Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) Declare válasza deicide (#32433) üzenetére


Declare
őstag

Ja ez erdekes...ezek Ja ez erdekes...ezek azzal szoktak inditani, hogy hitelre vedd es akkor adja ajandekba a ködlampat :) altalaban a hitelekböl szoktak meg zsebre tenni par forintot. Bar gondolom most a bankok jelenlegi helyzetükben nem szeretnek finanszirozni, igy ez is valtozik.... miert nem kerdezted meg a vegen, hogy Erzseetutalvanyt es Tecos pontgyüjtö kartyat beszamitanak e? Poen let volna :DDD

Mikorra erkezik meg?

[ Szerkesztve ]

(#32452) deicide válasza Declare (#32451) üzenetére


deicide
veterán

Ja, addig gyűjtögettem volna a céges Bözsi utalványokat. :)
Látom a rendszer neked sem engedte beírni az adott szavakat. :DDD

Január végére érkezik várhatóan. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32453) AMD Power válasza deicide (#32452) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor februárban megint találkozó lesz. :DDD :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32454) deicide válasza AMD Power (#32453) üzenetére


deicide
veterán

:DDD Részemről rendben.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32455) hdman


hdman
őstag

Mit konfigoltál bele? Szín? 20"-as malomkerék lett végül? Addig használhatod a GTC-t, vagy már most beadtad?

Sopron city :)

(#32456) Declare


Declare
őstag

Ezt nem tudja valaki milyen felni lehet? :B [link]

(#32452) deicide : Jaaa, nem is ertettem, mindig visszajött, hogy hibas adat vagy mi.... :U

(#32457) deicide válasza hdman (#32455) üzenetére


deicide
veterán

Arden kék lesz, 20"-os felnivel, Infinity audio, fűthető ülés, prémium fényszórócsomag, spoiler, riasztó, sötétített hátsó ablakok, nagyjából ennyi.
Még próbálom eladni magánúton a GTC-t, aztán ha a tél beálltáig nem sikerül, akkor beviszem hozzájuk, mert egész korrekt árat mondtak rá.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32458) Findzs válasza marsu (#32449) üzenetére


Findzs
addikt

szépek :K

kár hogy 16" osak most vettem frankó gumikat tavasszal 15"
nem mintha lenne pénzem ilyesmire, hogy alufelni sajnos :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32459) mephi666


mephi666
nagyúr

nem is tudtam, hogy f astra-ba lehet rakni motorháztető tartó teleszkópot :Y mondjuk gondolom nincs kialakítva neki luk, így furkálni kell

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32460) hdman válasza deicide (#32457) üzenetére


hdman
őstag

Na az zsír :) A prémium fényszóró mit takar?

Sopron city :)

(#32461) deicide válasza hdman (#32460) üzenetére


deicide
veterán

Jó lesz, érzem. :)
Adaptív kanyarkövetés, Xenon, nagynyomású fényszórómosó és nappali led-es menetfény, illetve automata magasságállítás.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32462) Declare válasza deicide (#32461) üzenetére


Declare
őstag

Az alap astra opc nem xenonos? :Y

(#32463) deicide válasza Declare (#32462) üzenetére


deicide
veterán

Ezen én is csodálkoztam, csak ezért kértem a prémium csomagot, mert az alapban halogén van. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32464) Declare válasza deicide (#32463) üzenetére


Declare
őstag

Vicces...no mind1, az jo döntes volt! :K Xenon nelkül en autot nem vennek....kinezetben is sokat dob a legtöbb kocsin, esti vezetesnel meg összehasonlithatatlan.

(#32465) deicide válasza Declare (#32464) üzenetére


deicide
veterán

És drága döntés is, +267k :DDD
De nem érdekelt, talán életem egyetlen új autója, akkor olyan legyen, amilyennek szeretném.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32466) hdman válasza deicide (#32463) üzenetére


hdman
őstag

Ne már... Ezt a szarrágást :DDD

Normális gyártó sportverziójánál minimum a xenon vagy inkább már LED vagy lézer.

Adaptív kanyarkövetés, Xenon, nagynyomású fényszórómosó és nappali led-es menetfény, illetve automata magasságállítás.

Ezek a menetfény kivételével nekem is megvannak, sőt az enyém bisex,ööö bixenon :)) Mondjuk a kanyarkövetés szerintem már jóval fejlettebb, mint az enyémben.

Declare:+1

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#32467) deicide válasza hdman (#32466) üzenetére


deicide
veterán

Hát, remélem hogy bi-xenon ez is, hülyén nézne ki a távolsági halogénizzóval...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32468) trassher


trassher
addikt

Urak itt az eddigi legesélyesebb jelölt. Már megnéztem de sajnos kipróbálni nem volt alkalmam. Amit lehetett kipróbáltam rajta és minden működött ahogy kell. Rozsdát nem találtam rajta, jövő héten rámegyünk rétegvastagság mérővel is ismerőssel.
Képek alapján szerintetek milyen? Az ár alkuképes.

Redmi Note 7

(#32469) Findzs válasza trassher (#32468) üzenetére


Findzs
addikt

kicsit sok a km meg kicsit öreg már annyi pénzért :U

[link]

ez drágább de legalább a vezérlésre nem kell elkölteni 100 ezret

[link]

egyszóval szerintem nem jó vétel annyiért

tboy93:
egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32470) tboy93 válasza trassher (#32468) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem folos a retegvastagsag meres egy 600k-s autonal. Ha egyben van, vagy torve volt, de szakszeruen javitottak akkor nem mindegy? Enyem is volt torve, de ugy ki lett javitva, hogy konretan csak a szerviztortenetbol tudtam meg. Km sztem realis.

Findzs, ugye a masodik linkelt auto km allasat te sem hiszed el? ;)

[ Szerkesztve ]

(#32471) trassher válasza Findzs (#32469) üzenetére


trassher
addikt

Évi 15625Km sok? Amelyikben kevesebb van ennyi idősen az már "kicsit" gyanús. Most honosított autó, abszolút nem számít a km úgy gondolom. Azért 14-16 éves kocsiktól nem várom el hogy 100K-t futottak mert az mese. 5 autót néztem meg, a többi fiatalabb volt de az egyikbe bele sem mertem ülni. Széthullott középkonzolok, hol jó hol nem jó gyújtáskapcsoló. Ez volt eddig a legjobb a km és évjárat ellenére is. Igazán jó autó itthon 10-ből 2 van, a többi akkor lesz jó ha költ rá az ember. Ez az eddigi tapasztalat.

tboy93: Miért lenne felesleges? Jobb tudni szerintem ha valami nem kerek.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32472) deicide válasza trassher (#32471) üzenetére


deicide
veterán

Abszolut nem sok, a F-emben 280k körül van és 2000-es évjárat. És lassan 2 éve már nagyon keveset megyek vele, szóval évi 20K km sem sok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32473) mephi666 válasza deicide (#32472) üzenetére


mephi666
nagyúr

nagyon változó: a mienk anno narancs kpm-es gép volt, 22éves és most van benne 175k körül :K mi évente 5-10 körül teszünk bele: augusztusban belement 1.5hét alatt 2ezer, azóta meg alig 2 hónap alatt 600... városban és a környéken használva lassabban pörög azért bele ...sokan ezért mondják, hogy olcsóbb használtkocsiban állapotot veszünk és a km-állás nem sokat számít (főleg, ha csomó esetben nem is valós)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32474) deicide válasza mephi666 (#32473) üzenetére


deicide
veterán

Persze, állapot a lényeg, mint ahogy nyugodtabb szívvel ajánlanám a saját autómat több kilométerrel, amit nagyrészt autópályán ingázásra és hosszú utakra használtam, mint a kevesebb kilométeres autót, amit városban, dugóban nyúztak évekig.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32475) Findzs válasza trassher (#32471) üzenetére


Findzs
addikt

a saját futásom alapján sok (évi max 8 ezret megyek)

persze ha jó állapotú (km -től függetlenül) és neked tetszik akkor a te döntésed

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32476) trassher válasza Findzs (#32475) üzenetére


trassher
addikt

Ahhoz képest valóban sok. 6 éve van jogsim, már 84 ezret tettem a kis suzukiba. Ez évi 14 ezer.
Ennek az ára 639K, ha már egy átírást lealkudnék akkor bőven jó lenne. Amit meg ki kell cserélni rajta azt úgyis megcsináltatom egyből.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32477) gzbotii válasza trassher (#32476) üzenetére


gzbotii
veterán

Én csak tavaly október-május időszakban 11.000-et :D
Igaz, az céges autó volt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32478) Findzs válasza trassher (#32476) üzenetére


Findzs
addikt

nekem 20 éve van jogsim és kocsijaim is de mindig olyan szerencsém volt hogy vagy a lakóhelyemen vagy ahhoz közel találtam munkát azért nem gyűlt a km :)

búj alá nézd meg a hátsó rugókat nem töröttek -e (opel betegség)
húzd be a kéziféket próbálj indulni, ha lefullad akkor jó a kuplung
hajtsd meg kicsit, hogy bemelegedjen ha láncos a motorja és cserére szorul csörögni fog
hőtővíz nem -e trutymós benzinszagú, illetve nem habos -e a beöntőnyílásnál
kasztnid mozgasd meg nem -e rossz valamelyik lengéscsillapító
ha van klíma járasd kicsit
kerekeket se ártana kicsit megmozgatni, kerékcsapágy felfüggesztés hiba miatt de ahhoz fel kéne emelni
gumik egyenletes kopottak -e
benzin betöltőnél nem e kezdi a rozsda vagy esetleg a csomagtérben a pótkeréknél
nívópálcánál olaj minőség
kipufogódobok állapota

stb.

én ezeket szoktam hirtelen megnézni

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32479) deicide válasza trassher (#32476) üzenetére


deicide
veterán

Mázlista. Én ennél kicsit messzebb lakom a melóhelytől, 2006 óta kb 240.000-t tettem az autóimba. De még ez is csak évi 30k.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32480) marsu válasza Findzs (#32458) üzenetére


marsu
addikt

Sebaj, akkor remélem itt majd elviszi valaki ...

:)

Press any key to continue ...

(#32481) #81556480 válasza marsu (#32480) üzenetére


#81556480
törölt tag

(I)Az aukció 1Ft-ról indul és a legmagasabb licit viszi.(/I)

Minimál ár : 40.000 ft :DDD

(#32482) Findzs válasza tboy93 (#32470) üzenetére


Findzs
addikt

"Findzs, ugye a masodik linkelt auto km allasat te sem hiszed el?"

nekem ugyan olyan évjáratú kocsim van és nekem is 107 ezer van benne ;)

persze attól még erről a kintről hozott autóról nem feltétlen hiszem el :B

#32480) marsu
sok sikert az eladáshoz :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32483) AMD Power válasza trassher (#32468) üzenetére


AMD Power
titán

Alkudj is belőle. Tetszik de kicsit drága talán.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32484) marsu válasza #81556480 (#32481) üzenetére


marsu
addikt

A minimálár licit után később is módosítható (lefelé), a villámár már nem ...

... túl olcsón ne akarja senki, mert akkor inkább leadom a vastelepen.

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#32485) gban válasza trassher (#32468) üzenetére


gban
Közösségépítő

Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem az ár túl magas az évjárathoz és km-hez.
Valamint, szintén kereskedő, ami fokozott óvatosságra ad okot, és lehet hogy alaptalanul, de a km valódisága is ebből következően kérdéses - tudom, nem minden kereskedő csal, kár is ragozni,de tuti sokkal több igen mint aki nem.
Nemrég nézegettük itt a B Vectrákat - azok még olcsóbban vannak hasonló évjáratokban, kínáltak is itt egyet (bár szintén találni olcsóbban hasonlót :B ), az nem lehet alternatíva esetleg?
Ki mit mond, jobb, más kategória egy B Veki mint egy G Astra ugyanazon évjárat / km mellett, az árat nem nézve?
Vagy az Astra modernebb már?

Postázást nem vállalok.

(#32486) AMD Power válasza gban (#32485) üzenetére


AMD Power
titán

Műszakilag szerintem nem sokkal modernebb a G Astra. A B Vectra 95-től kapható a G Astra meg 98-tól. De viszont ami a legfontosabb. Biztonság. Abban a G Astra jóval erősebb!! Még az utolsó kiadású B Vectra is csak 3* kapott 2001-ben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32487) gzbotii válasza AMD Power (#32486) üzenetére


gzbotii
veterán

Amúgy amerre járok egyetemre, ott szokott parkolni egy F Astra, szép kék festéssel és fényezéssel, pöpec állapotban. Egyszer le kell fotózzam :K Csak így eszembe jutott az aláírásodról :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32488) AMD Power válasza gzbotii (#32487) üzenetére


AMD Power
titán

Szép festésről jut az eszembe. Ma megvettem az alapozót meg a csiszolópapírt stb.... ami a javításokra kell majd. Holnap lecsiszolom a problémásabb részeket. Van egy pár kezdetleges rozsda folt. Utána megy rá majd az alapozó. Vasárnap reggel meg megkapja a gyári festéket majd. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32489) TasiA válasza AMD Power (#32486) üzenetére


TasiA
senior tag

Hmm, ez engem is érdekel! Miben jobb az Astra ezen a téren?

(#32490) AMD Power válasza TasiA (#32489) üzenetére


AMD Power
titán

G Astra **** 25 pont. 13 pont frontális ütközésre, oldal ütközésre 12 pont.

Úgy tűnik, mégis lehet benne valami, hiszen az új Astra négy csillagot érdemelt ki a tesztelőktől. Különösen kiemelkedett a lábsérülések súlyosságának csökkentése érdekében végzett mérnöki munka, a térdek biztonságban vannak, a lábfej és a lábszár védelmét nagyban támogatja, hogy ütközésnél a felfüggesztési pontok körül a pedálok elmozdulnak. Az oldalsó ütközési tesztek arra késztették a gyárat, hogy változtasson az utastér struktúráján, ugyanis a széria oldallégzsákok ellenére a has és a medence környéke fenyegetett területnek minősült. Az Opel márkájú gyermekülés tökéletes rögzítése egy Opelfix elnevezésű opcionális kiegészítővel oldható meg, mely a megszokottól eltérően még egy felső pányvával is rendelkezik, a mozgás kordában tartása érdekében. A gyalogosok védelmét még nem sikerült megoldani: a motorháztető és az áldozat feje valószínű találkozási pontjainak több mint a fele semmilyen védelmet nem biztosít.

Opel Vectra B *** 18 pont. 8 pont frontális ütközésre, oldal ütközésre 10 pont.

Ugyan szerkezetileg nem különbözik jelentősen felvarratlan elődjétől, azonban jobbak biztonsági felszerelései. A frontális ütközés során teljesítőképességének szinte határáig eljutott az autó, de a légzsák ezúttal megfelelő védelmet nyújtott a sofőr fejének és nyakának. A pedálsort úgy tervezték meg, hogy balesetnél elhagyja eredeti helyét, de ennek megoldása nem sikerült tökéletesen.
A legutóbbi teszt óta szériafelszerelés lett az oldalsó légzsákokból és az oldalvédelem is jobb, mint korábban, így a sofőrre csak minimális sérülésveszély leselkedik. Mivel az utasoldali légzsák már széria, az NCAP nem díjazta különösebben a gyenge minőségű és érthetőségű piktogramokat. A General Motors azonnal reagált és jelezte, hogy ezen hamarosan változtatnak, a rosszul teljesítő gyermeküléseken pedig valószínűleg sokat segít az ISOFIX rendszer alapos áttervezése.
Gyalogosokkal szemben nem különösebben kíméletes az autó orra, de a kétcsillagos eredmény nem katasztrofális. A 2001-es modell alapfelszerelései a kétoldali légzsákok elöl, a mellkast védő oldallégzsákok, magasságban állítható biztonsági övek, melyek elöl előfeszítővel és erőhatárolóval szereltek, aktív első fejtámlák és az ABS.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32491) #81556480 válasza AMD Power (#32490) üzenetére


#81556480
törölt tag

Dicséretes hogy valakit ez érdekel. Sosem foglalkoztam a törésteszttel. Igazából egyáltalán nem érdekel.

(#32492) AMD Power válasza #81556480 (#32491) üzenetére


AMD Power
titán

Ha neked is lesz egy olyan szép kisfiad mint nekem téged is fog. :K Jó logikusan ez az F Astra sem egy tank. De szerintem egy elég masszív kis gép a maga kategóriáján belül. G-el pont ezek miatt szemezgetek. Pont ezért is nem zavar engem az sosem az Opel tesztekben mikor írják ,hogy nah ilyen meg olyan nehéz a autó.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32493) #81556480 válasza AMD Power (#32492) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ha egyszer lesz egy kis krapek akire vigyázni kell, akkor sokkal inkább a vezetési stílusom fog változni elővigyázatosra. Nem hiszem hogy plusz egy csillag fog megóvni. vagy igen? nemtudom. ( de akkor mi van a régi swift tulajokkal ? :D ) Mert lehet akármilyen törésteszt ha rádhajt egy IFA teli ganéval. Ha meg ennyire fontos a biztonság akkor vegyél VOLVO-t. :F itt már sokkal nagyobb a kontraszt mint B veki G astra között.

(#32494) _seth_ válasza #81556480 (#32493) üzenetére


_seth_
veterán

Sokat jelenthet egy csillag is, de a tesztek szintetikusak... nem a valóságot adja vissza sajnos.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32495) AMD Power válasza #81556480 (#32493) üzenetére


AMD Power
titán

Logikusan én is másképpen vezetek azóta de a % esélyed jóval nagyobb egy masszívabb autóban.

A Volvos dolgot nem rég kiveséztük itt. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32496) #81556480 válasza AMD Power (#32495) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én nem régi volvora gondoltam. Vagy akkor egy TANKot. az a tuti ;] ha te jobban fogod érezni magad egy G astrában szíved joga, én nem akarom ráderőltetni az én álláspontomat ;] Viszont nekem annyira kommersz, semmilyen az a kocsi, hogy a legfiatalabb G astrára se cserélném el a vectrát.

(#32497) AMD Power válasza #81556480 (#32496) üzenetére


AMD Power
titán

Mire én G Astrát veszek szerintem még 2-3 olajcserét megfogok csinálni a mostani autómon. Addigra talán már H is lesz pénzem. :DDD

Viszont ha tankot veszek akkor egyértelműen a Brit Challenger 2 lenne! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32498) #81556480 válasza AMD Power (#32497) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én csak úgy beledumáltam, tehát nem is nagyon vágom most akkor mi van. Teljesen nemértem :D

(#32499) gban válasza AMD Power (#32490) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nézzük más szempontból, benzin, 1.6 (emlékeztetőül: B Vectra vs. G Astra).

1. költség oldalról - fix költségek, pl. vezérlés csere, intervallumok (lánc? szíj?), költségek
2. megbízhatóság, meghibásodásra hajlamosság - turbó még leginkább nincs ha jól tudom egyikben sem, kettőstömegű pláne, más egyéb? EGR meg ki tudja még milyen varázsszavak vannak (bocs, F Astrám van, ilyenekhez szerencsére nem kell értenem :B - nekem az az etalon, ezeknél is van olyan hogy 200e fölött lényegében nem kellett hozzányúlni, csak a szokásosakhoz (vezérlés, fék, olaj, gyertya, stb.) ? Nekem F-ben 230-nál pl. gyári még a kuplung, lengéscsillapítók, és minden egyég, tömítések, gömbcsuklók, stb.
3. vezetési, "beleülési" élmény
4. fogyasztás, min. (pálya), max. (város - tudom ez lehet bármennyi, mert mehetek egyesben is végig, de gondolom értitek hogy hogy értem, normál használat mellett, erős városban)

Alapvetően véleményeket olvasnék szívesen, 1-2 szóban, tehát nem várom el senkitől hogy pl. a motorokat töviről hegyire kielemezze 2 oldalon keresztül.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#32500) TasiA válasza AMD Power (#32490) üzenetére


TasiA
senior tag

Hmm, köszi!! Viszont jól értelmezem, hogy B1 a teszt alany és B2-es iciripicirit javított verzió, ilyen téren is? (legalább is oldalütközés terén)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.