Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) Tikakukac válasza Sanki (#85499) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván ha alaposságra mész akkor szétkapva, zsírtalanítva, utána alapos szárítás és mehet össze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85502) Tikakukac válasza zolikaDB (#85500) üzenetére


Tikakukac
titán

Bal és jobb ugyanaz, Febi-Bilstein volt bedobva legutóbb, 2 éve jó. De 3 évente jellemzően elkopnak, ugye a remek utak :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85503) speedernet


speedernet
aktív tag

Urak a 16XER motor váltó oldali a féltengely csatlakozások lógnak, tudomásom szerint kúpgörgős csapágyak vannak a váltóban vagy difiben.
Lehet azokon utánhúzni? Vagy nem úszom meg a féltengely cseréket...

[ Szerkesztve ]

(#85504) -=RelakS=- válasza Petyyyyy (#85488) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hmm... nem is dolgozok messze innen

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#85505) Sukta 95


Sukta 95
tag

Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok:

Adott egy 2016-os J Astra és egy 2018-as E Corsa (páromé és enyém). Természetesen gombos bicskakulccsal. Megállunk ma mindkét autóval munka után a garázsaink előtt, amelyek kb 30 méterre vannak egymástól. Ekkor mutatkozott a hiba: egyik autót sem tudjuk lezárni gombbal, csak kulccsal. Először arra gondoltam, hogy olyan szerencsétlenek vagyunk, hogy egyszerre merültek le a kulcsaink. Előkaparom a pótkulcsokat, azokkal sem működik. Átgurultunk a szerelőnkhöz, amely itt van 1 km-re, ott működik a zárás távirányítóval hiba nélkül, mindkét autón. Visszamegyünk a garázsokhoz, újra nem működik. Addig tesztelgettük a dolgokat, míg kitapasztaltuk, hogy a garázsok kb 50 méteres körzetében nem megy a dolog. Tekintve, hogy egy garázssorrol van szó, megkérdeztem akik még lent voltak. Egy srácnak nem működik uganígy, ő egy régebbi BMW-vel van, valamint egy hölgy egy új Skoda Octáviával, neki hibátlanul működik.

Van rá bármi ötlete bárminek, hogy mi zavarhatja valamelyik garázsban a jelet? Nem hiszem, hogy az autók akadtak volna össze, mert minden nap épp így állunk és még ma reggel sem volt hiba (bár nem tudom, az elektronika csodákra képes néha, de akkor máshol sem kellene működnie, ha egymás mellett áll a két autó).

Kínomba, felhívtam a rendőrséget, hogy volt-e bejelentés, hogy feltörték-e vmelyik garázst a környéken, vagy bármi. Annyit tudott javasolni, hogy majd akkor hívjam őket, ha esetleg tényleg ellopták az autókat. Valljuk be, ezzel sokra nem megyek.

Én arra tippelek, hogy vmelyik garázsba szerelhettek be vmi riasztót, vagy vmit, ami bezavarhat (de akkor a Skodánál miért működött?). Bár bevallom, lehet butaság az egész elmélet, mert nem igazán értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#85506) tlala


tlala
addikt

Ma az Ikeában parkolójegy vételkor visszagurultam egy picit, és a tükröm beakadt, a műanyag keret megsérült - Opel Mokka.

Szerintetek van esély, hogy valahol lehet kapni ezt a műanyag keretet a tükörhöz?
Neten nem találtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#85507) diablo1984 válasza tlala (#85506) üzenetére


diablo1984
veterán

Az opelnèl biztosan rendelhető, de bemègy a bárdihoz a forgalmiddal ès kapni fogsz rá ajánlatot, hogy mennyièrt tudják beszerezni!

(#85508) Rosep


Rosep
senior tag

Most komolyan nem lehet külön kapni egy ilyen műanyag szart, csak a komplett csomagtérajtó zárat?

(#85509) Petyyyyy válasza Rosep (#85508) üzenetére


Petyyyyy
addikt

FB csoportok valamelyikében egy bontáson jó esetben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#85510) Rosep


Rosep
senior tag

Tudtok olyan diagnosztikai kábelt max. 10-20e Ft-ért, amit érdemes megvenni? Zafira B-hez
Nem akarok semmi komolyat vele, csak ha felgyullad a lámpa, meg tudjam nézni kb. merre induljak el, meg a komfort dolgok állításához jó lenne.
Tudom, hogy ezek a cuccok vagyonokba kerülnek, de anno az (más márkájú) előző autómhoz is volt ilyen.

(#85511) Tikakukac válasza Sukta 95 (#85505) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valamit kedvelek a rendőrségben az ez ;] Határtalanul poénosak.

Zárást blokkolni ilyen sima kapuk és egyebek nem fognak. Ez nem ennyire egyszerű szerencsére. Viszont épp ezért méricskéltetnék egy keveset, hogy nem-e szórakozik valaki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85512) ArthurShelby válasza Rosep (#85510) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Op-com

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85513) Corsa02 válasza Sukta 95 (#85505) üzenetére


Corsa02
őstag

Mi hasonló képpen jártunk, azaz konkrétan egy fél utca Pécsen.
Egyik nap reggel áramszünet volt az utcában, kiderült, hogy az utca elején a trafóházban valami tönkrement.
Nagy erőkkel kivonult az Eon, de mivel egy öreg trafóház volt elkezdték felújítani/ kicserélni benne több mindent.
Délutánra lett is áram, haza értem, leparkoltam, de nem tudtam távirányítóval zárni az autót. (Opel)
Pár percre rá jött a szomszéd, neki sem záródott az autó. (VW) Majd az ablakból figyeltem és ahogy szépen értek haza az emberek, ugy kb. 90% nem tudta a trafóház 50m-es körzetében bezárni az autót. Kiváncsiság képpen bejelentettem ezt a gondot az Eon-nál, gondoltam legfeljebb elküldenek a francba. Nagy meglepetésemre, másnap kijöttek, kb 10 percet dolgoztak a trafóházban, majd elmentek. Onnatól kezdve soha többet nem fordul elő a probléma.
Na tehát, bocs a hosszú sztoriért, de mondom hátha nálatok is valami hasonló van.

The Truth Is Out There --->

(#85514) Tikakukac válasza Corsa02 (#85513) üzenetére


Tikakukac
titán

Na mondjuk az viszont gond. Nem csak az autóknak. Elvben a trafók okosan vannak lerakva, nem nagyon kéne úgy lenniük, hogy az bármit és bárkit zavarjon. Ugyanez igaz nagyfesz. vezetékekre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85515) KrAt válasza Tikakukac (#85511) üzenetére


KrAt
veterán

Én a Soroksári úti OBIban nem tudom 20 centinél távolabbról zárni az Astrát :)

(#85516) Markizmark


Markizmark
addikt

Tegnapi sztorim:

X14NZ:
Hazafelé egy bizonyos gázpedál állásnál csörgött, padlón nem. Haza út végén elment az erő, dadogott, majd meg is állt. Indításra nehezen indult, szarul járt, induláskor kurvára csörgött, szerelőhöz húztuk. Itt már nem csörgött de legalább egy henger nem nagyon járt. Füst nincs, fogyasztás eddig 6.3 volt, olaj fogyogatott de van benne elég most is.

Szóval ma megvolt a kompresszió mérés, 3-as 4-es henger 0 bar. :DDD
Szerelő szerint 99%, hogy elégett a tömítés.
De nekem nem világos a csörgés tünet ... a kieső 2 henger miatt annyira erőlködött, hogy nagyon előre tolta az előgyújtást és becsörgött volna a 2 másik ép henger?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#85517) Petyyyyy válasza -=RelakS=- (#85504) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor lehet karcolni a naptárba egy X-et és izzítani a paripát aznap.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#85518) tlala válasza diablo1984 (#85507) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, rápróbálok Bárdiéknál.

(#85519) -=RelakS=- válasza Petyyyyy (#85517) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Izzik az minden nap ebben a tetkdhves dugóban. :O
Úgy is, hogy a nagy szósz előtt megyek dolgozni, és kb előtte haza.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#85520) tlala válasza diablo1984 (#85507) üzenetére


tlala
addikt

Megjött a Bárdi válasza: csak komplett visszapillantó tükröt tudnak ajánlani, 55 ezerért. :(

(#85521) #81556480 válasza tlala (#85506) üzenetére


#81556480
törölt tag

[link] ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#85522) peppe79 válasza tlala (#85520) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem olcsó dolog, olyan 30 USD-től indul az ára:

https://www.gmpartsdirect.com/oem-parts/gm-bezel-95330559

A diagram:

https://opel.7zap.com/hu/car/j13/b/7/1-1/

[ Szerkesztve ]

(#85523) tlala válasza #81556480 (#85521) üzenetére


tlala
addikt

Igen, köszi, csak nem elektromosan behajtható.

(#85524) tlala válasza peppe79 (#85522) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm a tippet/linket, gondolom ezekről az amerikai helyekről a szállítás jó drága.

Amúgy nincs olyan bevált hazai Opel alkatrész beszerzőnk, aki nem horror árakkal dolgozik?

(#85525) kocolaci válasza tlala (#85524) üzenetére


kocolaci
csendes tag

Szia!

A képről nem derül ki mennyire sérült, ezért talán érdemes megpróbálni hőlégfúvóval megmelegíteni. Nekem a festett középkonzolt sikerült helyreállítanom így (valami barbár nagy lapos csavarhúzóval aláfeszített).
Melegítés közben a műanyaghoz nem szabad hozzányúlni, ha szerencséd van akkor magától visszaáll az eredeti formára. Persze mindez csak akkor megoldás, ha nem törött/repedt el, "csak" benyomódott.

Üdv: Laci

(#85526) Tikakukac válasza tlala (#85524) üzenetére


Tikakukac
titán

Az Opel cuccok mind drágák. Az utángyártott cuccokon lehet fogni, de sajnos ami hologramos zacskóban lesz, az onnantól halál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85527) Kommy válasza tlala (#85524) üzenetére


Kommy
veterán

Ott van a cikkszám Bárdinál lehet cikkszám szerinte rendelni 25.000 Ft körül van a keret, de fontos ezek a dolgok nem visszavihetőek.

(#85528) Szada85 válasza tlala (#85524) üzenetére


Szada85
aktív tag

Mivel elég új típus, így nagyon olcsón szerintem Sem fogsz tudni sehonnan szerezni ilyet hozzá sajnos.

Ha az említett Bárdiban 25e Ft a keret, akkor esetleg a Csergoe oldalán [itt, nini] picit "olcsóbban" is beszerezhetö.
Amennyire megnéztem az ebay.de-röl rendelve sincs meg ennél kevesebböl, 70€ körül láttam, máshol 66 Fontért.

Bontókat fel lehet hívni, hátha van nekik, bár Ök nagy valószínüség szerint szétbontva nem fogják adni, max a komplett tükröt, ha van is. Bár a többi részét el tudod tenni tartalékba, tükörlap, ház szintén jól jöhet késöbb.

(#85529) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok.
J astra tulaj lettem. Kérdésekkel fordulnék hozzátok, az első ajtókban lévő hangszórókat cserélnem kell, mert nem szólnak. Jobb ezt szakemberre bízni, vagy otthon is kivitelezhető? Ha újat veszek esetleg akkor mire kell figyelni?
A másik kérdésem az lenne hogy az óracsoporton lévő kis kijelző, milyen adatokat tud megjeleníteni? Nekem összesen a km számláló a napi számláló található rajta. Illetve a menüben annyit tudok csinálni hogy megnézem az olajat aminél egy százalékot ír ki. Elképzelhető hogy ennyit tud? Vagy hibás a panel? Eléggé fapados modell, legalábbis J astra szinten. A középső rádió feletti kijelző a legkisebb 3 soros, ha ez számít.

(#85530) zseko


zseko
veterán

Kíváncsiság szintjén felmerült bennem, hogy egy 2000-es gyártású F Astra-ban van-e lehetőség arra, hogy lássam a fogyasztást?

HR24.hu

(#85531) amargo válasza Chiftain (#85529) üzenetére


amargo
addikt

Az első hangszóró cserében mások talán tudnak segíteni, de ott a takaró ilyen kis karmos műanyaggal van rögzítve, azok szoktak törni.

A középső kijelzőt feltudod okosítani, op-com al.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#85532) stickermajom válasza zseko (#85530) üzenetére


stickermajom
addikt

Legegyszerűbben: Spritmonitor app. :D

(#85533) Petyyyyy válasza zseko (#85530) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Technikailag igen, az F is volt már szerelve BC-vel.
#ytalert

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#85534) zseko válasza Petyyyyy (#85533) üzenetére


zseko
veterán

Ez jó hír, és mi kell hozzá? Gondolom kellene venni valami kütyüt ami kiolvassa az adatokat, amit aztán ki lehet valahogy belőle nyerni.

(#85532) stickermajom Ez csak annyi, hogy én töltöm ki mindig? Ilyenekhez sose volt türelmem, hogy vezetgessem :N :(

HR24.hu

(#85535) dosailord


dosailord
tag

Sziasztok!

Pár hete boldog tulajdonosa lettem egy 1999-es Opel Astra G Caravan autónak (1.6 16V). Még a gyári CAR300-as magnós rádió van benne.

A kérdésem az hogy mi kell ahhoz hogy ki tudjam cserélni. Egy Pioneer MVH-X580BT-t néztem ki.
Olvasgattam a topikot, meg keresgettem a neten, de nem tiszta teljesen a kép.

Jól tudom, hogy ezek kellenek az újhoz?
- 1 ISO átalakító
- 1 Antenna átalakító

Ilyen a hátulja a kinézett rádiónak:

Köszi előre is :)

(#85536) stickermajom válasza zseko (#85534) üzenetére


stickermajom
addikt

Pedig ez legalább pontos lesz, a BC úgyis csal. :P

(#85537) Szada85 válasza zseko (#85534) üzenetére


Szada85
aktív tag

Gyári BC-t belepakolni egy picit összetettebb. Kell egy BC kijelzö ( a gyári óra/rádiós kijelzö helyére ), hozzá a BC karja, egy kábelköteg sem árt, plusz a szenzorok, amiket kezel a BC, mindezt beépíteni, programozni, és kész is.
Nem lehetetlen persze ettöl, de ha nem szeretnél túl sok idöt/ pénzt rááldozni, akkor lehet tényleg egyszerübb "számolni". :)

(#85538) Tikakukac válasza dosailord (#85535) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyi. A rádió stekkerét kell átalakítani és az antennát. Ha kell kormányhoz táv akkor az plusz egy adapter még.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85539) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Nézegetve a használt autó kínálatot 1.5-2 millió körül H astra esetleg ford focus ami szóba kerülhet. Kombikat néztem mindenképpen. Mivel G astráról váltanék, így a H egy kicsit közelebb áll. Itt jönne néhány kérdés, ami felmerült bennem.

1. Attól tartok, hogy G-ről H-ra váltás nem lenne annyira nagy váltás, hogy túl sok különbséget észre vegyek. Ezt esetleg cáfolni tudná valaki? G-nél ami zavar, hogy nem igazán kényelmes és 1 órás útnál simán kijön ez (derekam fáj, rossz ülni benne). Emellett külső zaj is bőven van, úttartás se egy nagy valami, na meg még a motor, de ezt következő kérdésre tartogatom.

2. Bluetooth volt gyárilag valamelyik felszereltség mellé?
3. Féktárcsa van elől, de vajon hátul is vagy hátul maradt dob fék?
4. G-nél nem valami jó a fékerő szerintem, H-nál ez mennyivel javult?
5. Hangszigetelése mennyire jó a H-nak, mennyire zajos belül?
6. Lánccal vagy szíjjal szereltek a 2007 utáni 1.6, 1.8, 1.6 turbo motorok?
7. Jelenleg X14XE motorkódú van, városban jó amúgy nem igazán jó sok mindenre. H-nál az 1.6 115Le vagy a 1.8 140 Le lenne jobb megbízhatóság szempontjából? Teljesítményben egyértelmű az 1.8, de ahogy visszaolvastam ott láttam 2 fontosabb hiba forrást is, emlékezetből valamilyen szolenoid és valamilyen tengellyel kapcsolatos hiba forrás volt. 1.6 turbo meg már indokolatlan? Város lenne 80%-ban.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :DD

(#85540) Tikakukac válasza _q (#85539) üzenetére


Tikakukac
titán

A problémákra a megoldás: 2 első ülés kuka, Vectra ülés be. Zajszigetelésből jó sok bitumen és szivacs. Máris kellemesebb a hang. Motor na az meg jó kérdés. Az már egyéni. Fékből meg szintén tied a világ. Ha nagyon szereted a tiprást akkor fel kell rakni a legnagyobb betéteket és nyergeket aztán szevasz. Hátul dettó mehet a tárcsa fel a dob helyére aztán lehet kormányt fejelni :B

Amúgy G vége és H eléggé hasonló. Én pölö H Astra alkatrészeket rendelgetek, mert a CII adatbázis egy romhalmaz.

Tuti tipp: H-ból is tele az ország. Ülj be egybe és vezesd.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85541) adorjant válasza _q (#85539) üzenetére


adorjant
senior tag

Hello!

Az 1.6 115le és az 1.8 140le motor az a lökettérfogaton kívűl kb csont ugyanaz a motor,ugyanazokkal a tipikus hibákkal :) De ettől függetlenül ajánlottak.

(#85542) Chiftain válasza amargo (#85531) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Köszönöm a választ. Az Op-com-os feltanításhoz gondolom szervíz kell, mondjuk akárkire nem is bíznám rá! Igaz akkor már az első hangszórókat is tudják javítani egy kalap alatt.

(#85543) dosailord válasza Tikakukac (#85538) üzenetére


dosailord
tag

Köszi. :) Kormányon nincs távvezérlő így az nem érint.

Ilyeneket (gondolom Astra G specifikus kábelek/átalakítók kellenek) hol lehet kapni? Néztem pár boltot, de többnyire távvezérlős dolgokat találtam, vagy semmit. Vagy rosszul keresek rá.

(#85544) _q válasza Tikakukac (#85540) üzenetére


_q
addikt

Jelenleg egy korai G-ről lenne a váltás egy késői H-ra. Így akkor talán nagyobb különbség lenne. Köszi.

(#85541) adorjant
Köszi neked is. Ezek szerint az 1.8-nál amit olvastam 2 problémásabb dolog az 1.6-nál is jelen van. Jó ezt is tudni.

(#85545) Tikakukac válasza _q (#85544) üzenetére


Tikakukac
titán

Tekintve, hogy a felépítésben nagy diffi nem volt, csak a motorban, így nagy diffi nem lenne. Nagy diffi most volt, mikor 3 tábla szigetelést bedobtam a kocsiba a kárpitok alá. Na szériában egyetlen H sem lesz olyan kussban így alulról, mint ez a G most. És került 20k-ba :B

Chiftain: Mondjuk én lehet egy fórumos kollégára inkább bíznám, mint azokra, akiknek fejtörést okozott egy burkolat leszedése az OBD csatihoz :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85546) Tikakukac válasza dosailord (#85543) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor valamit nem jól kerestél, valóban :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85547) amargo válasza _q (#85539) üzenetére


amargo
addikt

Én G-ről váltottam J-re és pont azért mentem a J felé inkább, mert a H nem adott volna túl nagy változást. Nálam a biztonság volt a fő szempont.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#85548) Chiftain válasza Tikakukac (#85545) üzenetére


Chiftain
aktív tag

A borkolat leszedős történet valami szervízes sztori? :D
Bíznám én is akár fórum társra, de kiköltözten külföldre így elég bizonytalan hogy mikor lehetne megcsinàlni.

(#85549) _q válasza amargo (#85547) üzenetére


_q
addikt

Kicsit tartok én is tőle, de a J már legalább +1 millió lenne ami nem fér bele. Ahogy néztem 3 milliótól vannak inkább választékban. A biztonság nálam is szempont amúgy. Nekem még a legelsők közül van a G, nincs benne semmi plusz, se ABS se ESP, légzsák is csak minimális. Ezekhez képest előrelépés lenne, a komfortot meg nem tudom.

(#85550) Tikakukac válasza Chiftain (#85548) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Egy csecsemőnek menne, szerviz szétbarmolta. Nem véletlen mentem bele a témába infósként. Korrekt szervizt 10 éve nem láttam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.