Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109901) N@idia válasza KaitouP (#109894) üzenetére


N@idia
őstag

Én a helyedben a 48"-os LG Oled C1-et vennék, ha a méret fontos a telekomnál van is, konzol mellé pedig egyszerűen tökéletes választás lenne. :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#109902) kovsol válasza KaitouP (#109894) üzenetére


kovsol
titán

Fel kell menni 48”, és LG C1

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#109903) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok! Lehet, hülye kérdés, de ha majd előfizetek a Plus Premiumra, de veszek azon kívül egy játékot, pl Ragnarök, akkor azt is tudom majd streamelve játszani? Vagy csak a csomagban lévő játékokat? :Y

(#109904) TrishtanAG válasza Mr.Wiking (#109903) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Streamelve csak a Ps3-as játékok lesznek, tekintve, hogy azok nem futnak natívan a gépen, a Sony meg tojik emulátort készíteni.

Ha meg a Remote Playre gondolsz, az nincs semmilyen előfizetéshez kötve.

www.adventuregames.hu

(#109905) Kendek válasza TrishtanAG (#109904) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS3-as játékok esetén a streamelés az követelmény, de amúgy a PS1, PS2, PSP és elvileg a PS4 címek is streamelhetőek, amellett, hogy ezeket le is lehet tölteni (a konzolon).
Viszont természetesen ez csak azokra a játékokra érvényes, amelyek benne vannak a játékkatalógusban, szóval a szolgáltatás részei.

<-ƘƘ->

(#109906) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

+ mindenki aki segít a TV mizériámban: köszi! :R Estére átnyálazom jobban a kommenteket, és válaszolok.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#109907) krx21 válasza Kendek (#109891) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont akartam kérdezni, hogy nektek mennyit bír a kontroller? Mert hát ugye, nem túl acélos… Én boxon Elite 2-vel toltam, na az bírta az biztos.
Arra sem emlékeztem, mikor töltöttem utoljára… :DDD

(#109908) Kendek válasza krx21 (#109907) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én már rég nem foglalkozom azzal, hogy mennyit bír. Ha játék közben lemerül, akkor bedugom neki a kétméteres szövetkábelt, aztán játszom tovább.
De amúgy egy ezeréves DS3 is sokkal tovább bírja, ahhoz képest is csak töredéke a DSe. Viszont akkor is inkább ez utóbbit használom még PS3-on is, mert azért csak kényelmesebb és jobb. :)

<-ƘƘ->

(#109909) Maxxy10 válasza kovsol (#109902) üzenetére


Maxxy10
addikt

Samsung vonalon mi felel meg egy C1-nek?

[ Szerkesztve ]

(#109910) Kendek válasza Maxxy10 (#109909) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

S95B

<-ƘƘ->

(#109911) Moby válasza Kendek (#109910) üzenetére


Moby
addikt

Azért az már bőven a C1 felett van, az inkább a G2-vel versenyez. Nincs igazán samsung vonalon olyan, ami ennek megfelel.

(#109912) krx21


krx21
nagyúr

Felmerült bennem a kérdés, hogy ssd bővítés után, érdemes vissza tenni a fém takaró lemezt? Nem lehet, hogy nélküle jobb a hűtés? :F

(#109913) Moby válasza krx21 (#109912) üzenetére


Moby
addikt

Nem jobb nélküle.

(#109914) Kendek válasza krx21 (#109912) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem csavarozod vissza a takarólemezt, akkor idővel szépen beporosodik. A hűtés nem rosszabb, mivel van két rés amik felett elhalad a beáramló levegő, és a keletkező vákuumhatás kiszippantja a meleget.

<-ƘƘ->

(#109915) krx21 válasza Kendek (#109914) üzenetére


krx21
nagyúr

Ok. Hagyom ott ahova való.
Amúgy találtam ilyet is: SABRENT M.2 NVMe Heatsink for The PS5

[ Szerkesztve ]

(#109916) #62435328 válasza Moby (#109900) üzenetére


#62435328
törölt tag

Jól mondod!

(#109917) MultiDoodad válasza Kendek (#109910) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

:DDD Ohhh ne is “mond”…. Megnéztem élőben azt a Samsung Oledet.
Hát a LG B9 és az LG CX után most Samsung fog következni úgy döntöttem. Maga a rendszer elég … hogy is mondjam…. Semmilyen de az hogy ekkora fényerőt tud produkálni, ilyen kontrakaszt mellet, az eszméletlen. Ugye nekem a két konzol mellett ott a Pc is amivel így a tevét 144hz tudom majd használni. Ha minden jól megy akkor jövő hónapban 450€ kedvezménnyel be tudom szerezni. :DD :DD

(#109918) hombre[EU] válasza MultiDoodad (#109917) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az nagyon smooth tevegelés lesz :D

Life, Uh, Finds A Way

(#109919) MultiDoodad válasza hombre[EU] (#109918) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Igazából semmi okom nem lenne lecserélni a CX-t mert egyszerűen szuper, de mivel a kisebbik Öcsémnek pont tévére van szüksége ;] …. hát akkor már na.. ne C2 lesz :DDD

(#109920) cactuar


cactuar
aktív tag

Ha már TV a téma: az LG A1 mennyivel butább a C1es nagy tesójánál? Azt tudom, hogy csak 60Hz, nincs VRR, ezzel együtt tudnék élni. Illetve valamivel kisebb a fényerő. Már egész jó áron hozzá lehet jutni, és elgondolkoztam a TV cserén. De gondolom oka van, hogy csak a C1 van ajánlva. :)

(#109921) Scholes9 válasza kovsol (#109902) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is ezt írtam volna :K :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#109922) Wolfy33 válasza Moby (#109911) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Sony vonalon A95K vagy A90J?

(#109923) Scholes9 válasza Wolfy33 (#109922) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez is attól függ honnan nézzük. Ár/érték arányban nézve nincs semmi, amit lehetne hozzá hasonlítani :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#109924) Wolfy33 válasza Scholes9 (#109923) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Igen, azt látom, hogy árban más polc a kettő. Csak kíváncsi vagyok, hogy teljesítményben is jobb ha az ár tényezőt nem nézem.

(#109925) Moby válasza Wolfy33 (#109922) üzenetére


Moby
addikt

A sony meg a firmware-ek? Hát nemtudom... :D Kitartást hozzá. Az egyikben LG panel van, a másikban meg a samsungé. Fogalmam sincs mi vinne rá, hogy a sony iterációjában vegyem meg bezárva a szokásos fasságaikba.

(#109926) Wolfy33 válasza Moby (#109925) üzenetére


Wolfy33
senior tag

LCD tv kettő is volt, van Sony. Nem volt semmi firmware probléma. Ezért nézegettem az A sorozatot.

(#109927) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy ps5 játékkonzolt.
Kiskorú is játszana vele ezért segítségeteket kérném még mielőtt vásárolnék.
Tudnátok valami magyar nyelvű leírást linkelni hogyan is tudom beállítani a szülői felügyeletet?
Eddig Xbox konzolunk volt de azt eladtuk. Itt is hasonlóképpen működnek a vásárlások?
Értem ezalatt pl a Game pass-t

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#109928) Macccy válasza Moby (#109833) üzenetére


Macccy
senior tag

Én csak most "ébredtem fel" és néztem meg, hogy mik is lesznek ebben az EXTRA Tier -ben, hát nekem az elkövetkező 12 hónapomra (még annyi van) is eladták a PS Plus -t :

STRAY
Marvel's Guardians of the Galaxy
Demon's Souls
Marvel's "Mike" Morález
Concrete Genie
MediEvil
Outer Wilds

Esküszöm, szinte a store-os wishlist -emet pakolták fel :C

(#109929) Gorgonka válasza Macccy (#109928) üzenetére


Gorgonka
tag

Végre egy elégedett ember :). Nekem is tetszik az eddigi lista, sok hónapra való játék van nekem is benne.

(#109930) ProEvoFan válasza Gorgonka (#109929) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Bár nem tudom mivel lesz több a ps+ extra, mint pl a japán megfelelője, de amit ott eddig láttam, az teljesen oké. :K
Amerikában 13.-án startol az új ps+, szerintem az ottani lista jobban fog hasonlítani a miénkhez.

(#109931) Elderath


Elderath
őstag

5 nap és kint a quarry. Húzós ára van szerintem várok vele egy leárazást

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#109932) KoNZoLik@ válasza Elderath (#109931) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Jó lesz az majd ps+ban mint az Until Dawn, többet nem ér...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 824 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#109933) Kendek válasza hódmaci (#109927) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hozz létre magatoknak profilokat, majd Account Settings > Family Management, válaszd ki a gyereket, és itt lehet állítani neki a korlátozásokat.
Amennyiben nem szeretnéd, hogy korlátozva legyen, akkor a tapasztalatok szerint sokkal jobb megoldás ha hamis születési évet adsz meg neki, hogy elmúljon 18 éves. Különben lehetnek anomáliák, és lehet olyan játék amivel nem tud majd játszani, akkor sem ha engednéd neki.

Azt nem tudom, hogy Xbox-on hogyan mennek a vásárlások, de itt a Store-t tudod használni (a konzolon, böngészőben és applikációból), meg lemezeket lehet venni (ha lemezmeghajtós PS5-öd lesz). Game Pass itt nincs, az egy Microsoft szolgáltatás, a PlayStation pedig Sony. Max a PlayStation Plus magasabb szintű csomagjaira tudsz előfizetni, ami hasonló hozzá, vagyis egy csomó játékhoz ad hozzáférést.

<-ƘƘ->

(#109934) Gorgonka válasza ProEvoFan (#109930) üzenetére


Gorgonka
tag

Meglátjuk. Most már tényleg nem kell sokat várni.
Nálam játszanak a PS3-as, sőt még a régebbi játékok is, szóval egy időre el leszek látva. Mire azokra ráununk, pont olcsóbbá vállnak a mostani játékok, szóval elég jól összejöttek most a dolgok szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#109935) Elderath válasza KoNZoLik@ (#109932) üzenetére


Elderath
őstag

Hát nem tudom szerintem jól néz ki. Ez nem olyan rövid game, mint az anthology játékaik

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#109936) Frod válasza Elderath (#109931) üzenetére


Frod
addikt

Borzasztóan érdekel, de elképesztő milyen árazást kapott. (Pár hete a lemezes verziók 25 körül mentek ami nonszensz)
Őszre remélhetőleg ésszerűbb árat kap.

Do you see the white shadow?

(#109937) Kendek válasza Elderath (#109935) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Anthology sorozatba tartozó játékokat egy év alatt szokták összehozni, ami azért meg is látszódik rajtuk. A House of Ashes mondjuk tematikáját tekintve nagyon tetszett, ezért azt kifejezetten élveztem.

A The Quarry-ra kíváncsi vagyok, remélem, hogy kicsit minőségibb és tartalmasabb lesz. Az Until Daw annak idején nagyon ütött. :K

<-ƘƘ->

(#109938) Elderath válasza Kendek (#109937) üzenetére


Elderath
őstag

Elvileg ez rendes hosszú game lesz nagyobb budgevel, mint az until dawn. Videók alapján is hasonló nagyon

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#109939) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Aki nem olvasná a BestBuy topikot, nézzen rá erre a PS5 bejegyzésre, #133760

(#109940) Frod válasza Kendek (#109937) üzenetére


Frod
addikt

Az új játék már csak árából kiindulva is tartalmasabbnak néz ki, mint az antológiás részek.
Plusz megint visszanyúlnak ahhoz a klasszikushoz ami mindig működik, a nyári tábori tini felügyelőkhöz. :D +lesz kifejezetten 80as évek horror filter is!

Do you see the white shadow?

(#109941) hódmaci válasza Kendek (#109933) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

"tapasztalatok szerint sokkal jobb megoldás ha hamis születési évet adsz meg neki, hogy elmúljon 18 éves. Különben lehetnek anomáliák, és lehet olyan játék amivel nem tud majd játszani, akkor sem ha engednéd neki."

De ha "megadom" gyereknek és az életkorát 18+ nak akkor korlátozások nélkül fog tudni telepíteni játékokat?

Vagy azért kell a 18+, hogy amihez adok engedélyt és túlkoros lenne az Ő(gyermek) számára akkor sem lesz ütközés. Vagyis így mintha nagykorút kezelnék gyerekként.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#109942) Delirious


Delirious
tag

Az összefoglalóból úgy látom kikerültek a konkrét SSD ajánlatok. Ez az SSD ha jól nézem, akkor megfelelne bővítésre:
Samsung 980 Pro
Nem szeretnék olyan venni, ami esetleg nem lenne jó. Remélem hűtőbordástól befér a helyére. Szóval előre is köszi a segítséget. Sajnos csak 36 hónap garanciával találtam, nálunk nem adnak öt évet?

[ Szerkesztve ]

(#109943) Kendek válasza hódmaci (#109941) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A szülői felügyelet alatt elvileg tök jól lehet szabályozni, hogy mivel és mennyit játszhat a gyerek, meg mekkora összeget költhet. De mégis van olyan játék ami a korhatárbesorolás miatt nem indul el, akkor sem ha feljebb állítod a megengedett korhatárt.
Ha le akarod szabályozni, akkor nincs más megoldás, de ha annyira nem foglalkozol vele, akkor jobb megoldás egy teljes értékű profil. Nem a telepítés itt a lényeg (az eléggé korlátozott ha nincs megvásárolt játéka), hanem a futtatás. Szóval ami telepítve lesz a konzolon, azt el fogja tudni indítani.

<-ƘƘ->

(#109944) Kendek válasza Delirious (#109942) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért vettem ki az összefoglalóból a listát, mert azóta már kiadtak jó pár új SSD-t, amiknél fel van tüntetve a PS5-tel való kompatibilitás.
Ha megnézed ezt a hűtőbordás 980 Pro-t amit linkeltél, itt is írják, hogy kompatibilis:
A hűtőbordával ellátott 980 PRO a 8,6 mm vékony testével minimalizálja a helyigényt, és kompatibilis a PlayStation®5...

<-ƘƘ->

(#109945) Delirious válasza Kendek (#109944) üzenetére


Delirious
tag

Köszi szépen a segítséget, akkor ezt nyugodt szívvel rendelem meg.

(#109946) Delirious


Delirious
tag

Közben kiderült, hogy van öt év garival is csak az 11-12 k-val többe kerül.

(#109947) KaitouP válasza Moby (#109900) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Na, akkor nekifutok még egyszer, hátha én nem fogalmaztam jól.
Az igényeimet az egyébként kétszer említett/ajánlott LG C1 testesíti meg, csak ott van az a baromi nagy DE, ez mégpedig az, hogy extrém helyhiányom van. Röhej vagy sem, de a kecó nem saját, az adottságai a méreteket illetően nem a legjobbak (sem az elrendezése), szóval pénz hiába lenne az áhított modellre, épp hely nincs.

Szóval amit jelenleg keresek, az egy 2-3 évre szánt, ideiglenes megoldás (azért ennyi, mert azzal számolok, hogy ennyi időn belül lesz nagyobb helyre költözés). Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy nem a legkisebb gyártási méretben találom meg a csúcskészüléket amit szeretnék, és bár általában minimum a középkategóriában, vagy ha az anyagiak engedik, akkor a felsőben gondolkozom, de most kész vagyok kompromisszumot kötni, mert muszáj. Ezért kértem a segítséget, aminek a tárgya az lenne, hogy az említett méretben melyik modell lehet az, ami teljesíti a legtöbbet azokból az igényekből, amiket megfogalmaztam. HDR esetén is éppen azért írtam úgy, hogy "esetleg", mert ha nincs ilyen, hát sebaj, ezzel jelenleg együtt tudok élni. Ha marad a korrekt kijelző, a lehető legjobb válaszidő, akkor az is elég lesz.

Kérdésedre válaszolva a nézési távolság maximuma 1,5 méter, ennél nem fogunk távolabb kerülni a tévétől. Nem a monitort váltaná a készülék egyébként, én továbbra is monitoron játszom, párom játszik tévén (meg olykor közösen), és neki szeretnék valami használhatót - neki sincs komolyabb elvárása jelen helyzetben.

stilo18 és ProEvoFan ajánlása egyébként elég kedvemre való volt, kiindulhatnánk ebből is. A Telekomhoz nem ragaszkodok egyébként görcsösen, csak valamiért egyszerűbbnek tűnt onnan válogatni. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#109948) KaitouP válasza N@idia (#109901) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Köszi, és neked is kovsol, kedvemre való lenne az említett C1, de nem igazán opció a másik hozzászólásomban említett okok miatt. Majd pár év múlva ez, vagy esetleg az utódja mindenképpen potenciális választás lesz. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#109949) KaitouP válasza stilo18 (#109896) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Köszi, megerősítettél, mert én is ezt a modellt néztem komolyabban a Telekom kínálatából. :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#109950) Kendek válasza KaitouP (#109947) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha csak a helyhiány miatt kell ekkora, de a pénz nem számít, akkor 42"-es C2 a legtutibb választás.
Bár ha amúgy sem magadnak veszed, akkor azért csak meggondolandó, hogy ér-e ennyit. :))

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.