Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) HoaryFox válasza w333 (#57650) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Magával az üzemi fékrendszerrel nincs probléma fékbetét-ügyben, tehát nem darál, szépen fog, azokkal nincs gond, csak ugye nekem még hátul dobfék van és csak a kézifék pofái vannak megégve.

Jelenleg még melóban vagyok, de majd hazafelé az 51-esen ijesztgetem majd a népet :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57652) w333 válasza HoaryFox (#57651) üzenetére


w333
félisten

Csak óvatosan ... akár egy parkolót is kereshetsz a művelethez, felgyorsulsz 60-70km/h majd nyomsz egy satuféket, ezt 2-3X megismételed és ha bekeményedik akkor nincs gond, ha viszont ugyan olyan puha marad akkor 99.9% hogy nem levegőztették ki normálisan a fékeket ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57653) HoaryFox válasza w333 (#57652) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nem vagyok azért Deicide... (még ;] )
Úgysem szokott sűrű forgalom lenni Solt - Kalocsa között, szóval lesz helyem ;)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57654) AMD Power válasza TasiA (#57642) üzenetére


AMD Power
titán

Fűthető ülés biztos nem kéne. Állandóan melegem van! :) A fűtés nekem még télen is csak dísznek van az autóban! :N

haddent Pontosan!! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57655) Egyhapsi válasza tomyoy (#57636) üzenetére


Egyhapsi
csendes tag

Ez a silent kiszedő vajon jó corsához is ?
Éppen ilyen mesterembert hajtok, aki ki tudná őket cserélni.

"Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása."

(#57656) Lauda válasza HoaryFox (#57647) üzenetére


Lauda
félisten

Rugalmas a pedal, vagy csak lent fog? Ha rugalmas, akkor meg levegos. Lentebb nem nagyon foghat a fek, mivel az osszes fek az autodon automatan utanallit. Ha allohelyben pumpalva nem valtozik semmi, akkor felesleges a menet kozbeni proba, nem fog valtozni semmi. Szerintem ki lett az legtelenitve rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#57657) bazsimano válasza M_o_g_y_i (#57645) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen! igen azt mondtak nekem,hogy 42mm-es kell oda :)
koszi mindjart megnezem telefonon..mert a ceges neten le van tiltva az ebay :)
koszonom.

(#57658) bazsimano válasza M_o_g_y_i (#57644) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom! csekkolom azt is...hat draga dolog ez a multimedia dolog :)))) :Y

(#57659) Markizmark válasza HoaryFox (#57651) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálad olyan nincs hátul (meg a legtöbb autón), hogy üzemi meg külön kézifék pofa, a kettő ugyanaz. A kézifékkel is az üzemi fék pofáit nyomod szét csak bowdennel, szóval ha megég akkor csökken a fékhatás hátul. Lehet, hogy elfáradtak a dobfék rugói és ezért maradnak kint a pofák. Vennék a helyedben felújító szettet, a friss rugók talán jobban visszahúzzák a pofákat, plusz a bowden csere sem árt, hátha be van rohadva és szorul.

Ahogy Lauda mondja nem kell ahhoz 70-ről satuzni, hogy beálljon a fék, elég álló helyben is izomból lenyomkodni, sőt, ha álló motornál pumpálod és pár nyomás után felkeményedik és nem rugalmas akkor oké, nincs levegő.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57660) haddent válasza AMD Power (#57654) üzenetére


haddent
addikt

Én meg télen nem fűtök, hogy a motornak megmaradjon a hő, magát melengesse. Nyáron nem légkondizok, hogy ne terheljem és ne veszítsek teljesítményt ;] :C

(#57661) F_Gergely válasza haddent (#57660) üzenetére


F_Gergely
őstag

ezért kell dizel ott nem veszed észre :D
télen ha már meleg a motor rálehet tolni a fűtést nem fog lehülni :D

(#57662) beg válasza haddent (#57660) üzenetére


beg
veterán

Az hittem csak én vagyok ilyen, hogy télen első a szekér, aztán csak üzemi hőfok után húzom magamra a meleget. Addig meg mint a makk ász, vacogok :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57663) Markizmark válasza beg (#57662) üzenetére


Markizmark
addikt

Az enyém 4km után éri el a 90 fokot ebben az időben, akkor kapcsolom be a fűtő ventilátort, addig felesleges mozgatnia a levegőt. 90-nél kezdek fűteni, utána felmegy majdnem 100-ig a víz, ott láthatóan kinyit a termosztát, leesik 90 fölé, és onnan lassan beáll 95-re. Pályán nem is kell a fűtőventilátor, a menetszél küld be elég levegőt.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57664) F_Gergely válasza beg (#57662) üzenetére


F_Gergely
őstag

addig meg megy az ülésfűtés. :D

(#57665) Markizmark válasza F_Gergely (#57664) üzenetére


Markizmark
addikt

Kb. hány wattos az ülésfűtésed ülésenként és milyen gyorsan érezhető a hatása? Mondjuk egy relatív hideg téli napon.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57666) F_Gergely válasza Markizmark (#57665) üzenetére


F_Gergely
őstag

hát a watt számot nem tudom, nekem gyári amíg plüss ülésem volt leghidegebb időben is (-15-18 fok) 1-2 perc után már lehetett érezni a kellemes meleget, most bőr van ezeknek kell idő, de lehet csak a fűtőlap már nem az igazi. De amúgy percek alatt felfűti az ülést, nagyon hasznos és már utólag is beszerezhető.

(#57667) Markizmark válasza F_Gergely (#57666) üzenetére


Markizmark
addikt

Én különösebben nem babrálok már bele az autóba, nem veszek hozzá gyári fűtést, de egy külön, szivargyújtóst még majd veszek jövő télre.

2 évet még használom az autót, addig pont 20 éves lesz, akkor már nem műszakiztatom le valószínűleg. Most ősszel utoljára még igen, aztán ennyi, nem lakatolgatom.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57668) F_Gergely válasza Markizmark (#57667) üzenetére


F_Gergely
őstag

én már a szivargyújtót is száműzöm, nem szeretem a vezetékeket, legyen szépen minden elrejtve.
Nagyon babrálni sem kell biztosíték táblára be lehet kötni a fűtést, csak a vezetékeket kell elrejteni. Ebay-es ülésfűtés tökéletes, máshol is ugyan azt kapod csak drágábban.

(#57669) Markizmark válasza F_Gergely (#57668) üzenetére


Markizmark
addikt

Megveszem valahonnan itthonról, vagy egy helyi autósboltban. Legalább van kit kirángatni a pult mögül ha gond van, annyival többet megér nekem.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57670) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Tudom...biztos megzaklatnának egy ilyen csudiszép sárga helyzetjelzőért is. [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57671) F_Gergely válasza Petyyyyy (#57670) üzenetére


F_Gergely
őstag

nem hiszem, fóliát meg lehet kapni a lámpára szerintem nem szólhat érte mint ahogy a sárga ködlámpáért vagy tompított fényszóróért sem (borostyánsárga)

(#57672) Petyyyyy válasza F_Gergely (#57671) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Fóliát rá..? A cél az lenne, hogy ilyen szép sárga maradjon. Még ezt is el tudnám viselni a xenon mellett.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57673) F_Gergely válasza Petyyyyy (#57672) üzenetére


F_Gergely
őstag

ilyet felrakni, de nyilván csak akkorát amekkora részt a helyzetjelző elfoglal igy sárga lenne mint az általad linkelt képen.

(#57674) Petyyyyy válasza F_Gergely (#57673) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jujj. Ez a lámpatestet sárgítja el, az linkelt képen csak izzó kérdése.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57675) oliwire


oliwire
őstag

Valami kis ördög biztos van az autóban. Mindegyik index jó, mindegyik lámpa jó. De ha mondjuk indexelek, akkor ugyanolyan ütemben pislákol a tompított is, meg belül a műszerfal is. Természetesen úgy, hogy mikor az index világít, akkor halványabb a többi. A generátor döglődik? A múltkori szervós történet sem volt azóta, de akkor is már generátorra volt gyanakvás.

(#57676) KrAt válasza oliwire (#57675) üzenetére


KrAt
veterán

Én a testelésre tippelnék, hátul vagy elöl valamelyik testelésed nem komplett, így egymáson testelnek le a dolgok :)

(#57677) F_Gergely válasza oliwire (#57675) üzenetére


F_Gergely
őstag

ez bizony testhiba megkéne nézed pl vectránál az akksi negativ kábele egy elosztóra megy, onnan kap az autó több része testet. Azt kéne ellenőrizni.

(#57674) Petyyyyy:
viszont ha le van fóliázva akár fehér izzót is tehetsz bele :D

(#57678) M_o_g_y_i válasza bazsimano (#57657) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Igazán nincs mit.
Csak már elég rég "vacakolok" :DDD a LED-es témával, ha tudok segítek a jobbat választani, ráadásul amennyiért itthon egyet kapsz, annyiból én pl. legutóbb 10-et vettem, és a jelenleg gyártott (egyik) leghatékonyabb LED-ekkel szerelt típusból.
Igaz ezek 39mm-es méretűek, C7W helyére kellett.
Bár hajlik annyit az a lemezke a kesztyű-/csomagtartó lámpatestben, hogy nem mozogna ez sem. :N

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57679) bazsimano válasza M_o_g_y_i (#57678) üzenetére


bazsimano
őstag

:R kosz kosz
majd kivancsi vagyok mikor erkezik! :)
insignias fuvokat is rendeltem...azt majd ha lesz egy nyugodt delutanom probalom majd kicserlni a kocsiba :)

(#57680) M_o_g_y_i válasza bazsimano (#57679) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

10 perc kb. a csere... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57681) bazsimano válasza M_o_g_y_i (#57680) üzenetére


bazsimano
őstag

gondolom a gyakorlott emberkenek :))))
le kell szedni az ablaktorlot amugy?

(#57682) M_o_g_y_i válasza bazsimano (#57681) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nálam nem kellett, felhajlott annyit a műanyag keret. :K
És nem volt semmi gyakorlottság, elsőre ennyi volt.
De van róla pár YT-videó, mit s hogy kell. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57683) bazsimano válasza M_o_g_y_i (#57682) üzenetére


bazsimano
őstag

jaja azt neztem es ott lattam hogy valaki leszedi az ablaktorloket valaki nem...csak azt a muanyag burkolatot ne sertesem meg :D
remeljuk jo lesz :)

(#57684) Jofi81 válasza bazsimano (#57683) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem le kellett szedni az ablaktörlőket. Nem volt nagy meló az egész csere, de azért nem 10 perc volt. Bár gyakorlottabbak biztos gyorsabban megcsinálják. A legnehezebb része az volt, hogy a régi fúvókáról lehúzzam a csövet.

(#57685) bazsimano válasza Jofi81 (#57684) üzenetére


bazsimano
őstag

amugy amikor beraktatok az ujakat nem kellett valamivel a csohoz erositeni? nehogy szivarogjon?
nekem egy astra h caravanom van...nem tudom, hogy majd le kell vennem vagy sem...

(#57686) Jofi81 válasza bazsimano (#57685) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem, simán beleszorult.

Ja, azt nem tudom, nekem G Astra van.

[ Szerkesztve ]

(#57687) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Aki segített:

Na, megrugdostam egy picit a féket, mintha egy kicsit jobb lenne, de még így is kicsit süppedős. Álló motornál meg jó. Na mindegy, jövő héten megy vissza, úgyis ki kell cserélni a kézifék bowdent, szóval lesz mellé egy fékpofa készlet is hátulra. :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57688) M_o_g_y_i válasza bazsimano (#57683) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

ITT pl. nem szedték le a burkolatot. :N

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57689) bazsimano válasza M_o_g_y_i (#57688) üzenetére


bazsimano
őstag

igen ezt lattam :)
amugy olvastam olyat is...hogy elvileg van valami pocok is ami tartja a fuvokat es azt el lehet torni amikor kiszedjuk a regi fuvokakat...
tapasztaltatiok?

(#57690) trassher


trassher
addikt

Ma megnézte az autót a kárszakértő. Péntek estére mondta, hogy hívjam fel, akkora számolja ki az összeget. Azt meg vagy elfogadom és elutalják vagy azt mondom, hogy majd a javító számlákkal igazolja a munkát és kifizeti a biztosító. Érzésem szerint a második lehetőséget választom. Kimentem barátomhoz aki csinálja majd, azt mondta hogy korrekt a jegyzőkönyv. Épp egy r-line golfot csinált. Azt mondta gyorskárra 280.000-t fizetett volna a biztosító, az alkatrészek csak magukban kerültek 300.000-be. :)

[ Módosította: pepe091 ]

Redmi Note 7

(#57691) M_o_g_y_i válasza bazsimano (#57689) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nálam nem tört semmi, az tuti. :DDD
Régit kinyomtam felülről, újat be. :K
A csövek nekem is nehezen jöttek le. :U :((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57693) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

A G/H Astra fenntartása (szerelés, szervizelés, biztis, casco all in minden) között van jelentős különbség? Tudja valaki? Köszi!

(#57694) trassher válasza trassher (#57690) üzenetére


trassher
addikt

Ezeket a dolgokat írta fel. Lényegében mindent amire számítani lehetett.

Redmi Note 7

(#57695) beg válasza trassher (#57694) üzenetére


beg
veterán

Épp akartam szólni, hogy cenzúrázd a szenzitív adatokat :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#57696) trassher válasza beg (#57695) üzenetére


trassher
addikt

Már moderálva lettem. :B

Redmi Note 7

(#57697) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Most olyat kérdeznék bőröztetni szeretném a kormányt , és ideiglenesen milyen kormányt lehet felhelyezni amivel használni is lehet a kocsit amíg megjön a kormányom? Feleségem ezzel jár dolgozni!!

Nekem ez tetszik. 14.000 ft.

2. Kérdésem!! Ha gyújtást, vagy jár a motor akkor a rádióm recseg, zúg , ezt mi okozhatja ( amúgy jó gyújtás nélkül ) ?? nagyon idegesítő. Szeretném megszüntetni,

Köszönöm előre is a segítséget !

Üdv : Kornél

[ Szerkesztve ]

(#57698) trassher válasza BullKoxa (#57697) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem bármilyen gyári kormányt felrakhatsz. Nem lenne jobb ha az első utadba kerülő bontóban megvennéd a legrongyabbat amin működik a duda és addig azt berakod?

Redmi Note 7

(#57699) AMD Power


AMD Power
titán

Igen az új Opelok nem jók... 3 különböző autó oldal véleménye alapján. :K :R

Astra Sports Tourer:

Alap, hogy a legjobb autó a cégautó, most pedig minden eddiginél boldogabb lehet, aki Opel Astra Sports Tourert választhat magának. Kipróbáltuk, bejött!

A flották több mint fele kombi lesz – megérkezett az Astra ST

Ennyi pénzért jelenleg nem igazán tudunk vonzóbb családi autót ajánlani sem a szegmensben, sem pedig az egész piacon, ami mindenképp óriási dicséret az új Astra Sports Tourernek, és tökéletesen jelzi, hogy mennyire jó autó lett. Minden elismerésünk az Opelé az új Astra kapcsán, amely immár kombiként is másodízben győzött meg minket.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57700) AMD Power válasza beg (#57662) üzenetére


AMD Power
titán

Dehogy... én dettó. ;) Annyi különbséggel ,hogy én ha meleg már a motor akkor sem kapcsolom be a fűtést.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.