Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94397) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Van egy 1999-es Opel Astra G a családban (nagyszülő), X14XE motor, 117e km. Tavaly nyáron elvittem egy hosszabb útra akkor tök normális volt minden, utána legközelebb tavaly októberben ültem benne és arra lettem figyelmes, hogy padlógáznál kicsit fűnyíróhoz hasonló hangja van kerreg.Fontos, hogy csak padlógáznál ha mondjuk 2/3 gázt adok akkor normális a hang semmi szokatlan.

3500-as fordulatnál elkezd halkulni 5000-nél én már nem hallom. De alacsony fordulaton folyamatosan hallani ha padlózom. Ha üzem meleg a motor akkor sincs különbség. Már akkor szóltam, hogy valami nem stimmel szerintem.

Legközelebb szilveszterkor ültem bele. Még akkor is megvolt a hang de most már néha bevillant a check engine és amikor égett akkor a motorteljesítmény a felére esett érzésre. Akkor rokon elvitte 2 helyre is (felajánlottam, hogy intézem mind1 ez egy másik történet...) és volt benne valami hibakód azt kiütötték azóta elmondása szerint nem volt check engine.

De most nemrég ott voltunk elvittem egy körre a kocsit, természetesen a kerregés megmaradt (check engine nálam sem volt de kb 500 métert mentem vele, hogy még van-e hang) de most felvettem videóra [link] és a segítségetek kérem, hogy mi okozhatja. Azért gondolom,hogy valami baj lehet, mert 20 évig nem volt ilyen hangja és most a semmiből lett. Illetve megpróbálom határozottabban kezembe venni az ügyet amennyiben ez súlyos.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.