Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Csak úgy érdekességnek:

Astra J (~1éves), volt egy kis kocc: betört a bal első lámpa, és alatta-mellette elrepedt a lökös (+alatta a műanyag merevítő is eltört), semmi nem vetemedett és semmi nem sérült ezeken kívül.

Nem márkaszervizben, de szakszervizben javítva, végösszeg: 770.000Ft (na ez a kemény)
Van ott haszonkulcs rendesen :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32702) AMD Power válasza diablo1984 (#32690) üzenetére


AMD Power
titán

Akinek van esze megvétel előtt megcsináltatja az eredetvizsgát. Aki nem az meg meg is érdemli. :B

zolikaDB De rakodó nyílása akkor is kisebb mint egy kinyitott 5 ajtósnak. :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32703) Markizmark válasza mohabá 007 (#32699) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálunk így volt. 1-2-3-ban még nem volt akkora tehetetlenségi nyomaték, hogy megcsússzon a kuplung. De 4-5-ben már felpörgött a motor.

ZolikaDB: a felúszás az amikor szarabb gumival nagyobb sebességgel pl tócsára vagy vízzel teli nyomvájura futsz. Olyankor kialakul egy víz réteg a gumi és az út között amin elcsúszik a kerék. Tehát kipörög. Vagy éppen nem tudsz megállni mert nem tapad csak siklik a vízen.

Az elektromos gáz hibája nem magyarázat arra, hogy a motor pörgött de mégsem haladtál. Inkább kipörgés lehetett.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#32704) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Valaki cserélt már izzókat középkonzolban? (B Corsa)

Műszerfalba lévő csak foglalattal együtt van, nem tudom hogy olyat hol fogok kapni.

Idegtépő egy művelet, és a hátsóablakfűtés kapcsolónál be van forrasztva az izzó.... :W Nem elég hogy nehéz szétszedni, de még forrasszam át az újat is. Mi van ha rosz polaritással teszem be?

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#32705) hdman válasza mycso (#32701) üzenetére


hdman
őstag

Tehát akkor magyarul lényegében egy lámpa és egy lökös volt 770k? :Y

Sopron city :)

(#32706) zolikaDB válasza Markizmark (#32703) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor ez tuti felúszás volt. A Falkenek nem túlzottan jók vízen.
AMD: igaz. Ma reggel állt a parkolóban egy Signum, na annak tetszett a p.csája. Bár van itt kollega, aki el tudja mondani, h mennyire pakolható, de szerintem nagyon jól, csak nem olyan sokat. Egyelőre nem gond nekem se a sedan, de ha jön a baba, lehet kombi lesz belőle.

Zene: Pioneer MVH 150 (vagy az utód), ez occó, és akár 4 csatis erő is mehet majd rá, ha kell (Alpine-ok olcsók, persze a régiek), egy pár Audio System MX165 vagy Hertz DSK, és kész is. Ámbár, 8-10k körül van 2 csatis kis Alpine erősítő, azzal érdemben meg lehet támogatni. Tény, h a gyári hangszórók is fényévekkel jobban szólnak az Alpine fejemmel, ami nem összetévesztendő a mostani média márktos szennyekkel.
Egy hifis kollega szerint, első körben ha kiszigeteled az első ajtókat, már azzal is szembe(fülbe)tűnő a változás. Ez pl Soudalbandból 10-12k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#32707) diablo1984 válasza Bitpalace (#32704) üzenetére


diablo1984
veterán

Mi van ha rosz polaritással teszem be?

akkor fordítva működik, a környezet fényét magába szívja és dimenziókaput nyit egy másik világra! ;]

viccet félretéve, semmi, ugyanúgy fog világítani! konnektoros éjjeli lámpát vagy ilyesmit nem dugtál még konnektorba? annak sem tudod, hogy melyik a színe-fonákja, mégis műxik! az izzó szálon ugyanúgy áthalad az áram amitől izzik, az irány ezért nem lényeg!

(#32708) AMD Power válasza zolikaDB (#32706) üzenetére


AMD Power
titán

Ezen agyalok én is. Mondjuk én ebből az F-ből is vettem volna szívesen Caravant ha lett volna olyan. G-ből meg jó lenne tényleg majd egy kombi.

Miből lehet cserebogár? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32709) sitotomi válasza AMD Power (#32708) üzenetére


sitotomi
tag

Milyen szép ez a nő :)

(#32710) Findzs válasza AMD Power (#32708) üzenetére


Findzs
addikt

még a mai szemmel is szép az a kocsi :K
1970 -ben elég futurisztikusnak hathatott :)

(#32707) diablo1984
én zseblámpába vettem ledes izzó foglalatos valamit a krypton kiváltására és mikor beleraktam jött a döbbenet hogy nem ég
na mondom frankó jól megszívtam, de aztán csak nem hagyott nyugodni és próbából egy kis vezeték segítségével átcseréltem a polaritást rögtön jó lett

szóval ledeknél nem mindegy a polaritás, lehet ő már ledet akar bele rakni izzó helyett :U
vagy időgépet akar csinálni :))

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32711) zolikaDB válasza Findzs (#32710) üzenetére


zolikaDB
veterán

Rendszámtáblavilágítás nálam is LED, polaritást fordítani kellett.

(#32712) Markizmark


Markizmark
addikt

Szóval? X14NZ hűtő venti 1 vagy 2 fokozatú? :D

Másik, tudja valaki hogy kell kicserélni a középső kijelzőt? Óra dátum hőmérő. Mit kell szetszedni hozzá?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#32713) gban válasza Markizmark (#32712) üzenetére


gban
Közösségépítő

Venti szerintem 2 fokozatú - vagy megy vagy nem :)
Legalábbis nem vettem észre az enyémben többféle üzemmódot.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#32714) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok!

( OPEL ASTRA H TWINPORT 1.6 Z16XEP )

Ma reggel indítás után arra lettem figyelmes, hogy a fordulatszám mérő, km/h és az üzemanyag jelző megállt egy helyen, illetve az eddig megtett km mutató nem adott semmi értéket ( sötét volt ). Pár újraindítás után semmi se történt, viszont mentem vele 300 m-t és pár berregés, kerregés után visszaállt, annyival, hogy jelezte azt, hogy Légzsákhiba van. Utána megálltam, és újra elindítottam (megszűnt a légzsákhiba), és furcsa kerregést hallottam egy 10 percig (10-15mp-ként), mintha valamit akarna a kormány, vagy a km/h vagy fordulatszám mérő mögül tekerni, vagy nem tudom.
Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehetett ez?

Köszönöm válaszaitokat, kellemes hétvégét!

(#32715) AMD Power válasza Markizmark (#32712) üzenetére


AMD Power
titán

Vagy megy vagy nem! :)

Ne feledjétek egy hét múlva találkozó!!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32716) Markizmark


Markizmark
addikt

Vagy megy vagy nem.... Heha :D Oké.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#32717) diablo1984 válasza Findzs (#32710) üzenetére


diablo1984
veterán

lednél igen, de izzó szálas égőknél tökmindegy!

(#32718) erikke17 válasza Markizmark (#32712) üzenetére


erikke17
őstag

Nálam kétfokozatú F Astra klímás, tudtommal csak azoknál van. Mivel 2 hűtőventilátor van, hőmérséklettől függően sorba, vagy párhuzamosan kapcsolja őket. Avagy félgáz és fullgáz :D

Órát meg valahogy így kell kiszedni: [link]

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#32719) cocki válasza hdman (#32705) üzenetére


cocki
tag

Üdv,

A törés témához Győben a Nádor autónál vásárolt majdnem új kocsimat valagba törölte múlt év júliusában egy
szlovák na ki a faszagyerek. Lista heckklappe csere, boden hinten csere stoßfanger csere aufpraltraeger hinten csere. Végösszeg 1.800.000 Ft-ka amit a gyerek jövőbeli apósának a biztosításából vontak.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#32720) AMD Power


AMD Power
titán

Ez valami gyönyörű!!! :R

OPEL VECTRA C 2.8 V6 OPC

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32721) adidas4death válasza AMD Power (#32720) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Burtál szép tényleg, bár nekem az előző C veki jobban bejön OPC-ben. Részemről az a nonplusz ultra Vectrában. Természetesen a saját B vectrám után, ez nem kérdés. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#32722) KillHates válasza AMD Power (#32720) üzenetére


KillHates
nagyúr

Valóban gyönyörű, de mennyire igénytelen a gazdája; arra nem veszi a fáradtságot, hogy a szellőző lamellákat megigazítsa

Akkor inkább 3 milláért a V6-os dízel OPC-t :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32723) AMD Power válasza KillHates (#32722) üzenetére


AMD Power
titán

De szemfüles vagy. ;) Ánhh én maradok a benzinesnél. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32724) KillHates válasza AMD Power (#32723) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y :D :D :D

Úgy néz ki hétfőn viszik az olajkályhámat (H Astra 1.7 CDTI) és én is benzinesre váltok. Veszek egy Prius-t... Rasnya mint az ördög segglyuka, de többé nem lesz gondom, sem az elkormolódott turbólapátok, sem a bedugult EGR, sem az idegesítően kattogó porlasztócsúcsok miatt!

És ha az asszony viszi majd a gyereket az oviba (km 1 km) akkor be sem kapcsoljuk a motort, hanem elgurulunk vellannyal addig. Legalább nem kínozzuk majd a motort arra a kis távolságra.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32725) Gergőke88 válasza KillHates (#32722) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem azt a motort tették be a top20ba a Totalcaron?

(#32726) zolikaDB válasza KillHates (#32724) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt most komoly vagy poén?

(#32727) diablo1984 válasza Gergőke88 (#32725) üzenetére


diablo1984
veterán

de, meg a 3lityis v6-os opel motrot is, a v6 2,5-es tdi motort is, a 2.0 pdti-is.... egy nép szív ezekkel több mint 10 éve, de élvezik! :DDD

(#32728) KillHates válasza Gergőke88 (#32725) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem. :K Bele sem merek gondolni mekkora orbitális cumi lehet egy V6-os Opel dízellel... Annál talán csak egy angol kocsi nagyobb szopóroller, mert azt még szerelni sem lehet :D
Szerintem olyan cégeknek akik össze-vissza liszenszelgetik a motorjaikat és a fejlesztéseket nem szabad gyártaniuk komplikált cuccokat (értsd V6, meg hibrid) , különben szopóágra teszik a júzereket; gondolok itt a GM-re, a PSA-ra, Ford-ra...

Gyártson erőműveket a Mercedes, a Bimmer, a VAG, meg a japánok. Azok mondjuk elképesztően agyonbonyolított dolgokat találnak ki, de agyoncsaphatatlan a technika.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32729) KillHates válasza zolikaDB (#32726) üzenetére


KillHates
nagyúr

A szopás a kocsival, vagy az hogy eladtam?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32730) diablo1984 válasza KillHates (#32728) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is a benzines 9,2-őt eszik városban, 7-8at azon kívül, sírok egy dízel fogyasztásáért, de egy dízel szervizeléséért nem! :(

(#32731) Richard válasza KillHates (#32728) üzenetére


Richard
őstag

Az insigniaban levő 2.0 dízel is elég nagy szopóroller. Olyan típushibái vannak, hogy inkább eladtam amíg csak apróságok miatt állt szervizben havonta 4-5 napot. (Persze mindig motorikusan volt valami)

(#32732) diablo1984 válasza Richard (#32731) üzenetére


diablo1984
veterán

pedig az az opel saját motorja nem?

(#32733) trassher


trassher
addikt

Tegnap tüzetesebben is megnéztük ismerőssel az astrát. Szerinte is jó az autó, látszik hogy vigyáztak rá. 699-ért hirdeti az eladó, mi 600-at mondtunk neki alufelni és nyárigumi nélkül, acélfelnin télivel. A felni nem egy világbajnok minőség, a gumik DOT száma pedig 1604 volt :DDD. Az eladó azt mondta otthon megbeszéli és ma hív. Fel is hívott hogy nem sikerült még dönteni mivel nagyon hozzájuk nőtt az autó 7 év alatt. 650-ért szívfájdalom nélkül odaadná de még gondolkodik. 1 nap alatt -50.000 nem rossz. Annyiban maradtunk hogy csütörtökön hív mert akkor megyek haza megint. Valószínűleg 620-630 tájékén ideadja.

Redmi Note 7

(#32734) gban válasza trassher (#32733) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem meg ha rtámondod a 630-ra hogy köszönöd, nem, 600-ért viszont szóljon ha mehet, fél órán belül visszahív ;)
Ha meg nem, maximum te hívod vissza :K
Ha annyian vinnék, egyrészt említette volna, másrészt már el is vitték volna ha annyira jó lenne az ár.
A 600 már kezelhetőbb, ha annyiért nem adja, akkor nem nagyon fogják elvinni az orrod elől.
Bár neppernek, vagy igen jó vételnek, hogy bárki lecsapjon rá, még a 600 is sok.
A 600 neked jó lenne, becsületes áron vennél jó autót, azt hogy sok, a nyerészkedőkre értem, vagy aki ár alatt akar hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#32735) zolikaDB válasza KillHates (#32729) üzenetére


zolikaDB
veterán

Dicserted az 1.7 dizelt, h jo aron vetted, meg elegedett vagy vele...
Milyen Priust veszel?

(#32736) KillHates válasza diablo1984 (#32732) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, PONT azért! :K
Az ISUZU-kkal és a FIAT-okkal szinte semmi gond... (csak a szopásos dízeles macerák)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32737) KillHates válasza zolikaDB (#32735) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon jó áron vettem, igaz ráköltöttem aztán egy kisebb vagyont, de nem érdekel.

A múltkor mentem le az M7-esen, amolyan öregurasan 110-120-al. Utolértem egy 4-es kamoin konvojt belenéztem a tükörbe, mondtam sehol senki akkor nem babrálom a tempomat-ot elcsurgok mellettük 120-al.
Persze mikor a második kamionnál tartottam mögém lépett a hipertérből egy X6-os BMW, persze olyan követési távolságot tartva, hogy a kezemet nem szívesen raktam volna a két lökhárító közé. Amolyan rezesová stílusban, meg ahogy a díszbuzi béemvések szokták... Odaléptem a vasnak, mert azért tud menni, ha akar, szépet felugrott 150-re, már húzódtam is vissza a kamionok elé, mikor beb@szta a kocsi a sárga kulcsos lámpát és eldobta a turbót! Persze azonnal szétszaladt a ménes és durvát torpant a kocsi; a bimmeres, meg szerintem milliméterek híján, hogy nem szállt belém. Emberünk ki is készült rendesen, mutogatott, meg a dudára feküdt, aztán mutattam neki, hogy a kocsi szar, erre abbahagyta az őrjöngést és teret váltott. Ekkor döntöttem úgy, hogy megy az Opel, látni sem akarom. Nem várom meg, míg bent égek majd én is egy agresszív majom és egy műszaki hiba miatt.

Jaj, de jó is volt mikor 400LE Maserati Quatroporte-m volt. Ha utolért a 750 bimmeres 130-nál, leparkettáztam a szigonyost és a bajor fostalicskás emberünk belefulladt a gumifüstömbe. Mikor megint utolért szépen megvárta míg előzök...

Egy Prius-nak meg elnéznek mindent, azt hóbortos hibbant alakok vezetik mert 1600 kiló és 79 LE; tisztában van vele mindenki, hogy azt csak a lendület viszi, ha megy :D :DDD Olyan mint szenes IFA! Csak nem füstöl annyira :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32738) trassher válasza gban (#32734) üzenetére


trassher
addikt

Csütörtökön kiderül mit mond. Ha sorban állnának az autóért akkor már ott a helyszínen azt kellett volna mondja hogy 600-ért kizárt. 58.000 a teljes átírás, ha 700-ba ezzel együtt belefér az autó én már örülni fogok és szerintem ő sem jár majd rosszul. Látszott az autón hogy tényleg vigyáztak rá, külsőleg csak szépen le kell fényeztetni a motorháztetőt. Belülre teszek egy könyöktámaszt és max fóliáztatom majd a középkonzolt hogy kicsit vidámabb legyen a beljese bár karcmentes de akkor is.

Redmi Note 7

(#32739) AMD Power válasza KillHates (#32724) üzenetére


AMD Power
titán

Nem mondod? Mivel jössz akkor szombaton a Talira? :DDD

Én ha veszek autót csak benzinest. Mondhat bárki bármit.

trassher Ezekért az autókért messze nem állnak sorba. Annyi van belőlük mint a Swift I-ből.... örüljön neki,hogy 600e meg akarod venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32740) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állunk. Kb. 600k van mindenre. Egyelőre az Opel felé hajlunk, de sajnos nem nem vagyunk otthon nagyon a témában. Fater dolgozik is egész héten (kamionozik), így rám hárul a keresés és a felelősség. :)

Mit mondanátok? Egy jobb állapotú F Astra 400 körül, vagy valamilyen Vectra?

:R

(#32741) bajaki válasza bajaki (#32740) üzenetére


bajaki
őstag

Ezt most találtam éppen. Itt van a szomszéd városban.

(#32742) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Hello!

Valaki meg tudná mondani, mit tudok csinálni a hátsó ablaktörlővel (B Corsa)? Ahogy jön ki a motor és megy rá a lapát a tengelyre, van egy köztes gumiharang.. Na most ez nekem nem fekszik fel teljesen a kasznira és félek hogy esőnél igen is be fog szivárogni a víz és akkor már kezdhetem nézni az új hátsóajtót.

Más: Akku nyugalmi kapocsfeszültsége 14,2V járó motor mellett 15,5V. Ez az akku akkor kuka? Szépen indít, de félek hogy a vízbontási feszt. túllépi és lesz valami pukkanás.

üdv!

(#32743) zolikaDB válasza KillHates (#32737) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hopsz, értem... Mi lett az Opellel? Előtte mid volt? Melyik generációs Priust veszed? Kintről vagy itthonról?

(#32744) AMD Power válasza bajaki (#32740) üzenetére


AMD Power
titán

400e már nagyon szép F vannak! Érdemes mind a kettőből kipróbálni egy párat ,hogy legyen viszonyítási alapod.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32745) bajaki válasza AMD Power (#32744) üzenetére


bajaki
őstag

Volt régen F-es Astra-nk, szóval meg van az alap. :)

[ Szerkesztve ]

(#32746) AMD Power válasza bajaki (#32745) üzenetére


AMD Power
titán

Nem rég volt téma a Vectra. 600e környékén már G Astrák is vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32747) bajaki válasza AMD Power (#32746) üzenetére


bajaki
őstag

Tudom, de sajnos bele kellene férni a 600-ba. Ezt elvileg el tudjuk hozni 530-ban, beszéltünk a tulajjal. Valamelyik nap átugrunk megnézni.

Ebben a felállásban (kb 600-ig mindennel együtt) is azt mondanád, hogy ezt nem hozzuk el?

(#32748) bajaki válasza AMD Power (#32746) üzenetére


bajaki
őstag

Közben nézegetem a G Astra-kat is. Találtam egy ilyet. Szintén itt van a szomszéd városban. Mi benne a buktató? 600-tól lennének azok amik rendben vannak?

(#32749) tboy93 válasza bajaki (#32748) üzenetére


tboy93
nagyúr

A fehér jellemzően céges szín, nem baj ha az volt, de alaposan át kell nézni. Nem vagyok opel mester, de úgy emlékszem az 1.6 16v ecotec, ami hajlamos zabálni az olajat. Na ha céges volt akkor valószínűleg rúgták amennyire nem szégyellték, ergo lehet füstöl mint állat. Meg kell nézni/nézetni hozzáértővel, akár jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32750) gban válasza bajaki (#32748) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez jó választás - miondanám, ha nem kereskedés lenne.
Jó az ár, a kor, meg a km is, kár hogy az utóbbi megkérdőjeleződik automatikusan, és ezzel együtt az állapot is sajnos.
De ettől még lehet minden igaz is, csak igencsak fokozott átnézést igényel.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.