Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) diablo1984 válasza Declare (#33940) üzenetére


diablo1984
veterán

abban a kis peugeotban valszeg a termosztát volt sz@r, nem ártott volna cserélni.....

(#33952) Blue Eagle válasza Declare (#33950) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen szilika-gél. De az nem tud megkötni végtelen nedvességet, csak azt a kis csomagban amibe tették.

(#33953) Declare válasza diablo1984 (#33951) üzenetére


Declare
őstag

Csaladban fiat punto 1.4 dizel 2 ev körüli,ugyan ugy fel ora mire elkezd füteni....szerintem ha dizelben nincs ilyen kisegitö fütes, mint apl az astra H ban akkor az ilyen, ha kis köbcentis....lehet egy 3 literes mashogy melegszik :)

(#33952) Blue Eagle Persze, nem s konkretan arra gondoltam, hogy egy olyan kis tasakot odatenni :D , de valami hasonlo, csak "komolyabb" megoldas :F csak ötlet volt :B

(#33954) mephi666 válasza gban (#33947) üzenetére


mephi666
nagyúr

full kiszedni? az szűri meg a levegőt, amit az utasok kapnak kintről :) én nem venném ki, inkább cserélném jobbra, mert sokfélét kapni ócska 500ftostól szénszűrős párezresig

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33955) gban válasza mephi666 (#33954) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, igazad van, írtam én is hogy én sem venném ki.
Nem is az a lényeg a dologban hogy kiveszed vagy sem, hanem hogy másnál működik a dolog, vagyis hogy ott kell keresni a párásodás okát elvileg.

Postázást nem vállalok.

(#33956) suits


suits
tag

Hi! Érdemes lecserélni a hütővízet szerintetek?Kb. 3 liter hütőfolyadék koncentrátumom(glikosam kék) van otthon annyi elég lenne a cseréhez vagy csak töltsek rá? opel astra gtc 2008.06 z14xep

(#33957) adorjant válasza suits (#33956) üzenetére


adorjant
senior tag

A gyári hűtőfolyadék -70 fokos,abból én 3 litert töltöttem z14xep-be,a többi desztvíz,azt hiszem kevesebb mint 5 liter az összkapacitás.

Ha jól emlékszem,nem szükséges cserélni gyári előírás szerint, de pár évente ártani nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#33958) suits válasza adorjant (#33957) üzenetére


suits
tag

Azt nem tudom hogy az elöző tulaj cserélt -e most 68k km van a kocsiban.De lehet azt csinálom hogy keverek 3l hütőfolyadékot+2l desztvizet azt lecserélem.

(#33959) adorjant válasza suits (#33958) üzenetére


adorjant
senior tag

Szerintem ne keverd be előre,hanem menjen bele a tömény fagyálló,aztán a szükséges szint eléréséig meg a desztvíz.

(#33960) Declare válasza suits (#33956) üzenetére


Declare
őstag

Nekem hasonlo evjarat csak dizel, 180k km nagyszerviznel a szerelöm megnezte (megmerte a fagyallosagat) es azt mondta csereljük...csereltük :) Nem lehet tudni soha, h az elözö tulaj mit babralt esetleg vele.

(#33961) gzbotii


gzbotii
veterán

Gyertyákat vezérléssel egyszerre érdemes cserélni, vagy ezeknek hogy van a csere időszakuk?
Milyen típust érdemes választani?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33962) suits válasza Declare (#33960) üzenetére


suits
tag

Amúgy szerelő kell ehhez vagy meg lehet oldani homemade?

(#33963) diablo1984 válasza suits (#33962) üzenetére


diablo1984
veterán

meg lehet oldani otthon is, én is úgy csináltam.
amúgy az opelba nem az alukímélő rózsaszín lötyi kell? ez a rózsaszínű -32fokos fagyálló szokott a tescoban 2200ft környékén lenni 5 literes kiszerelésben, nem tétel, én is kicseréltem már mielőtt beállnak a fagyok!

(#33964) trassher válasza diablo1984 (#33963) üzenetére


trassher
addikt

Jól tudod, az kell bele. :K

Redmi Note 7

(#33965) suits


suits
tag

Mennyi folyadék kell bele pontosan?

(#33966) #81556480


#81556480
törölt tag

B vectra alá jó a185/65 R15 téligumi?

Most 195ös van. Egyébként 185-ös nyárival vettem de nem emlékszem hogy rosszabb lett volna.

(#33967) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Sajnos már nagyon régóta nem működött az F astrámon a középkonzol világítása, ezért ma rávettem magam, hogy kicseréljem a 4 kis izzót.
A művelet sikerült is, de sajnos elhagytam a belső keringetés kapcsolónak a kis réz pöckét, ezért hiába nyomom meg a gombot nem marad úgy.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt lehet külön kapni vagy csak komplett kapcsoló kapható?

(#33968) Declare válasza suits (#33962) üzenetére


Declare
őstag

Biztos, hogy nem kell hozza....egyreszt homemade megoldasra nekem most nem volt se idöm, se kedvem....de nem is volt tervbe veve, csak a szerelöm mondta, hogy raneztek a biztonsag kedveert (hasznaltan vettem majusban) es mondta, hogy nem volt tuti.

Nagyon jo ismerös, meg sem fordul a fejemben, hogy nem mond igazat...mielött valaki mondja, hogy lehuzas :)

(#33969) diablo1984 válasza Declare (#33968) üzenetére


diablo1984
veterán

nem lehúzás, de nem is egy ökör ára, megéri cserélni és rámérni, hogy hány fokos is, mert idővel gyengül a lé!
én is az én kocsimon nem is mértem, cseréltem, 5 liter -35fokos huss bele és jöhet a tél! :D

(#33970) gban válasza diablo1984 (#33969) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én csak fagyállóval töltöm föl, nyáron is.
Azt mondják, jobb a rendszernek ha nem víz van benne.
Ugyanezt mondják a szélvédőmosóról is, hogy az pl. nem vízkövesedik be ha nem víz van benne.

Postázást nem vállalok.

(#33971) Blue Eagle válasza gban (#33970) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ablakmosóba mást nem önthetsz csak valaminek (den.szesz) a vizes oldatát. A vízkő pedig 60 Cfok felett kezd kiválni a vízből. Ablakmosónál képtelenség a vízkő képződés.

[ Szerkesztve ]

(#33972) gban válasza Blue Eagle (#33971) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez nem egészen így van. :B
Vízkő sima párolgás esetében is visszamarad.
Pl. láthatod a jelenséget a cserépalátéteknél, vagy simán egy vízzel otthagyott pohár / üveg esetében is látszik a párolgás után ottmaradó vízkő.
A motortérben meg meleg van, így a párolgás is gyorsabb.
A csövekben, vékony fúvókáknál, pumpában meg nem előnyös ha lerakódik.
De ezt azért én is túlzónak és kisebb gondnak érzem, mint a hűtőrendszer esetében, bár 15 év alatt azért simán el tudom képzelni hogy látható hatása lesz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33973) Blue Eagle válasza gban (#33972) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jó igzad van, úgy értettem fokozottan. Van nekem 25 éves járgányom és nem az ablakmosó rendszer elvízkövesedése a legfőbb probléma.

(#33974) batai15


batai15
félisten

Üdv urak! [link]
haverom lehet megvenni, de szerintem gyanusan olcsó. vélemények esetleg?

(#33975) diablo1984 válasza batai15 (#33974) üzenetére


diablo1984
veterán

ha ennyi minden ki van benne cserélve és szépen van fújva, akkor nem durva, én annyira gyanúsan olcsónak sem tartom, csak egy 95-ös corsa, ettől többet nem nagyon ér.... :U

(#33976) batai15 válasza diablo1984 (#33975) üzenetére


batai15
félisten

értelek köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33977) diablo1984 válasza batai15 (#33976) üzenetére


diablo1984
veterán

nincsmit! ez persze az én véleményemet tükrözi, lehet másnak minden pénzt megér, nekem ez nagyon is árban van!

(#33978) AMD Power válasza trassher (#33964) üzenetére


AMD Power
titán

Jó mert nekem nem az van benne. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33979) gban válasza batai15 (#33974) üzenetére


gban
Közösségépítő

125e km után nem nagyon kell hengerfejtömítést cserélni, gönbcsuklót sem feltétlenül, de azt rá lehet fogni.
Sport kipufogó mások szerint nem utal békés, nagypapás közlekedésre.
De meg kell nézni, mert lehet akár az év vétele is.

Postázást nem vállalok.

(#33980) gzbotii válasza gban (#33979) üzenetére


gzbotii
veterán

És az a 125e mennyire reális egy 19 éves autónál? :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33981) diablo1984 válasza gzbotii (#33980) üzenetére


diablo1984
veterán

természetesen semennyire, viszont a sablonszöveg népbaromság, hogy nem km-t veszünk, hanem állapotot.... :U

(#33982) AMD Power


AMD Power
titán

Negyeden van a benzin mutató a kocsiban. Kb hány liter benzin van még benne?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33983) gzbotii válasza AMD Power (#33982) üzenetére


gzbotii
veterán

Hány litres a tank? 40?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33984) gban válasza AMD Power (#33982) üzenetére


gban
Közösségépítő

18 tuti.
De lehet 19 is.
Írtam már a többit: piros teteje (vagyis nincs benne még) kb. 12, de lehet hogy 11.
Piros legalja 6 liter.
De csak amikor épp eléri fixen.
Utána is ott marad, de nem marad végig 6 liter benne :))

Postázást nem vállalok.

(#33985) AMD Power válasza gban (#33984) üzenetére


AMD Power
titán

Király vagy! :R

gzbotii 52l.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33986) BaKeSZ87 válasza gzbotii (#33980) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

96-os f astramban 132.000 van, 2.5 éve vettem 113.000-el. :U

(#33987) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! ezt hogy kell kipattintani? H Astra

(#33988) gban válasza AMD Power (#33985) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez az enyémre igaz, valamint a házban van egy olyasmi mint a tied, nem szervós és 2001-es vagy 2002-es, arra is igaz.
Annak a tulaja mondta nekem, hogy ha lefekszik a mutató, akkor még megy vele egy 100-ast pályán.
Én is innen tudom, de igaznak is bizonyult. Magamtól biztosan nem feltételeztem volna, és ha lefekszik a mutató, tuti 10 km után elkezdtem volna aggódni, és nem merek többet menni, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33989) diablo1984 válasza K Norbi (#33987) üzenetére


diablo1984
veterán

ahogy a képen is látszik, fülei vannak, csavarhúzóval benyúlsz és óvatosan kifeszíted!

adott esetben az oldalán egy kis bemélyedés is van, ahová a csavarhúzót kell betolni....

[ Szerkesztve ]

(#33990) AMD Power válasza BaKeSZ87 (#33986) üzenetére


AMD Power
titán

Az óra szerint az enyémben is 135e van. Mivel az első tulajtól vettem még igaz is lehet. :DDD

gban Köszi szépen. Csak azért kérdezem mert még kell mennem vele ebben a hónapban de már tankolni nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33991) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#33910) üzenetére


ro_bert17
őstag

A hétégén viszonylag többet autóztam az autóval. Azt hiszem kb. 8 fok volt a külső hőmérséklet és tulajdonképp elég gyorsan bemelegedett az autó, bár nem tűnt gatyarohasztónak a meleg. (valószínűleg csak viszonyítási alap gond lehet, vagyis bízom benne).
Olvasom közben hogy a párásodásról is írtok. Nálam is az átlagostól sokkal jobban párásodik. A klíma bekapcsolása valóban pikk-pakk leviszi, hiszen száraz levegőt kezd befújni. A hétvégén elég jól megtakarítottam az autót. Olvastam valahol amit itt is érintettetek, hogy a szélvédő alatt hajlamos összegyűlni pl. nedves falevél amitől nedves lesz a pollenszűrő. A hétvégén ebből szedtem ki, úgy tűnik javult valamennyit a helyzet. Vettem páramentesítő folyadékot is, kíváncsi leszek mennyire fog működni.

Egyébként 97-es az enyém, a nyugdíjas volt főnököm volt a tulajdonosa. 115000km van benne. Garantáltan, mert évek óta ismerem az autót.
De ez tényleg nem sokat jelent, max. a hátsó üléspad érintetlennek tűnik, meg hasonló. Ettől ez még egy idős, és használt autó.
Eddig egy kb. ugyanennyit futott focust meg egy fabiát használtam. Mindhárom autó teljesen más kategória, tudni kell helyén kezelni.

(#33992) Findzs


Findzs
addikt

Tegnap meghalt egy fórumtársunk Integra, nyugodjon békében.
[link]
Állítólag gyorsan ment 180 körül és megcsúszott a kocsi.

Hozzá vagyunk szokva a nyári, őszi útviszonyokhoz mindenki legyen óvatosabb itt a tél. Ha az út száraznak is tűnik lehetnek már rajta itt-ott lefagyott párafoltok.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33993) AMD Power válasza Findzs (#33992) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos én is értesültem az esetről. Le is volt miatta zárva a 11-s. Kerülünk kellett. Itt volt tőlem kb 4-5km a baleset. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33994) diablo1984 válasza Findzs (#33992) üzenetére


diablo1984
veterán

jah, mert nyáron 180-al nem lehet megcsúszni. tudomásul kell venni, hogy az autó 4 tenyérnyi helyen fekszik fel az útra és ha 180-nál beüt a ménykü, akkor az lehet integra typeR, Toyota GT86, vagy akár egy 7-es bmw is, eléggé gyászos a benne ülőknek a sorsa! ezeket a rizsrakétákat meg még végzetesen le is könnyítik, hogy a kis szívómotor még jobban repítse, az integra pl még viszonylag kökorszaki is volt kismillió légzsák nélkül( a toyota gt-ből a srác zúzódásokkal megúszta a dolgot, a barátnője meg az üléssel együtt elszállt).

ami még ezeknél a baleseteknél "szerencsés" volt, hogy nem járt épp ott rosszkor, rossz helyen egy másik autó, amiben egy négytagú család éppen utazott, mert azért egy másik autón egy repülő rizsrakéta is szépet pusztít.... :U

szóval egy szónak is száz a vége, ha a sebességhatár környékén kocsikázik az ember úgy is érheti végzetes baleset, ha többszörösével repül, akkor az esély a túlélésre drasztikusan kevés, szinte egyenlő a nullával! óvatosan közlekedjetek a sajátod és a közlekedésben résztvevő többi félre nézve is, mert senkinek sem kifizetődő egy baleset, mert vannak akik az életükkel fizetnek érte..... :(

(#33995) Declare válasza Findzs (#33992) üzenetére


Declare
őstag

:( Nagyon durva :(

sajnos hibazunk...mindenki.... :(

(#33994) diablo1984: Teljesen mind1...50 el is, 90 el is, meg 130 al is meghalhatsz es megölhetsz masokat azokon a helyeken ahol az megengedett tmepo.... :(

[ Szerkesztve ]

(#33996) gban válasza diablo1984 (#33994) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyetértek.
Pont erről volt szó nemrég, sajnálatos hogy aktualitása lett a dolognak.
Erről elmélkedtünk kicsit Declare kollégával.
Hogy nem csak az számít, mennyire jó az autód és mennyire a legjobb gumit teszed rá vagy sem.
Mindez semmit nem ér, ha csak az autód képességeit nézed (vagy esetleg azt sem reálisan), nem pedig komplexen veszed figyelembe az összes tényezőt, beleértve a többi közlekedőt, sebességét, gyengébb autóját, valamit hogy simán lehet egy barom is a másik.
Mert mindig jöhet egy barom.
Az meg sokszor a normáknak megfelelő vezetéssel sem védhető ki, csak túlzottnak tűnő körültekintéssel, óvatossággal.

Postázást nem vállalok.

(#33997) diablo1984 válasza Declare (#33995) üzenetére


diablo1984
veterán

persze, de ahol ő ment ott nem 130(180) volt a megengedett, így azért rizikós, nem egy autópálya lehet az út minősége sem(voltam már arra), így rizikós vállalkozás volt!
sajnálom én is Integra fórumtársunkat, a filmes topicba jókat írt, de azt is figyelembe kell venni, hogy nem nyugtatna ez a tudat, ha éppen engem vagy a családomat kaszál el.

és mi nem vagyunk kaszkadőrök, a közút nem járműforgalom elől elzárt terület, az autónk meg nem egy speciálisan felkészített versenygép, így mindenkinek aki úgy gondolja, hogy megtaposom neki, mi baj lehet, járjon a szeme előtt Integra és a Toyotás példája is, hogy a "mi baj" az emberéleteket jelenthet.....

én a Vectrámmal egyszer mentem 200 felett, persze autópályán, de nem éreztem biztonságban magam benne, annál a sebességnél az autópálya belső sávja is terelgette a kocsit, pedig a C vectra kombi nem egy 1 tonnás kupé.... főúton egyszerűen sorskísértés ez a tempó..... :(

[ Szerkesztve ]

(#33998) Findzs válasza Markizmark (#31882) üzenetére


Findzs
addikt

mi lett a hidrotőkékkel?
cserélted végül?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33999) Declare válasza diablo1984 (#33997) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem a "lenyeg" a rossz döntes. Ö rossz döntest hozott :( de mindenki hoz rossz dönteseket. Ugyan igy lehet rossz döntes, hogy egy stop tablanal körülnezel es azt gondolod atmesz a 90 el halado elött....es akkor itt is ragozhatjuk ezt a hangzatos kisgyerekekkel megpakolt kisbusz peldat. Ugyan ilyen tragedia lehet a vege. Vagy mondjuk a telen nyarigumival (vagy forditva) közlekedö, amikor egy kanyarban a rossz gumi miatt csuszik meg csak egy picit a kocsi hatulja es pördül a szembejövö ele. Ugyan ilyen rossz döntes.

Nekem ez a velemenyem es nem tartom a legkevesbe sem emberinek az ilyen "törtenetnel" az öncelu okoskodast (ami megy "Integra forumban" is, hogy "nah tessek, en bezzeg milyen kiraly csavo vagyok, mert milyen ovatosan es milyen körültekintöen vezetek es soha nem hibazom...")...ez baromi könnyü es nepszerü egy gyorshajtasos baleseten okoskodni :U Tanulsagos...es csak ovatosan!

De most ezt ne magadra vett nem Neked irom :) csak ugy altalaban ez a velemenyem....

(#34000) Declare


Declare
őstag

Back to Opel :) mert ezert jöttem csak megdöbbentett a hir....

Szoval 1-2 napja nyekeg az ekszij....amig hideg a motor. Azt mondta a szerelöm, ha megyek haza megnezik az ekszij feszitöt vagy mit (mert hogy majusban volt cserelve, rossz nem lehet es eddig nem is volt ilyen hang). Addig is viszont vegyek ilyen ekszij csuszas gatlo sprayt. Utananeztem neten es nagyon sok olyan velemenyt olvastam, hogy nagyon kiraly meg minden, de 1-2 het alatt lekopik, a hibat nem szünteti meg szoval egesz egyszerüen penzkidobas..... na most akkor mi a teendöm? :)

Ha nem okoz ez különösebben semmi gondot, attol eltekintve, hogy hidegen a motor nyekeg par percet azt tulelem, amig nem nezik meg az ekszij feszitöt. Lehet ennek negativ egyeb hatasa?

Nem veszes a dolog es meleg motor nem csinlja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.