Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) F_Gergely válasza Markizmark (#57050) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nyilvan ettol meg lehet lancos vezerlest cserelni, van aki megteheti hogy pl minden olajcserekor kifizet 200 ezret vezerles cserere. Szive joga.
En ugy vagyok vele, ami mukodik, megbizhato es jo minek hozzanyulni? De aki ilyen az igazabol csereljen mindent, kuplungot, generatort, klimakompresszort, mindent mert mivan ha holnap tonkremegy? Igaz, mukodik, semmi baja inkabb cserelje ki nehogy tonkremenjen.

(#57052) Lauda válasza Markizmark (#57050) üzenetére


Lauda
félisten

Es meg ezen kivul kellett egy uj vezerles is. Ne butaskodj mar. Gyakori karosodas ilyenkor 6-10 szelep csere, vezermutengely(ek) torese, dugattyutores, hajtokarcsapagyak torese. A kar merteke lehet 50 ezer vagy 500 ezer forint is.

A lanc egy elavult, kenyes szerkezet. Nehez, kenyes az olajra, hajlamos a kopasra a lanc, a feszitok, a kerekek. Nem veletlen valtottak a szijra. Jelenleg a motorok par szazaleka lancos, a tobb mind szijas. Ebbol csak jozan paraszti esszel belegondolva sem az jon le, hogy azert, mert a lancos vezerles k@rva jo.

Szerintem leirta mindenki amit szeretett volna, felesleges ezen tovabb rugozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#57053) diablo1984 válasza Lauda (#57042) üzenetére


diablo1984
veterán

Ha már valaki egy ismeretlen vezèrlèsen akar spórolni ès a szíjat leveszi, akkor legalább annyira ne legyen skót ès egy új szíjat rakjon vissza.....

(#57054) AMD Power válasza Markizmark (#57025) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor jo nalad is a fogyi. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57055) Markizmark válasza AMD Power (#57054) üzenetére


Markizmark
addikt

Igen, mindennapos pályázással ennyi lett, rövidtávokon télen 8 liter is megvolt.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57056) Kickass válasza F_Gergely (#57030) üzenetére


Kickass
őstag

Nem duplasoros, ez a sajátom.
Gyári csereperiódus nincs előírva.

(#57057) F_Gergely válasza Kickass (#57056) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem dupla soros (en fogalmaztam rosszul akkor) hanem dupla lancos (also-felso). :B

(#57058) Petyyyyy válasza Kickass (#57023) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Meghát. :D

Valószínű én is fent leszek köv. hétvégén, de már most kapom a kottát, miszerint lehet nekem sem iktatható be a koccanás. :U BTW elkekszeltem a linket, íme a jó. [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57059) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Full off, de sokat csüngök hahun -> legalabb oszinte: Mondeo ST220 453e km.

(#57060) F_Gergely válasza zolikaDB (#57059) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ebbol az elozogeneracios (szaloncukorlampas) mondeo st nagyon bejott olyat szivesen vettem volna.

(#57061) oliwire


oliwire
őstag

Az mitől lehet, hogy néha, egy helyben állva, álló motornál egyszer csak nem megy a szervó. (akkor veszem észre, mikor indulnék el.) leállít, újra beindít szokott segíteni. Nem tudom hogy köze lehet-e hozzá, de néha a szivargyújtóról mintha más áramerősség lenne néha. Egyszer tud menni róla a transzmitter és mellette tölti is a telefont, miközben megy a waze, máskor meg jelzi a telefon, hogy tölt, transzmitter is működik, de mégis merül lassan a telefon.

(#57062) M_o_g_y_i válasza Directors (#57018) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Valahol egy F Astra-váltó olajának a cseréjénél olvastam, hogy betölteni a szellőzőnél lehet, ha nincs külön csavar erre.
Máshol meg azt is, hogy az ajánlott szint fölé töltik a váltót +2 decivel, mert akkor van a teljes rendszer normálisan kenve. :F
Baj meg tuti nem lehet ebből, a fölösleget úgyis kinyomja a szellőzőnél. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57063) Loner


Loner
tag

Szép estét!

Van valakinek tapasztalata a.z. meisterteile olajjal kapcsolatban?
21 éves opel astrába cserélném.
Köszönöm!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#57064) diablo1984 válasza Loner (#57063) üzenetére


diablo1984
veterán

inkább rakj bele gm vagy mannol opel specifikus olajat, azt az az májsztert felejtsd el! ha jót akarsz olcsón, akkor mannol!

(#57065) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

G Astrát mennyiért, milyen felszereltséggel, milyen motorral érdemes venni?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57066) beg válasza HoaryFox (#57065) üzenetére


beg
veterán

Mennyi pénzügyi kerettel, milyen igényel, melyik tüzelőanyaggal?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57067) w333 válasza HoaryFox (#57065) üzenetére


w333
félisten

600k -tól, Elegance, minél nagyobb annál jobb ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57068) HoaryFox válasza beg (#57066) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

- 500-600ezer plusz költségek (átírás, első szervíz) nélkül
- Benzin (dízelt a traktorokba ;] )
- Min. el. ablak elől, klíma, szervó

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57069) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Autóvásárlás előtt állok, most egy 98-as ezres swiftem van.
A kinézett eddig egy Renault Clio 2002 1.4 16V
De a C Corsa formája pl. feketében 3 ajtósban is nagyon tetszik. Meg ebben az ársávban is mozog.
Kérdésem az lenne, hogy ajánljátok ez a típust? Elektronikailag megbízhatóbb-e esetleg mint Francia Clio?
Ismerősi körömben volt egy C Corsa, igaz nem nagyon törődtek vele és 100ezres motorfelújítás lett belőle.
A hiba oka, hogy nem volt olajnyomás a motorban és ez nem is volt elvileg visszajelezve, már ha létezik ilyen akkor a motor saját magát tette tönkre.
Kétesélyes mert lehet nem is figyelte az olajszintet, vagy az olaj szivattyú ment tönkre és nem jelezte volna vissza, hogy nincs olajnyomás, a kis kanás ikon a műszerfalon. Részleteket sajna nem tudok csak pont ilyen C Corsa volt.
Mi szokott gyakran tökre menni (ha van ilyen) vagy típushibák mit kell nézni egy használt példányon ami gyakori hiba esetleg egy 14 év körüli Opelen.
Előre is köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#57070) beg válasza Jamby18 (#57069) üzenetére


beg
veterán

Olajnyomás nélkül szerinted melyik motor bírja? :) Inkább az a mázli, hogy százból javítható volt. Más gyártónál nem biztos, hogy megállt volna ennyiből.
Amúgy azt vedd, amelyiknek gazdája volt nem csupán tulajdonosa. Rozsda, lelakott ól beltér kizáró ok. Nagy csörömpölés nyomai ne legyenek, hidegen szépen induljon.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57071) Lauda válasza Jamby18 (#57069) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

En azt javaslom ne csereld le a swiftet semmire. Max 1.3-as verziora. Olyan strapabiro es igenytelen szerkentyu nincs megegy.

[ Szerkesztve ]

(#57072) Jamby18 válasza beg (#57070) üzenetére


Jamby18
senior tag

Tudom, hogy egyik se. Azt szerettem volna kideríteni, hogy ez talán Opel betegség-e.

Lauda Szeretnék egy kicsit több biztonságot,e. ablak, centrál.
Csak mivel futár autónak használtam volna 250-be vettem januárba egy full fapad swiftet. De most inkább hozzá tennék még egy kis pénzt és Clio vagy Corsa, Toyota Corolla Linea Terrákat nézegettem még, de a formája nem tetszik, hiába megbízható már mint Totalcar ajánlások szerint amit lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#57073) beg válasza HoaryFox (#57068) üzenetére


beg
veterán

Hatszázba klímával nem férsz be.
Anélkül találsz jó állapotút (egy jó 1.6 16v), de azzal már (kívül-belül) jót nagyon nehezen.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57074) AMD Power válasza HoaryFox (#57068) üzenetére


AMD Power
titán

Ez kevés sajnos. Szerintem normális G Astra 800e alatt elég nehezen kifogható. :( Persze nem mind1 ,hogy egy 2000 évjáratút szeretnél vagy egy kevés km 2006-s verziót.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57075) F_Gergely válasza HoaryFox (#57068) üzenetére


F_Gergely
őstag

Benzint a funyiroba :P

(#57076) HoaryFox válasza AMD Power (#57074) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

és (#57073) beg akkor ilyen árban mit kéne? Gondolkodok még a B Vekin is, de azok is rohadnak, mint az F Astra, pedig jobban néznek ki számomra, így azért elég rizikó :O

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57077) w333 válasza HoaryFox (#57076) üzenetére


w333
félisten

98" -tól 2000" évjáratig talán kifogható valami jó 500-600 köröl pl. 1.6i :K

B2 Veki már nem nagyon rohad ... vagy tévedek :F

Ilyen állapotban, ennyiért nem fogsz találna hasonló G Astrát ... Link ! :U

G Astra ahogyan már mondtam egy túlárazott valami, Golf 4 árban mennek, ritkán ki lehet fogni ... de általában nagyon elvannak az árakkal szállva, pedig 15-18 éves autókról beszélünk 250-300 ezer km között (szóval a lefingott darabok) ritka amikor 200 ezer km . alatt és szép állapotút árulnak de azok el is mennek 1-2 nap alatt elviszik őket :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57078) HoaryFox válasza w333 (#57077) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Még azért alszom rá egy párat, jelenleg a pénzgyűjtés a terv, aztán kiderül, hogy G Astra / B Veki vagy F Astra felújítás lesz-e, egyenlőre úgy néz ki, eladás lesz a vége :((( (most megint elszállt a fék)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57079) Markizmark válasza F_Gergely (#57075) üzenetére


Markizmark
addikt

Úgy van. :D Legközelebb 2 literes dízelnél alább nem adom.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57080) trassher


trassher
addikt

Ma sikeresen megtörték az autót. Nyíregyháza belvárosában ment előttem egy jetta 40-el majd hirtelen fék és lehúzódik az út mellé. Index semmi, én satuzok. Belenézek a visszapillantóba, fiat ducato látom jön majd bumm. Kiszállok, nézem mi van az autóval.

Jetta-s kiszáll, kérdezni mi történt. "Előbb indexelünk aztán fékezünk nem?" kérdeztem tőle. Erre ő "És a követési távolság? Miért satufékezett?" "Ha nem tartom be akkor a maga autója is törött lenne nem gondolja?"
Szerencséje hogy utána nem magyarázott mert tuti leütöm és akkor a fogdából írnék most. Ducato-s hűtővize azonnal elfolyt. Kérdezte van e betétlap, mondtam nincs. Akkor mit csináljunk? Fogtam egy füzetet és felírtam: dátum, óra - perc, helyszín, károsult, károkozó. Név, lakcím, telefonszám, jogosítvány száma, rendszám, autó márka - típus. A ducato utasát meg a jetta-s vén buzit tanúztattam. Ducato-s mondta, hogy semmi gond, vállalja. Kedden és pénteken van otthon, akkor megtudjuk írni a papírt. A vén idióta mint kiderült főorvos, még névjegykártyát is adott ha kéne mint tanú a biztosítónak. Ha nincs fent a horog szerintem huzatópados lenne a kocsi. Így csak a csomagtérajtó lett tropa, ki sem nyílik. Le kellett buktassam a hátsó támlákat, hogy ki tudjam pakolni a táskám meg a kajám.

Redmi Note 7

(#57081) gban válasza trassher (#57080) üzenetére


gban
Közösségépítő

Betétlap hiánya miatt állítólag büntethet is a yard, vigyázzatok.

Postázást nem vállalok.

(#57082) F_Gergely válasza trassher (#57080) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nah bakker.... reszvetem, bar ha csak a csomiajtod serult az semmiseg. Igen, a vonohorog nagy aldas tud lenni.
Sajnos a kovetesi tavolsag, igen... En is mindig ugy megyek ha satuznak elottem akkor is megtudjak allni. Persze nem vedem a palit foleg hogy le is huzodott se index se semmi.
Pl ram volt hogy azert dudaltak (meg majdnem megtoltak hatulrol) mert jott a zebra keson vettem eszre az ut mellett varakozo gyalogost de mint tudjuk elsobbseget kell adni, azt besatuztam. Mogottem hozongott a joember, de ha nem kussolt volna be ott rugom fel. Az okolszabaly ugye az, ha hatulrol valakit megtolsz 90% hogy te leszel a hibas.

(#57083) trassher válasza gban (#57081) üzenetére


trassher
addikt

Mai dátumra írjuk meg. Máshogy nem lehet megoldani. 5 autóst intettem le, senkinél nem volt sajnos. :(
Újra olvasva már értem mire gondoltál. Holnap megyek a biztosítóba, 3-at tuti hozok.

F_Gergely: Kíváncsi leszek hogy mi van a pótkerék környékén. Ugye nem tudtam megnézni mivel nem nyílik ki a csomagtérajtó. Ha ott deformálódott a lemez akkor baj van.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#57084) gban válasza trassher (#57083) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, igazából nem is neked szólt hanem közhasznú infó akart lenni.

Postázást nem vállalok.

(#57085) w333 válasza trassher (#57080) üzenetére


w333
félisten

Az igen (mekkora mázli ilyenkor egy vonóhorog) :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57086) trassher válasza gban (#57084) üzenetére


trassher
addikt

Nekem addig volt benne míg le nem koccoltam egy parkoló autót, aztán nem foglalkoztam vele.

w333: Én meg még ősszel le akartam vetetni....

Redmi Note 7

(#57087) F_Gergely válasza trassher (#57083) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hat annyira csak nem tolt meg hatulrol :U

(#57088) trassher válasza F_Gergely (#57087) üzenetére


trassher
addikt

A vonóhorog mégis csak ott csatlakozik a kasztnihoz. Annyira tolt csak meg, hogy a belső tükör felfordult az égnek, a rádió alatti rekeszből a pénztárcám a hátsó ülésen kötött ki. A nyakam jobb elől most is feszül ha felnézek. :DDD

Redmi Note 7

(#57089) diablo1984 válasza w333 (#57085) üzenetére


diablo1984
veterán

nehogy azt hidd! a vonóhorog sok mindent elnyel és a felfogatási pontoknak adja át! ergo a láthatatlan részek jobban sérülnek, itt pl az alváz, míg a látható kevésbé mint a hátsó ajtó és a lökös.....

(#57090) trassher válasza diablo1984 (#57089) üzenetére


trassher
addikt

Igen, pont erre gondolok. Ha gyűrődött az alváz akkor javítás után megy a hahu-ra. Jártam már húzatott autóval, a futómű geometriája sosem lesz olyan mint azelőtt.

Redmi Note 7

(#57091) w333 válasza trassher (#57086) üzenetére


w333
félisten

Akkor is mondtam hogy nehogy leved ... és jól tetted hogy rajtahagytad ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57092) trassher válasza w333 (#57091) üzenetére


trassher
addikt

Utána eszembe is jutott, hogy mondtátok páran, hogy jól jöhet koccnál. Hát most jól is jött. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#57093) beg válasza trassher (#57092) üzenetére


beg
veterán

Többek közt ezért van menetrögzítő kamera az autóban. Az irányjelző nélküli vén iparművészeti agyagedényt is bevonnám a táncba a felvétel alapján, ha esetleg tagadná. Ezzel senkinek nem lesz olcsóbb a kenyér, de nagyban hozzájárult a kialakult helyzethez.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57094) trassher válasza beg (#57093) üzenetére


trassher
addikt

A poén az egészben az, hogy a nyíregyházi sebészeten főorvos. A ducato-s tuti nem 40-el érkezett de ha az öreg kiteszi az indexet akkor most nem erről beszélgetnénk.

Redmi Note 7

(#57095) mohabá 007 válasza gban (#57081) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

..."Betétlap hiánya miatt állítólag büntethet is a yard, vigyázzatok..."

Ezek szerint :N
..."A baleseti bejelentő (régebben betétlap) egész Európában szabványos, sárga-kék színű nyomtatvány. Ha nincs kéznél, egy üres papírlapon is rögzíteni lehet a baleset körülményeit, valamint a résztvevők adatait (név, cím, rendszám, forgalmi száma, jogosítvány száma, biztosítási kötvény száma). Az európai baleseti bejelentő minden biztosítónál fellelhető. Javasolt a kocsiban tartani, mivel így kár esetén kéznél van. Hiánya (ki nem töltése) miatt a károkozó később meggondolhatja magát, és másképp adhatja elő a történteket, ami gátolhatja a kárrendezést. A baleseti bejelentő kitöltésekor nem szükséges a felek megegyezése, ellentétes kárleírások is közölhetők. Fontos tudni, hogy a baleseti bejelentő kitöltése nem jelenti a felelősség elismerését. A baleset körülményeinek leírására szolgál, és gyorsítja a kárrendezést!..." :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#57096) gban válasza mohabá 007 (#57095) üzenetére


gban
Közösségépítő

Legyen igazad, mindenki jól járna.
Nekünk pár éve szóltak, hogy baleset esetén ha kijön a yard, büntet ha nincs.
Lehet, valamit félreértettek, nem tudom, de nagyon határozottan mondták többen is, és a cég "fuvaros" volt.

Postázást nem vállalok.

(#57097) F_Gergely


F_Gergely
őstag

reggel szlovák úton B corsa árokba befordulva első lökös leszakadva. (egyből Haddent jutott eszembe)
és biztos nem lesz olcsó a buli mert az ilyen betonárok, tuti hogy végig cseszte az egész alját...
Befordult teljesen az árokba, jobb oldalt a kerekek a levegőben voltak, baloldala is teljesen összetört ugye azzal fordult be az árokba.

[ Szerkesztve ]

(#57098) AMD Power válasza trassher (#57080) üzenetére


AMD Power
titán

:(

Sajnálom. De milyen szerencse tényleg ,hogy ott volt a vonóhorog. Meg persze az is ,hogy nem egy bádog doboz ez az autó.... lehet ,hogy drága a G Astra és "öreg" , meg nem a legszebb de masszív mint a dög!!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57099) F_Gergely válasza AMD Power (#57098) üzenetére


F_Gergely
őstag

másfél tonna alatt nem is vennék súlyban autót, ezekben még volt anyag. Vonóhorog meg alap, nekem mondjuk levehető gyárilag de sose venném le. Jó az ha van!

(#57100) Fkris válasza w333 (#57010) üzenetére


Fkris
őstag

Lauda, vebbful köszönöm a segítséget!
Akkor dobom ezt a témát, inkább még gyűjtök egy kicsit. Csak az ára tetszett meg, de akkor nem hiába annyi amennyi.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.