Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) Declare válasza tkesy (#84329) üzenetére


Declare
őstag

Uh de kiraly! Vegre egy E auto-s !! :C :D gratula!

Majd azert irhatnal rola, olyanokat is, hogy miert E-auto, miert Ampera, mik voltak a szempontok, hogy oldasz meg hoszabb utakat stb...meg persze fenykepek es velemenyek ezerrel :B

Ja es ami baromira erdekel, hogy 5w30 vagy 10w40??? es metabond olajadelokat hasznalsz e?? ;] ;] :DDD

(#84352) Luck Dragon válasza Declare (#84351) üzenetére

Te jó ég, :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84353) B-L-A-C-K válasza tkesy (#84329) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat, szép kezdés, ebben a színben a legszebb. :)

(#84354) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha jövőhéten meglesz az az 1.4-es D Corsa lehet elmegyek megnézni...

Erről a motorról mit kell tudni, azt eltekintve hogy nem 5 litert eszik, és nem megy sehová? :) Megbízható?

(#84355) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sziasztok!

Én nem emlékszem, hogy kértem volna, hogy a topik összefoglalóban szerepeljek (illetve az autóm)., De ez az autó nincs is már meg, így kérem a Topikgazdát, törölje. (visszakerestem, biztosan nem kértem)
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#84356) Gergőke88 válasza Magnum_ (#84355) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szintén kérném a törlést.
Köszi.

(#84357) Qru válasza Magnum_ (#84355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Törlöm.

#nincsbennetarcsi

(#84358) Magnum_ válasza Qru (#84357) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm szépen

I humbly and respectfully decline™

(#84359) NKing válasza zsambek (#26242) üzenetére


NKing
tag

Z16XEP motornál az ilyen gázelvételre, 1500-2000-es fordulat közötti rángatás EGR hiba. Pontosabban az EGR szelep lehet hibás, illetve az EGR csatornák elzáródása. Tipikus XEP-s motorhiba, gyakori, mivel tervezési hibából ered. Ha másnak ezzel a motortípussal ugyanilyen gondja van, ezt az útmutatót javaslom: Z16XEP rángatás megoldása: a szívósor megtisztítása a lerakódott koromtól

[ Szerkesztve ]

(#84360) F_Zolee válasza B-L-A-C-K (#84354) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van felénk 500as pirosban. Nem érdekel? :D

(#84361) B-L-A-C-K válasza F_Zolee (#84360) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

#szósemlehetróladeazértköszi. :)

Kérdésemre válasz senki?

(#84362) diablo1984 válasza Declare (#84351) üzenetére


diablo1984
veterán

Fèlig, tudtommal ez hibrid....

(#84363) bexinho23


bexinho23
őstag

Tudnátok segíteni abban, hogy melyik lehet a cigarettagyújtó biztosítéka? A gyári könyv szerint a képemen jobbról a 3. oszlop, 4 sorában van, ahol nincs semmi. Reggel azt vettem észre, hogy az FM transmitter nem működik. Amúgy 1.2-es C Corsáról van szó.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#84364) mohabá 007 válasza NKing (#84359) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Z16XEP motornál az ilyen gázelvételre, 1500-2000-es fordulat közötti rángatás EGR hiba...."

Hibás működésű (beragadt) EGR is okozhat ilyen tüneteket, és még sok más is. ;)

A fórumtárs, akinek a hozzászólást írtad ez volt a gondja:[kép]

1,5-év múlva jelentkezett, és elmondta, hogy a szelepfedélben a [kartergáz elvezetésében lévő membrán szakadás miatt volt a rángatás]

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84365) mohabá 007 válasza bexinho23 (#84363) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A családban van corsa c,de abban van bizti.Vedd ki a cigarettagyújtót,lehet,hogy csak a vezeték csatlakozással van gubanc.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84366) Declare válasza diablo1984 (#84362) üzenetére


Declare
őstag

Közben en is utananeztem es ha minden igaz, van benne egy benzin motor...ami ugye nem hajtja, hanem csak tölti az akkut...tehat tenyleg full zöld a rendszer :DDD de akkor az olajcseres kerdesem megsem volt hülyeseg :DDD

(#84361) B-L-A-C-K azert 2018 ban az 1.4 szivo benzin az az a kategoria, amivel nem lehet melle löni. Ha az elözö gazdaja nem tett meg mindent annak erdekeben, hogy kinyirja, akkor sok baja nem lehet. Pici motor, pici kasztni...az autopalyan nehez lesz levillogni vele a Q7 est, ezt kell bele kalkulalni, mint hatranyt :D

(#84367) B-L-A-C-K válasza Declare (#84366) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi a választ, igen azt most belekalkulálom nem egy verseny gép. Ha a láncnak elvileg nincs baja, mikor indokolt a cseréje?

(#84368) molnarpeter válasza Declare (#84366) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tud közvetlenül tölteni és egyenesen a kerekeket hajtani IS :)

(#84369) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#84367) üzenetére


Gergőke88
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#84370) Magnum_ válasza Declare (#84366) üzenetére


Magnum_
nagyúr

range extender.
Azt nem látod jó megoldásnak, hogy a városi, vagy rövidebb utak alatt tisztán villannyal LEHET vele közlekedni?

I humbly and respectfully decline™

(#84371) Declare válasza B-L-A-C-K (#84367) üzenetére


Declare
őstag

Amennyire en tudom, azt kb soha...de tenyleg. Azt kell megnezni, hogy ne legyen megnyulva, ne csörögjön. Egy jo szerelö tuti megmondja.

Nekünk, anyum autojaban (1,4 vw polo szivobenzin) csak a gyertya trafokkal volt baj. Bosch cuccok, de valahogy szeriahibasan sz@rok es hosszu uton tul tudnak melegedni, ami pillanatnyi hengerkieseshez vezet (marmint nem jar egy henger mondjuk, nem kiesik ugye /kac-kac-kac/ :D ). De mondom, ez kifejezetten vw polo betegseg allitolag...csere megoldja.

Tenyleg nem hiszem, hogy stresszes lehet egy 1,4, ujabb, szivo benzin :)

Amugy meg ez az erö gep, nem erögep kerdes is vicc....en jartam meg az 1,4 poloval nemetorszagot es azon kivül, hogy a tempomat nagyon hianyzik, meg nyilvan egy billegösebb kisauto, mint pl az astra, az eg vilagon semmi gond nincs egyedül, vagy 2 szemellyel. Siman utazo 140 el el lehet közlekedni es nem eszik ugy sem 6-7 liternel többet...160 ra is tök gyorsan felgyorsul es gond nelkül tartja egyenesben, amig kielözöd akiket kiakarsz.....el van q.vulva a vilag ezzel a teljesitmeny, meg loerö hajhaszassal....ha nem vagy balfék es nem 5-ik sebessegben 60 nál akarsz elözni semmi baj nincs...kicsit pörgetni kell jobban, kicsit lendületböl közlekedni aztan kesz....

(#84372) Declare válasza Magnum_ (#84370) üzenetére


Declare
őstag

Dehogynem, csak ugye en azt hittem ez full villany, de akkor "csak" egy hybrid. :)

Hogyne lennenek jok. Ha olyan a felhasznalasi igenyed, szuper.

(#84373) B-L-A-C-K válasza Declare (#84371) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

Lehet vele menni oké, de ha pályáznék is vele biztos felejtő, főleg Insi után, pedig az se volt egy iszonyat, de bőven elég volt. Ez meg hogy városba elbohóckodjak napi 15-20km-re magamba, úgy hogy emelkedőn nem is megyek szinte soha, arra elég lenne.

Ma elmegyek egy Opelbe lekérem az alvázszámát, és ha jó hétfőn elugrok megnézem (Győrbe van).

[ Szerkesztve ]

(#84374) M3aN válasza Declare (#84366) üzenetére


M3aN
senior tag

Igen, csak tölt. De annyira zöld, hogy autópályán én 7 literes átlaggal jártam vele. A villamos tiszta hatótáv a valóságban meg alig 25km.

Van értelme egy ilyen autónak, például agglomerációból ingázni, de a hibalehetősége is több.

(#84375) molnarpeter válasza M3aN (#84374) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#84376) B-L-A-C-K válasza M3aN (#84374) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha végig csontolod neki oké hogy 25km, de pl Saint_ kolléga elvitt egy kocsit megnézni a héten, és 93km-t mentünk vele tisztán elektromosan, városba is ha szépen mész vele, 70-80km megvan. Szóval pl nekem is király lenne egy ilyen arra a napi 15-20km-re amiért most kicsit keresek. Csak nincs garázsom, és egy 4-5 millás kocsit felesleges nekem.

[ Szerkesztve ]

(#84377) Magnum_ válasza M3aN (#84374) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De annyira zöld, hogy autópályán én 7 literes átlaggal jártam vele. A villamos tiszta hatótáv a valóságban meg alig 25km.

I humbly and respectfully decline™

(#84378) NKing válasza mohabá 007 (#84364) üzenetére


NKing
tag

Persze, okozhatja vákuumcső szakadás, tömítési probléma, stb. - a lényeg, hogy megváltozik a keverékképzés a hiányzó vagy éppen többlet légmennyiségnek köszönhetően. Sajnos ez ilyen próbálgatós-hibakeresős buli. Nálam egyértelműen az EGR csatorna elzáródása volt a gond, mert utána minden helyre állt. Nem néztem vissza az illető minden válaszát sajnos, de látom, hogy nála már más fordulaton is ugyanúgy jelentkezett a hiba később. Csak gondoltam megosztom itt a fórumban azt a posztot, hátha valaki ugyanezzel a problémával küzd :R

(#84379) szőröscica válasza B-L-A-C-K (#84376) üzenetére


szőröscica
addikt

Napi 60km-t ingazom vele Budapesten es meg marad 20km az akkuban, mikor hazaerek. Telen viszont tenyleg csak 50km korul alakul a hatotavja. Benzinbol 7 litert 150-160 koruli temponal ehet meg szerintem. En 125-tel jarok palyan, igy most Horvatorszagba 5.1-es fogyasztassal jottem le.

Az Ampera egy range extenderes villanyauto, ahol valoban tudja hajtani bizonyos helyzetekben a kereket a benzinmotor is. De egy sima plugin hibridnel sokkal tobb: egyreszt a villanymotorja a legerosebb, a csucssebesseget es a legerosebb gyorsitast is a villanymotorral eri el, illetve futeshez sem kell benzint egetnie.

(#84380) M3aN válasza B-L-A-C-K (#84376) üzenetére


M3aN
senior tag

Bocsi, akkor én voltam a béna, vagy az autó volt rossz. Nem saját volt, céges, kb 1 hétig használtam de nálam ennyit bírt, pedig nem tipikus céges autó közlekedés volt, hanem vállalható.

Akkor előzőeket vegyétek semmisnek :-)

(#84381) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Még el se mentem megnézni a Corsát, de már állapotfelmérésen át akarnak b@szni...:D Felhívtam az ottani Opel márkakereskedést, 17 ezer egy állapotfelmérés, máshol mindenhol 5e.. :N

[ Szerkesztve ]

(#84382) Declare válasza B-L-A-C-K (#84376) üzenetére


Declare
őstag

Miert nem nezel egy ilyen kis renault zoe -t mondjuk? :) Az full elektromos es pici. Optimalis varosba es a hatotavja is valoszinüleg jobb.

(#84379) joamilestoné Nekem van egy ismerösöm, aki azzal "hencegett", hogy a 6 eves Amperajaban az akkuk 100% osak még....azert ez egy nagy baromsag nem? :) Meddig birjak az akkuk?

(#84383) Magnum_ válasza Declare (#84382) üzenetére


Magnum_
nagyúr

(#84379) joamilestoné Nekem van egy ismerösöm, aki azzal "hencegett", hogy a 6 eves Amperajaban az akkuk 100% osak még....azert ez egy nagy baromsag nem? :) Meddig birjak az akkuk?

semmi, de semmi ismereted nincs a típusról, de azért magabiztosan írsz róla.
az enyém 5,5éves, amikor be lett hozva, cellánként nézte át a releváns szervíz, az összes 100%-os az enyémben.
az a trükkje, hogy nem tud gyors töltést, minden töltés kvázi kímélő töltés ÉS nem engedi 20% alá a rendszer.

Tehát ha fikázod a típust, azzal semmi baj nincs, ha hülyeségeket írsz róla, azzal már van.

Van egyébként Volt 300.000 mérföld után is 100%-os akkupakkal.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#84384) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#84381) üzenetére


Tikakukac
titán

Zách Dani anno Jettát vitt megnézetni, az elég jól sikerült ennek a többszöröséért is :N

5k-ért kíváncsi vagyok mi jár és milyen alaposan.

Saint_: Mondjuk ami 300k mérföld után is 100%-os, az nekem kémiai oldalról tűnik kisebb csodának. Az rengeteg.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84385) B-L-A-C-K válasza Declare (#84382) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4-5 millióért? :) Insi vásárláskor is vehettem volna sokkal komolyabbat, de minek? Igényeim meg most annyi sincs mint Insigniálál, itt csak annyi hogy sokáig elbohóckodjak vele a városba. Arra a napi elmegyek meg visszajövök melóba, meg max egy bolt szitura tényleg nem adok ki 4-5 millát, de még 2-t se.

Tikakukac: Opelnél 5 az egység ár, Insit is normálisan átnézték (bent voltam), kaptam egy több oldalas lapot is mellé, szóval nem volt gond. Persze nem ezen a +12 ezren fog múlni a dolog, csak ha egységes 5 mindenhol, mi a pics@ért kérnek majd el tőlem 17-et?

[ Szerkesztve ]

(#84386) w333 válasza B-L-A-C-K (#84381) üzenetére


w333
félisten

Opel Adam ? pofás kis autó ... elég sokat vezettem már, nekem tetszik :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#84387) beg válasza w333 (#84386) üzenetére


beg
veterán

Abba nem beülni tudok, hanem a hátamra venni. 185 cm felett mások az igények :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#84388) B-L-A-C-K válasza w333 (#84386) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert az is 2.5, én meg a felét akarom rászánni kb. De nekem az a D corsa (ez) ha nincs vele semmi baj, elég is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#84389) Magnum_ válasza Tikakukac (#84384) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lehet, hogy kamu, lehet, hogy nem, nem tudom vizsgálni.

I humbly and respectfully decline™

(#84390) w333 válasza beg (#84387) üzenetére


w333
félisten

Én 182cm vagyok ... simán elfértem benne, nem olyan kicsi az belül ! :N

(#84388) B-L-A-C-K

D Corsa is jó ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#84391) BigBlackDog válasza Szada85 (#84203) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha minden igaz, akkor a múltkori helyen ismét páran összefutunk ma késő délután, estefelé (17-18 órai környéki kezdéssel). Ha van valakinek kedve kigurulni, jöjjön nyugodtan, szívesen látjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#84392) szőröscica válasza Tikakukac (#84384) üzenetére


szőröscica
addikt

16.5kwh-s akku van benne, de csak kb 10.5-t autozhatsz ki belole. Igy nagyon ugyesen tudja managelni magat, emiatt sokszazezer km utan is hozza a gyari hatotavot. Lehet, hogy a teljes kapacitasa mar csak 13kwh, de ebbol Te semmit nem veszel eszre 300 ezer km-es koraban. :)

(#84393) Tikakukac válasza szőröscica (#84392) üzenetére


Tikakukac
titán

Menedzselni mindent lehet, de a fizika az fizika, a kémia meg kémia. Nekem is vannak itthon csodaszámba menő akkujaim, amiket baromi jó ciklusokba üzemeltettek, de azért na. A 100%-ot nem nagyon akarom elhinni :B Még azt mondom 80% körül így hasból akár lehet is.
Mondjuk megint más kérdés az egész koncepció, de az már túlnő rajtam :B

Saint_: Csáposra azért raknám ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84394) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#84393) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ez azt jelenti leforditva hogy a kocsiban van egy 170%-os aksi, elhasználodik pl a 30%, te még akkor is 100nak látod.

(#84395) ArthurShelby válasza BigBlackDog (#84391) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valószínűleg nem tudok menni, de nem zárom azért még ki teljesen.
Ha jól emlékszem 2 hete találkoztunk, azóta nem jött meg az új profil képem, remélem nem is fog soha.

Szerk: egyébként ez milyen találkozó lesz, milyen szervezés?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84396) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#84394) üzenetére


Tikakukac
titán

Elektronika oldalról bármi elcsalható. Tudok olyat aki heti szinten kukáz ki 1 vödörnyi akksit úgy, hogy 100%-os, pedig olyan cellazárlatos, mint ide Bakta ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84397) BigBlackDog válasza ArthurShelby (#84395) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Autós topikban dobtam be az ötletet, igény szerint, kb. 2-5 hetente szokott lenni összeröffenés leginkább az ott aktív tagokkal.

[ Szerkesztve ]

(#84398) Declare válasza Magnum_ (#84383) üzenetére


Declare
őstag

Mindig viccesek az ilyen önerzeteskedö tulajok, mint Te :)

Am, ezzel nincs baj, amig nem forgatod ki a masik szavait.

1. Nem fikaztam
2. Nem allitottam semmit magabiztosan
3. Kerdöjel volt a mondatom vegen mindenhol, amit ideztel.

En azt hittem a marketing (nagy villasdugo az oriasplakatokon), neve alapjan, hogy az ampera egy full villany auto. Aztan kiderült hogy nem es ezen meglepödtem. Szamomra groteszk ez a villanyauto, nagyonzöld, csak van benne egy benzinmotor, ami 40-80 km utan bekapcsol :)) .

A 6 ev alatt semmit nem romlo akku (ugye ez a "még mindig 100% os az akku" ez erre utal), ez meg nonszensz lassuk be. Igy ahogy (#84392) joamilestoné leirta ( :R ), igy ok, ügyes, tök jo!

En is csipem a villanyautokat. Hasznald egeszseggel a tied, de ne puffogj mar, ha valaki mashogy gondolkodik ;) plane ne forgasd ki a szavaim, mert nem szep dolog :N . Peace :R

(amugy az uj ampera pl mar 3-500 km hatotavot iger. Alakul ez :)) )

(#84399) szőröscica válasza Declare (#84398) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez a nyaron 80km amugy arra boven jo volt nekem, hogy 4 hetig be se induljon a benzinmotor, mikozben 1500km-t autoztam. Es ha tudsz tolteni a munkahelyeden/utcan/bevasarlokozpontban, akkor meg flexibilisebb a dolog, igy en telen se fogok benzint egetni csak ha kirandulni megyunk hosszabb tavra. Olyankor meg annyit fogyaszt mint egy dizel. :)

(#84400) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#84373) üzenetére

Előbb írtad volna, szívesen megnéztem volna neked képek formájában, mert tegnap Győrőn át vezetett az útam.

Ötezer forintos átnézés csak akciós keretében történik nem?
Alapvetően tizenöt ezer forint körül van egy átvizsgálás tudtommal.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.