Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93951) Tikakukac válasza Sanki (#93950) üzenetére


Tikakukac
titán

Óráshoz?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93952) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jobb első kerekem előrébb állt, mint a bal1 - az elejét megcsukhatták valamikor. Kipattant a tipp, hogy a bölcső lehet a ludas így beiktattunk egy cserét tegnap.
Sajna nem örökítettem meg a homokolás előtti-utáni állapotokat.

Nem lehetett hiába való a dolog, most kormányt cseppet balra tekerve áll egyenesen az autó. Holnap futóműállítás. :))

Rövid híreinket hallották.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#93953) Sanki válasza Tikakukac (#93951) üzenetére


Sanki
addikt

Azt szokták ajánlani az elemtartó forrasztásához. :B

(#93954) betyar1974 válasza HWSW (#93947) üzenetére


betyar1974
senior tag

Carello-m van itthon +-ba, ha lesz időm, egy próbát megér. Köszi :R

(#93955) betyar1974 válasza BaKeSZ87 (#93948) üzenetére


betyar1974
senior tag

:R

(#93956) betyar1974


betyar1974
senior tag

Bontott astra f sedan hátsószárny(p.féklámpás), valakinek eladó?

(#93957) Sanki


Sanki
addikt

Valaki találkozott már olyan opcommal, amivel a pin 12-en nem sikerült az ECU-hoz csatlakoznia? Esetleg megoldás született rá?

(#93958) Tikakukac válasza Sanki (#93953) üzenetére


Tikakukac
titán

Fura gondolatok. Bárki elég hozzá egy közepes pákával és nagyjából stabil kézzel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93959) farkas-j válasza betyar1974 (#93937) üzenetére


farkas-j
őstag

Tiszta időben nem használunk ködlámpát. Egyébként tudom, hogy nem szabályos, de pl. vacak faluk közti úton szoktam azért használni és nagyon jó!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#93960) Sanki


Sanki
addikt

Kezdenek a hátsó csomagtartó teleszkópok semmit se tartani, így cserélném.
Márka mindegy?
Illetve, akkor elég egyet is? Garázsba beállva teljesen nem lehet felnyitni a hátsó ajtót, mert a kapuba ütközik.

(#93961) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

egy hülye kérdésem lenne : :B :F :DDD

B2 es Vectrába hol van a vonószem gyári helye ?

:R

(#93962) Tikakukac válasza Sanki (#93960) üzenetére


Tikakukac
titán

Stabilus a gyári.

Vehetsz egyet, de szerintem érzed miért problémás :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93963) Sanki válasza Tikakukac (#93962) üzenetére


Sanki
addikt

"Vehetsz egyet, de szerintem érzed miért problémás :K" - Ez most annyira nem világos. :B

(#93964) betyar1974 válasza farkas-j (#93959) üzenetére


betyar1974
senior tag

Este csak ha nagyon szükséges, akkor közlekedek. Nagyon sok a vad, pl. csak ma reggel(még sötét volt) vetésen, 20 m-re tőlem kb. 15db szarvas. Azért vacakolok a lámpákkal, mert úgy néz ki a munkám végett, sötétbe kell 1+1órát utaznom. Majd felrakok tető csomagtartót és rászerelek 6db távfényszórót! :)

(#93965) Tikakukac válasza Sanki (#93963) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy szezon után kuka lenne kb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93966) farkas-j válasza betyar1974 (#93964) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez részben jó megoldás (bár nem tudom mennyire szabályos), csak ezzel az a gond, hogyha jönnek szembe akkor le kell kapcsolni őket. Ez idő alatt ugyan olyan rosszul fogsz látni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#93967) Sanki válasza Tikakukac (#93965) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, akkor lesz 2. :)

(#93968) mohabá 007 válasza maxika2004 (#93961) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...B2 es Vectrába hol van a vonószem gyári helye ?..."

A csomagtérben, a jobb oldali csomagtér takaró burkolaton van egy ajtószerű rész, amit lehet nyitni. [kép] :DDD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#93969) maxika2004 válasza mohabá 007 (#93968) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi!

na akkor nem véletlen nem találtam meg.... itt nincs....

akkor már csak annyi kérdésem lenne hogy az opeleké, aránylag egyforma ? astra-vectra ?
enyim 2000 - es évjárat.... és miután haverom a házunk előtt rohadt le egy hasonlo korú zafirával...
és neki sem volt meg !

gondoltam nekem se ártana tudni hol van ... vagy milyet szerezzek !
:Y :F :D

(#93970) Tikakukac válasza maxika2004 (#93969) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos kapható boltban is, de ez tipikusan az a tétel, amit utánad fog bárki dobni bontósok közül pár sörért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93971) mohabá 007 válasza maxika2004 (#93969) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nézd meg a pótkeréknél nincs e véletlen odatetéve.

Igen, egyforma, venni is lehet pl:[link]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#93972) maxika2004 válasza mohabá 007 (#93971) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi mindenkinek a segitséget ! :R

(#93973) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Astra G - 2006 - Z16XEP:
Tudja valaki, hogy Behr típusú klímás fűtéskonzolnál hogyan kell a bowdeneket kiakasztani? Próbáltam a youtubeon videót találni, de nem sikerült.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#93974) cappa72


cappa72
nagyúr

Tegnap esete vicceske volt a kisöreg F Astra.
Sztenderd módon elindultam, és 7 km után motorvisszajelző világítani kezdett.
Ment, de ettől még világított. A kereszteződésben megállván viszont elkezdett fulladozni.
Leállítottam, vártam fél percet, és újraindítottam. Na ekkor már nehezen ment az indulás, mintha nem minden henger akart volna menni (ezt ne vegyétek ténynek, mert nem értek az autókhoz). Viszont ha nyomtam a gázt, akkor el tudtam vele indulni, és ment is, de minden kereszteződésnél kerülni kellett, hogy alapjáratra visszaugorjon a fordulat.
Inkább megfordultam, és haza mentem vele. Leparkoltam, és egy óra múlva újraindítva az autót ment minden normálisan. Motorvisszajelző nem világított.
Ma reggel igyekeztem kiolvasni a hibakódot a villogtatós módszerrel, és a következőt villogta:
1 4 10 5 - ez azért érdekes, mert elvileg az x16szr-hez 2 jegyű kód tartozna:
Astra-F 1.6iX16SZR1996-1997GM-Multec CFi
Szóval ha kétjegyű, akkor nem is villoghatna 10-et... ?

Ugyanakkor a Siemens Simtec 56.5 ECU Fault Codes esetén 4 jegyű a kód, és az ehhez tartozó értelmezés alapján az 1_4_10_5 --> 1_4_0_5 :
1405 Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve
(azaz "egér" szelep)

Szóval most azt nem tudom, hogy melyik lehet a jó a kettő közül (a 4 jegyűre tippelnék)

Ha EGR szelephiba, akkor az egyenes út az autószerelőhöz?

Nemrég tankoltam bele 100-as Maxxmotion-t, és egy 30km-es autópályát vezettem utána.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93975) HoaryFox válasza cappa72 (#93974) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

10 villanás = 0, szóval igen, a 1405 a helyes megfejtés.

Nekem is volt hasonló, de "csak" egy fojtószelepház és egy EGR tisztítás kellett, azóta nem jött elő ilyen. Szerintem innen érdemes elindulni.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#93976) cappa72 válasza HoaryFox (#93975) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a megerősítést! :R
Sajna még nem tudom mi az a fojtószelepház, de az egr-t elég hamar megtaláltam.
Nagyon 1xű volt levenni, és hát ez fogadott:

Ott a jobb oldalon a szén alatt egy torx csavar van. Ez csak akkor lett látható, amikor egy kis denaturált szesz meg kontakt-spray után sikerült kivakarnom a karbonból.
Visszaraktam, kipróbáltam. Mintha még jobban is menne az öreg.
Épp jókor, mert kell vinni egyik gyerekemet focira, a másikat fellépni. Persze más-más városba...
Szerintem még azért alaposabb tisztítás jár neki, viszont most gyorsan kellett cselekedni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93977) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!

Neztem ma egy 2017-es Insignia Grand Sportot. Nagyon magas volt a gordulesi zaj, es cicergett a muszerfal elol, es valami valahol hatul. Van ilyen kocsija valamelyik hozzaszolonak? Ha igen, nektek is elojon ez a cicerges problema? A gordulesi zaj annyira nem aggaszt, gondolom egy halkabb gumival teljesen mas lenne.
Sajnos a Lexus IS300h utan nagyon gagyinak hatott a magas gordulesi zaj, de foleg a cicergesek egy ket eves kocsinal.
Minden mas teljesen oke volt vele, meglepoen jo auto a regi 2.0T-s A Insigniamhoz kepest.

Illetve van valakinek tapasztala Opel Astra K 1.6 benzinessel? Pontosan az erdekelne, hogy mennyire erzekeny a motorolajra. A tulajdonos 15k utan (meg egy eves se a kocsi) lecserelte nem Dexos1 gen2 minositesu (amit eloir a gepkonyv) Motul 5W40-es (GM LL B-025 minositesu) motorolajra. Igy erdemes megvenni, vagy mar elerhette ennyitol is a rettegett LSPI problema es kuka a motor?

(#93978) Sanki


Sanki
addikt

Sedan esetében a hátsó ajtónál a kábelköteget hol lehet megbontani? (2005 - Z14XEP)
Ugyanis sajnos észrevettem, hogy a pótféklámpa nem világít..
Ahogy néztem, az a fekete "gumicső" mind a két részén ki lehet a műanyagot pattintani, de csak a kábeleket látom minimálisan mögötte (túl sok mozgástér nincs).
A hátfalat még nem tudtam leszedni, de ahogy látom muszáj lesz.

[kép]

(#93979) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

A januártól a 95-ös benzinben duplájára emelik a bioetanol, arányát, ami már káros lehet a üzemanyag rendszerre.

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2019/12/13/uj_95-os_benzin_magyarorszagon_a_regi_autoknak_art/

Az autóm Corsa C 1,2XE motorral. 2002.07.12. forgalomba helyezésű.

A problémám hogy a 2000-es évek elején kezdtek olyan alkatrészeket az üzemanyagrendszerbe építeni, amelyek a bioetanolt kibírják.

Nem tudom hogy az autómat felkészítették erre a lehetőségre?

A cikkben leírtakat követtem:

megnéztem a gépkönyvet (egy szó nincs bioetanolról benne)
üzemanyag nyílást fedő ajtót kihajtottam (egy szó nincs bioetanolról rajta)
A fentebb belinkelt cikk utal egy Autógyártók Európai Szövetsége által összeállított listára, amin csak egy OPEL modell szerepel, na ezt azért kizártnak tartom, hogy egy ekkora cégnek csak egy modellje lehet érintett. A szövegezés is arra utal, hogy nem lehet teljes a lista:

"A listán sok 2000 előtt gyártott modell is szerepel"

https://www.acea.be/uploads/publications/ACEA_E10_compatibility.pdf

Kérdésem az lenne a hozzáértőkhöz, hogy az autóm kibírja e a magasabb térfogat-százalékú bioetanolt tartalmazó benzint?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#93980) diablo1984 válasza melbourne (#93979) üzenetére


diablo1984
veterán

Kibírja, hisz most is tartalmaz bioetanolt, de mivel szarabb hatásfokon ég, így többletfogyaaztást eredményezhet, akár sűrű városi használattal hamarabb dob lambda hibát. Amúgy már az e10 van számos kúton, már most, nem csak januártól.

(#93981) farkas-j válasza Sanki (#93978) üzenetére


farkas-j
őstag

Vélhetően eltört az átvezetőben a pótféklámpa vezetéke és valószínűleg több másik kábel is jó úton halad a törés felé. Nálam a 2005-ös Merivánál is ez volt. Az összes kábelt betoldottam rugalmas kábelekkel.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#93982) HoaryFox válasza melbourne (#93979) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Olvastam valahol egy cikkben, hogy az Opelnál a 2.2 Direct motonál vannak gondok az E10 miatt, a többi 2000 körüli autónál nincs ilyen probléma.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#93983) Belmondo


Belmondo
kezdő

Sziasztok!

Most vásároltam egy Insigniát. Szerettem volna beépíttetni egy rejtett gyújtásmegszakító kapcsolót a tolvajok ellen.

A márkakereskedés és szerviz azzal utasította el a kérésemet hogy a nyomógombos indítórendszer miatt ezt nem lehet beépíteni ?!

A hozzáértőket kérdezném hogy ez tényleg így van? Gondolom külső beépítés esetén ugrana a garancia.

A Pajzs védelmi rendszer megéri-e? A beépítés esetén szintén a garanciával lehetnek e dolgok.

Köszi

(#93984) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Opel Astra G Z14XE 2003 egyik pillanatról a másikra erőtlen lett, rángat, 3000 rpm fölé nem engedi pörgetni, fullad.
Trafósor cserélve, gyertyák cserélve, üzemenyagszűrő cserélve, hibakódmentes de mégsincs benne erő.
Szívó oldalon nagy gázadásnál visszdurrog.
Valakinek ötlet, hogy mi okozhatja?
Gázpedál kapcsoló esetleg?

:R

(#93985) e.vid válasza Belmondo (#93983) üzenetére


e.vid
senior tag

Szia!

Nekem Astra K ST van start-stop rendszerrel, ami kapott egy Car-Őr védelmi rendszert. Gyári garanciát nem érinti, kulcs nélküli használat teljesen megmaradt, szerintem nagyon jó.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#93986) Sanki válasza farkas-j (#93981) üzenetére


Sanki
addikt

Na lebontottam a cuccot. Hát van baj..
[kép]

A kábelköteget végig lehetne húzni az üveg alatt? Mert úgy lenne a legkényelmesebb javítani. Viszont félúton ott van az ablakfűtés kábele, amit nem tudok széthúzni és 1 kábel biztosan ott ér véget, mert 9 van az alján és már csak 8 van a másik végén..

[kép]

(#93987) Zabagep


Zabagep
csendes tag

Sziasztok! Adott egy 1999-es B Corsa 1.5 td motorral. A mellékelt képen jelölt alkatrésznél csöpög az üzemanyag járó motornál. Tudnátok segíteni mi lehet az alkatrész pontos neve, hogy úgy keressek hozzá komplett alkatrészt vagy csak valamelyik tömítést. Köszi előre is! [kép]

(#93988) Tikakukac válasza Sanki (#93986) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindegyik kb ilyen, én az utastérben toldottam meg és a pluszt feltoltam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93989) Sanki válasza Tikakukac (#93988) üzenetére


Sanki
addikt

A nagy barnát nem tudom cserélni, nincs akkora kábel itthon...
A féklámpa kis barna kábele az honnan a retekből ágazik le? Remélem a nagy barnabol.. Mert gondolom az a negatív, a másik kábele a fekete sárga csíkos meg gondolom a pozitív.
Itt a kép, hogy melyik barna kábel lenne az, ami éppen látszódik ahogy visszakanyarodik.
[kép]

(#93990) body007


body007
addikt

Hétvégén jó idő volt ezért rászántam magam a ködlámpa cserére.


Aki kitalálta, h ehhez le kell bontani az autó elejét... :W

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#93991) ntomka válasza body007 (#93990) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó a sörös doboz tartód. :))

ツ Headphones on - World off

(#93992) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Akadt egy kis gondom az F astrànàl

Kivillogtatva a hűtöközeg érzékelőjével van baja, azt hol kell keresni hogy kicseréljem? Vagy egyàltalàn ha kicserélem akkor nem kellene kitörölni a hibàt?

Xbox One: bandymnc

(#93993) body007 válasza ntomka (#93991) üzenetére


body007
addikt

Kiszúrtad a lényeget :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#93994) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv! Totalkarra tortek a jetta mk5( 1.4t 160le) es uj autot kellene nezzek. Benzines opel insigniarol tudnatok irni jo es rossz tulajdonsagokat? Mire figyeljek, mitol menekuljek?:) a sulya miatt csodara nem szamitok gyorsulas teren... Az 1.8 szivo motor meg remelhetoleg tartosabb darab, de bakinek van benzines motorral velemenye jo neven veszem ha leirja. Kb 2012 evjaratig tudok nezelodni penzugyileg.

(#93995) pjjozsi


pjjozsi
friss újonc

Segítséget szeretnék kérni!

Opel Astra J Sporttourer.

Az ajtó ablakai zárás után néha lemennek.
Valószínűleg a zsebembe hosszan megnyomódik a távirányító.
Hogyan lehet kikapcsolni ezt a funkciót?

(#93996) Soma01


Soma01
veterán

Meg tudjátok mondani, hogy milyen típusú hűtőfolyadék való egy 2010-es Opel Astra 1.4 turbo (140 LE) autóba? A gyári előírás érdekelne engem.

(#93997) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Indexkapcsolót javított már valaki?
Nem áll vissza automatikusan "üres" állásba miután a kocsi ismét egyenesbe került. Unom már, hogy kézzel kell visszakapcsolni.
G Astra egyébként.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#93998) Tikakukac válasza aleister (#93997) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha maga a bajuszkapcsoló gatya, akkor csere. Belül kopik szét meg ég meg az egész. Utángyártott olcsót felejtsd el, kukás minőség.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93999) aleister válasza Tikakukac (#93998) üzenetére


aleister
veterán

Igazából az egyik irányban nem állt csak vissza. Aztán más okból szétszedtem a kormányt, és azóta már a másik oldalra sem jó. :)
Ebből gondoltam, hogy elég esetleg a visszahúzó pöcköt, vagy valami hasonló bazt elég megszeretgetni.

szerk: egyébként a bajuszkapcsoló más tekintetben jól működik, csak az automata visszakapcsolás hibádzik

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#94000) Tikakukac válasza aleister (#93999) üzenetére


Tikakukac
titán

nézd meg a bajuszt csak kiszedve. Egyértelmű a dolog. Ha úgy is gatya az, ha nem, akkor a kormánynál nem stimmel a dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.