Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) .LnB válasza adamssss (#14600) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Áhh én csípem az ilyet (mondjuk elég aljas volt). De jobb is volt, mint a sok PC, FPS téma, és egyéb találgatások. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14602) lipitloty


lipitloty
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdés a hanggal kapcsolatban. Látom, hogy már a PS4-es kontrolleren is van jack csatlakozó. Ez rosszabb minőségű, mintha közvetlenül a konzolra lenne dugva a füles? A PS5-nél is ez várható szerintetek?

(#14603) oriic válasza .LnB (#14596) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Khm...Atveszik. ...khm...Nem is a Sony kezdte!;]

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14604) VTom válasza .LnB (#14596) üzenetére


VTom
veterán

Nincs létjogosultsága egy ennél erősebb konzolnak. Minek? A vásárlók 90%-át nem érdekli a 60fps, felskálázás, stb. csak le akar ülni játszani, és ezt minél kevesebb pénzből.

A PS4Pro azért jött ki, mert elterjedtek a 4K TV-k, és oda kevés volt a PS4 ereje, ezért lépni kellett valamit.
Azért is furcsának tartom, hogy az eredetileg tervezett 15M PS5 helyett csak 11M ér el a boltokba, mert az SOC-n 50% a selejt ráta.. Erre még megfejelnék egy erősebb géppel?

Na mindegy, ettől persze lehet, hogy igaz, de nagoyn meglepődnék... Meg természetesen az erősebbet venném :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14605) .LnB válasza oriic (#14603) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó, jogos. (Egyébként erről nem tudtam.) Módosítom akkor a korábban írtakat. A Sony-nak már bejött ez a legerősebb konzol szöveg. A MS-nek meg azóta se. :D

(#14604) VTom
Jólvan-jólvan, én vállalom, hogy benyeltem a poénját kicsit. Bár nagyon furcsáltam volna. De az első gondolatom tényleg az volt, hogy akkor azt kell vennem. Bele se gondoltam először a dolog realitásába. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14606) sp8787 válasza Moby (#14583) üzenetére


sp8787
addikt

Mondjuk egy tenyezo meg azert biztosan van ami akkor nem volt az akkori legures terben.

(#14607) lacy86


lacy86
addikt

Ha egyszer végre megtortenik a bejelentes
Akkor melyik boltnal éri meg elorendelni? ( kicsi hazankban )
Ertem ez alatt akik nem csak “igernek” hanem tenyleg kapni fognak.
( pl. Konzolvilag, stb... )

(#14608) .LnB válasza lacy86 (#14607) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én a Konzol Világnál nyomtam rá, hogy érdekel. Mert ők a legnagyobbak Magyarországon, ha tényleg szűkös lenne a példányszám, bízom benne, hogy legalább ők kapnak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14609) ldave válasza oriic (#14603) üzenetére


ldave
félisten

Ez olyan, mint minden évben a "this is our best iPhone yet".

A Slime draws near! Command?

(#14610) NyMRooD válasza Wesder (#14589) üzenetére


NyMRooD
őstag

Az xss miatt fanyalgók, nem a létezése hanem a ps5-höz és xsx viszonyított ereje miatt fanyalognak, ha nem lenne ekkora a különbség, nem sírnának, ps5 2.5x, xsx 3x erősebb, mondjuk én ettől függetlenül a ps5 de-t venném vagy a simát (egyenlőre nincs szükség akkora erőre). Amúgy attól függetlenül, hogy értelmét nem látom, poén kedvéért jó lenne, kíváncsi lennék, hogy a TFLOPS huszárok, hogy reagálnának rá.

szerk: látom itteni "pletyka" volt :C

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#14611) erahurka válasza Chalez (#14571) üzenetére


erahurka
félisten

Ha ezen az áron jönnek ki, két éven belül megveszi a Sony-t a Disney.

[ Szerkesztve ]

(#14612) Carlos Padre válasza NyMRooD (#14610) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Őszintén nem lenne vele semmi baj, ha a one x-nél venné fel a fonalat mint utód, de nem. Ez így elég nevetséges és érthetetlen.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#14613) kicsako


kicsako
őstag

Ez a való élet nem egy játék, hogy az a pármillió konzol átteleportál az üzletekbe. 11 millió legyártott példányt el is kell juttatni valahogy a régiókba, ami nem 1-2 napos sztori. Az 5-6 millió amiről a hírek szóltak valószínűleg rajtra lesz az üzletekben, utána pedig folyamatosan lesz pótolják az elfogyott készletet.

(#14614) KaitouP válasza lacy86 (#14607) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Én biztosan olyan helyen fogok vásárolni, ahol lehet részletfizetést kérni. Egy összegben is menne, de mi rögtön kettőt vennénk majd (1 nekem, 1 barátnőmnek) közel 400K rugót meg azért nem szívesen szednék le a számlámról egyszerre.

Direktben a kérdésedre válaszolva szerintem bármelyik ismertebb, megbízhatóbb boltból vásárolhatsz. Tökéletes hely úgy sincs, nekem már lassan minden hazai konzolüzlettel van negatív tapasztalatom, pedig én egy birkatürelmű, toleráns ember vagyok.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#14615) Aciduzzu


Aciduzzu
aktív tag

Gond van a PS5 gyártásával

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#14616) KaitouP válasza lipitloty (#14602) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Csúcs hangminőség természetesen kontrolleren keresztül nem várható el. Ha tényleg fontos a hangzás és van olyan fülesed ami van annyira jó hogy indokolt legyen alá egy komolyabb hangvezérlőt rakni, akkor célszerűbb ezt az utat járni. Én a basicnél csak egy hangyányit komolyabb USB-s hangkártyát használok (Creative Sound BlasterX G1, beszámolómat itt olvashatod) enyhén jobb a hangminőség az én fülem szerint, viszont ami még inkább szembetűnik, hogy jóval több a hangerő is, a kontrollerből érkező maximum hangerő nekem nem igazán volt már elég. Lehet komolyabb hangkártyával magasabb minőség is elérhető, nyilván komolyabb összegért.

A PS5 bár az ígéret szerint többet ad majd hangzásban mint current gen elődje, én azért nem dobom a fiók mélyére a jelenleg is használt USB-s hangkártyát, hanem úgy készülök, hogy kell majd használjam.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#14617) sp8787 válasza kicsako (#14613) üzenetére


sp8787
addikt

"Sony are using air freight to ensure that PS5 can meet demand / supply enough units The company has booked 60 flights from October (Delta 747) to ship consoles to retailers. This supply is expected to last through the quarter "

(#14618) tboy93 válasza sp8787 (#14617) üzenetére


tboy93
nagyúr

Remelem lesz rajta légi marshall, el ne teritsek a gepeket az x fanatikusok ;]

[ Szerkesztve ]

(#14619) sp8787 válasza tboy93 (#14618) üzenetére


sp8787
addikt

Ez csak az USA.

Olyan hir meg nincs ,hogy hany tevekaravan-t foglaltak le ,hogy majd a selyemuton az EU-ba is eljusson a cucc.

(#14620) hombre[EU] válasza sp8787 (#14619) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ma már BRI-nek hívjuk :D

Life, Uh, Finds A Way

(#14621) lipitloty válasza KaitouP (#14616) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Köszönöm a részletes választ! Nekem egy HyperX Cloud II-m van, amin szintén van USB-s kis hangkártya, ezek alapján elég lesz ehhez vennem egy USB-s hosszabbítót (bár még a PS5-ös headseten is gondolkozom). :K

(#14622) Moby válasza sp8787 (#14617) üzenetére


Moby
addikt

Pheszarok. Járat számot esetleg nem tudnak? MINDENT tudnak, a pilóta kersztfiának a nevét is. Csak azt nem látják pont jönni ezek a mindent is tudókok, amikor a sony tényleg be is jelent valamit (meg hogy mit) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14623) bbdzyx válasza Aciduzzu (#14615) üzenetére


bbdzyx
senior tag

50%-os selejtráta a SOC gyártásban?? :Y ezen fajta gyártástechnológiában jártas ember van itt, aki felvilágosít miért ilyen szar a kihozatal? Az alapanyag/alkatrészek sem lehetnek olcsók, hol térül ez meg? Ezt az AMD gyártja?

60%-os arányról is egy egyszer hallottam egy volt kollégától, de az pálcikás jégkrém gyár... :)

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#14624) ldave válasza bbdzyx (#14623) üzenetére


ldave
félisten

Új gyártósor, technológia esetén nem ritka az akár 60%-os kiesés. Idővel persze ez nagyban javítható.

A Slime draws near! Command?

(#14625) hyggelig válasza Moby (#14622) üzenetére


hyggelig
senior tag

Biztos látták a jövőbe látó gömbben :D

(#14626) sp8787 válasza Moby (#14622) üzenetére


sp8787
addikt

MINDENT IS tudnak! :DDD

Tessek itt a bizonyitek.

(#14627) hombre[EU] válasza bbdzyx (#14623) üzenetére


hombre[EU]
veterán

insiderek szerint valaki szétvert egy cementes zsákot a tsmc gyárában...

Life, Uh, Finds A Way

(#14628) Kendek válasza bbdzyx (#14623) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem véletlenül erőlteti az AMD a chipletes megoldást. Minél egyszerűbb és kisebb egy lapka, annál könnyebb a legyártása és annál alacsonyabb a selejtarány. Az óriási monolitikus chipek - mint amilyen ezen konzoloké is - nagyon bonyolultak és kifejezetten nagyméretűek.
Ott térül meg, hogy a selejt az bele van kalkulálva az árba.
Amúgy nem az AMD a gyártó, hanem ők is csak gyártatnak a TSMC-nél, abban a mennyiségben amennyit lead rá a Sony. A probléma még itt az, hogy az egyik legújabb és népszerű gyártástechnológián készülnek ezek a procik, és véges a gyártókapacitás.

<-ƘƘ->

(#14629) Moby válasza hombre[EU] (#14627) üzenetére


Moby
addikt

Az elkövetőről fotót tett közzé a taiwani rendőrség. Ha felismeri a képen látható személyt, kérjük hívja a 1-555-JIMRYAN telefonszámot!

(#14630) hombre[EU] válasza Moby (#14629) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:DDD ok,mai napban ennyi volt. holnap 10kor :D

Life, Uh, Finds A Way

(#14631) melega


melega
őstag

Kíváncsi vagyok a holnapi ps 5 bemutatón jelenten e be új játékot a Sony?

God of War folytatás bár 2022 előtt nem hiszem hogy lesz egy jó játék legalább 4 év.
Days Gone folytatása, olvastam több lapon a fejlesztők dolgoznak valami új játékon de annak a megjelenése is leghamarabb 2023.

Resident Evil 8 ról várok gameplay videót azt várom a legjobban ps 5 re előrendeltem
Horizon 2 Forbidden West gameplay videót várok azt is előrendeltem.

Plaguen tale folytatását de az nem Sony.

Amit még azt új generációtól várok: Witcher 4 2020 elején megmondta Dienes Ádám az IGNtől annak a megjelenése még 5 év.
Már nem hivatalos videót is láttam róla amit töröltek a youtubon.

Witcher <spoiler>
Azt a befejezést fogja folytatni mely szerint Ciriből varázslónő és witcher lesz és Novigrád hercegnője a boszorkányvadász király pedig aki a 2. rész vége fele kiszúratta az egyik kedves varázslónő szemét újra üldözi a varázslónőket, máglyahalálra ítéli Cirit is és szembe kell majd a királlyal szállnia és az embereivel a boszorkányvadászokkal.

Lehet választani majd Cirivel vagy Geraltal vagyunk.
A sztori során többször összejönnek majd.

A harmadik rész végén azt a befejezést is megkaptam

Előszőr 40 óra alatt átrohantam rajta 10 óra alatt a Blood and Wineon a végén Trissel jöttem össze alapjátékban fűzögettem kértem maradjon Novigrádba és fűzögettem állandóan.

Aztán 120 óra alapjáték az összes farkasembert megmentettem, végén Cirit direkt nem. Ő belehalta fehér fagy elleni küzdelembe, ott a Blood and Wine kiegészítő végén Jennifferrel jöttem össze alapjátékban kértem legyen a házastársam és Trisst elküldtem a fenébe.

Még valami palackba rejtett szellemet is meg kellett neki keresnem az óceán mélyén amihez Jenniffer lelasította a szívműködésemet és neki kellett esküt tennem hogy Jennifferhez hű leszek míg meg nem halok.

A Blood and wine kiegészítő végén mikor Sienna megölte Henriettát Jennifferrel jöttem össze.

3. végigjátszás alapjáték 160 óra volt elspoilereztem a jó befejezést Cirivel kapcsolatban.
Nyert a fehér fagy elleni küzdelemben nem részletezem mert bízott bennem és a Fehér gyümölcskertben találkoztam vele, vittem neki a kardot amit a Fehér Gyümölcskert királya csináltatott neki.

Ő belőle lett Novigrád hercegnője, de mivel a király megölése helyett az alapjátékban a cipész kiszabadítását választottam hogy a cipészt megmentem és így a király életbe hagyom így a fürdőmester nem segített a Khaer Morenben zajló csatában,
csak így a király észak király újra üldözőbe vette a varázslónőket, és máglyahalálra ítélte és azokat akik pedig segítettek nekik fölakasztatta.

A Hearts of Stone kiegészítőben Shanit megkentem és végén a tükörmester ellen fordultam és kinyírtam.
Egy professzortól tudtam meg hogy rossz útra vitte tükörmester Oligerdet, és elintézte hogy megútálja a családja.

A Blood and wine kiegészítőben pedig belekerültem e meseszálba Siennával foglalkoztam a meseszál végén megpattintottam, és a vámpírkirályt megöltem mikor Siennához mentem mondtam testvére elfelejtette, nem tudta mit csinál mikor elvette tőle az uralkodási lehetőséget, utána elsumálkotam hogy Sienna meg akarta ölni Henriettát, gyerekek voltak magyaráztam neki és Henriettának mikor Henrietta elítélte Siennát.

Atölelték egymást a Blood and Wine kiegészítő végén és boldogan éltek míg meg nem haltak.

Utána Cirivel jöttem össze a végén nevelt lányommal azért ő jött mert az alapjátékban nem halt meg a Fehér fagy elleni küzdelemben, és az alapjátékban mindenkit megkentem Trisst, Jenniffert, vasszüzet meg még néhány nőt melléküldetés keretein belül azért fordult el tőlem Triss és Jenniffer és azért Cirivel jöttem össze a Blood and wine kiegészítő végén.
Ciriből lett Novigrád hercegnője jóindulatú varázslónő és witcher harcos. Viszont mivel a királyt életben hagytam észak királyát ciri is elkezdte üldözeteni.

Ezt a a befejezést folytatja majd a 4. rész, Cirit is máglyahalálra akarják majd ítélni észak királya és a boszorkányvadászok nemcsak amiatt hogy varázslónő veszélyesnek tartják azért is mert witcher lett belőle.

A 4. részben meg választhatok a boszorkányvadászokkal Geralttal vag Cirivel veszem fel a harcot!
A sztori során többször fognak találkozni.

Amúgy Gerlattal megcsináltam az összes befejezést Witcher 1 másfél hónap,
witcher 2 4 féle befejezés kettő a kém oldalán, kettő a tünde oldalán.

Még a kém oldalán az hiányzik hogy megöljem a királyt és észak elfoglalja délt.
Witcher</spoiler>

Na én ezeket várom.

(#14632) Moby válasza melega (#14631) üzenetére


Moby
addikt

Ki a tököm az a Jenniffer meg Sienna? Volt további évada a Dallasnak amit nem láttam?

(#14633) Chalez válasza melega (#14631) üzenetére


Chalez
őstag

Minden oké egyébként? :F

(#14634) sp8787 válasza Chalez (#14633) üzenetére


sp8787
addikt

Mi nem vilagos?
Nem tudsz spoiler-t olvasni?

Megkent minden csaj oszt csokolom.

(#14635) james001 válasza melega (#14631) üzenetére


james001
veterán

[link]

https://psnprofiles.com/kazama001

(#14636) EczkE válasza melega (#14631) üzenetére


EczkE
addikt

Van baj rendesen. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#14637) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Vajon kapunk a holnapi eventen Red Dead Redemption 2 PS5 verzió trailert? Úgyis elég sokat van hangoztatva mostanában, hogy milyen szoros a kapcsolat a Sony meg a Rockstar között.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#14638) Kendek válasza ImACeltic (#14637) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azért nagyon remélem, hogy vannak annál fontosabb megmutatni és bejelenteni valók is, mint a már régen kijátszott játékok. :)
Szóval talán RDR 2 az nem lesz, de pl. GTA VI az jöhetne.

<-ƘƘ->

(#14639) ImACeltic válasza Kendek (#14638) üzenetére


ImACeltic
őstag

Persze, én sem ezt várom a rivaldafénybe, de startnak jó lenne, sőt, jobb lenne, mint a GTA V volt az előző event elején. :D GTA VI szerintem még arrébb van, talán jövőre, ha bejelentik.

Én Miles Morales, HZD 2, Demon's Souls gameplayt várok és azt az 1 vagy 2 farzsebben rejtegetett nagy címet. Na meg árat, megjelenést és előrendelés dátumot. Ha felakarják robbantani a netet, akkor 449 euró lesz a lemezes ára és az event befejeztével meg is indulnak az előrendelések.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#14640) predakon


predakon
őstag

En kinezem a rockstarbol, hogy nyomtak egy trollkodast es valojaban GTA6 erkezik csak nem akartak a nyakukba a turelmetlen tomegeket. :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#14641) Carlos Padre válasza bbdzyx (#14623) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Sony csak a tökéletes lapkákért fizet, a selejt nem az ő bukója. Az 50% amúgy is gyanúsan sok, ennyit az AMD sem nyel be.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#14642) Szabi® válasza Chalez (#14633) üzenetére


Szabi®
addikt

Atyaisten mi megy itt..... :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#14643) zkxdn válasza melega (#14631) üzenetére


zkxdn
őstag

Ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy CDPR játékot nem Sonys Eventen szokás várni :DDD

(#14644) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Battlefield 6 Teasers Turn Out to Be Hoax | Game Rant

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14645) Csokifalo válasza adamssss (#14600) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

BIZTOS LEHETSZ BENNE HOGY LESZ. ugyanúgy ahogy anno a 4K miatt jött pár év múlva a pro, nyugodj meg hogy a 8K miatt ugyanez lesz. Üzletpolitika is jó, látják hogy egy genen belül el lehet adni 3 féle ps-t ( sima, slim, pro ) hülyék lennének nem ugyanígy játszani

(#14646) Wesder válasza Csokifalo (#14645) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, persze mert 3-4 év múlva a Tesco zsömle mellé is 8K TV-t adnak, ha nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14647) Csokifalo válasza Wesder (#14646) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

gondolom ugyanilyen "hangosan" mondtad volna ugyanezt amikor valaki a ps4 megjelenésekor 2013-ban azt mondja hogy 3 évre rá jön egy pro leginkább a 4K miatt...szerintem térjünk erre vissza 3 év múlva...a szavaiddal élve 2017-ben se adtak 4K-s tv-ket zsömle mellé, sőt még ma se, más kérdés hogy nekem filmezés miatt már 5 éve csak 4K tévéim vannak, nem ördögtől való. És ha mondjuk így lesz, és Te special nem veszel majd, nyugodj meg el fognak kelni :) ahogy a 8K tv-k is

[ Szerkesztve ]

(#14648) Szabi® válasza Csokifalo (#14645) üzenetére


Szabi®
addikt

Én a pro gépet nem is csak üzletpolitikának tudnám be,hanem hogy a 10 Tflops teljesítmény valószínűleg kevés lesz 4 év múlva.

(#14649) opr válasza Csokifalo (#14647) üzenetére


opr
veterán

Sose nyomd fullba a kretént... :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14650) Szabi® válasza opr (#14649) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez a monológ melyik filmbe is volt ?

Basszus megvan, Jámbor Jack ..... :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.