Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Tudna nekem vki bővebb felvilágosítást adni, hogy lehetséges-e OPCOM -mal felokosítani egy ilyen kijelzőt?
Egy Opel Vectra C (2004) -ről lenne szó és az átlagfogyasztást illetve a következő tankolásig megtehető km -t szeretném vhogy odavarázsolni.
Amennyiben lehetséges, hol vehetek igénybe ilyen szolgáltatást?

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#85452) ArthurShelby válasza pvt.peter (#85451) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az újabbaknál az Instrumental cluster kell keresni/programozni, szerintem itt is hasonló.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85453) kentucky


kentucky
őstag

sziasztok! Opel Astra G 1.6 16V 101 LE automatáról mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#85454) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok! H Astra kipufogódob feletti hővédő lemezét 3 anya fogja amik tőcsavarokra csavarozódnak fel. A hővédőlemez furatai átszakadtak és javítás során sajnos az egyik tőcsavart letört így csak 2 csavarral tudtam visszafogatni. Látható módon ez egy tömbből állt ki és arra gondoltam, hogy fúrok bele furatot majd menetet és hagyományos csavarral odacsavarozom, esetleg önmetsző csavarral. Ami érdekelne, hogy milyen vastag lehet ez a tömb vagy pogácsa amiből eredetileg a tőcsavar kiállt? Jó lenne nem befúrni az utastérbe :)

(#85455) Tikakukac válasza Danecay (#85454) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez azt hiszem TC-ben is megvolt. Valami agyas alu lemezre ráverette az acél csavarokat és felette az alut idővel :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85456) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdvözletem!

Van egy Chevrolet Cruze LS em 1.6 os ECOTEC motorral. F16D4 a motorkódja de 16XER valójában. Egy idelye gyorsításkor, kettestöl felfele 1500-2000 fordulat között kerregő recsegő hangot ad valami. 2000 felett abba hagyja, egyesbe meg ha lassan gurulok és minimális gwzt adok akkor csilingelő hangot hallani.
Találkozott már valaki ilyennel?
A hővédőket átnéztem, nem az rezonál az biztos valami a difi és a váltó környékén lesz szerintem.
De remélem tudtok segíteni.
Köszönöm

(#85457) MasterDeeJay válasza kentucky (#85453) üzenetére

Hali!
G 1.8(125le)-asom van kombi klasszikus 4seb automata.
takarékos vezetéssel olyan 7.3-7.5 körül eszik nagyrészt országúton (szar gumival és lambdaszondával, telepakolva szeméttel), ha kissé jobban nyomom vagy több a városozás akkor olyan ~8L. 100-ig szerintem lassan gyorsul a motorjának erejéhez képest, 1-2-3 fokozatban mintha csúszna kicsit de ~80 felett 4. fokozatban összekapcsolja a hajtást. (nem tudom mi a normális működése mert sehol nem írják de egyértelműen érezni hogy 4.-ben összekapcsol és motorfék is erősebb)
Nem egy rakéta, inkább nyugodt közlekedésre van, előzni lehet vele de pörgetni kell hozzá. Sport mód is van de még nem használtam. Illetve téli mód ami úgy tudom azt csinálja hogy nem kapcsolja szét teljesen a váltót alacsony fokozatban sem. (alapból városban ha nem nyomod a gázt kirakja magától üresbe)
Szerintem az az 1.6-os kevesebbet fog enni kicsivel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#85458) kentucky válasza MasterDeeJay (#85457) üzenetére


kentucky
őstag

Szuper, köszi a választ.

(#85459) pvt.peter válasza ArthurShelby (#85452) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ertem, koszi.
Van itt a forumon olyan aki foglalkozik ilyennel?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#85460) peppe79


peppe79
senior tag

Küszöbvédőt, illetve hátsó lökhárító védőt tudnátok ajánlani, ami nem egy vagyonba kerül? Műanyag is jó, nem ragaszkodom az aluhoz.

(#85461) peppe79 válasza peppe79 (#85460) üzenetére


peppe79
senior tag

Közben eszembe jutott, hogy van egy rakás dekoros ismerősöm. Úgy látom, az Avery fóliák közt van is kimondottan ilyen célra való (Avery 7500 széria), strapabíró, áttetsző fólia.

[ Szerkesztve ]

(#85462) trialboj


trialboj
őstag

2002es opel astrára kellene egy antenna, mert az eredeti megadta magát, és az utánagyártott amit hirtelen felindulásból megvettem, még a helyi adókat sem fogja tisztán, városok között meg semmit nem fog sajnos.

Az érdekelne, hogy mi a jobb választás, ha egy bontóban keresek eredetit, vagy ha választok egy jobb után gyártottat, amit ti ajánlotok? max 5k-t szánnék rá.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#85463) Tikakukac válasza trialboj (#85462) üzenetére


Tikakukac
titán

Van Cromaxban egy rakat, ebayen is. Én most rövidebbet vettem, mint a gyári és jahj, kicsit megfogta a jelerősséget. Lehet veszek megint hosszabbat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85464) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Uj akku, 3 nap alatt par km-es szakaszok, ma hazaerve gyujtasra kapcsolva 12,2V-ot mutat a szivartyujtos tolto.

Ez elfogadhato allapotu, vagy legalabb 12,5V-nak kellene lennie?

(#85465) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

C Corsa mennyire megbízható technika? 2005, 1.2 benzin.

(#85466) peppe79


peppe79
senior tag

Szép lassan közeledik a téli szezon, és szeretném még a nagy roham előtt lecseréltetni a nyári gumikat. Amúgy is esedékes a cseréje, mivel öreg, és már egy kissé kopott állapotúakkal vásároltam az autót. Arról nem beszélve, hogy a gyári előírás szerinti 195/60 R15 vagy 185/65 R15 helyett 195/65 R15 van rá felszerelve. Még szerencse, hogy leellenőriztem, és nem rendeltem be a rossz méretűeket.
Mivel keveset szoktuk használni az autót (évi 2-3 ezer kilométer), úgy döntöttem, hogy négyévszakos gumikra váltok. A Continental All Season Contacttal szemezgetek. Van valakinek ezzel a gumiabronccsal tapasztalata?

(#85467) Fandango válasza peppe79 (#85466) üzenetére


Fandango
veterán

Gumis topic

[ Szerkesztve ]

(#85468) peppe79 válasza Fandango (#85467) üzenetére


peppe79
senior tag

Kösz!

(#85469) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Y17DT 2002 G Caravan, ami 2x produkálta hogy menet közben leállt minden előjel nélkül. Másodjára már be sem indult. Hozott egy P0251 hibakódot. Amit én hallottam hogy ez EDU javítás nélkül nem fogom megúszni, viszont találtam valakit aki 40 ropiért megcsinálja. Ez valós ár lehet érte?

Üdv!

(#85470) bexinho23 válasza bexinho23 (#85464) üzenetére


bexinho23
őstag

na megneztem reggel. 12.1 volt. 0.1et esett. szepen elindult. inditora le is ugrott 11.6ra, majd szépen felment 14re. beugrottam a hazba, aztán lattam, h 12.2. 5 perces 90es temponal sem ment felfele. vilagitassal 12re lement.

lealltam egy masik helyen. elinditottam, szepen indult, felment 13,5re, majd szep lassan visszacsokkennt 12.1re.

mivel nincsm ultimeterem, igy most nem tudok rameretni, hogy akkunal mit mutat. lehetseges hogy a szivartyujto nem mutaz jo erteket? 2 honapja biztositekot kellett cserelni, mert nem mukodott. mondjuk ha jol tudom, a riaszto is azon van. annak a hangja nem megy 1 eve...

[ Szerkesztve ]

(#85471) Petyyyyy válasza bexinho23 (#85470) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Miután úgyis nyakunkon a szezon, így feldobhatod töltőre egy napra - ha van rá lehetőséged. Utána lesz érdekes a dolog. Illetve nem tudom a boltban feltöltve tárolják-e az akkukat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#85472) bexinho23 válasza Petyyyyy (#85471) üzenetére


bexinho23
őstag

Hazsnalat elott teljesen feltotottuk. Viszont most mertek ra multimeterrel. Feszultsegszabalyzo problema.

(#85473) _seth_


_seth_
veterán

Szépen lassan haladok a projekttel:

-C18XE GSi szívósor berakva, az X20XEV Dual Track nagy ívvel repült ki a motortérből, bár nem adta olyan könnyen magát:

-Gyári papír légszűrő helyére passzoló sportlégszűrő is bekerült a helyére:

-Korábban már bekerült az X20XER leömlő.
-Jövőhéten pedig helyére kerülnek a C18XE vezérműtengelyek is :)
Az autó már most is sokkal jobb mint korábban volt, de a tengelyek dobnak majd rajta igazán + majd valamikor egy programozás is követi.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#85474) Petyyyyy válasza _seth_ (#85473) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Most már elsőre indul vagy azt a hibaforrást még nem találtad meg?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#85475) _seth_ válasza Petyyyyy (#85474) üzenetére


_seth_
veterán

:D Gonosz vagy :D

A helyes megfogalmazás: többnyire elsőre indul. De néha nem. Meg nem jöttem rá, hogy mivel van összefüggésben.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#85476) Petyyyyy válasza _seth_ (#85475) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem trollkodásnak szántam. :N
Akkor csak ügyesen a gépészkedést, remélem következő meetingre már kész lesz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#85477) _seth_ válasza Petyyyyy (#85476) üzenetére


_seth_
veterán

:D

Ügyeskedek én, de ez a hiba nem akar megoldódni. Lehet, hogy a végén a benzinszabályozót kell kicserélni.

Már is sokkal jobban megy mint korábban, a szívósornak hála 0-6500-ig torpanás nélkül húz folyamatosan :)
Kész lesz, addigra, hacsak nem a jövőhéten tartjuk :D De amúgy időszerű lenne, neked is meglesnénk az új verdád :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#85478) mohabá 007 válasza Bitpalace (#85469) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"....Hozott egy P0251 hibakódot. Amit én hallottam hogy ez EDU javítás nélkül nem fogom megúszni,...."

Szerintem az ECU /ECM/- nek semmi baja.Érzékeli,hogy gubanc van, ezért is dobja hibakódot.

P0251 Befecskendező-szivattyú tüzelőanyag mennyiség szabályzás 'A' (Bütyök/rotor/porlasztó)
Kicsit bővebben: [kép]
Én leghamarább ezt tisztáznám,... :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#85479) Szada85 válasza _seth_ (#85477) üzenetére


Szada85
aktív tag

Már beszéltük Petyyyyyvel, hogy legközelebb október végén leszek otthon (20-28 között), akkor biztosan összefutunk az "ikertornyokkal", szóval azon a héten is is lehet egy konkrét dátum akár. :)
Vagy persze előbb is lehet még egy, nehogy a végén az legyen, hogy mindig én diktálom a talikat. :DDD

(#85480) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
hibakodot hogy tudok torolni?
vagy nem lehet?
udv
b

(#85481) _seth_ válasza Szada85 (#85479) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem eddig jónak tűnik az időpont :)

Ma átrendeztem az összes vákuum, karter és csövet ami csak van a szívósornál, közben csináltam egy képet amin látszik, hogy az új cuccokkal milyen "szép" a levegő útja:

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#85482) Bitpalace válasza mohabá 007 (#85478) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Nekem egyik ismerősöm ugyan így járt, és neki a vezérlővel volt baja. Ők csinálták meg és utána minden flottul ment. Elvileg még kevesebbet is fogyaszt neki azóta az autó. Én most elküldtem hozzájuk a vezérlőegységet hogy szűrjük ki az rendben van-e. Aztán megyek tovább mert ebbe nem látok bele.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#85483) Markizmark válasza Bitpalace (#85469) üzenetére


Markizmark
addikt

Tudomásom szerint ezeknél az adagolóknál elfárad a vezérlőben egy forrasztás, ennyi a baja.
Nem rég én is találkoztam egyel.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#85484) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Opel ingsignia (régi változat) benzinesből van olyan amelyik típushibamentes? Ha igen melyik (motorkód, évjárat, stb)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#85485) Bitpalace válasza Markizmark (#85483) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Igen, mint kiderült bevizsgálták, és az előtöltésért felelős része az elektronikának ami elköszönt közülünk. Korrektek, rögtön hívtak is, és ma kapták meg de már postán van a csere darab melyre 3 év garit biztosítanak.

Nagyon korrekt csapat! :R

Üdv!

(#85486) Szada85


Szada85
aktív tag

Mivel még friss a téma, így talán érdemes bedobni közösbe.

Urak/ hölgyek, 2018.10.24 (szerda) miként mutatna a következö Topiktalálkozó dátumjaként?

Vélemény/ellenvélemény,óhaj, sóhaj? :)

(#85487) Markizmark válasza Szada85 (#85486) üzenetére


Markizmark
addikt

Ha Mohácson vagy Pécsen lesz akkor jövünk 2 öreg géppel is. :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#85488) Petyyyyy válasza Markizmark (#85487) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Itten lesz elvileg.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#85489) Markizmark válasza Petyyyyy (#85488) üzenetére


Markizmark
addikt

Huhuuuuuuu de messze van ... :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#85490) Szada85 válasza Markizmark (#85489) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ne is mondd, nekem is közel 1000km. :DDD ;]

(#85491) Sanki


Sanki
addikt

Ide is feltenném a kérdést:

Motortérben lévő, olaj által szennyezett csatlakozókat mivel érdemes/szabad letisztítani?
Brigéciol van, de azt ugye hígítani kell vízzel, így azt nem alkalmaznám elektromos csatlakozóknál.

Ez a mannol féle kontakttisztíó spray jó lehet?

(#85492) Tikakukac


Tikakukac
titán

No hétvégén bedobtam hátra az új Sachs lengéscsillapítókat. Finoman szólva is kellett már a gépnek. A gyáriakat összenyomva 2 óra alatt sem bírtak terhelés nélkül kiengedni.

Plusz kicsit haboztam a klímát meg ment a pollenszűrő is befele. A hab egyfelől rendben van, másfelől tutira 6 havonta kidobom a pollenszűrőt. Kegyetlenül nézett ki szerencsétlen 11 hónap után.

Légszűrő csere is szerintem évente már nagyon plafon.

Cseréltem Bosoko lapátokat elöl, Valeo-t hátul. 3-4 év után ez is áldás lett.

Plusz kartergázszellőztető meg sapka tömítés is volt.

Kövi héten pedig jöhet le a karter, belül is minden tömítés, pufótömítés csere és már vár az olaj. Buli lesz az is.

Sanki: Bármi jó ami nem eszik műanyagot.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85493) Tikakukac


Tikakukac
titán

Napi móka pedig: ugye kati után lejön a kipuff és nyilván kelleni fognak új anyák, talán csavar is. Opel kipuff anya M8x10-es vörösréz, gallérral. Ára: 900 forint darabja.

Ha nem Opel zacsiban kéred: 67 forint :DDD

Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85494) Petyyyyy válasza Szada85 (#85490) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nekem is van vagy...5....és fél. :DDD
Az Astra termelt volna 1 dl gázolajat, a Vectra-val szerintem viszek egy kannányi benzint.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#85495) Szada85 válasza Petyyyyy (#85494) üzenetére


Szada85
aktív tag

Akkor elég, ha egy kis kólásüvegnyit hozol, azzal hazaérsz majd. :D :P

(#85496) _seth_ válasza Szada85 (#85495) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem jó, 6 körül oda tudok érni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#85497) amargo


amargo
addikt

Én már mindig csak sírni járok ide a szerelőkkel kapcsolatban, de akikhez eddig vittem és elégedett voltam velük ma úgy döntöttek ők is inkább több pénzt kérnek / átvágnak és még valami mesét is kitalálnak. A munkát elvégezték, csak dupla áron (mint eddig), amihez a mesét kerítették.
Az autóban GPS és kamera is van.

Beírtam a naptárba a talit én is.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#85498) #81556480 válasza Szada85 (#85486) üzenetére


#81556480
törölt tag

𝓁𝑒𝒽𝑒𝓉 𝒽𝑜𝑔𝓎 𝓂𝑒𝑔𝓎𝑒𝓀 🤔

(#85499) Sanki válasza Tikakukac (#85492) üzenetére


Sanki
addikt

Ok, akkor szerintem marad ez.
Széthúzva érdemes ugye a csatlakozókat tisztítani? Vagy mindegy?

(#85500) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok, G sedanba kellene elölre 2db kutyacsont, jobbos és balos.
Kovácsautóról linkelné nekem valaki, h melyikkel érdemes foglalkozni és hogy biztos jó legyen jobbra és balra?
Köszönöm :R
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.