Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) INMOTEP válasza #81556480 (#32585) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nagyon szép lett ! :K

(#32602) zegigyerek válasza Declare (#32599) üzenetére


zegigyerek
csendes tag

Én vagyok a 3. gazdája, akitől vettem (ismerősöm), 17 évig birtokolta, vigyázott rá, dédelgetett autó volt.
Egyébként tavaly motor felújítás volt, s a szaki azt mondta a motor állapotáról ítélve, hogy valós lehet a km.

(#32603) gban válasza zegigyerek (#32602) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én nagyjából ennyivel adtam el az E Kadettet, én is Németországból hozam, 4 évesen.
Az 1.3 benzines, karburátoros volt, 75 lovas.
Viszont arra is ráfért már a motorfelújítás bőven - nem volt kötelező, de már gondolkodtam rajta.
Hátsó sárvédőívet is cseréltetni kellett - ismerős csinálta, le kellett bontani végül az első ajtó közepéig a küszöböt, nem lehetett volna hegeszteni, a festék alatt annyira korrodált volt.
De a lényeg, ezért is értem meg hogy miért csinálták a mostani F Astrámat 60 lovasra, valamit valamiért, a tartósság kárpótol a gyengébb teljesítményért - szerintem ez még simán elmegy 100-200e km-t, úgy, hogy még nem volt a motor megbotnva, viselkedése, fogyasztása, hangja hibátlan, és ebben is 230e van.
Ég és föld - az jobban ment, ez tartósabb. És nem csak annyival tartósabb, mint amennyivel gyengébb, szóval a mérnökök jó munkát végeztek szerencsére.

Postázást nem vállalok.

(#32604) AMD Power válasza gban (#32603) üzenetére


AMD Power
titán

Az a durva ,hogy a 30 éves 1.3 Kadett is erősebb mint az én 13 éves Astrám. :DDD :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32605) deicide válasza AMD Power (#32598) üzenetére


deicide
veterán

Egész morcos kinézete van. :)

Engem meg tegnap hívtak, lehet, hogy még idén meglesz az autó, jelenleg december 15-i érkezés van előrejelezve a gyárból.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32606) AMD Power válasza deicide (#32605) üzenetére


AMD Power
titán

Baba lett az biztos. Engem főleg a belseje fogott meg nagyon.

Nah az tök király. Szép karácsonyi ajándékod lesz. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32607) gban válasza AMD Power (#32604) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ugyanannyi ereje van a mienknek is, csak hosszabb távra elosztva :DDD ;)

Postázást nem vállalok.

(#32608) deicide válasza AMD Power (#32606) üzenetére


deicide
veterán

Begurulok vele a fa alá. :)

Annyi a gond, hogy így a kocsibeálló építtetését is fel kell gyorsítanom, mert az ácsnak azt mondtam, ráér még, de akkor annyira nem. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32609) #81556480


#81556480
törölt tag

Köszi mindenki

15-ös a felni. tervbe van tavasszal egy nagyobb szett.

(#32610) erikke17


erikke17
őstag

Kész katasztrófa.

1 éve neten találtam, hogy bontódik egy F Astra akkor vettem tőle jobb első lámpát kompletten. Most ugye elromlott biztonsági övem.

Gondolván lámpával sem volt baj veszek tőle ezt is. El is postázta megjött, bontom ki övfeszítő eldurranva, csodás ennek igy nem sok hasznát veszem. Ja és stift sem volt helyén, bár hogyan is.....
Hívom, ez igy hogy van? Ő így használta autót. Az oké de nekem egy működőképes darabra lett volna szükségem.

Most valahogy kicsikarom belőle pénzem, mert sz*rt küldött nem azt amit megbeszéltünk :(((

Nem tudja valaki, hogy Tata-Esztergom-Komárom környékén hol lehet autóbontó? :-/

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#32611) #81556480 válasza erikke17 (#32610) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ennél csak az a jobb sztori hogy facelift előtt F astra lámpát kerestem és 3 különböző ember is utánit küldött. Egyik se adta vissza se a pénzt, se semmit. Egyik össze is tört a postán. Azóta be van erőszakolva egy nem odavaló lámpa :DDD

(#32612) mephi666 válasza erikke17 (#32610) üzenetére


mephi666
nagyúr

övfeszítőt tudok adni én is... bal oldalit... rosszat :DDD nekünk is ki kellene cserélni, de van még idő a köv műszakiig... majd valamikor (ahogy nézem 5-10ezres összegekért vannak sok helyen... azt hittem ennél olcsóbb)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32613) trassher


trassher
addikt

Na hívtam a kék astrást de nem vette fel 2 alkalommal sem. Az ezüstöt is hívtam ott meg hangposta jelentkezett.

Redmi Note 7

(#32614) gban válasza trassher (#32613) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt az ezüstöt a sors sem akarja hogy megvedd.
Másik magánszemély, simán lehet hogy munkában nem tudja felvenni. Vagy épp ebéd után alszik :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#32615) AMD Power válasza erikke17 (#32610) üzenetére


AMD Power
titán

Az gyönyörű. Büdös bunkó az ilyen. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32616) erikke17 válasza #81556480 (#32611) üzenetére


erikke17
őstag

Ilyesmim volt nekem is, gyári csipogót kerestem, 2 hétig hitegetett, hogy küldi. Majd írt, hogy elküldte azóta is jön a csomag fél éve :D

mephi666 - Nekem az öv kapocsban törött el a rugó, nem kattan be ha be akarom csatolni... Vagy valahogy ebből rugót átműtöm, de olyan szinten össze van pattintva, hogy mikor enyémet szedtem szét inkább széttörött..

Ez meg a másik, hogy aranyáron adják a használtat... Ez 25euróért vettem. Volt olyan aki 45! eurót akart érte. Mivel Komáromban lakom SK, környékünkön meg egy szem értelmes bontó sincs. Csak arról hallottam, hogy Tatán van egy Opel bontó de Googlen semmit sem találok.

Még az ugrott, be hogy B Corsa és Tigra övfeszítője is talán passzolna. B Corsa meg egy rakás van amit széttárulnak környéken.

AMDPower - Lehúzós emberek... Pedig ennek a fickónak több autója is van amit alkatrésznek árul... 3kor megy haza megnézi másikban hogy van aztán felhív. Remélem lesz annyira korrekt, hogy visszaküldöm neki ő meg pénzemet. Mert legalább nem olyan hogy fel sem veszi(nem kiabálom el)...

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#32617) trassher válasza gban (#32614) üzenetére


trassher
addikt

Írtam neki sms-t, már válaszolt is. Azt írta orvosnál van, ha végzett hív.

AMD Power: Én is remélem, jó lenne ha holnap hazafelé úton betudnék ugrani megnézni. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32618) AMD Power válasza trassher (#32617) üzenetére


AMD Power
titán

Remélem sikerül megnézni a gépet végre. ;)

erikke17 Kíváncsi vagyok mi lesz a történet vége. :U

Szerintetek?

"SUV-szerű crossover Astra-alapokon?
Opel Activa vagy Opel Monza SUV? 2016-ban kiderül...."

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32619) mohabá 007 válasza AMD Power (#32598) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Még azt is megmondja,milyen olaj kell neki. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#32620) AMD Power válasza AMD Power (#32618) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek sem rosszak. A bordó meg brutál. :C :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32621) Pitu


Pitu
aktív tag

Esetleg ha valakinek van jobbos-balos, manuális, F astra-ra való tükör az szóljon. Egyelőre bontót még nem néztem. :) Utángyártottak vannak rajta most, botrányos minőségűek...

[ Szerkesztve ]

(#32622) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Erre senki többet!? :(

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#32623) trassher válasza trassher (#32617) üzenetére


trassher
addikt

Holnap 2-kor nyiregyen a praktiker parkolóban találkozom az eladóval. Kaptam rendszámot is de nem tudom az alapján megtudhatok e valamit az autó előéletéről, elvégre ezek az adatok nem nyílvánosak.

gban: Azért vicces hogy műszakin rögzítve van szinte minden adat az autóról de nem lehet hozzáférni. Mennyivel egyszerűbb lenne információhoz jutni ezek alapján.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32624) gban válasza trassher (#32623) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha megtudhatsz valamit rendszám alapján, az rég rossz (mint az árverésesnél :DDD )

Postázást nem vállalok.

(#32625) diablo1984 válasza Ruszki (#32578) üzenetére


diablo1984
veterán

klímából egész egyszerűen elmehetett a gáz, az eladó feltöltette, így eladáskor még működött, de azóta elkopott, így javíttathatod, nem ritka jelenség, egy klímásnál ellenőríztetheted, de 99% hogy gáz ment el belőle!

motorhűtő jel? tehát ráadod a gyújtást és az világít, vagy hogy kell ezt érteni?

(#32626) gban válasza trassher (#32623) üzenetére


gban
Közösségépítő

Adatokhoz hozzáférés: lehet hogy hasznos lenne, majdhogynem mindenki támogatja, kivéve akiknek nem lenne előnyös :U
Tényleg, igaz az hogy most is meg lehet tudni az ügyfélkapun adatokat a rendszám alapján?
Pl. tulaj neve, címe, stb.
Ez azért elég gáz, ha tényleg így van - pont egy ilyen árveréses történettel kapcsolatban olvastam, hogy a nepper az adatok alapján megveszi az eladótól, miután felkereste, beírják az ár felét, az meg leadja a pénzt az árverezőnek.
Mert eladhatja a tulaj bármikor az árverés előtt, ha az a kikiáltási ár fölött megy el.
Szóval megkérdőjelezhető a dolog, mert valaki kiül mondjuk az olasz tengerpartra, és hazaszól hogy nem vagy otthon, mehetnek a megadott címre, pusztán a rendszámod alapján, míg te strandolsz.

Postázást nem vállalok.

(#32627) trassher válasza gban (#32626) üzenetére


trassher
addikt

Igen ez az oldala is valós a dolognak. Ügyfélkapuval próbálkoztam de időpontot kell kérni és személyesen igazolni magad, majd ezután használhatod a funkciókat.

Redmi Note 7

(#32628) Declare válasza gban (#32626) üzenetére


Declare
őstag

Hmmm? :)) Milyen arveres, milyen tengerpart?

Ha most le lehet kerdezni, hogy xxx rendszam Kis Pista tulajdona aki a itt es itt lakik, azzal mi rosszat tudsz kezdeni?

(#32629) Ruszki válasza diablo1984 (#32625) üzenetére


Ruszki
senior tag

Világít bizony.A könyv szerint el kellene aludni!
Először azt hittem,hogy biztosíték mert megmondom őszintén még a motor hűtő ventilátort nem halottam zúgni(nem volt annyira még meghajtva a gép és azt sem tudom hogy milyen hőfokon kapcsolna be pontosan).
De egy kicsit idegesít a dolog!
Gáz szerintem van benne mert néztem a töltőszelepnél ott elég nagy nyomással jön ki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#32630) AMD Power válasza AMD Power (#32620) üzenetére


AMD Power
titán

Nah milyen a piros Opel? :K

Ez így már alakul! :K

Péntektől tovább esik a hazai üzemanyagok ára: a MOL ismét bruttó 9 forinttal csökkenti a benzin és 5 forinttal a gázolaj nagykereskedelmi listaárát.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32631) erikke17 válasza AMD Power (#32618) üzenetére


erikke17
őstag

Folytatás:
Azt hitte, hogy nekünk a öv kell nem a kapcsoló része ami az ülés alá van téve.
De a stiftet azt nem tette bele. Apósának vannak valami autói azok között megnézi van e Corsa B vagy Tigra vagy F Astra.

Szétszedtem ezt amit adott, totál más a belseje a rugót fel sem tudnám használni...

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#32632) trassher


trassher
addikt

Most volt kicsit több ideje az eladónak beszélni. 7 éve van náluk az autó, 2 évente az autóklubhoz vitte vizsgázni és azt mondta megvannak az adatok, számlák róla. Rokkantnyugdíjas, nagyrészt nyíregyházán volt használva az autó. Motor, váltó nem volt megbontva, van hozzá acélfelnin 12.000km-t futott téli gumi is. Átvizsgálás részéről nem gond. Kíváncsi vagyok milyen lesz élőben az autó.

Redmi Note 7

(#32633) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!
Tapasztalt már valaki F astrában váltó kar cicergést menet közben? :D hülyén zizeg. De ha odébb lököm vagy megfogom akkor elhallgat.
Mi okozza?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#32634) #81556480 válasza Markizmark (#32633) üzenetére


#81556480
törölt tag

Pattintsd fel a váltószoknyát . Biztos szét van már kopva ott a rudazat meg a gömbfejek meg minden.- Én wd 40-el szoktam fújkálni.

(#32635) AMD Power válasza trassher (#32632) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nagyon jól hangzik! Sőt túl jól. De persze ettől függetlenül még lehet igaz. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32636) trassher válasza AMD Power (#32635) üzenetére


trassher
addikt

Jó is meg nem is. Az öregek azért vigyáznak az autójukra meg ahogy beszélt hallani lehetett hogy ért az autókhoz. Az más kérdés hogy 70000 km alatt nem nyúltak a váltóhoz jellemzően városi használat mellett. Arra számítok hogy a kuplung nagyon döglött lesz de majd holnap kiderül.

Redmi Note 7

(#32637) gban válasza trassher (#32636) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem 230-nál gyári még a kuplung :K

Postázást nem vállalok.

(#32638) Markizmark válasza #81556480 (#32634) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálad is cicereg és ez megoldja?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#32639) trassher válasza gban (#32637) üzenetére


trassher
addikt

Kíváncsi vagyok. Mondjuk fater ignisében 276.000 van és abban is gyári :DDD

Redmi Note 7

(#32640) AMD Power válasza trassher (#32636) üzenetére


AMD Power
titán

Figy. Ha csak egy kuplung cserével "túléled" a kocsi vásárlást az már szerintem baromi jó arány. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32641) erikke17


erikke17
őstag

Fejlemények.
Pénzt látni nem fogok, előbb felhívtam csak magyarázott össze vissza, hogy én nem azt mondtam neki ami kell mert akkor arra vigyázott volna. Mert valami stiftről magyaráztam neki, itt már tudtam hogy egy analfabétával van dolgom. Aki ész nélkül tákol gányol.
Egyszer azt mondta, hogy ő már azt úgy használta, utána lehet hogy neki durrant el véletlenül...
Akkor, hogy tegyem át a kapcsolót, de nem fogja fel az egy van építve...
Tanulópénz :W

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#32642) deicide


deicide
veterán

Van valakinek tapasztalata CD400 rádióval? Az érdekelne, hogy az USB portján keresztül is játszik-e le MP3-at, milyen filerendszer kell (FAT32/NTFS) hozzá. Elvileg a konfigurátor azt írja, hogy USB csatlakozós a rádió, de azt nem, hogy MP3-at tud.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32643) deicide válasza deicide (#32642) üzenetére


deicide
veterán

No, közben beszéltem Opellel, nincs hozzá gyárilag, ez egy a konfigurátorban nem választható extra, 20k-ért :Y
De ha kell, hát kell.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32644) gban válasza deicide (#32642) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem ismerem a rádiót, de ha nem játszana le mp3-at, akkor mi más célt szolgálhatna az USB? :B

Postázást nem vállalok.

(#32645) deicide válasza gban (#32644) üzenetére


deicide
veterán

A CD része játszik le MP3 CD-t, de olvastam olyat, hogy ugyanezt USB-ről nem tudja. Arra gondoltam, hogy az USB funkció csak eszközök töltésére szolgál. De megoldotta a márkakereskedő a kérdést végül, az USB opcionális, csak ezt nem írták oda. De nem gond, még lehetett változtatni rajta.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32646) gban válasza trassher (#32639) üzenetére


gban
Közösségépítő

Találtam neked pár ígéretes példányt, van egy debreceni is:
[link]
[link]
Ezek ugye privátok, az jó. Bár az a sport kipufogó.... :( De ki tudja...
Itt meg egy neked közeli, debreceni, de kereskedés:
[link]

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#32647) trassher válasza gban (#32646) üzenetére


trassher
addikt

Az első és az utolsó tetszik, a fehéret inkább hanyagolnám. 1-kor indulok nyiregyre, kíváncsi vagyok már.

Redmi Note 7

(#32648) gban


gban
Közösségépítő

Fehér: pedig elvileg az jóval kevesebbet futott.
A szakadt duda miatt nem tetszik?

Viszont ezek kiidegelnek, 5 ajtósra szűrtem:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#32649) trassher válasza gban (#32648) üzenetére


trassher
addikt

A kiszakadt duda cseréje, vagyis a középrészé 12.000 szóval nem az a gond. Azért félek kicsit a fehértől mert azok nagyobb eséllyel voltak cégautók.
Én is láttam hogy sok esetben baromira nem olyan kasztnis sok esetben az autó mint amilyennek hirdetik. :D

Redmi Note 7

(#32650) adorjant


adorjant
senior tag

Ha már G Astra,szerintem 2001-től nézd, Z motorkódosakat.
Illetve ha jól tudom,a fényezésen is módosítottak akkortájt,pl a nem metál színek is kaptak egy vékony lakkréteget,így jobb eséllyel bírják még így 1x évesen :) Mert pl fehér a régieknél nagyon hamar és nagyon durván mattul, míg az újabbak (2001-) nem.

Gyorsan átfutottam a linkeket,nekem [link] szimpatikus, bár ez szedán, van aki szereti,van aki nem.

Nekem FEHÉR,CÉGES Astrám van :), lassan 330e km lesz benne,és semmi baja,sőt még a duda se kopott, szétesni sem akar. Sőt még sérülésmentes is.
Felejtsétek el ezeket,meg kell nézni minnél többet,hogy legyen viszonyítási alap,aztán megvenni a legjobbat. Nincs mese,rá kell szánni az időt,utazást,pénzt.

Sok szerencsét :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.