Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Findzs válasza gban (#32099) üzenetére


Findzs
addikt

találtam egy ilyen egyszerű ellenőrzési lehetőséget:

"lehet a termosztátod sem jó, s azért túlhűtött a motorod. Azt úgy tudod megnézni, hogy beindítod, s 4-5 perc után ha a hűtőre menő cső melegszik, akkor nem jó a termosztát"

na majd megnézem
a venti meg 90 felett kapcsol valahol 92 körül de ugye a mutatós műszer miatt nem látni pontosan
az is lehet, hogy az már valójában 95 vagy felette lenne de a műszeren a mutató később mozdul

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32102) Declare


Declare
őstag

Ugyan maaar felesleges ez a stressz......H astra => nincs vizhöfokmerö => nincs problema :DDD. Egyebkent szerintem jo ez az irany, ki kell venni minden ilyen felesleges mutatot, meg egyebet, mint fordulatszam, sebesseg, üzemanyag szint....ezek csak mind elvonjak az ember figyelmet a vezetesröl :D

Lauda: latod pl ez is egy ilyen dolog, amiröl beszelgettünk.....hiba. Ha csak nem mondod, hogy nincs vizhöfok merö = a gyar szerint nem erdekes ez a parameter = mit kell foglalkozni ilyennel, hogy vizhöfok ;] :P

(#32103) adidas4death válasza Declare (#32102) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Elég lenne egy nagy START/STOP gomb a műszerfal közepére meg a fűtés rostélyok és a kormány aztán jónapot kívánok nem? ;]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#32104) gban válasza adidas4death (#32103) üzenetére


gban
Közösségépítő

Alulra meg 2 szőke nőknek készült pedál, egyik GO másik STOP felirattal....
De van már ilyen, úgy hívják hogy gokart :))

Postázást nem vállalok.

(#32105) AMD Power válasza gban (#32100) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ekkora differencia nem lehet. Sőt a 85 fok szerintem nem normális hőmérséklet, Nem üzemmeleg.

Egy kis olvasnivaló!

Motorolaj, olajnyomás, olajcsere I.

Az üzemmeleg, normál használat melletti motorok olajának hőmérséklete 90-100 Celsius fok környékén mozog

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32106) hdman válasza AMD Power (#32105) üzenetére


hdman
őstag

Kicsit cipőzöl aztán máris 120 fokos az olaj. :)

Declare: azt ugye vágod, hogy a titkos menüből (szervizmenü) meg lehet nézni a vizhőfokot? Settinget 5-10mp-ig nyomva tartod, aztán a BC-vel tudsz lépkedni a menüben.

Sopron city :)

(#32107) AMD Power


AMD Power
titán

Az Assistance segít az Opel visszahívásában

Ez szerintem minimum.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32108) Declare válasza hdman (#32106) üzenetére


Declare
őstag

:K Igen, köszi! Csekkoltam parszor, meglepöen gyorsan bemelegszik!

Viszont ott csak a vizet latod nem? Az nekem amugy 90 fok szepen. Palyan ha ilyen 150 es tempomat van akkor 93-94 fok.

(#32109) hdman válasza Declare (#32108) üzenetére


hdman
őstag

Ja, csak a víz van, az olajmérő már szinte mindenhonnan kikopott :( Régen turbonyomás és akkutöltés is volt.

Nekem 87-90 szokott lenni, mostanában nem nézegettem. A Múltkor elég jól megkergettem a városban, akkor 97 fok volt, amikor hazaértem :DDD

Sopron city :)

(#32110) gzbotii


gzbotii
veterán

Tegnap jöttem fel Kolozsvárra, 260km-es út volt.
A teljes úton 85-90 volt, amikor Koloszvártól 10km voltam, felment 94-96 környékére, egy rövid időre 98 is volt.

Ma is kerültem párat, 10p vezetés után már 94.

Érdekes.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32111) #81556480


#81556480
törölt tag

A lengyelek szeretik a vectrákat.

(#32112) AMD Power válasza #81556480 (#32111) üzenetére


AMD Power
titán

Mi meg szeretjük a Lengyeleket! :R

Ma állt mellettünk a parkolóban egy ilyen.

Asszony oda volt érte. Persze én is. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32113) SPF válasza Findzs (#32098) üzenetére


SPF
senior tag

Nekem csak egyszer ment fel 90 fokra, mikor 15 percet álltam sorban az autómosóban...

Amúgy ami magára a termosztátra van írva 92 fok, az pontosan mit jelent?

(#32114) #81556480 válasza SPF (#32113) üzenetére


#81556480
törölt tag

Annyinál nyit ki.

(#32115) zolikaDB válasza AMD Power (#32112) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ahol van az egyik muhelyunk, ott a szomszed ceg 2 tulajanak van 1-1 ilyen, dizel, OPC line, feher-szurke, a fent linkelt kerekekkel (telen 18" alu...). Valsag van :DDD

(#32116) zolikaDB válasza zolikaDB (#32115) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bocsanat, a linkelt a teli fazon a fiuknal, ez meg a nyari, vagy 19-ben vagy 20-ban, meg nem mondom:

(#32117) AMD Power válasza zolikaDB (#32115) üzenetére


AMD Power
titán

Tud élni az ember! :K

Én mondjuk a 2.8 V6 Turbo (325Le AWD) 6 sebességes benzinest venném belőle. :C :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32118) AMD Power


AMD Power
titán

Reggel most "tele" tankoltam a gépet. De megint nem ment föl fullra a mutató. Megvártam az első kattanást. Utána pedig nagyon finoman szinte csurgatva nyomtam benyát a gépbe. Még ment is bele vagy 2l, de újabb kopp és ennyi. És még így sem akadt ki teljesen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32119) Declare válasza AMD Power (#32118) üzenetére


Declare
őstag

Ez töltöfej, mutato beallitas kerdese szvsz. En mondjuk elsö kattanas utan meg siman 4-6 litereket beleteszek. Ha elsö kattanasig tankolok nekem sem mutat fullt. VW, Audi azoknal 1 kattanasnal mar fullnal van. Söt a polot ha fullra tankolom, ki is akad a mutato es amig 3/4 re nem er le a szint addig fullon van :D Azert azt pl 1 kattanasig szoktam tankolni.

Egyszer amikor kicsit tultankoltam az astrat annyira, hogy ki is csurgott egy keves nafta (olyan tölöfejnel tankoltam, hogy elsö kattanas utan elkezdem nyomni aztan mar buggyant is ki....), ez utana sem akadt fent :)

(#32120) AMD Power válasza Declare (#32119) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor az én készülékemben van a hiba. :DDD Mind1 most jönnek majd a fogyasztás mérő napok. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32121) adorjant


adorjant
senior tag

Nekem a Zafirában se megy fel maxra,de mióta nálam van,a max állás egyre közelebb van a műszer maximum jelzéséhez :D
Pár év múlva szerintem ki is tudom végre akasztani :D

(#32122) deicide


deicide
veterán

No, tegnap gyors elhatározásra jutottam, kacsintgattam japán autók felé, de nem, marad az Opel. Tavasszal veszek egy J Astra OPC-t. Este konfiguráltam, ami kell bele, kicsit vacilláltam a színen, de az Arden kék jobban tetszik, mint a fekete. Már csak az a kérdés, mennyi idő alatt szállítják, mennyivel előbb kell megrendelni, hogy áprilisra át tudjam venni. Meg az a kérdés, hogy a listaárból mennyi kedvezményt adnak és mennyiért számítják be a jelenlegi GTC-t. Jó volna 6-6.5 körül megúszni... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32123) mephi666 válasza AMD Power (#32120) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi 2szer tankoltuk fullra, képet nem készítettünk azonnal róla, de közel sem ment fel teljesen a mutató :K ez a legközelebbi kép, amit készítettünk: durván 6-7liter fogyhatott eddig... kb az 50es és az alatta levő csík között állhatott a mutató, 50estől kicsit távolabb

ui: igazából nem foglalkozunk ezzel... ránézésre tudjuk, mikor érdemes tankolni... fogyasztani meg nem fogyaszt attól kevesebbet attól, hogy máshogy áll a mutató :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32124) AMD Power válasza deicide (#32122) üzenetére


AMD Power
titán

Először is király vagy. Nem tudok mást mondani! Ha meg meglesz a géped egy kis Talira kötelező lesz eljönnöd vele!!! :)) :R

mephi666 Akkor megnyugodtam. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32125) deicide válasza AMD Power (#32124) üzenetére


deicide
veterán

Köszi! Úgy éreztem eljött az idő, hogy legyen egy új autóm. Persze, megyek talira, simán. ;]
Csak ne legyen földút az útvonalon, mert 19-es a legkisebb felni, amivel rendelni lehet. :Y

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32126) AMD Power válasza deicide (#32125) üzenetére


AMD Power
titán

A jelenlegi "meghirdetett" találkozó itt Október 25-én lenne. Feltéve ha eljön egyáltalán valaki.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32127) Calogero válasza deicide (#32122) üzenetére


Calogero
addikt

A H Astrámat 3 hónapos határidővel szállították le.

A Volvómat 14 hétre ígérték (rendelés jún 23-án történt) Elvileg jövőhéten már az országba lesz.

(#32128) Findzs válasza Findzs (#32101) üzenetére


Findzs
addikt

kipróbáltam és valószínűleg nincs baja a termosztátnak mert kb. 10 perc járás után is hideg a cső ami bemegy a hűtőbe és persze a hűtő teteje is hideg míg a termosztát és környéke már forró

végül is 85 fölött van valamivel a mutató kb. olyan 87-88 lehet ha bemelegszik

(#32113) SPF :
jó lesz az nem kell izgulni, a mi 1.2 -esünk úgy látszik ilyen :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32129) gban válasza Findzs (#32128) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet úgy is baja hogy nem nyit, meg úgy is lehet hogy túl korán / későn nyit.
Ha nem nyit, vagy túl későn, akkor forró a cső.
Ha meg túl alacsony hőfoknál nyit, gondolom akkor nem melegszik fel eléggé a víz.

Postázást nem vállalok.

(#32130) deicide válasza Calogero (#32127) üzenetére


deicide
veterán

Az egész tűrhető, akkor január elején ráérek megrendelni. Köszi az info-t.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32131) Findzs válasza gban (#32129) üzenetére


Findzs
addikt

nekem jónak tűnik de lehet majd megnézetem a szerelőmmel
vagy veszek egy termosztátot nem nagy összeg még a gyári sem [link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32132) Declare válasza deicide (#32122) üzenetére


Declare
őstag

Grat :C ilyen motorral? Milyen a mostani GTC d (mennyi idös, motor? ) :B

(#32133) Declare válasza Declare (#32132) üzenetére


Declare
őstag

Ja varj, bocs, opc=2.0 turbo 280 lo :Y :B az coool :D

(#32134) Findzs válasza Declare (#32133) üzenetére


Findzs
addikt

az első hsz alapján ami még 2006 -os ilyen kocsija volt: deicide: Astra F 1.6 16V 2000

szépen feljött autók terén a kedves fórumtárs ha szabad ilyet mondani :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32135) deicide válasza Declare (#32132) üzenetére


deicide
veterán

Igen, OPC-ből egy féle van, a mostani az "sima" H GTC 2.0 Turbo, 200LE.

Findzs: Megvan az F is, azzal járok versenyekre, belefér a bicikli, a GTC-be nem annyira. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32136) Declare válasza Findzs (#32134) üzenetére


Declare
őstag

GTC az nem lehet F nem? Az csak H lehet....csak kivancsi vagyok, h mennyit adnak kereskedesben egy hasonlo kocsiert ami nekem is van :B ha hasonlo persze :)

(#32127) Calogero Csodalkoznek ha egy opc szallitasi ideje 3 ho lenne :D

(#32122) deicide: Kek szineben valasztanam en is :C

mondjuk en per pillanat se tankolni, se gumizni nem szeretnem :D

mod:

(#32135) deicide: Jah, akkor mindegy, nem egy kategoria az en 1.7 cdti mmel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32137) Findzs válasza deicide (#32135) üzenetére


Findzs
addikt

mire nem jó a "vén" a családban :))

milyen típusú verseny?

(#32136) Declare :
persze f astrából nem volt gtc tudtommal, csak poénnak szántam
azt hittem már meg sincs az a kocsija deicide -nek

(#32138) deicide:
persze azt gondoltam, hogy nem azért jó hogy belefér a bicaj :)

hobbi szinten vagy valami élsportoló jelleggel űzöd?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32138) deicide válasza Findzs (#32137) üzenetére


deicide
veterán

Nem az autó versenyzik, hanem én. :DDD Kerékpár és futóversenyek. Az F-et szívesebben hagyom ott bárhol, mint a GTC-t, vagy pláne majd az OPC-t.

Szívemhez nőtt nagyon az F, első autóm, 160.000km-t tettünk már meg együtt, soha nem hagyott az út szélén, az egy komoly baja, a kuplungbovden szakadás is akkor történt, amikor a ház elé álltam be otthon és üresbe raktam az autót... :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32139) deicide válasza Declare (#32136) üzenetére


deicide
veterán

Árban nem tudom mekkora eltérés lehet, majd beszámolok, hogy mennyit adtak érte. Ha vicces összeget ajánlanak, inkább meghirdetem 2.5 körül.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32140) mephi666 válasza Findzs (#32137) üzenetére


mephi666
nagyúr

f-ből még gsi volt, amit talán csak 92ben gyártottak, 2literes motorral meg vagy 150 lóval :K ehhez a kasztnihoz bőven jó lehetett

akartam már kérdezni: ilyen gsi légterelőt szereztünk/tettünk hátra a régi helyett, amikor rendbe tettük a kocsit fél éve, de nem lett tökéletes, mert középen kicsit eláll... 2oldalt van 2-2 helyen rögzítve az ajtóra (fúrni is kellett), de a felső hosszú oldalon nincs csavarnak se hely és így rögzíteni se tudtuk... stabilan fent van, de valamivel le akarom fogatni, hogy szebb legyen... fekete fbs-re gondolok, hogy talán azzal lehetne jól végigragasztani, majd lesúlyozni... szerintetek?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32141) hdman válasza Calogero (#32127) üzenetére


hdman
őstag

:C

Sopron city :)

(#32142) Findzs


Findzs
addikt

:) [Biztonsági közlekedésre alkalmatlan jármű]
legalább kért volna egy útvonal engedélyt :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32143) AMD Power válasza deicide (#32125) üzenetére


AMD Power
titán

Most amúgy mit használsz? adidas4death kolléga és én már ott leszünk az biztos a talin 25-én. :R

Erre az autómárkára esküdtek a magyar cégek :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32144) AMD Power


AMD Power
titán

Ha valakit érdekel és esetleg....

"MOTE - Magyar Opel Tulajdonosok Egyesülete

Terveink szerint, minden hónap első szerdáján OPEL TALI Káposztásmegyeren 19 órától (Külső Szilágyi út, Spar mögötti parkolóban)! Első találkozó 2014. október 1. -én. 19:00 -tól 21:30-ig."

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32145) adidas4death válasza AMD Power (#32144) üzenetére


adidas4death
aktív tag

A mostanit kihagyom mert nagyon fizu előtt vagyunk (if you know :DDD ), de a kövre szerintem már megyek én is. :R

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#32146) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok!

F astra, tetőkárpit szinte teljesen elengedett. Valaki csinált már ilyet házilag?

(#32147) Findzs válasza lsebestyen (#32146) üzenetére


Findzs
addikt

volt már pár ilyen probléma, hátha segít: [link]
vannak műhelyek akik foglalkoznak ilyen hibákkal: [link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32148) erikke17 válasza lsebestyen (#32146) üzenetére


erikke17
őstag

Én már csináltam(kombi).
A oszlop műanyag takarókat le kell szedni, B oszlop műanyag takarókat, hátul ha jól emlékezem műanyag takarókat szintén + az biztonsági övet. Kapaszkodókat ajtó felett a villanyokat csomagtérnél a villanyt. Középen amik fogják műanyagok egyszerűen ki kell őket feszíteni/húzni.

Öreg anyag le lett szedve, és új lett helyette téve. Mivel ismerős kárpitos megoldottuk könnyedén, nem lett elkontárkodva igényesen csináltuk meg :)

Ha kell dobok képet, hogy milyen lett. De mindjárt előkeresek egy oldalt igaz hogy cseh de van elég sok kép.

Tessék meg is van. [link] :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#32149) AMD Power válasza adidas4death (#32145) üzenetére


AMD Power
titán

Erre a ma estire én sem megyek. Hivatalos vagyok egy sörre. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32150) deicide válasza AMD Power (#32143) üzenetére


deicide
veterán

Vegyesen az F-et és a GTC-t. Nekem sajnos a 25 nem jó, Szlovákiában leszek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.