-tal próbáltad, a grafikus felületen? Mert nálam csak az áll meg. De amúgy én is kipróbáltam úgy egyszer, hogy manuálisan rakom download módba. Persze itt is kiírta a végén, hogy done, de nem volt supersu.

Ma még megpróbálom párszor, aztán legfeljebb factory reset, amit amúgy nem akartam most megcsinálni...

(#69833) Thrawn válasza Mauzes (#69832) üzenetére


Thrawn
félisten

Számíthat. Kicsit válogatós ez a telefon, nem szerette az előlapi USB csatlakozót sem, pedig eddig a nálam járt összes létező telefont arról buheráltam gond nélkül.

Igen a grafikus felületű változatát használtam. Próbáld egymás után többször is, ahogy olvastam másnál sem jött össze elsőre a dolog, de még másodjára vagy harmadjára sem. Még egy tipp: amikor elakad a számláló akkor nézd meg a Fejlesztői beállítások között, hogy az USB debug be van e kapcsolva. Nálam kikapcsolta valamiért pedig nem nyúltam hozzá. Ez is lehet oka annak, hogy megakad a művelet. Plusz egy tipp: ha megáll a számláló próbáld meg, hogy váltasz az MTP és PTP módok között.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#69834) Mauzes válasza Thrawn (#69833) üzenetére


Mauzes
őstag

Nálam is össze-vissza produkált furcsaságokat. Pl. volt hogy elakadt, váltottam PTP és MTP között, ekkor továbbindult, de nem bootlolt be downloadba. És mégis kiírta a végén, hogy done. :)

Na akkor este próbálkozom még. Köszi!

(#69835) .St.


.St.
tag

Valaki zenét akart hallgatni a háttérben. Van egy tök egyszerű módszer, már amennyiben a youtube -ot használná erre a célra. Mert ugye az leáll ha hátérbe rakod vagy ha lekapcsolod a kijelzőt.
Van egy KK nevű browser, abban indítod a youtube -t, majd kérsz egy új lapot és ennyi. Mehet háttérbe, mehet a képernyő off.

-= St forever =-

(#69836) Wucky válasza kelly416 (#69825) üzenetére


Wucky
senior tag

Sajnos nem garos ez a dolog. 10K lenne csak a keret.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#69837) kelly416 válasza Wucky (#69836) üzenetére


kelly416
veterán

Hogyhogy nem garanciás? Anyaghiba, nem a Te hibád. Az autókat is vissza hívják anyaghiba esetén, más mindenre is vonatkozik a garancia ilyen esetben, nehogy már egy telefonnál kizáró ok legyen... ez számomra hihetetlen.

Szerk.:
Szerintem kérj egy írásos állásfoglalást, és meséld el Nekik, hogy azért kérsz ilyent, mert mész vele a fogyasztóvédelemhez. Van rá egy kisebb összegem, hogy meggondolják kétszer a dolgot a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

(#69838) Tekmen válasza Thrawn (#69830) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Feltettem az AutoRec-et, nyomkodom a nyalókát, de nem történik semmi :F

Stock Lollin vagyok most, tegnap rootoltam, olvastam hogy gond lehet a bootstack-ekkel, akkor most mit is kell pontosan feltennem hogy cm13-am lehessen?

Tekmen

(#69839) Thrawn válasza Tekmen (#69838) üzenetére


Thrawn
félisten

Kért root jogot, felugrott a SuperSU kérdés?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#69840) Tekmen válasza Thrawn (#69839) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Igen és igen :F

Biztos van Root, chechkerrel megnéztem.

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#69841) Tüske0614 válasza Tekmen (#69840) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Várj vele kicsit .. ne nyomkodd a nyalókát. Majd szól ha nyomhatod.

(#69842) Tekmen válasza Tüske0614 (#69841) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Már kiírta, hogy "backup done, you may flash now..." :(((

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#69843) Thrawn válasza Tekmen (#69842) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbálj belépni a recoverybe. Én ezt használom rá: Recovery Reboot
Nem kell pü-t írni, inkább maradjon itt a téma a fórumban, még másnak is hasznos lehet ha lesz tanulsága a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#69844) Wucky válasza kelly416 (#69837) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi!
Végig zongorázom ezt az utat akkor.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#69845) Tekmen válasza Thrawn (#69843) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Ha nincs recovery én mégis be szeretnék lépni, akkor mi fog történni?

Szerk
Kiírta hogy nincs parancs. és nem csinál semmit...

Hangerő le+bekapcs visszahozta (szívinfarktus közeli állapotból)

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#69846) Thrawn válasza Tekmen (#69845) üzenetére


Thrawn
félisten

Semmi. De olyan nincs, hogy nincs recovery.
Indítsd újra a telefont és próbáld újra az AutoRec-et. Csak szép nyugodtan nem kell kapkodni, a telón legyen net. Izgulni nemigen kell, kb lehetetlen kicsinálni szoftveresen ezt a telefont.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#69847) cettlee


cettlee
őstag

üdv

costum romom volt, visszaraktam a gyári 5.02-t, van rajta twrp, ha szeretném unrootolni akkor mi a teendő?

(#69848) Tekmen válasza Thrawn (#69846) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Én mindent próbáltam, nem flashel twrp-t... :W

Egyszerűen nem csinál semmit a felső nyalóka...

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#69849) Mauzes válasza Thrawn (#69830) üzenetére


Mauzes
őstag

Beszarok, gyári kábellel elsőre sikerült. Köszi a tippet!

(#69850) Tekmen válasza Thrawn (#69846) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Más módon nem lehet TWRP-t telepíteni?

Tekmen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.