Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) athomi válasza molnarpeter (#84450) üzenetére


athomi
veterán

Szerintem ugyanúgy 5% etanol van benne, mint a többi sima 95-ösben. :) A prémium üzemanyagokba valószínűleg nem szoktak tenni, ahogy az Auchan 98-asában sincs.

[ Szerkesztve ]

(#84502) Declare válasza B-L-A-C-K (#84472) üzenetére


Declare
őstag

oooooooooooooo a kis GTC :O

Szivem facsarodik :))

Mondjuk az 1,4 ebbe az autoba egy picit karcsu, de ha kiprobaltad es ok, akkor ok .

(#84503) Declare válasza tkesy (#84492) üzenetére


Declare
őstag

Klassz :C

(pedig milyen alap lenne, hogy a cegek is tamogassak es kiepitsek ezeket az elektromos töltöket....)

(#84504) Luck Dragon válasza Declare (#84502) üzenetére

Én ezt nem mertem leírni neki, ha kipróbálta és jól neki akkor hajrá. 😀😊

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84505) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#84504) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ Declare: Kipróbáltam, úgy ültem bele hogy természetesen tudtam mire kell számítani, de még kicsit csalódás is volt, mert jobban ment mint vártam, persze nem egy Insignia, de mondom városba ahol ugye eleve nem megy az ember 70-nél többel, illetve ugye dugókban is kell araszolgatni arra nekem ez is elég, cserébe nem sok gondom lesz vele remélhetőleg.

Amúgy ebbe nem lánc van, azt hittem olyan mint a Corsa 1.4, mert ugye abba elvileg láncos a motor.

A másik meg még ugye nem vettem meg, csütörtökön lehet állapotfelmérésen nem felel meg...:) Bár úgy érzettem tényleg egyben van a kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#84506) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#84505) üzenetére

Mi csak jót akarunk neked, ha jó akkor jó, ebből nem csinálunk vitát.

De én nem tudok olyan H-ról ami az 1.4-es között szíjas vezérléssel rendelkezik. 🤔
Ha csak nem a XEL kiadás ami 75 pacis, de az elvileg nem került GTC-be.
Többi 1.4-es xep ami ecoflex (LPG) és twinport az mind láncos.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84507) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#84506) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pedig ez tuti szíjas, vagyis a motor oldalon ott volt a szíj...

De rákeresve gondolom nem árulnak hozzá ha nem az lenne...

[ Szerkesztve ]

(#84508) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#84507) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem az ekszij (hosszbordas) volt?

I humbly and respectfully decline™

(#84509) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#84507) üzenetére

Az nem a generátor szíj volt? :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84510) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#84509) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én azt hittem mindig az vezérlés része...:D

De jó mert akkor majd nem cseréltetek benne ilyen szíjas vezérlést ha nincs is... ;]

[ Szerkesztve ]

(#84511) Szada85 válasza B-L-A-C-K (#84510) üzenetére


Szada85
aktív tag

Bár nem a legnagyobb felbontású a kép, de talán látszik rajta a "külsö" szíj, ami a generátort is hajtja pl., és a borítás alatt levö lánc, ami a "vezérlés". :)

(#84512) B-L-A-C-K válasza Szada85 (#84511) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

Már csak az lenne a kérdés ha szép és jó minden, hogy felni maradjon, vagy vegyek rá majd egy nagyobbat, ha marad ha nem 4 évszakos megy rá az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#84513) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#84512) üzenetére

Ha jól rémlik a jelenlegi egy 16" 205/55 R16 5x110 6-os szélességű gyári tíz küllős "alumamusz" van.

A következő lépcső gyárban 17" 215/45-R17 ezzel semmi baj sem lenne még ez ET vel sem.
Viszont 7" szélességű és sokat fog, kevés neki az 1.4-motor.

Szerintem maradjon a jelenlegi , ami szép is és olcsóbb is hozzá egy négyévszakos.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84514) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#84513) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

15-ös van rajta, vagyis a méretét elfelejtettem megnézni mikor nézegettem, de hirdetésben úgy írták. A tegnap linkelt facebookos képekből meg nem állapítom meg az mekkora...

[ Szerkesztve ]

(#84515) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#84514) üzenetére

Megkerestem az autódat, már csak azért sem lehet 15" mert összesen kettő típus van belőle és azok is a nyolc küllős.

Tiéd ahogyan írtam is a tíz küllős abból is a
6.5J x 16 ofszet 37, 4-csavarral szerelt, mert van ugyan ez csak öt csavaros.
Abroncsméret:205/55 R 16 91H vagy 205/55 R 16 91V.

Így keresd.

Katalógusszám 10 02 126
Alkatrészszám 13116621

"Alumamuszok H Astra"

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84516) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#84515) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez is jó hír... :R

(#84517) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#84516) üzenetére

Mivel négy csavaros így nem is lehet nagyobb gyári alufelnid, mert 17-18 pacsuk mind 5 csavaros kiosztása van.

'"Ez is jó hír... :R ""
Akkor jó :))

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84518) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#84517) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

16-17-re cseréltem volna max, de ha nem 15-ös hanem 16-os, és 17-es nem is jó rá, így akkor nagyobb sem lehet meg cserélni sem kell... :P Viszont a 4 gumi az ~120 ezer, hátha lesz majd akcióba...

[ Szerkesztve ]

(#84519) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#84518) üzenetére

Hát ezt már te tudod.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84520) bandi0000


bandi0000
nagyúr

ezek közül melyik márka a preferált? vagy mind1?

Xbox One: bandymnc

(#84521) _seth_


_seth_
veterán

Hátha van valakinek ötlete az alábbi problémára:
B Vectra nehezen indul injektor csere óta, előtte kulcs fordításra egyből beroffent. Kapott felújított injektorokat és azóta elsőre kulcs elforditasra beindul ugyan, de olyan mintha nem kapna benzint. Üzemanyag pumpa és szűrő új, motor egy éve felújítva. A tömítések rendben vannak, injektor hidat, bebzinnyomas szabályozó szelepet illetve híd szelepet már csereltem, de nem változott semmi. Néha elsore is beindul, olyankor azt hiszem mindig, hogy megjavult :) Ha már jár akkor hibamentes teljesen. Ha az injektor hídon megnyomom a szelepet akkor vagy jön ki a benzin ha frissen van leallitva vagy ha régebben akkor semmi sem történik. Járó motornal is nyomtam már be a szelepet, hogy kidolgozza a levegőt, de ettől sem javult meg.

Ötlet?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#84522) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Az új Insigniákról mik a vélemények?

Persze csak álom egyenlőre, meg drága is, esetleg pár év múlva vennék ha vennék, mert ugye ez az utolsó Opel

Nagyon durvák ezek az 1,5 literes 140Le-s motorok, de ennek nem pont ez a hátránya? hogy ki van sajtolva? Mert ugye annak idején a Calibrák tudták ezt a 100 pár lóerőt a 2000-es motorral :D

Amúgy ajánlottak ezek az insigniák? Német autót akarok, szóval még a Passatok vannak a listán, de az opelt mint márkát szeretem eddig

Xbox One: bandymnc

(#84523) B-L-A-C-K válasza bandi0000 (#84522) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az hogy milyen életűek lesznek hosszútávon azt még nem lehet megmondani szerintem. Viszont én simán vennék új Insit.

(#84524) bandi0000 válasza B-L-A-C-K (#84523) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én azért a sok elektronikától félek, mert az stimm hogy nem fogja bírni 20 évig mint a mostani F, de ha veszek egy 5 éves autót az talán hiba nélkül futott, de aztán szerintem sorban jönnének elő, és ezekhez elég drága minden, persze ez bármelyik márkánál így van, mind agyon van bonyolítva, persze a sok elektronika nem függetlenül rossz, de sok tök felesleges

Xbox One: bandymnc

(#84525) Luck Dragon válasza bandi0000 (#84524) üzenetére

Ezzel az a baj hogy a Passat még jobban szét van elektronikázva.
Így mindegy is hogy a jövőben melyiket is veszi az ember , mindegyik ha egyszer megadja magukat akkor nem két forint lesz.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84526) _Zsolt_


_Zsolt_
tag

Sziasztok.

Van egy F astrám. 96 évjárat C14NZ F10 váltóval. 250000KM

A problémám az, hogy kevés a váltóban az olaj. Sok helyen olvastam hogy csak gyári GM olaj a jó bele.
Ahogy néztem 80W90 Gl-4 szabványú olaj kell bele.
Viszont sehol se találok GM olajból ilyen viszkozitásut csak 75W90 est ami már GL-5 szabványú.

Régen tuti volt ebből 80W90 cucc. Hol lehet ilyet kapni?

Szerintetek milyen olajat rakjak bele és esetleg rá lehet tölteni a régi olajra, vagy akkor már csere? /kb 1,6L kell bele/

Bárdinál ezt néztem ki ha nincs más CASTROL (CAS 118-1) Manual EP 80W-90, de inkább gyárit szeretnék....

(#84527) amargo válasza amargo (#83128) üzenetére


amargo
addikt

Az élet apró elégtételei. A közútkezelő elismerte és kifizette a kárt. Igaz az ezzel járó amortizációt nyilván nem fizették meg..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#84528) F_Zolee válasza B-L-A-C-K (#84523) üzenetére


F_Zolee
veterán

Más. Ma láttam sportos fiat panda-t. Nem játszik? :D

(#84529) Luck Dragon válasza F_Zolee (#84528) üzenetére

4X4- es panda. :))

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84530) tkesy válasza Magnum_ (#84494) üzenetére


tkesy
őstag

Ránézek +1x, de nem rémlik, hogy lenne ilyen lehetőség az oszlopokon.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#84531) B-L-A-C-K válasza F_Zolee (#84528) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tecccik a panda...

(#84532) mohabá 007 válasza _seth_ (#84521) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintem a szekunderlevegő rendszert hiányolja Indításkor ez adja automatikusan a magasabb alapjárati fodulatot.(dúsított keverék).Mivel kikaptad a rendszert,indításnál rá kell lépned a gázpedálra :K Ha a gyújtást ráadod,kb: 2mp-ig hallani az üzemanyagszivattyú hangját,ezidő alatt lesz meg a megfelelő nyomás a rendszerben.Ha csak rövid ideig állsz le,ujraindulsz,nem hallani a szivattyú hangját,mivel még megfelelő a nyomás a rendszerben.A nyomás több óra állás alatt lecsökken

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84533) Tikakukac


Tikakukac
titán

Bedobom ide is: nem bovdenes kuplungos Astráknál van lehetőség a pedál útját befolyásolni? A pedálgumival évek óta szopó van, mert alapból nagyon közel van a pedál a gumi alsó része meg így nonstop leesik róla. Most meg szigetelve is lett a verda és hát nyilván nem lett jobb :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84534) _seth_ válasza mohabá 007 (#84532) üzenetére


_seth_
veterán

Injektor csere előtt, de már a szekunder rendszer kiszerelése után indult könnyedén. Ha nyomom a gázt indítás közben ugyanúgy indul.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#84535) Declare válasza bandi0000 (#84524) üzenetére


Declare
őstag

minel dragabb es ujabb es jobban felextrazott autot veszel, annal több gond lehet vele :) az elettartamat nem tudod az F astraval összehasonlitani, de a biztonsagat, kenyelmet es szolgaltatasait sem.

Kell a szerencse, hogy egy jo allapotu, jo esellyel ceges flotta autot megvegyen az ember. Ez az insigna/passat a tipikus ceges auto a nemeteknel es nem a menedzser vagy felsö vezetö körökben. Sok esetben "Baustellenwagen", cipelik koppig pakolva a cementeszsakokat padlogazon....en asszem csak maganszemelytöl probalnek venni ilyen autot, de ugye ott a talalti arany leszükül a tizedere kb.

Kell a szerencse, de nem remenytelen, csak asd bele magad a temaba rendesen egy kiszemelt tipussal kapcsolatban. Nezz meg sokat, probald ki es akkor talan jobban latod, mire kell majd figyelned.

(#84531) B-L-A-C-K neeeeeeeeeee.....miiiii?? Nem tetszik a fiat panda???? Nem ertem.... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84536) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Az A zafin eddig is folyt a hűtővív, viszont most már nagyon megnőtt a fogyás, szóval szerelőhöz került emiatt.
Viszont ha már ott van a kocsi, akkor megcsinálnám véglegesen az egr gondot.
Vennék bontóból egy egr-t, amit lefalaznék.
1. Hol vegyem meg? Itt, vagy itt, vagy itt, vagy itt, esetleg itt? Van valakinek bármelyikkel tapasztalata?
2. Honnan tudom mikor megveszem és elhozom, hogy nem hibás, jól működik (mivel ugye ez ennél a típusnál ilyen korban gyakori probléma)?
3. Anno ezer éve valaki linkelt egy lezáró/falazó alkatrészt. Ilyet hol lehet venni?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84537) Jofi81


Jofi81
őstag

Történt ma egy fura dolog az autóval. Nagyon nehezen indult, utána meg világított a motorhiba ikonja. Ezután gázadásra leesett a fordulatszám, majdnem lefulladt. Néhány próbálkozás után eltűnt a hibajelzés és minden normálisan működött. Újraindítva simán indult és nem volt semmi probléma. Mi lehetett ez? Kezdjek el aggódni?

(#84538) Sanki


Sanki
addikt

Van itt olyan, aki levette G Astra-ról az oldalsó műanyag küszöböket és nem rakta vissza?
Úgy hogy néz ki?

(#84539) Tikakukac válasza Sanki (#84538) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég ocsmányan :B 1,5 hétig úgy gurult a verda és hát na. A kiálló patenttartókkal remekül ki lehet szaggatni ruhákat pölö. A furatokon pedig beverni az alvázba pár kiló sarat meg pár vödör vizet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84540) Sanki válasza Tikakukac (#84539) üzenetére


Sanki
addikt

Akkor azzal sincs előrébb az ember, ha leveszi és úgy hagyja. :DDD :O

(#84541) mohabá 007 válasza Jofi81 (#84537) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A hibakód megmondja, mi nem tetszik az ECU nak.Nézd meg.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84542) Tikakukac válasza Sanki (#84540) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát nagyon nem :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84543) Sanki válasza Tikakukac (#84542) üzenetére


Sanki
addikt

Akkor a küszöböt is le kell szedni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#84544) Jofi81 válasza mohabá 007 (#84541) üzenetére


Jofi81
őstag

De az már elmúlt. Vagy ilyenkor eltárolja?

(#84545) mohabá 007 válasza Jofi81 (#84544) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A hiba elmúlt, de a hibakód még megvan. Majd csak később felejti el,ha a hiba nem jelentkezik újra. :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84546) Jofi81 válasza mohabá 007 (#84545) üzenetére


Jofi81
őstag

Értem, köszi, akkor megpróbálom kiolvasni. :)

(#84547) Magnum_ válasza Jofi81 (#84546) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Budapesti vagy?

I humbly and respectfully decline™

(#84548) Jofi81 válasza Magnum_ (#84547) üzenetére


Jofi81
őstag

Sajnos nem.

(#84549) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Z14XEL-be hany darab gyertya kell?

Jofi81: valahol a Balaton delipartjan laksz? Ott mrg ki tudom olvasni :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#84550) mohabá 007 válasza Jofi81 (#84546) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Tudod hogy kell kivillogtatni sk?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.