Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) trassher válasza gban (#33550) üzenetére


trassher
addikt

Mutatom, hátha így többre jutunk

1-es állás, itt semmi sem történik. A mai délutánig nem is tudtam hogy van ilyen is.

2-es állás, így volt mindig mióta megvettem.

3-as állás. A 2-es állásban bedugom a kulcsot, fordítom jobbra. 1/8-ad fordulat és megáll, a mozdulat közben hallani a mechanikát. Így ahogy a képen van be kell nyomni kulccsal együtt és emelni, így nyílik.

Ezelőtt semmit sem csináltam csak mikor nyitva volt az autó nyomtam a zárat és nyílt. Délután óta csakis kulccsal nyílik, sehogy máshogy. Ezek alapján ha eddig végig nyitva is lett volna a csomagtartó akkor is tudnom kéne nyitni ahogy eddig.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#33552) Markizmark válasza trassher (#33551) üzenetére


Markizmark
addikt

A gyári kp záras f astra pont így működik. Kulccsal nyitott állapotban kell hagyni. A kp zár pedig betol a nyomó alá egy rudat amitől nem lehet benyomni. De kulccsal egy kicsit elfordítva be lehet nyomni és nyitni is. Pont annyit fordul, hogy kifordul a kp zár ékből, de még tud nyitni. Szóval az én tippem, hogy a kp zárad zárva maradt. Ezért nyílik csak kulccsal.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#33553) trassher válasza Markizmark (#33552) üzenetére


trassher
addikt

Lehet igazad van mivel néztem a nyelvet hátulról és benne van egy rúd. Esélyes akkor hogy ez nem nyit mikor nyitok távirányítóval?

Redmi Note 7

(#33554) Markizmark válasza trassher (#33553) üzenetére


Markizmark
addikt

Lehet, hogy nem húzza vissza a csöcsét, ja. Szedd le belül a burkolatot. Minden kiderül.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#33555) Kickass válasza zolikaDB (#33547) üzenetére


Kickass
őstag

Nyomatékcsúcs 1900as fordulattól van, onnantól szépen húz is.
El lehet vele autózni 1000-1100 körüli fordulaton is, de akkor csak csorogsz.

(#33556) AMD Power válasza Markizmark (#33552) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem sajnos ki van szedve a csomagtartó ajtóból a motor. Sőt még a benzintank is központira volt kötve de azt is át mokolta az előző tulaj. Így a csomagtartó ajtót csak kulccsal tudom nyitni, zárni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33557) gban válasza trassher (#33551) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is ilyen csak sajnos nekem nem fordul jobbra 1/8-ot, így ha nem nyit a kp-i, akkor azt ki nem nyitom :(
Valamint, nekem függőlegesen van zárva ha jól emlékszem.

Postázást nem vállalok.

(#33558) Markizmark válasza AMD Power (#33556) üzenetére


Markizmark
addikt

Az enyémben utólagos van az utasajtóknál, de tettem bele házilag gyári motort a csomagtérhez. Nálam nem működik a kulccsal nyitós trükk amikor zárva van, de jobb így mintha mindig kulcsozni kéne. Ez kulcs állás szerint mindig nyitva van, azaz vízszintesen, de a motor zárja a kis rúddal amit betol alá, így hiába van nyitott állásban, nem lehet benyomni.
Amúgy nem nagy ügy. veszel bontott motort 1500-3000-ért, veszel egy kis tyúkbelet és valamelyik hátsó ajtóról húzol szálakat, ha nincsenek meg.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#33559) mohabá 007 válasza 7Sony7 (#33526) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Van valami méret, vagy jel, vagy valami?
A gyári mérete 200mm. Felszabályozható max 201mm ig.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33560) AMD Power válasza Markizmark (#33558) üzenetére


AMD Power
titán

Annyira nemzavar. Sőt nekem jó ez így.

Ami érdekes ,hogy a váltakozó "alapjárat" nem lett jobb. Se az új alapjárati motorral, se jó vákuum csövekkel , fojtószelep tisztítással ,se új dobbal stb... szóval most tartok vele ,hogy leszarom és így marad. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33561) mohabá 007 válasza 7Sony7 (#33528) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az a baj, hogy (azt hittem emiatt) erős fékezéskor a bal hátsó hamarabb bekap.
Az utánállító automata szokott megszorulni, és nem követi a betét kopását,ezért lusta a jobb oldali féked.Dob le,utánállítót megtisztítod,kézzel utánállítod annyira,hogy a dobhoz érintőlegesen épphogy hozzáérjen a fékpofa.Baloldalon szintén ugyanígy.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33562) mohabá 007 válasza AMD Power (#33560) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Én is így jártam,de sikerült orvosolni.Rögtön jövök,a :P GLS veszettül nyomja a csengőt.Hozta a cuccot a cromax-tól.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33563) Declare


Declare
őstag

Elkeszült a 180 ezres nagyszerviz, friss olaj, szürök, vezerles. Beleöntöttem a gazolajba a fuvoka tisztititos löttyöt, meg az olajba a leengedes elött a lerakodas tisztitot. Az autoszerelöm szerint az üzemanyaghoz öntött cucc az gyönyörüen kipucolt nehany reszt :) remelem a belsejeben is hasonlo eredmenyt ert el.

Viszont ez a szervizüzemmod (LIMP mode) tovabbra is elöjött 3x is :((( pedig az egr az ki let pucolva....tovabbra is semmi hiba, semmi gyanus dolog, 130-140 tempomatnal random modon kigyullad az a szervizkulcsos narancssarga lampa....leallit/ujraindit es eltünik.

Hibakod amit kiolvastak P0234 ....gyakorlatilag most gyorsan rakerestem es 8 millio dolgot irnak a forumokban, de ez a hibakod különbözö hibakkal is tarsul. Nekem semmi rendellenes nem törtenik. Nincs furcsa hang, nincs dadogo motor, erötlenseg semmi. :U Majd probalok valamit kiokoskodni a forumokbol, mert az egr pucolas nem segitett :(

Fogyasztas tuti. Kb 1000 km 160 al ahol lehetett, ugy jött ki 6,5 re. Tegnap nem sietve 130-140 tempomat vegig 5,5 (fedelzeti szerint, ami tankolassal is meg szokott nalam egyezni. Hazafele Szlovak/cseh reszen ugyan ez a 130-140 5,5 volt es tankolassal szamolva is annyi :C Teljes utra 2550km 5,9 liter/100. Ebben van Budapest is jopar 10 km, es autopalya nagy tempo is. Mondjuk a teli gumik miatt, hiaba a H sebesseg index kanyarban es nagy temponal nagyon megvaltozott a kocsi sokkal instabilabb lett. De hat a teli szezon az a nyugisabb tempo idöszaka :)

Nagyon kis szerethetö egyelöre ez az 1.7cdti :B

[BC]

[ Szerkesztve ]

(#33564) gban válasza AMD Power (#33560) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mondtam neked, hogy ez "normális".
Nekem 10 éve ilyesmi, bár nem tudom nálad pontosan ugyanúgy jelentkezik-e mint nálam.

Postázást nem vállalok.

(#33565) Findzs válasza horvathkrisz (#33492) üzenetére


Findzs
addikt

ne hallgass a többiekre
hidraulikus láncfeszítős motorba nem szabad csak 5w 40 vagy 5w 30 -as olajat önteni
[link] [link]
írtam már korábban is nem tudom miért irkálják a többiek állandóan ezt a 10w 40 -et, mintha több 10 ezret spórolnál vele a valós 1-2 ezer forint helyett 1 csere periódus alatt :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33566) Pitu


Pitu
aktív tag

Ma reggel (végre) megoldódott a nincs 1-2-es sebességfokozat. 2K volt javítással együtt. :D
A szerelőmre már 3 hete vártam, de ma derült ki hogy Brazíliába utazott 1 hónapra, így ők javították. Minden túlzás nélkül állíthatom hogy profik!

Ami viszont gáz, hogy 3 hét állás után, 3 hengerrel és csúnya kék füsttel indult a verda. Ez kb fél percig tartott, aztán megszünt. Feleségem öccse cserélte 1.5 hónapja az olajat, én már akkor vitáztam vele hogy miért 4l olajat öntött bele... :W 1 hét múlva vezérléscsere, szerintem le fogom engedtetni a felesleget, mielőtt gond lenne ebből.

(#33567) horvathkrisz válasza Findzs (#33565) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Szerk.: privát

[ Szerkesztve ]

(#33568) trassher válasza Pitu (#33566) üzenetére


trassher
addikt

Milyen motor?

Redmi Note 7

(#33569) mohabá 007 válasza Findzs (#33565) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Én is ezen a véleményen vagyok,javasoltam is neki hogy mit, (33505-hsz) Csak azt nem értem,miért kér segítséget az aki végül is azt önt bele amit jónak lát. :F

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33570) 7Sony7 válasza mohabá 007 (#33561) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Erre rápróbálok, hátha. Közben meg is mérem legalább a dobot.

-

(#33571) AMD Power válasza gban (#33564) üzenetére


AMD Power
titán

Lassan kezdem én is ezt érezni. :DDD

mohabá 007 Mi volt mesélj.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33572) Declare válasza mohabá 007 (#33569) üzenetére


Declare
őstag

Marmint a GM szakemberek ajanljak a GM motorolajakat...maximum :) mert ök abbol elnek. Több helyen olvastam, hogy panaszkodtak a GM olajra....en nem vennek olyat az biztos. [link]

A vizkozitason meg nem ertem ezt a vitat. Nekem pl tök egyertelmü volt a kocsit mindig is 5w30 olajjal csereltek a kezdetek ota es a neten is ez az ajanlas (1.7cdti) Szerintem minden motorkodhoz ez viszonylag egyertelmüen megtalalhato. A gyarto az mar vallas kerdese :) castrol a hamisitasok miatt elegge lejaratodott, en a toat es a Liqui molly amiben hiszek :)

(#33573) mohabá 007 válasza AMD Power (#33560) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Végigjártam Én is ezt a kálváriát,csak nem akart jó lenni.Végül már nem tudtam máshoz nyúlni,mint a pillangószelep tengelyéhez.A tengelynek van egy végállás ütközője,kb M5-ös csavar,kontraanyával.Kontraanya meglazit,csavart lassan beljebb hajtottam,a motor alapjárata elkezdett emelkedni.Óvatosan vissza,850-800 ford körül megáll alapjárat egyenletes.Gázadások után is ingadozások nélkül szép egyenletes járás. Pillangószelep most is zárt állapotba kerül,de olyan minta ezzel a kis módosítással tehermentesülne a pillangószelep,és nem szorul be a ház oldalába.Egy próbát mindenképpen megér.Rosszabb nem lesz.

Ez az a kis hernyócsavar a kontraanyával. (alul középen)
Azalapjárati motoron is látszik a bütykölésem nyoma. :P

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33574) AMD Power válasza mohabá 007 (#33573) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem olyat szokott csinálni ,hogy pl lemegyek az autópályáról lassítok pl egy korforgalomhoz és még pörög a motor egy picit mintha gázt adnék neki. Aztán szépen lassan visszaáll ahogy kell. Nem ingadozik az alapjáratom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33575) AMD Power


AMD Power
titán

Dávid és Góliát – BMW 428i Gran Coupé vs. Opel Insignia OPC teszt

Biztos velem van a baj de ebben a kategóriában a fogyasztás engem személy szerint pont nem érdekelne. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33576) Pitu válasza trassher (#33568) üzenetére


Pitu
aktív tag

x16xel, itt azt írják hogy 3.5liter...

(#33577) gban válasza AMD Power (#33574) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is ilyen, normális.
Nekem úgy cifrázza még, hogy szintén tartós folyamatos gáz után (pálya pl., de nem kell sok, 5-6 perc is elég) pörög-lemegy-pörög-lemegy, nem veszetten, ford.számot nem tudok mondani, de kb. annyit pörög mint hidegen beindítva. Nem csinálja sokáig, és roppant érdekes, hogy kuplungra nem múlik el, és ha gurulok 10 vagy akár 110 mp-et, előfordul hogy a végére sem nagyon vesz vissza, viszont ha megállok, leáll normálra, közel azonnal.
Vagyis, mintha a sebességet is valahogy figyelné - ez egyébként lehet hogy így is van, és ezért nem vesz vissza azonnal, pl. nálad sem, ha nem állsz.

Postázást nem vállalok.

(#33578) Findzs válasza Pitu (#33566) üzenetére


Findzs
addikt

"Brazíliába utazott 1 hónapra"
de jól megy a szerelőknek, pályát tévesztettem :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33579) mohabá 007 válasza 7Sony7 (#33570) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha leveszed a dobot,ez a kép fogad.

A kis takarólemez mögött a rúgónál lévő menetes részt kell megtisztítani,könnyen járhatóvá tenni.Ő az automata utánállító csavar.Azt a csavart kell tekerni amig épp hogy nem éri el a pofa a helyére feltett dobot. :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33580) Declare válasza AMD Power (#33575) üzenetére


Declare
őstag

:B Nagyon komoly gepezetek :B

En mondjuk nem vagyok mervado es tudom, hogy ez egy opel forum :D , de a kepek atnezegetese es a tesz olvasasa utan van valaki aki az opelt valasztana, ha most igy ele raknak a ket kulcsot? :)

(#33581) Pitu válasza Findzs (#33578) üzenetére


Pitu
aktív tag

Jól végzi a dolgát, és nem csak "szegény opelesek" járnak hozzá. :DDD Láttam már ott 1-2 olyan autót hogy ránézni alig mertem. Abban meg igaza van hogy Brazíliában nem 1-2 hétre kell menni. :)

(#33582) mohabá 007 válasza AMD Power (#33571) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha a cuccra gondoltál,azok csak apróságok (kivéve a thermosztátot)

Megyek is,helyre tenni őket. :DDD ;)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33583) 7Sony7 válasza mohabá 007 (#33579) üzenetére


7Sony7
addikt

:R

-

(#33584) Findzs


Findzs
addikt

ti mit dolgoztok, hogy itt lopjátok a napot? :B

én számtech boltban dolgozom így megértem magam, hogy semmi dolgom lévén ide írogatok :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33585) gban válasza Declare (#33572) üzenetére


gban
Közösségépítő

GM olaj: 4-5 periódusig az volt benne nekem, most Mobil1 van benne, de csak azért mert ez volt olcsón a szerelőnél, mondta, ne vigyek olajat.
Opel bontós (illetve már csak bolt, mert a zuglói önkormányzat betiltotta a bontást a kerületben :Y ) barátom ajánlotta, és neki is ezt teszi bele, tehát tuti nem hamis.
A lényeg, hogy először úgy éreztem / hallottam, jobb volt neki a GM. Már nem foglalkozok annyira vele, de nekem semmi bajom nem volt vele, és simán beletenném megint.
Azért az sem mindegy az ilyen eseteknél, mikor leírják hogy tönkretette, hogy hamis volt-e vagy sem, és a megfelelő értékű volt-e.
Sokáig azt hittem a hírek alapján, hogy a GM-et nem hamisítják, mert nem elég márkás, aztán valahol azt írták, hogy dehogynem, sőt, igen jelentős mennyiségben.

Amúgy a linkelt cikk érdekes, de még érdekesek a kommentek :K
Ha megnézitek, aki tapasztalatot ír le, az semmi rosszat nem mond róla, aki meg elméletek alapján mond véleményt, az szidja a GM olajat.
Ismerős a tendencia, hogy mi alapján nyilvánít véleményt a két csoport :B :U
De senki ne vegye sértésnek :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33586) Declare válasza gban (#33585) üzenetére


Declare
őstag

EZ most csak egy pelda volt :) ha raguglizol több helyen irnak negaiv dolgokat. Egyreszt a hamisitas....ha most az ember belefut egy hamis olajba akkor könnyen kinyirhatja a motort, de irtak valamerre, hogy regebben a gyari gm olaj minösege se volt tul jo es nem kent ugy, ahogy kellene. Nekem ennyi eleg ahoz, hogy azt mondjam, köszönöm ilyet nem. Autopalyan ha megyek tizen par orat es valami hamis/nem elegge hatekony olaj kerül a kocsiba, könnyen eldobhatja magat a turbo es tarsai. En inkabb veszek draga olajat es cserelem 15-20k km -enkent.

Persze ha valami biztos/ismerös forrasbol van mondjuk gm/castrol es plane nincsenek ilyen erzekeny reszek, mint turbo, akkor siman lehet jo :) en igy laikuskent inkabb a lehetö legbiztosabbat valasztom picit dragabban :B

(#33587) gban válasza Declare (#33586) üzenetére


gban
Közösségépítő

Teljesen igazad van, csak te kint könnyebb helyzetben vagy, 99%-ban biztosra mehetsz hogy mit kapsz a flakonban.
Mondják ezt a Castrolt, de azt is ezerrel hamisítják.
Meg nem mindegy valóban, hogy faék egyszerűségű 60LE F Astráról beszélünk, vagy turbós modern csodáról, ahol az 1.2-es motor 2x olyan erős mint az én 1.4-esem.
Ezért is érzem úgy hogy a legtöbb, általános vagdalkozás (szar a GM) értelmetlen, és sokkal hiteltelenebb, mint a konkrét tapasztalatok megosztása.
Vagyis, többször is olvashatod, konkrétan melyik olaj konkrétan melyik motorral jól viselkedett, bevált.
Még többször olvashatod, ez vagy az szar. Így natúrban.
Utóbbi számomra hiteltelen.
De a korrektség miatt való igaz, legtöbb esetben egyszerű motorról és a hozzá passzoló egyszerű olajról mondanak jó véleményt GM viszonylatban, nem a komoly igényű motorok esetében, és nem "csúcs" GM olajokról.

Postázást nem vállalok.

(#33588) AMD Power válasza Declare (#33580) üzenetére


AMD Power
titán

Én mondjuk elvből nem vennék BMW soha így igen én az OPC választanám. :R :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33589) trassher


trassher
addikt

A mai estén megtörtént a baj. 6 éve vezetek balesetmentesen, mérges is vagyok magamra. A tükörben nem láttam a parkoló zafirát, ez lett az eredménye. :(

Redmi Note 7

(#33590) AMD Power válasza trassher (#33589) üzenetére


AMD Power
titán

:( Sajnálom. De ez sajnos benne van mindig a pakliban. Szerencse ,hogy nagyobb baj nem történt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33591) 7Sony7 válasza trassher (#33589) üzenetére


7Sony7
addikt

Azta! :((( Hogy jött le a lökös? beleakadt?

-

(#33592) trassher válasza AMD Power (#33590) üzenetére


trassher
addikt

Így jártam, bevallom ha jobban figyelek nem történik meg. Most néztem alkatrészeket. Komplett fűthető, elektromos tükör 8600, doblemez 3600, ködlámpa 5200. Az alsó díszrácsot nem tudom milyen néven keressem.

7Sony7: Tolattam és szedtem jobbra kormányt. A kocsi a bal oldalon állt és az orrával elhúztam.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#33593) tboy93 válasza trassher (#33592) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnálatos, de fel a fejjel! Irány a facebookos opel csoport, bontott alkatrész van dögivel, olcsóbban kijössz szerintem mint ha utángyártottat veszel.

(#33594) trassher válasza tboy93 (#33593) üzenetére


trassher
addikt

Már nem tudok mit csinálni. Bent írtuk a betétlapot, hazajött a férfi felesége, egyből kérdezte: "Mit csináltál már megint?"
Amiket írtam árakat nem a legalja így nem fogok bontottal szórakozni. Ezek unix-os árak, nekem pedig van otthon kedvezményem. Annyi a szerencse hogy a fényezés nem sérült csak polír kell neki.

Redmi Note 7

(#33595) 7Sony7 válasza trassher (#33592) üzenetére


7Sony7
addikt

Kellemetlen. De még mindig jobb, mintha a lemez sérül.

-

(#33596) mohabá 007 válasza Findzs (#33584) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nem volt kedvem (utálom) kimenni a kertbe ásózni. :P :DDD :P :DDD :DDD :DDD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33597) trassher válasza Findzs (#33584) üzenetére


trassher
addikt

Egyetemista vagyok :))

Redmi Note 7

(#33598) zolikaDB válasza Findzs (#33584) üzenetére


zolikaDB
veterán

CNC megmunkalo, maros. Ha megy a gep, doglok mellette.

(#33599) Pitu válasza trassher (#33592) üzenetére


Pitu
aktív tag

Csak kíváncsiságból, a Zafira mennyire sérült?

(#33584) Findzs: webfejlesztés :)

[ Szerkesztve ]

(#33600) trassher válasza Pitu (#33599) üzenetére


trassher
addikt

Behajtottam a tükrét, annak semmi baja. Az anyósoldali ajtón van kb 2*2cm-es nyomódás az ablak alatt és az ajtó alján horzsolás amit a polírgép kivisz. Ennyi.

Itt egy skicc tőlem. Én vagyok a kék, ő a fekete. Ebből már jobban lehet látni mi történt.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.