Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84751) mohabá 007 válasza sziku69 (#84749) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Azt csináltad, amit mondott. :K B Veki megvan még?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84752) sziku69 válasza mohabá 007 (#84751) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia! Eladtam a B Vectrát. Sajnos nagyon sokat kellett volna rákölteni. Motorikusan rendben volt, de a futóműre, kasztnira 200 ráment volna alaphangon. Volt még rajta műszaki. Így viszonylag jó áron eltudtam adni.

(#84753) molnarpeter válasza #81556480 (#84750) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hol csinálták neked?

(#84754) Feenyx válasza #81556480 (#84750) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nekem itt Győr mellett Gyirmóton.

(#84755) #81556480 válasza molnarpeter (#84753) üzenetére


#81556480
törölt tag

Talàn Kecskeméten. Most írtam rà, mert postázva volt, nem személyesen. De azt írja van egy év garancia

Szerk: Fuhh, nagyon beleszaladt az ember 😁írom hogy kopik, meg ragad , erre írja: igen, szokásos. Ki csinálta?

Mondom:Ti :D

Válasz: akkor nem szokásos
🤔

[ Szerkesztve ]

(#84756) mohabá 007 válasza sziku69 (#84752) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ez az a 1.7DTi C Corsa, amit nem is magadnak vettél? :D

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84757) Petyyyyy válasza #81556480 (#84755) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez klasszis. :C

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#84758) sziku69 válasza mohabá 007 (#84756) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez bizony. :) Az asszony hajtja, amíg még bírja szegény autó. :DDD

(#84759) rzsolt73


rzsolt73
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Adott egy opel astra classic 1.4-es autó.
Most vettem észre, hogy a jobb első ülésnél teljesen elázott a szőnyeg.

Ezt mi okozhatta?

(#84760) adorjant válasza rzsolt73 (#84759) üzenetére


adorjant
senior tag

Szerintem eldugult a klíma kifolyója, vagy szimplán a radiátor szivárog.

[ Szerkesztve ]

(#84761) rzsolt73 válasza adorjant (#84760) üzenetére


rzsolt73
csendes tag

Klíma van benne és most többet is használtam mint eddig az időjárás miatt.
Ez a kifolyó hol található?
Meg tudnám itthon is csinálni vagy szervíz?

Radiátor nem hinném, akkor fogynia kéne a hűtővíznek.
Vagy nem jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#84762) Tikakukac válasza rzsolt73 (#84761) üzenetére


Tikakukac
titán

2 nap és én is nekiállok takarítani, csinálok képeket.

A legnagyobb gond, hogy alul a kivezetőhöz akna vagy csápos a legjobb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84763) trassher válasza #81556480 (#84755) üzenetére


trassher
addikt

Na ezen most felnevttem de nagyon :DD

Redmi Note 7

(#84764) sziku69


sziku69
senior tag

Most hogy megoldódott a távirányítós, ajtónyitási probléma, van egy másik. ( ezzel összefüggően)
Így nem is működik távirányítóról.
A jelenség az, hogy ha kinyitom az ajtót, sípol. Mintha pl a világítást rajta felejtettem volna. Ha adok rá gyujtást akkor elhallgat.
Az egyébként megállja a helyét, hogy ha rajta hagyom az autón a világítást, nem tudom távirányítóval bezárni, kinyitni az autót?
C Corsa 2003-as 1.7 isuzu dízel.

Ez a jelenség már rég fennáll, de mivel kulccsal használták az autót, ez nem volt annyira lényeges. Bár a sípolás azért idegesítő volt. Bár nem én vagyok a gazdája. Így engem nem zavart.

[ Szerkesztve ]

(#84765) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Járt már vki úgy hogy elemcsere után nem működött a kulcs?
A helyzet az, hogy régóta nem volt már használatban a kulcs (legalábbis a távirányítós része) és most történt meg benne az elemcsere.
A mikrokapcsolók okésak, kattan mindegyik.
Mi lehet a baj?
(Opel Vectra C -ről van szó.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#84766) sziku69 válasza pvt.peter (#84765) üzenetére


sziku69
senior tag

C Corsánál nekem úgy sikerült, hogy
simán kinyitod kulccsal.
beülsz, becsukod az ajtót.
gyujtást adsz rá, majd zár nyit gomb, és újra zár nyit gomb.
majd leveszed gyujtásról.

Ha így nem megy akkor próbálj meg fordított kombinációt. de mindig vedd le utána gyujtásról.
Hátha...
Persze ez csak tipp a Vectrához. :DDD

(#84767) Sanki válasza pvt.peter (#84765) üzenetére


Sanki
addikt

G Astra-ban úgy van, hogy berakod a kulcsot, gyújtásig fordít majd az egyik gombot nyomd meg. Ekkora újra csatlakozik és lezár majd kinyit a központi zár.
Ez csak akkor működik, ha korábban már össze volt tanítva.

(#84768) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Zafira A:
A szerelővel megbeszéltem, hogy lezáratom az egr-t, el is mentem a karosszériáshoz, meg is csinálta.
Viszont 5ezer ft volt. Jogtalanul vagyok kiakadva, vagy tényleg nagyon átkúrtak?
A kocsi ott állt egy napot a napon, attól ez el tud repedni (vagy csinált valamit a beltérben)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84769) Tikakukac válasza ArthurShelby (#84768) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az ott jobb oldalon csavar, akkor nagyon nagy talány nincs, azt valaki tökig húzta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84770) ArthurShelby válasza Tikakukac (#84769) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Oké, de anno, vagy most?
Lehet, hogy régóta feszült, és most kapott egy nap löketet, és attól (nem akarom jogtalanul gyanúsítani). De az is lehet, hogy mókolt valamit a beltérben (ahol semmi keresnivalója nem volt).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84771) Tikakukac válasza ArthurShelby (#84770) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármit lehet nyilván, de szerintem elég egyértelműen ez túlhúzott csavar.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84772) pvt.peter válasza sziku69 (#84766) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ sziku69 és Sanki.
Közben megnéztem a B-L-A-C-K kolléga által linkelt kézikönyvben, hogy hátha van-e vmi erről.
67. oldal:

Végül, nem tudom, hogy hogyan sikerült (ugyanis nem volt semmilyen hangjelzés) de most már nyit, illetve zár megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#84773) sziku69 válasza sziku69 (#84764) üzenetére


sziku69
senior tag

Erre tudtok valamit mondani? Vagy irány az autóvillamosságis?

(#84774) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Mivel azt hittem Opel-t fogok venni megint, így berendeltem 3x4 ilyen fém szelepsapkát. Végül nem Opel-t vettem, szétosztottam kettőt már, 1 még van amire így nem tartok igényt, szóval ha kell valakinek szóljon (természetesen ingyen adom).

[ Szerkesztve ]

(#84775) mohabá 007 válasza sziku69 (#84773) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Annyit tudok mondani, hogy a az a bajod amit leírtál: "...A jelenség az, hogy ha kinyitom az ajtót, sípol. Mintha pl a világítást rajta felejtettem volna. Ha adok rá gyujtást akkor elhallgat..."

Ez normális, és akkor is elhallgat, ha kihúzod a kulcsot,majd visszadugod.
Ha kiveszed a kulcsot, ajtó kinyit,és akkor is sípol, az gubanc.

"...Az egyébként megállja a helyét, hogy ha rajta hagyom az autón a világítást, nem tudom távirányítóval bezárni, kinyitni az autót?.."

Erről sec-perc alatt meggyőződhetsz magad is. :P (vekimnél nem igaz) :N

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84776) beg


beg
veterán

Mind a 4 villanyablakom lehúzva maradt. Biztitáblát néztem, mindegyik megvan. Mármost így nem hagyhatom éjjel az utcán. Tud valaki Bp vagy környékén egy villamosságist mondani aki 17 óra után is vállalja? Ja és utólagos villanyablak csak hogy egyszerű legyen. Előző tulaj szereltette be.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#84777) mohabá 007 válasza ArthurShelby (#84768) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintem ez már korábban lett megbontva, pl:izzócsere az óracsoportban, ami több órás meló. Felületesen lett összeszerelve,eddig bírta,(vagy most vetted csak észre)

Nem vagy átverve az 5ezer Ft-al. A lefalazót is ő csinálta? EGR másik lett beletéve? Úgy lett megcsinálva, ahogy korábban megbeszéltük? Hibalámpa nem jelez?
Beteg motort miért karosszériással gyógyittatod?Fogy még a hűtővized? (húú..de kíváncsi vagyok :DDD )

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84778) ArthurShelby válasza mohabá 007 (#84777) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Még nincs meg a másik egr, csak a lefalazót csinálta meg (levágott egy lemezt méretre, meg betette a karosszériás). A szerelőm szabin van, jövő hét kedden viszem hozzá, mert a hűtővíz már sárgás, és túlmelegszik (100fok), valszeg lyukas a hűtőm (és koszos is).
Most kiszedtem az egr-t, hátha meg tudom tisztítani (bár most már látom, hogy esélytelen). (esetleg ha valakinek van jó tippje ne tartsa magában).
Visszadugjam, vagy jó így is? Valahol bontóban szerzek hétfőn.
Hibalámpával még nem foglalkoztam (nem töröltem a hibakódot).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84779) sziku69 válasza mohabá 007 (#84775) üzenetére


sziku69
senior tag

"Ha kiveszed a kulcsot, ajtó kinyit,és akkor is sípol, az gubanc."

Épp ez a problémám.

Néha sípol (80%) néha nem. Amikor a kulcsot belőttem az "agyához" akkor éppen nem sípolt. Asszony örült neki fél napig :D hogy távirányítóval nyithatja zárhatja. Rövid volt az öröme. :DDD

A kérdés az, hogy mit nézzek meg először. Nem nagyon akarnék tyukbeleshez menni vele, ha nem muszáj.

(#84780) Tikakukac válasza sziku69 (#84779) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt a funkciót a multitimer egyik drótja iktatja ki, Astra legalábbis így csinál.

Viszont ilyet nyilván nem kéne csinálnia alapból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84781) rover45 válasza rover45 (#84737) üzenetére


rover45
senior tag

Ha ne adj Isten bárki aggódott volna, simán átment az autó az eredetvizsgán :K

(#84782) sziku69 válasza Tikakukac (#84780) üzenetére


sziku69
senior tag

Vélhetően valami kontakt hiba lehet? Mert néha előfordul hogy nem sipol. Lehet vele valamit kezdeni?

(#84783) mohabá 007 válasza ArthurShelby (#84778) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Mivel az EGR nem működöképes, teljesen mindegy, hogy visszadugod e,vagy sem, a lámpácska jelez.Ha majd jól működő EGR lesz betéve, a lámpácska nem jelez,és a hibakódot idővel elfelejti,még törölni se kell.

Az EGR működőképességét így tudod ellenőrizni: (a kép alatt, az utolsó előtti mondat a lényeg! :DDD )[link]
Ezek alapján megnézheted, hogy neked döglött e:[link] ill a bontottat ott, helyben le tudod ellenőrizni, hogy jól műlödik e. :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84784) Tikakukac válasza sziku69 (#84782) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztitábla jobb oldalán van a csati, lehet vele szórakozni rendesen szerencsére :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84785) lsebestyen válasza rover45 (#84781) üzenetére


lsebestyen
addikt

Valld be, hogy te aggódtál. ;] ;]

(#84786) sziku69 válasza Tikakukac (#84784) üzenetére


sziku69
senior tag

Itt vannak a képek róla. Van ott egy Delphi-s cucc. Lehet hogy arról van szó?

(#84787) mohabá 007 válasza sziku69 (#84786) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az a Delphi-s cucc egy sima takarófedél. A biztosítékdobozból,a relédobozba menő vezetékeket takarja.

A családban is van egy Z10Xe Corsa C. biztitábla ua,mint neked.Multitimert nem találtam :(

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84788) Tikakukac válasza sziku69 (#84786) üzenetére


Tikakukac
titán

Hm, na ez bizony másabb tészta.

El vagyok havazva, de meg kéne nézni honnan hova mennek a dolgok és miként működik itt a visszajelzés. G Astra 2 szálat használ erre. Egyik a sima sípolást adja, másik a villanyra sipákol.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84789) sziku69 válasza mohabá 007 (#84787) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi az infót.
Közben már telefonáltam a multitimerrel kapcsolatban a xviii. keres Sörös autó alkatrészesnek. Őket ismerem, mint Opel bontóst itt a környéken.
A srác mondta, hogy a gyujtáskapcsoló zárbetét is művel ilyen jelenséget, ha nem ugrik ki miután kiveszem a kulcsot. Multitimerről ők sem tudnak.

A zárbetét kiugrik nálam, azzal nincs baj. De még az alatta lévő kapcsoló az szórakozhat, amit kapcsol a zárbetét.

A delphis fedél alatti relékről lehet tudni valamit?

Azt néztem éppen, hogy elég sz@r helyen van. tele van falevéllel, meg trutyival a környéke. Lehet hogy ott a környékén szivárog be a víz a vezető felőli oldalra, mert ha esik az eső, és indításnál az asszony benyomja a kuplung pedált, akkor víz folyik a cipőjére.

(#84790) mohabá 007 válasza sziku69 (#84789) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...A delphis fedél alatti relékről lehet tudni valamit?..."

Mivel a C Corsa biztijeiről fellelhető infók nem tetszettek,relékről meg szinte semmi,csináltam magamnak, de "közkincsé" :DDD teszem.

Biztosítékok, relék a motortérben:

Relék a relédobozban:

Ennyit tudtam segíteni. :B

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#84791) sziku69 válasza mohabá 007 (#84790) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm Mohabá! Ez nemes cselekedet volt! :)
Neked is köszönöm Tikakukac! :)

Nem biztos, de előfordulhat, hogy valahogy nedvesség szívároghat be a relés fedél alá. Gyanítom, mert ahogy írtam tiszta trutyi körülötte minden. A következő dolgom az lesz, hogy kipucolom, mert elképzelhető, hogy a víz nem tud lefolyni, mert ott valahol el van dugulva. Ezért is folyik be az utastérbe.

(#84792) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, másodjára dobta ki a P0170 hibakódot a Z16XEP motorral szerelt Astra G-m. Nem érzek rajta semmi változást, mindkét alkalommal tankolás után dobta a hibát, majd a következő tankolás után el is tűnt. Van esetleg tippetek hogy mi lehet a probléma? A fogyasztásom változatlan, MaxxMotion95 megy bele egy ideje folyamatosan.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#84793) Def26


Def26
félisten

ople insigniánál mi ez az overboost érték?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#84794) molnarpeter válasza Def26 (#84793) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rövid ideig nagyobb töltőnyomás, több kraft. Előzés közben névleges plusz 10 lóerő mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#84795) Def26 válasza molnarpeter (#84794) üzenetére


Def26
félisten

és hogy kapcsolható be? Vagy esetleg a rendszer tudja, hogy nekem mikor van rá szükségem?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#84796) molnarpeter válasza Def26 (#84795) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kickdown elég, ha jól olvasom. 15 másodpercig megemeli a töltőnyomást, utána visszaveszi, hogy ne károsodjon.

(#84797) Def26 válasza molnarpeter (#84796) üzenetére


Def26
félisten

:R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#84798) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Bocsi a kérdésért de tudja véletlenül vki, hogy mekkora az Opel Vectra C (2004, 1.6L, benzines) szélvédőmosó tartálya?
Gyakorlatilag most töltöttem fel legelőször, simán elnyelt 4 liter folyadékot, sajnos több nem volt :DD

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#84799) pvt.peter


pvt.peter
őstag

És még egy kérdésem lenne, nem szabadultok meg ilyen könnyen tőlem :D
Szintén Vectra C: a középső hátsó ülés biztonsági öve meg se mozdul, ezen kívül más használható megoldást nem találtam, de ez sem oldotta meg, ugyanis hiába pattintottam vissza a támlákat, továbbra sem mozdul meg az öv.
A beragadt alkatrész alatt nem tudom, hogy mit értett a válasz adó. Egyáltalán hol, melyik részen kellene keresnem?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#84800) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Keyless rendszer.
Ha a kocsi nem hajlandó nyílni, csak a kulcson lévő gombra, az jelent valamit?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.