Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) oliwire válasza F_Gergely (#57579) üzenetére


oliwire
őstag

Na most hazafelé jövet meg nem produkálta a hibát.. Akkor mitől lehet? Kontakthibás?

[ Szerkesztve ]

(#57602) Lauda válasza oliwire (#57563) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Autovillamossagi szerelovel nezesd meg. Igy ne hasznald az autot, mert balesetveszelyes.

(#57603) oliwire válasza Lauda (#57602) üzenetére


oliwire
őstag

Mindenképp. :) csak érdekel, hogy mitől lehetséges ez

(#57604) gban válasza oliwire (#57603) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én az index kapcsolóra (vagyis a karra) tippelnék, az meg komplett csere, 3-4 ezres.
Az a baj hogy a villamossági szerelő nem tudja megmondani hogy hol a hiba ha épp nem reprodukálható.
Hülye megoldás, de meg kell várni míg teljesen tönkremegy.
Másik tipp, hogy egy izzó hülyéskedik, bár akkor a többinek elvileg menni kellene, kivéve ha ez ilyen hatással van a villogtató relére.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#57605) Szada85 válasza marci1250 (#57571) üzenetére


Szada85
aktív tag

Üdv,

A képekröl valóban nem néz ki rosszul, de ez csak támpontot, ad úgyis.
Az pedig, hogy Németországból hozta be, még szintén nem garancia a hibátlan állapotra, bár tény, és való, hogy az utak állapota jobb, mint Magyarországon ( közel sem papírlap simaságú azért, gödrök, kisebb bajok azért itt is vannak ) így a futómü valószínü kevesebbet szenvedett, de igazából a tökéletes képet úgyis akkor kapod, ha odamész, alámászol, kinyitsz, bekapcsolsz, kipróbálsz mindent rajta.

En is a közelmúltban vásároltam egy G Astra Caravant személyesen német magánembertöl, és az elsö negyedóra öntömjénezö (´'hátténmindentazonnalgyáriracseréltem' ) Hans a végére azért erösen vesztett az elözetesen beállított alapos-gondos tulaj képböl, ´nyilván nem általánosítanék egy darabos mintából, pusztán a németek közt se mindenki " idös-hétvégi-orvos " tulaj. :)

Igaz, én egy ritkább modellt vadásztam ( igen, tudom, a Petrolhead-ség ilyen esetben hátrány ), emiatt sok választási lehetöség esetemben nem volt, így a legkevésbé lestrapált darabot igyekeztem levadászni, de van még pár tétel a listán, mire olyan állapotba kerül az autó, mint amilyennek a tulaj állította :)

Én csak azt tudom javasolni, hogy ne sajnáld se a magad, se a tulaj idejét ( hiszen eladni akarja az autót ), és mindent alaposan nézz körbe, próbálj ki, és a próbakör se két gyorsításból, és egy kanyarból álljon, én majd másfél órát töltöttem az átnézéssel, és a próbaúttal.

(#57606) bazsimano


bazsimano
őstag

huuuuu...ilyen draga egy beepito keret?

pfff nem gondoltam volna... ej ej..

(#57607) F_Gergely válasza gban (#57604) üzenetére


F_Gergely
őstag

Vagy rele vagy kar, bar ha hallja kattogni a relet akkor a kar jo lehet inkabb a rele. De nem tudom nala hogy van a bekotes.

(#57608) M_o_g_y_i válasza bazsimano (#57606) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ebayről csatlakozóval ennyi. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57609) Luck Dragon

Sziasztok, azt szeretném meg kérdezni hogy a G astra esetében az 1.6 benzines típusnál állítólag jobban eszi az olajat mint a többi motorral szerelt. Ez mennyire igaz? :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#57610) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Jovok ma haza fouton, fel palyas lezaras felujitas miatt, tehat ket vegponton egy egy lathatosagis emberke kezeben piros/zold jelzotabla es iranyitjak a forgalmat. Szepen beallok a sorba mivel mi allunj szembesav halad, de elottem keresztezodes megallok meg elotte hogy a nekem jobbra levo keresztezidesben haladjon a forgalom. Mogottem ektelen dudalas, mondom wtf??? Kocsi uresbe kezifek, kiszallok mi a ku*a anyad dudalsz nem latod hogy all a sor? Asszondja menjek elorebb mert o jobbra kanyarodik! Mondom te seggarc ha elorebb megyek a szembeforgalom nem tud bekanyarodni, ha meg elindul a sor mi sem tudunk haladni mivel all az egesz. Ot ez nem erdekli takarodjak az utbol alljak be a keresztezodesbe! Az volt a mazlija hogy elindult a sor mert kirantom a kormanytol.... amugy is feszult napom volt de baz*meg a logika teljes hianya erted mert 2 percet varnia kell amig elindul a sor.... szivem szerintem nekitolatnek horoggal az ilyennek padlogazon aztan otthagyni az anyjaba....

(#57611) w333 válasza Luck Dragon (#57609) üzenetére


w333
félisten

Ha nincs széthajtva a motor és nincsen hidegen nagyon pörgetve akkor nem eszi jobban az olajat mint bármi más, nyilván némi olajat minden autó eszik ... itt a fórumban sokaknak van 1.6 (16V) és általánosságban kb. 10 ezrenként megeszik 1-2L olajat, normális használtat mellett ! :))

Különben elnyűhetetlen autó, és az alkatrészeke is tényleg aprópénz hozzá !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57612) Jofi81 válasza w333 (#57611) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem is annyit evett, közvetlenül motorgenerál előtt viszont már 100 kilométerenként 1 litert... :D Motorgenerál után nem kellett utántöltenem 10.000 km alatt sem.

(#57613) M_o_g_y_i válasza w333 (#57611) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

...vagy visszatölti a benyából, így nem csökken az olajszint :o ;]
Ez nem hót komoly, nem megkövezni érte! :U
Legutóbb én ettől féltem, hogy valami nem OK a mocival, de most úgy néz ki mégiscsak az. :C
Fogyasztás is rendben, legutóbb pl. tempósabb országút-város vegyes 6,5 körül alakul, pályán is olyan 7,2-7,5 között van, ha talpalom, akkor 8-8,2 körül. (pedig a tempomat is ráhúz pár decit, amikor a baromja beesik elém 90-100 körül és vissza kell fékeznem, utána eléggé padlózza a tempomat, míg ismét eléri a beállított 130 v. 140-et :o)
De ez ugye egy 1400 (vagy még több) kilós járgány.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57614) w333 válasza Jofi81 (#57612) üzenetére


w333
félisten

Ha szét van hajtva és kopva a motor ezt a mennyiséget egy VW is megeszi !

Különben több ismerősnek is volt már 1.6 (16V) Ecotec de nem panaszkodtak hogy enné az olajat ... fel van ez a dolog fújva szerintem nagyon ! :D

Az meg hogy gyárilag max. 1000km / 0.7L olaj az nem törvényszerű hogy ennyit meg is eszik ... EGR szelephiba, Katalizátorhiba miatt szokták az olajat enni különben nem, de a VW szervizkönyvében is ott szerepel az 1000km / 1L olaj parancsolj :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57615) tboy93


tboy93
nagyúr

Tudtok nekem mondani valami weboldalt, ahol C corsa robbantott ábrákat találok gyári cikkszámokkal?

Illetve egy kézikönyv is jó lenne hozzá, akár priviben is :))

:R

[ Szerkesztve ]

(#57616) w333


w333
félisten

Haveromnak van igaza ... sz*rik a világra Portugáliában :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57617) Luck Dragon válasza w333 (#57611) üzenetére

Köszönöm, csak itt a környékbelieknek akiknek van ,és nekik 1.6-van mindegyik függetlenül azt állítja hogy csipegeti rendesen az olajat. Így nehéz. :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#57618) w333 válasza Luck Dragon (#57617) üzenetére


w333
félisten

Kérdés hogy mennyi km van bennük, mikor cseréltek olajat, illetve EGR szelephiba vagy Katalizátor hibával használják az autót ... nagyon sok olyan embert ismerek akiknek a műszerfal úgy világít mint egy karácsonyfa a hibakódoktól és lesz*rják, addig használják amíg csak gurul, és csak akkor viszi el szervizbe ha már lerobbant vele valahol, szóval ezeket azért nem ártana tudni :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57619) Luck Dragon válasza w333 (#57618) üzenetére

Az egyiket tudom csak, 360,000 Km van benne, elég rendesen van használva, de pont ő aki nem panaszkodott erre a jelenségre.A többiekét nem tudom. De ezek utána járása után majd talán okosabb leszek ez ügyben :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#57620) w333 válasza Luck Dragon (#57619) üzenetére


w333
félisten

Az szép ... nagyon sokat bírnak ezek a motorok, szerintem az olaj a legkevesebb (ennyi legyen a legnagyobb gond) azt meg hogy fél évente rátöltesz egy kis olajat szerintem kibírható, különösebb baj nem nagyon van velük, igazi tartós és elnyűhetetlen, km faló autók ezek :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57621) mikoljan válasza tboy93 (#57615) üzenetére


mikoljan
tag

Ilyesmire gondoltál? [link]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#57622) Luck Dragon válasza w333 (#57620) üzenetére

Így van, köszönöm szépen, ha lesz még kérdésem akkor írok. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#57623) Luck Dragon válasza w333 (#57611) üzenetére

10 ezrenként megeszik 1-2L olajat, normális használtat mellett ! :))

Most esik le , jelenleg egy 1.4 8V motorral felvérezett autóm van és 10,000 km után 2dl olajat kellet utánna önteni .Akkor itt hogy jön össze ugyan ennyi km-nél, 1-2L? :Y

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#57624) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, F Astrába jó másfajta ülés is, vagy csak a sajátja?

-

(#57625) máyköl válasza w333 (#57618) üzenetére


máyköl
veterán

Az EGR szelephiba csak az 1.6 -ra volt jellemző?

(#57626) w333 válasza Luck Dragon (#57623) üzenetére


w333
félisten

De mondom van akinek semmit nem eszik ... amit írtam már extrém körülmény !

(#57625) máyköl

Elvileg igen (ugyan úgy mint más autókban ez is egy idő után elromlik) de míg még működik le kell falazni és jó napot, motor teljesítményét egyáltalán befolyásolja ... csak annyit csinál hogy a kipufogógázt visszavezeti a motortérbe hogy még 1X égesse el a káros anyagot (így környezet barátabb) de az ECU -ban ki is lehet kapcsolni a működését így olyan mintha nem is lenne benne EGR szelep ! :D

Itt a megoldás gyárilag ... de te is csinálhatsz ilyet hozzá ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57627) haddent válasza Luck Dragon (#57623) üzenetére


haddent
addikt

A 2 liter az már lassan 2 ütemű üzemmód, ha nem dízel... 1 lityó még csak-csak, de az is ha hajtva van.
Egyébként a 8 szelepes motornál nekünk pl. egy centiliter sem fogy 15 ezer alatt sem, szóval ez ilyen.
A Z16XER 16V meg megevett eddig 2 decit 8 ezer alatt.

(#57628) Lauda válasza w333 (#57626) üzenetére


Lauda
félisten

A szivotorokba vezeti vissza. :) Amugy lassabban is fog melegedni a motor, ha le van zarva, bar ez dizelnel szamit fokepp.

[ Szerkesztve ]

(#57629) diegho válasza haddent (#57627) üzenetére


diegho
nagyúr

A 2 liter miért lenne 2 ütem?

(#57630) haddent válasza diegho (#57629) üzenetére


haddent
addikt

10 ezer kímélős-normál km alatt 2 liter olaj? Nyilván nem szószerint értettem, de az azért már pocsék szar :DDD

(#57631) tboy93 válasza mikoljan (#57621) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pontosan, köszönöm :R

(#57632) diegho válasza haddent (#57630) üzenetére


diegho
nagyúr

Szalonból kihozott 1.6 golf is benyelte már ismerősi körömben kezdetektől fogva.

(#57633) Luck Dragon válasza haddent (#57627) üzenetére

Köszönöm szépen az információt. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#57634) Borokafa válasza haddent (#57630) üzenetére


Borokafa
őstag

Pl. főnököm skoda octavia kombija 1,9-es dizel új kora óta zabálja az olajat. Szerencsére az astrám még egyáltalán, most megy az első szervízre :) Az előző 1,4-es H-astrám 150k km-nél is utántöltés nélkül bírta, igaz akkor már lement minimumra az intervallum végére.

[ Szerkesztve ]

(#57635) bazsimano válasza M_o_g_y_i (#57608) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi...de ugy nezem, hogy ez sem sokkal kevesebb...mert 30 eur a cucc es meg 15 eur a szallitas...azaz nagyjabol ugyanannyi :(

na most neztem gyafituningnal...hat 500 ft plusz szal koltseg...kicsit sokallom...na keresek meg pesten hatha talaok olcsobbat...

[ Szerkesztve ]

(#57636) tomyoy


tomyoy
senior tag

f astra '93 gyári szilent kiszedése :D érdekes a gumi teljesen ép volt, de a közepe szanaszét volt rohadva+ kiszakadva.

házi kiszedő :D :C

nyiknyiknyiknyik

(#57637) w333 válasza tomyoy (#57636) üzenetére


w333
félisten

Persze ... mivel a közepét éri a legnagyobb terhelés :)

De azért jól bírta 23 éven keresztül :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57638) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
megint led...szerintetek melyik jobb?
ez vagy ez

koszi

(#57639) AMD Power válasza Petyyyyy (#57593) üzenetére


AMD Power
titán

A következő gépnél is szinte alig van elvárásom.

- 2 lufi ( Ha H lesz akkor 4db)
- szervó
- klíma
- rádiós központi
- ABS

A többi nem mozgat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57640) zolikaDB válasza tomyoy (#57636) üzenetére


zolikaDB
veterán

Enyem pofara ép volt, de nyiszogott, meg erezni lehetett, h nem oké már. (G)
Gondolom, eloregszik, veszit a rugalmassagbol, erdemes cserelni.

(#57641) haddent válasza AMD Power (#57639) üzenetére


haddent
addikt

Akkor neked is az enyém-fajta a tökéletes választás. Jó kis moci, csőbuta, nicns ami elromoljon, 4 lufi, szervó, klíma, központi, abs, 2 elektromos előre hátul már nem és ennyi kifújt. Legjobb :DDD

(#57642) TasiA válasza AMD Power (#57639) üzenetére


TasiA
senior tag

+elektromos ablak
+fűthető tükör
+fűthető ülés

azért ezek még jól jönnek ;)

(#57643) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Köszönöm a tegnapi segítséget!

Most olyat kérdeznék bőröztetni szeretném a kormányt , és ideiglenesen milyen kormányt lehet felhelyezni amivel használni is lehet a kocsit amíg megjön a kormányom?

Köszönöm előre is a segítséget !

Üdv : Kornél

(#57644) M_o_g_y_i válasza bazsimano (#57635) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Igen, kb. annyira jön ki, de van hozzá az illesztő csatlakozó is. :K

(#57638): az első linken lévő jobb LED-ekkel szerelt (az 5050 típus már felejtős) :o, de lehet túl széles lesz oda :U
A második "hibáját" meg írtam, az 5050-es típusokat engedd el... :K :DDD
Jaa!!! És tuti 42 mm-est akarsz? :F
Mérd meg, hogy jó-e oda, vagy 39mm-es kell.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57645) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#57644) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha jól kerestem rá, akkor tényleg 42mm-es kell (10W-os szofita) :B, ez esetben EZT (ill. ilyet) javaslok. :K

szerk: de lehet 40mm-es... :D

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57646) F_Gergely válasza BullKoxa (#57643) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ha jo helyre viszed kb 2-3 ora alatt borozik a kormanyt, le es felszerelik. Kb 25 ezer egy ilyen mutatvany, tetszoleges szinnel.

(#57647) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Most jött vissza F Astra fékfolyadék cseréről és hát eléggé lent fog, sokkal lentebb, mint előtte.

Ők csesztek el valamit (gondolok itt légtelenítésre) vagy keményedni fog a fék? Álló helyzetben hamarabb fog.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57648) w333 válasza HoaryFox (#57647) üzenetére


w333
félisten

Fékezz 3-4 durvát, ha nem keményedik akkor vidd vissza ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57649) HoaryFox válasza w333 (#57648) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Oké, kipróbálom. Mondjuk jövő héten viszem vissza, szóltak, hogy nagyon lassan mennek vissza a kézifék pofák, meg is vannak égve, lehet azért esett be néha a fékem, mert felforralta a fékfolyadékot. Ezért előirányoztak nekem egy kézifék bowden cserét meg a fékpofák cseréjét.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57650) w333 válasza HoaryFox (#57649) üzenetére


w333
félisten

Én kb. 1 éve nyáron cseréltem fékeket, legalább 3X volt ki levegőztetve minden keréknél és nem volt még így sem az igazi (pedig már levegő nem volt benne), majd fékeztem én is 2-3 durvábbat és egyből bekeményedett, szóval én erre tudok tippelni első körben :))

Ha már nagyon kopottak akkor igen, érdemes minél előbb cserélni őket !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.