Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) gban válasza trassher (#33349) üzenetére


gban
Közösségépítő

A forgalmit tok nélkül kaptad az eladótól?
Vagy az nála marad eladáskor mert az neked nem kell mert a nevére szól :F
Mondjuk ez így fura lenne, megállít a rendőr tuti kell a forgalmi átírás előtt is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33352) AMD Power válasza gban (#33351) üzenetére


AMD Power
titán

A régi forgalmit le kell adnod az átírásnál.

Megvettem az alapjárati motort. Kérdeztem a sráctól. Ez a 3xxxFt mivel rosszabb mint a gyári Opel 40e. Nem igazán tudtam megmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33353) KrAt


KrAt
veterán

G Astrások!

Hátsó ívnél a kerékjárati dob elejénél lévű műanyag mögé nézzetek be, engem nagy meglepi fogadott.. :)

[link]

(#33354) gban válasza AMD Power (#33352) üzenetére


gban
Közösségépítő

Le kell adnod a forgalmit, igen.
De vagy adjanak új tokot, vagy visszakérem a régit.
Vagy ezek után le sem adom a tokot...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33355) adorjant válasza gban (#33354) üzenetére


adorjant
senior tag

Nyugi,átíráskor az új forgalmihoz új tok is jár :D

(#33356) mephi666 válasza KrAt (#33353) üzenetére


mephi666
nagyúr

mondták nekem is, amikor f-re néztem hátsó kerékjárati dobhoz a sárvédő elemet, hogy az kb arra jó, hogy jól megragadjon mögötte a víz és hamarabb kezdjen rohadni... ezek a képek is jól mutatják... le is tettem arról, hogy díszítőelemeket nézegessek a kocsira, amik hiába dizájnosak, az egészségére ártalmasak lehetnek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33357) AMD Power válasza gban (#33354) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem adtak mindig új tokot. Most is májusban. El is várom ennyi illeték után. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33358) Findzs válasza KrAt (#33353) üzenetére


Findzs
addikt

akkor még néz be a tankbeöntőnél a gumi harang alá is :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33359) gban válasza adorjant (#33355) üzenetére


gban
Közösségépítő

Olvass vissza párat :))

Postázást nem vállalok.

(#33360) mohabá 007 válasza adorjant (#33355) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nyugi,átíráskor az új forgalmihoz új tok is jár :D
Már a jogsihoz se adnak tokot. :(

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33361) adorjant válasza gban (#33359) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem pl forgalmi adatmódosításkor is adtak tokot. Pedig még kérni sem kértem.

(#33362) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnap jártam cromaxnál, mert rendeltem ajtókárpithoz patenteket meg ablaktekerő karhoz biztosító rugót ...múltkor is elvesztettünk egy ilyet, amikor leszedtük a kárpitot, gondoltam legyen 2db tartalékba, nem romlik meg és enni se kér... amikor rendeltem, akkor volt még ilyen-olyan utángyártott 38ft-ért, gondoltam jó lesz az nekem: ez egy egyszerű drótdarab, egyszer felrakom, odafogja a tekerőt és annyi, el se romolhat ...tegnap megyek, srác mondja, hogy ilyenből már csak eredeti dzsíem létezik kb 250/db--ért, az megfelel-e? utángyártottat egyáltalán nem tartanak már (le is vették azóta a weblapról) ...persze, nem szórakozok... nem viszem el, tuti elvesztek egyet és 200ft-ért tépem majd a hajam :D ...de komolyan egy ilyen 20filléres fémdarabban is majdnem 10szeres a felár a gyári esetében, ez nevetséges

ui: most esett le, hogy itt a munkahellyel szemben van egy bontó :B ...legközelebb ha valami kell, átsétálok már hozzájuk, hátha olcsóbban megúszok ilyen apróságokat (pl övfeszítő patron kellene vezetőoldalra, ezt pedig 8-10ezrekért láttam mindenhol)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33363) Findzs válasza mephi666 (#33362) üzenetére


Findzs
addikt

én eddig akármilyen alkatrészt próbáltam bontóban sose jött össze
vagy nem volt, vagy drága volt kis felárral utángyártott újat vettem, olyan is volt hogy az alkalmazott volt bunkó, meg se nézte amit kértem rávágta, hogy nincs stb.
apró cseprő dolgokkal meg nem is szeretnek foglalkozni

de lehet csak mifelénk ilyen rosszak a bontók :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33364) trassher válasza gban (#33351) üzenetére


trassher
addikt

Természetesen kaptam forgalmit, már át is írattam az autót. Az eladó nem a tokjában adta hanem a törzskönyv mellé volt berakva. Okmányirodában nem adtak tokot hiába új a forgalmi. Nem elég hogy időpont ellenére is majd egy órát álltam még tokot is én vegyek. A 41700 forintba amit otthagytam nem fért bele egy nejlon 'acskó :(

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#33365) KrAt válasza trassher (#33364) üzenetére


KrAt
veterán

Szigetszentmiklósi okmányirodában volt 5 tonna szétszórva, vigyétek nyugodtan címszóval :)

(#33366) trassher válasza KrAt (#33365) üzenetére


trassher
addikt

Itt vad keleten ahol ha rossz utcába fordulsz menet közben lelopják a lábadról a görkorcsolyát ilyen opció nem volt. :) Pedig emlékszem mikor a swift-hez csináltak új forgalmit akkor adtak.

Redmi Note 7

(#33367) mephi666 válasza Findzs (#33363) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt a közelben lajosmizsén voltunk párszor bontóban: 30körüli srác viszi, ő korrekt nagyon... bármit kértünk, kereste, vitt minket: nézzük van-e lebontott, vagy esetleg még bontásra váró? árban is megalkudtunk szépen... gsi szárnyat talán 5ért ideadta :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33368) INMOTEP válasza mephi666 (#33362) üzenetére


INMOTEP
őstag

Helló ,ha kell ilyen ablaktekerő biztosító gyűrű meg övfeszítő patron nálam van jópár darab .Ha érdekel irj egy privátot és megbeszéljük

(#33369) AMD Power válasza Findzs (#33363) üzenetére


AMD Power
titán

Én még szerintem éltemében soha semmit nem vettem még bontóból.

De egy valamit. Lemezfelnit. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33370) McDoug6lak válasza trassher (#33366) üzenetére


McDoug6lak
tag

Ha jól látom földim vagy, így ha jársz nyíregyháza fele, adok neked forgalmihoz tokot :D
Okmányirodából közvetlenül :)

(#33371) Markizmark


Markizmark
addikt

:))

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#33372) ququry válasza KrAt (#33353) üzenetére


ququry
csendes tag

Szép :-)
Milyen idős a verda?

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#33373) gban válasza Markizmark (#33371) üzenetére


gban
Közösségépítő

Eltévesztetted, nem ez a parkolási szégyenfal :DDD

Postázást nem vállalok.

(#33374) AMD Power


AMD Power
titán

Bent van a gépben az új alapjárati motor ( AutoMega crocvmaxos 3325Ft alapjárati motor. Teljesen jól működik! ) illetve egy csont új UNIX hűtő. :R Mondtam a kocsinak hazafele ,hogy most tavaszig csönd legyen. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33375) gzbotii válasza AMD Power (#33374) üzenetére


gzbotii
veterán

Nálam is volt kétszer olyan, hogy gáz elengedése után kellet 2mp, hogy visszaálljon alapjáratba. Egyszer meg meleg indítás után beesett 700 környékére. Alapjárati motor lenne?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33376) AMD Power válasza gzbotii (#33375) üzenetére


AMD Power
titán

Az lehet az. Vagy pl fojtószelep tisztítást is érdemes csinálni. Alapjárati motort is lehet takarítani. Vákuum csöveket és nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33377) gzbotii válasza AMD Power (#33376) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak ezt nem fogom tudni elmondani a szerelőmnek :DDD
Van egy olyan dolog, hogy melóhelyen a kollégákkal eldumáljuk a dolgokat, román neveket tudom és tudom is mi az, de gőzöm nincs, mi az magyarul. Másokat meg tudok magyarul de nem tudom elmondani románul. Ilyen ez is: alapjárati motor

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33378) KrAt válasza ququry (#33372) üzenetére


KrAt
veterán

'99-es. :)

Megnézte kasztnisom, azt mondja gyerekjáték, péntek-szombat javítja, látott már ilyet, meglesz oldva hamar..

Kap új kipuff szettet is majd, meg alvázvédelmet, meg amit még kér.. :)

Findzs:

megnéztem a tank gumiharang alatt, érintetlenül tökéletes :R

[ Szerkesztve ]

(#33379) trassher válasza McDoug6lak (#33370) üzenetére


trassher
addikt

Ejj ha hamarabb láttam volna amit írsz akkor befordultam volna nyiregyre. :) És köszi a felajánlást, lehet élnék vele. Debrecenben 3 papírboltból 2-ben nem volt, a harmadikban pedig azt se tudták mit keresek. :D

G astránál az normális ha világítani kezd a tankolást jelző lámpa majd 10 km után már villog is?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#33380) SPF válasza mephi666 (#33362) üzenetére


SPF
senior tag

Látom Te is kecskeméti vagy. Melyik ez a bontó?

(#33381) Markizmark válasza gban (#33373) üzenetére


Markizmark
addikt

Üres a tecsó parkoló fele. Válság van. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#33382) gban válasza Markizmark (#33381) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagy csak ismeri már a nép a céget :))
Majd tele lesz, ha jön megint egy kemény, hosszú egynapos ünnep, mint a szombati volt.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33383) Markizmark válasza gban (#33382) üzenetére


Markizmark
addikt

Áhhh... Aznap akarnak majd bevásárolni.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#33384) mephi666 válasza SPF (#33380) üzenetére


mephi666
nagyúr

a kecskeméti, az osza autóbontó a garay utcában... itt még soha nem jártam, de ahogy láttam, elég vegyesen állnak mindig autók az udvaron

a mizsei bontó meg itt van a hunyadi utcában, kb a 2-3. ház a bal oldalban, pont ebből a pontból nézve a másik oldalon is van az 5ösön egy autósbolt, de ott még nem jártam soha... a bontó kimondottan opelekkel foglalkozik, udvar tele ajtókkal, felnikkel, nagyobb karosszériaelemekkel, üzlethelyiség meg raktár pedig apróbb dolgokkal... ismerős rengeteg "kincset" begyűjtött már onnan, nekem is ő ajánlotta :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33385) Ablakos


Ablakos
őstag

Corsa c-n csak nagyobb hidegben használtam a ventilátort a fűtéshez. G Astrának mintha vacakabb lenne a fűtése. Ha nem kapcsolom 1-re a ventit, akkor alig jön meleg, az is elég sokára érkezik. A fűtési rendszert lehet tisztítani, vagy komolyabb szervízelést igényel?

(#33386) gban válasza Ablakos (#33385) üzenetére


gban
Közösségépítő

2 külön dologról van szó.
Egyik a szabad levegőáramlás, ennek útjában a pollenszűrő van. Ha nem kapcsolsz ventit, csak a menetszél tol be némi levegőt, ha ventit kapcsolsz, akkor az mozgatja a levegőt.
Fentieknek viszont semmi köze a fűtéshez, nem lesz jobb vagy rosszabb a hőátadónál (hívjuk mondjuk radiátornak) mért hőfok, csak a több levegő több meleget tud felvgenni és bejuttatni az utastérbe.
De attól hogy bekapcsolod vagy sem a ventit, nem változik a radiátor hőfoka, vagyis nem attól jön hamarabb vagy később a meleg, hogy megy a venti vagy sem. Attól több vagy kevesebb meleg jön csak, mert a beáramló levegő mennyisége változik.
Vagyis a fűtési rendszert nem kell bántani, maximum a pollenszűrőt cserélni, de attól sem lesz melegebb, csak a passzív légbeáramlás lesz talán jobb.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33387) mohabá 007 válasza Ablakos (#33385) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

alig jön meleg, az is elég sokára érkezik. Szerintem ez thermosztát hiba,túl korán nyit,a motor az üzemi hőfokot sokkal lassabban éri el,a vízhőfok mutató több km-után is alig mozdul el az alapról,megnő a fogyasztás.A vekimnek is ilyen nyűgje van,de már úton van a cseredarab.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33388) gban válasza mohabá 007 (#33387) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az előtte lévő részt figyelmen kívül hagytad:
Ha nem kapcsolom 1-re a ventit, akkor alig jön meleg
Mondjuk tényleg nem egyértelmű a leírásból, hogy mi is a konkrét gond (ha van egyáltalán gond).
Vagyis hogy a hőfokkal van gondja a kérdezőnek, vagy egyszerűen csak a légmennyiséggel.

Postázást nem vállalok.

(#33389) sitotomi


sitotomi
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata autó kozmetikákkal?

El szeretném vinni a kocsit egy ilyen, belső takarítás, kárpit tisztítás, polírozás, waxolás szeánszra.

Találtam egy ilyet, hogy niagaracarwash (nem reklámozni akarom, tényleg csak példa :) ) ami biztatónak tűnik így elsőre.

Mik a vélemények a témát illetően?

(#33390) Ablakos válasza gban (#33388) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. A pollenszűrőt használja a szellőzés, amikor a kunkorvisszanyíl kapcsolóval a belső keringetést használom? Kivenném a szűrőt, csak ha füstölgő csoda mögé érek, akkor kapcsolnám be a belsőkeringetést.

(#33391) mohabá 007 válasza gban (#33388) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Igazad van, de nem ördöngősség leellenőrizni,hogy jó e a thermosztát. ;)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33392) trassher válasza sitotomi (#33389) üzenetére


trassher
addikt

Már lassan 2 éve autókozmetikába hordom az itthoni autókat. Ja barátom csinálja egy alkalmazottal. 1000szer jobb mint egy gépi mosás vagy benzinkúton "sterimózás". Ha jó szakember aki csinálja akkor látni fogod különbséget. Mekkora autóról lenne szó? Arra készülj fel hogy egy polírozás nem 1-2 óra, inkább 15-20.

Redmi Note 7

(#33393) sitotomi válasza trassher (#33392) üzenetére


sitotomi
tag

C Vectra.

Nem mondom hogy atomrossz állapot, de vannak hajszálkarcok itt ott.
Illetve a belseje is gondozva van, de ráférne egy alapos tisztítás. Műanyag elemekre egyaránt.

Azt gondoltam, hogy ez mindenképp autóotthagyós mutatvány, de akkor ezek szerint több napra otthagyós...
Az annyira nem fain. :/

(#33394) mohabá 007 válasza Ablakos (#33390) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ezt én nem értem. :F
Kiveszed a pollenszűrőt,a füstölgő csoda mögé érve szűretlenül telibe kapod a büdös trutyit,és
akkor kapcsolnám be a belsőkeringetést. :Y
De az is lehet,hogy valamit nagyon félreértettem. :B

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#33395) Ablakos válasza mohabá 007 (#33394) üzenetére


Ablakos
őstag

Szóval a pollenszűrőn mindenképpen keresztül megy a levegő, akár belsőlevegő keringetés van kapcsolva, akár nem?

(#33396) AMD Power


AMD Power
titán

Kiegyenlítő tartályt lehet "túl" tölteni? :F Most néztem fogyott le belőle a víz a hűtőcsere után. Most rátoltam egy jó adagot. Ezért is kérdezem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33397) Markizmark válasza AMD Power (#33396) üzenetére


Markizmark
addikt

Van rajta jelzés, hogy hidegen mennyi legyen. Én se alá, se fölé nem mennék.

(#33395) Ablakos Csak külsőt szűri.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#33398) AMD Power válasza Markizmark (#33397) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi. Ha más nincs maximum leszívók belőle valamennyit. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33399) gban válasza AMD Power (#33396) üzenetére


gban
Közösségépítő

Csak logikával, lehet hogy valaki konkrétan is tudja:
Azért annyi a maximum, amennyi, mert a meleg rendszer ugye túlnyomásos, vagyis lesz benne vízgőz is, és annak adott hely kell.
Ha túltöltöd, kevesebb hely marad neki, a folyadék pedig nem összenyomható, így nagyobb lesz a gőz nyomása kisebb helyre bepréselve.

vebbful: télen azért érdemes kevesebbre tölteni, mert hamarabb melegszik akkor.
Arra kell ügyelni, hogy ne legyen sosem üres a tartály - bár ekkor sem fő meg a motor azonnal, ekkor is megoldja azért a benne levő vízmennyiség a hűtést.
Ha túl kevés a víz (mármint nem a jelhez képest, hanem a normál működéshez), az a hőfokból azonnal kiderül.
Mindez persze csak tapasztalat, nem megfogadandó tanács, a helyes valóban az ha pontosan annyi van benne amennyinek lennie kell benne.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33400) trassher válasza sitotomi (#33393) üzenetére


trassher
addikt

Egy nagy takarítás belül ha nem disznóól akkor 1 óra max. Külső mosás ugye sterimó, szivacs, öblítés, wax, áttörlés. Felniken meg savazás.
A polírozás nagy meló, a c vectra meg nem épp kicsi autó. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.