Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155201) NyMRooD válasza Wesder (#155195) üzenetére


NyMRooD
őstag

Hát a szutyok a nem újnak szerintem nem szinonimája, de ok, viszont szerintem még egy kezem se kellene ahhoz, hogy összetudjam számolni azokat a studiókat akik eddig jó Marvel adaptációt csináltak.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#155202) NyMRooD válasza Wesder (#155195) üzenetére


NyMRooD
őstag

Csak vicceltem, de tény, hogy a Dízni belekezdett az ip-k értékesítésébe, lásd Sony: Póki, Rozsi, X-men, EA: Star Wars, Vasembör és Fekete Párduc, Ubisoft: Star Wars, Avatar, MS: Indie és Penge. Szóval simán lehet, hogy az MS-nél is készül még 1-2-3 Marvel, Star Wars vagy egyéb Disney cím, szóval darabszámra a Sony sincs elszállva a többihez viszonyítva, ott max annyi a gond, hogy az összes licenszelt címet az Insomniac csinálja, de nem tudjuk, hogy ezt kényszerből vagy maguktól is ezt csinálnák, de ez majd úgy is kiderül.

Bocsi, lejárt a szerkesztési idő, összevonható a kettő.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#155203) Wesder válasza NyMRooD (#155201) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor hogy mondjam? Szerintem csak a tehetsègèt pocsèkolja az Insom hogy Marvel játékokat gyárt. Így az èn szememben szutyok. Most ha generációnkènt beválalnak egyet, arra mèg azt mondom okè, de itt most már 5-6 játékról beszèlünk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155204) lo_jo válasza cyberkind (#155200) üzenetére


lo_jo
senior tag

Biztos vagy benne? Ha egy egyetemen tanulónak elmondod, hogy a játékfejlesztéssel x éves bért kap, B2B backend munkával meg 2x-3x környékét, akkor melyiket választja majd? Vagy ha megmondod, hogy a munkaidő kiszámítható heti 32-40 óra vagy 60-80 + pár hétig-hónapig hétvégék is, akkor melyiket?

Pont ugyanaz a példa, mint az informatika oktatása. A mai tanáradag egy része versenyszférát messziről sem látott, az akadémiai közegben elvannak évtizedek óta, elavult fejlesztői eszközökkel, elavult módszertanokkal tanítanak. A cégek meg már látják, hogy ez így nem feltétlenül jó, inkább bevállalják, hogy a jól fizetett dolgozó tart egy specializált órát az egyetemen vagy a saját mentoring programban, ahonnan lehet majd toborozni a jobban teljesítőket. Persze utána még rájuk is sok-sok jól megfizetett munkaórányi belsős oktatás és mentorálás vár, hogy pár hónap után már értéket is teremtsenek, de hosszú távon megéri.

[ Szerkesztve ]

(#155205) BUZZLGHTYR válasza BUZZLGHTYR (#155162) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

?

(#155206) ProEvoFan válasza Wesder (#155195) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Pókember 2ből 10 nap alatt 5 milliót adtak el.
Nem értem miről beszéltek már megint.

(#155207) zozika84 válasza BUZZLGHTYR (#155205) üzenetére


zozika84
őstag

Olvass összefoglalót

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#155208) _drk válasza Wesder (#155203) üzenetére


_drk
őstag

Generációnként eddig 1! Ha 27ben a következő az már PS7.

(#155209) Wesder válasza ProEvoFan (#155206) üzenetére


Wesder
félisten

"Nem értem miről beszéltek már megint."

Nagyon jó, örülök hogy a Sony jól keresett vele, ez engem valahogy nem vigasztal.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155210) Wesder válasza _drk (#155208) üzenetére


Wesder
félisten

A MM, SM2, Venom, Wolverine az 4, ès nem 1. Mèg simán becsúszhat az X-Men is ebbe a generációba.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155211) Alexios válasza Wesder (#155195) üzenetére


Alexios
veterán

Azért ahhoz képest hogy ilyen könnyű jó marvel játékot csinálni, valahogy nincs túl sok belőlük a piacon, pedig melyik stúdió ne akarna ilyen egyszerűen jó játékokat csinálni. Van a pókember meg a GotG talán még ami jó, és az Avengers ami nem. Nincs kifejezetten túlszaturálva a piac velük, és nem látszik az sem hogy ilyen triviális lenne jó játékot csinálni belőlük.

(#155212) cyberkind válasza lo_jo (#155204) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, mivel ahogy most is, lespórolnának minden nem létszükséges dolgot, ahogy a kapitalizmusban kell, ezért nem hat meg egyiknek a sírása se, csak mi járnánk rosszabbul, vagy inkább úgy mondom, hogy aki minőséget és nem mennyiséget vár.

A Gta 6 úgy néz ki változtatott a dolgokon, ezért is lesz 12 éve a piacon az 5, amikor a 6 megjelenik, kevesebb (összehangolt?) munkaerő, minimalizált vagy nem létező crunch, de nem esküdnék meg erre.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#155213) Elderath


Elderath
őstag

Belenéztem 2 wolverine gameplaybe. Az amire számítottam, viszont meglepő mennyire előrehaladott állapotban van annak ellenére hogy 3 év múlva jelenik csak meg. Szerintem az a 2026 bullshit

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#155214) zozika84 válasza Elderath (#155213) üzenetére


zozika84
őstag

Vagy azóta teljesen átdolgozták, és az új verziónak kell még az idő, ki tudja...

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#155215) S e t h válasza NyMRooD (#155189) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én elég nagy sorozat fan vagyok, de amiről te írsz az a tartalom számomra messze nem szórakoztató, inkább időrabló, mert elveszi az időt a tartalmas szórakozás elől.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#155216) Bad Pritt válasza Wesder (#155209) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Érdekes, MS-nél rendszeresen azzal véded a mundér becsületét, hogy milyen jól keresnek a Game Pass-szel és ez a fontos. Persze biztos meg lesz magyarázva, hogy ott miért lényeges a bevétel itt meg miért nem az.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155217) NyMRooD válasza S e t h (#155215) üzenetére


NyMRooD
őstag

Izlésről kár vitatkozni, nyilván én sem állítom, hogy mind minőségi, de az Andort mindenképpen annak tartom, a Clone Wars után kedvenc SW sorozatom. A többi az kólával elmegy, jó nézni, szeretem nézni őket, az új trilógiával ellentétben :)

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#155218) Wesder válasza Bad Pritt (#155216) üzenetére


Wesder
félisten

Ott se számít, legalábbis nekem biztos nem. Csak az nem mindegy mikor valaki azt harsogja hogy így meg úgy vesztesèges, miközben meg nem.

Szerk.
Egyèbkènt meg onnan indultunk hogy a content amit gyártanak nem tetszik. Ezzel a roadmappel egy szintre süllyedtek a CoD-ot gyártó stúdiókkal. Ott is sz@rrá keewsi magát az Acti, de az se vigasztal mert szemetet gyártanak.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155219) polonic válasza vg (#155146) üzenetére


polonic
félisten

Nem érzed, hogy bilibe lóg a kezed?

Meg mintha csak informatikusokból állna bármelyik társadalom is.

[ Szerkesztve ]

(#155220) negyven2


negyven2
veterán

Sales For Insomniac Games (Ps1 spyro: 11.9m, PS2 Ratchet: 13.8m, Fuse: 317k, Sunset overdrive: 1.9m, PS4 ratchet : 5.7m, Miles: 10, R&C PS5: 2.2m ect) Sales - Sony

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#155221) Bad Pritt válasza Wesder (#155218) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most meg a 85+ pontokkal rendelkező játékokat hasonlítod az idén már nettó pirosat átlagoló coddal.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155222) Wesder válasza Bad Pritt (#155221) üzenetére


Wesder
félisten

Acti is valahogy így reagálhatott rá, mikor meglátta hogy piros lett a meta:

Na, tehát valahogy pont nem èrdekel hogy jól kerestek vele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155223) Bad Pritt válasza Wesder (#155222) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ehhez képest mindig ezzel érvelsz és hülye példát hozol.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155224) ProEvoFan válasza Wesder (#155209) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

De ezek minőségi játékok, amit rengetegen szeretnek és még jól is fogy. Jöjjenek csak a jobbnál jobb marvel játékok, főleg ha hozzák a Pókember színvonalát.

(#155225) erahurka válasza ProEvoFan (#155224) üzenetére


erahurka
félisten

Az a baj hogy én már az első Pókembert is kicsit futószalagnak éreztem. Pókos AC. Persze volt benne valami plusz, de már bőven nem volt meg az a wow mint annak idején PS3-on egy Uncharted vagy The Last of Us esetében. Lehet csak túl sok volt a jóból de na.

(#155226) Wesder válasza ProEvoFan (#155224) üzenetére


Wesder
félisten

Nem feltètlen az a baj hogy csinálnak Marvel játékot, mert valakinek a mekis kaját is össze kell raknia. Itt az a baj hogy 2018-30 között csak az van.

Jó vèletlen becsúszott egy Ratchet, ami akkora pofára esès volt hogy az orvosok se tudták rendbetenni az arcát. Csoda hogy kap mèg egy esèlyt majd egyszer valamikor.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155227) .LnB válasza Wesder (#155226) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De ők legalább jó játékot csinálnak ezekből. Én hányok a Marvel cuccoktól, de a Spider-Man játékokat tökre csípem. Mert szuperül átadják a karakter lényegét. És függetlenül a Marvel köntöstől, jó játékok. Szóval jelenleg szerintem sincs annyira igazad.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#155228) Wesder válasza .LnB (#155227) üzenetére


Wesder
félisten

A 18-as jó volt, ez tèny. A Morales mèg a folytatástól is elvette a kedvemet.

Wolverine miatt majd lehet veszek megint gèpet, de több Pókemberre az Insomniactól már nem vagyok kiváncsi.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155229) Alexios válasza Wesder (#155228) üzenetére


Alexios
veterán

Szerencsére nagyon egyszerű és költséghatékony megoldás van erre: nem kell vele játszani akkor. Viszont látszik hogy sikeresek(ergo a többségnek tetszik), szóval tok fölösleges ezen pörögni hogy miért ezt csinálják mikor a legtöbben örülnek neki

(#155230) Wesder válasza Alexios (#155229) üzenetére


Wesder
félisten

Üzleti oldalát teljes mèrtèkben megèrtem, csak mint fogyasztó nem vagyok vele megelègedve.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155231) Hiei555 válasza Wesder (#155230) üzenetére


Hiei555
tag

Mèg jó hogy nem egyedül belőled èlnek :) Viszont ott a kulcs mondat:"Wolverine miatt majd lehet veszek megint gèpet'. Ez nekik bőven elèg, 1 játèk miatt veszel gèpet. Na látod pont ezèrt csinálja az Insomniac ezeket. Ha ez megvan onnantól meg nagy valószínűsèggel úgyis kipróbálsz mást is szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#155232) Wesder válasza Hiei555 (#155231) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, ezèrt ment 50 órát idèn a gèp mert mást is kipróbáltam.
Igazából venni se kell mert lehet bèrelni egy hónapra, de ez majd a játéktól is függ.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155233) markknight


markknight
veterán

Felraktam PS Extrából a GTA 5-öt, dehát.. ebben nem volt köszönet. Van benne quality mód meg performance (performance+rt engem nem érdekel). Quality módban mosottas textúrák, de tűéles kép, de legalább 4K. Performance módban meg kb ugyanúgy néz ki mint a PS4-es változat. Viccek vicce egyébként, nem is értem ezek mire kérték el a plusz pénzt annó. Amúgy egy 10 éves játékot nem tudtak úgy megcsinálni, hogy az 4K 60 FPS-ben menjen PS5-ön? Hát grafikában fényévekre vagyunk egy Cyberpunktól vagy egy Horizontól.. Teljesen érthetetlen. Mindenesetre letöröltem. Párszor már kijátszottam, de így nem is akarom újra.

[ Szerkesztve ]

(#155234) Mezcal válasza markknight (#155233) üzenetére


Mezcal
addikt

Közel sem olya rossz a helyzet, ahogy írod. Jól néz ki a játék, persze nem egy HFW, de itt azért nagyobb forgalom van, mint ott. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#155235) Kendek válasza markknight (#155233) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én végigjátszottam, szerintem teljesen jó. Amúgy nem kértek érte extra lóvét, mert nem upgrade opció volt. Hanem alaposan leárazták, így bárki megvehette potom pénzért.

<-ƘƘ->

(#155236) markknight válasza Mezcal (#155234) üzenetére


markknight
veterán

Sajnos akármekkora nagy GTA fan vagyok, külön a PS5 verzió egy lehúzás. Ezt nem lett volna szabad így, ilyen áron bejátszani. (mondom én, aki ingyen töltötte :D de mások megvették, őket képviselem :D)

Kendek: Én nem így emlékszem rá. Nekem megvolt a PS4-es változat és vagy 12 vagy 8 ezret kellett érte kb fizetni mikor akciós volt. Persze az online részt meg tudtad venni potom pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#155237) Kendek válasza markknight (#155236) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

3.500 Ft volt mikor kiadták, én is ennyiért húztam be.

<-ƘƘ->

(#155238) Wesder válasza markknight (#155236) üzenetére


Wesder
félisten

6ezer 3500 magyar játèkpènzèrt lehetett megvenni. A teljes ára 12.

Szerk.
Igen, itt mèg olcsóbb volt.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155239) republic666


republic666
junior tag

Ez a Metal: Hellsinger rohadt jó ,kicsit Doom-os érzés.
Grafika nem nagy szám, de metál ritmusra csapkodni állat..

[ Szerkesztve ]

1987 C64 1996 SEGA MD 1998 PS1 2002 PS2 2004 PC 2022 PS5

(#155240) markknight válasza Kendek (#155237) üzenetére


markknight
veterán

Én 14 ezer forintot látok első árnak. Aha, már látom. De szerintem ez nem annyi volt. Első nap 16-án került 3 forintba aztán 17-én már 14 ezer? Ennek mi értelme?

[ Szerkesztve ]

(#155241) Yodafon válasza markknight (#155233) üzenetére


Yodafon
senior tag

Amúgy egy 10 éves játékot nem tudtak úgy megcsinálni, hogy az 4K 60 FPS-ben menjen PS5-ön?

Pont ez fogalmazódott meg bennem is mikor ma kipróbáltam én is

I'm gangsta!

(#155242) TrishtanAG válasza markknight (#155240) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

3500-be került egy hónapig a megjelenésekor, én is annyiért vettem. RT-t bekapcsolva meg egész kellemesen nézett ki, plusz azon kevés játék között van, ami baromi jól használja a 3D-s hangzást, meg a controller képességeit is (imádtam ki-be suhanni az alagutakba, meg éreztem a kezem alatt pl., ha esett az eső :C ).

www.adventuregames.hu

(#155243) Wesder válasza TrishtanAG (#155242) üzenetére


Wesder
félisten

Az első 3 hónapban volt 3500.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155244) Kendek válasza markknight (#155240) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

3 hónapig lehetett megvenni ennyiért, utána lett csak drágább. Ha megnézed a Store-ban, akkor a kiadás dátuma az március 15., és ehhez képest június 17-től írja a 14 ezres árat.

<-ƘƘ->

(#155245) fausto válasza markknight (#155240) üzenetére


fausto
addikt

Ennyi volt, amikor megjelent. Az online meg azt hiszem ingyenes volt. Nem volt ez rossz deal, én konkrétan drágábban adtam el a ps4 kiadást, mint amennyiért a ps5-öst megvettem.

(#155246) Mezcal válasza markknight (#155236) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem egy nagy összeg, én 8000 Ft-ért vettem (6 lett végül a stars pontokkal) egyben GTA online-nal, azt simán megéri. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#155247) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Na megérkezett a januári akciózás. Vannak tök jó áron játékok, de PS Plus az nincs. :(

Sic Parvis Magna

(#155248) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Én okos fejembe vettem, hogy COD-olnék billentyűzet-egérrel. Tudok venni a PS5-höz vezetéknélküli billentyűzet egeret? Vagy csak sima USB-set tudok rákötni?

(#155249) Mephike válasza -secret- (#155248) üzenetére


Mephike
senior tag

Lehet, két opciód van: Bluetooth vagy 2,4Ghz-es vezetékmentesség. Az utóbbit ajánlanám COD-hoz és bármilyen más lövöldéhez. Részletek és a hogyan állítsuk be ott van pl. ebben a videóban.

(#155250) Scholes9


Scholes9
nagyúr

PS VR2-höz be lehet külön szerezni a Sense kontrollereket?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.